PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidełko dylematy. Pomóżcie w wyborze



maristella
13-10-2012, 10:10
Dziewczyny,
nosidło muszę zakupić. Chcę wydać ok. 250 zł. Czytam i czytam i czytam. I wiedza rosnie, a decyzja coraz trudniejsza.. w końcu będę wiedziała "wszystko" (wiem, wiem z pokorą, ze to niemozliwe ;-) ) a decyzji nei podejmę.
Glowny bohater ma obecnie 5m-cy, wazy ponad 8 kg, wnet będzie siedział, wię coś rozwojowego potrzebuję. Na tę chwilę używam wisiadła...:duh:, co by staszą siostrę do szkoły podprowadzić - 5 min. spaceru... Moje typy to:
- używane Bondolino
- nowe Ergobaby z allegro
- a może MT?
-albo Beco?
Z tego wszystkiego mierzyłam Bondolino. Po moim wisiadle- to bajka...Po prostu nie czułam ciężaru.. Dzieć zadowolony.Ale czy sama będe potrafiła to dociągać?Bo ja to na zjęciach chustowych mierzyłam.. I może nie ma co "przepłacać" za bondka, skoro moge kupic sztukę nówkę w tej cenie MT?
Ergobaby- przeczytałam gdzies ze na allegro sa podróbki?
Bo mnie podobałaby się takie
Nosidełko ergonomiczne ERGObaby Organic na all za 279 zł
ERGObaby sport jest tańsze- za 260 zl,a anwet widziałam aukcje za 199 zł. Jest tez takie NOSIDELKO BLACK/CAMEL EBC-BC6CA za 260 zł
Tylko boję się,ze moze to faktycznie jakaś podróba? No i widzę Beco- fajne, kolorowe tez w cenie 260 zł ale tutaj sie doczytałam na forum,ze komuś bardzo w nim niewygodnie.
Zastanawiam się właściwie w co pójść. Co byscie mi doradziły.. ja wiem,ze to zależy... najlepiej byłoby gdybym przymierzyła to ergobaby.. A one jakos róznią się w uzytkowaniu? Pomóżcie, proszę...

Sunrise
13-10-2012, 10:32
Noszę Wojtka w Bondku, też ma 5 miesięcy. Wybierałam nosidło pod sporą presją, bo wcześniej miałam chustę i kołyskę, i nijak nie mogłam się nauczyć w nich nosić. Mąż był przekonany, że i z nosidłem będzie to samo więc szukałam, czytałam i dalej nie wiedziałam, na co się zdecydować.
W końcu pojechałam do sklepu z zamiarem kupienia Tuli a wyszłam pewna tego, że zamówię Bondolino, bo akurat nie było zielonego na stanie. Przymierzyłam oba, lepsze okazało się to drugie :) Udało się mi nawet znaleźć tańsze na bazarku :)
Wg mnie 200 zł i więcej to za dużo, żeby ryzykować w ciemno zdając się wyłącznie na opinie. Dobrze jakbyś miała okazję przymierzyć, jeśli nie w sklepie to może u którejś forumki?

okoani
13-10-2012, 10:38
Ja mam Ergobaby z allegro i bardzo sobie chwaliłam - po nabraniu wprawy, dość szybko je "dociągałam". Nie podpowiem jeśli chodzi o wygodę noszenia cięższych dzieci, bo ostatni raz nosiłam małą w czerwcu ;)

Ananke
13-10-2012, 12:02
Wedlug mnie oryginalne ergobaby nie moze kosztowac 250zl - na stronie producenta kosztuje prawie 100 euro - to na bank podroba. Moze kupisz taniej, ale z odsprzedaniem moglbybyc klopot.
Ja lubie Bondolino, bo mozna porzadnie dociagnac, mi w inych nosidlach zawsze cos nie pasowalo, ale Bondolino dosyc male jest.

jul
13-10-2012, 12:16
gdzieś był chyba wątek na temat tych allegrowych ergobaby, dziewczyny się wypowiadały, możesz poszukać.
Możesz też patrzeć na wątki bazarkowe, może coś się trafi fajnego, a może i w Twojej okolicy, żebyś mogła przymierzyć? Jeśli Ci nie podpasuje, to zawsze możesz z powrotem na bazarek wystawić i bez, albo z niewielką stratą sprzedać i spróbować czegoś innego.

powodzenia!

edit: możesz też skorzystać z oferty wypożyczalni, wtedy wypróbujesz i będzie Ci łatwiej wybrać:
http://www.chusty-nosidla-wypozyczalnia.pl/
http://zachustowani.pl/wypozyczalnia-chust-nosidel-ergonomicznych-c-120.html
nie wiem, jak w ababie, a nie mam czasu wczytywać się teraz (pewnie w razie co kwestia dogadania się), ale u zachustowanych cena wypożyczenia jest odjęta od zakupu, jeśli zdecydujesz się u nich na kupno takiego samego nosidła.

gienia
13-10-2012, 13:53
Ja mam bondka i do noszenia na brzuchu jest ok, maluch był tak noszony gdzieś do 9-10 miesiąca. Potem przesiadka na plecy i tu już nie było tak fajnie. Pasy mają wielką tendencję do zjeżdżania z ramion nawet mimo tego sznureczka do ich związania. Uszyłam sobie MT i bomba. Dzidziuś lżejszy o parę kilo mi się wydał a i pasy się lepiej układały, bo MT inaczej się wiążę. A i jeszcze jedno - raczej trudno mi sobie wyobrazić dziecko ponad rok w bondku, bo po prostu się tam nie zmieści, no chyba, że ma bardzo filigranową budowę. Zapewnienia producenta, że starcza do 36 miesięcy są dla mnie mocno na wyrost. Ogółem to ja polecam MT, można sobie samemu uszyć, jak jest problem z kasą - w sieci anglojęzycznej jest masa wykrojów z dokładnymi instrukcjami wykonania.

Tak po namyśle, to MT są zalecane dla dzieci już siedzących. Hmm, trudny masz wybór.

maristella
13-10-2012, 14:09
czytałm watek o ergobaby na allegro. Ponoc takie ze stanów, wyprzedażowe, bez cła moga tak cenowo wyjśc?
No, ale i ktos opisywał,ze kupił podróbę. Tylko jak to sprawdzac skoro w ogłoszeniu jest to samo zdjęcie. I na 1 aukcji to samo nosidło kosztuje 420 zł,a na drugiej identyczne 260

Okoani,a ty za ile kupiłas na allegro? tez takie tanie?

I chyba jednak ruszę 4 litery i poprzymierzam. racja, szkoda troche kasy na coś niewygodnego.A to Bondolino, to fakt,ze mierzyłam tylko z przodu.. I było cudownie porównaniu z moim wisiadłem Mothercare. Dzieć w chuscie się darł, a w nosidle po prostu grzecznie siedział.. a tu Gienia pisze ze Bondek z tyłu nie taki rewelacyjny...

maristella
13-10-2012, 14:20
dziewczyny, dzieki za zalinkowane namiary na wypozyczalnie. Ale w żadnej z nich nie ma Ergobaby..
matko, jednak mnie to przerasta... ;-) za duzo zmiennych trzeba wziąc pod uwagę...

espejo
13-10-2012, 14:36
To ja Ci jeszcze namieszam - przy mojej dwojce, jedyne nosidlo, ktore się sprawdza to manduca, zadne inne nie było u nas na dluzej niz 2-3 miesiace - zadne bondolino, zadne tuli, ergo akurat nie mialam, zaden MT (a kilka ich probowalam).
Z tym, ze do manduce trzeba sie przyzwyczaic - zajęło mi to troche czasu, szkoda, ze za pozno sie za to zabralam:), nam akurat teraz pasuje na wiekszego faceta i mniejszą mnie, daje radę przy dwojce - to znaczy ze wpakuję tez 3-latka jak akurat jest kryzys:)
owszem jest drozsza, ale moją kupilam 3 lata temu, inwestycja lepiej oplacalna niz większość dzieciowych gadzetow:)

Moze przymierz manducę - ale to nie tylko raz i nie tylko z przodu, trzeba się nauczyć regulowac sobie paski (w 3 miejscach - zadne inne nosidlo klamrowe nie ma takich mozlwosci dopasowania) i troche ponosić. Panel na wysokosc tez jest dwurozmiarowy.

okoani
13-10-2012, 15:44
Wiesz co... chyba to było coś ok. 250zł (nie pamiętam, bo to dawno było ;) ). Rzeczywiście jest gdzieś wątek i któraś z dziewczyn pisała, że odróżnienie podróbki od oryginału jest możliwe tylko przy bezpośrednim porównaniu. Znając życie i tak produkowane są w jednej chińskiej fabryce;)
A skąd jesteś? Może popytaj dziewczyn z Twoich okolic czy któraś pozwoli Ci poprzymierzać swoje nosidło? Ja kupowałam bez wcześniejszej przymiarki, ale też EB od razu mi przypasował.

kachna_zg
13-10-2012, 17:22
Ergo i ergo sport to całkiem inne nosidła. Sport ma jak dla mnie dziwnie wszyte pasy ramienne. Dolna część pasa ramiennego wszyta jest na plecach dziecka a nie tak jak w innych nosidlach do brzegu panelu. Zanim kupicie nosidło przymierzcie je lepiej bo każdy z nas ma inna budowę i każdemu pasuje coś innego. Może faktycznie dobrane rozmiarowo MT będzie najlepszym w waszym przypadku rozwiazaniem

aladw
13-10-2012, 20:55
Już jedna dziewczyna tu dobrze pisała!

MANDUCA!!!
Nosidło uniwersalne bo włozysz tam mniejszego i większego dziecia. Wyobraź sobie że w tym roku w Tatrach tak chodziła moja starsza córka - 2,5 roku. Młodsza w AngelPacku - pół roczku lub chuście.

Żadne Bondolina i Majteje, Ono do mnie nie przemawiają, te majtające się pasy do ponaciągania nie ułatwiaja sprawy jak trzeba łatwo i szybko zapiąć dziecko.

Klamerki i dociagania klamerek wystarczaja.

Popatrz na naszym chustostraganie i kup cos sobie bo tu nie ma oszustów, a jak Ci coś nie podpasuje to odsprzedasz:)


a od siebie dodam że w tym wieku co masz dziecko z całego serca polecam Ci Angel Packa - miękki niewielki ma zagłówek i kapturek i jeszcze trochę w nim ponosisz.

dankin-82
13-10-2012, 22:00
a tam a tam


tylko mietka od pani_olo ;)
dwurozmiarowy lub z chusty, dopasowany pod Wasze potrzeby i tani ;)

natala
13-10-2012, 22:40
a moze sie sprobuj umowic z jakas nosicielka (nie wiem skad jestes) na przymierzenie czegos?

bo co osoba, to inna opinia - ja nosze czasem 2 latka (malego, to fakt) w bondolino, ergo ani manduka nam nie podeszly zupelnie... moj maz za to woli ergo, w ktorym mnie bola plecy (nie wiadomo od czego)...

Dharma
13-10-2012, 23:14
Ja tez bym polecala manduce. Wygodna, regulowana wielkość. Może ci jeszcze dlllllugo posłużyć. A używaną na bazarku kupisz poniżej 300 zł.

tytanowa@
13-10-2012, 23:36
Aleś sobie zamąciła tym pytaniem. Toż przecież każda forumka co innego Ci doradzi! Ja Ci polecę nosidło tula, ja jestem zachwycona, albo mt od marta-la. Uszyje Ci takie jak chcesz- zerknij na jej stronkę do galeriiii, śliczności. I niedrogo.. Już wiesz więcej? :-) najlepiej przymierz.!

Pekatrine
14-10-2012, 00:42
Ergo i ergo sport to całkiem inne nosidła. Sport ma jak dla mnie dziwnie wszyte pasy ramienne. Dolna część pasa ramiennego wszyta jest na plecach dziecka a nie tak jak w innych nosidlach do brzegu panelu. Zanim kupicie nosidło przymierzcie je lepiej bo każdy z nas ma inna budowę i każdemu pasuje coś innego. Może faktycznie dobrane rozmiarowo MT będzie najlepszym w waszym przypadku rozwiazaniem

Ja mam sport i rzeczywiście jest dziwne, te pasy, dziura na panelu ;) Ale muszę powiedzieć, że jest zaskakująco wygodne. Noszę w nim 12 kilo i jest ok.

urticea
14-10-2012, 07:30
My mamy manduce i bondolino. Testowalam też tula i robione przez jedną forumowa mamę. I bezkonkurencyjnie-MANDUCA! Zapraszam do Krk na przymiarke;)

maristella
14-10-2012, 09:58
No, tak.. No to sobie pomogłam ..;-) Ile osób, tyle opinii...
Do tego z moim tempem podejmowania decyzji..
Dziewczyny, ja tu nowa jestem, i nie wiem, gdzie , co i jak, więc poprowadzcie mnie jako to dziecię za rękę.. i sorry jesli zadaję głupie pytania.. A jesli chciałabym prościc jakąs Forumkę o pomoc, to tutaj moge się umawiać, czy jest jakies specjalne miejsce na forum?
Ktoś zyczliwie z Ergobaby mógły się ze mną umówić na jakis spacer, cobym mogła sie przymierzyć? Z Wawy? A jakby ktos był z trasy KM Wawa- wołomin, to juz całkiem bajka. Tudziez z okolic wawy- Wileńskiej?

A to ergo sport to faktycznie mi tez dziwnie wyglądało, ale wygodne zaskakująco? No, proszę..

gienia
14-10-2012, 14:15
Wiesz, ja bym na twoim miejscu najpierw rozważyła, czy chcesz takie nosidło z wiązanymi pasami, czy klamerkowca. Te dwa typy mają różne wady i zalety. Ja tam wolę dociągane pasy, bo pasuje zawsze - nie ważne, czy mamy na sobie kurtki, czy podkoszulki, ani ile osób nosi w jednym nosidle. Klamerkowce trzeba za każdym razem dopasować, ale za to nie zamiatasz pasami ulicy, jeśli wiążesz w terenie.

deviltya
14-10-2012, 18:11
ja sprzedaje ergobaby:) nie musi być z allegro

Jago
14-10-2012, 19:54
I ja dorzuce swoje trzy grosze :-)
MT i nam nie pasowało. Ja niecierpliwa jestem, to dociąganie mnie wkurzało, bo wiecznie trzeba było poprawiać i te pasy takie długasne były. Duzo się przemieszczamy autem, więc wkładanie i wyciąganie z nosidła kilka razy w małych odstępach czasu. Poza tym od węzła MT na plecach gniotło mnie, jak prowadziłam taka częściowo obwiązana. No i postawiłam na klamrową Tula i jestem zachwycona. Mandukę tez mieliśmy na kilka dni i tez bardzo mi sie fajnie nosiło (ale Tula z racji pięknych paneli i odpinanego kapturka wygrała).

Dziewczyny pisały wyżej - musisz zdecydować, co "wazniejsze" będzie w Waszym przypadku, ile osób będzie nosić w nosidle, czy musisz często wyciągac i wkładać dziecia i tak dalej :-)

Powodzenia, bo wybór rzeczywiście trudny :hmm:

marta-la
14-10-2012, 20:23
No, tak.. No to sobie pomogłam ..;-) Ile osób, tyle opinii...
Do tego z moim tempem podejmowania decyzji..
Dziewczyny, ja tu nowa jestem, i nie wiem, gdzie , co i jak, więc poprowadzcie mnie jako to dziecię za rękę.. i sorry jesli zadaję głupie pytania.. A jesli chciałabym prościc jakąs Forumkę o pomoc, to tutaj moge się umawiać, czy jest jakies specjalne miejsce na forum?
Ktoś zyczliwie z Ergobaby mógły się ze mną umówić na jakis spacer, cobym mogła sie przymierzyć? Z Wawy? A jakby ktos był z trasy KM Wawa- wołomin, to juz całkiem bajka. Tudziez z okolic wawy- Wileńskiej?

A to ergo sport to faktycznie mi tez dziwnie wyglądało, ale wygodne zaskakująco? No, proszę..
Wszystkie szyjące są tutaj http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=157
Alcia i tofi ma nawet od ręki dostępne

Tahiya
15-10-2012, 13:30
Dorzucę się tutaj ze swoim pytaniem jeśli można.

Koleżanka chce kupić Mei Tai. Wyczytała gdzieś, że powinno być wyprofilowane przy nóżkach, czyli takie wklęsłe wycięcie. Że to niby zdrowe dla nóżek. :?:
i za przykład podała to:
http://i.ebayimg.com/t/MEI-TAI-BABY-CARRIER-SLING-REVERSIBLE-STARS-Leg-Cut-Model-/00/s/MTYwMFgxMjAw/$(KGrHqZHJBoE9p6m+L5yBPkcZFFRpg~~60_12.JPG

Szczerze mówiąc ja nie widzę w tym sensu.

Jak myślicie? Zwracać na to uwagę czy nie?

dankin-82
15-10-2012, 13:47
nie musi być wyprofilowane, bo niby jak ma to być zdrowotne?
fajnie jeśli w okolicy nóżek jest wypełnienie dla dziecka imo wygodniejsze

i pewnie nie chodzi o wyprofilowanie panela w miejscu umieszczenia nóżek, co bardziej o dobrze dobrany rozmiarowo panel, tak by pasował od kolanka do kolanka ;)

marta-la
15-10-2012, 14:29
Ja też myślę że wyprofilowanie nie ma żadnego związku ze zdrowotnością ;)
Ważne tak jak dankin-82 pisze aby szerokośc panela była dostosowana do rozstawu nóżek. Wyprofilowanie przydaje się przy mt dwurozmiarowych - wtedy po wywinięciu pasa dolnego na panel i skrócenie go o jego szerokość, nóżki dziecka wychodzą akurat w tym węższym miejscu.

Tahiya
15-10-2012, 21:46
Aaaaa, więc to tak! Cenna uwaga o MT dwurozmiarowym :thumbs up: dzięki
...no to idę szukać

maristella
15-10-2012, 23:12
Ło ludzie.. czytam i czytam.. i się zastanawiam, jak Wam sie udalo cos wybrać? Tak mierzyłyscie do skutku? Bo to i rozne produkty, roznych firm..Juz mi głowa puchnie..
ja na razie jednak raczej będe myslec o nosidle. Ma być sybko i prosto, ale tutaj takie piekne MT sa.. No, cudownosci.. Moze sobie z okazji 1 urodzin takie cos sprawię.. To na wiosne..

maristella
15-10-2012, 23:14
1 urodzin synka.. Bo ja akurat to znacznie więcej wiosen liczę...

dankin-82
15-10-2012, 23:22
a ja myślę że jak ktoś pokocha mt to już szyjąca nie jest ważna :mrgreen: bo one wszystkie są godne polecenia i na bank wszystko dopasują i dopieszczą
to sprawa bardziej wizualna i detali (ale to jak dla mnie)

co ważne, mt nie jest problematyczne w zakładaniu i szybko się je mota ale trzeba też z początku poćwiczyć, zresztą tak jak z chustą ;)

jul
15-10-2012, 23:24
A jesli chciałabym prościc jakąs Forumkę o pomoc, to tutaj moge się umawiać, czy jest jakies specjalne miejsce na forum?
Ktoś zyczliwie z Ergobaby mógły się ze mną umówić na jakis spacer, cobym mogła sie przymierzyć? Z Wawy? A jakby ktos był z trasy KM Wawa- wołomin, to juz całkiem bajka. Tudziez z okolic wawy- Wileńskiej?

możesz popytać w dziale pomocne chustomamy, albo poszukać i spytać w wątku gdzie gadają dziewczyny z Twoich okolic (albo stosunkowo najbliższego) w dziale spotkania/warsztaty http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=126

maristella
22-10-2012, 21:01
:p
Dziewczyny, udało mi sie podjąc decyzję. Teraz testuję, czy dobrą, ale jestem posiadaczką Ergobaby, seria Organic.o takie http://store.ergobaby.com/Baby_Carriers/Organic/BCO313PR
Kupiłam przez allegro,z apłaciłam 279 zł, łącznie z przesyłką. jakby ktoś chciał moge podać sprzedawce, bo nie wiem,c zy to dozwolone w regulaminie forum. Nosidlo jest wg mnei oryginalne, ma pudełko, instrukcję i taką specjalną kartę do rejestracji na stronie ergobaby
Od razu wypróbowałałam. Chwilowo sie dopasowuje. ogólnie wygodnie choć ten pas biodrowy przesuwa mi się w górę.

Wszytski serdecznie dziekuję za pomocne:-P rady, komentarze, opinie

Mamona
26-10-2012, 13:35
Też myślę o nabyciu nosidła. Wątek dał mi wiele do myślenia... Chyba najrozsądniej będzie coś wypożyczyć i wypróbować. Ta wypożyczalnia chust Ababa dobrze działa? Polecacie?

Mucha
26-10-2012, 19:46
Cześć, mój synek ma 6 miesięcy zastanawiałam się nad kupieniem Mei Tai, ponieważ z wózka, który jest ciężki i niewygodny chcę zrezygnować. Trochę czytałam na temat MT, ale tyle tego jest na rynku,że sama nie wiem co wybrać. Szukam też jakiegoś oryginalnego wzoru, lubię się wyróżniać w tłumie ;) Może ktoś coś wie, coś może doradzić :)

bansza
26-10-2012, 19:59
Mucha to uderzaj na dział Hand Made tam dziewczyny piękne MT szyją i możesz indywidualnie wybrać materiały, wzory, hafty, nadruki - co tylko Ci się zamarzy ;)

Ja miałam od Pathi czyli alcia_MT oraz od Pani_olo. Oba bardzo dobrej jakości i służą do teraz wielu osobą :)

Mamona
27-10-2012, 17:24
To znowu mam pytanie: ergonomiczne (z klamrami) czy typowy Mei Tai? Miałoby być dla mnie i męża (znacznie różnimy się gabarytami) :confused:

marta-la
28-10-2012, 10:41
Cześć, mój synek ma 6 miesięcy zastanawiałam się nad kupieniem Mei Tai, ponieważ z wózka, który jest ciężki i niewygodny chcę zrezygnować. Trochę czytałam na temat MT, ale tyle tego jest na rynku,że sama nie wiem co wybrać. Szukam też jakiegoś oryginalnego wzoru, lubię się wyróżniać w tłumie ;) Może ktoś coś wie, coś może doradzić :)
MT szyte na zamówienie szyte są wg pomysły osoby która zamawia więc pomyśl czym byś się chciała wyróżniać w tłumie ;) i uderzaj do jednej z szyjących.


To znowu mam pytanie: ergonomiczne (z klamrami) czy typowy Mei Tai? Miałoby być dla mnie i męża (znacznie różnimy się gabarytami) :confused:
Chyba nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Przymierz i porównaj jeśli masz taką możliwość.
I jedna opcja i druga ma tyle samo zwolenników co przeciwników

Mucha
28-10-2012, 21:44
Dzięki dziewczyny za pomoc. Cały czas szukam, przejrzałam projekty, myślałam żeby sama zaprojektować, ale chyba wolę coś już gotowego. Nie jestem zwolenniczką jaskrawych kolorów, wolałabym kolory ciemniejsze z ciekawym wzorem i ogranicza mnie też cena(max. 250zł). Może któraś z Was ma podobne wymagania i znalazła już coś takiego?

Eko Fantasmagorie
01-11-2012, 12:00
Bondka mierzyłam przy okazji Tygodnia Bliskości. Synek ma 14 mies i 11kg i odniosłam wrażenie, że jest maławe. Ale wiadomo, to sprawa subiektywna. Na pewno jest wygodne dla mnie bo jest szeroki i miękki pas biodrowy. Wcześniej nosiłam w MT hand made i było ok dopóki nie przymierzyłam Tuli:) W niej się zakochałam. Sprzedałam wszystko co mogłam, żeby sobie kupić używaną i jestem przeszczęśliwa. Mój synek też uwielbia w nim się nosić:)