PDA

Zobacz pełną wersję : Nie udaje się:(



buns
21-01-2008, 11:48
Napiszę na początku że o EC dowiedziałam się późno no i Aga nosi huggiesy...trochę z wygody naszej, :oops: a trochę dlatego że na początku (mimo że mama zachęcała mnie do tetry) położna odradziła bo mogą się pojawić odparzenia...no i Aga ma teraz 11 miesięcy, huggiesy dalej w użyciu, :( zmieniamy ale baaaaardzo często. Próbowałam wysadzać na nocnik (sadzałam w łazience, puszczałam wodę, brałam nocnik z małą na kolana i nic, boi się go panicznie), próbowałam też z siadaniem razem z małą na toalecie - też się wyrywa i się boi. Problem jest taki że kupkę robi zwykle przy jedzeniu, więc nie chcę jej przerywać, no a siku często... chciałabym żeby chociaż zauważała że ma mokro - czyli chyba najlepiej zacząć z tetrą tak? poradźcie zielonej i niedoświadczonej:(

Kanga
21-01-2008, 14:16
spróbuj z tetrą.. zacznie kojarzyć o co chodzi i że mokro = niewygodnie :)
no i spróbuj regularnie - np od razu po wstaniu .. no i cierpliwości.. tu trzeba naprawdę "wyczuć " chwilę ;p

Anna Nogajska
21-01-2008, 16:49
przede wszystkim nie rezygnuj i nie daj małej odczuć twojego rozczarowania. nie mado tego absolutnie powodu. odpuść na jakiś czas i potem spróbuj ponownie. jak ubierasz małą? czasami dzieci nie denerwują się z powodu wysadzania tylko z powodu ciągłego rozbierania i ubierania. rzeczywiście spróbuj z tetrą i dużo rozmawiaj z córeczką: że masz zamiar ją wysadzić, dlaczego ......

ja mam za sobą półtora miesięczny totalny strajk komunikacyjny w ciągu dnia. od kilku dni jest wspaniale. mamy za sobą 4 zupełnie suchą noc. ale przez 6 tygodni w ciągu dnia alex w 90% sikał w majtki. i co z tego? najważniejsze to zachować spokój i nie wywierać nacisku.
na pewno znajdziesz "wasz" sposób. pewnego dnia doznasz olśnienia, czego oczekuje twoja córeczka. ucz się od niej i słuchaj :lol:

buns
21-01-2008, 16:57
dziękuję za odpowiedzi:) Ja nigdy nie okazuje niezadowolenia przy Agusi - wysadzanie traktuje jako "zabawę" i nie zmuszam jej do niczego. To przy Adze nauczyłam się cierpliwości. Będziemy próbować dalej, powolutku:)Aha, zakładałam też kilka razy tetrę plus majteczki, ale się denerwuje wtedy....Może coś ją uwiera - muszę jeszcze poćwiczyć:)

Anna Nogajska
21-01-2008, 17:24
ania,
a może same majteczki i bawełniane spodenki na gumce?. albo rajstopki i spódniczka, jak któraś z dziewczyn już polecała?
mam jeszcze jeden patent: zwykła damska podpaska. tak, tak....
powiecie, że to w sumie jak pielucha, ale nie jest to prawda: pielucha idealnie odciąga wilgoć podpaska pozostaje na powierzchni mokra. dziecko ma o wiele większą swobodę ruchu. podpaska spokojnie wytrzymuje jedno "siknięcie". no i jest o wiele tańsza od pieluchy. ważne, żeby nie stosować podpasek perfumowanych. czyli np. majteczki i podpaska plus podkolanówki na nóżki. albo rajtopki w środku podpaska.
co ty na to?

mart
21-01-2008, 17:34
mam jeszcze jeden patent: zwykła damska podpaska. tak, tak....

ania, z podpaskami jest bardzo podobny problem zdrowotny, co z jednorazowymi pieluchami. pewnie mniej nasilony ale temat bielenia, zawartości, oddychania tejże to to samo co przy pieluchach. bardziej zaawansowane podpaski nie są wolne od chemii i mogą wg mnie prowadzić do odparzeń.
http://www.zb.eco.pl/BZB/32/rozdz7.htm

ja miałabym wątpliwości....

Stivel
21-01-2008, 19:31
ale takie chamskie Bella -podkłady poporodowe, będące zreszta właśnie pieluszkami chyba nei są aż tak niebezpieczne, hmm?

lola_22
21-01-2008, 20:13
tak mi sie w sprawie belli nasuneło - zdebialam jak przed porodem polozna kazala mi kupic pieluszki... dla mnie a teraz krag sie zamyka - dla dziecka stosujemy podpaski ;-) i jak tu zrozumiec ten swiat ?

Ajka
21-01-2008, 20:39
trzymam kciuki Aniu żeby wam się udało , my też z Misiem zaczęliśmy od niedawna sikać do nocniczka i dosłownie z dnia na dzień jest lepiej. Misio co prawda nie daje sygnałów że chce siku ale chyba "telepatycznie" :wink: mi przekazuje bo w momencie gdy pomyślę że trzeba by go wysadzić i tego nie zrobię bo dojdę do wniosku że niedawno siusiał to nasika w majty

buns
21-01-2008, 21:13
Jeszcze raz dziękuję za porady:) Popróbujemy.
Aj-a a jak u Was z karmieniem? I jak w nocy? Mam nadzieję że dobrze.
pozdrawiam

Anna Nogajska
21-01-2008, 21:52
ania, z podpaskami jest bardzo podobny problem zdrowotny, co z jednorazowymi pieluchami. pewnie mniej nasilony ale temat bielenia, zawartości, oddychania tejże to to samo co przy pieluchach. bardziej zaawansowane podpaski nie są wolne od chemii i mogą wg mnie prowadzić do odparzeń.
http://www.zb.eco.pl/BZB/32/rozdz7.htm

ja miałabym wątpliwości....


generalnie się z tobą zgadzam, sama podpasek nie uzywam. wole wkładki z pieluszek frotowych. ale wiem, że wiele mam taki patent stosuje i jest to chyba mniejsze zło....nie chodzi o to, aby te podpaski stosować miesiącami, czy nawet tygodniami, ale są takie dni, kiedy coś robić trzeba i jest to chyba lepsza alternatywa niż pampers, bo przynajmniej można obserwować dziecko.
może zastosowałam skrót myślowy:nie popieram tego rozwiązania jako patentu na cały okres praktykowania ec, ale może się on sprawdzć w awaryjnych sytuacjach.

nie polecam tych podkładów belli. są zdecydowanie za duże! jesli juz to najzwyklejsza podpaska belli.

Ajka
22-01-2008, 10:30
Jeszcze raz dziękuję za porady:) Popróbujemy.
Aj-a a jak u Was z karmieniem? I jak w nocy? Mam nadzieję że dobrze.
pozdrawiam
u nas niestety cycuś odszedł w zapomnienie :cry:odwraca sie od niego z niesmakiem dostaje w nocy butelkę( w końcu sie do niej przekonał) i teraz śpi spokojnie może raz budzi sie na picie i śpi do rana

buns
23-01-2008, 12:33
Dzisiaj od rana Aga biega tylko w spodenkach, bez pieluchy, no i posiusiała się już dwa razy i nic, nawet nie zauważyła, bawiła się dalej. hmmm, ciężki egzemplarz mam;)

buns
23-01-2008, 13:32
Ok, mały sukces:) jedząc Aga zaczęła robić kupkę no więc nie udało nam się jej w nocnik złapać, ale po jedzeniu posadziłam ją sobie w nocniku na kolanach, przodek do siebie, obok siedział ulubiony miś panda, puściliśmy wodę, daliśmy trochę picia, no i po 10 minutach było siku:)

Ajka
23-01-2008, 18:05
brawo zaczyna się właśnie od takich małych sukcesów :applause: :applause:

buns
23-01-2008, 18:40
niestety następne 2 kupki i chyba 3 siku w spodenki:(

Ajka
23-01-2008, 22:00
ale i tak jest dobrze przynajmniej już się tak nie boi nocnika jak na początku, będzie dobrze, uda się wam :D

buns
24-01-2008, 12:08
Drugie siku złapane;) Cieszę się że nie boi się nocnika, ale obowiązkowo nocnik na moich kolanach musi być, w ręce kubek z wodą (nawet nie pije tylko sobie chlapie) no i Misiu Panda - a potem brawa:)

Kanga
24-01-2008, 12:37
no brawa są bardzo pomocne..
Franek bije sobie brawo i po 'załatwieniu się" ale też i jak osiągnie sukces i coś z klocków zbuduje :)