PDA

Zobacz pełną wersję : Itti bitti, D'lish, sio, aio, Tutto, sio



Strony : [1] 2 3

atoja
01-02-2009, 13:12
Proszę o opinie :hello:
Jak rozmiarówka? Gdzieś mi się obiło o uszy, że pieluszki wypadają małe.

formichiere
01-02-2009, 16:28
są to teraz nasze ulubione. Rozmiarówka wydaje mi się mała dla mojego 7 miesięczniaka ponad 8 kg M robi się mała (dodam że nie jest pulchny)

rzufik
01-02-2009, 16:36
no rozmiarówka zaniżona faktycznie, ale regulacja na szerokość dość duza, więc w sumie moze bedzie git :)

no i podpisze się pod tym co formichiere napisała - najlepsze pieluchy jakich używałam!!! (na Tośce używałam znaczy)

Iwanna.T
01-02-2009, 16:55
Moje ulubione, ponieważ:
- mają milusie futerko (i przez to WYGLĄDAJĄ :) )
- bardzo chłonne (bambusowe wkładki)
- ładnie przylegają

ala
01-02-2009, 17:16
gdzie kupić to cudo???
ogarnął mnie własnie zakupowy szał :)

rzufik
01-02-2009, 17:18
alu, mają je formichiere czasem (za jakiś czas zamawia), little mi w swoim sklepie i juliwiek w swoim :D
pisz pw do nich kiedy będa mieć :D bo z tego co wiem to zapasy mają lekko przerzedzone już ;)

a w ogóle to znalazłam stronkę australijską z takimi zestawami całymi po 6 lub 12 sztuk. nie wiem czy nie taniej czasem, może tyle co przesyłka taniej. no ale ja z australii nie ściągnę dla siebie tylko... wolę od dziewczyn :) zresztą takie 6 sztuk to 165 aud czyli 366 zł. kurka czemu to takie drogie? :?

atoja
01-02-2009, 17:34
Dzięki dobre kobiety, zamawiam :lool:

Alu kupić można tu:
http://nosidla.istore.pl/pl,category,10 ... bitti.html (http://nosidla.istore.pl/pl,category,105323,itti,bitti.html)
i tu:
http://www.littlemiracles.pl/?pieluszki-kompaktowe-(aio)-itti-bitti,79

Elunia
02-02-2009, 10:23
Pieluszki są super, ja kupiłam 2 od formichiere i jestem bardzo zadowolona. Są miluśne i bardzo zgrabne, bardzo wąskie między nóżkami.
Na mojego 9-kilowego L-ka jest dobra (z zapasem).
Teraz zamówiłam na nosidla.pl all in one do przetestowania, zobaczymy, czy równie fajne.

hanti
02-02-2009, 10:32
ja tam sobie czekam na różowe 8))
i cały czas się zastanawiam czy dla Kluchy kupić m czy L

darijah
02-02-2009, 10:51
Kupuj L bo rozmiarówka faktycznie zanizona. Mój D. twierdzi , że elka jest za mała na pupę Mi a ona po prostu w zestawieniu z innymi pieluchami stwarza takie wrażenie bo jest zgrabniutka i idealnie przylega. Niestety przecieka mi w nocy :( Na szczęście jest taka ładna , że wolę ja nakladać w dzień :)

Elunia
02-02-2009, 10:55
No właśnie ja się jeszcze nie odważyłam założyć na noc, bo tak mi się wydawało, że może przeciekać...
Ale są piękne. Już się nie mogę doczekać, aż będzie ciepło i mały będzie w samej takiej ślicznej pieluszce biegał :lol:

rzufik
02-02-2009, 12:38
ja zakładam na noc jak najbardziej, niedługo jeszcze dokupię wkładki bambusowe do wpięcia. nie przecieka mocno, zresztą i tak sprawdzam z raz czy nie ma za mokro więc jak coś to przewijam.

hanti na moją 10 kg Tośke L-ka jest ok, więc moze M weź?

atoja
04-02-2009, 22:19
Dziś przyszły do mnie zamówione pieluszki. Fajne :love:
Sama powłoczka schnie błyskawicznie. Już jest sucha a uprałam 3 godziny temu. Wkłady są dość grube i pewnie im się trochę zejdzie :?:
Jutro wkładamy na dupinę :baby: i testujemy.
Teraz ciekawa jestem tej All in one :hide:
Mąż mnie zabije. Już krzywo patrzy na wizytę każdego paczkonosza :?

atoja
04-02-2009, 22:22
Teraz zamówiłam na nosidla.pl all in one do przetestowania, zobaczymy, czy równie fajne.


Koniecznie napisz jakie wrażenia.

Elunia
04-02-2009, 22:33
Ponieważ i tak będę robiła wymianę, bo nie trafiłam z rozmiarem FuzziBunz, to zdecydowałam, że tę all in one jednak wymienię na snap in one. Mam plan dokupić więcej tych wkładów i po jednym siku wymieniać sam wkład.
Więc all in one nie przetestuję, choć macałam.

atoja
06-02-2009, 14:24
No i się rozczarowałam :(
Założyłam wczoraj małej nowy nabytek na dwór. Było oki bo mała nie sikała podczas spaceru i wróciła z suchą pieluszką. Dziś w domu przeleciały najpierw siki. Wszystko przemoczone i body i spodenki. Zapięłam ciut ciaśniej. No i za chwilę przeleciała kupa. Po oględzinach stwierdziłam na udach i brzuszku odciśnięte ślady po pieluszce. :evil:

atoja
06-02-2009, 14:26
Kurde, tak mnie teraz oświeciło. Może wkłady jeszcze nie nabrały właściwej chłonności bo tylko raz uprane. :roll:
Posiadaczki Bitti D'lish Snap In One odezwijcie się. Plizzzz. Bo wydałam kupę kasy i jestem lekko podłamana :?

rzufik
06-02-2009, 14:55
hmmm nam przecieka tylko po mocno sikowej nocy. kupki siedzą na miejscu nawet jak papierka nie zainstaluję. może to te wkładki. ale ja nie wiem :dunno:

Elunia
06-02-2009, 19:33
Ojej, u nas właściwie kupy się nie zdarzają w pieluchy, może raz się w itti bitti zdarzyła, ale u nas już konsystencja stała, więc nic nie przeleciało.
Ja dosyć luźno zapinam.,
A siku jeszcze też nigdy nie przeleciało, ale na noc ani razu nie założyłam. Może założę i sprawdzę. I dam znać.
Na spacerze mój mały raczej też nie sika.

atoja
06-02-2009, 20:07
Moja mała jest tylko na cycu więc kupki baaardzo luźne.
Druga kupka jednak nie przeleciała :D
Będziemy testować dalej.

Iwanna.T
06-02-2009, 21:18
jeszcze mnie nie zawiodły ;)
Było już w nich to i owo. Ale zatrzymało się w środku. Igi też piersiowy.

Ale nie używam ich na noc.

formichiere
06-02-2009, 22:05
U nas też wszystko na miejscu nawet po ładnych paru godzinach.

Elunia
07-02-2009, 09:41
Założyłam dziś na noc i nic nie przeciekło. Obie wkładki były włożone.

rzufik
07-02-2009, 11:07
to wszystko naprawdę zależy od ilości siknięc. dziś też nic nie przemokło od 2 do 8 w nocy. a nasikane było.
no ale mleczne kupki to mozliwe ze wyciekną, zależy też jak bardzo dzieć w danej chwili się powierci.

atoja
07-02-2009, 11:32
Problem w tym, że wtedy kiedy siuśki przeleciały wkładki były prawie suche (troszkę tylko bokiem zmoczone). Może za luźno zapięłam. Ale kurcze, nic nigdy nam nie przeciekło, nawet cieniutka flanelkowa IV z otulaczem IV. I tylko raz nam kupka przeleciała w ... jednorazówce :twisted:
Na razie :wash: Po wysuszeniu kolejne testy na :baby:

Może po prostu pieluszka jest za duża. Kupiłam M czyli od 6,5 kg. Moja mała jeszcze tyle nie waży. Z drugiej strony nosiła już dużo większe pieluszki. Np. kushies 4-10 kg są dużo większe niż Snap In One M 6,5 -12 kg :bduh:

ko-zo
07-02-2009, 23:28
ja używam i Snap In One i all in one i jestem zachwycona. Pieluszka malutka, zgrabniutka a chłonie niesamowicie.

magdziara
27-02-2009, 12:53
Ja też jestem posiadaczką Itti Bitti d'lish Snap In One . Mój Antos waży koło 8 kg i pieluszka M wydaj się być za mała. Ale nie mam porównania z innymi...sugeruję się tym ze jednorazówka siegałą za pepek a tutaj pieluszka jest pod. Antoś ma na sobie pieluszkę pierwszy raz i ucina drzemkę. Jak wstanie to zorientujemy się co jak.Ale pieluszka jest przecudnej urody :D

hanti
27-02-2009, 13:09
wczoraj pierwsze testowanie i kupa....piersiowa więc zupełnie płynna i wszystko zostało we wnętrzu. Druga pieluszka założona na noc (z kompletem wkładek) od 12-2 (tak jak zwykle kieszonka ) bez problemu. W zestawieniu z tym że jest malutka, idealnie dopasowana do dupki i schnie baaaardzo szybko....zakochałam się. Mam nadzieję że się nie rozczaruję

rzufik
27-02-2009, 13:22
nooo widzę kolejne zakochane :D
i bardzo dobrze!! :D
tak sie zastanawiam od kiedy młodsze by mogło ich używać...?
i juz sie czaję na wyprzedawanie pozostałych marek ;)

stokrotka.a
27-02-2009, 13:24
a moje przemakają i czytając Was wątek to się zastanawiam czy mówimy o tych samych pieluszkach :?
nie wiem co mam o nich myśleć...
nawet nie ryzykuje na noc ani na spacery bo w dzień nie dają rady...

rzufik
27-02-2009, 13:26
hmmm stokrotko a na które napki zapinasz? i ile na doopce są? moze Twoja mała jest wierciochem?
nasze rano też przemakają czasem po całej nocce, albo jeszcze nad ranem jak toś mleko pije wieczorem. ale to norma, pampki też czasem musiałam przewijać w nocy.
a masz ta dodatkową malutką wkładkę ? w sumie 3?

greeneddie
27-02-2009, 13:53
Mam itti bitti od kilku dni i jestem zachwycona. Malutka, zgrabniutka, śliczna i milusia - nic nie przecieka.
Poprostu ideał :love:

mamaduo
27-02-2009, 13:56
ja wlasnie odebralam moje dwie ib z poczty i juz czekam na maluchy (sa z babcia na spacerze) zeby im zalozyc na pupy. chwilowo to jestem zachwycona, bo sa sliczne i zgrabniutkie i powinny jak ulal pasowac na malutkie pupy blizniat. a jak bedzie w praktyce no to sie okaze :D
na pewno sie podziele wrazeniami :)

Elunia
27-02-2009, 15:06
Może ja mam świra, ale ja przed pierwszym użyciem piorę pieluszki.
Zresztą przed wypraniem nie mają jeszcze dobrej chłonności.

mamaduo
27-02-2009, 15:56
ja tez piore tak samo jak ubranka. trzeba i juz.

magdziara
27-02-2009, 16:47
a moje przemakają i czytając Was wątek to się zastanawiam czy mówimy o tych samych pieluszkach :?
nie wiem co mam o nich myśleć...
nawet nie ryzykuje na noc ani na spacery bo w dzień nie dają rady...
A jaki masz rozmiar pieluszki ...patrząc na wiek maluszka to pewnie L...
No kochana jak ci dalej nie będą pasowały to masz we mnie klientkę:)
Antos pospał dzisiaj i pieluszkę zdjelismy po 3 godzinach. Efekt: Ubranko suche, nawet zewnętrzna mięciutka część pieluszki sucha - tylko wkładki( mamy 2) mokre. Gdybym miała inne wkładki to tylko bym wymieniła...ale już wiem, że zamówię kolejne IB..i co ja zrobię jak mi dziecko wyrośnie bo juz wiekszych od L nie ma, a Antosiowi mimo 8 kg kupie L.
Pozdrawiam....dziewczynki a jak pierzecie IB ..ogólnie jak o nie dbacie..

rzufik
27-02-2009, 16:59
dokładnie, to zaden świr. a pieluszki to tym bardziej trzeba bo właśnie i tak chłonność dopiero po kilku praniach uzyskują nawet :D
magdziara, ta zewnętrzna warstwa nie przemaka bo ma pul pod spodem :) tylko czasem boki chłoną ze srodka wilgoć i dlatego przemakac moze :)

stokrotka.a
27-02-2009, 17:02
hmmm stokrotko a na które napki zapinasz? i ile na doopce są? moze Twoja mała jest wierciochem?
nasze rano też przemakają czasem po całej nocce, albo jeszcze nad ranem jak toś mleko pije wieczorem. ale to norma, pampki też czasem musiałam przewijać w nocy.
a masz ta dodatkową malutką wkładkę ? w sumie 3?
Młoda waży 9.5kg i rozmiar L powinien być dobry zapinam czasem na wszystkie a czasem po 1 napie zostawiam...mam nadzieję że jasno to opisałam :lol:
co do mortexów to nigdy nie przemokły, ba nawet wystarczy jeden na całą nockę no i PD tylko dają radę na noc
czas leżenia na pupie to max 2h...ale staram się częściej zmieniać...nie wiem może moja Sara ma super wielki Sik jak ma akurat te pieluszki na pupie :lool:

stokrotka.a
27-02-2009, 17:04
dokładnie, to zaden świr. a pieluszki to tym bardziej trzeba bo właśnie i tak chłonność dopiero po kilku praniach uzyskują nawet :D
magdziara, ta zewnętrzna warstwa nie przemaka bo ma pul pod spodem :) tylko czasem boki chłoną ze srodka wilgoć i dlatego przemakac moze :)
no właśnie u nas głównie boki przemakają...wydaje mi się że przez to że są dużo węższe od pozostałych kieszonek :?

rzufik
27-02-2009, 17:09
hehe stokrotko, taka reakcja widocznie :D hmm nie wiem czemu tak...
a PD która? magiczna? jeśli tak to mi magiczna dawała rade nie zawsze (tak samo z reszta jak IB) ale zawsze wkładam do niej babykicksa konopnego jeszcze.

a do IB masz malutką dodatkową wkładkę wpinaną w spód tej wierzchniej?
i czy na pewno masz wkładki w rozmiarze L ? (to nie głupie pytanie - ja omyłkowo dostałam S-kę wkładki i w porównaniu z L jest słaba, ale i tak chwaliłam sobie IB)

a te boki to norma, pewnie głównie dlatego ze wąskie są. ale tam raczej nic innego nie ma prawa przepuszczać niż boki bo to pul pod spodem ma. (no chyba ze górą wyleci, ale to raczej u chłopców)


a moze spróbuj zapiąć ciaśniej? nawet zakładając poły na siebie? bo Toś ma ok 10-11 kg i mamy tak ze wszystkie napy zapiete (znaczy widac 4 napy)- chyba ze chodziło Ci o to własnie ze 2 widac i poły masz założone na siebie.


jeju czy da sie cokolwiek z tego wywodu zrozumieć :lool:

stokrotka.a
27-02-2009, 17:19
jeju czy da sie cokolwiek z tego wywodu zrozumieć :lool:
:lool:
sprawdzę rozmiar wkładek...
nie mam 3 podpinki,zastanawiałam się właśnie po co te czerwone napy...
a co do zapięcia to nie dam rady zapiąć boczków na siebie bo młoda będzie czuła się jak w gorsecie :lol:
po jedzonku kiedy ma brzuszek świętego mikołaja to jej zostawiam nie zapięte 2 napy na śroku...
a przed jedzonkiem zapinam wszystkie... :D

Elunia
27-02-2009, 17:33
ja wlasnie odebralam moje dwie ib z poczty i juz czekam na maluchy (sa z babcia na spacerze) zeby im zalozyc na pupy. chwilowo to jestem zachwycona, bo sa sliczne i zgrabniutkie i powinny jak ulal pasowac na malutkie pupy blizniat. a jak bedzie w praktyce no to sie okaze :D
na pewno sie podziele wrazeniami :)

Czyli wszystkie pierzemy.
Ja po prostu zrozumiałam z Twojej wypowiedzi, że prosto z paczki chcesz dzieciom na pupę założyć, dlatego o tym praniu zaczęłam.

rzufik
27-02-2009, 17:44
jeju czy da sie cokolwiek z tego wywodu zrozumieć :lool:
:lool:
sprawdzę rozmiar wkładek...
nie mam 3 podpinki,zastanawiałam się właśnie po co te czerwone napy...
a co do zapięcia to nie dam rady zapiąć boczków na siebie bo młoda będzie czuła się jak w gorsecie :lol:
po jedzonku kiedy ma brzuszek świętego mikołaja to jej zostawiam nie zapięte 2 napy na śroku...
a przed jedzonkiem zapinam wszystkie... :D

nooo ta mała wkładeczka, np z bambusa (bo jeszcze są z mikrofibry) mogłaby pomóc...

a z zapinaniem to samo u nas - wylałoby sie po zapięciu boczków na siebie ;)
kurczę, nie wiem już co doradzić, bo takie fajowe te pieluchy ze szkoda ze przemakają komuś :/

stokrotka.a
27-02-2009, 17:48
sprawdziłam wkładki i mam rozmiar L
a teraz pytanie co do Bitti D'lish All in On czy one wam trzeszczą?...tzn.pul? :roll:
bo snap in one nie trzeszczą jak cerata...

Elunia
27-02-2009, 17:52
All in one mi nie trzeszczy, 2 najstarsze snap in one trzeszczą. Nowe na razie nie.
Ale o tym już się rozpisywałam jak szalona... :hide:

hanti
27-02-2009, 18:38
moje nie trzeszczą

czteryszczęścia
27-02-2009, 19:58
My też mamy i zakładamy tylko na noc na zmianę z kieszonkami, bo w ciągu dnia Franek sika w tetrę i na nocnik. Dokładam zawsze małą konopną wkładkę, którą dostałam kiedyś od animamyalexa i tylko raz przemokła trochę, tak jak kieszonki czasami, przy nóżkach.

Pieluszka jest milusia, malutka i zgrabna.
Ze względu na "maleńkość" nie jest chyba najlepsza dla bioderek małego, bo góra powinna zapinać się nad kolcami biodrowymi, a niekoniecznie tam sięga :wink: . Ale jak pisałam nie nadużywamy jej :lol:

Nie polecałabym jej dla noworodków, bo uważam, że jest za wąska w kroczku.

Co do prania - powłoczka wysycha szybciutko, jak kieszonki, wkładki porównywalnie do mikrofibry z bumgeniusów.

Jeżeli chodzi o odgłosy :lol: .Każdy materiał z Pul-em może trochę szeleścić, czasami tak dziwnie trzeszczy, jak wypiorę np. w za dużej ilości proszku.

magdziara
27-02-2009, 21:14
Dziewczyny a jaką inna pieluszkę AIO polecacie. Zależy mi na takowej bo jest wygodna w użyciu. Jestem na etapie zakupów i chętnie dowiem się co po Itti bitti podbiło wasze serca....No i może te rozmiary będą bardziej adekwatne.

Elunia
28-02-2009, 00:18
Ja z AIO miałam jeszcze tylko Jedną Białą Doskonałą i nie podeszła nam. Ciągle rzepy obcierały uda małego.

magdziara
28-02-2009, 11:06
dziewczyny a co z kupkami. Dzisiaj nasza IB została obkupczona i po zapraniu ma żółte plamy na wkładce....czy to zejdzie w praniu?

Elunia
28-02-2009, 21:46
Ale wy macie mleczne kupki czy już stałe?
Nam się raz trafiła, ale stała, spłukałam i wstawiałam zaraz do pralki - nie ma śladu.
Ale mleczne się gorzej chyba dopierają.

Elunia
28-02-2009, 21:47
Aha, jeszcze tak sobie myślę, że zaletą tych pieluszek jest to, że nawet jak plamy zostaną, to na wkładce, czyli można ew. sobie kupić nową wkładkę, a pieluszka nadal ładna.

magnolia17
28-02-2009, 21:49
Na mleczne to tylko pranie od razu w gorącej wodzie i mydło galasowe. Inaczej zostają wstrętne żółte plamy.

hanti
28-02-2009, 22:02
ja mleczne kupy zapieram natychmiast i plam nie mam na żadnych pieluszkach

McBaby
28-02-2009, 22:10
ja kładę papierek, zapieram proszkiem dorosłym, płuczę i potem w orzechy. Plam niet. Za to kupki Franiowe nawet przez papierek się wgryzają i proszek plus mydło i potem w orzechy. Zajmuje proces zapierania 5 minut :)

mamaduo
01-03-2009, 10:54
Ja kupy zapieram mydelkiem odplamiajacym i jak na razie nie mam plam na pieluszkach i otulaczach. Blizniaki testowaly juz IB i jestem zachwycona, zwlaszcza rozmiarowo bo sa malutkie i waziutkie. Po zabrudzeniu wkladki zlozylam zwykla tetra i tez bylo super!
Takze jutro idziemy sie chwalic na regabilitacje :D mysle ze beda super do cwiczen.

magdziara
05-03-2009, 00:25
dziewczyny a co z kupkami. Dzisiaj nasza IB została obkupczona i po zapraniu ma żółte plamy na wkładce....czy to zejdzie w praniu?


Sprały się plamki !!!! :jump:

banita82
10-03-2009, 13:40
witam a ja z takim zapytaniem;)czy IB nadają się na lato?czy to nie za dużo warstw i jeszcze to futerko...chciałabym zamówić ale jedynie to mnie powstrzymuje;/ niedługo zacznie się robić ciepło i czy małej się pupka nie zagrzeje..potrzebuje pieluszke na spacery a wiadomo że teraz będa one coraz dłuzsze a będzie coraz cieplej

greeneddie
10-03-2009, 14:58
Moim zdaniem ta pieluszka jest cienka, nawet wkładki są cienkie mimo, że bardzo dobrze chłoną.
Ja właśnie nie mogę się doczekać jak zrobi się ciepło i :baby: będzie w tych pielusiach "biegać"
Ta zewnętrzna warstwa to taki oddychający otulacz i wydaje mi się, że w kieszonkach :baby: będzie o wiele cieplej niż w itti bitti :?

Elunia
10-03-2009, 17:41
One są dużo mniejsze niż przeciętne pieluszki, wąskie w kroku, a futerko jest tylko z zewnątrz - na pewno jest w nich chłodniej niż w innych pieluchach.

magdziara
10-03-2009, 23:41
A co My zrobimy jak nam dzieci z IB rozm L wyrosną . Napiszemy do producenta, żeby wiekszy rozmiar zaczęli produkować...

greeneddie
11-03-2009, 16:49
A co My zrobimy jak nam dzieci z IB rozm L wyrosną . Napiszemy do producenta, żeby wiekszy rozmiar zaczęli produkować...
:lool: :lool: :lool:
Jestem za odpieluchowaniem do tego czasu :twisted:

mamaduo
11-03-2009, 17:18
Jak wyrosna to trzeba bedzie dorobic nowego chuscioszka :twisted: i znowu beda dobre :twisted:

magdziara
14-03-2009, 14:56
trzeciego u nas w sensie chuścioszka ...hmmmmmmmmmmmmmmm

mamaduo
15-03-2009, 10:59
:D

McBaby
15-03-2009, 21:42
ja mam :)
poza tym że rozmiarówka hmmm chyba słabo wyszła albo australijskie dzieci inaczej rosną to są absolutnie wspaniałe :)

Ja mam L i przeciekało między nogami (za szerokie otwory na uda) to zapakowałam w bawełniany otulacz coby tylko docisnąć w udkach i jest cudownie :)

zakochałam się totalnie :D

hanti
15-03-2009, 21:47
Ja mam L i przeciekało między nogami (za szerokie otwory na uda) to zapakowałam w bawełniany otulacz coby tylko docisnąć w udkach i jest cudownie :)

zakochałam się totalnie :D

przeciekały właśnie dlatego że L-kę kupiłaś. Moja Kluska jeszcze w M-kę wchodzi, one są malutkie i trzeba je dobrze założyć, ale w L-kę moja Kinia wchodzi

mama toli
16-03-2009, 18:56
Witajcie :)
Jako zagorzala fanka itti bitti chciałam dołączyć i do grona i do zachwytów :) Pieluszki są boskie, nie przeciekają. Żałuję, że dopiero teraz je odkryłam - tak samo, jak wychowanie bezpieluchowe i pieluszki wielorazowe. Przynajmniej przy drugim dziecku będę mądrzejsza ;)

jussti
16-03-2009, 19:44
Ja jestem zakochana w itti bitti, muszę jeszcze dokupić więcej wkładek, bo zazwyczaj Milenka sika tylko we wkładkę i wystarczy ją zmienić, a pieluszkę zostawić tę samą. A do tego pielusie są prześliczne i nie robią odwłoka.

banita82
16-03-2009, 19:54
a czy na 7 kilową dziewczynke 73 cm dł.lepsza będzie M czy L??nie wypadnie z tej elki?hm..;)

jussti
16-03-2009, 20:00
Moja Milenka ma koło 7kg i 72cm, Mka jest idealna, jeszcze długo ponosimy, bo w pasie sporo miejsca mamy.
Lka raczej za duża będzie.

formichiere
16-03-2009, 20:52
a czy na 7 kilową dziewczynke 73 cm dł.lepsza będzie M czy L??nie wypadnie z tej elki?hm..;)
Mój mały ma 8,1 kg i M robi się na niego ciasna, chyba wszystko zależy od budowy. L-ka najwyżej dłużej poleży w oczekiwaniu 8))

magjur
16-03-2009, 21:41
muszę ją mieć!!! po przeczytaniu tego wątku (znowu... fuck!) zachorowałam na nowa pieluszkę :lool:

mamaduo
16-03-2009, 23:47
moi mali maja okolo 7 kg ale oni dorbni sa i pielusie M sa idealne mysle ze spokojnie posluza i posluza...sa super ja chyba tez dokupie wkladki albo sama cos uszyje specjalnie do nich..

matiris
17-03-2009, 11:25
my też używamy snap in one, najepsze ze wszystkich pieluch jakie miałam, polecam taki system: kilka pieluch snap in one + ok 4 wkłady dodatkowe, piorę wieczorem, do rana powłoczki wysychają, następnego dnia zaczynam od tych czterech wkładów a w tym czasie wysychają te z poprzedniego prania i tak w kółko.
na noc mam niestety coś innego (bambus z polarkiem i wełnianym otulaczem), bo itti bitti są dla nas za słabe.

mamaduo
17-03-2009, 22:31
ja uszylam wlasnie pierwszy wklad do IB ze starej flanelowej pizamki (3PLN na ciuchach). Sprawdza sie super.Oryginalne wklady mamy na pokaz :D
Szycie w ramach oszczedzania bo nam pensje przycieli :cry:

McBaby
17-03-2009, 22:41
Co do uwag do rozmiarów to Wam powiem :)
kupiłam Stasiowi L bo M wydawała się mała, owijam w otulacz bo mu między nogami cieknie. Dzisiaj założyłam L Franiowi (ponad 2 latka, 14 kg wag) i spokojnie się zapinają. Co więcej :) nie zapięłam na skrajne zatrzaski. Wyglądają super zgrabniusio :)

greeneddie
17-03-2009, 23:03
Moja :baby: waży ok. 8 kilo i nosi L-ki.
Nam nic nie przecieka, ale ona jest pulchniutka :mrgreen:

Elunia
17-03-2009, 23:13
My też mamy L-kę i nic nam nie przecieka, chociaż jeszcze mamy dużo luzu w pasie (nie wiem, ile mój synek waży, ale chyba jeszcze poniżej 10 kg).
A co do wkładów, to my czasem od innych pieluch wkładamy, np. od bumgeniusów.

atoja
18-03-2009, 10:33
Ja już nie wiem o co chodzi z tymi pieluchami :omg:
Moje dziecię waży 6 kg. Kupiłam M-ki i od razu L-ki żeby były na przyszłość. M jakoś nam nie podeszły, niby zgrabne a jednak jakieś "napompowane" przez ten podwójny wkład. Więc M-ki sprzedałam a L zostawiłam z myślą, że może jak dziecko większe będzie to mi się spodobają. No i całkiem niedawno, jakoś nam aio wyszły a potrzebowałam czegoś prostego w obsłudze dla babci. No i przymierzyłam L a ona leży świetnie :omg: :omg: :omg:
No i od tamtej pory mała 6 kilowa w L pomyka i nic nie przecieka (a córa to chudzinka) i łajnie wygląda. Rozumiecie coś z tego, bo ja całkiem zgłupiałam. :help:

yetta
18-03-2009, 19:46
Ja ma L-kę i jest dobra na mojego 6-miesieczniaka około 8-9 kg, tyle, że od pasa w krok mam wrażenie ciut wysoka, jak na niego i dlatego jak leży i nóżki podniesie, żeby fikać, to luzy są w kroku i pieluszka całkiem dobrze w kroku nie przylega. Ale to pewnie dlatego, że L-ka jednak przewidziana na starszaka, tak sobie to tłumaczę. Założyłam dopiero kilka razy, ale wrażenia pierwsze takie, że chłonna rzeczywiście jest. :D

No i ten materiał na zewnątrz, ten misio milutki - jestem nim mile zaskoczona, zdjęcia pieluszek sprawiają wrażenie, że ten misio grubszy. Zastanawiałam się, czy taki misiek nie będzie zbyt grzał. A tu takie zaskoczenie, cieniutki misio i milutki, no szok.

jussti
18-03-2009, 20:04
Skoro te pieluszki zaprojektowano w Australii to chyba nie powinny grzać. :roll:

v
21-03-2009, 21:56
czym sie roznia all in one od snap in one wlasciwie?

atoja
21-03-2009, 22:03
All in one są w jednym kawałku :) snap in one trzeba złożyć w całość z 3 lub 4 części (powłoczka + 2 wkłady + ewentualnie dodatkowa chłonna wkładeczka). Snap szybciej schną no i można użyć kilka razy bez prania wymieniając tylko wkłady.

hanti
21-03-2009, 22:04
czym sie roznia all in one od snap in one wlasciwie?

o to samo chciałam zapytać bo AIO nie widziałam

v
21-03-2009, 22:13
a, dziekuje
hanti, kupisz aio?
czy musze sama przetestowac? :evil:
wracam do IB

hanti
21-03-2009, 22:43
no właśnie nie wiem czy je chcę 8))

od niedawna moim nr 1 jest wonderos

stokrotka.a
21-03-2009, 22:49
czym sie roznia all in one od snap in one wlasciwie?

o to samo chciałam zapytać bo AIO nie widziałam
tym się różnią że snap in one mają 3 wkładki wszystkie dopinane do kieszonki a AIO mają wszytą jedną w środku ja tradycyjne AIL plus doszyta jedna wkładka profilowana(w taki sam sposób ja w formowanych TotsBots jakby taki ogonek,na szwie z tyłu plecków) ma od spodu 2 napy na środku gdzie można tą malutką doczepić...

mam nadzieję że jasno to opisałam... :bduh:

stokrotka.a
21-03-2009, 22:50
od niedawna moim nr 1 jest wonderos
u nas też :D,szczególnie na noc...to jedyne kieszonki które dają radę z moim siuśmajtkiem. :bliss:

v
22-03-2009, 21:33
od niedawna moim nr 1 jest wonderos
u nas też :D,szczególnie na noc...to jedyne kieszonki które dają radę z moim siuśmajtkiem. :bliss:

tez ukochalam ostatnio wonderbuły :-)

dzieki za wyjasnienia. nie chce AIO. chce SIO

AJ
23-03-2009, 01:26
To jeszcze ja, jako bardzo początkująca w wielorazówkach, bym chciała prosić o potwierdzenie lub nie (czytam i czytam zamiast się wyspać, a nadal nie wszystko jasne):
Na początek, czyli spróbowanie czy mi to leży, wystarczy mi pieluszka Snap In One + dodatkowe wkłady? Po zasikaniu mogę tylko zmienić wkład, a jak się wkłady skończą, lub pieluszka nie wytrzyma zawartości, to radośnie wracam do pampków?
Czy tak?
Czyli wkładów używam jako pochłaniacza jak np.tetra, a SIO jako otulacza, żeby nie przeciekało?
A do czego są miniwkłady? I lepsze z mikrofibry, czy z bambusa i dlaczego?

Wszystko oglądałam na stronie: http://nosidla.istore.pl/pl/product/bro ... 323&page=2 (http://nosidla.istore.pl/pl/product/browse?category=105323&page=2)

I ostatnie - rozmiar. Czy dla chłopca 3 m-ce, 7 kg, to M-ki czy L-ki?

Bo jak tak sobie czytam Wasze posty, a przede wszystkim ten zapał zapisany między wierszami, to mi się coraz bardziej wydaje, że tracę część uroków macierzyństwa przez jednorazówki.

Z góry bardzo dziekuję.

formichiere
23-03-2009, 09:13
Mój ma prawie 9 miesięcy i wazy 8,1kg. Wydawało mi się że już z niej wyrasta z M, ale w sumie to jeszcze trochę ponosi bo jest spora regulacja napów. Ja na takiego maluszka polecam M

mamaduo
23-03-2009, 09:20
Moi maja po 6,5 kilo i nosza M, zapinane na wszystkie napki. Wiec mysle ze spokojnie ponosimy dluuuuugo.

magjur
23-03-2009, 10:32
ja kupiłam kilka dni temu IB rozmiar M na 6,5kg dupkę
jestem zachwycona! szczególnie jak małego przewijam gdzieś przy innych ludziach haha fajne mają miny
poza tym jest cudowna na dzień właśnie, chłonna bardzo, zgrabna dupcia nie tak jak np w BG, szybko wkładki schną
dla mnie rewelacja i chyba kupie sobie jeszcze jedną :thumbs up:

formichiere
23-03-2009, 11:29
To jeszcze ja, jako bardzo początkująca w wielorazówkach, bym chciała prosić o potwierdzenie lub nie (czytam i czytam zamiast się wyspać, a nadal nie wszystko jasne):
Na początek, czyli spróbowanie czy mi to leży, wystarczy mi pieluszka Snap In One + dodatkowe wkłady? Po zasikaniu mogę tylko zmienić wkład, a jak się wkłady skończą, lub pieluszka nie wytrzyma zawartości, to radośnie wracam do pampków?
Czy tak?
Czyli wkładów używam jako pochłaniacza jak np.tetra, a SIO jako otulacza, żeby nie przeciekało?
A do czego są miniwkłady? I lepsze z mikrofibry, czy z bambusa i dlaczego?

Wszystko oglądałam na stronie: http://nosidla.istore.pl/pl/product/bro ... 323&page=2 (http://nosidla.istore.pl/pl/product/browse?category=105323&page=2)


W sumie na spróbowanie to wystarczy, chociaż jest tyle opcji wartych wypróbowania i tyle pieluch. Osatnio jak mi się pokończyły otulacze to skorzystałam z rad dziewczyn i Snap In One bez wkładek wykorzystałam jako otulacz do tetry i mi się super sprawdził. Małe wkładeczki są aby zwiększyć chłonność pieluchy, mam i używam ale w sumie nie wiem które są lepsze.

magdziara
23-03-2009, 12:22
Mój ma prawie 9 miesięcy i wazy 8,1kg. Wydawało mi się że już z niej wyrasta z M, ale w sumie to jeszcze trochę ponosi bo jest spora regulacja napów. Ja na takiego maluszka polecam M


My mamy 10 miesięcy też 8 kg i mamy SIO M i L i uważam że M mimo, że wydaje się mała lepiej się sprawdza z L czasem coś bokiem pocieknie. Pieluszki mam trzy i zapasowe dwa wkałdy jak wkłady się skończą daję tetre i jest ok. Pieluszki pierwsza klasa. Minus cena

Akacja
25-03-2009, 13:31
Czy wkładki rozmiaru L będą w miarę pasowały do pieluszki rozmiaru M ? :?
Ktoś może podpowiedzieć ?

Iwanna.T
25-03-2009, 14:16
Akacja - wkładki NIE będą pasowały. Jest między nimi duża różnica wielkości.

Akacja
25-03-2009, 15:47
:wink: dziękuję, już miałam zamawiać.

atoja
25-03-2009, 22:42
Czy wkładki rozmiaru L będą w miarę pasowały do pieluszki rozmiaru M ? :?
Ktoś może podpowiedzieć ?

Będą pasowały :)
Owszem różnica wielkości jest ale wkładki od M wpięte w powłoczkę L spokojnie spełniają swoje funkcje. Ba! Ja nawet wole wkładki M bo pieluszka jakby mniej napompowana niż z wkładkami L.

Iwanna.T
25-03-2009, 22:48
Czy wkładki rozmiaru L będą w miarę pasowały do pieluszki rozmiaru M ? :?
Ktoś może podpowiedzieć ?

Będą pasowały :)
Owszem różnica wielkości jest ale wkładki od M wpięte w powłoczkę L spokojnie spełniają swoje funkcje. Ba! Ja nawet wole wkładki M bo pieluszka jakby mniej napompowana niż z wkładkami L.

:lool: czyli znowu akcja pt. co kto lubi ;)

potwierdzam: da się wpiąć, ale czy pasują to :hide: jak dla mnie nie, bo ta anatomiczna z polarkiem nie przykrywa całej bambusowej.

atoja
25-03-2009, 23:16
Fakt, nie przykrywa :D ale to "nie przykrycie" wypada już w miejscu gdzie pupa się kończy a zaczynają plecki więc to nam kompletnie nie przeszkadza.

rzufik
25-03-2009, 23:37
Czy wkładki rozmiaru L będą w miarę pasowały do pieluszki rozmiaru M ? :?
Ktoś może podpowiedzieć ?

Będą pasowały :)
Owszem różnica wielkości jest ale wkładki od M wpięte w powłoczkę L spokojnie spełniają swoje funkcje. Ba! Ja nawet wole wkładki M bo pieluszka jakby mniej napompowana niż z wkładkami L.
się pomotało :lol:
bardziej się skłaniam do zdania iwanny :D
miałam długo pieluszkę L z wkładkami S i też było git i nawet chłonęła :lol: ale autorce pytania nie o to chodziło ;)

Akacja
27-03-2009, 13:10
W rzeczy samej, ale także i to, że mniejsza wkładka jest kompatybilna z większą pieluchą jest cenną informacją i nie omieszkam jej w przyszłości wytestować.
Pięknie dziękuję za pomoc.

atelka
31-03-2009, 20:54
A ja właśnie odkryłam że super pasują do pieluszek rozmiaru L wkładki bambusowe rozmiar S
o takie
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... sowe-3-szt (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p321,bambinex-wklady-bambusowe-3-szt)

już mi nie leżą w szafie :)

01-04-2009, 11:41
czy te napy z tyłu pieluchy, które dziecko ma nad pupką, nie wciskają się przy leżeniu w plecki? tak się zastanawiam.

rzufik
01-04-2009, 12:26
czy te napy z tyłu pieluchy, które dziecko ma nad pupką, nie wciskają się przy leżeniu w plecki? tak się zastanawiam.
hmm chyba nie mają jak bo przecież tam na nie wkładka nachodzi i tej wkładki jest 3 warstwy, a na nich jeszcze tak anatomiczna.

Iwanna.T
01-04-2009, 16:27
w miarę nietłustego półroczniaka nic nie gniecie.

Aloha
09-04-2009, 12:44
Może któraś z was ma IB snap in one w dwóch rozmiarach M i L? Duża jest miedzy nimi różnica? (tak na długość w cm?)

Doszła do mnie właśnie L-ka :love: , tak na oko nie za duża, ale na pupci .. to już sama nie wiem. nie potrafię orzec czy za duża, czy M-ka by nie była lepsza. Bartek 10-ciu kg na mur nie ma (coś ok. 8 kg), ale długi jest.

yetta
09-04-2009, 13:06
Na nas L-ka byla za wysoka. Moj ma jakos 8-9 kg. Niedlugo bede miec AIO M-ke i wtedy porownam, czy bedzie za mala, czy idealna. :D

09-04-2009, 14:55
na nas nawet L była za mała :(
amelia: 74/80 cm na 10 kg.

yetta
09-04-2009, 15:31
My już mamy AIO M :love: ale zmierzymy dopiero jak wyschnie czyli jakoś za kilka godzin, bo słonko dzisiaj mocno grzeje. :jump:

yetta
09-04-2009, 17:14
Mierzyłam IB AIO i M-ka jest idealna. :jump:

hanti
09-04-2009, 17:20
Kluska nosi 74/80 M-ka jest dobra, ale w L też wchodzi, więc rozwojowo już L kupuję.

Zaraz poszperam, może jakiś cm się znajdzie :lol:

jussti
09-04-2009, 17:34
Milenka nosi 74 i waży 7300, nosimy głównie Mki, ale mamy też 2 Lki i są ok.
Zdarza się mi wpiąć wkładki L do Mki lub odwrotnie i też wszystko gra.

Aloha
10-04-2009, 08:55
nikt nie ma centymetra w domu? :( to może chociaż tak na oko? :?

hanti
10-04-2009, 10:17
długość M -36 cm; L-40 cm

chcesz jeszcze jakiś wymiar ?? bo znalazłam centymetr i nie zawaham się go użyć :lol:

Aloha
10-04-2009, 22:51
dzięki Hanti dobra kobieto (z centymetrem), to mi wystarczy :)

Aloha
12-04-2009, 21:30
I ja się skusiłam.

Wrażenia? Kupiłam L-kę na prawie półroczniaka, myśląc że z zapasem będzie. I co? W pasie zapasu faktycznie dużo, bo w zasadzie zapinam młodego tak ciasno jak się tylko da, no ale na długość to akurat. I tak się zastanawiam jak długo nam posłuży? :?:

I jedna rzecz mi nie gra - jak chłopa upakowałam na noc w pieluszkę, to miałam wrażenie że strasznie ma tam ciasno i sztywno (za ciasno i za sztywno). A jak się mokro w środku zrobiło to było jeszcze gorzej, bo te wkłady bambusowe pod wpływem wilgoci sztywne się robią. Nie macie takiego wrażenia?

rzufik
12-04-2009, 21:42
no trochę się może robią sztywne, jakby bardziej chropowate jak są mokre. ale ja na razie tylko laskę na noc pakowałam w IB, chłopaka jeszcze nie miałam okazji...

robertynka
12-04-2009, 21:44
wydaje mi się, że potem, to głównie nogi rosą, nie pupa. Mojemu półtoraroczniakowi też Lka pasuje - fakt płytsza jest niż kieszonki i otulacze jakie posiadam, ale przynajmniej w kroku nie wisi. Mnie się podoba jako pieluszka na dzień - nie ogranicza ruchów przy raczkowaniu, chodzeniu i po to kupię ich więcej.
Rzeczywiście wkładki dużo sztywniejsze niż z mikrofibry, ale przez to, że wąskie, to chyba nie przeszkadza. Na chropowatość może by pomogła jakaś wkładka (jedwabna?)
Mnie tam niepokoi co innego - napis "made in China"

Aloha
12-04-2009, 21:57
Mnie tam niepokoi co innego - napis "made in China"

no ja tez zwróciłam na to uwagę. Zdaje się, że nie tylko IB są produkowane w Azji - wiadomo, tańsza siła robocza. Ciekawe , jakie są realne koszty wyprodukowania tej pieluchy, za którą my tyle płacimy?

rzufik
12-04-2009, 22:12
aha, ta sztywność samej skórze chyba nie powinna przeszkadzać bo tam welurek pupki dotyka więc jedwabne wkładki wydają mi się zbedne raczej.

yetta
12-04-2009, 22:29
U nas dzisiaj IB AIO na pupie na noc, testujemy. :D

Aloha
12-04-2009, 22:48
u nas dziś konkurencja - Wonderoos :) To jej druga nocka, przy pierwszej Wonderoos sprawdził się na medal,albo raczej na pół, bo speniałam i w środku nocy zdjęłam, nie dając jej szans. Dziś się lepiej postaram :mrgreen:

A jutro pewnie znowu IBe.

madzik0711
13-04-2009, 08:22
No i ja sie skusiłam zamówiłam i czekam, bedzie to nasza pierwsza wypasiona pieluszka :fire: juz nie moge sie docekac :shock:

yetta
13-04-2009, 09:19
No niestety IB AIO nie wytrzymała u nas dzisiaj nocy, ubranko rano przemoczone. :roll:

atoja
13-04-2009, 16:28
Moja tez czasem śpi w IB ale ja i tak zmieniam w nocy pieluchy bo mała po siknięciu strasznie się wierci i zasypia dopiero ze świeżą pieluszką.
Przetestowałam IB, BG, Wonderoo i to wiercenie jest niezależnie od pieluchy. W moltexie też. Oj wrażliwa ta moja córa 8))

rzufik
13-04-2009, 16:35
Yetto ja zmieniam w nocy. na bank by nie wytrzymała Tosiowego mega-siku

yetta
13-04-2009, 18:26
Ale moje kieszonki wytrzymują caaaałą noc, bo wkładam odpowiednią ilość wkładek. :D Tak z ciekawości wypróbowałam IB na noc. :wink:

rzufik
13-04-2009, 20:51
Ale moje kieszonki wytrzymują caaaałą noc, bo wkładam odpowiednią ilość wkładek. :D Tak z ciekawości wypróbowałam IB na noc. :wink:
no tak tylko w kieszonka pupa wieeeeeeeeeeeeeeelka :)
coś za coś :)

yetta
13-04-2009, 20:57
Nie no w kieszonce PUL pupa nie jest taka wielka. :D Na noc daje wiecej wkladek to moze odrobine. ;) Ale w nocy zalezy mi zeby maluch spal do rana suchy, bo on sie nawet przemoczony nie obudzi. :jump:

rzufik
13-04-2009, 21:02
ja i tak wstaję teraz ;) to już zmienię, nie będę taka.. :)
teraz toska sie nie budzi, z miesiąc temu wybudzała się jak przesikała pieluche i bodziak był mokry.
w bum geniusach też się budziła i w magicznej tez.

madzik0711
13-04-2009, 21:05
Yetta, a jakich kieszonek używasz? Bo ja bym chciła tez wielorazowki na noc :lol:

rzufik
13-04-2009, 21:06
Yetta, a jakich kieszonek używasz? Bo ja bym chciła tez wielorazowki na noc :lol:
hehe własnorecznie uszytych pewno ;)

madzik0711
13-04-2009, 21:31
Podziwiam kiedy Wy macie czas jeszcze szyć, sama bym chciała takie cudeńka umiec szyć :omg:

Iwanna.T
13-04-2009, 21:32
mam takie małe spostrzeżenie dot. sikania w nocy (uogólnienia na podstawie obserwacji Igiego, nie wiem, czy dotyczą reszty niemowląt ;) ).

Porównując pieluszki z pierwszej i drugiej części nocy (przed i po zmianie) zauważyłam, że zwykle pierwsza połowa nocy jest "suchsza" :mrgreen:

rzufik
13-04-2009, 21:38
mam takie małe spostrzeżenie dot. sikania w nocy (uogólnienia na podstawie obserwacji Igiego, nie wiem, czy dotyczą reszty niemowląt ;) ).

Porównując pieluszki z pierwszej i drugiej części nocy (przed i po zmianie) zauważyłam, że zwykle pierwsza połowa nocy jest "suchsza" :mrgreen:
to chyba zalezy ile dzieć je i pije przed spaniem. u nas fakt, czasem do 4 pielucha bywa suchutka, ale czasem juz ok. północy przesikana a potem rano też szybko zdejmowana bo mokrutka

Iwanna.T
13-04-2009, 21:52
mam takie małe spostrzeżenie dot. sikania w nocy (uogólnienia na podstawie obserwacji Igiego, nie wiem, czy dotyczą reszty niemowląt ;) ).

Porównując pieluszki z pierwszej i drugiej części nocy (przed i po zmianie) zauważyłam, że zwykle pierwsza połowa nocy jest "suchsza" :mrgreen:
to chyba zalezy ile dzieć je i pije przed spaniem. u nas fakt, czasem do 4 pielucha bywa suchutka, ale czasem juz ok. północy przesikana a potem rano też szybko zdejmowana bo mokrutka

no na pewno od pożywiania się wydalanie zależy :)
Igi zwykle w dzień olewa jedzenie, zapycha się za to nocami (wyrwę sobie przez to resztki włosów z głowy z rozpaczy - ja potrzebuję snu :evil: ).

rzufik
13-04-2009, 22:36
[quote="Iwanna.Tobelieve":2703bgpy]mam takie małe spostrzeżenie dot. sikania w nocy (uogólnienia na podstawie obserwacji Igiego, nie wiem, czy dotyczą reszty niemowląt ;) ).

Porównując pieluszki z pierwszej i drugiej części nocy (przed i po zmianie) zauważyłam, że zwykle pierwsza połowa nocy jest "suchsza" :mrgreen:
to chyba zalezy ile dzieć je i pije przed spaniem. u nas fakt, czasem do 4 pielucha bywa suchutka, ale czasem juz ok. północy przesikana a potem rano też szybko zdejmowana bo mokrutka

no na pewno od pożywiania się wydalanie zależy :)
Igi zwykle w dzień olewa jedzenie, zapycha się za to nocami (wyrwę sobie przez to resztki włosów z głowy z rozpaczy - ja potrzebuję snu :evil: ).[/quote:2703bgpy]
to śpij w dzień 8))

yetta
13-04-2009, 23:26
No ja na noc roznych uzywalam. Byly BG teraz najlepiej mi sie sprawdzaja moje.
A moj maluch mnie zadziwia ze spaniem, zeby polroczniak spal od 20 do 7 to troche mnie dziwi. Ale ciiiiiii zebym sobie nie zapeszyla. :jump:

rzufik
13-04-2009, 23:31
zeby polroczniak spal od 20 do 7 to troche mnie dziwi. Ale ciiiiiii zebym sobie nie zapeszyla. :jump:
Tośka tak miała i to chyba duuuużo wcześniej już... :)
trzymam kciuki żeby się utrzymało :)

yetta
13-04-2009, 23:39
No moja starsza cora tez spala ladnie jako taka kruszyna a potem sie popsula i musialam sie ratowac ksiazkowa metoda bo potrafila sie budzic jako 10 miesieczniak 15 razy :omg:
Totez troche sie boje cieszyc. Ale oby oby nie bylo powtorki z synkiem. :wink:

mamaduo
14-04-2009, 08:28
Z dzieciami roznie bywa, moi np teraz znow sie uspokoili (no chyba ze duzo wrazen w dzien albo odkryja nowa umiejetnosc, to niespokojnie spia i potrafia sie budzic pare razy) i spia od 19 do 5 rano zjedza i dalej w kime do wpol do osmej.

formichiere
14-04-2009, 09:29
zeby polroczniak spal od 20 do 7 to troche mnie dziwi. Ale ciiiiiii zebym sobie nie zapeszyla. :jump:
Tośka tak miała i to chyba duuuużo wcześniej już... :)
trzymam kciuki żeby się utrzymało :)
Ale zazdroszczę, mój starszak nawet nie przesypia całych nocy i zazwyczaj zjawia się u nas w łóżku rozpychając się niemiłosiernie. O młodym to nie wspomnę bo chyba raz spał 5h (a ja 3 razy wstałam sprawdzić czy wszystko z nim ok, bo akurat spał w łóżeczku co mu się zdarza nader rzadko)

madzik0711
14-04-2009, 10:58
Moj 2 miesieczny synek tez 3 noc z rzedu od 21-4.30 śpi, a jest tylko na piersi i zastanawiam si czy budzic go na jedzenie? Jestem w cięzkim szoku bo córcia wstawała co 2 godziny jesc. :omg:

Aloha
14-04-2009, 11:37
hem

to nam przemiękła w nocy i Wonderoos i IB Snap in One. No ale Wonderoos mi przemiękł po całej nocy, co mnie nie dziwi, bo i pamki nam często wymiękały, i to nie po całej nocce tylko po pół nocy no ale moje chłopisko je w nocy tak jak za dnia, czyli co 2-3 godziny. Dziś w nocy w ruch poszły i Steve :) Wonderek (z wkładem od BG + ręcznik) i nad ranem IB, no i IB nie dała rany - w sumie nie wiem czemu, przeciek nie był bokiem, bo tylko sama pielucha była od zewn. wilgotna. Widocznie musiał młody swoim ciałkiem nacisnąć.

mamaduo
14-04-2009, 12:33
Kubunio mi sie ostatnio przesikuje we wszytskim :( w IB z przodu, nie wiem, moze za mocno zapinam? Zabkuja mi oboje (gorne jedynki), ale on to taki lejek sie zrobil ze masakra. W domu na tetzre, co godzine zmieniam i prawie kapie! :((
W niedziele znowu bylismy na dluuuugim spacerze i luzniej zapielam IB i wytrwala (5 godzin)..juz sama nie wiem..

Iwanna.T
14-04-2009, 12:38
co do spania w dzień - przedni pomysł. Tylko wezmę poduszkę do pracy, bo mnie klawiatura w czoło uwiera ;)

rzufik
14-04-2009, 13:24
No moja starsza cora tez spala ladnie jako taka kruszyna a potem sie popsula i musialam sie ratowac ksiazkowa metoda bo potrafila sie budzic jako 10 miesieczniak 15 razy :omg:
Totez troche sie boje cieszyc. Ale oby oby nie bylo powtorki z synkiem. :wink:
dokładnie mojej też tak sie porobiło i w rezultacie spała z nami co nie poprawiło sytuacji, a że już chciałam ją odstawić to przeniesliśmy ją na materac na podłogę w sypialni. problem znikł sam :)

a tak a propos - Franut spał dziś od 22-5 :shock: bez żarła :shock: Toska też miała taką fazę od 6 tygodnia..
ale się nie nastawiam na dalsze przesypianie większości nocy ;)

madzik ja bym nie budziła. wydaje mi się że już duzy jest i da sobie radę przypomnieć o pustym brzuszku :)


co do spania w dzień - przedni pomysł. Tylko wezmę poduszkę do pracy, bo mnie klawiatura w czoło uwiera ;)
:lool: :lool: :lool:
wybacz nie pomyślałam że ktoś moze pracować mając dzieci.. tak sie zapętliłam w drobiowaniu domowym :hide:

madzik0711
14-04-2009, 16:03
Też tak myśle, zwłaszcza,że rano co 1,5 godziny do 11 jadł, więc pewnie nadrabiał. Lece go przebrać, bo piel;ucha pewnie mokra :roll:

AgaPe
15-04-2009, 18:01
No ja na noc roznych uzywalam. Byly BG teraz najlepiej mi sie sprawdzaja moje.
A moj maluch mnie zadziwia ze spaniem, zeby polroczniak spal od 20 do 7 to troche mnie dziwi. Ale ciiiiiii zebym sobie nie zapeszyla. :jump:

Bo on mądry synek jest i wie, że mamusia ma co innego w nocy do roboty. I że maszyna czeka! :)

Iwanna.T
15-04-2009, 20:34
co do spania w dzień - przedni pomysł. Tylko wezmę poduszkę do pracy, bo mnie klawiatura w czoło uwiera ;)
:lool: :lool: :lool:
wybacz nie pomyślałam że ktoś moze pracować mając dzieci.. tak sie zapętliłam w drobiowaniu domowym :hide:

Mąż mi wmawia, że mogę spać po pracy, ale jak tu spać, jak na zewnątrz taka piękna wiosna. Żal przespać taki czas. A wieczorem trzeba swoim nałogom dać upust :hide: No a w nocy zająć się karmieniem (że też śpioch mi się nie trafił).
A w dzień - jak już pisałam - klawiatura uwiera ;)
Efekt - już mam zmiany osobowości :hide:

sorki za :op: ale musiałam to wypluć z siebie

madzik0711
17-04-2009, 22:49
Dziś dostałam tę pieluszke, jutro wyląduje na pupci mojego młodego, jest to moja pierwsza pieluszka jaką zakupiłam i mam pytanko. Pieluszka już wysuszona, a wkłady mokre. No i chciałam się Was spytać co wkładacie do niej ew, czy czekacie, aż wszystko wyschnie? Bo wkładkę tą dużą wierzchnią można dokupic, te małe też ( dodatkowe ), ale nie wiem co zamiast tego wkładu dużego na samym spodzie, tego składanego na 3. Mąż zachwycony pieluszką i pyta sie ile jeszcze trzeba kupić :lol:

formichiere
17-04-2009, 23:02
wkłady jak się dokupuje to od razu komplet pojedyncza i do składania (przynajmniej ja tak mam). Ja czasami wkładam tetrę bo super się nadaje,

madzik0711
18-04-2009, 10:20
ogladnelam zdjecia i faktycznie komplet to ta do składania i ta duza :lool: az wstyd, ze czlek tego nie zauwazyl :oops:

madzik0711
19-04-2009, 06:46
Pieluszka super, już testowana na młodym, 3 godzinny spacer i super sie sprawdziła. Mam tylko jedno zastrzeżenie a'propos rozmiaru, kupiłam M i mojemu :baby: gumki się na nóżkach odciskają, i teraz nie wiem, czy dokupic L, czy żadnych, bo pieluszka nie nadaje sie dla chłopców, ale zamotałam , ale mam nadzieje, że zrozumiecie :o

formichiere
19-04-2009, 08:14
Napy dają naprawdę duże możliwości regulacji. Mi się wydawało że dla mojego prawie 10 miesięczniaka będą M ki juz za małe a dalej nosi je i jeszcze trochę a waży 9 kg. Nic mu się nie odciska

madzik0711
19-04-2009, 09:19
* moze ja za bardzo podciagam ta pieluszk do gory i dllatego gumki na nożkach sie odciskaja, musze popprobowac jeszcze, a napki zpinam na ostatnie, fakt troche moze za luzno, ale nic mu nieprzeszkadza.

azumi
29-04-2009, 09:33
Dziewczyny,
a czy pierzecie IB w 60 stopniach czy w 40? Bo ja piorę w 40, używam proszku bio-d, ale zaczynają trochę waniać moczem... A boję się je wrzucić w 60 tak ot po prostu, bo jestem ich fanką i nie chcę im zrobić krzywdy! :fire: :roll:

Akacja
29-04-2009, 10:09
Ja piorę w 60 i wszystkie mają się wspaniale. :wink:

atelka
29-04-2009, 10:21
piorę w 60 i nic się nie dzieje :)

azumi
29-04-2009, 16:30
to świetnie, dwie rekomendacje wystarczą, zaraz wstawiam pranie póki :baby: śpi :)

ann_a30
30-04-2009, 20:23
I w 40 i 60 st.
Co do rozmiaru to L jest w sam raz na synka a waży 8700.

azumi
29-05-2009, 11:19
a ja wracam do tematu IB :) czy zdarzyło się wam zareklamować pieluszkę? Mam to samo co któraś koleżanka w tym wątku (sorry, ale nie mam siły się przebijac i sprawdzać - wybaczcie) - jedna z pieluszek jest super a druga...no cóż - szeleści i przykleja się ta folia to zewnętrznego materiału. No i szlag mnie trafia. Do tego lekko się zmiechaciła od wewnąrz. A tej pierwszej nic nie dolega. Sama nie wiem, bez paragonu to w sumie jak reklamować. Kupione były nowe od dwóch różnych osób (z forum oczywiście). Co radzicie?

marta88
29-05-2009, 11:30
moim zdaniem są rewelacyjne choć dużego porównania nie mam
po wyjęciu wkładów jak się pobrudzą wkładam do nich tetrę i też świetnie się to sprawdza choć znacznie mniej chłonne wtedy jest ale na dzień na wystarcza:)
w sumie dzięki nim przekonałam się do wielorazówek

greeneddie
29-05-2009, 12:11
Ja nie mam z moimi itti bitti problemu :)
Mam ich 7 sztuk i wszystkie są ok, chociaż niestety w środku się mechacą i wkłady też.

Reklamować moim zdaniem trzeba ale jeśli kupiłaś z drugiej ręki to chyba nie masz takiej możliwości :?

atelka
29-05-2009, 13:05
to fakt niektóre szybciej się mechacą i wyglądają dużo gorzej niż inne i nie jest to podyktowane długością używania
też nie wiem co o tym myśleć :roll:

azumi
29-05-2009, 13:17
mechacenie to pesta - najgorzej mnie wkurza ta szeleszcą folia w środku :) przylepia się najbardziej od razu po praniu

Aloha
29-05-2009, 13:23
no ja nie wiem, jeśli kupowałaś w sklepie internetowym to próbuj reklamować nawet bez paragonu. W końcu mają dane klientów i można sprawdzić kiedy, komu i co sprzedano. To wygląda na wadę towaru. Swoją drogą ja nie zawsze dostawałam ze sklepów paragon jak kupowałam pieluchy ... teraz mnie to tknęło :omg:

robertynka
29-05-2009, 13:42
jedna z pieluszek jest super a druga...no cóż - szeleści i przykleja się ta folia to zewnętrznego materiału.

Może to zależy od koloru? Moja turkusowa tez ma ww objawy. Od nowości. Ale reklamować nie będę, bo w między czasie pralka nieplanowo mi ją ugotowała :hide:

atelka
29-05-2009, 13:47
ja mam takie spostrzeżenie że szeleszczą jak dam za dużo proszku i piorę dużo pieluch a co za tym idzie chyba gorzej się płuczą

a najgorzej wygląda żółta i zielona :?

atoja
29-05-2009, 14:20
Też zauważyłam, że jedna się zmechaciła a druga nie. To samo z wkładką - jedna zmechacona, druga jak nowa. A prane razem :roll:

greeneddie
29-05-2009, 14:28
To co ja jeszcze zauważyłam to moje wkładki niektóre się trochę skurczyły :? Chociaż wszystkie są tak samo prane i tak samo długo je mam 8))
Macie może podobne doświadczenia?

atelka
29-05-2009, 15:49
To co ja jeszcze zauważyłam to moje wkładki niektóre się trochę skurczyły :? Chociaż wszystkie są tak samo prane i tak samo długo je mam 8))
Macie może podobne doświadczenia?


dokładnie tak samo u nas :roll:

marta88
29-05-2009, 15:54
u mnie to samo niektóre wkładki się kurczą i mechacą a inne nie

azumi
29-05-2009, 17:27
Może to zależy od koloru? Moja turkusowa tez ma ww objawy. Od nowości. Ale reklamować nie będę, bo w między czasie pralka nieplanowo mi ją ugotowała :hide:

no właśnie i u mnie turkusowa do bani jest! a czerwona super... i wkładki kupione razem z turkusową pomechacone, a od czerwonej wyglądają jak nowe.

A te dwie kropki na metce z instrukcji prania to jak myślicie jaka to jest temperatura? 40 czy 60?

atoja
29-05-2009, 22:23
Ja piorę w 60 stopniach.

rzufik
29-05-2009, 22:27
a skad pamiętacie które wkładki z którymi pieluchami były?
ja też piorę w 60 stopniach. i te same objawy zauważyłam (oprócz szeleszczenie pula pod misiem)
myslę ze to normalne.

atoja
29-05-2009, 22:33
No niby nie pamiętam która od której była ale zmechacenie na tej podejrzanej pieluszce jest identyczne jak na wkładce więc drogą dedukcji..... :twisted:

rzufik
29-05-2009, 22:40
aha. hmm ja mam 4 i piorę codziennie więc zawsze któraś się napatoczy w pralce i nie wiem która najczęsciej prana i jak wyglądają. jakoś nie jest to ważne. ale się z ciekawości przyjrzę :) natomiast na noc przeprosiłam się z bg a nawet z moją kieszonką formowanką i otulaczem :shock: i NIE MUSZĘ przewijać Toski w nocy :)

Aloha
30-05-2009, 11:39
Ja się mojej jedynej Snap In One pozbyłam, bo miałam ciągle problemy z popodwijanymi wkładkami (jakoś tak się układały w pieluszce, że jak ją zdejmowałam to brzegi wkładki były często pozawijane), i wydawało mi się, że może to podrażniać skórę. A już przebojem było jak w nocy po omacku założyłam pieluchę tak, że wkładka ta wierzchnia bambusowa z zamszem złożyła mi się w pół. Akurat tym zamszem do środka ... :lol: Czyli z ochrony przed mokrym wyszły nici .

picikola
02-06-2009, 09:06
kurcze a już chciaalm pisać że pieluszki niezniszczalne, po moich zupełnie nie widać użytkowania, a o mechaceniu to mowy być nie może
tylko niektóre wkladki mam z bardziej miękkiej bawełny/bambusa
wszystkie kupowałam na przestrzeni ostatniego miesiąca-dwóch, może lepsza dostawa, a może za któtko używamy

atoja
02-06-2009, 14:19
a może za któtko używamy

To nie kwestia częstotliwości używania. U mnie jedna pielucha była zmechacona po pierwszym praniu a druga po 30 jest jak nowa.


Mi zmechaciły się żółta i zielona a ciemny róz i błękitna nie :? :roll:

atelka
02-06-2009, 22:13
Mi zmechaciły się żółta i zielona a ciemny róz i błękitna nie :? :roll:


u mnie też najgorzej wygląda żółta i zielona, powoli pomarańczowa...

akurat nie mam błękitnej a ciemny róż troszkę zmechacał ale nie dużo :)

madzik0711
02-06-2009, 23:48
ja mam fioletowa i tez troche sie zmachacila, może one tak mają :roll:

picikola
03-06-2009, 11:02
ale mechacą się wkładki?

madzik0711
03-06-2009, 14:21
mnie ten polarek- welurek na tej wierzchniej wkładce i w środku pieluszki :(

Mag
08-06-2009, 11:00
od niedawna mam dwie SIO i hmmm...pikne to one są, ale L-ka dla 12-kilowca? :roll: na styk jest,co z lekka mnie wkurzyło.

Karolaino
17-06-2009, 13:46
Itti Bitti są piękne i urzekają swym wyglądem ale...mam jedną SIO w rozmiarze M i chyba na tym poprzestanę. Owszem wąziuteńka i zgrabniutka ale zdarzają jej się przecieki częściej niż w kieszonkach, wkładki schną zdecydowanie dłużej niż w kieszonkach a przypinanie wkładek guziczkami trwa tyle co włożenie wkładek do kieszonek (no może za wyjątkiem BG i Baby Kangas...). Wniosek?Wolę kieszonki :twisted: . Co nie znaczy,że swej jedynej Itti Bitti nie lubię! :love: !

Pondo
23-06-2009, 22:07
Mam jedno SIO i sie zakochałam, oglądam ja ze dwa razy dziennie..ale pytanie..czy dokupić następną S, czy już M..od jakiej minimalnej wagi używałyście M??

madzik0711
23-06-2009, 23:55
Jak ja zobaczylam to tez sie zakochałam i od razu chciałam domówic, ale jak zacelam uywac to juz nie tak super:roll:

Mag
24-06-2009, 00:10
pomijając super wygląd (kto ma truskaweczkę czy tygryska ten wie o czym mówię) to jest to wg, mnie zwykła pieluszka AIO z odpinanym wkładem.
nic ekstra wyjątkowego ani nic beznadziejnego.
zgrabna,mała,przecieki zdarzają się w każdej pieluszce wiec w tej także.
na noc dla totalnych sikaczy,np. na cycku się nadaje,jak się ją zmienia często,czyli tak jak z każdą pieluchą-z moją Marią nawet jednorazówki nie dają rady:lol:.
duzy minus-przy teraźniejszej kiepskiej pogodzie,gdy grzania nie ma w domu i słońca brak na dworze,wkładki schną dwa dni,konieczne wydają się dodatkowe wkładki.bo futerko z Pulem schnie migiem,więc leży bezczynnie jak wkładka mokra.

Pondo-od razu M-ki kupuj,bo rozmiarówka jest zawyzona,przy zapięciu najciaśniejszym to i L-ka dla np. 2-miesiecznego dziecka się nada.

acha,jeden plus duży dla IB-ponadroczne dziewczynki mogą chcieć tylko je nakładać.Maria nie znosi już mieć cokolwiek na pupie prócz majtek i jedynie IB daje sobie założyć,tak jej się podobają.
zobaczymy jak happy heiny`s w kwiatki jej podpasują:lol:

rzufik
24-06-2009, 00:15
magda a w motorki? :lol:
no i sprawę długaśnego schniecia załatwia dodatkowy (albo i 5) komplet wkładek :)

aha mnie sie to kojarzy z otulaczem +tetra/wkładką bardziej, tyle ze na napy. no i do ikeowych ręczników ale mocno poskładanych tez git :)
a dla mocnych sikaczy na noc to koszmar, zmiana co sik praktycznie ( a Toska mleko wieczorem piła tylko, w nocy nic.)

v
24-06-2009, 00:24
mam jedną SIO w rozmiarze M i chyba na tym poprzestanę. Owszem wąziuteńka i zgrabniutka ale zdarzają jej się przecieki częściej niż w kieszonkach


wyprobuj L.
w zle dobranym rozmiarze tez widzialam przecieki.
teraz ich nie ma.


mam inne pytanie:
czy komus skurczylo sie futro od SIO?
odnosze dziwne wrazenie, ze fioletowa jest po prostu trefna.
najpierw trzeszczala, teraz jest mniejsza.

Mag
24-06-2009, 00:33
motorki to s-ki i l-ki od razu idą:cool::lol:, najpierw zaćmienia dostałam i myslałam,że HH trzeba przykryć otulaczem i nie kupiłam,a jak ostatnio wyczaiłam o co tam biega,to od razu rzut do sklepu i capnęłam.
ale miałam stracha,że ktoś kupił przede mną:hide:.
no próbowałam do IB włożyć coś innego zamiast oryginalnych wkładek i chyba sobie poszyję na konkretny wymiar bo z lekka to porażka,brak falbanek i wąskość w kroku to nieźle utrudnia.
właśnie,wkurzające jest to,że IB zmuszają do uzywania tylko oryginalnych dodatków,nie sa uniwersalne.
bo do każdej kieszonki,nawet najbardziej badziewiackiej mozna włożyć choćby ręcznik domowy i jest spoko,a tu d...a.
Marian chla butlę przed spaniem i po 6 godzinach.
nakładam jej moltexa pierwszoklasowego niemieckiego przed samym snem i po 10 godzinach snu bodziak na brzuchu mokry.właściwie powinnam jej jednorazówkę zmieniać w nocy,ale diablica ma już 20 miesięcy,czlowiek by chciał pospac spokojnie:lol:

Pondo
24-06-2009, 14:33
Mam nadzieję ze nie zdubluję, bo gdzieś to już czytałam ale nie mogę teraz znależć gdzie:(
Jak to jest z wkładkami..czy te M pasują do L, czy jednak trzeba rozmiarami dokupywać..i np czy do tej mojej S wpakuję wkładkę M?
I pytanie z cyklu głupich..jak jest taka pogoda jak jest- czyli pada non stop, to ile schnie futerko???(na oko)

Aloha
24-06-2009, 14:41
Pondo, to futerko schnie szybko, dużo dłużej schną wkłady bambusowe ...

rzufik
24-06-2009, 14:42
wkładki spokojnie wepniesz, nawet chyba większą w mniejszy rozmiarowo otulacz, bo napy są tak samo szeroko rozstawione, tyle ze jak mniejszą wrzucisz to będą luzy przy koncach bo krótsza jest.
a ile otulacz schnie? czekaj sprawdze. jest duża wilgotność i nie padało bardzo ale mżyło pół dnia dzisiaj u mnie a ok 10 wywiesiłam pranie w mieszkaniu ale przy otwartym oknie... i jest prawie suchy, w sumie na tyłek mógłby pójść bo wkładka od wewnatrz.

Pondo
24-06-2009, 14:51
napy są tak samo szeroko rozstawione, tyle ze jak mniejszą wrzucisz to będą luzy przy koncach bo krótsza jest. .

Ale te wkładki jedna zapina się od przodu druga od tyłu więc, nie będzie wolnego miejsca tylko ewentualnie kilka cm jednej warstwy..ale że czekam N Małą Księżniczkę, to ona będzie siurać do środka:)
To sobie M dokupie! a co..i będę gościom pokazywać..niech widzą co to pielucha wielorazowa! Truskawkę sobie kupie!(sobei jak sobei:mrgreen:)

rzufik
24-06-2009, 14:59
nooo o taki luz mi chodziło ze jednostronnie.
a ja mam córkę i ona ZAWSZE siura najwiecej z przodu nawet jak na brzuchu nie śpi wiec wiesz.. ;)

Mag
24-06-2009, 18:30
własnie, dziewoje leją zawsze z przodu:lol:.
to sie nazywa feminizm:rolleyes:

picikola
25-06-2009, 10:05
U NAS SIO królują, smutno mi tylko, że nie mam córeczki bo te kropeczkowe to chyba najładniejsze pieluchy na rynku
chyba przekroczyliśmy magiczne 10 prań bo przecieki nie zdarzają się zupełnie, a już miałam chwilę zwątpienia w te pileluchy

Tuja
26-07-2009, 15:08
U nas podobnie - IB SIO przestały przeciekać! A już zawiedziona byłam i wydawało mi się, że to przez tę wąskość w kroku. A to kwestia bambusa:mrgreen:

Lotna
26-07-2009, 15:43
U nas nie przeciekają ale wyciekają górą, są niskie bardzo dla mego dziecia :(

morepig
21-09-2009, 23:08
wreszcie zmieniono rozmiarowke!
nowe Lki są większe od zeszłorocznych o 2cm! wkładki o 3-4cm!
wreszcie są super, mamy wszystkie kolory :) (4aio w tym stety/niestety)

Tuja
23-09-2009, 10:19
O! to dobrze wiedzieć! przyda nam się większa:)
tylko żeby w sklepie nie trafić na jakąś zeszłoroczną. A gdzie kupowałaś?

jussti
23-09-2009, 10:26
No właśnie, a ja się dziwiłam czemu L-ka kupiona tu na bazarku jest mniejsza od tej kupionej ostatnio w sklepie.

morepig
23-09-2009, 21:21
juliwek nosidla com pl
ale formichiere tez miala dostawe niedawno wiec tez pewnie ma nowe

morepig
23-09-2009, 21:22
U nas nie przeciekają ale wyciekają górą, są niskie bardzo dla mego dziecia :(
u nas tez, teraz wkladka siega do pasa :)

Pondo
23-09-2009, 21:31
Chyba musiała sie zmienić generalnie rozmiarówka, bo dokupiłam wkłady S i są za duże do S pieluszki? ktoś tak ma?

W ogóle, po głębszej analizie wolę jednak wonderoo:rolleyes:wiem ze to co innego, nie mówię, że nie lubie IB- mam i nadal będę kupować..ale jednak..bez szaleństw

morepig
23-09-2009, 21:41
hehe my tylko IB na dzien, mamy wszystkie kolory :)

wonderoo syn nie lubi, za szeroko. na noc mamy bg i fb jedno :)

a rozmiarowka musiaa sie zmienic, imo te L staaare to teraz miedzy s/m ląduja

Em
07-11-2009, 22:52
Zakochałam się w IB i nic mi się już tak nie podoba ;)

Mam pytanie: czy ciemne kolory nie zafarbowały przy pierwszym praniu?

atelka
07-11-2009, 23:30
miałam wszystkie kolory
ale córa już odpieluchowana
nic nie farbowało
to moje ulubione pieluszki

Em
15-11-2009, 22:40
Mam pytanie do mam chłopców:
czy te pieluszki nie ściskają za bardzo "klejnotów"? Bo mam wrażenie, że kieszonki jakoś luźniej tam mają...

monikaluk
19-11-2009, 21:32
mam pytanie do użytkowniczek nowszych pieluszek 9podobno są jakieś większe), jakie mają one dokładnie wymiary (długość/szerokość)? czy na 8,5kg brzdąca to M czy L (oczywiścnie wolałabym nie zmieniać rozmiaru za miesiąc:))

kammik
25-11-2009, 15:29
Gupie pytanie: czym się różnią all in one od snap in one? AIO nie mają wypinanych wkładek a SIO tak? Wybaczcie, że pytam zamiast grzebać, ale strrrrasznie mi net muli dziś.

morepig
25-11-2009, 16:33
Gupie pytanie: czym się różnią all in one od snap in one? AIO nie mają wypinanych wkładek a SIO tak? Wybaczcie, że pytam zamiast grzebać, ale strrrrasznie mi net muli dziś.
tak :)

kammik
25-11-2009, 19:18
To jeszcze mi powiedz, które wziąć :)

ph78
26-11-2009, 01:48
Dziewczyny, zakręciły mi te pieluszki w głowie urodą i czekam i czekam, aż mi Młoda podrośnie, żeby jej sprezentować:fire: Bo dla mnie nawet zgrabne S-ki to za dużo na pupę noworodka...
Teraz zbliżamy się do 5kg i planuję celować w M-ki - dobry pomysł? Producent twierdzi, że to od 6,5kg, ale podobno IB ma zaniżoną rozmiarówkę? Czy te nowe większe rozmiary dotyczą też M?
Na razie mamy tylko BG, bo tak to śmigamy w tetrze w otulaczach - ciekawa jestem różnicy w stosowaniu:rolleyes:

A po drugie - jak to jest z tymi wkładkami... Bo ja na razie rozumiem tylko powyższy system tetra + otulacz, ew. kieszonka BG + wkład z mikrofibry lub jako otulacz na prefold BambinoMio (super pasuje:mrgreen:). Co najlepiej dodatkowo dokupić i ile? Mam Babykicks prefold konopny i zastanawiam się, czy to pociąć i będzie pasowało do środka? :hide:

figa84
26-11-2009, 17:31
Ph78 a ile ma Twoje dziecie? Kojarzę z gazety, że Twoje było na świecie zanim moje się urodziło (moja ma 8 tygodni).
Tak czy inaczej. Mam jedną S. Mała urodziła się z wagą 3090, 55cm długa. I to była jedyna pieluszka, która mi na nią w miarę pasowała. Piszę w miarę, bo te wkładki jednak grube i kuperek był wysoko. Na wielki plus, to fakt, że cieniutkie w kroku i nie rozstawiały jej tak bardzo nóżek. A teraz pielucha jest na nią na styk:-/ Jutro podjadę do LitlleMi po tygryska M to zdam relację jak się ma S do M. I tak radziłabym Ci zaopatrzyć się w jakąś M, bo z S długo byś już nie pokorzystała.
Je można stosować z tymi wkładkami co mają w środku (fajny patent na wpinanie), ale można jako otulacz. Mi pasują tak i tak:-) W środek u mnie tetra ląduje.

ph78
26-11-2009, 18:23
Ph78 a ile ma Twoje dziecie? Kojarzę z gazety, że Twoje było na świecie zanim moje się urodziło (moja ma 8 tygodni).
Tak czy inaczej. Mam jedną S. Mała urodziła się z wagą 3090, 55cm długa. I to była jedyna pieluszka, która mi na nią w miarę pasowała. Piszę w miarę, bo te wkładki jednak grube i kuperek był wysoko. Na wielki plus, to fakt, że cieniutkie w kroku i nie rozstawiały jej tak bardzo nóżek. A teraz pielucha jest na nią na styk:-/ Jutro podjadę do LitlleMi po tygryska M to zdam relację jak się ma S do M. I tak radziłabym Ci zaopatrzyć się w jakąś M, bo z S długo byś już nie pokorzystała.
Je można stosować z tymi wkładkami co mają w środku (fajny patent na wpinanie), ale można jako otulacz. Mi pasują tak i tak:-) W środek u mnie tetra ląduje.

Dzięki! U nas już 11 tydzień idzie, a parametry startowe bardzo zbliżone (3100g/56cm). Czekam niecierpliwie na relację, a zamawiam sobie w takim razie M-ki. Bardzo mnie cieszy, że nadadzą się jako otulacze - lubię też tak stosować kieszonkę BG, bo tetra u nas się świetnie sprawdza. Tylko na noc przydałoby się już powoli coś bardziej chłonnego...
A jaki masz nick na gazetowym?

figa84
27-11-2009, 00:07
Ten sam co tutaj:-) Tylko ja tam czytałam o pieluchach a nie pisałam. A jak się mała urodziła to wsiąkłam w to forum. A po tygryska jadę w sb, a nie jutro. Dni mi się pomieszały.
Ja do swojej s mam dodatkowy komplet wkładek i jak mała nasika to wymieniam najpierw wkładki:-) a potem jak otulaczyk nie przybrudzony, to wkładam co mam pod ręką.

figa84
28-11-2009, 18:54
Ph78 bierz śmiało M. Ja swoją wrzuciłam do pralki, ale myślę, że bez problemu mała już w niej będzie mogła śmigać. Te pieluchy są niskie, więc ta M, będzie po prostu trochę wyżej, ale i tak nie będzie wyższa niż wszystkie inne pieluchy, które mam w domku:-)

morepig
28-11-2009, 19:07
To jeszcze mi powiedz, które wziąć :)
ja lubie odcieniami jednego koloru :D

magdulinska
07-12-2009, 16:00
Czy IB w rozmiarze L będzie ok dla 12 kilowca???

Noriska
08-12-2009, 15:32
Jesli 12 kilowiec jest dlugi i udka niezbyt zaokraglone to starczy i do 15 kg ....ale jak okragly i nozni jak roladki to 12 kg bedzie max....
Moja mala jak byla tylko na piersi byla malutka, drobniutka. Plywala w M zapietym na skos jak miala 8 kg. Jak zaczela jesc kaszki i obiadki, zaokraglila sie i wazac teraz 9,5 kg zapinam L z dwom oczkami wolnymi w srodku a M na dwa skrajne - ze wzgledu na grubiutkie udka :lol:
A tak w ogole to uwielbiam IB - ale tylko w wersji AIO - bom za leniwa na wpinanie wkladek w SIO :oops::p

adusia2000
18-02-2010, 14:08
Dziewczyny mam w domu kilka itti sio i aio. Może mi doradzicie po czym mam poznac, czy jest to stara czy nowa rozmiarówka, wiem że nowe są większe, ale nie mam ich z czym porównać. Może by mi ktoś zmierzył taką nową na długość?

jamamajka
20-02-2010, 11:33
Co prawda jestem w temacie zupełnie świeża i mam porównanie tylko do kieszonek NaughtyBaby, ale szczerze mówiąc to NB pasują nam bardziej niż IB...

Kupiłam sobie jedną IB SIO na spróbowanie i przy NB wkłady wydają się strasznie twarde, a jak bambus nasiąknie to już w ogóle się z niego decha robi. No i są faktycznie maleńkie, już się chyba przyzwyczaiłam do tego wielkiego tyłka, bo ta ich wąskość nie wzbudza we mnie zaufania. Na domiar złego ułożenie wkładów w pieluszce sprawia mi straszny problem, jak przykrywam bambusa tą mniejszą wkładką, to bambus się marszczy, a ilość tego "towaru" w środku sprawia, że pielucha odstaje przy brzuszku.

Aż nie wierzę, że jestem pierwszą której ta pielucha nie podpasowała... stąd nasuwa się wniosek, że niechybnie coś robię źle :hide:

mamuśka
04-03-2010, 00:22
jamamajka, ciekawe spostrzeżenia... ja właśnie "zachorowałam" na IB i chciałam kupić sporą wyprawkę, żeby mi wystarczyło do pieluchowania na 2 dni i żeby nie mieszać różnych pieluszek (tata i babcia się gubią przy przewijaniu ;-)).

Wyprzedaję kieszonki bo moja mała źle toleruje polar i cieszyłam się, że znalazłam IB ... no to teraz mam problem ... :frown

jamamajka
04-03-2010, 09:12
jamamajka, ciekawe spostrzeżenia... ja właśnie "zachorowałam" na IB i chciałam kupić sporą wyprawkę, żeby mi wystarczyło do pieluchowania na 2 dni i żeby nie mieszać różnych pieluszek (tata i babcia się gubią przy przewijaniu ;-)).

Wyprzedaję kieszonki bo moja mała źle toleruje polar i cieszyłam się, że znalazłam IB ... no to teraz mam problem ... :frown

No widzisz, co kto lubi. :)
Ale większość jednak lubi te pieluszki, ja należę do mniejszości. Są prześliczne - tego im nie można odmówić. Mnie w zasadzie najbardziej przeszkadza twardość wkładu, resztę "nadrabiają" urodą ;)
Może kup sobie jedną i komplet dodatkowych wkładów? Ja mam właśnie taki zestaw i jest to naprawdę fajne rozwiązanie - starcza na dwie zmiany pieluchy. :) Gdyby dokupić jeszcze jeden komplet wkładów, spokojnie starczyłoby na trzy zmiany, PUL nie przecieka i używam go jako otulacza.

kowalesia
04-03-2010, 22:44
Witam mamuśki ;-)
A jaki rozmiar lepiej dla 7,5 kg szczuplutkiej ? M czy L
M na długo starcza?

jamamajka
05-03-2010, 08:46
Witam mamuśki ;-)
A jaki rozmiar lepiej dla 7,5 kg szczuplutkiej ? M czy L
M na długo starcza?

Ja bym Mkę brała. Moja dobija do 9 kg, mamy Mkę i jeszcze planujemy ją ponosić czas jakiś, miejsce jeszcze jest :D
One mają bardzo niski stan (takie "biodróweczki" :D)

kowalesia
05-03-2010, 12:46
jamamajka a wygodnie małej w tych biodróweczkach ?

Krasnala
05-03-2010, 13:15
jamamajka, ciekawe spostrzeżenia... ja właśnie "zachorowałam" na IB i chciałam kupić sporą wyprawkę, żeby mi wystarczyło do pieluchowania na 2 dni i żeby nie mieszać różnych pieluszek (tata i babcia się gubią przy przewijaniu ;-)).

Wyprzedaję kieszonki bo moja mała źle toleruje polar i cieszyłam się, że znalazłam IB ... no to teraz mam problem ... :frown

to nie kupuj za dużo Itti Bitti, jeśli źle toleruje polar, to w Itti Bitti od strony pupy jest welur - podobny materiał syntetyczny do polaru

reniason
05-03-2010, 14:47
Mam pytanie odnośnie rozmiaru bo mam Mkę ale ona wydaje się taka malutka (chyba że ona jest z tej starej rozmiarówki) ale jednak fajnie leży na mojej 7 kg córeczce chciałabym sobie jeszcze jedną dokupić tylko tak się zastanawiam cz M czy L. Mógłby ktoś zmierzyć swoją m i L i napisać jaką ma długość tylko z tej nowej rozmiarówki?

anitanelka
05-03-2010, 15:04
My właśnie pierwszy raz zapieluszkowani w wielo. Akurat w IB jak w temacie
Córa śpi w niej już dwie godziny i jestem zachwycona. Bałam się, że nie wytrzyma, bo do zaśnięcia wypiła 250ml herbatki...
Dam znać po drzemce

Aha... mała waży coś koło 13kg i myślę,że jeszcze na dłuuuugo posłuży... mamy L-kę ;) chyba ze starej rozmiarówki, chociaż pewności nie ma (zakupiona na bazarku)

anitanelka
05-03-2010, 16:28
Jest super !!
Wafelek wstała uśmiechnięta... Wkładka składana zasikana, chociaż może jeszcze jeden sik by wytrzymała... za to druga wkładka jeszcze sucha, więc pielucha wylądowała z powrotem na pupie, tym razem z jedną wkładką...
Tym samym jesteśmy już 2 pampki do przodu :D

ania mania
17-03-2010, 11:17
Dziewczynki, czy któraś z Was próbowała założyć M na noworodka? Dokupiłabym jeszcze itti, ale nie wiem jaki rozmiar. Mam już Mkę i wygląda mi na maleńką. Oczekujemy chłopca, więc może lepiej, żeby miał troszkę luźniej ;). Jak sądzicie? Darować sobie eSki?

elizek
08-04-2010, 21:34
Zakupilam wlasnie 2 pieluszki Itti Bitti SIO ale mam jakies mieszane uczucia. Chcialabym uslyszec opinie, tych ktore uzywaly tych pieluszek.
No i moze ktos uzywal zarowno AIO, SIO a moze tez bitti boo?
Jutro piore i zobacze a w miedzy czasie czekam na opinie...

Dharma
08-04-2010, 21:53
A ja miałam jutro kupić sio - wstrzymam się i poobserwuję ten wątek...

Guest
08-04-2010, 21:59
jest wątek w recenzjach

elizek
08-04-2010, 22:04
jest wątek w recenzjach
Wlasnie niczego nie znalazlam???

Guest
08-04-2010, 22:09
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?8425-Pieluszka-Bitti-D-lish-Snap-In-One&highlight=snap
to te same?

elizek
08-04-2010, 22:09
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?8425-Pieluszka-Bitti-D-lish-Snap-In-One&highlight=snap
to te same?Tk ta sama dzieki! :-)

ph78
08-04-2010, 22:09
Elizku, http://www.chusty.info/forum/showthread.php?8425-Pieluszka-Bitti-D-lish-Snap-In-One

Ja mam SIO i bardzo lubię :D Bitti Boo mają taką samą konstrukcję, jak SIO (tylko materiał inny).

elizek
08-04-2010, 22:10
Elizku, http://www.chusty.info/forum/showthread.php?8425-Pieluszka-Bitti-D-lish-Snap-In-One

Ja mam SIO i bardzo lubię :D Bitti Boo mają taką samą konstrukcję, jak SIO (tylko materiał inny).Dzieki. Jakos te SIO wydaja mi sie strasznie male ale Max wazy dopiero okolo 6 kg to moze ta M bedzie jednak dobra...

ph78
08-04-2010, 22:36
My zaczynałyśmy od 6kg z M i bardzo mi pasowało. Teraz jestesmy przy 7kg i przymierzałam L, ale jest jak na mój gust zdecydowanie za wielka, chociaż wiem, że niektórzy już używają L przy takich maluszkach.

morepig
08-04-2010, 22:44
Zakupilam wlasnie 2 pieluszki Itti Bitti SIO ale mam jakies mieszane uczucia. Chcialabym uslyszec opinie, tych ktore uzywaly tych pieluszek.
No i moze ktos uzywal zarowno AIO, SIO a moze tez bitti boo?
Jutro piore i zobacze a w miedzy czasie czekam na opinie...
ja uzywalam
mialam kilka aio i kilka sio.
plusy aio- mniej przecieka górą u chłopca bo jest bardziej chłonna
wygoda

minusy aio- schnie dlugo, nawet w pralkosuszarce.
szybciej mi się niszczyły

oczywiście to w porownaniu IB aio- IB sio, nie z innymi pieluchami.

mysmy zaczynali przy 8kg od razu z Lką, nową (większą)

elizek
09-04-2010, 09:08
ja uzywalam
mialam kilka aio i kilka sio.
plusy aio- mniej przecieka górą u chłopca bo jest bardziej chłonna
wygoda

minusy aio- schnie dlugo, nawet w pralkosuszarce.
szybciej mi się niszczyły

oczywiście to w porownaniu IB aio- IB sio, nie z innymi pieluchami.

mysmy zaczynali przy 8kg od razu z Lką, nową (większą)Dzieki morepig! My jak na razie uzywamy IV rozmiarowki ale zastanawialam sie czy nie zainwestowac w IB AIO w nastepnym rozmiarze. Zobacze jak te SIO sie sprawdza. Wlasnie je piore. Ciekawa tez jestem Bitti Boo no i ewentualnie jaki otulacz sie sprawdza...