PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Girasol rośnie razem z maluchem?



masha
11-09-2012, 12:47
Mam pytanie odnośnie nośności Girasola. Poszukuję czegoś, co będę teraz mogła wiązać na biodrze, a jak mały podrośnie, to zarzucę sobie go na placki, cyzli rozmiar 4,2. Czy Girasol będzie zarówno dobrze nosił mojego 4-miesięczniaka, jak również staszego na plecach na wiosnę? Czy raczej na nadchodzącą jesień i zimę się nie nadaje (myslę cały czas o biodrze, na krótkie wyprawy)

Ech, i po co ja przeglądam te chusty... girasole takie piękne są...

annya
11-09-2012, 12:51
Z mojego doświadczenia-chusta nie do zdarcia, która zniesie i uniesie wszystko!
Obok Didka moja ulubiona bez dwóch zdań marka!!!

martaj
11-09-2012, 12:56
zależy w jakim Ty jesteś rozmiarze i czy będziesz rosła razem z maluchem ;)

ja na biodro najchętniej rozm.3, na plecy też daję w 3 radę, ale wiążę na ogonach, pewniejszy jest dla mnie rozm.4, a w czasach kieszonki, kangura i 2x nosiłam głównie w rozm.6, bo takie wtedy tylko miałam, potem dopiero dorobiłam się rozm.5, ale 2x z 5 wiązałam już na ogonach też... w sumie to w dłuższych możesz kangurki i plecaki wiązać, tylko jak już powiążesz je z krótszych, to zobaczysz różnicę w komforcie wiązania :)

gdzie w POZ mieszkasz?

a w temacie nośności to przy noszeniu z przodu półroczniaka, to wolałam coś z lnem, a miałam wtedy chi chi

izka_74
11-09-2012, 12:59
Z mojego doświadczenia-chusta nie do zdarcia, która zniesie i uniesie wszystko!
Obok Didka moja ulubiona bez dwóch zdań marka!!!

Popieram Koleżankę :) Ostatnio sprzedawałam dużo, ale Girasolka pozbyć się nie mogłam. Na plecach już roczniaka noszę i jest super :)

masha
11-09-2012, 13:02
no to postanowione, didkowa fanka już jestem- czas na girasola! :ninja: tylko którego wybrać? Kurde blaszka, jakie te kolory piekne :beat::heart: Nic, tylko miec worek pięniędzy (najlepiej bez dna) i kupować :love:

A chuściochy zawsze można sobie dorobić ;)

Padthai
11-09-2012, 13:06
ja tyko napisze, ze kocham Girasole, choc juz nie nosze, ale leza u mnie dla przyszlych pokolen:rolleye:

masha
11-09-2012, 13:10
zależy w jakim Ty jesteś rozmiarze i czy będziesz rosła razem z maluchem ;)

gdzie w POZ mieszkasz?



Ja mam nadzieję, ze juz nie urosnę ;) A mieszkam na Strzeszynie Greckim, jesteśmy sąsiadkami?

madorado
11-09-2012, 13:11
Noszę moje dwulatki bez problemu (ale one ważą aktualnie około 9 kg Nina i 11 Ada)
Właśnie zakupiłam kolejnego girasola, plecakowego... Chyba czas długie wiązanki w świat posłać

masha
11-09-2012, 13:14
Kurde, tylko okres oczekiwania na girasola 4,2 jest długoterminowy... A ja bym chciała już :) jakby w POZ był sklep stacjonarny, to chyba bym poleciała :)

madorado
11-09-2012, 13:16
Kurde, tylko okres oczekiwania na girasola 4,2 jest długoterminowy... A ja bym chciała już :) jakby w POZ był sklep stacjonarny, to chyba bym poleciała :)

daj ogłoszenie na "kupię", dziewczyny pewnie coś kitrają po kątach (sama mam 4,2 jedną na wydaniu;))

masha
11-09-2012, 13:18
daj ogłoszenie na "kupię", dziewczyny pewnie coś kitrają po kątach (sama mam 4,2 jedną na wydaniu;))


no chyba tak zrobię, bo jakoś tak wolę używane chusty niż nówki sztuki nie śmigane ;) Ale swoją drogą, to jestem na etapie uzupełniania chustostosiku niedługo połowa działu "kupię" bedzie ode mnie ;) na indio również się grzeję, ale indio chyba zostawię sobie na lato i kupię z lnem ;)

livada
11-09-2012, 14:10
A ja dla równowagi napiszę, że miałam dwa Girasolki, oba byly piękne, ale żaden nie powalał nośnością - Rastaman jeszcze w miarę dawał radę, ale w Amitoli szybko zaczęło mi być ciężko... Wolę jednak chusty z domieszkami, albo grubsze bawełny :-)

A nie wolisz 3,6 na biodro i plecy? :bduh:

martaj
11-09-2012, 14:11
Ja mam nadzieję, ze juz nie urosnę ;) A mieszkam na Strzeszynie Greckim, jesteśmy sąsiadkami?

bardzo bardzo nie jesteśmy... osiedle AK się kłania :)

napisz do Oli, miała girasole w promocyjnych cenach, sama nabyłam właśnie 4,2 :)

jak chcesz mogę pożyczyć, ale uprzedzam, wymaga złamania ;)

martaj
11-09-2012, 14:12
daj ogłoszenie na "kupię", dziewczyny pewnie coś kitrają po kątach (sama mam 4,2 jedną na wydaniu;))

a jaką? :D

Bonita
11-09-2012, 14:42
A ja myślę, że jeszcze zależy jaki to Girasol. Bo są bardziej cienkie i bardziej grube i mięsiste. Ale to już wyższa szkoła jazdy :P
Ja mam dwa i jestem nimi zachwycona :) Diamentowy cudnie nosi moją 3-latkę ;)

masha
11-09-2012, 14:43
bardzo bardzo nie jesteśmy... osiedle AK się kłania :)

napisz do Oli, miała girasole w promocyjnych cenach, sama nabyłam właśnie 4,2 :)

jak chcesz mogę pożyczyć, ale uprzedzam, wymaga złamania ;)

Za pożyczenie i dobre serce dziękuję bardzo- do luksusu szybko się przyzwyczajam i nie będę chciała oddać :lol:

A za namiary dziękuję- jak uda mi się odszukać Olę, to się do niej zgłoszę

masha
11-09-2012, 14:46
A ja myślę, że jeszcze zależy jaki to Girasol. Bo są bardziej cienkie i bardziej grube i mięsiste. Ale to już wyższa szkoła jazdy :P
Ja mam dwa i jestem nimi zachwycona :) Diamentowy cudnie nosi moją 3-latkę ;)

mi się chyba najbardziej meksykańska opuncja podoba

reginleif
11-09-2012, 14:52
No to i ja się wypowiem. Mam girasola o długości 5,2 m. Od początku jest mięciutki. Dawać daje radę, ale trzeba w którymś momencie zmienić wiązanie ;) Obecnie noszę trzynastokilowego gada w plecaku z koszulką i wytrzymuję nawet dwuipółgodzinny spacer.

masha
11-09-2012, 14:53
A nie wolisz 3,6 na biodro i plecy? :bduh:


A nawet nie wiem... :/ A zmieszczę się? Na biodrze, to myślę o kangurku, a o plecach to nie mam jeszcze pojęcia, bo Franio to mój pierwszy chuściak i jeszcze nie próbowałam nic na plecach, więc średnio się eszcze orientuję :hide::hide:

jul
11-09-2012, 14:57
nie miałam girasola, motałam tylko w amitolę - nośnością mnie nie powaliła, choć wiele girasoli zdaje się nośniejszych, ale... Jeśli nie jest to Twoja pierwsza i jedyna szmata, a mały ma dopiero 4 m-ce, to zdążysz sobie spokojnie wymienić na coś nośniejszego, jeśli będzie taka potrzeba (w ten sposób i w większej ilości szmat sobie ponosisz, a nie będzie Ci potem żal, że nigdy nie miałaś do czynienia z żadnym girasolem ;))

masha
11-09-2012, 14:59
nie miałam girasola, motałam tylko w amitolę - nośnością mnie nie powaliła, choć wiele girasoli zdaje się nośniejszych, ale... Jeśli nie jest to Twoja pierwsza i jedyna szmata, a mały ma dopiero 4 m-ce, to zdążysz sobie spokojnie wymienić na coś nośniejszego, jeśli będzie taka potrzeba (w ten sposób i w większej ilości szmat sobie ponosisz, a nie będzie Ci potem żal, że nigdy nie miałaś do czynienia z żadnym girasolem ;))

Nie, nie to bedzie już moja 5 szmatka :)

Bonita
11-09-2012, 14:59
mi się chyba najbardziej meksykańska opuncja podoba
A z tego co wiem, to opuncje są bardzo różne, jedne cienkie inne grube, w zależności od tego kiedy były tkane. Z Olą się skontaktuj koniecznie :)

masha
11-09-2012, 15:01
A z tego co wiem, to opuncje są bardzo różne, jedne cienkie inne grube, w zależności od tego kiedy były tkane. Z Olą się skontaktuj koniecznie :)

Dzięki, jak tylko mały zbój uśnie, to szukam tej Oli :D

Jagna
11-09-2012, 15:21
Tydzień temu zamotałam mojego prawie 2,5 letniego i 16 kg synka w ukochanego Girasola jako prezentację dla młodszych stażem koleżanek. Z przodu to ciężkawy był, ale na krótki wypad dałoby radę, na plecach zapewne lepiej się nosi, aczkolwiek nie czuję się bezpiecznie w plecakach, więc noszę w MT.
Tak ta chusta zdecydowanie rośnie razem z dzieckiem, prawie do 18 mż i 14 kg nosiłam prawie na codzień na zmianę z MT.
Mam Alpejskie dzwonki.

livada
11-09-2012, 15:27
A nawet nie wiem... :/ A zmieszczę się? Na biodrze, to myślę o kangurku, a o plecach to nie mam jeszcze pojęcia, bo Franio to mój pierwszy chuściak i jeszcze nie próbowałam nic na plecach, więc średnio się eszcze orientuję :hide::hide:

Jak jesteś w miarę standardowych gabarytów, to 3,6 na plecak prosty na pewno wystarczy (a to najlepsze wiązanie na plecy, IMO, zwłaszzca dla mniejszego dziecka), na kangura na biodrze chyba też, o ile dobrze kojarzę jak wygląda to wiązanie. Ja z 3,5 metrowej Koiry wiązałam spokojnie siodełko z pętelką.

zewelinal
18-08-2013, 08:07
hop temat mnie ineresuje bom zachorowala na girasola. dziec mlody ale waga ciezka. niby moja chusta ma 210 g/m2 duzi malo ? da rade przy 11, 13 kg? nie znam sie wiec prosze o pomoc.

brikola
18-08-2013, 08:53
a o jakim Gira myslisz?

zewelinal
18-08-2013, 08:59
sierra. to niby nowosc i za wiele mi nie powiecie.

brikola
18-08-2013, 09:22
o kurcze.no to rzeczywiscie nie drodze bo nie miałam.ale tez mi sie podoba:)

owieczka33
18-08-2013, 13:56
Tez nie znam sierry, ale w watku Rainbowdreammer for the Summer mozesz zobaczyc moja Corenke-13 kilo z hakiem w girasolowym plecaku. :-)
Moja rada- kup, najwyzej odsprzedarz.

dwjhp
03-01-2016, 03:14
Witajcie :)

Mam roczną córeczkę lubiąca być na rękach i lubiąca spać wyłącznie na rękach (rzadko mi odpuszcza). Śpi głównie w pozycji leżącej przy cycusiu. Zastanawiam się nad kupnem chusty. Znalazłam taką ofertę
http://olx.pl/oferta/chusta-tkana-girasol-4-6m-cudnie-zlamana-CID88-IDcR6RT.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=1648019827
Dobra oferta? Czy chusta odpowiada naszym potrzebom? Doradźcie coś, proszę...

dwjhp
03-01-2016, 03:21
Mam roczna coreczke lubiaca spac na rekach przy cycusiu... czy girek nam sie nada? Prosze o popowiedz, bo jestem zielona w temacie...