PDA

Zobacz pełną wersję : Ergo tula z wkładka dla noworodka - testował ktoś ?



belfe
16-10-2012, 20:41
Jak w temacie :)
czy ktoś testował ergo tula z wkładka dla noworodka ?

chioma
16-10-2012, 23:54
Wlasnie, tez mnie ciekawi:)

belfe
17-10-2012, 09:36
nikt nie uzywał wkładki ?

paskowka
17-10-2012, 09:37
nikt nie uzywał wkładki ?

Bo nosidła, nawet z wkładka nie nadają się dla małych niemowląt. Więc w sumie dobrze że nikt nie testował:)

IzaBK
17-10-2012, 11:05
serio serio, budujący jest ten wątek :thumbs up:
brak testujących też oceniam pozytywnie :-)

spadłamznieba
17-10-2012, 11:21
Do mam znających się na temacie lepiej niz ja.
Skoro nosidełko nie jest dla maluszków to dlaczego tutaj na forum zachwalane jest marsupi?
osobiście nie mam TULi ani Marsupi.
Mam Ergo baby i tam równiez jest opcjonalnie wkładka dla niemowlaka (inaczej się nosi dziecko w tej wkładce niz TULA czy Marsupi).
Ale wytłumaczcie mi fenomen Marsupi?!!
Skoro sa dla niemowlaków, a niemowlęta zazwyczaj są małe :-)

paskowka
17-10-2012, 11:27
Skoro nosidełko nie jest dla maluszków to dlaczego tutaj na forum zachwalane jest marsupi?
Ale wytłumaczcie mi fenomen Marsupi?!!
Skoro sa dla niemowlaków, a niemowlęta zazwyczaj są małe :-)

No więc kto zachwala ten zachwala:)

Marsupi sa paru rozmiarach dopasowanych do wielkości dziecka, a nie jak "inne" nosidła ergo - onesize. Co nie zmienia faktu że go nie zachwalam:)

spadłamznieba
17-10-2012, 11:33
Ale czy zadanie tej wkładki nie jest takie aby zmniejszyć rozmiar TULI?
Nie chodzi mi tu o pisanie personalnie kto zachwala a kto nie, kto uzywa, kto nie używa.
Osobiście nigdy nie miałam malego w pozycji żabki do 5 miesiąca(nawet w chuście).
Zainteresowałam sie tematem bo zastanawiam się czy te wszystkie nosidelka i wkładki (chodzi mi oczywiscie o ergo) nie sa zbyt napompowane marketingowo.

paskowka
17-10-2012, 11:44
Zainteresowałam sie tematem bo zastanawiam się czy te wszystkie nosidelka i wkładki (chodzi mi oczywiscie o ergo) nie sa zbyt napompowane marketingowo.

IMO - tak. I nie chodzi o to że wkładka zmniejsza rozstaw nóżek, ale o to, że panel nie otula dziecka jak chusta i sa luzy.

spadłamznieba
17-10-2012, 11:50
masz rację rozstawu nóżek nie zmniejsza!!!

mi.
17-10-2012, 12:18
Do mam znających się na temacie lepiej niz ja.
Skoro nosidełko nie jest dla maluszków to dlaczego tutaj na forum zachwalane jest marsupi?
osobiście nie mam TULi ani Marsupi.
Mam Ergo baby i tam równiez jest opcjonalnie wkładka dla niemowlaka (inaczej się nosi dziecko w tej wkładce niz TULA czy Marsupi).
Ale wytłumaczcie mi fenomen Marsupi?!!
Skoro sa dla niemowlaków, a niemowlęta zazwyczaj są małe :-)
a KTO zachwala? :ninja:
ja głównie robię :duh: na myśl o noszeniu w tym maluszków.
kiedyś zrobiłam też :omg: na wieść, że orto odradził przy zdiagnozowanej dysplazji chustę, a zalecił marsupi.

scarlet
17-10-2012, 16:48
Ja jestem po doświadczeniach wkładania syna do rożnych nosideł, worków, pseudochust, bo zanim trafiłam na chustę tkaną to niestety dużo na nim eksperymentowałam, właśnie przez prawie 3 pierwsze miesiące życia (to już prawie 4 lata temu było) i... za nic w świecie żaden producent nie przekona mnie do nosidła czy wkładki specjalnie dla noworodków.

Noworodek a nawet 4-mięsieczne dziecko nie jest w stanie utrzymać swojego kręgosłupa prosto a w żadnym nosidle nie ma dla niego odpowiedniego zabezpieczenia. Nosidła tylko od momentu jak dziecko sampodzielnie siedzi. Amen ;)

barbamama
17-10-2012, 22:03
mój M kupił sobie ale jeszcze nie mamy kogo wsadzić aczkolwiek nie mam pojęcia jak to ma trzymać i być wygodne..:hmm: obawiam się że może się nie sprawdzić..:?

Basinda
17-10-2012, 22:17
Ta wkładka w Tula to chyba (nie widziałam na żywca) do noszenia ze schowanymi nóżkami... czyli całkowity brak kontroli nad pozycją dziecka... manduca, boba, calyx mają takie jakby majty do podwieszania dziecka w środku :duh::duh::duh:
żadne się dla noworodka nie nadaje... dla niemowlaka owszem :) bo siadający 8-10 miesięczny dzieciak to nadal niemowlak:)

Marsupi sama kiedyś polacałam :duh::duh::duh: kierując się rozmiarem panela i próbami z lalką szkoleniową... zmieniłam zdanie jak spróbowałam na własnym synu.

covu
18-10-2012, 08:19
Basinda, Boba nie ma żadnych majtek do podwieszania.
W Bobie zamysł jest taki, żeby nosić ze schowanymi nóżkami.