PDA

Zobacz pełną wersję : Itti bitti, D'lish, sio, aio, Tutto, sio



Strony : 1 [2] 3

elizek
11-04-2010, 22:46
No dobra juz nie wiem co mam myslec. Prane 1 raz a trzymaja swietnie i nie przesiakaja. Mamy w sumie 4 komplety wkladek wiec je tylko zmienialismy.
ALE rozmiar jest koszmarny!!!
Max ma 2,5 miesiaca i mysle ze wazy okolo 6 kg a M bedzie lada moment za mala. Nie daje rady zapiac nap na siebie na zakladke. No a na te napy calkiem z przodu z trudem zapinamy. Troche sie gubie bo boje sie ze jak kupie L to mi przecieknie przy nozkach...

morepig
11-04-2010, 23:53
gdzies na forum angielskim znalazlam info ze są super, ale porównywalne z innymi (chyba flexi tot? sa takie?) formowankami, za to jest to zdecydowanie najladniejsza i najdrozsza formowanka na rynku :D
wniosek- dla urody warto, dla portfela nie :D

Dzieki morepig! My jak na razie uzywamy IV rozmiarowki ale zastanawialam sie czy nie zainwestowac w IB AIO w nastepnym rozmiarze. Zobacze jak te SIO sie sprawdza. Wlasnie je piore. Ciekawa tez jestem Bitti Boo no i ewentualnie jaki otulacz sie sprawdza...

kamuszyca
12-04-2010, 12:37
gdzies na forum angielskim znalazlam info ze są super, ale porównywalne z innymi (chyba flexi tot? sa takie?) formowankami, za to jest to zdecydowanie najladniejsza i najdrozsza formowanka na rynku :D
wniosek- dla urody warto, dla portfela nie :D

bitti boo nie jest najdroższa, lulu nature są jeszcze droższe (przynajmniej u nas :))
bitti boo są faktycznie śliczne, miękkie, bardzo chłonne, tylko czemu taka mała ta rozmiarówka... :(

neverendingstory
17-04-2010, 21:04
mamn czekoladową IB M-kę, od początku baaaardzo mi sie podobało to, że jest taka zgrabna, nie robi dużej pupy, ale !!! przeciekła mi parę razy... jednak pewniej się czuję z pieluszkami troszkę szerszymi w kroczku:)

ania mania
17-04-2010, 21:14
No to chyba jeszcze się wstrzymam z zakupem kolejnej IB zanim nie wypróbuję na maluszku. Nigdzie nie widziałam IB w kolorze czekoladowym. Musi być śliczna :)

Sylaba
17-04-2010, 22:30
a my mamy 2 IB SIO i jeszcze nigdy mi nie przeciekły, może to kwestia budowy dziecia?

Guest
17-04-2010, 22:45
śliczne są te ib sio ale zastanawiam się czy L nie bedzie za mała na moją 12 kg córkę, która ma dość pulchne udka
pomoże ktoś??
do ilu kg L sa dobre?

emelbe
08-05-2010, 14:32
Kupiłam dwie M-ki IB SIO na próbę, gdy synek właśnie dobiegł do wagi 7,5 kg. Teraz powoli dobija do 8 kilo, a pieluszka nadal służy, mimo że to stara rozmiarówka. Wypinane wkładki są idealnym rozwiązaniem, bo można zasikane wymienić na czyste, a przy AIO trzeba by było zdejmować całą pieluszkę.

elizek, a dlaczego chcesz zapinać pieluszkę na zakładkę?

elizek
08-05-2010, 18:21
Juz ich nie uzywam. Normalnie ich nie lubie. Wypralam moze ze 4-5 razy i uzywalam pomiedzy ale nie pasuje nam i juz. Max wazy okolo 6,5 kg a ja mam wrazenie ze pielucha za mala. Prawie na ostatnie napy zapieta a i tak gumka sciska jak nie wiem. Nic nie przesiaka to prawda ale sie nie polubilismy...

deidre
08-05-2010, 20:05
A czy te gumki na nóżkach na pewno dobrze układasz (powinny wypadać w pachwinie a nie na udzie)? Ja też miałam najpierw wrażenie, że są za małe ale jednak nie są jak się dobrze włoży. Za to BittiBoo wydają mi się mniejsze, mają gumkę przy nóżkach jakby bardziej naciąniętą niż w sio/aio, i to chyba nie jest złudzenie bo nawet oryginalna wkładka (ta składana) się jakoś marszczy bo się nie mieści do pieluszki wyprostowana.

ph78
08-05-2010, 20:39
Elizku, to chyba taka uroda tej pieluchy - z załozenia ma być malutka, dopasowana, kompaktowa. Co może być postrzegane jako wada lub zaleta...

Emelbe, ale tylko L-ki chyba mają powiększony rozmiar? A M jest bez zmian? Może się mylę.

Deidre, mnie też Bitti Boo wkurzają. A tak je chciałam pokochać płomiennie niczym Bitti D'Lish ;)

elizek
09-05-2010, 07:16
Nie no na nozkach jest jeszcze nie najgorzej no i nic nie przecieka wiec mysle ze je dobrze ukladalam ale w pasie tak sie odciskaly ze az mnie bolalo jak na to patrzylam. Po prostu ich nie lubie i juz. Dobrze ze nie zakupilam wiecej na dzien dobry...

emelbe
09-05-2010, 13:00
[B]Emelbe, ale tylko L-ki chyba mają powiększony rozmiar? A M jest bez zmian? Może się mylę.

Nie wiem, ja tylko słyszałam o tej starszej i nowszej rozmiarówce tak ogólnie, a niedawno widziałam porównanie na L-ce, na czym polega ta różnica. M-ki nie miałam okazji porównywać.

elizek, jak nie pasują Ci te IB, to możesz je puścić w obieg na bazarku pieluszkowym. Znajdą się chętne na przygarnięcie;)

Olik
12-05-2010, 21:55
My się z IB SIO lubimy. Fajne jest to, że w teren biorę tylko zapasową wkładkę i już. Raz nam przemokła na wskroś, ale Kornik była w niej 3h, a przy jej przerobie mineralki na mocz to długo...

xbetkax
13-05-2010, 07:13
ale dlaczego IB nie zrobią rozmiaru XL, to nie wiem... tak się zastanawiam, co my poczniemy, jak z L wyrośniemy...

erithacus
13-05-2010, 19:53
Ekhm... zawsze możecie począć nowego pieluszkowca, który się zmieści w IB ;)

xbetkax
14-05-2010, 07:12
Ekhm... zawsze możecie począć nowego pieluszkowca, który się zmieści w IB ;)

:roll: he he, no jest to jakaś motywacja...

Olik
14-05-2010, 07:23
:roll: he he, no jest to jakaś motywacja...

Dla mnie jest ;) Właśnie tabsy odstawiłam i zabieram się za kupowanie pieluch ;)

Na pocieszenie Ci dodam, że Kornelia ma 1,5 roku, ponad 12 kg wagi, wzrostu 83 cm, a wciąż z powodzeniem nosi IB L

xbetkax
14-05-2010, 07:39
Dla mnie jest ;)

nie no, dla mnie też jest ;)


Na pocieszenie Ci dodam, że Kornelia ma 1,5 roku, ponad 12 kg wagi, wzrostu 83 cm, a wciąż z powodzeniem nosi IB L

ale Miłoszek ma prawie 6 miesięcy i 9 kilo (no, nie pomyśleli o dużych dzieciach)... L będzie dobre jeszcze długo, zdarza się nam używać M, ale jestem pewna, że do 1,5 roku nie dobijemy w L - no chyba, że postanowi już nie rosnąć :) i trzeba będzie nowe pieluchy kupować, no i najgorsze, że inne systemy już mi tak bardzo nie podchodzą... ale myślę sobie, że to będzie motywacja do wcześniejszego odpieluchowania, albo przerzucimy się na tetrę czy formowanki, bo z kieszonkami jakoś nie mogę dojść do porozumienia...

Olik
14-05-2010, 08:02
Trochę z tym wzrostem powinien przystopować, ale faktycznie spory z niego chłopiec. Jakby co przejdziesz na pszczoły.... chociaż one duże ;)

xbetkax
14-05-2010, 08:38
Olik, zapomniałabym: powodzenia i duuużo motywacji! :baby:

Ananke
21-05-2010, 23:41
Uzywamy IB SIO od 3 tyg. zycia malej. Nutka wazy teraz 6.3kg i powolutku wyrasta z S. Mysle, ze w czerwcu juz sie przesadzimy na M-ki. Teraz mam 5 pieluch plus 5 dodatkowych par wkladow i taki system swietnie sie sprawdza, bo otulacze czesto uzywam i 3 razy pod rzad wymieniajac tylko mokre wkladki.

Plusy:
- sa o wiele zgrabniejsze od FB, pupa mala
- mieciutkie minkie na zewnatrz
- mocne napy
- chlona jak szalone (jak juz maja za soba te 8-10 pran), nie zdarzaja mi sie calkowicie przesiakniete wkladki, a pielucha czasem i 3 godz na pupie
- ekonomiczne, bo wystarczy dokupic kilka par wkladek (o polowe tansze niz cala pielucha) i uzywac z posiadanymi juz otulaczami
- dzieki odpinanym wkladkom mozna stosowac otulacz kilka razy

Dwa male minusy wedlug mnie to:
- dlugi czas schniecia wkladek (ale to bambus, wiec mozna sie spodziewac, no i klimat tutejszy :-))
- ze 3 razy zdazylo sie, ze kupa przeciekla bokiem przy nozkach, ale to przy duzych kupach, no i wiadomo, ze w tym wieku sa bardzo plynne

Jak na razie jestem bardzo zadowolona, mysle, ze jesli nie znajde niczego lepszego to beda moje ulubione pieluchy dzienne (na noc nie stosowalam na razie wielo). Mam porownanie tylko do kieszonek FuzziBunz i o niebo bardziej wole IB.

peluche
22-05-2010, 23:34
niewątpliwym plusem tych pieluszek jest wygląd, są po prostu piękne i zachęcaja do wielo. latem myslę, że tylko w nich bedziemy paradować :D poza tym świetny system odpinanych wkladek, mala pupka, napki tez super. raczej na dzień i jakby kupa wielka, to tez sie czasem boje ze zwgledu na rozmiar pieluszki 9mała ma ponad 7 kilo i ledwo sie w m miesci, więc rozmiarówka malutka, wiec boje sie że cos bokiem przecieknie, ale generalnie tak sie jeszcze nie zdarzyło. wkładeczki dośc waskie, wiec nie ma takiego szerokiego pieluchowania jak w niekórych pieluszkach mam wrażenie.

ogólnie to jeden z naszych faworytów :D

Wiewiórka
15-07-2010, 20:35
Tak się zastanawiam czy IB nadaje się raczej dla dziewczynek a nie dla chłopców ze względu na niski stan i posikiwane w górę? Jak wam się sprawdza IB SIO przy chłopcach? Może inne IB są lepsze? Czy dobre są na upał? (podobno w Australii się sprawdzają, bo tam gorąco)

Pati778
16-07-2010, 17:41
ja mam dla chłopca i dziewczynki :) wg mnie najlepsze pieluchy jakie mamy. Zaczynam kompletować całą gamę kolorystyczną.
Z chłopcami trzeba pamiętać o dobrym zapięciu pieluszki, aby siusiak nie był do góry.
Co do rozmiarówki, to też L wydawała mi się małą dla 1,5 rocznego grubcia. Zapakowałam w nią mojego 3 latka, który ma 100 cm i waży 16 kg i bardzo dobrze pasowało. Później zmienia się budowa ciała dziecka, więc spokojnie L do 16 kg pociągnie

blabla0
27-07-2010, 20:58
a może mi ktos podpowiedziec, o ile L jest większe od M? bo ja kupiłam M na 6,5 kg pannę - ona jest chudzinka a długa (ubranka 3-6 miesięcy są na styk, a ona jeszcze 4 nie ma) i ta pieluszka jest taka na styk, dobra ale boje sie ze za szybko wyrośnie, wiec wolałabym L kupic. mógłby mi ktoś ją zmierzyć?

demona
29-07-2010, 13:42
Od niedawna uzywam SIO i sa chłonne, sliczne, zgrabne, małe, no ta małość mnie trochę martwi bo L wydają sie być na styk dla 10kg. Poza tym jedyny minus - gumeczki sie odciskają na nóżkach i na pleckach, czy ja źle zapinam;/ jak zapnę luzniej to odstaje bardzo z przodu i boję się, że się zsunie.

Olik
29-07-2010, 13:47
demona - moje dziecko ma 13,5kg i jest pulchne a IB pasują. Nic się nie odciska...

Czy IB dla noworodka dobrze się spisują???

demona
29-07-2010, 15:54
demona - moje dziecko ma 13,5kg i jest pulchne a IB pasują. Nic się nie odciska...
Czyli źle zapinam;/

blabla0
29-07-2010, 18:30
no własnie mi sie wydaja na styk dla 6,5 kg- mam M
Majcia drobniutka jest ale długa...

aladw
29-07-2010, 18:38
nasze ulubione tzn moje bo Gabi jeszcze nie mówi
sprawdziły nam się S na noworodku (miała kilka tyg jak kupiłam to może nie noworodek a małe niemowlę) ale ona z tych drobnych raczej waga 3110 urodzeniowa
jedyny minus przy noworodku ze kupa wypływa poza wkładki i brudzie otulacz do ktorego możnaby wpiać dodatkowe wkładki

chłonne, piękne, wytrzymałe, nic sie nie niszczę, napy wspaniale trzymaja i nie wyrywaja się, budzą zachwyt inych ludzi, miło się głaszcze pupkę tego misia
minus - az 4 napy do wpiecia wkladek i moj len nieraz na to klnie ale to nieraz:D
niestety schna caly dzien albo poltorej

mamuśka
29-07-2010, 23:03
Demona,
przy IB ważne jest dopasowywanie do bioderek, czyli gumeczki powinny wręcz wchodzić do pachwinek, a nie otaczać udka dziecka (bo wtedy odciski na udkach pewne).

Potwierdzam, że na starsze dziecko pieluszki pasują bo zmienia się budowa ciała. Aczkolwiek zawsze lepiej kupić większy rozmiar. Na moją małą L wydawałą się być przyciasnawa 3 miesiące temu, a teraz jest OK ;-)

demona
30-07-2010, 08:31
DZIĘKI!! Dzis spróbuje;)

margonik
05-08-2010, 18:46
Mój sposób na Itti Bitti

Używam IB SIO na niemowlaku - obecnie 3-miesięcznym - i przeszkadzało mi w tych pieluszkach to, że ta składana spodnia wkładka po złożeniu jest bardzo gruba i łącznie z otulaczem i zapięciem tworzy na brzuszku taką grubą warstwę. Do tego miałam wrażenie, że mojemu synowi ta pieluszka uciska jąderka. I tak wymyśliłam, że dokupiłam mini wkładki z mirofibry - te, które się przypina na czerwone napy (są w pieluszkarni; są też takie bambusowe) i wpinam je zamiast tej składanej wkładki. Niemowlę nie moczy się aż tak obficie, a wkładki zmieniam często, więc ta mała wkładeczka wystarcza i mam w ten sposób jeszcze zgrabniejszą pieluszkę i dającą więcej luzu przy jąderkach. Polecam przy młodziakach!

Wiewiórka
05-08-2010, 20:48
jedyny minus przy noworodku ze kupa wypływa poza wkładki i brudzie otulacz do ktorego możnaby wpiać dodatkowe wkładki

Tak się zastanawiam czy przy takim noworodku czy tylko piersiowym niemowlaku warto kupywać wkładki, bo czytam że się rozlewa na otulacz? Może lepiej nada się tetra w samolot albo w origami albo jakaś formowanka? Tak się zastanawiam czy jakbym miała drugie dziecko i kupiła IB SIO czy kupować dodatkowe wkłady do otulacza na wymianę (a jak kupka znajdzie się na otulaczu po 1 założeniu to co zrobię z resztą wkładek na wymiane- do czego dopnę, niby otulacz jest na 4-6 przewinięć). A przy większych dzieciach często brudzi się otulacz?(tzn. czy często kupa wypływa poza wkładkę)

margonik
05-08-2010, 22:15
Tak się zastanawiam czy przy takim noworodku czy tylko piersiowym niemowlaku warto kupywać wkładki, bo czytam że się rozlewa na otulacz? Może lepiej nada się tetra w samolot albo w origami albo jakaś formowanka?

Mi się wydaje, że tam się tetra ani żadna formowanka raczej nie zmieści. Te otulacze są malutkie. Ale nie próbowałam, więc może nie mam racji.
Ja używam IB przy 2-3 miesięcznym dziecku. To prawda, że kupa często się wylewa na otulacz, ale jednak nie zawsze jest kupa - co raz częsciej pieluchy są zmoczone jedynie przez siku. W tej chwili mamy już tylko 1-2 kupy dziennie. Dodatkowe wkładki są super. Ja sobie bardzo je chwalę i wykorzystuję. Dodam, że kupiłam 2 pieluszki SIO i 4 dodatkowe wkłady oraz mini wkładki, którymi zastępuję dużą wkładkę (pisałam wcześniej). Jak się jeden otulacz IB pobrudzi, mam jeszcze drugi w zapasie. Poza tym otulacze IB schną naprawdę szybko - dużo szybciej od wkładek, tak więc zanim doschną wkładki, już można używać otulacza z wkładkami zapasowymi.
Uważam, że ten system (SIO + wymienne wkładki) to genialne rozwiązanie.

Wiewiórka
06-08-2010, 19:19
Tak się zastanawiam czy nie szkoda pieniędzy Na Itti Bitti SIO w rozmiarze S + dodatkowe wkładki. Starcza przecież na bardzo krótko, bo niby do 7,5kg. No i ta rozlewająca sie kupa, może szkoda pieniędzy na dodatkowe wkładki w tej sytuacji? Może SIO dopiero kupować w rozmiarze M i L? A eskę kupować raczej jako AIO?

margonik
06-08-2010, 20:15
A ile waży Twoje dziecko?
Ja kupiłam od razu M i używałam przy 5kg niemowlęciu. Nie były wcale za duże.
Takie malutkie dziecko rośnie około kg na miesiąc, więc pomyśl, czy Ci się opłaca.
A co do wkładek, to wkładki różnią się rozmiarem, ale można je używać także po przejściu na większy rozmiar (tj. S-ki w M-kach, a M-ki w L-kach).
Ale rzeczywiście noworodek to praktycznie przy każdej zmianie pieluchy ma kupę...

Wiewiórka
06-08-2010, 21:03
A ile waży Twoje dziecko?
Ja kupiłam od razu M i używałam przy 5kg niemowlęciu. Nie były wcale za duże.
Takie malutkie dziecko rośnie około kg na miesiąc, więc pomyśl, czy Ci się opłaca.
Ale rzeczywiście noworodek to praktycznie przy każdej zmianie pieluchy ma kupę...
Nie mam na razie w domu noworodka ani niemowlaka, lecz pannicę, która w listopadzie skończy 3 latka i ma 10,5kg. Pytania dot. bobasa, który jest w planach. Młoda urodziła się mała: 50cm i 2900g (donoszona), więc następne pewnie będzie niewiele większe. Nie rosła kg na miesiąc, 6kg miała na pół roku, prawie od urodzenia do dziś miała niedowagę. Przy drugim pewnie będzie lepiej.

A co do wkładek, to wkładki różnią się rozmiarem, ale można je używać także po przejściu na większy rozmiar (tj. S-ki w M-kach, a M-ki w L-kach).

A odwrotnie też się da, np. wkłady z L do M? A może nie kupować S tylko M i używać wcześniej otulacz niż zalecane wagowo pakując do otulacza, np. tetrę?

hildegarda
10-08-2010, 11:32
Wiewiórka ja Ci powiem jak jest u mnie. Mały jak wyszedł ze szpitala ważył 2900 i rozmiar S był spory ale ja tam pakowałam tetrę do otulacza bo dodatkowych wkładów nie kupowałam i fajnie sie mieściło, teraz waży 4200 i teraz S jest idealne i mysle że jeszcze ze 2 kg jak przybędzie to tez będzie dobre ale już takie mocno dopasowane i tetry tam nie upchnę, więc kupiłam teraz M i jest w sumie ok, troszke tylko "wisi" w kroku no i nie wygląda tak zgrabniutko ale to tylko kwestia estetyki.

aladw
10-08-2010, 12:38
do IB SIO ciezko wepchnac duza tetre a nawet jak to zrobisz bedzie duza pupa
noworodkowi moze sie to nie podobac
mojej kuzynki dziecko mialo 2800 i pasowaly IB zarowno SIO jak i AIO
otulacz sie zbrudzi kupa prawie zawsze
dodatkowe wkladki maja sens bo jak piszecie otulacz schnie migiem
w AIO sie tego nie da wykorzystac one sa na raz do załozenia i dalej do prania
mi S pasowaly do 5,5 kg potem zaczelo widac przedzialek miedzy posladkami a M pasowala ladnie moze troszke w kroczku bylo grubo ale na brzuszki slicznie i pasuje do teraz czyli 7 kg mysle ze jeszcze kg pociagnie i mozna przejsc na L

ja jestem zdecydowanie za rozmiarowkami dla tych najnajmlodszych a zwlaszcza malo wazacych bo tam nozki sa szczuple i nie wypelniaja tak dobrze dziurek na nogi i moze sie zdarzyc wtopa
a ponadto dziecku jest wygodniej
ja sie naczytalam forum przed narodzinami malej i oczywiscie wymodzilam wlasne pieluchowe stosidlo no i sie nie sprawdzilo na starcie i jechalismy na jednorazowkach
i do tej pory czasami te pieluchy wydaja mi sie ogromne w stosunku do jednorazowek a nie jestem za szerokim pieluchowaniem ani profilaktycznie ani leczniczo i uwazam ze to hamuje aktywnosc dziecka a ta pupa wyzej niz glowa przy noworodku jak lezy na pleckach jest wrecz szkodliwa
przy nastepnym maluchu nie bede oszczedzac na one size:)

a propos formowanki do otulacza IB to mi prawie zadna nie wchodzi, nie mam bitti boo wiec nie wiem moze ona wchodzi

margonik
12-08-2010, 15:17
A odwrotnie też się da, np. wkłady z L do M?

Raczej się nie da, bo te z wlasciwego rozmiaru ledwo się mieszczą na długosc.

Ananke
12-08-2010, 23:55
A odwrotnie też się da, np. wkłady z L do M?

Da sie za to wklady S do otulaczy M i wklady M do L. Ja mialam na poczatku 5 SIO plus 5 kompletow wkladow. I taki zestaw nam starczal, bo jak bylo tylko siku, to zmienialam wklady a otulacza uzywalam znow. Ale na noc byly jednorazowki. S starczyly nam do 4,5 mies, do prawie 7kg. Teraz mam 5 SIO M+ 10 wkladow S+3 wkladyM. I jest super. Piore co dwa dni. Jak mala zacznie wyrastac z M-ek, to planuje zakupic znowu 5 SIO L i moze z 3 dodatkowe wklady, i bede tez uzywac wkladow z M.
Zagmatwane to troche, ale mam nadzieje, ze da sie rozczytac. Podsumowujac - pomimo dosc wysokiej ceny samej pieluchy, SIO to wedlug mnie jedna z bardziej ekonomicznych opcji, bo komplety wkladow kosztuja polowe ceny pieluchy.

demona
13-08-2010, 00:06
a propos formowanki do otulacza IB to mi prawie zadna nie wchodzi, nie mam bitti boo wiec nie wiem moze ona wchodzi
Bitti boo wchodzi:)

ani.fa
13-08-2010, 12:57
A ja di mojej jednej SIO roz. M wkladam ten cienki oryginalny wklad plus, jak trzeba, mala wkladke CP bambusowa. Super pasuje.

margeritta
08-09-2010, 20:56
Używał już ktoś nowej bitti tutto? Sprawdza się tak samo dobrze jak snap-in-one?
bo sie na nią napaliłam strasznie :D

sharkah
12-09-2010, 22:27
Czy Wam też te wkłady bambusowe tak potwornie twardnieją po siku? Ja małego przebieram co ok 1,5-2 godziny i jak wyciągam wkład, to on jest strasznie sztywny a mały przez to jest poodgniatany :( a tak mi się te IB podobają, że chciałabym jeszcze, ale trochę mnie te wkłady zniechęcają :roll:

Olik
13-09-2010, 06:59
Tak, wkłady są sztywne. Marzą mi się takie jak są w CP... ale i tak mój mąż mówi, że on to najbardziej lubi "itsi bitsi" :D

margeritta
13-09-2010, 13:23
Tak się zastanawiam czy nie szkoda pieniędzy Na Itti Bitti SIO w rozmiarze S + dodatkowe wkładki. Starcza przecież na bardzo krótko, bo niby do 7,5kg. No i ta rozlewająca sie kupa, może szkoda pieniędzy na dodatkowe wkładki w tej sytuacji? Może SIO dopiero kupować w rozmiarze M i L? A eskę kupować raczej jako AIO?
Ja mam S a dodatkowe wkłady M i ten grubszy mieści się bez problemu, w zupełności wystarcza bez tego cienkiego z polarkiem. w ogóle na początku używałam ich pojedyńczo - albo sam grubszy albo cienki i pod niego jakaś dodatkowa wkładka, nigdy nic nie wyciekło :-)

margherita78
13-09-2010, 14:01
tez jestem bardzo ciekawa???
piszcie!!!!!!!!!!

nemhain
13-09-2010, 15:39
My już użyliśmy ale nie mogę recenzować bom sprzedawca :)

koza71
16-09-2010, 22:53
To ja napiszę bo już po pierwszym siku ;-)
Ładna i dobrze wykończona, materiał identyczny jak w innych IB. Długie wkładki, sprytnie spinane napami w celu regulacji długości-dzieki temu nic nie wystaje w pieluchy oraz trzyma na miejscu. Trzy wkłady- jeden składany, jeden na cała długosc pieluchy oraz mała dopinana wkładka (identyczna jak do SIO- sprawdzone-pasuje :) ) W zalezności od mozliwości sikacza mozna wpinac w róznych konfiguracjach. Pieluszka waska w kroku podobnie jak IB rozmiarowe. Nie testowałam maksymalnej pojemności :ninja: Dzieki regulacji wielkości pieluche mozna zakładac wyzej- w przeciwienstwie do rozmiarowych które sa niziutkimi biodrówkami. Myslę, że Tutto bedzie pasować nawet na te dzieci na które rozmiar L był za mały.
Niestety przez regulacje wielkości pielucha traci cały urok IB- już nie jest taka zgrabna i dopasowana, choć wezsza w kroku od innych one size. Trzeba opanować składanie wkładów bo troche się placzą przy zakładaniu pieluchy- mnie uciekały na boki z pieluchy przy zakładaniu. Jest to tez wadą w przypadku rzadszej kupy-wtedy wszystkie wkłady i otulacz bedą brudne na brzegach co nie jest łatwe do doprania. Wkłady schna przyzwoicie. Mimo, że wkłady wygladaja jak w SIO to całość nie jest taka twarda ponieważ są inaczej składane oraz oba sa wykonane z warstwy bambusowej+mikropolar (identyczny jak w górnej wkładce SIO)
Myslę, że kształt wkładów bedzie sie lepiej sprawdzał u chłopców niż w rozmiarowych bo sa szersze o góry.

marta88
17-09-2010, 11:35
Jestem nimi zachwycona, nie przeciekają mimo całkowicie mokrych wkładów, w środku mają wykończenie falbanką co przy rzadkich kupach jest ogromną zaletą.
Pasują do nich wkłady od sio.
Jest większa od sio na pupie i nie taka zgrabna ale regulacja jest świetna i można dopasować na kazde nawet małe dziecko

aniam123
18-09-2010, 16:57
My też już po pierwszym użyciu. Synek ma 6 tygodni, waży 4.5 kg i niestety (jak dla mnie) tutto robi mu, w porównaniu z SIO M, sporą pupę. Uwielbiam, jak większość z Was, IB SIO za zgrabność i na razie przy nich zostaniemy. Wewnetrzne gumeczki w tutto rzeczywiście świetnie się spisują i nic nie wycieka bokiem. Wkładki przy maluchu użyłam w dwóch konfiguracjach: długa spinana na pół a potem krótka z dopiętą mini i dla maluszka (często przewijanego) było ok.
Niestety zawsze przy jednorozmiarowych jest coś za coś. Myślę, że jak synek dojdzie do jakichś 6-7 kg to tutto będą idealne.

Wiewiórka
19-09-2010, 18:28
A czy te minkee jest identyczne jak w Bitti d'lish?

aniam123
19-09-2010, 21:29
A czy te minkee jest identyczne jak w Bitti d'lish?

tak - identyczne

morepig
19-09-2010, 22:02
dziewczyny, kieruję tutaj testujące :)

od siebie powiem że fajne, ale myślałam że będą większe. idealne na pewno dla kogoś kto kupuje dla maluszka, żeby nei musiał zmieniać rozmiarów co chwilę. albo jak ktoś planuje 2-3 dzieci :)

a piorą się, schną i noszą tak samo jak reszta IB czyli jak dla mnie super








*jestem sprzedawcą, ale chwalę je od zawsze. jeżeli mod uzna że nie powinnam ich chwalić- niech skasuje wszystko poza pierwszym zdaniem

dokebu
29-09-2010, 20:54
Zakochałam się w nich, może nie są idealne, wkładki są dość upierdliwe (składanie wkładów nie jest za fajne), ale najważniejsze, że są M-E-G-A chłonne i że to pierwsze pieluszki, które nam nie przesiąkły! Mój synek potrafi sobie "lunąć" :), a ja w weekend faktycznie przetrzymałam go w Tutto ze 3 godziny (byliśmy na imprezie) i byłam w szoku, pieluszka z wierzchu sucha, a z wkładów można by szklankę ... wykręcić ;)

Naprawdę szczerze polecam!

anqa
30-09-2010, 22:45
1) Przede wszystkim - piękne !!! Zakochałam się po prostu. Minkee cudownie milutki
2) Chłonność pierwsza klasa, choć wkłady trochę uciekają przy zakładaniu. Falbanki pewnie zabezpieczą przed kupą (tak wyglądają), a PUL pozostaje suchy nawet przy całkiem mokrych wkładach
3) Bardzo ważne - wąskie między nóżkami - więc pochwały od fizjoterapeutów
4) Naprawdę spory zakres regulacji (moja pewnie jeszcze ze 2 lata jeszcze by się zmieściła)
5) Nie robią dużego odwłoka, zgrabniutkie
6) Idealnie miękkie i wykończone w środku - nic nie odcisnęło ani nie ugniatało młodej jak to zwykle bywa
7) Pięknie schną
8) Strasznie mi się podobają, ale niestety cena jak na moją kieszeń zaporowa :(

sylwiado
21-10-2010, 22:08
Czy sprawdzałyście może, jak tutto układają się na większych pupkach w porównaniu do SIO? Na moim 11-miesięczniaku (prawie 11 kg) L SIO sprawia wrażenie maławej, szczególnie na wysokość, w obwodzie jest jeszcze jakiś zapas. Jestem więc ciekawa czy tutto by nam się lepiej sprawdziło.
I jeszcze pytanie o gumki. Czy dobrze zrozumiałam, że tutto mają takie dodatkowe wewnętrzne gumki oprócz tych na brzegu (jak w jednorazówkach)?

Marsjanka
29-10-2010, 21:45
fajna pieluszka - bardzo podoba mi się regulacja i minky naprawdę milutki - testowałyśmy czarną (moje starsze stwierdziły "elegancka pielucha na wyjścia, mamo" :P )
wkłady trochę przekombinowane, podobają mi się te dodatkowe "falbanki" w środku - podobne jak w Bambootkach

Olban
29-10-2010, 22:45
Nam się podobają okrutnie :) kolorki super! (mamy czarną- fakt, taki lexus wśród pieluszek ;) srebrną, i różową- choć zastrzegałam, że Tośka żadnych różowości mieć nie będzie... uległam, bo kolor cudwny ;) ) wkłady jak z kosmosu, ale spinają się w różnych kombinacjach super, i leżą chyba lepiej niż w SIO... no i falbanki... jednym słowem- cud miód i malina :D obok SIO Yetty nasze ulubione :)

autumnfaerie
10-11-2010, 22:04
Ja po testach czarnego tutto - dziękuję za możliwość wypróbowania. Cudna jest! Teraz już raczej nie, ale przy drugim dziecku pewnie zainwestuję :) Pielusia mięciuteńka, moim zdaniem bardziej niż SIO, elegancka w tej czerni ;) Wkładki baaardzo pomysłowe, łatwo je zamontować i pospinać i dają dużo możliwości dostosowania chłonności do potrzeb. Alexowi co prawda raz udało się przesiusiać w ciągu godziny, ale akurat trójki mu idą i przesikuje wszystko, wkładki można było w całości wyżymać, więc to nie problem z przeciekaniem bokiem. Pieluszka leży zgrabniutko, choć jest na pewno większa niż SIO, przede wszystkim wyższa - ale mimo to nie robi dużej pupy. Bardzo nam się spodobała:)

KaiDo
11-11-2010, 11:27
My też mamy czarną - jest piękna:) Plus za falbanki przy nóżkach. Wkłady wyglądają kosmicznie, ale są użyteczne - nam sprawdzają się bardzo dobrze.
Może to głupie pytanie, ale czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak używać/do czego się przydają te dodatkowe napy i gumka na plecach?

ewaibartek
11-11-2010, 12:08
mysle ze sluza do tego aby jeszcze zmniejszyc obwod w pasie,my tego nie uzywamy,wystarcza te podstawowe(dziecko 6kg)
wklady rzeczywiscie czadowe,fajnie ze mozna je spiac jak juz sie zlozy
wreszcie mam pieluche one size,gdzie wklady mi nie wychodza na brzuchu albo ktorych nie musze tak skladac ze z przodu ma bąbla wielkiego :)
dobry zakup,tylko ta cena powala :(

Aniamama
11-11-2010, 13:10
ok my po testowaliśmy i oto wnioski:
piękna milutka
nadal wąska
regulacja świetna
gumka w kroku co nie pozwala kupce się wydostać
wkładki świetne ładnie schną
wszystko bomba
cena niestety nie dla mnie

mamuśka
14-11-2010, 15:56
No to chyba tylko ja jestem z nich niezadowolona :-(

Miałam jedną i odesłałam do sklepu ponieważ jest za mała (tzn. teraz by może jeszcze wystarczyła, ale za chwilę nie)... Wiązałam z nią duże nadzieje ponieważ jest opisywana jako do 20 kg. Tymczasem rozmiarowa L (opisana jako do 16 kg) była dla mojej córy Ok (chociaż na styk), a Tutto musiałam przy przymierzaniu mocno ścisnąć i ciągnąć do góry :-( = odciśnięte gumki na nóżkach.
Jednak zaznaczam, że L miałam jakieś 3 miesiące temu, a Tutto ok. miesiąca temu - może stąd ta różnica? Chociaż córa waży przez cały ten czas niemal tyle samo - 11 kg!

Wydaje mi się, że główną winę ponoszą wszyte od wewnątrrz falbanki. Sam pomysł jest świetny, tylko wykonanie nie za bardzo... gumki w falbankach są sztywne i działają niekorzystnie na długość pieluszki (tzn. można by ją było bardziej naciągnąć i by pasowała, jednak gumki w falbankach "trzymają").

Ale wszystko zależy od budowy dziecka. Myślę, że na niezbyt wysokie dzieci i o szczupłych udkach będą ok.

Tak BTW: napewno nie polecam, żeby w 100% sugerować się wagą dziecka przy zakupie pieluszek... już wiele razy się nacięłam. Najważniejsza jest budowa dziecka.

miedzygalaktyczna
14-11-2010, 16:14
U brytyjskiego dystrybutora są dostępne dodatkowe wkłady do tutto, czy wiecie gdzie (lub kiedy) będzie je można kupić w Polsce?

miedzygalaktyczna
14-11-2010, 16:17
a i znalazłam fajny film instruktażowy - jak zapinać tutto u chłopca i u dziewczynki od rozmiaru s do xl, może się komuś przyda

http://www.youtube.com/watch?v=3Gt8Mg2rV_c

Gonia
15-11-2010, 13:42
IB Tutto używamy i my.

U nas w trakcie południowej drzemki (3 godziny) wytrzymuje spokojnie plus po obudzeniu mieści jeszcze sik po karmieniu. Maksymalnego "obciążenia" nie mierzyłam.
Wąski w kroku wkład jest o tyle dobry, że synek może złączyć nóżki i swobodnie nimi machać. Choć taki wkład ma tę wadę, że przy zakładaniu jak nie umieszczę mu klejnotów ze szczególną uwagą dokładnie na środku wkładu, to mam przeciek bokiem przy pachwinach. Przy szerszych wkładach w innych pieluszkach w ogóle nie zwracałam na to ułożenie uwagi.
Przeciek też pojawia się w tej pieluszce na metce (!), która jak dla mnie jest dosyć niefortunnie wszyta na brzegu między PULem a mikropolarkiem. Jak puści wkład, to momentalnie u nas całkowicie ta metka przemaka. Myslę, że gdyby była naszyta na wierzchu PULa, to nie byłoby tego problemu.
Odnośnie falbanek z mikropolaru, rzeczywiście kupka dzięki nim nie wycieka, ale uważam, ze nie jest to pieluszka na kupę. Mimo papierka muszę prać każdy wkład, nie tylko ten wierzchni. Kupka ciężka do sprania na bokach wkładów, o czym już ktoś tu pisał.
Poza tym pieluszka ma bardzo dużą mozliwość regulacji zarówno wkładów, jak i samej pieluszki. Jak mi nie przemoknie pieluszka, to używam jej ponownie z nowymi wkładami, te z IB dlish z powodzeniem pasują, co jeszcze zwiększa ilość możliwych kombinacji przypięcia wkładów.
Nadal ją testuję, ale jak na razie uważam, ze jest to bardzo przyjazna, szybkoschnąca, łatwa w obsłudze pieluszka, dzięki której można polubić wielo.

smellson
17-11-2010, 00:19
ja właśnie dostalam moja pierwszą, jeszcze na pupie nie była le na oko jest cudowna, juz wiem, że chcę więcej, więcej, więcej:)

sharkah
17-11-2010, 00:38
IB SIO to bardzo zgrabne pieluszki i mogą się podobać :) nie wiem, czy zmieniło się coś w składzie wkładów, ale ostatnio jak kupiłam SIO i dodatkowy wkład, to są one bardziej miękkie niż te pierwsze (nawet po paru praniach ciągle jest różnica)...

AMK
17-11-2010, 11:28
IB SIO to bardzo zgrabne pieluszki i mogą się podobać :) nie wiem, czy zmieniło się coś w składzie wkładów, ale ostatnio jak kupiłam SIO i dodatkowy wkład, to są one bardziej miękkie niż te pierwsze (nawet po paru praniach ciągle jest różnica)...

zgadzam się
odstęp w zakupach 2 lub 3 m-ce, pierwsze wkłady deska, a kolejne pomimo kilku prań dalej miękkie

sylwiado
17-11-2010, 22:15
Mam SIO i Tutto. W obu przy kupach mojego roczniaka (a więc dość gęstych) nie udaje się "uratować" otulacza, zawsze coś się ześlizgnie z wkładek :(. Ale zwykle jest siku, więc zapasowe wkładki są bardzo fajną opcją.
Moje wkładki niestety twarde a nowe pieluchy kupowane bodajże w październiku.

afiliacja
17-11-2010, 23:02
hmm... to może moje wkłady w pieluszkach, które wczoraj przyszły nie zrobią się takie twarde jak mam w jednej używanej...? :)

BTW co to jest CP? wybaczcie, ale jeszcze nie znam wszystkich skrótów pieluszek ;P

ania
18-11-2010, 00:44
CP = Close Parent

afiliacja
18-11-2010, 01:08
CP = Close Parent

dziękuję :)

Pentla
22-11-2010, 18:07
Pierwsze wrażenia: będzie za mała na mojego klocka 12 kg. Ale okazało się, że tylko mi się wydawało ;)
Można fajnie kombinować z ułożeniem wkładek, falbanka w środku trzyma kupę wewnątrz. Mimo tego, że jest wąska w kroku, nic nam nie przeciekło.
Na minus - długo schną wkładki.

Zazuza
23-11-2010, 10:35
to i my mamy jedna srebrna
wkladki wole chyba od SIO ale te tez sa fajne (wiecej jest kombinacji)
wszystkie falbanki spoko
ja uzywam jej dopiero chyba od miesiaca wiec juz nie mamy rzadkich kupek niemowlecych wiec sprawdzaja sie dobrze... ale wlasnie wydaje mi sie ze przy takich rzadkich kupkach wszystko byloby brudne...
jezeli chodzi o porownanie do SIO to wydaje mi sie ze jest "wieksza" od L-ki i wyzej na pupe wchodzi, ale wszystko zalezy od konkretnego dziecka...
jestem zadowolona, co prawda cena powala troche...
niezmiennie te pieluchy sa cudowne...

sylwiado
23-11-2010, 22:48
Ja także uważam, że Tutto jest większa od L SIO, zresztą głównie z takim zamiarem je nabyłam, bo na moim 12 kilogramowym puchatym roczniaku L SIO już prawie na styk. Niestety synkowe bardziej gęste kupki rozłażą się po różnych zakamarkach pieluszki, jeszcze mi się nie zdarzyło ani w tutto ani w SIO, żeby po kupie wymienić tylko wkłady a nie całą pieluszkę :(.

natala
24-11-2010, 00:38
mam brazowa, na razie przetestowana na starszaku (bo to jego, na sugestie, ze moze by na probe zalozyc wojtkowi wygladal mniej wiecej tak :omg: :lol:). fajne wklady, falbanek nie lubie, bo sie po kupie trudno dopieraja (mamy totalny bunt nocnikowo-toaletowy :cryy:). i tutto zapina sie prawie na styk, a L SIO ma jeszcze taaaki zapas, wiec wszystko zalezy chyba od budowy dziecka (acha, f. ma ponad 14 kilo juz...)

ovejablanca
27-11-2010, 01:14
wykażę się może ignorancją (albo kiepską inteligencją) ale proszę o oświecenie mnie - po co czerwone napki na mniejszej wkładce...zachodzę w głowę
nie mam zielonego pojęcia do czego je przypasować
oświećcie dobre kobiety

ps. opinia za kilka dni, dziś pierwsze pranie ;)

Ananke
27-11-2010, 01:23
wykażę się może ignorancją (albo kiepską inteligencją) ale proszę o oświecenie mnie - po co czerwone napki na mniejszej wkładce...zachodzę w głowę
nie mam zielonego pojęcia do czego je przypasować
oświećcie dobre kobiety

ps. opinia za kilka dni, dziś pierwsze pranie ;)

Czerwone napki sa do dodadkowych mini-wkladow, ktore mozna dokupic osobno.

http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/info_12741.html

ovejablanca
27-11-2010, 08:36
Czerwone napki sa do dodadkowych mini-wkladow, ktore mozna dokupic osobno.

http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/info_12741.html

dziękuję dobra kobieto! musiało być jakieś rozwiązanie :)

Ajka
29-11-2010, 21:42
pieluszka fajna , zgrabna ale to jest chyba raczej na mniejsze dziecko , na mojego malucha było na długość tak w sam raz , wkładki cienkie ale bardzo chłonne ale jakoś ten kształt mi nie odpowiada wole normalne szerokie wkładki
bardzo dziękuje za możliwość testów

goge
17-12-2010, 23:16
Pieluszka jak przystało na Itti Bitti bardzo ładna i mimo moich obaw że skoro to one size to pewnie będzie duża pupa okazało się że pupa równie zgrabna co w SIO. Duży plus za falbanki w środku - trzymają wszystko na miejscu. Wkładki można przypinać na wiele sposobów no i ewentualnie wymieniać z tymi od SIO. Chłonne są - to w końcu bambus a że dłużej schna...zimą wieszam koło kaloryfera, latem na słoneczku i w sumie nie narzekam. Jedyny minus narazie zauważony to cena.

mynia
19-12-2010, 12:02
Musze przeedytować mój post, bo po kilku tygodniach użytkowania i porównywania pieluch z innymi , tutto jednak wypada u mnie gorzej niż po pierwszym wrażeniu. Tak jak pisałam, dziecko jest duże - waga ok 12kg. O ile SIO rozmiar L mimo że ciut mniejsza od tutto układa się świetnie, ładnie dociąga, jest elastyczna, wąska w kroku i nic nie przecieka, o tyle tutto wydaje mi się coraz bardziej toporna przy zakładaniu. Dodatkowe gumki w środku sprawiają że pieluchę trudniej jest dociągnąć i dopasować mimo że rzeczywiście wszystko zatrzymują w środku. Jednak spranie nieczystości z zakamarków wcale szybkie nie jest. Dodatkowo pupa w tej pieluszce wygląda na znacznie większą niż w SIO L. Jestem za rozmiarówkami jeśli chodzi o itti bitti sio(aio nie mam więc się nie wypowiadam) Co do wkładów, sprawa wygląda podobnie - wolę te od rozmiarówek mimo że są nieco sztywne.

Behemot
29-12-2010, 21:28
Pieluszka bardzo mi się podobała (ale to drugoplanowa rzecz).Nie robiła "dużej pupy", fajnie się dopasowuje dzięki napkom. Jako,że my powoli wychodzimy z pieluch (do spania i na wyjście),tak więc nie przetestowaliśmy maksymalnego obciążenia i kupy. Jednak nic nam nie przeciekło, mimo że wkładki wąskie. Minus -długo schną-nawet na kaloryferze-myślałam,że suche a po dokładnym macaniu miałam wrażenie,że nadal wilgotne,więc suszyłam dalej.

Wiewiórka
05-01-2011, 19:42
tak się zastanawiam, bo mam już IB SIO r. S: czy dla noworodka potrzebne są te wszystkie wkłady? Czy nie można wpiąć najpierw np. ten prostokątny składany na 3 a po zmoczeniu wymienić naten profilowany+mini wkłdka? chodzi mi o osobne dopinanie wkładek a nie wszystkie jednocześnie. Może wszystkie mają sens na noc? I tak się zastanaiam iile dokupić wkładek, zakładając że nie chcę kupować kolejnej IB SIO r.S, a przede wszystkim to, że kupa się rozłazi i brudzi otulacz? co wy na to wszystko?

sheana
05-01-2011, 21:52
Kasia, kupiłabym na poczatek zestaw, bez żadnych dodatkowych i zobaczyła jak się sprawdza. Ja kocham krój IB, jednak Smo mi uczulał ten welurek. I można wpinać osobno, choć ta składana jakoś mało wygodna mi się wydaje. Ja ją na wierch jakiś czas stosowałam, ale odpuściłam.

Wiewiórka
05-01-2011, 21:58
zestaw dodatkowych wkładów czy chodzi ci o ten zestaw wkładów co jest już w komplecie z otulaczem? Ja juz mam 1 IB SIO r.S z wkładkami, muszę dokupić tylko mini wkłady. No i coś jeszcze?

Wiewiórka
06-01-2011, 21:02
:hello:

sheana
06-01-2011, 21:43
Nie miałam w ogóle miniwkładów. Na myśli miałam, że nie ma sensu dodatkowo kompletu wkładów dokupywać. W sumie tej mini chyba też bym nie kupiła. Ja zaczynałam jak Smo była większa, już od Mki i ta profilowana wkładka mi też sika niemowlaka wytrzymała.

Wiewiórka
06-01-2011, 22:10
aq tak życia dla większego dziecka r. M i L ile warto kupić dodatkowych wkładów (uwzględniając kupkowanie dziecka i przy założeniu, ze ma się 1 otulacz z wkładami)?

milorzab
09-01-2011, 22:01
A można te twarde wkłady jakoś zmiekczyc? Ja je wyciągam, wygniatam i jest wtedy jest w miarę.

mynia
09-01-2011, 22:42
A można te twarde wkłady jakoś zmiekczyc? Ja je wyciągam, wygniatam i jest wtedy jest w miarę.
Ja również tak robię... ale bez tego są strasznie sztywne...

peluche
14-01-2011, 00:17
więc czas na nas, bo testowałyśmy juz dawno a recenzja jakos przeszła nm koło nosa. morepig dziękujemy za mozliwośc testowania.
najbardziej podobał nam się kolor :mrgreen: czarny, rewelacyjny.
pieluszka chłonna, jak to Itti Bitti, ładnie wykonana, choć trochę bardziej toporna niż rozmiarowe.
Te wkładki jakieś takie dziwne (duzo ich i na pierwszy rzut oka nie wiadomo jak przypiać), a może to kwestia przyzwyczajenia?
co mi sie bardzo podobało to te obszycia w srodku na wkładki co sprawiało, że pieluszka wydaje mi sie dużo solidniejsza niz bitti d'ish. jednym słowem fajna pieluszka, ale wolę jednak rozmiarowe (w środku powinny byc tak obszyte jak tutto). nie wyobrażaj jej sobie na noworodku co dopiero na świat przyszedł... :)

mTuśka
14-01-2011, 22:26
ogolnie fajna zgrabna pielucha ale wkorzalo mnie wpinanie tych wkladek no i starasznie sztywne te wkaldki sie zrobily,przy starszaku spoko ale przy maluszku to moze przeszkadzac.

Ananke
14-01-2011, 23:16
aq tak życia dla większego dziecka r. M i L ile warto kupić dodatkowych wkładów (uwzględniając kupkowanie dziecka i przy założeniu, ze ma się 1 otulacz z wkładami)?

Ja mam 5 pieluszek (otulacz plus wklady) i 5 dodatkowych kompletow wkladek (tych podstawowych, mini nie uzywam). Taki zestaw starcza mi prawie sam, ale my uzywamy wylacznie IB. Przy siku lub malutkiej kupie (papierek) uzywam kazdy otulacz 2 razy. Czasem zdazy sie, ze braknie mi suchych wkladow, to biore te z rozmiaru mniej i tez pasuja. Mam tez 2 kieszonki awaryjne, ale tylko czasem sa w uzyciu.

ewaibartek
15-01-2011, 12:07
dla mnie ten wkład kwadratowy ktory sklada sie na 3 jest najgorszy,bo jak sie go zlozy i wepnie do pieluchy to dziecko nie ma za przyjemnie na plecach,same sprawdzcie,bo nie dosc ze wklad to jeszcze napy takie grubasne,z innymi wkladam jakos przyjemniej :)
moj ulubiony zestaw to wlasnie duzy porofilowany plus mala wkladka :)

Laminatorka
16-01-2011, 13:52
Miałam przez krótki czas używaną L (jedna z moich pierwszych pieluch wielo). Szybko zrezygnowałam, bo za każdym razem mały przesikiwał wszystko łącznie z ubrankiem (a w innych pieluchach nic takiego się nie działo). wkładki schły mi 3 dni, do tego były dość twarde i nieprzyjemne w dotyku.

pepekswiata
27-01-2011, 00:20
ja mam takie, tylko AIO i dzieki nim wróciła mi nadzieja w pieluchowanie wielo ;)
wróciła, bo we wczesnym niemowlęctwie używaliśmy ImseVimse i zraziły mnie strasznie. przeszliśmy na pampy :(

nie chcę zapeszyć, ale te są bombowe :) mięciutkie (faktycznie ten majtający się wkład sztywny, reszta pieluszki jak marzenie ;)) i super wyglądają na pupie. jak założe dziny, to nie widać różnicy między nimi a pampersami :)
tylko troche małe już są niestety - nie mogę odżałować, że nie ma XL, bo do lata na pewno się nie odpieluchujemy, a faktycznie są mniejsze niż sugestia wagowa)

mam też taką formowankę i nie lubię - sztywne wkłady (pewnie tak jak w SIO) i zewnętrzna warstwa po kilku praniach bez porównania bo milusiego PUL w AIO

klusiecka
05-02-2011, 19:31
Czy ktos mi wytłumaczy czemu M i L ma inne wkłady, poza tym że różnią się wielkością to jeszcze materiałem, te z emki sa sztywne, te z elki lejące i miękkie i cienkie. Czy to może zależy od tego kiedy je kupiłam?

mynia
05-02-2011, 22:16
moje L są sztywne że hej! ja mam tylko bambusowe - grube i sztywne więc nie mam porównania...

klusiecka
06-02-2011, 10:08
pewnie to jest kwestia tego że noew, w sensie nowa wersja sa takie miękkie i cieńkie. Dobrze że te stare emki pasuja do elki :) i zamiast pieluchy z dwoma wkaldami mam pieluche z sześcioma :)
:)

panthera
07-02-2011, 16:14
testowałam czarną. Super wygląda na pupie, choć fakt nie tak zgrabnie jak rozmiarówka.
Jest idealna dla dzieci chodzących, przez to ze wąska w kroku - nie przeszkadza.
falbanki - faktycznie trzymają kupkę, ale zabrudzone wszystko (mimo papierka)
pieluszka ze wszystkimi wkładkami wytrzymuje spanie dzienne, nocy już nie.
No i przez te falbanki trochę dłużej schnie.
Ale generalnie super pieluszka, tylko cena zaporowa nieco...

charlie
22-02-2011, 12:09
Właśnie zakończyłam test czarnego tutto. Obie z córą uwielbiamy d'lish więc i z tutto jesteśmy zadowolone.
Plusy dodatnie:
* nie robi dużej pupy (ale jednak większą niż d'lish),
* falbanki fajne (w rozmiarowych miałam permanentny problem z wyciekaniem mlecznych kupek poza pieluszkę),
* kolorów moc i milusie futro ;)
* modyfikowanie chłonności przez różnie kombinacje spinania wkładów,
* pasują do niej wkłady od d'lish (na szczęście, bo te do tutto jeszcze trudno dostać),
* cena w relacji do jakości i czasu użytkowania jest spoko (zwłaszcza, że można dokupić same wkłady i otulacza używać kilka razy),
* wąska w kroku,
* nie widzę wielkiej różnicy w chłonności między tutto a d'lish - w dzień OK, nocy nie wytrzymują,
* kolorowe napki na wkładach ułatwiają sprawę niedoświadczonym, ale faktycznie w tutto można się na początku pogubić.
Plusy ujemne:
* jednak rozmiarowe są dużo zgrabniejsze,
* jak każdy one size moim zdaniem nie nadaje się dla noworodka.

sara
06-03-2011, 21:20
Przede wszystkim dziękuję za możliwośc testowania.

Podobnie jak charlie, mamy d'lish, więc ja testując porównywałam, którą bardziej jest sens kupić.

Zaletą d'lish jest dopasowanie, pupka jest kształtna i ładnie wygląda.
W tutto - pupa jest ogromna. Mój maluch ma dopiero 2 msce, więc wygląda zabawnie:) Te fałdki (niby jak w pampkach) wcale kupy nie zatrzymały. Ja myślę, ze one raczej przytrzymują wkłady, żeby się nie przesuwały.

Pieluszka ładnie chłonie, wytrzymuje spokojnie 3 godziny.
Mnie do tutto przekonuje "one size". Osoby, które muszą liczyć się z kasą, wybiorą one size.

Bardzo fajne pieluszki. My je bardzo lubimy i kupimy sobie właśnie tutto.

mała Mi
21-03-2011, 10:40
ja awaryjnie jak mi się już oryginalne wkładki skończą, to futerko traktuje jak otulacz i wkładam w niego złożoną tetrę i jest ok :-))), z tym ze orginalne wkładki wiecej wchłona niz tetra, ale w domu można przecież częsciej zmienić i będzie dobrze

aser
27-03-2011, 13:36
nie dawno kupiłam IB SIO L leży super, fajnie wykrojona w kroku, nic nie przecieka, a używam bez dodatkowej wkładki tej małej, jeden wielki minus to sztywniejący wkład jak dziecko zrobi siku.
Szkoda też, że nie ma takich kieszonek też były by super :D

forgetit
27-03-2011, 14:29
To i ja dorzucę swoją opinię. Miałam dwie SIO rozmiar S. Super kształt, malutka pupka, zgrabiutkie, estetyczne. Ale wkurzał mnie wkład, bo po pierwsze sztywnieje w użytkowaniu i robi się deska, a po drugie, jak się dopnie tą drugą, mniejszą wkładkę z mikropolarkiem na wierzchu, to ta większa pod spodem się zawija.
Pewnie jeszcze sobie nabędę IB, ale dopiero jak mi dziewczyny do L-ki dorosną.

Anque
27-03-2011, 15:00
i ja dołożę swoją opinię
Kupiłam IB L
- super kształt, robi małą pupę (trochę mialam kłopotów z dopadowaniem, ale już ok)
- wkład niestety robi się twardy i dla malutkiego dziecka bym go nie polecała. Mojej to już nie przeszkadza wiec ok
- świetny materiał na pieluszce, mięciutki, super jakości
- wkłady jak na bambus schną szybko. po nocy mam już suche
Zamierzam kupić jeszcze z jedną/dwie

IwonaKM
27-03-2011, 16:01
Po przeczytaniu na tym forum pozytywnych opinii o IB SIO, w ramach wyprawki kupilam 4 sztuki rozmiar S dla mojej córeczki.
Używamy drugi tydzień od 12 doby zycia i jesteśmy zadowolone. Obie, bo Pola (waga 3050g) lubi być ubierana w IB.
Pieluszka jest malutka, nie powoduje szerokiego rozstawienia nóżek jak np. najmniejszy otulacz BambinoMio + prefold lub tetra, które się u nas zupełnie w okresie noworodkowym nie sprawdzają.
Przy noworodku używam albo prostokatnego wkładu IB albo profilowanego + mała wkładka.
Otulacz jeśli nie zostanie ubrudzony kupką, mozna spokojnie wykorzystać dwa, trzy razy.

Podoba mi się też forma pieluszki, otulacz + wpinane wkłady, co pozwala pieluszce po praniu dosyć szybko wyschnąć, dużo szybciej niż np. Bumgenius AIO.

Bardzo dobra pieluszka i zdecydowanie nabędę też większe rozmiary, gdy Pola wyrośnie z S.
Poza tym pieluszki Itti Bitti są śliczne.

ekomum
30-03-2011, 23:49
Ja używam tutto od miesiaca, moj bobas ma 5 miesiecy(9kg), niestety nie jestem z nich zadowolona. Uzywalam wczesniej AIO i SIO bez wiekszych problemow, a z tutto jakos nie moge do ladu dojsc. Nie wiem z czego to wynika, moze z mojego zakladania, ale juz probowalam na wszystkie sposoby, pozapinac, podopinac itp i w 99% mam wyciek na nogawce po niespelna godzinie (u chlopca). Szkoda mi sie ich pozbyc bo takie sliczne sa, ale mam do nich wielki zal.

mTuśka
31-03-2011, 00:12
mam 2 tutto
co prawda sa bardziej skomplikowane niz sio rozmiarowe ale nawed je lubie bo sa ladne,robia niewiele wieksza pupe niz rozmiare ib.
dla mnie najwiekszym minusem jest to ze gorzej sie dociagaja w pasie ,dosc ciasno zapinam pieluszki, oraz to ze moj M. nadal nie opanowal ich zapinania i jak on zapina sa przecieki a jak ja to nigdy.super chlonne.
ogolnie polecam tak od 6 kg+

emmaline
02-05-2011, 10:25
myłam wczo zęby patrząc na IB, i tak mnie przemyślenie naszło - jak to często w łazience -
co w nich takiego jest, że prawie każda z nas ma/ miała i sobie chwaliła?
chłonne toto specjalnie nie jest, fakt, że wąski w kroku, no i pluszowe na zewnątrz :D

kasia wska
02-05-2011, 10:27
no właśnie mnie to ciekawi, bo ja nie mam IB ani jednej :hmm:, nie wiem, jak się uchowałam :lol:
ja lubię szerokie w kroku, jaśka ma mega sik i bałabym się, że wyleci bokiem w kroku :hide:

rzufik
02-05-2011, 10:32
ja przy tośce uwielbiałam. bo ona ma kobiecą budowę :lol: i to że one jak dla mnie dość chłonne, wąskie i ogólnie takie drobne i tyłka nie powiększały to u nas były w przewadze. ale się dziecko szybko odpieluchowało. u franka polubiłam formowanki, zwłaszcza wiązane bo on chudzielec i mogłam sobie pozwolić na szaleństwo bo nie miał mrówczego odwłoka jak siostra. wiec zalety IB przestały być superwazne.
zobaczymy jak najmłodsze, moze się znowu zaopatrze w IB :)

mamapatryka
02-05-2011, 10:43
ja miałam jedną sztukę ib i szybko się jej pozbyłam,ciągle przemakała,choć wkłady nie były przemoczone.Ale podobno przez to że są niskie w stanie nie są dobre dla chłopaków,jak kiedyś dorobię się dziewczynki,to może znów się skuszę;-)

rzufik
02-05-2011, 11:40
ja miałam jedną sztukę ib i szybko się jej pozbyłam,ciągle przemakała,choć wkłady nie były przemoczone.Ale podobno przez to że są niskie w stanie nie są dobre dla chłopaków,jak kiedyś dorobię się dziewczynki,to może znów się skuszę;-)
ale to ze dziewczynki nie mają siusiaków nie oznacza że sikają odbytem :roll: więc nic to nie da... uwierz.. dziewczynki też sikają bardziej "z przodu"...

IwonaKM
02-05-2011, 12:22
też mam Itti Bitti SIO i też nie do konca jestem z nich zadowolona. I mimo niezadowolenia, w kolejnym rozmiarze również nabędę, może tylko zamiast SIO kupię AIO ;)Myślę, że z urokiem Itti Bitti jest trochę jak z damskimi szpilkami, kochamy je mniej ze względu na funkcjonalność a bardziej ze wzgledu na urodę, w końcu stopa, ba cała noga w szpilce prezentuje się zupelnie inaczej niż stopa w wygodnym trampku. Przymykamy oko na to, że IB wyprodukowano w Chinach, że wklady po zasiusianiu robia się sztywne, że przeciekają, bo przecież każda dziecięca pupcia wygląda w nich tak uroczo :)

rzufik
02-05-2011, 13:16
w chinach? ja miałam chyba wyprodukowane w australii czy jakos... :dunno: ale mogę się mylić..

kasia_mb
02-05-2011, 13:51
no, to ciągle są tylko chińskie pieluchy.. Reklama dużo daje. Reklamuje sie je jako najlepsze na swiecie to kazdy chce sprobowac. Tez chcialam ale tutto. Jak zobaczylam ja na dziecku, na jakims zdjeciuto mi sie odechcialo :)

kasia_mb
02-05-2011, 13:52
poza tym zgadzam sie ze to tak jak ze szpilkami. Niekoniecznie praktyczne i wygodne ale wygladaja..

milorzab
02-05-2011, 13:58
To jest rzeczywiście fenomen.
Narzekam na nie: przeciekają, skrzypią, bywają sztywne .
Miałam cztery i to było za dużo. Ale dwóch, które mi zostały nie pozbywam się i używam.
Ja chyba lubię to, że mała jest w nich pupa i że są ładne.

Kasia.234
02-05-2011, 14:10
Małe, zgrabne, przy tym chłonne.
Zdarzają się przecieki, a raczej wycieki bokiem ;)
Ale to były chyba pierwsze minkee (albo jedne z pierwszych), dostępne na rynku w przystępnej cenie :)

mamapatryka
02-05-2011, 14:19
ale to ze dziewczynki nie mają siusiaków nie oznacza że sikają odbytem :roll: więc nic to nie da... uwierz.. dziewczynki też sikają bardziej "z przodu"...
Z tym odbytem to aż się uśmiałam :)
Chłopakom poprostu czasami się siusiak skręci na bok i może stąd ten przeciek,a może szukam dziury w całym,poprostu to nie typ pieluchy jakie lubię a przerobiłam ich sporo :)

Kasia.234
02-05-2011, 14:32
Z tym odbytem to aż się uśmiałam :)
Chłopakom poprostu czasami się siusiak skręci na bok i może stąd ten przeciek,a może szukam dziury w całym,poprostu to nie typ pieluchy jakie lubię a przerobiłam ich sporo :)

Przecieki to raczej stąd, że jak dziecko siedzi, to pieluszka odstaje w kroku. Większość pieluszek ma gumki, które przyjegają do ciała, tutaj wkładki odsuwają otulacz nieco dalej i mogą się zdarzać przecieki. Piszę z naszego doświadczenia.

Sroka
02-05-2011, 14:46
ja moje kochalam miloscia namietna! :heart: nic nam nigdy nie przecieklo

emelbe
02-05-2011, 17:08
ja miałam jedną sztukę ib i szybko się jej pozbyłam,ciągle przemakała,choć wkłady nie były przemoczone.Ale podobno przez to że są niskie w stanie nie są dobre dla chłopaków,jak kiedyś dorobię się dziewczynki,to może znów się skuszę;-)No właśnie - podobno. Ja mam synka i nie narzekam. IB używamy od roku. Najpierw był to rozmiar M na próbę. Długo nam jednak służył, bo jeszcze do 10 kg z małym hakiem. L-ki dopiero teraz zaczynają być OK, bo wcześniej był za duży luz i faktycznie zdarzały się przecieki. Lubię je właśnie za to, że są takie zgrabne.

Mazi
02-05-2011, 17:38
porownanie do szpilek-Bomba:thumbs up:
IB sa sliczne pewnie za to sie je kocha, przedstawiane sa jako najlepsze na swiecie, duzo w reklamach usmiechnietych dzieciecych buziek, duzo fajnych kolorowych scenerii, reklama duzo robi..

ani.fa
02-05-2011, 17:54
No ja niby nie przepadam, ale mam trzy AIO:). Niby mało ich używam, ale jak myślę sobie żeby sprzedac, to mnie na sentyment za tą zgrabną pupą ogarnia. Hmmm:duh:
No faktycznie fenomen jakiś.

Kasia.234
02-05-2011, 17:57
No właśnie - podobno. Ja mam synka i nie narzekam. IB używamy od roku. Najpierw był to rozmiar M na próbę. Długo nam jednak służył, bo jeszcze do 10 kg z małym hakiem. L-ki dopiero teraz zaczynają być OK, bo wcześniej był za duży luz i faktycznie zdarzały się przecieki. Lubię je właśnie za to, że są takie zgrabne.

Synek ma 2 lata i 2 miesiące, wazy chyba 12,5 kg a ciągle mamy w użyciu trzy eM-ki :D (eL-ki też, ale obecnie tylko dwie)

ledunia
02-05-2011, 17:58
Ja też je uwielbiam. Wcale nie są bardzo sztywne jak się wykwaskuje wkładki. Super chłonne (choć ze dwa przecieki były jak nie dokładnie w pachwiny założyłam i Lena siedziała w krzesełku lub w wózku). Teraz choć mam mega sika to nie przecieka nic. Zgrabne, ładne i mimo, że jedna mi szeleści to je lubię bardzo. Niestety nie mam wiele (4 szt.). Nie wiem jak by to było z mniejszym dzieckiem, ale dla ponad rocznej panny myślę, że są idealne - zwłaszcza pulchnej ;)

emelbe
02-05-2011, 20:09
Synek ma 2 lata i 2 miesiące, wazy chyba 12,5 kg a ciągle mamy w użyciu trzy eM-ki :D (eL-ki też, ale obecnie tylko dwie)
Ja miałam tę starą ciut mniejszą wersję, dlatego zaczęły się robić za małe, więc je posłałam dalej w świat;)

Kasia.234
02-05-2011, 21:09
Ja miałam tę starą ciut mniejszą wersję, dlatego zaczęły się robić za małe, więc je posłałam dalej w świat;)

Ja też mam te stare, mniejsze :)

Olik
02-05-2011, 21:32
Dla Kornelii miałam trzy sztuki, zaczęłam od eLek. Chociaż moje ulubione to Yetty to muszę mieć IB bo mąż je kocha. Dla Idki miałam nawet eSki, żałuję że urodziła się wielka i pulchna, bo ponosiła je tylko 2 miesiące, ale już zbieram eMki. Są zgrabne, mają intensywne kolory, fajny jest ten system wkładek na napki. Przy Neli od czasu do czasu wyciek się zdarzył, przy Idalii póki co ani razu.

Anque
02-05-2011, 21:35
to w sumie chyba wyjaśniłyście mi dlaczego moje L na Natce ciągle przeciekały.... a przy nóżkach miała troche luzu..no i się ich pozbyłam :duh: zamiast poczekać aż mi dzieć dorośnie :D
ale mam AIO i kocham normalnie miłością wielką :D

mTuśka
02-05-2011, 21:49
był okres ze mialam 2 ib sio L jak z miala jakies 8 miesiecy,czesto przeciekały ale byly po prostu za duze.
na wymiance niedawno dostałam sio L i pokochalam,teraz mam 4 sio i 2 tutto .na wypietym tyleczku wyglada cudnie :lol:

mirabel
02-05-2011, 22:10
IB akurat nie są moimi ulubionymi pieluszkami ale mamy kilka w stosiku i za szybko ich się nie pozbędziemy

Fenomen ich polega na tym, że są:
- zgrabne
- milutkie (zarówno dla oka jak i w dotyku)

kawiareczka
02-05-2011, 22:24
właśnie sprzedałam dwie a Wy mi tu tak piszecie, że łezka mi się za nimi kręci, takie cudne są normalnie, że eh. Niestety u nas się nie bardzo sprawdziły i niechętnie po nie sięgałam, choć lubiłam miziać i patrzeć;) Gdyby jakoś działały bez tej wielkiej płachty to bym tylko IB SIO miała w szafie. Niestety z płachtą sztywne po pierwszym siku, bez płachty mokre w 3 sekundy. Buu. A piękne i zgrabne są diabelsko.

emmaline
02-05-2011, 23:25
no u nas do spania się ewidentnie nie nadają - Werona śpi na boku i sik nie zdążył nawet wsiąknąć a spłynąl po nodze elegancko :)

ale mamy z 5 w sumie, jedną dlish i 4 tutto :P

Kasia.234
02-05-2011, 23:29
A u nas się zdarza, że synek w nich śpi całą noc. Jeśli wracamy od dziadków i zasnie po drodze (a staram się na powrót zakładać własnie IB) to nie zmieniam już w domu i śpi w niej do rana. Dają radę :)

emmaline
03-05-2011, 16:53
hm, no u nas na stówę by nie dały - pomijając wyciekanie po nodze, to panna śpi 12h, w czasie któych mnie ssie z 4x, więc i sika odpowiednio....

mikulo
03-05-2011, 18:53
Ja mam dwie, miałam cztery, ale się pozbyłam, bo jednak jak na IB, to było za dużo. Jak dla mnie pieluchy te mają duzo minusów, ale ten jeden jedyny plus wystarczy, zeby choć jedną mieć :). Cenię ją za zgrabność i urok, ale nic poza tym. Jej najgorszą wadą u nas było to, że sztywne brzegi wkładów odznaczały się mocno na skórze, dlatego u nas IB są goścmi, ale na pewno sie przydają przy bardziej dopasowanych spodenkach :).

ph78
03-05-2011, 22:02
My używamy tylko IB z oryginalnymi wpinkami SIO albo z tetrą (po domu) - żeby młodej oszczędzić kontaktu z polarem przez 3h.
Praktykujemy je półtora roku, przerobiłyśmy całą rozmiarówkę, mamy kilkanaście sztuk plus kilkanaście wkładów dodatkowych i fenomen polega na tym, że 1, są najmniejsze/najbardziej kompaktowe (co akurat u mojej Calineczki jest istotne;)) przy 2, super chłonności, 3, to zero przecieków przy umiejętnym zapięciu pieluchy i dopasowanym rozmiarze i właśnie 4, możliwość zmiany wkładu czy wykorzystania futra jako otulacza.

Moim zdaniem rozmiar M się nie zmienił. L były mniejsze, teraz są większe.

sheana
03-05-2011, 22:12
Bo wąskie i to futerko cuudne :) Nadal uważam za śliczne, ale musiałam się pozbyć, bo Smo uczulał ten welurek. A takie zgrabniusie na pupie były!

aser
04-05-2011, 11:01
IB bardzo lubię za to że są wąskie w kroku i zgrabnie leżą na pupci, przecieki się trafiają przy większym siknięciu(wkłady są całe przemoczone,a nie próbowałam jeszcze tej dodatkowej małej wkładki), po za tym to nie mamy przecieków i są prześliczne kolorki :p

a co do sztywnych wkładów to robią się takie po zamoczeniu i wtedy zaraz zmieniamy na suchą pieluszkę albo zmieniam wkładki :mrgreen:

mikulo
04-05-2011, 11:30
Właśnie, po przemoczeniu robią się sztywne, ale nie zmienię przeciez pieluchy, jak mi zaraz po załozeniu dziecie nasika, a pielucha na wpół sucha. Z dodatkową wkłądka jest bardziej chłonna, ale u chłopca nie ma wtedy luzu przy jąderkach, to kolejny minus. Ale i tak je lubię ;)

mi.
04-05-2011, 11:35
jako, że nigdy nie patrzę z jakiego działu "nowy wątek" czytam... myślałam, że to posty o liceum z maturą międzynarodową :lol:

a IB nie mam. jakoś totalnie mnie nie kręcą ani minkee ani "firmówki" :hide:

Olapio
04-05-2011, 11:45
Właśnie, po przemoczeniu robią się sztywne, ale nie zmienię przeciez pieluchy, jak mi zaraz po załozeniu dziecie nasika, a pielucha na wpół sucha. Z dodatkową wkłądka jest bardziej chłonna, ale u chłopca nie ma wtedy luzu przy jąderkach, to kolejny minus. Ale i tak je lubię ;)

dlaczego nie zmienisz? ja jak zauwazam ze Michal nasikal to zmieniam od razu
po co ma w siuskach siedziec?

ja lubie IB za to ze Michal w nich nie jest skazany wylacznie na dresy ale moze zalozyc dopasowane jeansy :)

kawiareczka
04-05-2011, 13:19
mój chodzi w dżinsach w m.i. fuzzi bunz i w chińczykach babyland, w IB też chodził;-) w dresach nie chodzi w ogóle, tylko w domu;)

Szczuru
04-05-2011, 13:29
a nam służyły..póki Lilka nie zaczęła puszczać mega sików ;)
są fajne,ale uważam,że dla młodszych :) albo dla mini sików :)

serio są chińskie?
a było napisane,że z australii :P


i w dzinsach też chodzi w innych,nie tylko IB :p

emmaline
04-05-2011, 13:46
designed in australia, made in china.

Szczuru
05-05-2011, 08:10
designed in australia, made in china.


no tak,niech żyje moje czytanie ze zrozumieniem xD

mynia
05-05-2011, 08:15
Ja je nadal lubię. Głównie za to że wąskie w kroku, a moja Zosia do chudzieńkich nie należy więc nie narzekam. Są małe na pupie, czego nie mogę powiedzieć o większości pieluch. Przeciekać - czasem przecieknie, podobnie jak inne pieluszki... Ale mała siusia teraz na prawdę bardzo bardzo dużo i czekam aż się odpieluchuje :)

kasia_B
07-05-2011, 14:10
mam dwie, choć jeszcze nie miałam okazji wypróbować- pieluszki bardzo fajne, zgrabne, choć to wpinanie wkładów nieco skomplikowane i zastanawiam się czy napki nie będą uwierały maluszka. Bardziej pasują mi wkłady od IB SIO

lilka_l
11-05-2011, 15:14
Przeciekają, i ten twardy wkład... dla drugiego bobasa się nie skuszę. NO chyba że coś nowego i lepszego wypuścili.
Ale wygląd i efekt małej pupki bezkonkurencyjny

Eko_mamusia
25-05-2011, 12:43
a my mamy ONE SIZE i niestety narazie jest ona troszke zbyt luźnawa na mojego synka, pomimo iz urodził sie on bardzo duży.
pieluszka ładna, z wkładami łatwo sie połapać jednakże mamy wycieki wiec narazie lezy w szafie i czeka na lepsze czasy :) Może jak Kubuś będzie wiekszy pieluszka rowniez sie lepiej sprawdzi.

Agnieszka :)

Sikorka
29-06-2011, 15:09
Jedna z moich ulubionych pieluszek. Taka mała, a taka chłonna! Bardzo dobrze leży na chudej pupie :-)

ewaibartek
06-07-2011, 18:11
ja miałam od urodzenia te pieluszki,ale przy leżącym dziecku wkurzały mnie te napy na plecach,nie macie wrażenia ze sa niewygodne?
teraz już dorośliśmy do roz L wiec chyba znowu sobie kupie IB

schiselle
17-08-2011, 14:19
ja właśnie sobie nabyłam roz S i jestem tak zadowolona, że kupiłam następne 4 :D

zoolka
17-08-2011, 17:22
ja zmuszona wybrać coś w pieluszkarni za ok 70 zł... susiłam się na IB ... i dylemat zaczął się przy rozmiarze... Młody waży 6.500 ... więc wypada kupić M... aLe że L wydała mi się jakas taka maŁa... spróbowałam... i pasuje ! zakłądam na noc... i 0 wycieku... !!! tak na dobrą spr w tym momencie każdy rozmiar by na Młodego pasowaŁ ! :) ... wkłady jeszcze nie zdążyły zesztywnieć... więc pieluszka sprawuje się bosko... a one są takie milusie i piękniusie, że jak znajdę jakiś mankament to im i tak wybaczę :thumbs up:

libra
19-08-2011, 09:21
Z tymi rozmiarami w kg jest problem, bo dzieciaki przecież różne są. My używamy L choć dzieć waży 9kg i na wszystkie napy nie dopnę (a szczuplak z niego:hmm:) Nieco większe są bitti tutto (powtarzam, nieco:-?) więc chyba te australijskie dzieciaki jakieś takie mikre są:hmm:
Ale i tak je lubię i chetnie jeszcze dokupię - ostatnio zakupiłam 2 limitowane- boskie, ale zobaczyłam tą i wymiękłam:love:
http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/dlish-ayannah_MED.png
Czy one są gdzięs w Polsce dostepne??? Spotkałyście się?

mamaani
19-08-2011, 15:53
Ja własnie testuje moją pierwszą ib snap na pupci córci. Dla mnie super. Nic nie wyciekło, a to pierwszy test ;) . Po wyciagnięciu wkładów a otulacz był zupelnie suchy i włożyłam do niego tetre... rewelacja nawet z tetrą. 2 h spokoju na samej tetrze, poprostu bajer;-). Dodam, że moja Ania ma niecałe 6 kg i nosi m i już jest ok.Nie moge się doczekać następnych sztuk , które zamówiłam.

libra
25-08-2011, 15:56
Odświeżę trochę wątek;-)
U mnie fascynacja jest dośc świeża, bo jakoś wcześniej nie wyobrażałam sobie wydac na jedną pieluchę pow. 40zł i siedziałam w kieszonkach, chinkach itp. Ale ostatnio oszalałam - również na punkcie IB sio i moja kolekcja się powiększa:mrgreen:
Nie wiem tylko oco chodzi z tym trzeszczeniem, szeleszczeniem, o którym piszecie. Moje takich dźwięków nie wydają, ale kilka razy prane, więc może je też dopadnie:hmm:

Użytkuje się je świetnie - nic nam nie przecieka, L są idealne na mojego 9 kilowego szczuplaka (serio), no i ten wąski kroczek - w porównaniu z wonderoos 1 to jak majteczki ;-)

mynia
25-08-2011, 15:59
my już odpieluchowane a IB używane rok - kupione nowe, zadbane nigdy mi nie trzeszczały ani szeleszczały. Wkład mają twardy to prawda - ale to już zależy czy pasuje dzieciu czy nie.

mamaUlki
25-08-2011, 16:02
libra widząc jak bierzesz hurtem wszystkie IB :) też się skusiłam na jedną, tylko jeszcze do mnie nie dotarła, zobaczymy jak się sprawdza:)

jadorota
25-08-2011, 16:23
Ja miałam, ale ta wkładka twarda... Nawet nie założyłam chyba, albo może raz. Dupka owszem zgrabna, ale jednak wolę bugeniusy:)

libra
25-08-2011, 22:40
libra widząc jak bierzesz hurtem wszystkie IB :) też się skusiłam na jedną, :)

:mrgreen:
Będziesz zadowolona.

Fakt, wpadłam ostatnio w szał zakupowy. A jak już widzę IB sio to nie ma zmiłuj - musi by moja. Ale zamierzam na razie spasowac - dla zachowania resztek przyzwoitości:lol:
Powinnam zacząc wyprzedawac stosik kieszonkowy,zamieniając go na IB. Tylko nie bardzo mam ochotę pozbywac się moich kieszonek - jakoś tak się do nich przywiązałam:hmm:

emmaline
25-08-2011, 22:52
moje tesz nie skrzypia, juz z rok ich używamy....

libra
27-08-2011, 17:50
Czy one są gdzięs w Polsce dostepne??? Spotkałyście się?

Już znalazłam w pieluszkarni. Znaczy się dostawa była;-)
No to trzeba się zastanowic ile jeszcze chcemy, znaczy potrzebujemy;-)
ten model na pewno, takie zielono-niebieskie przecinki też ładne, no i brąz i czerń. I to by było na tyle - z tymi które mamy wyjdzie 12 (w tym 1 tutto, ale chętnie bym ją wymieniła na sio L, bo jednak dopasowane lepsze;-))

mamaani
27-08-2011, 21:30
wczoraj sio nam nie utrzymało kupki niestety:ninja:, ale chyba z winy mojego eksperymentu...włozyłam do niej prefold pieluszkarniowy z pomarańczowym obszyciem, bo wydawał mi się wielkosciowo idealny, kupa była wszędzie ale nie w pieluszce:duh:, nie polecam, tetra się lepiej zdecydowanie sprawdza i odpowiada mi to, że jest miękka

guzik
28-08-2011, 23:48
fajne, zgrabne...gdyby tylko te wkłady nie robiły się takie strasznie sztywne, to byłyby idealne:)

kerstin200
29-08-2011, 01:08
ja mialam S i M. musiałam kupic, bo piekne, i w sklepie w komentarzach same superlatywy.
po zakupie mogę powiedzieć, że są i plusy i minusy. plusy takie, że, oprocz wyglądu i zgrabności, szybko mogłam przesiąść się na wielo, bo moje dziecię po pampuchach miało pawianią pupkę i nie mogłam na to patrzeć. a że maleńki był, we flipa mógłby się zmieścić cały... i tu wielki plus małych itti bitti.
wkłady SIO - dramat. przy nich mi najwięcej przecieków wyszło. takie sztywne i dziwne, składane... nie rozumialam tego wynalazku zupełnie ;) używałam zatem z ręczniczkami z ikei i to było super polączenie. ale przeciekały czasem i doprowadzało mnie to do szewskiej pasji. M-ki już nie używałam z takim zachwytem, wkłady niemal nietknięte.
S-kę postanowiłam zatrzymać, ale pożyczyłam koeżance pod warunkiem, że będzie szanować, więc tak jakby już jej nie mam po praniu przez nią w mydle i suszeniu w suszarce bębnowej :(
a M-kę z radością puszczę w świat, niech się przyda komuś, kto je lubi...

mamaUlki
31-08-2011, 19:59
A ja właśnie mojej małej na pupę założyłam i się nie mogę nadziwić jaka zgrabna :) podoba mi się bardzo tylko obawiam się że chłonnością nie powala.. Kupiłam używaną, a wkłady dalej miękkie. Chyba sobie jeszcze dokupię :)

sprawdziłam chłonność całkiem całkiem, ale co najlepsze otulacz suchy i jak bym miała dodatkowe wkłądy mogłabym go ponownie użyć:) co jest dla mnie cudem co najmniej ;) bo wszystkie kieszonki mi przemakają i sio close parent też. Kupię jeszcze!

mama-donna
14-09-2011, 12:25
Przeczytałam wątekmpobieznie i mam pytanie czy tą część otulaczową można użyć ponownie ze świezym wkładem, czy po jednym siku ona też jest juz do prania. Bo ze zdjęć mi wygląda jak by tam był polar. No a skoro polar to chyba już sie nie da, bo nasiaknie trochę. Mam rację, czy bredzę?

okoani
14-09-2011, 16:04
Przeczytałam wątekmpobieznie i mam pytanie czy tą część otulaczową można użyć ponownie ze świezym wkładem, czy po jednym siku ona też jest juz do prania. Bo ze zdjęć mi wygląda jak by tam był polar. No a skoro polar to chyba już sie nie da, bo nasiaknie trochę. Mam rację, czy bredzę?
można użyć z nowymi wkładkami :]

mama-donna
14-09-2011, 16:44
można użyć z nowymi wkładkami :]

A co tam jest od środka? Polar?

mamaani
14-09-2011, 17:32
to jest welurek, który daje dziecku uczucie suchości :), ja wkładam do otulacza tetre jak mi wklady mala zamoczy i fajnie się sprawdza zarówno sio w tej kombinacji, jak i tutto. Tutto lepiej jesli o kupy chodzi...;)

schiselle
14-09-2011, 19:14
ja dawałam jeszcze zwykłe wkłady szyte z resztek bawełnianych, małe miękkie ręczniczki frote, a jeśli chodzi o kupki to TYLKO raz mi puściła, ale to była meeeeeega kupa ;) czasem cały dzień miałam 1 otulacz i tylko wkładałam co się dało i co się zmieścoło, trza ładnie założyć, żeby nie na fałdkach się zatrzymała pieluszka a przy kroczku :)

libra
15-09-2011, 13:06
A co tam jest od środka? Polar?
Polar. Ale nie ma to znaczenia - to tylko zabezpieczenie pul-a, a wkładki po kilku praniach chłoną super, więc możesz tak naprawde zmieniac po każdym siku tylko wkłady.

ania1982
15-09-2011, 17:28
Kupiłam SIO bo miało być ekonomicznie. W efekcie i tak piorę całość po zasikaniu, także mi bardziej pasuje jednak AIO. Jest milsza, wkłady tak nie sztywnieją jak w SIO. Wkład kwadratowy powoli robi się sztywny jak deska.

jul
19-09-2011, 12:31
lubię, bardzo lubię. Kupiłam jedną, dokupiłam następną - IMHO skuteczniejsze niż kieszonki i bardziej higieniczne, bo wkładki odczepiane od pula mogę wyprać w wyższej temp. niż aio czy całe kieszonki. Jedno co mi przeszkadza, bo nie lubię, to minkee, przy czym pieluszka w krowie łaty ma fajniejsze, krótsze - limitowane mają krótsze minkee niż jednokolorowe? I nowe wkłady schną trochę dłużej od starych - też mnie to zastanawia.

mmadzik
07-10-2011, 11:30
Mamy Skę SIO - uwielbiam! :heart: Pasuje idealnie na małą pupkę, super wygodna w używaniu wg mnie.
Ale fakt - malutka i na krótko starczy... A ja już myślę o Mkach ;)

IwonaKM
07-10-2011, 11:51
Ale fakt - malutka i na krótko starczy...

ja też się naczytalam, że na krótko starczy a moje dziecko cały czas z S nie może wyrosnąć, a ma już 7 miesięcy. Fakt nie wazy jeszcze 7 kg

im lepiej pieluszka dopasowana, tym rzadziej zdarzają się wycieki.
Był okres, gdy żałowalam, ze mam aż 5 sztuk Itti Bitti SiO S, a teraz gdy sa bardziej dopasowane, mam do nich juz mniej zastrzeżeń

schiselle
07-10-2011, 12:08
mój Jo ma 4 m-ce i waży 6,5, ale on długi jest...no i wyrósł mi niestety z eSek i teraz na eMki poluję :)

mmadzik
07-10-2011, 14:26
ja też się naczytalam, że na krótko starczy a moje dziecko cały czas z S nie może wyrosnąć, a ma już 7 miesięcy. Fakt nie wazy jeszcze 7 kg


Kwestia wzgledna... Moja miesieczniaczka wazy juz ponad 5 kg...

Olik
07-10-2011, 15:21
Kwestia wzgledna... Moja miesieczniaczka wazy juz ponad 5 kg...
Moja 7-miesięczna waży ponad 9 kg, nosi Lki

KaiDo
09-10-2011, 16:34
Mimo początkowego zachwytu nie polubiłam się IB SIO. Miała być niezawodną pieluszką na wyjścia, a bardzo często przeciekała...nie wiem w sumie dlaczego. I sztywne wkłady też mi przeszkadzały.
Ale odszyta była pięknie, istne cudeńko:) No i zgrabna jak mało która.

negrita
10-10-2011, 07:55
Mam fioletową SIO rozm S
Moja mała chuda pupka waży teraz około 6 kg i pieluszka robi się ciasnawa. Pieluszka po kilkunastu praniach nadal wygląda przepięknie milutki materiał zewnętrzny , polar w środku prawie się nie skulkował. Bardzo porządnie uszyta, napy dobrze trzymają. Jeżeli chodzi o wkłady to:
jak dla mnie za sztywne,
długo schną,
rewelacyjny sposób przypinania ich do kolorowych napków (mojemu mężusiowi strasznie się to spodobało). Troszkę jestem rozczarowana tą pieluszką, bo u mojej małej na pupce ona przecieka. Czytałam na forum, że u innych mam się ona sprawdza, dlatego jestem rozdarta czy kupować rozmiar wiekszą czy dać sobie spokój.

Magda&Franio
28-10-2011, 20:07
Widziałyście nowe limity? Piękne są http://www.babipur.co.uk/shop/Reusable_Nappies-Itti_Bitti_Nappies_and_Wet_Bags/c23_69/p6999/Bitti_Tutto_New_Limited_Edition_Minky_Prints/product_info.html

morla1
28-10-2011, 20:18
Widziałyście nowe limity? Piękne są http://www.babipur.co.uk/shop/Reusable_Nappies-Itti_Bitti_Nappies_and_Wet_Bags/c23_69/p6999/Bitti_Tutto_New_Limited_Edition_Minky_Prints/product_info.html
Świetne...czemu w Polsce nie ma tych limitów? Pojawiły sie w Pieluszkarni jakieś inne..jakby ktoś zamawiał z tego sklepu to chętnie sie podłącze..

IwonaKM
28-10-2011, 23:08
Świetne...czemu w Polsce nie ma tych limitów? Pojawiły sie w Pieluszkarni jakieś inne..jakby ktoś zamawiał z tego sklepu to chętnie sie podłącze..

limitowane Itti Bitti dostępne w Pieluszkarni to wzór chyba z wiosny tego roku, o nowych wzorach juz pisali na swoim profilu na f-b, więc pewnie niebawem i w Polsce sie pojawią

Magda&Franio
29-10-2011, 06:39
W pieluszkarni będą owszem ale dopiero za jakiś czas. Na razie zostaje nam chyba powzdychać do zdjęć na zagranicznych portalach.

morla1
29-10-2011, 08:08
W pieluszkarni będą owszem ale dopiero za jakiś czas. Na razie zostaje nam chyba powzdychać do zdjęć na zagranicznych portalach.
Ale już wiem na co czekać..bo chciałam zamówić jeden ze wzorów obecnych teraz ale jakoś mnie nie powaliły, a te nowe piękne tak ze nie wiem czy nie skuszę sie na więcej.

Magda&Franio
29-10-2011, 08:14
Z poprzednich limitów mam tego zielonego Ponder - bardzo dużo zyskuje po założeniu a pupkę. Chętnie bym się przyłączyła do zagranicznego, grupowego zamówienia nowych limitów.

morla1
29-10-2011, 08:17
Z poprzednich limitów mam tego zielonego Ponder - bardzo dużo zyskuje po założeniu a pupkę. Chętnie bym się przyłączyła do zagranicznego, grupowego zamówienia nowych limitów.
No właśnie ja chciałam tego zielonego zamówić, najbardziej mi przypadł do gustu..a zakupów zagranicznych nie robiłam jeszcze i może bym spróbowała ale czytajac właśnie Twoj post o zamówieniu tych merynosków i zagubieniu paczki mam stresa..

Magda&Franio
29-10-2011, 08:47
Ale sprzedawca wysłał nam merynoski jeszcze raz i wczoraj właśnie wysłałam je do dziewczyn :)

Magda&Franio
06-11-2011, 20:25
Dziewczyny są super ceny na itti bitti http://ittibitti.co.uk/index.php?main_page=index&cPath=155&zenid=85442028bf2c42f81c5d6b64eed2e736
tylko wysyłka na terenie uk niestety ;( Czy znalazłaby się jakaś życzliwa forumka która pomogłaby w wysyłce do polski?

libra
06-11-2011, 22:02
Ja kupiłam ayannah - dla synka:ninja: bo mi się strasznie podobała, a na żywo okazała się jeszcze piękniejsza:thumbs up: I wcale nie jest dziewczyńska:mrgreen:.
Z tych nowych podoba mi się eton. I beach stripes ze starych, ale nigdzie już nie ma L-ek:roll: A poluję (może ma ktoś na zbyciu?;-))

holica_1630
09-11-2011, 13:36
Powiedzcie mi jak to jest z tym szeleszczeniem pulu?? Kupiłam kilka IB SIO używanych od kilku róznych osób i jedne szeleszczą pomimo zapewnienia że były używane zaledwie 2 miesiące, a inne nie szeleszczą?? Chodzi o sposób prania? Może detergent używany do prania? No sama nie wiem.

libra
10-11-2011, 12:16
Też mnie to zastanawia:hmm: - kupiłam 2 używki od tej samej osoby - jedna szeleści, a druga (wyglądająca na bardziej zużytą) nie. Zakupione nówki nie szeleszczą wcale, a używane intensywnie od 4-5 miesięcy, prane w 60 st. z miofreshem lub nappy freshem. Nigdy ich nie wrzucałam na 90 st.

Kasia.234
10-11-2011, 12:19
Powiedzcie mi jak to jest z tym szeleszczeniem pulu?? Kupiłam kilka IB SIO używanych od kilku róznych osób i jedne szeleszczą pomimo zapewnienia że były używane zaledwie 2 miesiące, a inne nie szeleszczą?? Chodzi o sposób prania? Może detergent używany do prania? No sama nie wiem.

ja też nie wiem, od czego to zależy
miałam w swoim czasie chyba z 7 sztuk, wszystkie prane tak samo, 2 szelesciły, reszta nie

mama_maleństwa
19-01-2012, 10:23
Ciekawi mnie co się lepiej sprawdza w przypadku Itti Bitti - SIO czy AIO? Co wolicie i dlaczego?

IwonaKM
19-01-2012, 11:50
był juz wątek na ten temat
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=29967&highlight=itti+bitti

jul
19-01-2012, 13:30
podniosę wątek
nie używałam AIO - lubię IB w dużej mierze za to, że są SIO - mogę od czasu do czasu porządnie wygotować wkładki bez strachu o pul (wkładki niby bambus, ale nie zauważyłam żeby się kurczył od 90 stopni raz na jakiś czas).

MamaDi
01-02-2012, 23:49
AIO nie używałam. SIO lubię ze względu na szybkie schnięcie i możliwość wyprania w wysokiej temperaturze. Minus wg mnie - wkłady raczej twarde. Ogólnie lubię IB bo są zgrabniutkie i nie robią wielkiej pupy:)

kawiareczka
01-02-2012, 23:56
miałam obie. Plusy- zgrabne i piękne. Minusy- SIO- wkładka po zsikaniu twarda jak kamień co nie może być komfortowe dla dziecka, przeciekały; AIO- schła (lato) ze dwie doby, przeciekała także:-(

mamaUlki
13-06-2012, 15:48
podnoszę i pytam jak się S-ki sprawują? AIO czy SIO lepsze? Na ile starczą?

Kasia.234
13-06-2012, 15:52
podnoszę i pytam jak się S-ki sprawują? Na ile starczą?

to zależy od dziecka
mojej Agatce S-ka wystarczyła na jakiś miesiąc, zaczęłam używać jak miała jakieś 2 tygodnie (waga urodzeniowa 4230, po dwóch tygodniach pewnie 4,5 kg, miesiąc później już ciasna, ale moje dziecko dość pulchne i duże było)

teraz ma 5 miesięcy, ubranka na 74 przymałe się robią, waga około 8 kg i ledwo dopinam M-ki, za to przy Grzesiu M-ki używałam jeszcze jak miał półtora roku (i to te starsze,mniejsze).

Wiewiórka
13-06-2012, 16:00
podnoszę i pytam jak się S-ki sprawują? AIO czy SIO lepsze? Na ile starczą?
dla mnie obie fajne, nie twardnieją wkłady, pewnie to zależy od wody
Używalismy od wyjścia ze szpitala z 8 m-cy, ale mój Macius słabo rośnie w porównaniu z innymi dziećmi. A twoja starsza córcia jak rosła?
Drugi raz bym kupiła znowu S-ki, ale nie planuję więcej dzieci
I używam i używałam je tak, że wkładkę profilowaną używałam z mini wkładką a składany wkład osobno na spacery. 2 rodzaje kładek bez sensu jest maluszkowi wpinać na dzień

Ananke
13-06-2012, 16:07
podnoszę i pytam jak się S-ki sprawują? AIO czy SIO lepsze? Na ile starczą?

My uzywalysmy S od 3 tyg. do 5 mies. Ale mloda z gatunku chudych i dlugich. Teraz np. uzywamy L i zapinam wciaz ciasno. Ja wolalam SIO, bo mozna dokupic drugie tyle wkladow co pieluszek i albo uzyc ponownie otulacza jesli wkladka tylko zsikana, albo po praniu otulacz wysycha szybko i mozna wpiac suche wkladki bez czekania az te wyprane wyschna.

Maminek
19-06-2012, 19:42
za piękny wygląd małej pupki w ślicznych kolorach, dobre wykonanie.

Wiewiórka
08-08-2012, 21:47
mi się wydaje że SIO lepiej chłonie od AIO, bo mi AIO pezecieka

obrigada
08-08-2012, 22:31
a ja je uwielbiam, chociaż tylko na wyjścia zakłdam, w domu wełna (alergia)
są po prostu pieknę, mają wdzięk, M na półtorarocznej pupie to jak majteczki, a i L nie ogromne.
przeciekają czasem, ale im to wybaczam. Moim zdaniem przeciekanie to wina wkładów - są troszkę zbyt wąskie i dlatego otulacz staje się po bokach wilgotny.
A próbowałyście IB z innymi wkładami, które są szersze i mają napki (rozstaw trochę nie pasuje, ale da się wpiąć i nie gniotą)? Z konopnymi to mój ulubiony zestaw, wtedy IB stają się niezawodne.

spinek
08-08-2012, 22:40
popieram Wiewiórkę, aio jakby przy nózkach przemakało, w sio to się nie dzieje (dodatkowo aio przecieka nim same wkłady nasiąkna i nie jest to kwestia wyeksploatowania pieluchy czy złego dopasowania do ciałka)


edit: aaaa.... i jeszcze dodam, może komuś się przyda, w przypadku bardzo tłuściutkich ud, jak nasze;) , znacznie lepiej sprawdzają się wersje rozmiarowe niż tutto, to drugie...hmmm...delikatnie rzec- niedopasowane jest;) jak wielkość ud odpowiednia to wisi w kroku jak spodnie na skejcie;)

zoana
08-08-2012, 22:45
AIO nie lubię,SIO bardzo a najbardziej tutto, ale to od niedawna.
Tutto najbardziej za te przeszycia w środku,których nie ma ani AIO ani SIO, a które wszystką wilgoć pięknie trzymają wewnątrz pieluszki i zewnętrzny materiał minki nie moknie.

borussia
18-08-2012, 01:30
mam pytanko: ta mała dodatkowa wkładka z czerwonymi napkami która jest lepsza z bambusa czy ta z mikrofibry?
Używamy SIO L i zastanawiam się nad dokupieniem tych małych wkładek bo te 2 co są w komplecie nie dają już rady :?

jadoma
19-08-2012, 15:21
Bambus będzie bardziej chłonny, choć sztywniejszy.....

Mama Lili
31-08-2012, 21:23
Mam Tutto - wygląda 'lux' ;)
Ale trochę toporna dla mnie w użytkowaniu i wkładki z napami cały czas mnie zastanawiają - czy jakby moje dziecko mówiło, to by powiedziało 'uwierają mnie w pupę!'...? Nie wiem też nigdy jakiej konfiguracji wkładek użyć, tj. która z którą wystarczy :rolleye: Podoba mi się fakt rynienek przy nóżkach - zabezpieczajki ;)

DOMI
15-09-2012, 21:17
ehh, śliczności na które napaliłam się jak szczerbaty na suchary, a potem musiałam zrezygnować...,mega pozytuwne zdziwienie jak sprawdzałam, że faktycznie od pupy suchutko, a od drugiej strony cała wilgoć

kamilam
26-09-2012, 13:13
Ja mam tutto i bardzo mi się podoba. Jest milusia, wąska w kroku co przy biegającym maluchu jest ważne. System wkładów na napki też jest super :) tylko cena odstrasza :( całe szczęście że na bazaku można nabyć taniej :wink:

ewaibartek
26-09-2012, 13:40
nie uważacie ze tutto jest troche przekombinowana? na pewno dla leżącego dziecka nie jest za dobra,bo za duzo ma na pupie i placach

Kasia.234
26-09-2012, 13:42
nie uważacie ze tutto jest troche przekombinowana? na pewno dla leżącego dziecka nie jest za dobra,bo za duzo ma na pupie i placach

jak włożysz wszystkie wkładki to nie bardzo
ale przecież dla leżącego (czyli pewnie masz na myśli noworodka) wystarczy jedna wkładka, a wtedy nie jest tak grubo/wysoko

minimka83
26-09-2012, 18:41
Dla mnie Tutto to porażka. Bardzo sztywne. Kupę trzeba skrobać z każdej strony, jako otulacz nie bardzo, bo nic się nie mieści. Zdecydowanie nie lubię :)

Honorata
26-09-2012, 21:06
Dla mnie Tutto to porażka. Bardzo sztywne. Kupę trzeba skrobać z każdej strony, jako otulacz nie bardzo, bo nic się nie mieści. Zdecydowanie nie lubię :)

Zgadzam się, a już zwłaszcza dla chłopaka. Miałam przez chwilę, wkładów w środku tyle napchane, że Młody jak osa wyglądał, a z przodu mimo tego wszystkiego prawie nic nie miał do chłonięcia. Może nie umiałam ich dobrze zamontować, ale to przecież nie o to chodzi, żeby się nad tym zastanawiać. Sprzedałam po jednym użyciu i teraz już wiem, że pomimo że piękne, Itti Bitti nie są dla mnie (bo SIO też próbowałam).

Wiewiórka
26-09-2012, 21:09
a ja jestem z IB zadowolona! Aha, do tutto dla chłopca odwrotnie dopina się wkłady

aleocochodzi
28-09-2012, 09:58
Aha, do tutto dla chłopca odwrotnie dopina się wkłady

Ja do chłopca wkłady wpinam normalnie, tzn. tak, żeby się kolory napek zgadzały. Uważam, że wcale wkładów nie jest za dużo. Przecież nie trzeba wszystkich używać naraz. Lubię je bardzo. M chciał wymienić nasz stosik na same Bitti Tutto. :) A... Kupuję je na amazon.co.uk, bo jeśli są w promocji, a jakaś zwykle jest, to wychodzą taniej niż w Polsce, a przesyłka jest darmowa przy założeniu, że się wyda 25 funtów. Drugie dziecko gdzieś tam w planach, a my już zaopatrujemy się w IB w rozmiarze S, bo czasem są takie promocje, że nie możemy się oprzeć. Mama mówi, że to uzależnienie. :)

asioczka
28-09-2012, 11:35
Nam Ski starczyly na krotko i kupa wylatywala bokiem ;/. Mialam Bitti D'lish. nienawidzilam tych wkladow skladanych, za to te pojedyncze z "sucha" strona uwielbiam. Uzywam je do formowanek na noc i nie dosc, ze w miare sucho, to fajnie podnosza chlonnosc pieluszki. Podsumowujac- otulacz, choc przepiekny, to porazka dla mnie.

spinek
24-10-2012, 13:22
moim zdaniem wcale twarda nie jest, a sio jest o niebo lepsza od aio

sio (dla mnie) jest bardzie chłonna niż aio, aio szybciej namaka (tj. minky jej przy nóżkach namaka)

ewaibartek
05-11-2012, 11:11
kupiłam sobie te mini wkładki i czy one zawsze były takie duze? bo cos mi się kojarzy ze były mniejsze jeszcze z rok temu?

edit po praniu sie skurczyły wiec chyba sa takie same jak kiedyś :)

ani.fa
25-11-2012, 12:26
Ja zdecydowanie jesten za AIO. SIO mialam jedna przy pierwszym dziecku i szybko sie pozbylam. Winne byly twarde wklady. AIO jest miekka i dlatego bardziej nam odpowiada.

Wiewiórka
25-11-2012, 12:34
zdecydowanie SIO, jest chłonniejsze. W AIO jest wszyta mkrofibra (chyba z 2 czy 3 warstwy)+ 2 warstwy bambusa, a w SIO jest 8 warstw bambusa. SIO jest wyraźnie chłonniejsze. Jak używaliśmy rozmiar S było mi wszystko jedno teraz już nie jest

ewaibartek
25-11-2012, 21:24
Najlepiej mie obie, sio chlonniejsza ale aio mieksza
:-)

pyzata
26-11-2012, 11:25
używałam SIO, teraz mam tylko AIO:) u mnie wielki plus za to, że nie trzeba składać, tylko od razu ze sznurka na pupę:) jakby co to i nawet mąż czy niania albo babcia wiedza, o co cho:)

ewaibartek
04-12-2012, 17:53
jako użytkowniczka IB stwierdzam,ze nie warto od razu kupowac roz L, taka ja to uczyniłam jak Sara waży 7,5kg :)
eMka jeszcze długo jej posluży ,do 10 kg na pewno czyli juz bedzie chodziakiem

avelaa
06-12-2012, 00:24
A ja mam mieszane uczucia co do IB. Tutto miałam, przetestowałam i sprzedałam. Nie specjalnie mi pasowało. Wydawało mi się takie duże. Przy 3 miesięcznym dziecku średnio się sprawdzało. SIO otulacz uwielbiałam ale nie nawidziłam wkładu składanego. Ten z polarkiem super :) Często wkładałam do pieluszki inny wkład bambusowy luzem i na to ten z polarkiem. Unikałam tego oryginalnego. AIO dla mnie chyba najlepsze bo w miarę szybko schnie i wydaje mi się dość wygodne. Szkoda tylko, że twardnieją po kilku praniach. Jako nowe są takie mięciutkie .... ah.

dominiq
03-01-2013, 12:56
SiO to nasze pierwsze pieluchy. Są fantastyczne, milusie i bardzo zgrabne. Na dzień idealne. Niestety nocy nie przetrzymują :( Ja też miałam problem z twardymi wkładami, ale zaczęłam je strzepywać przed powieszeniem i to pomogło. Jak mam czas to jeszcze przed złożeniem miętoszę w rękach wkład i wtedy jest dużo miększy. Bitti Tutto faktycznie jakieś dziwne. Nie mogę ich dopasować do 3miesięcznej pupy. Po założeniu są bardzo duże. Używamy ich jako pieluch awaryjnych jak inne się skończą. Nie przekonują mnie też wkłady w Tutto, zdecydowanie wolę te z D'lish SiO.
Przy zakupie warto pamiętać, że rozmiarówka jest trochę zaniżona. Z rozmiaru M korzystamy od 2 m.ż. Młoda teraz ma 3 miesiące, waży 6,5kg i S są już na wylocie.

yvona
09-01-2013, 09:14
Ja z Australii to sie odezwe ;)
Itti to jedne z ulubienszych pieluszek, ale... wole rozmiar L niz te all in one, bo jak juz pozakladam te wszystkie wkladki chlonne to jakos nie ma miejsca na jajka :P
Mam troche i takich i takich, dodatkowo mam M i te sa zdecydowanie za male, uzywalismy krociutko. Tylko drogie dziady, ale ktore nie sa? ;)

Jago
18-01-2013, 14:50
Tak w większości zachwalacie, a u nas się kurczę nie sprawdzają. Chociaż piękne są to jakoś nie lubimy ich bo przeciekają i w sumie wiele nie wytrzymują... Ale może to dlatego, że mamy SIO a nie AIO...

kamilam
18-01-2013, 18:20
Ja się wyleczyłam z Itti bitti, miałam tutto i sama pieluszka nawet fajna zgrabna ale wkłady od tutto bardzo wąskie, dużo warstw, zakupiłam też dodatkowe wkłady do sio i te po posiusianiu robiły się koszmarnie twarde, czyste po praniu i pomiętoszeniu były w miarę miękkie ale po namoknięciu decha. Wszystko poszło w świat.

*LOLA*
23-01-2013, 03:52
To i ja się dopiszę,mam IB używam dla synka nie było przecieków jak dotąd,wkład tak sobie dopasowuję,że wkładam jeden pod drugi jest trochę zwinięty ale nic się nie odgniata i nie przeszkadza w niczym,to tzw szpanuwa dla nas jak wychodzimy,albo na dzień.Na noc przy mega sikaczu nie mam odwagi jej nałożyć,nie wiem jak wy upychacie tetrę w tego slima mi bokami wychodzi,dlatego używam tylko z oryginalnymi wkładami,ale właśnie co do ich chłonności jestem pełna zwątpienia cienkie to jak ma wytrzymać całą noc skoro dwie mikrofibry nie zawsze dają radę.Nie mam jednak powodu by narzekać no może na cenę,bo wyrób dopracowany nie szeleści mi nic,nie zbija się,otulacz schnie szybko wkładki w ogrzewanej łazience po nocy też mam gotowe,zastanawiam się czym te wkłady można zastąpić by ich nogą w otulaczu nie upychac...jakieś sprawdzone patenty?

Bialawanilia
23-01-2013, 10:33
Gubię się w tych Itti Bitti!!! Mam wielką prośbę...

Bardzo proszę niech mi ktoś napisze pełne nazwy wszystkich rodzajów tych pieluszek i jakby jeszcze zalinkował to byłoby super :)
Czy któraś z nich jest całkowicie bambusowa w środku? Tzn przynajmniej nie ma polaru przy pupie?

I gdzie się produkuje te pieluszki? Z jakiego kraju pochodzą?

Pięknie dziękuję :)

avelaa
23-01-2013, 10:42
hej :)

Pieluszki są zaprojektowane w Australii a wyprodukowane w Chinach. Są trzy rodzaje - dwa SIO i jeden AIO:

Itti Bitti AIO (All in One) - http://www.mamazen.pl/itti-bitti-bitti-d-lish-all-in-one.html
Ma jeden wszyty wkład w środek i na to wkład bambusowy z mikropolarkiem przy pupie, który jest tylko z jednej strony przyszyty. Przez to szybciej schnie.

Itti Bitti SIO (Sna in One) - http://www.mamazen.pl/itti-bitti-bitti-d-lish-snap-in-one-kolekcja-limitowana.html
Ma dwa dopinane wkłady. Jeden bambusowy składany na trzy i drugi z mikropolarkiem też bambusowy. Jeśli chcesz, aby dziecko miało bambus przy pupie to też można tak zapiąć choć dedykowanie jest mikropolarek.

Itti Bitii Tutto (to też SIO czyli snap in one ale w odróżnieniu od poprzednich jest One Size - pozostałe tylko rozmiarowe). - http://www.mamazen.pl/itti-bitti-pieluszki-bitti-tutto.html.

Bialawanilia
23-01-2013, 10:52
O dzięki Ci :) Czyli są trzy rodzaje. Ja się gubię przy tych nie polskich rozszerzeniach nazwy np: Itti Bitti Bittt d'lish SIO ;)

montmorency
09-02-2013, 22:18
ja właśnie zaczęłam testować AIO na córci i co mnie uderzyło (prócz tego że śliczne, mięciutkie itp) to, że takie małe! wzięłam L bo moja 6,5 miesięczna klucha ma 9 kg, ale mam wrażenie, że za długo w niej nie pochodzi :oops: nie potrafię sobie wyobrazić 17 kg dziecka w tej pieluszce, a niby do tylu ma starczać :confused:

Maminek
10-02-2013, 22:02
nam sie bardziej sprawdza AIO. nie robi się w ogóle sztywna, jest chłonna bardzo podobnie

montmorency
15-02-2013, 19:48
a czy ktoś może mi napisać, czy może Tutto (czyli one size) jest większe od np AIO w rozmiarze L? czy takie samo?

Dafnia
10-05-2013, 17:18
Też się skusiłam, najpierw na bazarku kupiłam SIO i AIO w rozmiarze M, mimo że ta pieluszka jest wąska i sprawia wrażenie malutkiej dobrze można ją dopasować nawet na pulchne dziecko. Mój synek ma okrąglutkie uda ale bez problemu wszystko pasuje i nie przecieka. Używamy M od 3-miesiąca, teraz 6mcy i 9kg nadal pasują.
Pupcia w nich jest mega zgrabna! I AIO i SIO są chłonne zadowalająco na dzień (w nocy wolę formowanki).
Teraz kupiłam sobie już dwie nowe Lki AIO :D(jakoś bardziej mi podpasowały) i czekam aż będą pasować.

Minusy są takie:
- wkłady twardnieją (bambus) trzeba tarmosić po wysuszeniu, te składane na 3 do SIO przecierają się na zgięciach
- pul skrzypi (nie wiem po jakim czasie się to dzieje, bazarkowe wszystkie kupiłam skrzypiące)
- minky no cóż, zużywa się i nie jest już takie milusi jak w nówkach

Jak ktoś chce wypróbować to warto bazarkowe a potem szarpnąć się na nowe.