PDA

Zobacz pełną wersję : MT czy któreś z miękkich nosideł?



magicwbrzuchu
18-02-2009, 11:19
Witam się po dłuuugiejjj przerwie :lol:
poradźcie co wybrać chustomaniaczki :D
Hubi ma 10 miesięcy, do tej pory noszony był w wiązanej długiej Hoop, didku,lennylambie.Ta ostatnio najbardziej mi pasowała.Elastyczne i kółkowe odpadaja(strasznie się wierci, odpycha i i mam wrażenie,że mi wypadnie)Problem jest taki,że Hubert już w wiązance nie chce siedzieć, chce czuć więcej swobody- w pożyczonym MT całkiem nieźle mu sie siedziało, jednak coś mi z kolei było nie wygodnie(może źle zawiązałam, za lekko?)nie wiem.Wiosna idzie, wyprawy te bardziej i mniej górskie się szykują czas się rozglądać za alternatywą dla wiązanki.Poradźcie co kupić MT, czy może jakieś inne miękkie nosidło?jeśli tak to jakie?dodam,że fundusze na zakup są mocno ograniczone :cry:

Dagmara
18-02-2009, 11:36
Ja bym kupiła mt :) Bo jak napisała kiedyś Ania z Tulikowa - żaden mt nie nosi tak dobrze jak chusta i żadne nosidło nie nosi tak dobrze jak mt :)

jasminee
18-02-2009, 11:45
Ja ekspertką nie jestem ;) ale na Twoim miejscu, zwłaszcza na "wyprawy te bardziej i mniej górskie " wybrałabym nosidło ergonomiczne - np. manduke. Nówki sa drogie, ale może uda ci się kupić jakąś używaną. Kocham moje MT, ale czasem z tymi pasami (jak mi sie plączą pod nogami podczas wiązania), to mnie szlag trafia. A nosidło zdecydowanie jest mniej skomplikowane. No i np. mój mąż w nosidle chętniej nosi i to jedyna metoda, żebym ja cały czas młodego nie targała :evil: Poza tym jak dla mnie manduka nosi świetnie :D

marza
18-02-2009, 11:53
Miałam pozyczonego MT,i jakoś mi i mężowi nie pasował
Później kupiłam nosidło(APLXa) i choć na poczatku miałam ochote je sprzedać(nie był chustą :lol: ),to teraz służy :wink:
Szczególnie mąż lubi w nim nosić..na szybko po domu,do sklepu :D

marta-la
18-02-2009, 13:50
Najlepiej jesli będziesz miała okazję potestować i sami zobaczycie w czym Wam najwygodniej bo o wygodę przecież chodzi.
Ciekawe z czego mt przymierzałaś. Spróbuj jeśli będziesz mogła ponosić w mt ze sztruksu to jeśli o mnie chodzi najwygodniejsza opcja noszenia.

Linda
18-02-2009, 13:51
Mt Mtjowi nie rowny... co jednej osobie pasuje, drugiej moze niekoniecznie... Ale ja uwazam, ze warto miec wygodny MT i nosidlo ergonomiczne. Kazde na swoj sposob sie przyda.

magicwbrzuchu
18-02-2009, 14:14
ja właśnie ze sztruksu miałam tego MT.Za Mt przemawia jeszcze to,że jest przewiewny więc na lato idealny.Z kolei za nosidłem-szybko i bez kłopotu można dziecko wyciągnąć.Hubert zaczął chodzić,więc pewno będzie chciał spróbować swoich sił :P
A no właśnie a czy MT muszę za każdym razem rozwiązywać chcąc Młodego wyciągnąć?

Linda
18-02-2009, 14:19
Musisz rozwiazac pasy naramienne, pas biodrowy tylko poluzowac.

Dagmara
18-02-2009, 14:23
Ja mt wiążę szybciej niż zakładam nosidło, zwłaszcza teraz w zimie :roll:

april
18-02-2009, 16:04
Ja polecam Kangę. Ta, którą mam od Annymamyalexa jest fantastyczna! Łatwo się zakłada, wygodna na długie wyprawy, szybki montaż.

Fiona
18-02-2009, 21:12
mt ma tą przewagę nad nosidłami, że dopasuje je do siebie każda osoba i drobna mamusia 150 i dwumetrowy tatuś :wink:

sowa_m
19-02-2009, 09:14
off topic: a.shrek ty masz nosidło??? a czemuż ja go nie widziałam? czy to nowy nabytek???

wracająć: jak bym miala tylko jedno wybrać to chyba jednak mt. ale dobrze jest mieć w domu wszystko:)

hanti
19-02-2009, 09:17
ja mam dla Kini calyxa i teraz na śniegowe wyprawy bardzo sobie chwalę, latem pewnie wyląduje głęboko w szafie :wink:

Fiona
19-02-2009, 10:30
off topic: a.shrek ty masz nosidło??? a czemuż ja go nie widziałam? czy to nowy nabytek???

)
tutaj się chwalę :mrgreen:
viewtopic.php?f=8&t=13932 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=8&t=13932)

magicwbrzuchu
26-02-2009, 10:24
No to: zdecydowałam Manduca lub patapum(chyba tak się pisze :oops: )
A w razie przypływu gotówki...oczywiście MT:)

sowa_m
26-02-2009, 11:38
manduca:):):) ja to się czlowiekowi opinie zmianiają, kiedy wrzuci dziecko na plecy:) odszczekuję wszystko o manduce: kocham manducę. od wczoraj:)