PDA

Zobacz pełną wersję : Co dla starszaka?



kajkasz1
21-01-2008, 00:14
Chciałabym powoli Kubę odzwyczaić od pampków.

mart
21-01-2008, 00:32
kajkasz, do nauki siusiu=mokro będziesz potrzebować pieluch bawełnianych/bambusowych/flanelowych/frotkowych - dowolny rodzaj, byle malec poczuł, że ma mokro.
te pieluszki to albo formowane + otulacz albo all-in-one czyli nowa nazwa - kompaktowe:)
te pierwsze mozesz zakupić u ani, w pieluszkarni albo z popolini (pieluchy.com.pl)
te drugie w pieluszkarni. te z popolini są takie sobie.

jest jeszcze opcja składana tetra/frotka + wkładki + otulacz, z tym nieco więcej pracy.

otulacz może być z impregnowanego poliestru+wykończenie zewnętrzne z bawełny (pieluszkarnia) lub wełniany (ania, pieluszkarnia), albo w formie wełnianych majteczek (ania).

na noc raczej pieluszki kieszonkowe, bo w nich raczej sucho.
od ani lub ekomamy. obie są w jednym rozmiarze i będa pasować bo mają sprytną regulację.
albo na noc ew. zostawiasz jednorazówki (nie wierzę, że to piszę!!!!!)

poczytaj sobie na początek wątki o typach pieluszek - ostatnio powstało kilka :)

kajkasz1
21-01-2008, 01:24
Mart, dzięku wielkie! Muszę poszperać, poczytać, kaskę zgormadzić i ... i tak sie juz boję, co to będzie. I pojęcia nie mam co w nocy, ale chyba wygodniej będzie najpierw od nocnego karmienia piersią odstawić, bo pampek po nocy z 5,6 karmieniami to chyba z tonę waży. Jak myślicie?

Kanga
21-01-2008, 09:49
Kajka,
ja mam dwa otulacze canpolu ( po 9 zł za sztukę)
plus ok 10 pieluch tetrowych.
do tego zazwyczaj mam w zapasie paczkę jakiś jednorazówek na wyjścia ( do środka zazwyczaj wkładam tetrę aby młody czuł jak jest mokro.)
no i po kłopocie. IMO inwestowanie duzej ilości kasy w dziecko, które już wychodzi z pieluch mija się z celem - chyba, że myślicie o następnym :twisted:

mart
21-01-2008, 10:22
no właśnie - zapomniałam napisać o ekonomicznej stronie przedsięwzięcia.

aga ma rację, jeśli nie planujecie kolejnej pociechy to nie ma sensu przesadne inwestowanie, a większość z tych wygodniejszych wynalazków pieluchowych jest niestety dość droga (jako jednorazowy wydatek dla starszaka, od noworodka już się opłaca)

McBaby
21-01-2008, 11:04
Agnieszko,
gdzie nabyłaś otulacze Canpol??? Bo ja znalazłam tylko takie fajne wkłady żeby nie mokło ubranie no i oczywiście folie na wierzch ale to odpada.

mart
21-01-2008, 11:40
McBaby, otulacze canpol po 7,50 są w np. eleclerc w dziale niemowlęcym. w świecie dziecka też chyba widziałam. to popularny produkt. tylko niestety z ceratką (na metce jest opisana jakaś folia) i na pewno specjalnie oddychające nie są.

świetnym patentem, jaki u nas się sprawdza to złożona tetra spięta snappi + wkładka bawełniana (dowolna chłonna, byle nie mikrowłókno) w środek + galotki wełniane od ani albo otulacz z pieluszkarni.
jeśli kupki da radę łapać, to wystarczą dwa otulacze lub 1 otulacz + jedne galotki. ile wkładek nie wiem - to by trzeba było potestować.

Anna Nogajska
21-01-2008, 13:11
kajkasz,
moim zdaniem też nie ma sensu inwestowć w drogie pieluchy na tym etapie. chyba, że planujesz następne dziecko. na wyjścia rzeczywiście możesz sobie kupić ze 2-3 z kieszenią, bo potem możesz je sprzedać i to po dobrej cenie. ale frotowe, bambusowe...formowane....plus otulacze to duża inwestycja.
w domu po prostu tetra i ewentualnie wkładki. a jak poważnie myślisz o wyjściu z pieluch to uszyj BackUp (instrukcja szycia jest w przyklejonym wątku). jest to wygodne rozwiązanie, bo można zdjąć jak majtki i starszak się nie denerwuje. druga opcja to uszycie spodni chinskich. w razie pytań jestem do dyspozycji na pw. otulacz i tetra nie za bardzo sprawdzaja się jesli chcesz regularnie wysadzać, dziecko zacznie ci sie szybko buntować, jeśli rozbieranie będzie trwało wieki. oczywiście tetra plus otulacz, jesli nie chcesz wysadzać.

osobiście canpola nie polecam. zdecydowanie lepsze są otulacze z PUL, mikrowłókna itd. jest to inwestycja rzędu 40-50 zł. wełniane też są super.

Kanga
21-01-2008, 14:05
ale ten canpol to nie ten ceratowy.. on w środku ma wypełnienie z tego poliure cośtam.. ( ma to samo wpisane co imse vimse tylko bardziej szeleści) no i nie jest z euc. ale cenowo bez porównania. Ja kupiłam w aptece - uwaga - otulaczy canpola jest kilka rodzajów - te majtki z ceraty mnie też nie przekonały - to co ja mam jest bawełniane - w środku frota - pomiędzy warstwą frotową a bawełnianą jest to coś poliurecośtam ( w objaśnieniu napisane, żę to folia do celów sanitarnych itp) Franek nosi to od jakiegoś czasu w domu i wszystko super .. nic się nie odparza, nic nie przecieka. u nas to najlepsze rozwiązanie.. mąż by mnie zabił jakbym za dwie pieluchy 100 albo i więcej złotych apłaciłą

McBaby
21-01-2008, 16:18
Aga a możesz temu cudowi zrobić zdjęcie???
Jeśli tak to dziękuję.

Anna Nogajska
21-01-2008, 16:35
aga: dobrze, że zwróciłaś uwagę, że canpol ma różne otulacze. najbardziej znane są te ceratkowe i to jest świństwo. koniecznie zrób zdjęcia.

Kanga
21-01-2008, 18:37
już nawet wątek o tym kiedyś zrobiłam a Magda ( ekomama i Mart) oglądały to w herbea tea ( może nie wiedziały do końca co ogladają :) http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=416

mart
21-01-2008, 18:45
wiedziały, wiedziały tylko ja nie wiedziałam, że są różne rodzaje.:lol: :lol: :lol:
ostatnio macałam taki za 7,50 i miał w składzie jak byk "folia jakaś tam" ale nie PUL. i nieświadoma uznałam, że to jedyna propozycja canpolu i to samo co pokazywała Aga.

Kanga
21-01-2008, 20:37
no własnie są różne - sa takie na guziki, i są na rzepy.. trza patrzeć aby frotkę miały w środku a nie folię :D

McBaby
21-01-2008, 20:47
Aga wielkie dzięki :)
jutro popędze do apteki :)
a jakie one śliczne :)

Kanga
21-01-2008, 21:26
aa dodam jeszcze tylko jedną rzecz - nie wiem co to PUL :(
te canpola mają wkładkę w środku z foli PEWA ( poliuretanowe coś) - charakteryzują się tym, że jako jedyne ponoć są bezpieczne dla dzieci bo nie zwierają pCv.
aa- niema ich w każdej aptece! ja kupiłam na mokotowskiej . za to są w SMYKU :) z tym, że jak wszystko w SMyku drożej bo za jakieś 13 zł.

shilo
14-03-2012, 09:58
Podepnę się, bo mi też o starszaka (skończone 3 lata) idzie (na wielo już klęłam, ale temat mi nie daje spokoju ;)). A dokładniej o zabezpieczenie dodatkowe na noc, bo wpadki się zdarzają, ale raczej takie raz na tydzień niż codzienne. Tyle, że po takiej akcji bez pieluchy mam do prania: podkład, prześcieradło, wszystkie poszwy, kołdrę i czasem i poduchę, o piżamie małej (a czasem i mojej) nie wspominając :evil:

Da się znaleźć coś, co będzie:
1. tanie
2. chłonne
3. zakładane jak majtki
4. wąskie w kroku
5. oddychające
6. w miarę możliwości szybkoschnące ?

Magda&Franio
14-03-2012, 10:55
shilo może majtkeczki teningowe imse vimse albo formowanka z naturalnych materiałów np bambusa i na to gatki wełniane storcheny

shilo
14-03-2012, 17:55
Majtki treningowe nie mają odpowiedniej chłonności. Storcheny nie są tanie niestety... zresztą nie wiem, czy Kreska łyknęła by ich szerokość w kroku.

Truscaveczka
29-03-2012, 17:25
Dziewczyny, ja kombinuję z wielo jak się cieplej zrobi, coby młodemu nie kisić jąderek... I tak dumam, ile i jakich wybrać (z naciskiem na ILE) - niezbyt mnie kusi tetra, ale szukam czegoś w miarę ekonomicznego - no i ile sztuk?

Marciula
04-01-2013, 16:57
Proszę o pomoc,
od około dwóch miesięcy moja córa znów nie przesypia całej nocy bez sikania, ale problem w tym, że się nie budzi....
Kupiłam dwie pieluszki na bazarku z wkładami - niby 13kg+, ale jedna ją uciska, nie nadaje się. Poradźcie, co w tym wypadku najlepiej zrobić? Budzić w nocy i prowadzić do toalety? Kupić inne pieluszki? Wypadki nie zdarzają się co noc, ale też jeszcze nigdy ona sama z siebie się nie obudziła, gdy jej się chciało siku... Też problem z prowadzeniem do toalety jest taki, że ona śpi na antresoli i najzwyczajniej nie da się jej szybko i bezproblemowo stamtąd ściągnąć - tzn. mi jest bardzo ciężko z wielkim brzuchem, nie mam jak tam wleźć, a wołanie nie zawsze daje rezultaty.
Lepiej uprzeć się i budzić w nocy do skutku czy kupić inne pieluszki wielo? Ona jest już bardzo duża, wcześniej ładnie przesypiała całą noc, nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Ja będąc dzieckiem też przez długi czas miałam problemy z nocnym sikaniem, może taka uroda moja i jej? Kurczę, nie wiem już co robić, poratujcie radą :(

Wiewiórka
04-01-2013, 23:50
ja bym kupiła inne pieluszki, niemogą uciskać,moja cora jak nie sikała przez jakiś czas to potem znowu tochę sikała w nocy, by po krótkim czasie nic już kompltnie nie sikać w nocy. Orgranizm sam musi dojrzeć do nocnego odpieluchowania całkowitego

mmadzik
08-01-2013, 22:41
Dla Franka na noc (duży jest) mamy FLIPy plus prefold. Oczywiście - budzimy raz, dwa razy w nocy na siusiu, ale pieluchę i tak zakładamy, bo zdarzają się częste wpadki. Niestety - u mnie to też chyba rodzinne, moje rodzeństwo długo miało problemy, z tego co pamiętam. Pocieszeniem jest - wszyscy wyrośli :mrgreen:

tytanowa@
08-01-2013, 23:13
Ja mam co prawda młodsze dziecię, ale widziałam ostatnio w pupeko takie formowanki: http://pupeko.pl/pieluszki/formowanki/bambusowe?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=284&category_id=23 , mam takie tylko dla mniejszych dzieci i jestem mega mega zadowolona. Do tego flip i to może być dobra propozycja dla większego dziecka na noc. Może już ktoś sprawdził i się wypowie.

pyriela
23-05-2013, 00:05
podepnę się pod temat mam 11miesieczniaka którego chcę pieluchować wielorazow. Co wybrać??