PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy raz w tkanej - ocencie proszę



polly
16-07-2012, 14:54
hej
oto moja pierwsza kieszonka w chuscie tkanej :) wcześniej wiązaliśmy się w elastyku, no ale dzieć coraz starszy i większy postanowilismy zacząć w tkanej. na razie kieszonka - co mogę jeszcze próbować??? Jaśko ma 2 miesiące, 7 kilo wagi, głowę trzyma ale jesze niepewnie i straszliwie wierci się i marudzi przy wiązaniu (co trochę utrudnia całą sprawę).
a oto i moja kieszonka:
https://lh5.googleusercontent.com/-cynELkmSNBU/UAQG_K_sUtI/AAAAAAAAAA0/qbnSBXXD36k/s640/2012-07-16%252012.34.11.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-fYAMq9MatNY/UAQG_xs2hxI/AAAAAAAAAA8/0hPWRnm2zvM/s640/2012-07-16%252012.34.46.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-hFtvRdq58Tc/UAQHBStdA1I/AAAAAAAAABM/5gw2B3NyRCE/s640/2012-07-16%252012.35.00.jpg

bardzo proszę o oceny i wskazówki :)

Emi
16-07-2012, 16:09
wydaje mi się że jest ok. nie wiem czy nie powinnaś bardziej złożyć materiał na ramionach, ale niech ktoś to potwierdzi.

p.s. wyglądacie słodko :)

ignasiamama
16-07-2012, 16:18
Super kieszonka IMO:thumbs up:, choć specjalistka ze mnie żadna. Moja na pewno tak nie wyglądała za pierwszym razem :oops: Tylko jedna nóżka jest ciut wyżej niż druga.
Synek słodziak!

ślimaczuś
16-07-2012, 16:22
Według mnie ok, wygladacie cudownie :)

polly
16-07-2012, 16:33
dzieki wielkie :) zastanawiam się wlasnie jak ten materiał na ramionach rozłożyć żeby najwygodniej było (zeby się nie wpijał i rozłożony dobrze był). trochę kilo już niestety do noszenia jest i przy dłuższych spacerach może być ciężkawo:/

panna.z.wilka
16-07-2012, 16:42
zastanawiam się wlasnie jak ten materiał na ramionach rozłożyć żeby najwygodniej było (zeby się nie wpijał i rozłożony dobrze był).
ja na koniec rozkładam każdą połę w dół, do łokcia a potem zakładam z powrotem do góry (krawędź do krawędzi) i jeszcze raz dociągam węzeł. wygodniej.

mayetschka
16-07-2012, 17:19
jest dooobrze :)
w górną krawędź przy szyjce powinnaś móc włozyć kciuk.
sprawdzaj symetrycznosć nózek. w końcowym etapie tez da się to wyrównać. dwa palce (wskazujący i serdeczny) na łydkę a kciuk na udo i równo przesunąć nogi w górę.
pamiętaj by poły ciągnąć z równomierną siłą i wtedy oba będą tak samo napręzone.
nosimy na kościach nie mięśniach, więc zsuń bardziej materiał na ramiona. zdejmij go z mięśni. środek chusty powinien być na kości na ramieniu.
brawo i oby słodki cięzar przyjemnością był na spacerach :)

polly
16-07-2012, 22:04
dzięki wielkie:) będziemy doskonalić to wiązanie. a w co mogę go jeszcze motać??? bo chyba nie powinno się cały czas wiązać w to samo???

annya
16-07-2012, 22:08
Skoro nie trzyma jeszcze główki, pozostaje jeszcze kangurek.

nowa_aleksandria
16-07-2012, 22:40
jak na pierwszy raz to malinowo!

mayetschka
16-07-2012, 22:52
na razie to wiązanie proponuję
możliwy jeszcze kangurek albo siodełko z pentelką

madzi
17-07-2012, 08:20
OT: dziewczyno, 2 miesiące po porodzie, a Ty taka figurka ??? :applause::applause::applause: zazdraszczam!
A kieszonka - super (choć ze mnie nie żaden ekspert), no i chusta - Amazonia - jedna z najładniejszych zieleni :love:

scarlet
20-07-2012, 10:15
Postaraj się jeszcze wiązać wyżej, bo masz słodki ciężarek, ale jednak już ciężki, więc odchylasz się do tyłu i bardzo napinasz mięśnie karku. Jak dziecko będzie wyżej to się automatycznie wyprostujesz zaraz.
I za chwilę proponuję wrzucenie na plecy ;) Możesz poczekać aż zacznie trzymać główkę :)

I te poły na ramionach mają być w całości, niech nie wiszą na ramionach, one też mają odciążać :)

polly
22-07-2012, 16:30
dzięki wielkie :) plecy mnie trochę przerażają... mam wrażenie że będę miała małą kontrolę nad dzieckiem, nie bede wiedziec co się z nim dzieje. na ale przy jego gabarytach niedługo będe musiala się przełamać :)

Fusia
23-07-2012, 23:23
:applause::applause::applause::applause:brawo ładna kieszonka szukam do czego się przyczepić ale :dunno::dunno:l
może troszkę nóżki jedna wyżej ale to może być kwestia ze lekko nierówno stanęłaś.
Minimalnie wyzej bo mam wrazenie ze zeby dać maleństwu buziaka w główkę musiała byś mocno szyję naciągnąć a i czy mnie się wydaje czy w ogóle masz maleństwo nie na samym środku -tak jakby lekko z boku ale to może być kwestia fotki.

polly
30-07-2012, 16:46
:applause::applause::applause::applause:brawo ładna kieszonka szukam do czego się przyczepić ale :dunno::dunno:l
może troszkę nóżki jedna wyżej ale to może być kwestia ze lekko nierówno stanęłaś.
Minimalnie wyzej bo mam wrazenie ze zeby dać maleństwu buziaka w główkę musiała byś mocno szyję naciągnąć a i czy mnie się wydaje czy w ogóle masz maleństwo nie na samym środku -tak jakby lekko z boku ale to może być kwestia fotki.
hehe mam dlugą szyję :wink:no ale juz wiąze troche wyzej :) a chyba jakoś krzywo stanelam do tych fotek - jedno ramię niżej noga dalej i jakoś tak dziwnie wyglądamy :)