PDA

Zobacz pełną wersję : Chusty do wody...?



kamilajka
21-09-2012, 14:46
Przeglądając allegro natknęłam się na coś takiego: http://allegro.pl/chusta-do-wody-aqua-carrier-bykay-promocja-i2643164529.html. Chusta do wody - do basenu, pod prysznic. Czy ma to według Was rację bytu? Raczej trudno mi wyobrazić sobie kąpiel pod prysznicem z maluchem, bałabym się, że zaleję mu buźkę.

roneczka
21-09-2012, 15:21
A dlaczego miałabyś kąpać się z dzieckiem pod prysznicem skoro się boisz?
Jeśli się boisz to nie musisz jej tego używać w tym celu tak jak nie musisz nosić przodem do świata w chuście chociaż niektóre instrukcje na to zezwalają. Trzeba samemu weryfikować informacje bo producenci lubą kity wciskac by towar zbyć.
Na basen prawdopodobnie wpuszczą cię w tej chuście, w zwykłej bawełnianej - wiązanej, kółkowej czy pouche już nie. Więc jest to jakieś ułatwienie dla basenowych mam....
Produktu nie znam, nie dotykałam, ale kiedyś mówił ratownik na basenie, że gdyby chusta była z materiału szybkoschnącego takiego jak np. stroje kąpielowe to ok, w innych nie i chodzi o względy higieniczne.
Ta chusta chyba jest z takiego materiału, co to skuteczności wiązania i utrzymania cięzaru dziecka we właściwej pozycji się nie wypowiem.

Kocia_mama
21-09-2012, 16:27
Przeglądając allegro natknęłam się na coś takiego: http://allegro.pl/chusta-do-wody-aqua-carrier-bykay-promocja-i2643164529.html. Chusta do wody - do basenu, pod prysznic. Czy ma to według Was rację bytu? Raczej trudno mi wyobrazić sobie kąpiel pod prysznicem z maluchem, bałabym się, że zaleję mu buźkę.

Tego zalewania buzi pod prysznicem tez nie ma sie co bac:-) Ja bylam taka ostrozna, a okazalo sie, ze J lubi.

jul
21-09-2012, 16:50
chodziliśmy z niemowlakami na basen i tak chusta mało by nam się przydała, bo głównie się chlupaliśmy w różnych pozycjach, a nie mocno trzymaliśmy dzieciaka przy sobie - wykorzystałabym pewnie kiedy nad jeziorem miałam pod opieką bobasa, jego starszą siostrę i jej koleżankę - jedną ręką trzymając malucha trudniej mi było ogarniać dwie dwu-trzylatki ;) Albo może w czasie kąpieli w morzu, gdzie nie zawsze kąpiel to takie pluskanie, się przydaje?
Noszenia w mokrej bawełnie sobie nie wyobrażam, bo strasznie to musiałoby być ciężkie (no, może w pouchu albo w tondze, co zresztą raz sprawdzałam, ale - jak pisałam wyżej - nie było takiej potrzeby)

panthera
21-09-2012, 17:39
ja podejrzewam że właściwości nośne ma mniej więcej takie jak elastyk czyli do ok 6-8 kg daje radę.
jakbym często chodziła na basen ze starszym dzieckiem to owszem dla malucha pewnie by się przydała. i ew jak pisała jul - żeby wejść ze starszymi do morza.