PDA

Zobacz pełną wersję : Czy one muszą tak uciskać ... :(



avelaa
16-10-2012, 08:36
Cześć,

Pieluchuje wielorazowo dopiero od jakiś 2-3 miesięcy a już mam kolejny kryzys. Tym razem zastanawiam się czy nie wrócić do jednorazówek z uwagi na to, że moje dziecko jest po wielo notorycznie pouciskane a to w udkach a to pomiędzy nóżkami a także w innych miejscach. Jeśli mam pieluchę mało dopasowaną to wycieka. Jeśli jest dobrze dopasowana, to uciska. Czy tak być musi? Wymieniłam wszystkie kieszonki bo nam przy nóżkach wyciekały. Kupiłam AIO IB. Faktycznie nie wycieka tak ale .... moje dziecko je non stop pouciskane. Już sama nie wiem czy są jakieś pieluchy, które nie będą tego robiły?

MonikaK
16-10-2012, 08:39
to chyba kwestia dopasowania do dziecka odpowiedniej pieluszki z delikatnymi gumkami. Ja miałam IB przy starszaku i też uciskały. Teraz nie widze by młodszy miał cokolwiek poodciskane.
Więc to nie tak że przy wielo MUSI coś uciskać :) a próbowałaś może jakiś otulacz z formowanką? w takowym trudniej o przeciek. Każde dziecko jest trochę inaczej zbudowane i dlatego dla jednych lepsze są takie pieluchy dla innych inne :)

okoani
16-10-2012, 08:43
Polecam flipa - bardzo ładnie przylega, a ma na tyle delikatne gumki, że nie uciska udek.

Sofrel
16-10-2012, 09:04
Też miałam ten dylemat. Przy jednorazówkach odparzona pupa i wietrzenie- w sumie więcej się wietrzyłyśmy niż w pieluszce siedziała, bo od razu zaparzona :( Latem nie było źle bo w samej tetrówce- bez otulacza ją puszczałam.
Jak się zrobiło chłodniej to otulacze są potrzebne. My wybrałyśmy wełne- moje najgorsze doświadcznie to tetro... uciskają nieziemsko. Te ich pasy sumo - fuj.
Ale Amsterdamy mogę polecić z czystym sumieniem :) Problem mi się skończył- nie uciskają! Są świetne a jak coś wycieka z pieluszki to w otulaczek :) Pierzemy od razu w szamponie i jest ok. Bardzo dobrze dopasujesz poprzez zapięcie. Polecam kupić nieco wiekszy rozmiar, bo one po kulku praniach robią się podatne na zapięcia na małą pupcię i na jeszcze większą :)(piszę tak, bo my różne wkłady stosujemy - na noc i na dzień i ważne aby dało radę zapiąć ;)). Rozmiar na 12kg mamy od 7kg i myślę, że do nocniczka wystarczy, bo mi Niunia zaczyna siadać = koniec pieluszek :D

Guest
16-10-2012, 09:11
musisz próbować próbować
napisz coś o budowie dziecka to pewnie dziewczyny własngo doświadczenia coś polecą
i nie zmieniaj wszystkich hurtowo ;)

ja polecam moniki właśnie sa mega mieciutkie:D

nie płaci mi :p

Judyta
16-10-2012, 09:35
No dokładnie, Moniki nie odciskają ;) mięciuchne takie:) u nas był ten sam problem tyle że na pleckach...

asioczka
16-10-2012, 09:46
u nas nie odciskaja sie otulacze : flip i econobum i od Mikulo, ktore kupilam w rozm s/xs. pod spod formowanki Agny i mam tez po jednej od Sylviontka i Mikulo i tez nie odciskaja sie (lub minimalnie).
strasznie gniotly wszystkie chinki, zarowno na plecach, jak i na udkach.
z kieszonek firmowych super leza u nas Wonderos. charlie banana tez w miare ok. close parents uciskaja okropnie. blueberry tez uciskaly.
ostatnio zakupilam kieszonki od Agny z falbankami i jesli sie odgniota- to po dlugim noszeniu w chuscie, przy normalnej aktywnosci nie. takze jestem zadowolona.

ogolnie polecam handmady- mozna szyjacej zglosic swoje potrzeby i obawy :)

a tu zalozylam podobny temat http://chusty.info/forum/showthread.php?t=85189&highlight=

kamilam
16-10-2012, 10:03
U mnie niestety też kieszonki się odciskają, wydaje mi się że pieluszki bez przeszycia przy nóżkach mniej się odciskają, najdelikatniejsze jednak są formowanki i wełniane gatki.

avelaa
16-10-2012, 10:48
Dzięki za rady dziewczyny. Flipy mamy i stosujemy jednak nie odciskają się tylko z tetrą albo prefoldem czy czymś takim. Z uwagi na to, że mała to megaaa sikacz dodatkowo daje jej wkład bambusowy i jest ok :) Formowanki hmm jakoś nie mogę się do nich przekonać. Może dlatego, że zakładałam je na początku, kiedy była jeszcze malutka i wydawało mi się, że jest jej w nich bardzo niewygodnie - pupa w górze, nóżki przy leżeniu wisiały itp. Generalnie w domu to nie jest problem aż taki bo stosuje różne otulacze i jest w miarę ok.

Niestety - od stycznia idziemy do żłobka. Obawiam się, że pieluszki tetrowe, prefoldy i inne kombinacje z otulaczami nie przejdą. Więc zaczęłam się zbroić. Najpierw te kieszonki - handmade bo wcześniej miałam noworodkowe Kokosi i były super. Niestety niewypał przy obecnej budowie mojego dziecka. Dodam, że testowałam różne kieszonki m.in Babytetta, Little Penguin i wszystkie tak samo przeciekały. Na kieszonki więc chyba na razie się nie zdecyduje już. Kombinowałam z wkładami (za mało chłonne, za wąskie, za szerokie itp.). Wydaje mi się, że problemem są grube uda małej i po prostu kieszonki źle się układają. Po kieszonkach pomyślałam o AIO. No i rzeczywiście przecieki są ale jak nie zmienimy o czasie. Kupiłam Itti Bitti. Początkowo byłam wniebowzięta bo miałam coś co nie przecieka. Niestety moje zachwyty ostatnio przygasły. Dam im jeszcze szansę i nie sprzedaje ale nie wiem czy coś z tego będzie ...

Dziewczyny polećcie proszę jakieś SIO/AIO, które ma tak delikatne gumki jak powiedzmy FLIP. Z góry dzięki :)

avelaa
16-10-2012, 11:05
I jeszcze jedno wpadło mi do głowy. Moja mała ma ok. 8 kilogramów. Używam IB rozmiar M może L byłoby dla nas lepsze (nie uciskałoby tak). Co myślicie?

MonikaK
16-10-2012, 11:07
avelaa wprawdzie już dawno miałam to IB ale one są malutkie więc faktycznie może kup jedną Lkę i sprawdź? :)

Kasia.234
16-10-2012, 11:08
I jeszcze jedno wpadło mi do głowy. Moja mała ma ok. 8 kilogramów. Używam IB rozmiar M może L byłoby dla nas lepsze (nie uciskałoby tak). Co myślicie?

niekoniecznie L będzie lepsze, L jest dłuższe i mogą być prześwity przy nóżkach, ja też wcześnie przeszłam z M na L i tak własnie u nas było
sama miałam problem bo moja córka pulchna, teraz powoli sie wyciąga, ale większość pieluszek uciskała na początku, później prawie wyrosła w obwodzie z tych, co mamy, na szczęście tylko prawie ;)

avelaa
16-10-2012, 11:25
niekoniecznie L będzie lepsze, L jest dłuższe i mogą być prześwity przy nóżkach, ja też wcześnie przeszłam z M na L i tak własnie u nas było
sama miałam problem bo moja córka pulchna, teraz powoli sie wyciąga, ale większość pieluszek uciskała na początku, później prawie wyrosła w obwodzie z tych, co mamy, na szczęście tylko prawie ;)

A na jak długo starczyło Ci IB M? (jaki wiek dziecka a nie ilość kilogramów). Z góry dzięki za odpowiedź :)

avelaa
16-10-2012, 11:26
avelaa wprawdzie już dawno miałam to IB ale one są malutkie więc faktycznie może kup jedną Lkę i sprawdź? :)

Monika a czy Ty już nie szyjesz AIO? :) Widziałam chyba gdzieś na allego Twoje AIO używane. Może ono byłoby dla nas bardziej delikatne :)

Guest
16-10-2012, 11:27
przy starszej pulchniejszej i młodszej szczuplaku niezmiennie wierana jestem aio tot botsa z jęzorami
jeszcze lubię bomboty ale one mają zaniżoną rozmiarówkę

Kasia.234
16-10-2012, 11:28
A na jak długo starczyło Ci IB M? (jaki wiek dziecka a nie ilość kilogramów). Z góry dzięki za odpowiedź :)

przy synu do 2 lat, ważył wtedy około 12 kg
przy córce do 4-5 miesięcy chyba, ważyła wtedy 8-9 kg (nie wiem dokładnie, bo nie ważyłam akurat wtedy)

tak myślę o tych luźniejszych i chyba bambooty się sprawdzą, ja mam i są ok :)

avelaa
16-10-2012, 11:31
przy starszej pulchniejszej i młodszej szczuplaku niezmiennie wierana jestem aio tot botsa z jęzorami
jeszcze lubię bomboty ale one mają zaniżoną rozmiarówkę

Tej jeszcze nie próbowałam więc wypróbuję :)

spadłamznieba
16-10-2012, 11:43
moze ImseVimse AIO?
Według mnie najlesze AIO jakie miałam
jeśli chodzi o kiedszonki to ecopipo - dla mnie najlepsze kieszonki
SIO to u nas bardzo się sprawdziły CP ale tutaj wiem ze sa bardzo rózne opinie.

Z IB jest różnie, równiez róznie było u nas, raz super a po kilku miesiącach masakra, później znowu dobrze.

I tak jak dziewczyny piszą formowanki plus otulacz lub (tak jak to było u nas) matki treningowe na formowannkę - ale tutaj przy nóżkach mogą być często mokre, więc chyba nie do końca :)

kamilam
16-10-2012, 11:49
Skoro flip ma delikatne gumki może warto spróbować AIO bumgenius widziałam że te z organiczną bawełną nie mają obszycia przy nóżkach.

bansza
16-10-2012, 12:00
a może coś z gumkami do regulacji w pasie i przy nóżkach? np. ja mam fuzzi bunzy one size i sobie chwaliłam, choc teraz na mojego 2-latka się mała robi. Ale któras z naszych dziewczyn też szyje z gumkami...

randia
16-10-2012, 12:02
z moich doświadczeń, to bardzo delikatne gumki mają applecheeksy (kieszonki). Są dość obszerne, dużo się do środka mieści, a jednocześnie mięciutkie. W fazie najgrubszych udek nic nie uciskały i falbanki przy nóżkach dobrze się układały:)

avelaa
16-10-2012, 12:06
Skoro flip ma delikatne gumki może warto spróbować AIO bumgenius widziałam że te z organiczną bawełną nie mają obszycia przy nóżkach.

Mam AIO Bumgeniusa. Faktycznie mniej uciska niż inne ale mieszkam w bloku, nie mam balkonu a ta pielucha schnie wieczność po prostu. Zanim mi doschnie już śmierdzi :( IB schnie ekspresem w porównaniu z Bumgeniusem.

lilith83
16-10-2012, 12:47
avela ja miałam przez pewien czas podobny dylemat,ale moje wątpliwości zostały rozwiane w ciągu weekendu u dziadków.Mała tam non stop biegała w jednorazówkach i po dwóch dniach efekt była taki,że miała obszorowane od gumek udka i to tak mocno,że tydzień czasu jej to schodziło,tak więc stwierdziłam,że wolę odcisk od gumki z wielo niż obszorowania od jednorazówek. Z resztą z czystym sumienim również polecam wełniaki,a najbardziej gatki,chyba nie ma nic wygodniejszego i mniej uciskającego :)
Aha...zauważyłam też na przykładzie własnej produkcji formowanek,że jeśli gumka jest tylko wciągnięta w tunel,a nie przyszywana to o wiele mniej uciska.

Kasiani
16-10-2012, 12:52
też mam szczuplaka i tak jak pisze kamilam bardzo fajnie leży, ale jestem zadowolona również z AIO IV

avelaa
16-10-2012, 14:56
avela ja miałam przez pewien czas podobny dylemat,ale moje wątpliwości zostały rozwiane w ciągu weekendu u dziadków.Mała tam non stop biegała w jednorazówkach i po dwóch dniach efekt była taki,że miała obszorowane od gumek udka i to tak mocno,że tydzień czasu jej to schodziło,tak więc stwierdziłam,że wolę odcisk od gumki z wielo niż obszorowania od jednorazówek. Z resztą z czystym sumienim również polecam wełniaki,a najbardziej gatki,chyba nie ma nic wygodniejszego i mniej uciskającego :)
Aha...zauważyłam też na przykładzie własnej produkcji formowanek,że jeśli gumka jest tylko wciągnięta w tunel,a nie przyszywana to o wiele mniej uciska.

Masz rację :) Ona ma chyba bardzo delikatne ciałko bo w sumie po gumkach w jednorazówkach też są ślady. Nie takie jak po IB ale też są.

Ania1011
16-10-2012, 16:02
ja też polecam otulacze flipy - można je ładnie dopasować i nigdy po nich nie widziałam żadnych śladów ucisku

avelaa
16-10-2012, 16:19
ja też polecam otulacze flipy - można je ładnie dopasować i nigdy po nich nie widziałam żadnych śladów ucisku

Otulacze Flip jak już pisałam używamy ale w żłobku raczej nie przejdą. Szukam czegoś do żłobka.

Ania1011
16-10-2012, 16:33
Otulacze Flip jak już pisałam używamy ale w żłobku raczej nie przejdą. Szukam czegoś do żłobka.

szybko przeleciałam temat i nie zauważyłam wpisu, przepraszam.

avelaa
16-10-2012, 17:17
szybko przeleciałam temat i nie zauważyłam wpisu, przepraszam.

Nie ma problemu :) tak czy inaczej dziękuje :)