PDA

Zobacz pełną wersję : Pranie pieluch w pralce wirnikowej...?



JagodowaMama
29-10-2012, 13:55
Często wyjeżdżamy na wieś a nie mamy tam pralki i tak się zastanawiam czy można prać pieluszki w pralce wirnikowej? Tak luzem raczej bym się nie odważyła, ale w siatce do prania...? Widziałam takie małe praleczki: http://allegro.pl/clatronic-mini-pralka-automatyczna-frania-3lata-gw-i2741698971.html

wesoła_mrówka
29-10-2012, 14:25
Często wyjeżdżamy na wieś a nie mamy tam pralki i tak się zastanawiam czy można prać pieluszki w pralce wirnikowej? Tak luzem raczej bym się nie odważyła, ale w siatce do prania...? Widziałam takie małe praleczki: http://allegro.pl/clatronic-mini-pralka-automatyczna-frania-3lata-gw-i2741698971.html

w woreczkach raczej chyba nic złego nie powinno im się stać. Może podpytaj jeszcze dziewczyny szyjące, one znają pieluszki od podszewki ;) Napisz np. do MonikaK

JagodowaMama
29-10-2012, 15:26
Dziękuję bardzo :) W takim razie podpytam.

mirabel
29-10-2012, 15:58
Ja prałam kiedyś na wakacjach w zwykłej wirnikowej 30 letniej frani.
Pralki wirnikowe przeciez też prały delikatne ciuchy naszym babć więc dlaczego miałyby zaszkodzić pieluchom?

Agna
29-10-2012, 16:19
Od dawna nie używałam Frani, bo od kilku lat nie mam do niej małej wirówki. Jednak kiedyś, zwłaszcza latem bardzo lubiłam w niej prać, bo szybciutko i na słonko :)

Moja najstarsza córa wychowana wyłącznie na tetrze była. Oczywiście używałam automatu, ale często prałam latem też we France. Nigdy nie zdarzyło mi się żadne przetarcie, ani uszkodzenie delikatnych ubrań. Frania potrafi coś zniszczyć, kiedy jest przeładowana, albo kiedy włoży się coś sztywnego (np. dżinsy) i można wtedy zblokować ten ruch wirowy wody. Rzeczy staną w miejscu a wirnik się obraca i wtedy może się coś uszkodzić :ninja:

JagodowaMama
29-10-2012, 17:08
Używamy głównie kieszonek, więc martwiłam się o PUL i o to czy wkładki się jakoś nie podrą, ale w takim wypadku chyba zaryzykuję. :) Jak będzie ok, to i w domu czasem też będę mogła coś przeprać. Teraz trzeba rodzince powiedzieć, że zbieramy na praleczkę;-)

JagodowaMama
29-10-2012, 17:10
Frania potrafi coś zniszczyć, kiedy jest przeładowana, albo kiedy włoży się coś sztywnego (np. dżinsy) i można wtedy zblokować ten ruch wirowy wody. Rzeczy staną w miejscu a wirnik się obraca i wtedy może się coś uszkodzić :ninja:[/QUOTE]

Będę pamiętała, żeby nie przesadzać...dżinsy do tego maleństwa chyba nawet nie wejdą, ale pieluch też można naładować zbyt dużo.

JagodowaMama
29-10-2012, 17:11
Chciałam odpowiedzieć Agnie z cytatem ale coś spierniczyłam...Przepraszam.

clatite
29-10-2012, 18:06
Ja na wakacjach we frani prałam, ale przesadziłam z ilością i ona coś tam wciągnęła i się pozaciągało. No i schło wieki bez odwirowania.

clatite
29-10-2012, 18:07
No ale zawsze to lepiej niż ręcznie jak nie ma innej opcji :)