PDA

Zobacz pełną wersję : Pamiry rzut 2012



amst
21-07-2012, 23:41
Właśnie cieplutkie świeżo wrzucone na ebay:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=vatanai&_sacat=0

smacznego ;)

Agut
21-07-2012, 23:43
ciekawe jak ceny sie będa kształtowały ? ....

amst
21-07-2012, 23:46
ciekawe jak ceny sie będa kształtowały ? ....

:bduh: :whistle:

Przy okazji - de facto dopiero po jakimś roku noszenia dotarło do mnie, że Pamiry to bawełna. Nie wiem czemu myślałam że to jedwabna surówka czy coś - pewnie przez ceny.

buka
22-07-2012, 00:13
Ehhh nie ważne, że klasyk, ale ta szmata nie rusza mnie nic a nic, żeby chociaż było to ładne, a tak nie wiem skąd to branie?
Ciekawe jak akcje będą wyglądały cenowo pod koniec ;)

Aksamitka
22-07-2012, 00:17
Mnie się podoba nawet.Ale ta bawełna to powinna być najwyższego gatunku-taka podobno błyszczy...
Zresztą też bardziej by mi tu pasowała surówka jedwabna. Ta cena to skąd? Tak" siem cenimy",czy jest za co? :lol: Bo też nie dowierzam :mrgreen:

amst
22-07-2012, 00:24
Ręcznie tkane w pracowni na ponad stuletnim warsztacie tkackim:
http://pipilotte.webpark.cz/index1.htm

Agut
22-07-2012, 06:34
buka, aksamitka widać , że Wy nowe pokolenie chustowe jesteście :)


pamiry do 2010r.albo nawt do 2009 było można kupić od producenta, cena była cos około 600-700zł za 4,5m. Ustawiały sie mega kolejki a oni rocznie wypuszczali po kilka sztuk szmat. to ręczna robota z na prawdę historią. noo wiec w kolejce czekało sie nawet kilka lat. Wiecie jaki to unikat??
wyjaśnie Wam po "waszemu" za pamira można mieć było pokaźny stosik z oscha. no a po 2009 czy tam 2010 vatek zmienił taktykę widząc co się na rynku dzieje i zaczął sam na pamirach zarabiać i wrzuca je na aukcje. ile szmat rocznie?- same widzicie.

aaa i pamiry na prawde noszą bosko! ale fakt urodą nie grzeszą

franciszka
22-07-2012, 06:50
no... jeśli moja matematyka z rana skoro świt jest oki, to naliczyłam 74,5 m tego pamira na eBay :D
Więc co to było nie całe 100 m na rok?!
hehehe

pati291
22-07-2012, 08:00
buka, aksamitka widać , że Wy nowe pokolenie chustowe jesteście :)


pamiry do 2010r.albo nawt do 2009 było można kupić od producenta, cena była cos około 600-700zł za 4,5m. Ustawiały sie mega kolejki a oni rocznie wypuszczali po kilka sztuk szmat. to ręczna robota z na prawdę historią. noo wiec w kolejce czekało sie nawet kilka lat. Wiecie jaki to unikat??
wyjaśnie Wam po "waszemu" za pamira można mieć było pokaźny stosik z oscha. no a po 2009 czy tam 2010 vatek zmienił taktykę widząc co się na rynku dzieje i zaczął sam na pamirach zarabiać i wrzuca je na aukcje. ile szmat rocznie?- same widzicie.

aaa i pamiry na prawde noszą bosko! ale fakt urodą nie grzeszą

Polecam jeszcze lekturę pamirowych wątków. Ja się swojej kolejki nie doczekałam.

matysia
22-07-2012, 08:04
jakoś nigdy mnie te bandaże nie ruszały.

Bushido
22-07-2012, 08:54
na szczescie mam swoj :)z 2ej reki ale nie za tak kosmiczne pieniadze.

Bonita
22-07-2012, 09:03
Oj, bardzo nie podoba mi się taka polityka Vatka - wrzucanie na licytację eBay i niech się wariatki zabijają i płacą grube tysiące.... Kolejki chyba były bardziej sprawiedliwe...
Zawsze byłam ciekawa pamira. Prawda, wygląda jak worek na ziemniaki, ale jest w nim coś... zwierzęcego :ninja: Ma ktoś do pomacania? ;)

amst
22-07-2012, 09:13
Trzeba zrobić zrzutkę forumową na Pamira. Kupić wespół-zespół i puścić jak na testy a kiedyś uszyć z niego breloczki do kluczy i mieć frajdę ;)

Bonita
22-07-2012, 09:17
a kiedyś uszyć z niego breloczki do kluczy i mieć frajdę ;)
ale wcześniej porządnie zeszmacić czyszczeniem elewacji na jakimś blokowisku :P

madzi
22-07-2012, 11:09
a ja chciałam się zasadzić na jednego - tak sobie myślałam, że optymalny (i jedyny) rozmiar osiągalny dla mnie byłby 3,5 i co??
nie ma... czyżby to ręka Boża pilnowała mojego rodzinnego budżetu? :ninja::lool::lool:
a dla mnie jest to dobra forma sprzedaży - chusta idzie do tej osoby, która da najwięcej, skoro jest tyle warta, to dlaczego producent nie miałby otrzymywać odpowiedniej, godziwej zapłaty za szmatę :confused:

Bonita
22-07-2012, 12:19
a dla mnie jest to dobra forma sprzedaży - chusta idzie do tej osoby, która da najwięcej, skoro jest tyle warta, to dlaczego producent nie miałby otrzymywać odpowiedniej, godziwej zapłaty za szmatę :confused:
A uważasz, że ceny Pamira przed epoką licytacji uwłaczały producentom?
Moim zdaniem to jest tylko i wyłącznie żerowanie na kliencie. Vatek wie świetnie, że te chusty w drugim obiegu osiągają niesamowite ceny, postanowił więc na tym korzystać i od tej ceny zacząć sprzedaż. I tym sposobem zawęża się potencjalna lista odbiorców... Żaden inny producent tak nie robi. Przykre to...

madzi
22-07-2012, 15:02
A uważasz, że ceny Pamira przed epoką licytacji uwłaczały producentom?
Moim zdaniem to jest tylko i wyłącznie żerowanie na kliencie. Vatek wie świetnie, że te chusty w drugim obiegu osiągają niesamowite ceny, postanowił więc na tym korzystać i od tej ceny zacząć sprzedaż. I tym sposobem zawęża się potencjalna lista odbiorców... Żaden inny producent tak nie robi. Przykre to...
nie uwłaczała, ale kto ma zarabiać na produkcji chusty jak nie producent?
a czy sprawiedliwe było oczekiwanie na chustę 2-3 lata, chuścioch wyrósł z chust i co Ci po legendarnym Pamirze...

Bonita
22-07-2012, 16:39
nie uwłaczała, ale kto ma zarabiać na produkcji chusty jak nie producent?
a czy sprawiedliwe było oczekiwanie na chustę 2-3 lata, chuścioch wyrósł z chust i co Ci po legendarnym Pamirze...
Producent i tak i tak zarabia. Gdyby podnieśli cenę bez opcji licytacji też na pewno wszystkie sztuki by się sprzedały. Ale sposób licytacji wcale nie zwiększy dostępności do tej chusty, tylko podbija jej cenę. Więc jak ktoś marzy o Pamirze, a nie ma grubych setek lub tysięcy do wydania (bo nie wiadomo, jaka będzie ostateczna cena), to i tak go mieć nie będzie. Bo co się oszukiwać - na wtórnym rynku cena tej szmaty będzie teraz jeszcze wyższa...

alifi
22-07-2012, 18:16
Mnie pamir kręci. Ze wszystkich wyżej wymienionych (za i przeciw) powodów :D

Agut
25-07-2012, 09:29
no, no! ceny coraz ciekawsze

http://www.ebay.de/itm/Vatanai-Pamir-5-5m-/280926466587?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item416885b21b

miluśka
25-07-2012, 10:01
gdybym tak wygrała w totka - szaleństwo :rolleye:

sensibileanima
25-07-2012, 10:06
no, no! ceny coraz ciekawsze

http://www.ebay.de/itm/Vatanai-Pamir-5-5m-/280926466587?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item416885b21b

zaczyna się robić meeega exclusive... ;)

jul
25-07-2012, 10:59
Producent i tak i tak zarabia. Gdyby podnieśli cenę bez opcji licytacji też na pewno wszystkie sztuki by się sprzedały. Ale sposób licytacji wcale nie zwiększy dostępności do tej chusty, tylko podbija jej cenę. Więc jak ktoś marzy o Pamirze, a nie ma grubych setek lub tysięcy do wydania (bo nie wiadomo, jaka będzie ostateczna cena), to i tak go mieć nie będzie. Bo co się oszukiwać - na wtórnym rynku cena tej szmaty będzie teraz jeszcze wyższa...

konkretna chusta nie jest obowiązkiem - nikt nie ma pretensji do jaguara, że sprzedaje drogie samochody, jak mnie nie stać, to kupuję matiza czy co tam innego w zasięgu mojego portfela...
wydaje mi się całkiem sprawiedliwe, jeśli na chuście zarabia producent, który włożył w jej powstanie pracę (projekt, nici, organizacja tkalni etc) - a że zarabia więcej, niżby wynikało z nakładów, które poniósł? Na niektórych zarabia więcej, na innych traci - taki lajf.

samuela
25-11-2012, 22:36
Pamiry znowu na ebayu: http://www.ebay.com/sch/Baby-Gear-/100223/i.html?_from=R40&_nkw=pamir

alifi
25-11-2012, 22:59
Dobrze, że już nie startuję w wyścigu :lol: