PDA

Zobacz pełną wersję : Nareszcie zimowe welenki z norweskim wzorem



Kamila
07-08-2012, 14:50
Ja musze miec te czarna :love::love::love: mimo ze nienawidze ich ogonow :hide:
Och i wlasnie dopisali, ze to welna merynos. Nie gryzacy, piekny, cieply merynosik. Zimo, przybywaj!

http://www.ellevill.com/users/ellevill_mystore_no/images/38410_Ellevill_Designs_Norwegian_Style_Nick_1.jpg

http://www.ellevill.com/users/ellevill_mystore_no/images/38019_Ellevill_Designs_Norwegian_Style_Alba_1.jpg

http://www.ellevill.com/users/ellevill_mystore_no/images/37651_Ellevill_Designs_Norwegian_Style_Ben_1.jpg

http://www.ellevill.com/users/ellevill_mystore_no/images/37377_Ellevill_Designs_Norwegian_Style_Jack_1.jpg

http://www.ellevill.com/users/ellevill_mystore_no/images/38106_Ellevill_Designs_Norwegian_Style_Mie_1.jpg

hanciaa
10-08-2012, 21:49
A ja jestem rozczarowana ellevillem i nic już od nich nie kupię. Mój blue silk pomimo, że był ładny, to traci kolor w miejscu, gdzie rękę trzymam jak dziecko na boku noszę. W Nati robiłam tak samo i używałam w każdych warunkach i NIC się takiego nie stało. Do tego mechaci się i po dwóch praniach wygląda gorzej niż tarzana po ziemi, plaży i trawie Nati. Mogą sobie mieć piękne wzory, ale jak dla mnie chusty nie warte swojej ceny. Chyba, że trafiłam na trefny towar:) Co do ogonów ellevilla, to akurat na plus, bo dodają elegancji no i węzeł malutki.

libra
16-08-2012, 11:26
Mnie się ta niebieska podoba :love:

Gdyby tylko ta przesyłka była w jakiejś rozsądnej cenie:roll:

A może lepiej bo[przecież MAM już wełniany turkus na zimę:duh:

marjen
16-08-2012, 13:12
mi się podoba ta biała.... a jak z grubością u nich? i cenowo jak?

nemhain
16-08-2012, 13:15
Jeszcze są niedostępne, cenowo 4,7 ok 600 zł.

Agut
16-08-2012, 13:19
cale szczęscie mi sie nie widzą!! bo drogaśne mocno :(

rzufik
16-08-2012, 13:36
aprilowa :love:
a są już na stronie??? i czemu to takie drogie???

okoani
16-08-2012, 13:39
miałam kiedyś ręcznik w podobny wzór:hide: i kolor jak ta 3cia:ninja:

Paprotka
16-08-2012, 14:25
Kolory bardzo ładne, ale wzorem się nie popisali... brzydki i prostacki jak dla mnie :>

randia
31-08-2012, 12:20
Już są w sklepie:)

Pat
28-10-2012, 17:56
Ta druga całkiem fajna. Tylko ciekawe, jak te kolory w rzeczywistości wyglądają, bo Ellevill jak dla mnie jest mistrzem w podrasowywaniu fotek ;)

wildhoney
29-10-2012, 12:20
Tu fiolet nie prezentuje się za fajnie, dziś zobaczyłam zdjęcia sesjowe - ołboj, cudne kolory [Jade Plumowate], ciekawa jestem, jak noszą i czy ktos będzie kupował... macnęłabym:)

Mariczka
08-11-2012, 15:02
Kupił ktoś z was ? I może polecić ?

Marciula
04-09-2013, 15:01
chce kupić tą zielono-niebieską wełenkę, ktoś jeszcze do zamówienia chce się dorzucić? Jeśli umiem liczyć :hide: to jedna szmata za około 280zł jest

http://www.ellevill.com/en/specials

randia
04-09-2013, 15:17
owszem, 280 niezależnie od rozmiaru.
do tego 50 zł za przesyłkę (za każdą chustę osobno, więc raczej nie opłaca się zamawianie wspólne) i do tego jeśli urząd celny wyłapie przesyłkę (a zazwyczaj wyłapuje) to do zapłacenia będzie VAT (bez cła). To daje nieco ponad 400.
Ja czekam na Nicka:)

Marciula
04-09-2013, 15:21
ja ostatnio dwie paczki dostałam z Norwegii i nie naliczyli mi cła.... Poza tym mi pokazuje 82 za wysył jednej jak i dwóch chust, czyli przesył jednakowy niezależnie od ilości...

edit. ale kurczę, dostałam od osoby prywatnej, pewnie ze sklepu naliczą cło/vat :/ może poproszę jedną babeczkę z Norwegii o wysył do niej, ona mi przepakuje i wyśle do PL dla bezpieczeństwa :)

FatalFuchsia
04-09-2013, 15:41
Jesteśmy już od jakiegoś czasu w jednym obszarze celnym z Norwegią i Szwajcarią, dziewczyny.

Marciula
04-09-2013, 15:47
Jesteśmy już od jakiegoś czasu w jednym obszarze celnym z Norwegią i Szwajcarią, dziewczyny.
no właśnie dlatego się zdziwiłam.... ;) ale wiesz, nasi celnicy z chęcią by i tak dowalili cło ;)

FatalFuchsia
04-09-2013, 15:49
no właśnie dlatego się zdziwiłam.... ;) ale wiesz, nasi celnicy z chęcią by i tak dowalili cło ;)

"The EU has made agreements with several countries so that they pay no – or reduced – customs duties. Trade agreements have been concluded with:


countries that are members of the European Free Trade Association such as Norway and Switzerland;
overseas countries and territories such as Aruba, Curaçao and Greenland;
South Africa and Mexico;
Turkey (Customs Union (http://www.douane.nl/bibliotheek/handboeken/handboek_douane/hd_8-00-00-02.html#P528_79628)) (in Dutch);
African, Caribbean and Pacific states (ACP)."

Źródło: http://www.government.nl/issues/export-import-and-costums/import-taxes

randia
04-09-2013, 16:20
ja ostatnio dwie paczki dostałam z Norwegii i nie naliczyli mi cła..

Jesteśmy już od jakiegoś czasu w jednym obszarze celnym z Norwegią i Szwajcarią, dziewczyny.
VAt i cło to dwie różne rzeczy przecież.
Tak jak napisałam - bez cła, ale za to z VATem

Poza tym mi pokazuje 82 za wysył jednej jak i dwóch chust, czyli przesył jednakowy niezależnie od ilości...
Aż sprawdziłam ponownie, ale po zalogowaniu, wrzuceniu do koszyka i podsumowaniu przed zakupem przesyłka do PL 2 chust wynosi 243 NOK, a jednej 90 NOK.
Jesteś pewna?

edit:

może poproszę jedną babeczkę z Norwegii o wysył do niej, ona mi przepakuje i wyśle do PL dla bezpieczeństwa :) Tu już głowy nie dam, ale z tego co mi się wydaje zakup z wysyłką do Norwegii zawsze jest po cenach z VATem czyli zamiast 510 NOK zapłacisz 637,50 NOK. Pamiętając, że zapłacisz podwójnie za przesyłkę raczej nie opłaca się kombinować...

FatalFuchsia
04-09-2013, 16:29
VAt i cło to dwie różne rzeczy przecież.
Tak jak napisałam - bez cła, ale za to z VATem

Randia, już normalnie bardziej łopatologicznie się nie da:

Norwegia należy do EEA tak samo jak Polska, Niemcy czy Holandia. Jeśli płacisz na polskiej granicy dodatkowy VAT kupując chustę w sklepie Didymos.de albo Slingomama.nl to chapeau bas...

"The European Free Trade Association’s (EFTA) four member states are Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland. Three EFTA states (Iceland, Liechtenstein and Norway) belong to the European Economic Area (EEA), uniting the 27 EU countries and the EFTA states in an internal market. The market enables goods and services to move freely in the EEA in an open and competitive environment. Switzerland has separate trade arrangements with the EU. All EFTA members now benefit from virtually the same privileged relationship among themselves as they do with the EU. For trading purposes, goods moved from EFTA countries to EU members states are treated similarly to goods moved between EU member states."

randia
04-09-2013, 16:34
FatalFuchsia, jakkolwiek Twoja wypowiedź była łopatologiczna, to nie do końca zgodna z prawdą.
VAt muszę zapłacić tak i tak, różnica jest taka, że zamawiając do PL u didka płace go w cenie chusty, a w Norwegii nie.
Zatem pozostanę przy swoim zdaniu pozwól:)

FatalFuchsia
04-09-2013, 16:41
FatalFuchsia, jakkolwiek Twoja wypowiedź była łopatologiczna, to nie do końca zgodna z prawdą.
VAt muszę zapłacić tak i tak, różnica jest taka, że zamawiając do PL u didka płace go w cenie chusty, a w Norwegii nie.
Zatem pozostanę przy swoim zdaniu pozwól:)

Jeśli jesteś w stanie odliczyć go sobie w Ellevillu, to wtedy oczywiście GDZIEŚ go musisz zapłacić... bo oba kraje są w EEA więc, no kurcze, jakbym na to nie patrzyła, to nie mam pojęcia gdzie ja, a raczej rządowa strona, się minęła z prawdą?

Zapytałam Cię, czy płacisz na polskiej granicy dodatkowy VAT za towary z Unii, ale jakoś chyba tego nie zauważyłaś:)

randia
04-09-2013, 17:04
oba kraje są w EEA więc, no kurcze, jakbym na to nie patrzyła, to nie mam pojęcia gdzie ja, a raczej rządowa strona, się minęła z prawdą?
Czyli próbujesz mi łopatologicznie wytłumaczyć, że mam rację, że trzeba zapłacić VAT? Przepraszam w takim razie, nie zrozumiałam:)

Ceny w Ellevillu, o których mówi Marciula są bez VATu, nic nie trzeba sobie odliczać. Wyraźnie jest to napisane na stronie.
zatem podsumowując będzie to kosztowało około:
280 zł chusta
50 zł przesyłka
75 zł VAT na granicy jeśli cię wyłapią.
edit: właściwie to nie wiem ile będzie VATu - policzyłam z przesyłką jak przy cle, ale nie pamiętam czy VAT od przesyłki tez trzeba zapłacić:hmm:

FatalFuchsia
04-09-2013, 17:30
Czyli próbujesz mi łopatologicznie wytłumaczyć, że mam rację, że trzeba zapłacić VAT? Przepraszam w takim razie, nie zrozumiałam:)

Ceny w Ellevillu, o których mówi Marciula są bez VATu, nic nie trzeba sobie odliczać. Wyraźnie jest to napisane na stronie.
zatem podsumowując będzie to kosztowało około:
280 zł chusta
50 zł przesyłka
75 zł VAT na granicy jeśli cię wyłapią.
edit: właściwie to nie wiem ile będzie VATu - policzyłam z przesyłką jak przy cle, ale nie pamiętam czy VAT od przesyłki tez trzeba zapłacić:hmm:

A, to przepraszam - nie wiedziałam, że to są ceny bez VATu, myślałam, że finalne, a VAT mamy w całej Europie więc uniknąć się go nie da. Ale to chyba i tak się super opłaca - w Norwegii jest stawka 25% a u Polsce 23%.

Nata
09-10-2013, 18:55
ojej...czekałam na te wełenki od urodzin Czwartej i się nie doczekałam...fajnie,ze w końcu są!

weci
18-10-2013, 15:45
piękna zwłąszcza ta zielona, ech...
szkoda ze z tym zakupem tak słabo...
a nie ma w Pl dobrze zaopatrzonego sklepu w ellevilly?

katarinqa
13-11-2013, 12:49
a czy ktoś może coś powiedzieć o tych wełenkach?
zastanawiam się nad zakupem i potrzebuję opinii

randia
13-11-2013, 13:01
jest miła w dotyku, nie drapie, dość gruba (nie mam dużego porównania - grubsza niż merynosowe gałązki nati i cieńsza niż wełniany moss) ale tkana zwarto i płasko, nie jest przestrzenna jak zara. Dobrze nosi naszego 13 kg syna, w plecaku prostym na ramionach jest miękko i komfortowo.
Dla mnie narazie chyba najlepsza z wełnianych.

katarinqa
13-11-2013, 13:12
a jaką masz długość
chcę na plecak prosty, ale gdzieś czytałam, że one są jakieś takie ogoniaste

randia
13-11-2013, 13:29
chusty ellevilla (przynajmniej 6 i 7, bo takie mam) bez ogonów mają długość rozmiaru mniejszego (czyli 6 ma bez ogonów 4,2 m chusty pełnej szerokości). Do tego należy doliczyć 70 cm liczone po bocznej krawędzi na każdy ogon.
Czyli 6 po jednym boku ma 4,90.

pestka
14-11-2013, 14:48
skusiłam się i zamówiłam :)
Wyszło z przesyłką niecałe 320zl i zastanawiam się kiedy ten VAT doliczają i ile idzie przesyłka?

randia
14-11-2013, 15:16
te kilka, które szło do mnie albo było w ciągu tygodnia na poczcie albo w ciągu tygodnia było w urzędzie celnym - trzeba było podjechać, zapłacić VAT i odebrać

agum
12-12-2013, 00:37
Też czekam na paczuszkę :-) To będzie nasza pierwsza wełenka - ciekawe czy będziemy ogarniały temat

pestka
16-12-2013, 14:39
a mojej chusty ciągle nie ma :-?, a minął ponad miesiąc
wysłałam do nich maila, ciekawe co odpowiedzą

agum
16-12-2013, 16:01
Do mnie wlasnie wyslali fakture i potwierdzenie nr przesylki tylko ... bez nr bloku i mieszkania-tylko ulica. Ekstra :'(

na szybko z telefonu

agum
30-12-2013, 10:11
Doszła :-) dzięki Pani z poczty, ktora poproszona o telefon gdyby natrafila na paczuszkę bez pelnego adresu, dala znać. Wlasnie rozpakowalam. Skosy rzeczywiście dlugasne ale jeszcze nie oglądałam ogona w akcji. Czeka na pranie.
http://img.tapatalk.com/d/13/12/30/edusagys.jpg

Aaa i bez żadnych przestojow i oplat na granicy

na szybko z telefonu

agum
18-03-2014, 20:52
promocja ponowna, no już po zimie, ale jak ktoś myśli o przyszłym sezonie to polecam, bo jest rewelacyjnie miękka na dzień dobry http://www.ellevill.com/en/products/norwegian-style-alba

Sarabanda
13-08-2014, 18:11
Hej, a czy któraś z Was prala te chusty w pralce np na 30 stopni czy tylko ręcznie? Bo nie wiem jak mojego Nicka prac..

Pat
13-08-2014, 18:14
Hej, a czy któraś z Was prala te chusty w pralce np na 30 stopni czy tylko ręcznie? Bo nie wiem jak mojego Nicka prac..

Z ellevillowymi wełnami nie miałam do czynienia, ale wszelką wełnę piorę w pralce w programie dla wełny (30 stopni i wolne obroty).

Sarabanda
13-08-2014, 18:15
To może następnym razem też zaryzykuje :)

agum
13-08-2014, 20:24
Pralam w pralce na programie do wełny. Nic się zlego nie podziało

Sarabanda
13-08-2014, 22:21
Dzięki!:)

emka82
17-09-2014, 23:31
Dziewczyny!
Zastanawiam się nad kupnem ze strony- którąś Zarę za 434 NOK. Czy mogłybyście mi wyliczyć koszty?

milorzab
18-09-2014, 00:40
Dziewczyny!
Zastanawiam się nad kupnem ze strony- którąś Zarę za 434 NOK. Czy mogłybyście mi wyliczyć koszty?

wpisujesz w google Kurs korony norweskiej i przeliczasz
jak będzie problem, daj znać
na pewno ktoś pomoże
pamiętaj, że Norwegia nie jest w UE, doliczają VAT

agum
18-09-2014, 02:05
To jeszcze zwrócę uwagę na koszty przesyłki. Zamawialam kilka razy u nich i gdybyś chciała więcej niz jedną chustę kupić, to lepiej zrobić to jako osobne transakcje z osobną wysyłką (wysyłka dwóch chust w paczce prawie 250 koron, a pojedynczej 90 )

emka82
18-09-2014, 11:15
Dzieki!
Wybrać przesyłkę ze śledzeniem-86 NOK?

Dziś korona jest po 0,51zł.
434 NOK chusta plus 86 za wysyłkę.
265zł przed podatkiem, z podatkiem 331zł-dobrze policzyłam?

agum
20-09-2014, 13:27
Szczerze nie wiem czy wysylka tez jest opodatkowana później. U mnie ani razu nie naliczyli nic oprócz tego co na fakturze było pierwotnie (wiec jest szansa ze zapłacisz co wyliczyłas bez podatku) . Tylko paypal ma przelicznik wyzszy niz sredni kurs ale to jakos znaczaco nie wplywa.
Nie bralam opcji ze sledzeniem ale moze i dobry pomysl,bo u mnie jak chcialam cos zmienic tuz po zakupie i dopytac-niestety ani razu mi nie odpowiedzieli

jana
16-11-2014, 16:31
któraś ma Bena? chętnie poodglądam jakieś fotki w akcji :)

Livonia
23-10-2016, 13:53
podbijam wątek - ma ktoś to jeszcze? myslę nad śliwkową tą. jak sie nosi 50 % wełny? nie gryzie?:) nada się dla maluszka?:)

borka
13-06-2019, 11:07
Norweskie wzory są cudowne