PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidło Connecta!



Dagmara
17-02-2009, 01:58
Testowałam nosidło Connecta. Nosidło ładne i kompaktowe - nie ma wypełnionego pasa biodrowego przez co po złożeniu mieści się do średniej wielkości torby, a także dzięki temu, można regulować wysokość panela. Mnie jednak brak wypenienia pasa biodrowego przeszkadzał, brakuje mi w tym nosidle kapturka doczepianego (rozpieszczona jestem przez APLX ;) ) i zupełnie nie pasuje mi chestbelt. Daję 3.

Zdjęcie postaram się jutro wgrać bo fotosik współpracy odmawia :evil:

Ilonsa
17-02-2009, 08:18
Ja nie mam dużego doświadczenia z nosidłami ergonomicznymi ale było to pierwsze nosidło, w którym udalo mi się dobrze ułożyć Hanię i było mi naprawdę wygodnie. Panel idealnie otulał Hanię, ma taką wysokość, ze nawet jak usnęła to nie przeszkadzał nam brak kapturka.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona i chętnie przygarnęłabym nosidło na stałę :lol:
Dziękuję za możliwość testowania.

basik
10-03-2009, 20:40
I ja po testach.
Wielkość panela dla mojej Gochy odpowiednia ale ona na razie największa nie jest. Dobrze mi się dociągało 'ramiona'. Lubię nosić z przodu - niestety w tym nosidle się nie da. Nie wiem czemu ale klamerki dolne są założone odwrotnie - to znaczy wygodniej się je zapina jak nosidło jest czarną stroną ... Ale ogólnie podoba mi się.

http://lh3.ggpht.com/_DaSLCOU2Sis/SahKSEECdvI/AAAAAAAAFPM/CeSIALN396A/s400/100_2150.JPG

myrra
03-04-2009, 20:25
Ja rowniez mialam przyjemność testować to nosidło i musze przyznac, że jest calkiem fajne.
Główna zaleta to jego kompaktowość - po zlozeniu naprawdę zajmuje niewiele miejsca.
O dziwo - pomimo braku wypelnienia w pasie biodrowym nosi sie przyjemnie, choc my testowalismy dość krótko - mały byl chory.
Ogolnie bardzo przyjemne nosidełko :)

sara
15-04-2009, 21:08
Wcześniej nosiłam w APLX, więc w porównaniu z tym nosidłem mi zdecydowanie brak wypełnień. Zwłaszcza w pasie biodrowym. Pod wpływem noszenia zaczyna sie w tych okolicach (pasa) robić boleśnie - właściwie cały ciężar dziecka tam jest odczuwalny. Jeśli ktoś długo nosiłby w tym nosidle to mogłby to być uciążliwe, do noszenia do sklepu czy na krótsze dystanse jest ok.

Miałam wrażenie, że łatwiej mi się go zapina niz APLXa, ale może to kwestia tego, że a A.. nosiałam z przodu, a w Conn... z tyłu.

Ładny panel, bardzo ładny.

dzięki za możliwość testowania. W sumie też nie wykorzystaliśmy go zbyt wiele, bo byliśmy w szpitalu, a potem młody w bonusie dostał od szpitala jelitową. Zdjęcie mam tylko jedno sensowne, choć mało ładne, bo robił jakiś pan, który zdaje się słabo się znał na aparatach. W razie potrzeby podeslę na maila, o którego proszę na pw.

isia77
04-05-2009, 19:10
Testowałyśmy Connecta, nasze pierwsze w życiu nosidło, więc nie mam porównania. Nosiłam tylko z przodu. Moje 5-miesięczne, 7,5-kilowe, niesiedzące jeszcze dziecię było dobrze otulone z boków, głowa podtrzymana nawet w czasie snu. Brak wypełnienia pasa nie przeszkadzał. Uwierała mnie klamra, ale może moja wina.
Ogólnie ocena bardzo dobra, chętnie bym zatrzymała i używała dalej.

emi.la
31-05-2009, 10:15
Moje pierwsze nosidełko. Młoda ma 5 miesięcy, nie siedzi. Wczoraj nosiłam ją prawie 3h bez przerwy-nie czułam ciężaru, tylko bicie jej serca ;) Szybko zasnęła a nie było to łatwe, bo byłam na uroczystości rodzinnej w kościele, wiadomo organy, śpiewy. Ona z tych żywych, nerwowych dzieci, do wszystkiego musi się przyzwyczaić, connecte polubiła za drugim razem, to sukces. Brak kaptura mi nie przeszkadza, ona i tak by sobie nie dała założyć. Na razie nosidełko jakby szyte na miarę, zobaczymy później. Tak jak już pisałam moja ocena nie jest zbytnio obiektywna, gdyż to moje pierwsze, inne nosidełka tylko oglądałam. Uważam, że nie ma jednego idealnego, trzeba dobrać indywidualnie do dziecka, wieku, charakterku itd. Aha, bardzo mi odpowiada kolorystyka oraz to, że mogę założyć na lewą stronę i mieć zwykłe czarne, jak chcę się pstrokato ubrać.

ane
31-05-2009, 11:54
connecta jest fajna, przede wszystkim dlatego, że zakłada się ją ekspresowo. pasy naramienne zapięte wcześniej, zapinałam pas biodrowy, wkładałam dziecia i naciągałam nosidło, zakładając jednocześnie pasy naramienne - po prostu jak plecak. nie wiem, czy inne nosidła też tak działają - niewiele ich miałam w rękach. natomiast zapinanie pasów naramiennych z dzieciem w środku sprawiło mi sporo trudności - wymaga bardzo zwinnych palców.
to, co mi przeszkadzało, to długość wypełnienia pasów naramiennych, nie mogłam ich podciągnąć wystarczająco i na dłuższe trasy było to niewygodne (większej osobie - czyt. mężowi - już to nie przeszkadzało) i wąski panel między nogami (przyzwyczajona jestem do nubikowego mt, gdzie janka robi prawdziwą żabę nogami i tu miałam wrażenie zwisu).
no i jeszcze - ładna jest, po prostu :)

v
16-09-2009, 22:06
Nosidło ładne i kompaktowe - nie ma wypełnionego pasa biodrowego przez co po złożeniu mieści się do średniej wielkości torby, a także dzięki temu, można regulować wysokość panela. Mnie jednak brak wypenienia pasa biodrowego przeszkadzał, brakuje mi w tym nosidle kapturka doczepianego i zupełnie nie pasuje mi chestbelt. Daję 3.


wlasciwie sie podpisuje pod tym, co napisala Dagmara

z tym ze pochwale dodatkowo pasy naramienne - wyjatkowo wygodne, miekkie, szerokie (ale nie za szerokie) i wszyte pod jakims wyjatkowo dobrym dla mnie katem

dziekuje za mozliwosc poznania sympatycznej connecty

nisiek_p
16-09-2009, 22:34
Do tej pory nosiłam tylko w chustach i mt, Connecta była moim pierwszym ergonomicznym nosidłem.
Bardzo, ale to bardzo mi się spodobała. Po pierwsze i drugie - super wygodna oraz prosta i szybka w zakładaniu :thumbs up:. Dzięki niej nosiłam więcej niż zwykle - tak nam było z nią dobrze (szkoda, że musieliśmy się z nią rozstać :().
Jedynym mankamentem dla mnie był pas biodrowy. Na krótkie chwile w porządku, ale na długim niedzielnym spacerze dał się nieco we znaki - przydałoby się jednak wypełnienie.
No może jeszcze ten dodatkowy paseczek do spinania... Musiałam go pilnować żeby przypadkiem gdzieś nie zaginął, bo mnie do szczęścia wcale nie był potrzebny: przy noszeniu z przodu - pasy naramienne i tak skrzyżowane z tyłu, a przy noszeniu z tyłu - tak jak w plecaku, samo przez się się trzymały ramion.

Anntenka
14-10-2009, 09:53
Dzisiaj chwilkę testowaliśmy Connectę, z racji mojej zaawansowanej ciąży nie nosiłam długo i powiem Wam że zapiąć nosidło gdzieś w okolicach wieeelkiego brzucha to jest dopiero wyczyn. Testował też mąż. I wklejam opinie jego i moją:
- pas biodrowy, niewypełniany, po prostu parciany pas wszyty w panel - IMO niezbyt dobre rozwiązanie, obojgu nam było z tym niewygodnie, mnie od początku, mężowi po kilkunastu minutach;
- panel kompaktowy do składania, fajny kształt ALE IMO zbyt wąski na dole, zwłaszcza że nosidło jest przeznaczone dla dzieci do 16 kg (Dawid ma 13) więc dla starszych dzieci także i tutaj szerokość międzykolankowa zdecydowanie za mała; za to góra pięknie otula bo jest dosyć szeroko;
- pasy górne - IMO zbyt mało wypełnione; przyzyczajona jestem do mocniejszych wypełnień i do szerszych pasów;
- nosidło dotarło do mnie bez chestbelta, więc nie wypowiem sie na jego temat [Dagmaro, czy chestbelt był w testowym?];
- kwestia odszycia: porządnie zrobione, stabilne, schludne nosidło;
W mojej ocenie 3. Jednak IMO trendy panujące u nas (wypełnienia, profile, hafty) przyzwyczaiły do większych wymagań i oczekiwań w stosunku do nosidła.

Iwanna.T
14-10-2009, 13:49
Za wygląd panela plus, bo ładne :) No i kompaktowe - też plus.

Ale noszenie nie było dla nas wygodne ze względu na zbyt wąski panel oraz niewypełniane pasy. Ponosiłam mniej niz godzinę i miałam dość :(

Nie kupiłabym, bo jednak nośność to podstawowa funkcja nosidła, Igi ma mniej niż 10 kg, a noszenie go nie było przyjemne.

marta-la
01-11-2009, 20:51
Mam mocno mieszane uczucia i chyba więcej minusów ma dla mnie to nosidło niż plusów
Ładny materiał, kolorystyka, zajmuje mało miejsca po złożeniu - to na pewno plusy.
Moja Córa ma 11kg z hakiem i niestety panel sporo za wąski pomimo że mieści się w grupie wiekowej dla jakiej uszyte jest nosidło. Moim zdaniem pomysł ze zwężanym panelem to kiepski pomysł.
Najbardziej jednak brakowało mi pasa dolnego, przez co pasek dolny z klarami wbijał mi się ciało a większość ciężaru czułam na ramionach.
Może jestem rozpieszczona AP ale jest on o niebo wygodniejszy jak dla nas.
Tam czy inaczej dziękuję za możliwość testowania

qqrq5
18-12-2009, 15:19
jestem w trakcie testowania
niestety po noszeniu w kilku nosidłach musze stwierdzic ze nie przypadło mi do gustu
po pierwsze brak wypełnienia, co przy moim 16kg dzieciu dało sie we znaki (mimo ze przedzial wagowy jest do16kg)
tak jak napisała marta panel za wąski i to duzo za waski
nie umiałam dosciagnac pasków majac juz dziecie na sobie, fakt załozyłam młodego z przodu do usypiania i moze dlatego
przez to ze nie dociagnełam pasków panel mocno odstawał
brakuje mi tez pasków poprzecznych, bo przy takim ciezarze pasy zjezdzaja mi z ramion (całe szczescie usypianie trwało 5min)

dziekuje za mozliwosc testowania :)

mamatomka
16-05-2010, 09:39
Mialam okazje przymierzyc Connecte, musze powiedziec ze wizualnie super, no i bardzo kompaktowa. Pewnie raczej dla mlodszych, drobnych dzieci bo panel bardzo waski a i niewypelniony pas biodrowy niezbyt sie sprawdzi przy ciezszym dziecku (no chyba ze na krotko).

panthera
26-05-2010, 16:32
Polubiłam connecte pomimo kilku minusów.
urzekła mnie jej kolorystyka :) - jeden z moich ukochanych kolorków - cudnie wyglądała pod rozpiętą kurtką w podobnym kolorze i z kolczykami kwiatkami w identycznym kolorze :P
Kompaktowośc doceniłam bardzo - zabierałam nawet jak szłam z wózkiem na zakupy, mieściła sie w torbie bez problemu. Idealnie spisała się po domu (i z przodu i na plecach) w czasie zakupów czy podróży komunikacja miejską)
Bardzo ułatwiła mi wchodzenie na 4 piętro z zakupami i starszym synem za rękę (zwykle używam kółkowej ale connecta wygodniejsza).
Panel dla Maćka dobry i na długość i na szerokość (on raczej z drobnych dzieci). Kapturek by sie przydał, ale jego brak nie przeszkadzał mi tak bardzo.
Pasy naramienne nosiłam skrzyżowane a gdy maciek był na plecach wiązałam paskiem bo sie nieco zsuwały i bolały ramiona po dłuższym noszeniu (tego chesbelta jednak brakuje :( )
Brak wypełnionego pasa mi nie przeszkadzał - ciężar odczuwałam głównie na ramionach.
Przy synku na brzuchu - trudno dociągnąć pasy. Poza tym mam wrażenie że troszkę "puszczają" co jakiś czas musiałam dociągać - może dlatego ze materiał na pasy - śliski dość.
Nosidło można nosić na obie strony - to tez fajne. No i na koniec - jest to nosidło które zakłada się najszybciej z wszelkich mi znanych :) - co kilkakrotnie pomogło zdążyć mi na autobus (a u mnie raz na 30 min - więc to naprawdę duży plus :P )
pasy dociągałam w biegu...:P
ogólnie daje 4...no z plusem... za kolor :P
uważam ze świetne uzupełnienie do chusty.

Elgur
30-11-2010, 22:29
Gościło u nas kilka dni. Dziękuję za możliwość przetestowania.
Nosidło jest kompaktowe, zajmuje mało miejsca w torebce, szybko się zakłada. Nie przeszkadzał mi brak wypełnienia pasa biodrowego, ale pasy naramienne powinny mieć już więcej gąbki, po pół godzinie noszenia bolały mnie ramiona. Piękny motyw na panelu, bardzo mi się spodobał. Nosidło nie miało kapturka, ale to mi nie przeszkadzało. Też miałam wrażenie, że puszczały pasy na ramionach, trzeba było dociągać.
Ogólnie byłam zadowolona z tego nosidła, świetne na szybkie wyjścia z domu.

agnesjan
04-01-2011, 23:35
Przepraszam za spóźnioną opinię, ale okres świąteczno-noworoczny nie nastraja do wydawania opinii:)
testowanie wypadło w Święta u teściow:) no i tak:
-kolorki fajne, nosidło super kompaktowe, nie zajęło dużo miejsca w torbie;)
-moje 10kg dziecię dość dobrze nosiło, nie czułam specjalnie aby mi się wrzynały pasy naramienne, czy biodrwy, a nosiłam i w domu i na zewnątrz na kurtkę,a mała w kombinezonie i to dość spore dystanse
-pasy luzowały się bardzo łatwo, gorzej z dociąganiem:( a zapiąć się tak jak chciałam być dociągnięta nie mialam siły sama i musiał mi ktoś pomóc (mówię tu o zapięciu z przodu i głównie na kurtkę, bo z tyłu jak sobie ustawiłam i raz zapięłam, to się super zakładało-jak plecak:D)
-brak kapturka w ogole mi nie przeszkadzał, bo w sumie zrobilam się bezkapturkowa, więc może dlatego:)
Dziękuję za możliwość testowania!

mamafranka
07-02-2011, 15:51
testowałam nosidło i.... niepolubiliśmy się
ogromny plus za wygląd i kompatowość i to wszystko na plus
brak wypełnionego pasa porażka, klamra wbijała mi się także noszenie to męka, przy noszeniu z przodu nie udało m się ociągnąć pasów, więc musiałam czekać na przyjazd małża, żeby spróbowac, ale i tak trwało to krótko bo klamra zrobiła mi siniaka. daję 3 i dziękuję za możliwość testowania

ewaibartek
23-02-2011, 19:19
testowaliśmy i mam różne opinie o nim
plusy: kompaktowość,łatwość zapinania(aczkolwiek nie za pierwszym razem,bo do tej pory używałam tylko Marsupi,ktore sie przewspaniale zapinało), kolor i wzór,ale tylko strona ze wzorem,czarna mało atrakcyjna, panel cudnie otula dzieciątko,jak na ten okres jest idealnie dopasowany,nawet brak kapturka ani innej osłonki nie przeszkadza, pozniej jak dziec bedzie wyższy moze juz byc kiepsko;pasy naramienne bardzo ok :)
minusy: klamra wrzyna sie w ciało (jak jest po str czarnej to nie,szkoda,ze nie odwrotnie), i szkoda ze nie sa miękkie pasy biodrowe, zle mi się nosiło na plecach,jak pasy skrzyżowane to wiadomo,nie ma co zrobić z cyckami ;) a jak prosto ,to jakoś tak mało komfortowo
i to koniec minusów :) ale niestety klamra przekresla wszystko,bo przecież chodzi o to,żeby było wygodnie nosić
niech producenci się zastanowią,bo szkoda takiego nosidła :)

metis1
04-03-2011, 11:17
My głównie nosiliśmy z przodu i rzeczywiście - trzeba nie lada gimnastyki, zeby się podociągać... Na plecach już jest łatwiej, ale my dopiero zaczynamy nosić się w takiej pozycji.
Bardzo podobało mi się to, że jest takie poręczne, ale ma to swoją cenę: ten nieszczęsny pas biodrowy... Na krótką metę przejdzie, ale na dłuższe chodzenie zupełnie odpada - za bardzo się wbija w ciało :( Warto by było to zmienić, bo nosidło robi świetne wrażenie i w sumie dobrze nam w nim było. Jest takie... -hmm, ja wiem? - przytulne, cieliste (w sensie: przylegające do ciała, dobrze dopasowane ;)), takie "akuratne". Przez cienki i niewielki panel nie przysłania sobą świata, za to dokładnie i miękko otula dziecko.
Pasy naramienne bardzo nam odpowiadały jeśli chodzi i o długość, i szerokość - nie było ich nigdzie za dużo, łatwo było je ujarzmić przy wiązaniu.

Jednym słowem: nosidło lekko do retuszu (pas biodrowy!), ale ogólnie - całkiem ok. :thumbs up: