PDA

Zobacz pełną wersję : BG - happy heinys - wonderoos-która najlepsza,jakaróżnica???



magnolia17
08-02-2009, 20:33
Dziewczyny,

Mam prośbę, jeśli miałyście możliwość sprawdzenia tych pieluszek, poradźcie czym się różnią i która z nich jest najlepsza.
Myślę tu o AIO Onesize.

Pomocy... :lol:

Iwanna.T
08-02-2009, 20:39
BG onesize to kieszonki. AIO mają rozmiary.

Mój ranking:
1. BG (b. funkcjonalne)
2. Wonderoos (denerwują mnie napy)

HH dopiero będę testować.

Kup trzy, sprawdź co Ci pasuje i resztę sprzedaj, wybranych dokup ;)

EDIT: a w ogóle są AIO onesizy?????

Biedronka
08-02-2009, 20:43
BG onesize to kieszonki. AIO mają rozmiary.





są BG :)

BG są i kiesoznki i AIO
oby dwie są one size .

ja polecam BG w wersji kieszonkowej
AIO organiczna dłuuuuuugo schnie i nie ma warstwy suchej przy pupie maluszka
ale jest bardzo chłonna :lol:

hanti
08-02-2009, 20:50
BG są sztywniejsze, szybko szarzeją

wonderoos uwielbiam (mam trzy) miękkie, super pomyślany patent z wkładką dla małego dziecia (nie upchali tony materiału odpowiednio go składając, tylko podzielili wkładkę i pakujesz tyle żeby za dużo i za mało nie było).
Ja wolę pieluchy a napy, bo ładniej się dopasowują

tych trzecich jeszcze nie miałam

Iwanna.T
08-02-2009, 20:51
BG są i kiesoznki i AIO
oby dwie są one size .


Dzięki za info :)

Pielucha bez polarka jest jak człowiek bez ręki ;) Nie polecam.

ann_a30
09-02-2009, 01:48
HH jest ok. Ale wolę rzepy zamiast zatrzasków (nie na moją cierpliwość). Przy pupie polarek, wkłady takie jak w BG. Regulacja w HH jest wydaje mi się większa niż w BG. No i w dotyku jest to taki miękki ortalion.
Wonderoos nie znam.

Elunia
09-02-2009, 09:34
Ja też wolałam rzepy, a teraz wolę napy - odkąd moje dziecko dużo się porusza, to nieraz się zdarza, że ma obtarcie na udzie od rzepów. I druga rzecz - sam umie rozpinać :D Póki zima, to nie problem, ale jakby miał w samej pieluszce łazić, to będzie zdejmował.

Kat...
09-02-2009, 12:05
Ja nie wiedziałam co będzie lepsze na początku to kupiłam jednego BG i jednego Wonderoosa.
BG super. Rzepy trudno odpiąć i są głośne ale za to super trzymają. Kształt świetny tylko nie wiem co będzie później bo mój syn nie ma jeszcze pół roku a już nosi porozpinaną na największy rozmiar.
Wonderoos ma dziwny kształt i jak zapinam napy to jeśli jest dobrze zapięty to wygląda jakby był za mocno a jak dobrze wygląda bo nic nie ciągnie to ma kilka cm od brzuszka i się wszystko wylewa. Wkładki chyba chłonniejsze ale mi te kształt nie odpowiada.

greeneddie
09-02-2009, 12:10
I BG i Wonderoos są fajne i funkcjonalne.

HH jeszcze nie miałam.

stasiu-lova
09-02-2009, 17:34
najbardziej z tych 3 lubie HH i Wonderoos.
HH sa sliczne, mile, maja szerokie, fajne rzepy.

Woonderoos mieciutkie, napki ok, tylko same pieluszki sa juz troche obszerniejsze.

BG- dobijaly mnie rzepy, waskie i potrafily sie rozpiac. i to szarzenie. czesc sprzedalam, reszte sprzedam wkrotce.

a generalnie to chyba najfajniejsza kieszonka onesize na napki jest BabyKangas. Waska, zgrabna, bardzo porzadnie wykonana, zamykana kieszen na wkladki. kupilam taka jedna i mnie zachwycila, tylko kurde kolor jednak na zywo za bardzo rozowy dla chlopca. taki piekny hantiowy roz :lol:

magnolia17
09-02-2009, 19:18
stasiu-lova, a nie chciałabyś odsprzedać swoich BG? Bo ja spróbowałam formowanych i zupełnie mi nie podeszły - a raczej mojej Zosi - i jestem poszukiwaczem używanych kieszonek, AIO onesize. Ach i gdzie kupić Baby kangas? Czy u nas w Polsce są dostępne?

Jasnie Pani :)
09-02-2009, 19:29
stasiu -lova zaciekawilas mnie tymi BabyKangas. Czy moglabys zmierzyc, czy jak sie one maja do Wonderoos? W sensie czy sa rozmiarowo mniejsze, wieksze czy takie same? Bo Wonderoos u nas juz na ostatniej napce sie trzymaja :roll: Mam wrazenie, ze to najmniejsze one size z tych, jakie mialam.

stasiu-lova
09-02-2009, 22:24
bk u nas niedostepne chyba.

Jasnie Pani, mi sie wonderoos wydaja najwieksze. (i hh) sa dla mnie wieksze niz BG, niz PD.

i niz BK na pewno tez.

Jasnie Pani :)
10-02-2009, 16:09
Dzieki! No to nie kupuje. Ja mam najwieksze one sizy z Coolababy, ale one chyba w Polsce niedosteopne. Maja fajna cene i w/g mnie lepsze od Wonderoos

greeneddie
10-02-2009, 21:32
Dzieki! No to nie kupuje. Ja mam najwieksze one sizy z Coolababy, ale one chyba w Polsce niedosteopne. Maja fajna cene i w/g mnie lepsze od Wonderoos

Jak z praniem tych pieluszek? Można na 60 stopni z innymi białymi pieluchami - nic nie farbuje itp?

Jasnie Pani :)
12-02-2009, 00:40
pieluchy zawsze piore razem w 60 stopniach i chociaz coolababy mam czerwone i purpurowe to nic nie farbują i nie blaknie ich kolor.

greeneddie
12-02-2009, 14:01
pieluchy zawsze piore razem w 60 stopniach i chociaz coolababy mam czerwone i purpurowe to nic nie farbują i nie blaknie ich kolor.

Dzięki, zastanawiałam się nad nimi.

kobra
12-02-2009, 19:44
moimi ulubiencami sa HH, maja duza mozliwosc regulacji, sa swietne dla duzego dziecka, maja szerokie rzepy, ktore sa tak wykonane ze nie drapia

nie lubie BG, rzepy juz parokrotnie podrapaly Kajtkowi brzuszek lub nozki,poza tym sa za male i szybko szarzeja
leza z boku, zawsze uzywam je jako ostatnie, jak nie zdaze pieluch na czas wyprac

BK sa OK, nie mam im nic do zarzucenia,ale tez w zachwyt nad nimi nie wpadam

o otulacze nie pytalas,ale dodam swoja opinie, a co :)
nie polecam thirsties, najgorsze jakie uzywalam, wisza malemu na pupie, rzepy jak w BG
polecam za to Imse Vimse i Bumkins; Berry Plush uwielbiam za ich miekkosc

Bogusia
12-02-2009, 20:04
chwaliłam BG póki nie miałam Woo...
BG są zgrabne ale szarzeją , mają za małą ta jedna wkładkę
Woo.. sa większe na dłużej starczą . maja dwie ogromne wkładki, możesz wybrać czy zakładać jedna czy dwie, nie szarzeją, sa mięcitkie milutkie

wole zatrzaski, rzepy szarzeją

McBaby
09-03-2009, 22:34
To teraz powiedzcie:
BG czy może Itti Bitti?

hanti
09-03-2009, 22:44
To teraz powiedzcie:
BG czy może Itti Bitti?

jak dla mnie na 100 % IB

stasiu-lova
09-03-2009, 23:06
a najfajniejsze sa i tak HH :D
po ttestach zgadzam sie w 100% z kobrą.

fajna regulacja, chłonne, ładne, ładnie dopasowane. i to mimo, ze ja rzepow nie lubie( głowienie po BG) to te sa bardzo fajnie zrobione.
( zaraz po nich są w mojej klasyfikacji Wonderoos)

greeneddie
10-03-2009, 00:23
To teraz powiedzcie:
BG czy może Itti Bitti?

Zdecydowanie Itti Bitti - śliczne, zgrabne, chłonne :love:

mamaduo
10-03-2009, 07:44
oj ja tez IB. Dla mnie dodatkowa zaleta, ze dzieciaki fikaja prawie tak swobodnie jak na golasa :P
jednak BG troche ich ogranicza (wiec stosujemy na noc i dlugie spacery).

magnolia17
11-03-2009, 11:49
Dziewczyny, dzięki za wszystkie komentarze, zakupiłam pieluszki żeby samej sprawdzić i tak:
miejsce 1 - Itti Bitti
miejsce 2 - Wonderoo
miejsce 3 - BG

Nie miałam okazji sprawdzić HH i Baby Kangas...czy ktoś sprawdzał Baby Kangas?

ach no i Fuzzi Bunz - jedyne jakie znalazłam w tak wielkim rozmiarze - gdyby komuś były potrzebne powyżej 15 kg, ale bez większych zachwytów, taka ot sobie normalna kieszonka, ma tylko 1 wkładkę i to jest chyba jej minus...

Iwanna.T
11-03-2009, 18:13
HH już po kilkakrotnym użyciu.
Bardzo mocne rzepy. Wolę jednak rozwiązanie kieszonki BG.
Dałam mniejszy wkład i przeciekła po 2 h :shock:

atelka
23-03-2009, 21:53
Mam dwie BK i są ok ale mi trafiły się jakieś dwie wersje (pewnie starsza i nowsza).
Jedna ma od wewnątrz przy zamku PUL a druga nie i z tej drugiej może wyciekać zamkiem jak dzieć np. śpi na brzuszku.
Generalnie ok. Mam też Tiny Tush i porównywalnie do BK tylko wkładka bawełniana do nich słabo chłonie. I TT muszę pomniejszać o rozmiar więc może na dłużej starczy.

Na dniach przyjdą mi HH, wonderoo i itti bitti na spróbowanie.

a mój M. narzeka że nigdy nie wie na którą napkę którą pieluszkę bo prawie każda inna i woli rzepy :)

greeneddie
23-03-2009, 22:32
a mój M. narzeka że nigdy nie wie na którą napkę którą pieluszkę bo prawie każda inna i woli rzepy

To i tak masz super. Mój M. wogóle nie zmienia pieluch odkąd przeszłam na wielo 8))

atelka
25-03-2009, 14:18
Mam kilka nowych.

HH- na pierwszy rzut oka koszmarnie wykończone ale cieniuśkie i mięciutkie. Rzep mocny. Fajne rozciągliwe i dobrze sie dopasowują do dziecka.

FuzziBunz kieszonki- duże (może za duże) i ciężko mi dopasować i leci bokiem ale nowe jeszcze i może słabo chłoną. Fajne wzory.

Itti Bitti Snap in one- jak zobaczyłam to myślałam że się ktoś z rozmiarem pomylił, maleńkie i super leżą na pupci, prawie ich nie widać pod spodenkami. Nic nam nie przeciekło i fajnie wchłonęło (boje się tylko czy kupka nie wyjdzie bokiem), Są śliczne, dopracowane (kolorowe napy)

Ptits dessous mini-maxi dopiero przyszły, miekkie ale wydaje mi się że szeleszczą :?:
koszmarne rozcięcie na wkład tak poprostu uciachany nożyczkami polar

blueberry minki, rewelacyjnie wykończone, mocny rzep, świetne wkładki ale samo laminowane minki grubsze niż we wszystkich znanych mi kieszonkach, i wydaja mi się małe jak na one size

BG-dobrze wykończone, gdyby nie rzepy to byłyby to moje ulubione, cieniutki polarek w środku, fajne rozwiązanie wejścia kieszonki, zafarbowaly mi niektóre kolory już w pierwszym praniu,

Wonderoo- super wielkie wkładki, pieluszki same w sobie też duże, wykończenie mi sie nie podoba ale rozpuściłam się po BG i Minki, zobaczymy jak sprawdzą sie na noc :)

To oczywiście moje subiektywne opinie :)
polecam sprawdzanie i dopasowanie pieluszek najlepszych dla dziecka i swojego gustu.

Aloha
28-03-2009, 01:24
Atelka, jak już przetestujesz daj znać jak się nowe nabytki sprawują.

atelka
28-03-2009, 09:07
Ptits dessous mini-maxi- Mała się nie budzi, wytrzymują noc :) Schna najszybciej ze wszystkich, wkładki też błyskawicznie suche.

Wonderoo też z powodzeniem przetrzymują 10-11 godzin nocnych. Chyba staną się moimi ulubieńcami :)

FuzziBunz -mam rozmiarowe ale zamirzam doprawić im napy do regulacji rozmiaru i zrobić z nich one size bo tak to takie przyzwoite kieszonki tylko na Julkę za duże.

Snap in one - bardzo fajne, malutkie i chłonne. Moje ulubione razem z wonderoo. Dokupiłam już kilka kolejnych sztuk.

agama
30-03-2009, 13:10
TO ja tez sie dopisze. Pod wpływem Waszych opinii postanowilam dokonac wiekszych zakupow, bo mimo, ze wysadzamy to jakos pieluszkowo niewystarczajaco bylismy a i sil na noc brakowalo i dziec czesto zalewal lozko w welnianycj gatkach, bo mama w nocy za twardo spala na wysadzanie i wstyd sie przyznac ale wrocilismy w nocy do pamkow na jakis czas :oops: . Ale teraz sie poprawilo, zakupilismy:

Wonderoo - super miekki pul na zewnatrz i swietny polarek w srodku. Polecam z wkladka konopna - na noc idealna. U nas wytrzymuje dwa wielkie sikniecia a mysle, ze i wiecej by wytrzymala - ale reszte lapiemy :)Moj synek wazy niecale 10 i jeszcze troche skracamy napkami.

HH - podone do Wonderoo w miekkosci i suchosci, dwie wkladki z mikrofibry niezle chlona, chociaz na noc jeszcze z tymi wkladkami nie probowalam. RZepy mocno ulatwiaja nocna zmiane pieluchy. Tez skracamy jeszcze rozmiarowo wiec mysle, ze troche posluzy.

Snap in one - juz tyle zachwytow bylo nad ta pieluszka, ze nie wiem jeszcze co dodac - sliczna, chlonna, w nocy bez przeciekow, chociaz z poczatku wydawalo sie, ze jak taka cienka w kroku to nie da rady - a tu niespodzianka, mila :). Gdy zmocza mi sie dopinane wkladki to wkladam zwykla tetre i ciesze oko zgrabnym tyleczkiem mojego dziecia :). No ale to pieluszka rozmiarowa i przez to wychodzi duuuzo drozej - taki exclusive wsrod moich pieluszek :)

Moze za duzo tych zachwytow, ale to pewnie dlatego, ze nie jestem zbyt wybredna a po mojej jedynej kieszonce - starym BG - wszytkie te, ktore ostanio sprobowalam sa o niebo lepsze. W BG, po siknieciu wcaaale nie bylo sucho ( jakis marny polar w srodku), sztywny PUL, pupcia sie poci a na dodatek w nocy ciagle przecieki - gora, dolem.... koszmar!

magnolia
30-03-2009, 20:12
no a ja za to uwielbiam bg, zero przecieków, pupa zgrabna, a wonderoos nie wytrzymał mi nocki niestety, ani nawet następnej próby czyli od 5 rano do 8 i to w tej dużej wkładce, wszystko było mokre :cry: a szkoda bo to ładna pieluszka jest i milusia, i tak się zastanawiam, że może ona po prostu jest jakoś za duża na mojego chudziaka no i wycieka mu jakoś, bo dziwne to jest żeby aż tak przeciekała. Tak czy siak lubię ją też i po prostu używam w dzień :D

Aloha
31-03-2009, 09:55
Dziewczyny, a nie gorąco brzdącom w tych pieluchach, nie zagrzewa im się pupa? I reszta?

agama
31-03-2009, 11:31
Moj w BG strasznie sie poci. W woo i hh i SIO prawie nie, chyba, ze bryka intensywnie :roll: . Nie wiem z czego to wynika, ale wydaje mi sie , ze w BG jest jakis grubszy i sztywniejszy PUL - pisze o tych starych BG, bo nowych nie mam. Aaaa i jeszcze zaobserwowalam, ze jak wkladam tetre do kieszonki, a nie wklady z mikrofibry to tez jest bardziej przewiewnie.

yetta
07-04-2009, 11:34
Kupiłam pieluszkę wonderoos one size, przepiękny kolorek lawendowy (mój ulubiony). Na pupie od 6 rano do 8 i ubranko mokre. :? Nie wiem czy źle założyłam. Pieluszka bardzo szeroka w kroku, jednak delikatna. Teraz wyprana suszy się i będziemy próbować ponownie. Może jakieś rady zadowolonych użytkowniczek tej pieluszki? :wink:

atelka
07-04-2009, 20:01
U nas po wielu różniastych wypróbowanych, na stałe zostaja z nami baby kangas, tiny tush i itti bitti. z sentymentu mojego małża blueberry minki i z powodu fikuśnych wzorów fuzzi bunz. Takie sprawdzają się u nas najlepiej na rocznej dziewczynce.
W woo, PD, BG, FB, i blueberry mała zawsze strasznie się poci, w IB nie ma tego problemu.
Ale może ją za ciepło ubieram...

Yetta mówiła że ma wrażenie że itti bitti lepsze dla dziewczynek.

To tyle mojej przygody z próbowaniem. Trochę mam dość tych różności. Chyba mój małż miał rację że łatwiej mieć po kilka takich samych sztuk (człowiek się przyzwyczaja).

yetta
07-04-2009, 20:25
Yetta mówiła że ma wrażenie że itti bitti lepsze dla dziewczynek.


Czy ktoras z was ma chlopca i jest zadowolona z itti biti? :jump:

agama
07-04-2009, 20:45
Jesli chodzi o itti bitti SIO to u nas sprawdzaja sie super, nawet w nocy bez zadnych wyciekwo, mimo ze rozmiarowo troche na wyrost kupilam.

Iwanna.T
07-04-2009, 20:49
Yetta mówiła że ma wrażenie że itti bitti lepsze dla dziewczynek.


Czy ktoras z was ma chlopca i jest zadowolona z itti biti? :jump:

melduję się :)

magjur
07-04-2009, 20:51
ja mam chłopaczka, jestem baaardzo zadowolona z IB
nigdy mi nie przeciekła, nawet grubsze sprawy się trzymały w środku ;) tylko na noc mi szkoda zakładać bo jest super zgrabna (mam rozmiar M na siedmiokilowego szkraba)

BG moim zdaniem nie warte ceny w zupełności, rzepy tragiczne i tyłek ogromny, w nocy przeciekało bokiem, do niczego

teraz popróbuję wonderoo i mam nadzieję że się na noc sprawdzi, wtedy całkiem odejdę od pampków :)

polaquinha
08-04-2009, 13:53
hmm, a gdzie mozna kupic te HH w PL?

U nas sprawdzaja sie dobrze i BG i Wonderoos ale pod warunkiem ze zamiast orginalnych wkladek obu firm na noc uzywam bawelnianych prefoldow Bambino Mio. Polecam bardzo!
Mam wkladki BG normalne i taka jedna co to na kaloryferze potrafi schnac do 2 dni ale mimo wszystko -wymiekaja.
Maly spi po 6-7 godzin i z BM nic nie przecieka :jump: Choc wkladka w srodku jest kompletnie napompowana.
Magda1980 -dzieki serdeczne za polecenie ich jakies pol roku temu :lool:

Choc jednak nie -jak na tak malego niemowlaka chyba BG jednak troche lepsze bo Wondery sa dosc luzne przy nozkach malenkich :)

08-04-2009, 14:59
zamiast orginalnych wkladek obu firm na noc uzywam bawelnianych prefoldow Bambino Mio. Polecam bardzo!

wciąż jestem chustopieluchonówką.
co to jest?

polaquinha
08-04-2009, 15:24
Pasjo, to takie pieluchy sa.
Pod wzgledem chlonnosci bossskie - jak dla mnie :D Niezbyt dlugo schna (bo do otulacza czy kieszonki trza i tak je skladac) No i przecie istotna kwestia-czysta bawelna!

Najlatwiej jest mi teraz znalezc przykladowa aukcje z allegro :
http://www.allegro.pl/item595326003_mam ... 6_szt.html (http://www.allegro.pl/item595326003_mam_dziecko_pieluszki_bambino_mio_7_ 16kg_6_szt.html)
ale gdzies tu na forum beda watki na ich temat.

Mozna uzywac je samodzielnie ale ja do otulaczy wkladam je razem z polarkiem i wtedy Marcel ma dluugo sucho. A do BG i do Wondera - zamiast firmowej wkladeczki.
Tez jestem nowka w temacie wielorazowek ale grzecznie slucham "starszych" i na zdrowko mi to wychodzi :lol:
Magda byla z nich bardzo zadowolona :)

08-04-2009, 15:35
i bawełniane prefoldy (matenko, co to za slowo jest? a zdaje sie, ze o zwykle pieluchy chodzi :) ) sa chlonniejsze niz firmowe wkladki konopne lub bambusowe?
serio?

polaquinha
08-04-2009, 15:50
tego to ja Ci nie powiem, bo nie wiem :D
ale z tego co mam firmowego (BG normalne i jedna taka grubasna ale mikrofibrowa i grubiutka od Wonderka) w domciu -zdecydowanie tak.
Na pewno sa lepsze od zestawu: sciereczka mikrofibrowa+pol reczniczka z ikei, ktory nam starcza na jakies dwie godzinki.

no i finansowo niezle wychodzi (ja mam te najmniejsze, wiec najtansze w efekcie)
a to dla mnie dosc istotna kwestia :wink:

Agakakaka
13-04-2009, 23:40
Dziewczyny, a jakich wkładów używacie do wonderoosów? Są w komplecie? Bo nigdzie nie widziałam wkładek tej firmy.

Aloha
14-04-2009, 11:39
wkłady są w komplecie.

albo z mikrofibry, albo z konopii.

Ale mnie się akurat w wonderku podoba to, że mogę tam sobie wepchnąć to co ma pod ręką, bo wkłady konopne schną dłużej niż sama pielucha i nie zawsze doschną na czas.

14-04-2009, 11:44
ale z tego co mam firmowego (BG normalne i jedna taka grubasna ale mikrofibrowa i grubiutka od Wonderka) w domciu -zdecydowanie tak.
Na pewno sa lepsze od zestawu: sciereczka mikrofibrowa+pol reczniczka z ikei, ktory nam starcza na jakies dwie godzinki.

to może popełnię sobie paczuszkę lub dwie tych pieluchów :) dzięki, polaquinha :kiss:

Agakakaka
14-04-2009, 12:25
wkłady są w komplecie.

albo z mikrofibry, albo z konopii.

Ale mnie się akurat w wonderku podoba to, że mogę tam sobie wepchnąć to co ma pod ręką, bo wkłady konopne schną dłużej niż sama pielucha i nie zawsze doschną na czas.

WIdzę, ze w komplecie sa dwie wkładki. Można dokupić osobno same wkładki tej firmy? Czy moze pasują jakieś inne?
Aloha, a co Ty stosujesz? Piszecie o tetrze, czy ręczniczkach, ale wpychacie to do kieszonki, czy po prostu ukłądacie w majtkach wewnątrz? zmieści się taka złożona tetra 80x80cm w kiesoznce?
Wybaczcie pytania laika, ale się uczę :oops:

ann_a30
14-04-2009, 13:15
Do kieszonki HH to się wiele zmieści. Jest dość pojemna:) Chyba bardziej niż BG.

Aloha
14-04-2009, 16:37
prawdę powiedziawszy nie wiem czy można dokupić wkładki osobno, ale ponieważ po pierwsze wkładek jakoś specjalnie się tam nie wpina, tylko po prostu wkłada, a po drugie, ponieważ sama pielucha jest obszerna, to wiele tam się zmieści, nie tylko oryginalne wkładki.

Można wkładać i tetrę (ale ta nie jest zbyt chłonna, więc raczej rozwiązanie mało skuteczne), i ręczniki z ikei, i inne wkładki jeśli ktoś ma takowe.

Co do ręcznika - 80x 80 to trochę za duży format, bo wyszłaby ci z tego wkładka z jakichś 16 warstw :) Standardowo wkłady mają ok. 10 cm szerokości i 30-40 cm długości. W roli wkładów dobrze sprawdzają się ręczniki z Ikei format 40x 60 cm, bo składa je się do 4 lub 6 warstw.

te wkłady wkłada się do wewnątrz kieszeni (środka pieluchy).

polaquinha
15-04-2009, 09:41
tetre 80X80 (nawet nieprasowana) tez skladalam "na chlopaka" i wkladalam do najmniejszego zapiecia w BG :)
Tyle,ze ja mam taka sredniej jakosci -cienka jest. Ale zasiusiana -bardzo puchnie i ewidentnie przeszkadza malemu.
Do Wonderka to chyba dwie by mi sie zmiescily.
Wonderki kocham za to jak blyskawicznie schna! Na drugim miejscu jest polarkowy otulacz od Yetty a dopiero potem BG (ach te warstewki przy wejsciu do kieszonki! :roll: )

AgaPe
15-04-2009, 10:33
tetre 80X80 (nawet nieprasowana) tez skladalam "na chlopaka" i wkladalam do najmniejszego zapiecia w BG :)

No niechże mi jakaś dobra dusza wyłuszczy, co oznacza złożenie tetry "na chłopaka" - pliiiizzzz! :oops:

polaquinha
15-04-2009, 14:56
tetre 80X80 (nawet nieprasowana) tez skladalam "na chlopaka" i wkladalam do najmniejszego zapiecia w BG :)

No niechże mi jakaś dobra dusza wyłuszczy, co oznacza złożenie tetry "na chłopaka" - pliiiizzzz! :oops:

http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php#5

ta przedostatnia -wersja dla chlopca. Wszystko tak skladam: sciereczki, prefoldy, reczniczki... Bardzo nam to pasuje.

Aloha
10-05-2009, 21:09
mam pytanie do posiadaczek Wonderków i PD Mini-Maxi o różnice pomiędzy nimi, bo nie wiem czy dokupować Wonderki (jak dla mnie są :thumbs up: ),
czy spróbować Mini-Maxi? (może będa jeszcze fajniejsze :lol: )

:jump:

madzik0711
18-05-2009, 21:00
Ja mam i ta i ta, ale moje dziecie jeszcze małe i te pieluszki beda na niego dobre moze za pół roku, teraz mysle, zeby je sprzedac.
Ale napisze co wiem, my założylismy kazda moze ze 2 razy
Wonderoos ma cieńszy polar i wg mnie cienszy pul, ma 2 wkładki wg mnie rewelacyjne, mozna je wkładac same do otulacza, i sa rozdzielone co jest lepsze, ja do pieluchy wkładałam ta mniejsza cbo dla mojego :baby: ta mniejsza była lepsza. Sama pielucha jest troche nizsza (krótsza niz mini-maxi). Mysle, ze MM wystarczy na dłużej, ale musiałaym przymierzyc obydwie, zeby sprawdzic :lol:
U nas obydwie leza, bo jakos tak strasznie topornie na pupie :baby: wygladaja :P

atoja
29-05-2009, 22:27
Wonderoosy uwielbiam bo super chłonne, szybko się zapinają. Mini maxi nam nie podeszła. W sumie fajna jest ale te napy jakieś dziwne (w dwóch rzędach), nie dałam rady nocą ich zapiąć. Wonderoos to dla mnie kieszonka numer 1!!! :mrgreen:

Diidiianna
31-07-2009, 23:09
Mam na razie porównanie do BG i Wonderoosa - BG mi się sprawuje bardzo dobrze na dzień, pupa wydaje się mniejsze i zgrabna a jednocześnie kieszeń jest duża i mały lata spokojnie w dwóch wkładach. Wonderoosa używamy na noc - te ogroooomne wkładki co są w komplecie super chłoną i zwykle nie mamy żadnych przecieków. Ale wizualnie moim zdnaniem w W. kufer jest za duży, przynajmniej na wypasionego 14 miesięczniaka. Nie miałam wczesniej porównania i wydawało mi się, że kieszonka na napy musi być duża. Nie musi. Ale im większa tym więcej można tam upchać i tym dłużej nie przecieknie. Coś za coś...