PDA

Zobacz pełną wersję : chusta kółkowa



martekle
08-08-2012, 20:39
Chciałam Wam powiedzieć, że się zakochałam w kółkowej, no jest to boskie rozwiązanie po prostu.
Tylko kurczę przyzwyczajenie jest silne i noszę ciągle po jednej stronie bo najwygodniej mi się zamotać, może przez to, że leworęczna jestem.
I te upały okropne gdzie się w tkanej nie widzę póki co, no kółkowa rewelacja!
Mam ramię zakładkowe i myślałam, że będzie mi niewygodnie, ale jest super.
Napiszcie mi jakie są wasze ulubione chusty kółkowe, bo poluję jeszcze na jedną chociaż.

mi.
08-08-2012, 20:47
mam dwie - obie uszyte przez Vombati. jedna z podfarbowanej starej natki navy z pięknym ogonem, a druga z didkowego bjorna :)

obie z ramieniem prostym i kółkami eLkami

agatkan
08-08-2012, 21:05
Vombati z ramieniem zakładkowym z wrzosa girasol :love:

Pasiata
08-08-2012, 22:29
Ja całe ubiegłe lato "katowałam" wełnianą katję - ramię proste, kółka L-ki. Teraz mam Storchenwiege - też kółka L-ki i ramię proste. A w początkach noszenia Młodego to jeszcze był z nami Leo Cafe i Hoppek Timbuktu - kółka i ramię jak wyżej ;)
Ja kółkową odkryłam niestety przy drugim potomku - dzięki kursowi na doradcę ;)

Kocia_mama
08-08-2012, 22:32
Chciałam Wam powiedzieć, że się zakochałam w kółkowej, no jest to boskie rozwiązanie po prostu.
Tylko kurczę przyzwyczajenie jest silne i noszę ciągle po jednej stronie bo najwygodniej mi się zamotać, może przez to, że leworęczna jestem.
I te upały okropne gdzie się w tkanej nie widzę póki co, no kółkowa rewelacja!
Mam ramię zakładkowe i myślałam, że będzie mi niewygodnie, ale jest super.
Napiszcie mi jakie są wasze ulubione chusty kółkowe, bo poluję jeszcze na jedną chociaż.

mialam zalozyc taki watek, bo czuje to samo :)
kolkowe rzadza, no!
mam szyta z donau girasola, z ramieniem zakladkowym i tez myslalam, ze bedzie niewygodne. Ale milo sie rozczarowalam. Choc przypuszczam, ze proste moze byc jeszcze fajniejsze...

martekle
08-08-2012, 22:49
No właśnie ja tez mam ramię zakladkowe i jak 1 raz zalozylam to porażka i nagle olsnienie ze to nie tak, coś poprawilam i jest super, ja dopiero po kursie na doradcę uwierzylam w kółkowa. W niej mam 100 % pewności ze zawsze mała ma dobra pozycje.

A wytłumaczcie co to są kółka L, o rozmiar chodzi ale skąd to wiadomo.

mi.
08-08-2012, 22:52
trzeba zmierzyć średnicę :)

dla przykładu:
w dziecięcych kółkowych są Ski
LL mają Mki
storcze mają Lki

Basinda
08-08-2012, 22:56
ja pierwszą kółkową przy starszej córce maiłam z chusta.pl z takim ramieniem dziwnym składanym do środka... masakra :twisted:
Też dopiero na kursie spróbowałam kółkowej z prostym ramieniam i teraz tylko takie nosze i takie szyję

A uszyć można kółkową z każdej chusty wiązanki która się Tobie spodoba!!

essmay
08-08-2012, 23:02
ja mam dopiero zamiar zakochać się w kółkowej ;)
przy okazji ma ktoś instrukcję jak uszyć ramię proste?

edit. ależ się popisałam składnią:oops:

Kocia_mama
08-08-2012, 23:04
ja mam dopiero planuję zakochać się w kółkowej ;)
przy okazji ma ktoś instrukcję jak uszyć ramię proste?

...i jak z zakladkowego zrobic proste? (w razie gdybym sie w prostym JESZCZE bardziej zakochala niz w zakladkowym...)

Basinda
08-08-2012, 23:06
ja mam dopiero planuję zakochać się w kółkowej ;)
przy okazji ma ktoś instrukcję jak uszyć ramię proste?

Bierzesz sobie 2 metry chusty, na prostym brzegu odmierzasz ok 25 cm robisz linię kredą krawiecką, zakładasz kółka krawędź podwijasz ok 2-3 cm i składasz do narysowanej kreski, zapinasz równo szpilkami lub fastrygujesz dla pewności i przeszywasz na maszynie kilka razy w odstępie ok 0,5 cm i gotowe :)

edit:

A zakładkowe rozpruć trzeba i odciąć zniszczony kawałek i daje j.w.

Kocia_mama
08-08-2012, 23:37
Bierzesz sobie 2 metry chusty, na prostym brzegu odmierzasz ok 25 cm robisz linię kredą krawiecką, zakładasz kółka krawędź podwijasz ok 2-3 cm i składasz do narysowanej kreski, zapinasz równo szpilkami lub fastrygujesz dla pewności i przeszywasz na maszynie kilka razy w odstępie ok 0,5 cm i gotowe :)

edit:

A zakładkowe rozpruć trzeba i odciąć zniszczony kawałek i daje j.w.

Super, dzieki!
Duzo sie traci przy tej przerobce?

kerna
09-08-2012, 07:09
my nosiłyśmy w samoróbce z perły i w bawełnianych natkach ale największe uznanie zdobyła vombati :D z ramieniem prostym i kółkami elkami. nie lubię małych kółek.

Basinda
09-08-2012, 09:36
Super, dzieki!
Duzo sie traci przy tej przerobce?

to wszystko zależy jakie ślady zostaną po rozpruciu... trudno to przewidzieć. Jeśli chusta była mało używana i uda się delikatnie wypruć szwy jest szansa że można uszyć bez skracania ale jeśli są już jakieś przetarcia czy dziurki po rozpruwaniu szwów to prawdopodobnie trzeba odciąć całą cześć która była zszyta czyli ok 20-30 cm

go.
09-08-2012, 10:15
A czy bambus będzie się ślizgał na kółkach? Czy da radę?:oops:

martekle
09-08-2012, 11:02
trzeba zmierzyć średnicę :)

dla przykładu:
w dziecięcych kółkowych są Ski
LL mają Mki
storcze mają Lki

A didki mają?

martekle
09-08-2012, 11:19
Ja mam zakładkowe i nawet myslalam, żeby je przerobić, ale szkoda mi chusty tracić.
Dobrze ze napisałaś ze trzeba kółka włożyć do szycia, bo znając mnie i moje zdolności ;d

Kocia_mama
09-08-2012, 12:29
No ja tez sie boje zaryzykowac, bo nie mam zbyt dlugiej tej chusty i jak sie okaze, ze trzeba ciac...:sick:

grazyna
09-08-2012, 13:07
A LL ma proste czy zakładkowe? Wydaje mi się, że zakładkowe, ale pierwszy raz mam kółkową i się nie znam :hide:. A w ogóle, to nie mogę dołączyć do Waszych zachwytów niestety - cieszyłam się jak głupia zanim przyszła, Tymek uwielbia przesiadywać na biodrze, więc sądziłam, że to będzie strzał w 10, a on nie daje się nawet do chusty włożyć :(.

madagaskar
09-08-2012, 16:27
ja mam tez Vombati szyta z zielonej papryczki -ramie zakladkowe -uwielbiam,no i zakochalam sie od pierwszego zamotania i faktycznie chyba najczesciej uzywam-ale moze i dlatego ze czesto na krotkie trasy potrzebuje:)

mata
09-08-2012, 20:30
A ja od dziś :heart: kółkową. Kupiona już jakiś czas temu, nie udawało mi sie wiązać, żeby mały ładnie siedział i mi było wygodnie, dziś z konieczności zabrałam do wózka chustę, bo starsza zajęcia plastyczne miała, hop siup bez przyglądania się w lustrze i bingo - mały pieknie siedzi, równo, wygodnie mu, super się dociągnęło a mi mega wygodnie i o wiele chłodniej niż w tkanej. A pomysleć, że chciałam ją sprzedać :duh:

My nosimy się w rocikn baby (nie jest skośnokrzyżowa, ale dziś po 1,5 h mojego 10 kilogramowego szczęścia nic nie odczułam) ramię mam zakładkowe, ale takie nie do końca, nie wiem jak dobrze to opisać :hide: widać na górze w banerze na stronie internetowej http://www.rockinbabysling.com/

do tego super wzorki, które najbardziej mnie urzekły (bo kupując kółkową byłam całkiem zielona :mrgreen:)

essmay
09-08-2012, 22:44
Bierzesz sobie 2 metry chusty, na prostym brzegu odmierzasz ok 25 cm robisz linię kredą krawiecką, zakładasz kółka krawędź podwijasz ok 2-3 cm i składasz do narysowanej kreski, zapinasz równo szpilkami lub fastrygujesz dla pewności i przeszywasz na maszynie kilka razy w odstępie ok 0,5 cm i gotowe :)

edit:

A zakładkowe rozpruć trzeba i odciąć zniszczony kawałek i daje j.w.
czy nić ma być jakaś specjalna? czy zwykła bawełniana?

martekle
11-08-2012, 20:16
jak uszyjesz będę pod mega wrażeniem :)

Basinda
11-08-2012, 21:55
czy nić ma być jakaś specjalna? czy zwykła bawełniana?

Zwykła uniwersalna dość mocna (taka jak do ubrań) na 99% nie bawełniana :) większość nici to syntetyki lub mieszanki sama bawełna nie byłaby zbyt solidna.

martekle
21-08-2012, 16:02
czy chusta uszyta :)
chcemy zobaczyc!