PDA

Zobacz pełną wersję : FuzziBunz, kieszonka (rozmiarowa)



dommi
02-02-2009, 00:01
Bardzo Was proszę o opinie na temat tej pieluszki. Jak ją oceniacie i czy można zaufać producentowi w kwestii rozmiaru?

Elunia
02-02-2009, 10:47
Ja właśnie wczoraj jedną zamówiłam, jak przetestuję, to dam znać.

Agnen
02-02-2009, 11:03
Ja kiedyś miałam fuzzy bunz s z ciuchbudy i uważam ze to bardzo fajna pieluszka, ładnie się układa na pupie, nie przecieka. Rozmiar s starczył mi na dość długo.

Lulka
02-02-2009, 14:01
ja mam dwie i bardzo je lubie :D
zgrabna pupa i nie przecieka

dommi
02-02-2009, 14:22
Pytam o rozmiarówkę, bo inne informacje znalazłam w sklepie nosidla.com, a inne tutaj: http://www.babykind.co.uk/fuzzibunzwhatsize.htm

Z tego drugiego źródła wynika, że M-ka jest do 13,6 kg. I komu tu wierzyć? Moje dziecko chociaż ma już 22 miesiące jest drobnej budowy i waży tylko ok. 11 kg. I nie wiem, czy kupować M-kę czy L-kę... hmm

Guest1
02-02-2009, 14:56
sprawdziłam u producenta i to drugie jest prawidłowe, do 13,6kg. już poprawiam.

Lulka
02-02-2009, 15:54
moja Lula jest dosc duza, wazy ok 12kg, ma 14 mc i smiga w M
i mysle ze spokojnie jeszcze posmiga

dommi
02-02-2009, 17:12
Dzięki za odpowiedzi!

Elunia
02-02-2009, 18:35
O kurczę, to ja zamówiłam za dużą...

Guest1
02-02-2009, 18:52
O kurczę, to ja zamówiłam za dużą...

jak będzie dużo za duża to wymienimy :)

atoja
02-02-2009, 19:23
O kurczę, to ja zamówiłam za dużą...

jak będzie dużo za duża to wymienimy :)

A ja zamówiłam u Ciebie Bitti D'lish Snap In One i teraz się boje, że będą za małe :oops:

Guest1
02-02-2009, 19:37
to też zamienimy :)

swebe
04-02-2009, 10:25
mam dwie eski, mi od jednej odpadly napy i to dosc szybko i widac jak nastepnej szykuja sie do odpadniecia. pieluszki na szczescie juz na wyjsciu rozmiarowym.

Elunia
04-02-2009, 10:49
Wiecie co, mnie to na przykład wkurza, jak kupię przecież wcale nie jakąś podróbę, tylko całkiem drogą pieluchę i coś się w niej psuje. Dlatego nie lubię na przykład kieszonki PD, bo ma słabe napy, które się rozpinają. Był taki wątek, w którym się okazało, że dużo dziewczyn ma ten problem. A rady producenta, żeby sobie rozszerzyć napy trzonkiem od noża są kuriozalne.

Mi się wydaje, że może powinnyśmy męczyć producenta reklamacjami, żeby im się chciało to polepszyć. Albo nie wiem, nie kupować takiej firmy? Nie chciałabym z kolei utrudniać życia sprzedającym dziewczynom, żeby to w nie nie uderzyły te reklamacje, ale wydaje mi się, że jeśli kupuję pieluchę za 60 czy 70 złotych, to powinno być w niej wszystko ok.
A w ogóle jak to by wyglądało z taką reklamacją? Juliwek, ty pewnie wiesz?

Ostatnio mam fazę, żeby nie kupować rzeczy produkcji chińskiej, np. zabawek, ale z przykrością muszę stwierdzić, że pieluszki itti bitti, produkowane właśnie w Chinach, mają najlepsze napy, jakie widziałam! Dlatego między innymi są moimi faworytami. Francuskie PD się pod tym względem nie umywają.

dommi
04-02-2009, 15:06
Ojej, no to już sama nie wiem, czy ryzykować. Co robicie jak Wam napki odpadają? Czy wtedy pielucha jest do wyrzucenia? Bo o naszywaniu rzepów nie myślę, bo właśnie dlatego wybieram pieluszki z napami, by uniknąć rzepów...

swebe
05-02-2009, 18:04
fb maja rok gwarancji na rzepy, mi odpadly chyba juz po roku uzytkowania, kupowalam z uk wiec byloby wiele zachodu z wysylaniem do usa i czekaniem na reklamacje. ja moja dam na wykozystanie pul jednej mamie szyjacej:)
ja nie polecam tych pieluch.

Guest1
05-02-2009, 21:28
fuzzi bunz mają 18 miesięcy gwarancji na zatrzaski i teoretycznie starają się przyjmować wszystkie reklamacje, a jak to wygląda w praktyce to jeszcze nie wiem.

Elunia
06-02-2009, 09:31
18 miesięcy to dobra gwarancja.
Mam nadzieję, że nie będzie powodu, ale w razie czego będę reklamować, jak mi np. napy odpadną.

Tuja
06-06-2009, 11:03
Wczoraj do mnie doszły dwie i jak na razie - są cudowne!
raz dopiero użyliśmy po praniu - nic nie przeciekło ( chociaż Julek się postarał i sporo tego było w środku :wink: )
a poza tym - mięciutkie, polarek w środku bardzo milutki, delikatny, wkładka duża ( chociaż na razie mam tylko porównanie do IB snap in one - FB są szersze w kroku , dla nas to lepiej, bo IB trochę za wąskie)
no i pieluszka nie jest jakaś wielka, pupka mała w niej. A kolor aqua - śliczny, taki delikatny turkusik :)

stokrotka.a
06-06-2009, 14:09
mi odpadła napa tylko w PD bambusowej wydaje mi się dlatego że pieluszka jest dość grubaśna...
a ja myślałam że nie można reklamować pieluszek.
PD ma pół 5 pół roku.
trochę dużo zachodu z tym reklamowaniem bo musiałabym do Magdy wysłać ona do producenta potem czekanie i wysyłka do mnie... :roll:

Ania B.
10-07-2009, 07:24
A czy ktoś już używał nowe Fuzzi Bunz One Size?

Podoba mi się w system regulacji gumek przy nóżkach, bo szukam czegoś, co nie będzie się odciskać. Tzn. podoba mi się w teorii, bo w praktyce, to nie wiem. Ktoś testował?

Anna Nogajska
30-07-2009, 13:17
ja fuzzi bunz badzo lubię. generalnie dobrze trzymają rozmiarówkę, więc trzeba kierować się wytycznymi kilogramowymi.

one size właśnie testuje i mi się posoba. ma regulację zupełnie inną niż wszystkie one size, bo tylko reguluje się gumke przy nózkach. ale to działa.
pupa troszkę większa niż w "rozmiarówce"


jesli chodzi o napy to nie miałam żadnych problemów. pamiętajcie o jednym: jak odpibnamy napy w jakiejkolwiek pieluszce to nie ciągniemy "na chama", tylko drugą ręką lekko prztrzymujemy materiał...

Foxy Lady
26-10-2009, 22:28
ja bardzo lubię FB (na razie używamy S), za to, że są takie plastyczne i nieduże na niedużej pupie
problemem mym jest zazwyczaj szerokość pieluszki w kroku (zbytnia)
FB są na tyle miękkie, że problem znika
pupa w nich mała
są mięciutkie
i mają fajny wkład

bardzo chciałam je pochwalić :mrgreen:

Pondo
26-10-2009, 22:45
Co do OneSize, to nawet nie pomyślałam że można mieć problemy z napami.
wg mnie pożadne, choć na pewno słabiej trzymają niż wonderoo.
Wg mnie pielucha zgrabna, choć mogliby dawać w tej cenie więcej wkładki chłonnej, bo w BG i wonderoo wkładki jest po prostu więcej. Nie wiem jak sie będą sprawować przy większym dziecku tzn ile wytrzymają, no w podróży

aluta 23
28-10-2009, 21:01
a ja nie polubiłam się z FB :cool: ogólnie pieluszka fajna ale te napy :ninja: jeszcze do tego dwa rzędy , to nie dla mnie:frown

yetta
11-03-2010, 22:12
Pieluszka Fuzzi Bunz OneSize z regulacją rozmiaru na gumki.
Bardzo ładna, dobre materiały, piękne wykonanie.
Regulacja na te zwariowane rzędy napek też ok, choć wolę jeden rząd.
Regulacja rozmiaru na gumki zupełnie nie dla nas. Wszystko fajnie do czasu prania. Wyciągam pieluszkę z pralki a tam końcówki tych gumek na zewnątrz. I trzeba ręcznie gumkę w 4 miejscach chować. Przy jednej pieluszce ok, ale jakbym miała 10 pieluszek, to sobie tego nie wyobrażam. :)

ewinka
11-03-2010, 23:31
Pieluszka Fuzzi Bunz OneSize z regulacją rozmiaru na gumki.
Bardzo ładna, dobre materiały, piękne wykonanie.
Regulacja na te zwariowane rzędy napek też ok, choć wolę jeden rząd.
Regulacja rozmiaru na gumki zupełnie nie dla nas. Wszystko fajnie do czasu prania. Wyciągam pieluszkę z pralki a tam końcówki tych gumek na zewnątrz. I trzeba ręcznie gumkę w 4 miejscach chować. Przy jednej pieluszce ok, ale jakbym miała 10 pieluszek, to sobie tego nie wyobrażam. :)

Yetko, jakieś zdjęcie? Bo ja zupełnie nie wiem, o co chodzi z tymi gumkami i regulacją, a FB rozmiarowe, to moje ulubione kieszonki :D

yetta
11-03-2010, 23:38
Oj nie mam już tej pieluszki. :)

reniason
12-03-2010, 00:31
ewinka wejdż sobie na strone pieluszkarni o tu http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-562--Fuzzi-Bunz-Pieluszka-Onesize.html i oglądnij filmik tam wszystko dobrze widać:)

Jak dla mnie ta pieluszka one size jest rewelacyjna:lol:. Ma śliczne kolory zwłaszcza w stokrotki:) Bardzo mi się podoba ta regulacja gumkami bo można dopasować pieluszkę do kształtów dziecka i wtedy gumki nie uciskają np. w grube udka:) Ma dwie wkładki z 4 warstwowej mikrofibry także u nas wytrzymują w nocy 10 godzin bez przecieków. Regulacja napkami z dwoma rzędami jest też dobra bo można przy brzuszku mocniej zapiąć a w udkach luźniej. Jest zgrabna i nie robi dużej pupy.

mama-japonka
12-03-2010, 01:24
Ja też jestem fanką FB one-size. Uważam, ze naprawdę dobrze się dopasowują, bo jednak regulacja rozmiaru napami z przodu to zawsze dodatkowa fałdka na przodku...

elizek
12-03-2010, 07:51
Pieluszka Fuzzi Bunz OneSize z regulacją rozmiaru na gumki.
Bardzo ładna, dobre materiały, piękne wykonanie.
Regulacja na te zwariowane rzędy napek też ok, choć wolę jeden rząd.
Regulacja rozmiaru na gumki zupełnie nie dla nas. Wszystko fajnie do czasu prania. Wyciągam pieluszkę z pralki a tam końcówki tych gumek na zewnątrz. I trzeba ręcznie gumkę w 4 miejscach chować. Przy jednej pieluszce ok, ale jakbym miała 10 pieluszek, to sobie tego nie wyobrażam. :)
Ja mam wlasnie 12 i strasznie sie mecze. Maly ma juz 6 tygodni a ja mam wrazenie ze co pranie musze te gumki przestawiac. No i niestety tez nie lubie jak mi sie roluja. Mam wrazenie ze one sie tez troche kurcza w praniu (gumki znaczy). Ale jak juz dopasuje to jest ok. Schna bardzo szybko no i nie przeciekaja.

kamuszyca
12-03-2010, 08:15
uwiellbiam swoje stokroty FB one size - za superchłonność, zgrabność, design (w rzeczywistości są dużo ładniejsze niż na fotkach).
bardzo mi się podoba idealne dopasowanie szerokości wkładek do szerokości pieluchy w kroku - dzięki temu pielucha "trzyma fason", nic nie wisi w kroku, wkładki nie rolują się i nic nie przecieka.
2 rzędy napek też sa ok, dzięki temu można osobno wyregulować pas, osobno udka.
regulacja rozmiaru gumkami bardzo fajna - odpada kłopot z za ciasnymi, odciskającymi się gumkami. też mnie czasem wkurzają, jak wyłażą z tych dziurek, ale na szczęście to nie zdarza się aż tak często. mam 4 pieluchy i nie narzekam.
generalnie chodzi o to, aby ten jeden minus nie przesłaniał jednak plusów tej pieluchy, których jest zdecydowanie więcej ;)

marta88
12-03-2010, 09:32
o ile rozmiarówkowe uwiebiam, to te one size jakos mi nie przypadły do gustu własnie ze względu na regulacje gumkami, ale wygląd mają wprost rewelacyjny to najładniejsze pieluszki jakie miałam

Sylaba
18-03-2010, 21:35
Przetestowalam dziś naszą pierwszą FB rozmiarową i jestem pod wrażeniem, brak jakichkolwiek odgnieceń, dwa rzędy napek to dla mnie super rozwiązanie, żadnych przecieków po 3 godzinach spaceru, rozmiar M dla mojego 6,5 kg dziecia jest zapięty na najmniejszy rozmiar tak że chyba na dlużej nam starczy. Muszę mieć ich wiecej !!!

Wiewiórka
19-06-2010, 22:09
Ja mam 3 kieszonki FB One size i jestem z nich zadowolona. Najfajniej zostały pomyślane te gumeczki, a to , że wychodzą i że jest dużo napów w ogóle mi nie przeszkadza

beawit
22-06-2010, 15:53
Mam Funzi Bunz i dla mnie super. Najbardziej podoba mi się regulacja gumkami - można mocno zapiąć przy noworodku i nic nie odstaje - czego nie mogę powiedzieć o innych one sizeach. Fajnie, ze wkładki są małe, znowu przy noworodku się super sprawdziły.
Dużo napek jakoś nie odczuwam, może źle zapinam coś ? No i wzory bajeczneeeeeeeee :D

anmuszka
27-06-2010, 15:01
Hej! A czy komus po suszeniu na zewnatrz (w sensie na słoneczku) odstała "folia" od PULa? U nas sie tak zrobiło. I nie wiem dlaczego . Jedyny winny to suszenie na sloncu.

kasia_mama_stasia
02-01-2011, 20:18
A ja mam FB od niedawna i mam z nimi, a zwłaszcza z jedną problem, że mi przecieka przy pachwinach.
Macie na to jakiś sposób?

erithacus
02-01-2011, 22:17
Albo za bardzo mokra, albo polarek zatłuszczony i mocz zamiast wsiąkać, leci na boki.
Spróbuj wymoczyć w płynie do mycia naczyń przed praniem.

kasia_mama_stasia
03-01-2011, 15:25
nalewam wody do miski, płynu na oko i moczę jakiś czas?

erithacus
03-01-2011, 16:42
Dokładnie tak :)

tra
13-01-2011, 20:12
Dzięki za przypomnienie ja tez muszę swoją one size wymoczyć w płynie bo mi przecieka przy udkach.

Nie wiem może ja jakaś wybredna jestem, ale jak dla mnie te pieluszki są trochę sztywne i twarde

ani.fa
15-01-2011, 21:52
My używmay FB one size od 7 miesiecy. Nie pamietam, żeby kiedys źle leżała. Owszem, na początku troche trwało, zanim wyregulowałyśmy gumki, co wiazalo sie z paroma przeciekami. Tylko polarek sie tak troche "zeszmacił". Ale poza tym pieluszka ta jest u nas w kategorii "ulubione".

Vena
23-01-2011, 16:39
Mam pytanie techniczne co do regulacji gumek w one size.

Jak pieluszka wygląda na pupie z regulacją na najmniejszy rozmiar? Ponieważ nadmiar materiału musi się gdzieś zmieścić, więc wyobrażam sobie, że się po prostu marszczy. Czy mam rację? Czy to nie przeszkadza dziecku?

Byłabym wdzięczna za Wasze refleksje, a może jakieś zdjęcia by się znalazły :) ?

mTuśka
23-01-2011, 17:15
na FB jest duzo zdjec dzieciakow w FB :) http://www.facebook.com/pages/FuzziBunz-Cloth-Diapers/113757034234?ref=ts#!/photo.php?fbid=479113628246&set=o.113757034234

mila
23-01-2011, 22:56
JA bardzo lubię nasze fuzzibunzy. mamy one size maluch waży 12.5 wyglądają i sprawują się super. dokupiłam rozmiarowe i odziwo M jest większe od one size :omg:

jadoma
20-02-2011, 22:22
Ja bardzo lubię FB.
Mam OS i rozmiarową M.
Na początku , jak dzieciaki były mniejsze, to OS kompletnie mi nie leżał. Nie udało mi się wyregulować tak , żeby nic nie przeciekało (mimo wielu kombinacji).
W sumie znielubiłam OS (chociaz teraz przy 8 kg jest ok) i zdecydowanie wolę rozmiarowe.
Też wydaje mi się ze M jest większa od OS, więc nie wiem na jak długo starczy.
Generalnie wole regulację wielkości napkami.

Eko_mamusia
25-05-2011, 13:54
mam jedna FB biała one size. Kubus ma 3 miesiace i pieluszka coraz lepiej na niego pasuje. Na poczatku przelezała troche w szafie gdyż na noworodka była mimo regulacji gumeczek troche za luzna.

Wiewiórka
25-05-2011, 17:57
mam Fuzzi Bunz r.S w wyprawce dla małego. Jedno mnie zastanawia, wg producenta ta pieluszka jest 3-8 kg, zmniejszyłam najbardziej jak można i wątpię, żeby pasowała na 3kg noworodka. A może się mylę?

Jedyna
25-05-2011, 18:17
mam Fuzzi Bunz r.S w wyprawce dla małego. Jedno mnie zastanawia, wg producenta ta pieluszka jest 3-8 kg, zmniejszyłam najbardziej jak można i wątpię, żeby pasowała na 3kg noworodka. A może się mylę?
u nas była za duża ale dzieci szybko rosna

Wiewiórka
25-05-2011, 19:02
to od jakiej wagi mniej więcej sie nadają?

Wiewiórka
27-05-2011, 22:28
:hello:

Jedyna
29-05-2011, 20:42
to od jakiej wagi mniej więcej sie nadają?
4,5kg tak wg mnie

onka
31-07-2013, 19:55
Czy ktoś pamięta w jakiej cenie były pieluszki FB onesize w rodzimych sklepach? Niestety nigdzie nie mogę już znaleźć nowych w sprzedaży.

mamru
31-07-2013, 20:14
onka nie pamiętam tak dokładnie ale one size kosztował coś ok 60 kilka zł ale to było przed podniesieniem vatu na pieluszki
a w temacie bardzo lubię te pieluszki. One size jest węższa w kroku i dłuższa od rozmiarowej M. Z kolei M używaliśmy od 8/9kg do końca pieluszkowania.
No i jeszcze jedna różnica dla mnie istotna do one size pasują wkładki wąskie, najlepiej te oryginalne do M mogę włożyć nawet te z wonderosa :)

Wiewiórka
31-07-2013, 20:14
Czy ktoś pamięta w jakiej cenie były pieluszki FB onesize w rodzimych sklepach? Niestety nigdzie nie mogę już znaleźć nowych w sprzedaży.
chyba po 69zł ale to przed podwyżką VAT

mamru
31-07-2013, 20:17
o Wiewiórko napisałyśmy podobnie więc pewnie się nie mylimy :)

Ananke
31-07-2013, 20:18
Czy ktoś pamięta w jakiej cenie były pieluszki FB onesize w rodzimych sklepach? Niestety nigdzie nie mogę już znaleźć nowych w sprzedaży.

Nie ma na razie, bo bedzie nowa wersja. Ostatnio sklepy w uk wyprzedawaly po 9 funtow.

onka
31-07-2013, 21:27
Dzięki dziewczyny, orientacyjna cena mi wystarczy :)

Citzen
01-08-2013, 16:01
ja nie chce jechać

onka
19-08-2013, 15:31
Nabyłam drogą kupna kieszonki typu onesize. Są nowe, każda prana maksymalnie 2 razy a jestem zachwycona nimi. Chłoną oceany sików, trzymają przy tym na mur beton. Pieluchy zmieniam z czystej przyzwoitości, a nie z konieczności. Wkłady mają puchate jak podusie. Mam nadzieję, że nie przestaną być takie z upływem czasu.