PDA

Zobacz pełną wersję : Na bioderko hoop ... ale jak?????????



nulinka
08-10-2012, 22:55
bo bym chciała tak umieć... ale niestety mordujemy się już troszkę i jak nie ma obstawy w domu to nie ma szans żeby dociągnąć z tyłu ...

nawet próbowałam w starym elastyku czy to może moja nowa chusta jest z tych grubszych ale nie ...

no nie ma szans żeby się zawiązać ...

przesuwnego też nie przesunę :)

no to jak to się robi????

agnieszkazd
08-10-2012, 22:57
A co konkretnie próbujesz zawiązać?

anasta
08-10-2012, 23:18
Z opisu wnioskuję, że próbujesz wiązać rebozo z węzłem przesuwnym z krótkiej chusty. Może się mylę, ale rad i tak udzielę, bo to moje ulubione wiązanie. na początek instrukcja ze zdjęciami: http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?398058-My-Crazy-Long-Rebozo-Hip-Carry-Pic-Tutorial&highlight=rebozo+pfau

Parę rad: najpierw zawiąż chustę bez dziecka, żeby najniższy punkt "kieszonki" był na wysokości Twojego kolca biodrowego (a można i trochę ciaśniej, bo łatwiej zawiązaną chustę popuścić niż dociągnąć). Można chustę w tym odcinku, z którego będzie wiązany węzeł, złożyć na pół - wyjdzie fajna głębsza kieszonka. Z czasem nauczysz się wiązać tak, żeby nie trzeba było dociągać.
Jeżeli jednak konieczne jest dociąganie, dziecko przytrzymuj pod pupę. Rąk brakuje ;), ale można nogę postawić na krzesło i podeprzeć malucha kolanem.

nulinka
08-10-2012, 23:54
A co konkretnie próbujesz zawiązać?

z instrukcji od nati siodełko znalazłam na biodro
kieszonkę już opanowałam ... ale chciałam mu zmienić, ma na razie 4 miesiace ale trochę ciężkawy i strasznie ciekawy świata

Pasiata
08-10-2012, 23:56
z instrukcji od nati siodełko znalazłam na biodro
kieszonkę już opanowałam ... ale chciałam mu zmienić, ma na razie 4 miesiace ale trochę ciężkawy i strasznie ciekawy świata

Na biodro to ja bym proponowała kangura albo kółkową. A jak Młody ciężkawy i świata ciekawy to plecak zdecydowanie :)

anasta
09-10-2012, 00:02
Znalazłam, tutaj był wątek o tym siodełku: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=19319&

Przekombinowane to IMO.

nulinka
09-10-2012, 00:04
Z opisu wnioskuję, że próbujesz wiązać rebozo z węzłem przesuwnym z krótkiej chusty. Może się mylę, ale rad i tak udzielę, bo to moje ulubione wiązanie. na początek instrukcja ze zdjęciami: http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?398058-My-Crazy-Long-Rebozo-Hip-Carry-Pic-Tutorial&highlight=rebozo+pfau

Parę rad: najpierw zawiąż chustę bez dziecka, żeby najniższy punkt "kieszonki" był na wysokości Twojego kolca biodrowego (a można i trochę ciaśniej, bo łatwiej zawiązaną chustę popuścić niż dociągnąć). Można chustę w tym odcinku, z którego będzie wiązany węzeł, złożyć na pół - wyjdzie fajna głębsza kieszonka. Z czasem nauczysz się wiązać tak, żeby nie trzeba było dociągać.
Jeżeli jednak konieczne jest dociąganie, dziecko przytrzymuj pod pupę. Rąk brakuje ;), ale można nogę postawić na krzesło i podeprzeć malucha kolanem.

zeby poogladac zdjecia musialam sie tam zalogowac i na razie mi sie konto aktywuje :)))

nulinka
09-10-2012, 00:10
Znalazłam, tutaj był wątek o tym siodełku: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=19319&

Przekombinowane to IMO.

jak wy sie sprawnie poruszacie po forum :) ja szukałam i nic :)
super dziekiiiiii
poćwiczę jutro bo noszony spi a nosząca ma na dziś dość ;)))

nulinka
09-10-2012, 00:14
Na biodro to ja bym proponowała kangura albo kółkową. A jak Młody ciężkawy i świata ciekawy to plecak zdecydowanie :)

mlody jeszcze chyba za mlody na plecy a i ja nie gotowa zeby go nie widziec:)
zreszta chustosimy sie na powaznie od niedawna wiec jeszcze wszytsko przed nami

aaa no i jeszcze sie nie dorobilismy kolkowej
na razie (podkreślam: na razie) mamy jednego girasolka i zostal nam elastyk

Pasiata
09-10-2012, 00:22
mlody jeszcze chyba za mlody na plecy a i ja nie gotowa zeby go nie widziec:)
zreszta chustosimy sie na powaznie od niedawna wiec jeszcze wszytsko przed nami

aaa no i jeszcze sie nie dorobilismy kolkowej
na razie (podkreślam: na razie) mamy jednego girasolka i zostal nam elastyk

Młody na pewno nie za młody na plecy. Kwestia niewidzenia na plecach mija zwykle po pierwszym noszeniu tamże, ale oczywiście nie namawiam, bo to Ty musisz być na to gotowa.
A kółkowa też fajna sprawa :)
Powodzenia!

Nalia
09-10-2012, 11:46
To siodełko z instrukcji nati to porażka...dawno temu tez próbowałam, kiepsko się wiąże słabo trzyma, i dzieć jakiś taki niestabilny. Proponuje siodełko z pętelką :) fajne jest i wygodne a i zawiązać nietrudno. http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/siodelko_z_petelka

mi.
09-10-2012, 15:38
łomatko!
przecie na biodrze to się na chwilę tylko wrzuca... tak się namachać, to się nie opłaca ;)

stanowczo trzeba w cholerę zbędnego elastyka puścić i mieć pretekst i fundusze, żeby zainwestować w kółkową :D

nulinka
09-10-2012, 20:47
spokojnie ... elastyka puszczę, trochę rzeczy wyprzedam i będzie na kolejną chustę :)
Ale fajny ten elastyk był :) z takim panelem nieelastycznym...
i marzy mi sie taka chusta żeby była mięciutka, żeby węzeł który się zawiąże był mały, żeby mocno trzymała młodego, żeby była długa ... jest taka??????????????????
no i jako trzecia kółkowa :)

a potem będziemy jeść chleb z dżemem przez miesiąc ;)

nulinka
09-10-2012, 20:51
To siodełko z instrukcji nati to porażka...dawno temu tez próbowałam, kiepsko się wiąże słabo trzyma, i dzieć jakiś taki niestabilny. Proponuje siodełko z pętelką :) fajne jest i wygodne a i zawiązać nietrudno. http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/siodelko_z_petelka

faktycznie dużo bardziej proste i wiąże się z przodu i nie trzeba rąk do tyłu wykręcać albo wołać sąsiadów z za miedzy żeby nas dąciągli :)

nulinka
11-10-2012, 10:40
sprobowalam http://www.chustomania.pl/online/chu...elko_z_petelka
super jest szybkie i wystarczają dwie ręce :lol:
Dzięki Nalia za podpowiedź :hey:

Nalia
11-10-2012, 12:40
ależ nie ma za co :mrgreen:

meiga
25-10-2012, 22:36
Jak dobrze, że trafiłam do tego wątku, bo ostatnio męczę się z kangurkiem na biodrze - zamotać zamotam, ale schodzi mi na to tyle czasu, że 5 kieszonek można by zrobić :oops: Jutro popróbuję z tym siodełkiem z pętelką. Gdyby się udało, mogłabym wreszcie obiad w towarzystwie dziecka zrobić :)

nulinka
26-10-2012, 00:02
Spokojnie :) ale ja czekam już na kółkową i wtedy wrzucanie na biodro będzie jeszcze szybsze i wygodniejsze :)

nautika
29-10-2012, 19:41
Pytanie do tej pętelki - jak to ściągnąć??? Wogółe mi się chusta nie chce sciągać w tej pętli...jakaś maskara :( Najpiewr ściągną tylnią połę, czy przednia? I w którą stronę? P

tytanowa@
01-11-2012, 22:11
Po przejściach z wiązaniem na boku JA mówię- precz z wiązaniem tkanej na boku. To dla mnie droga przez mękę i to bez sensu! Próbowałam się nauczyć- kilka wiązań testowałam. Może to kwestia wprawy- tak myślałam, ale za każdym razem trwało to tyyyyyyyyyyle czasu, a ja i tak nie byłam zadowolona z efektów. Wrzucanie na chwilę na biodro w taki sposób jak ktoś tu słusznie zauważył mija się z celem. Kupiłam kółkową. Nie jest jeszcze idealnie, bo tego też trzeba się naumieć, ale różnica jakościowa zauważona zostało od razu!!!! Polecam takie rozwiązanie dla chcących nosić na boku.

pyriela
21-12-2012, 20:05
Pytanie do tej pętelki - jak to ściągnąć??? Wogółe mi się chusta nie chce sciągać w tej pętli...jakaś maskara :( Najpiewr ściągną tylnią połę, czy przednia? I w którą stronę? P

mam ten sam problem :-x ktos pomoze :?:

agnieszkazd
21-12-2012, 22:47
Bardzo ważne jest zwinięcie chusty w harmonijkę i właściwe ułożenie jej w pętelce. To jest najważniejszy moment tego wiązania.
I dociągasz od tej krawędzi, która idzie pod pupą (czyli od dolnej).
Poły tworzącej pętelkę nie dociągasz - tylko tą idącą na dziecku i przechodzącą przez pętelkę.
Trza potrenować.

pyriela
21-12-2012, 23:31
Bardzo ważne jest zwinięcie chusty w harmonijkę i właściwe ułożenie jej w pętelce. To jest najważniejszy moment tego wiązania.
I dociągasz od tej krawędzi, która idzie pod pupą (czyli od dolnej).
Poły tworzącej pętelkę nie dociągasz - tylko tą idącą na dziecku i przechodzącą przez pętelkę.
Trza potrenować.
bedziemy trenowac, trenowac a moze w koncu sie uda :lol: