PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy, 15 miesięczniak uwielbia sikać poza pieluchą czy starać się odpieluchować czy poczekać ?



Ania Cz
11-07-2012, 21:37
Mam taki mały problem, nie starałam się młodego odpieluchować teraz ale wysadzałam go co jakiś czas na nocnik, nie lubi go bardzo wręcz i tylko jak z niego zejdzie to sika i ma z tego frajdę ogromną, (jak w trakcie sikania przysuwam nocnik to przestaje sikać jak oddalam go to wysikuje się do końca) próbowaliśmy do kibelka żeby zrobił ale powtórka z rozrywki nocnikowej. W sumie nie wiem co zrobić czy wysadzać go w miarę często, czy pozwalać sikać po zdjęciu pieluchy gdzie popadnie mówiąc, że trzeba do nocniczka, no po prostu nie mam pomysłu. Jaś mówi sisi i pokazuje nocnik ale to jak zrobi siku ale za żadne skarby do nocnika nie zrobi. Może macie jakieś złote myśli z chęcią rad posłucham (poczytam)

marzen@
11-07-2012, 21:56
Hmmm, może nowy nocnik? Może w starym coś mu nie pasuje? A może chwilowy bunt? I za kilka dni będzie robił tam gdzie należy? Ja bym kupiła nowy nocnik, a jak nie pomoże to przeczekała namawiając delikatnie do siusiania do nocnika a nie gdzie popadnie :)

Ania Cz
12-07-2012, 08:13
Też mi się opcja sika gdzie stoi nie pasuje a może maze racje kupie nowy nocnik bo mam ten z ikea i moze nie wygodny

efcia1981
12-07-2012, 09:07
mam to samo :( posadzony na nocniku po minucie wstaje. A po kolejnej minucie robi kupę :ninja: (dziś rano zaznaczył swoje terytorium w salonie i kuchni:duh:) umyłam go i.... po kolejych 2 minutach na podłodze ooooogromna kałuża:duh:
tez mi juz ręce opadają...

Ania Cz
12-07-2012, 12:39
oj skąd ja to znam :) u nas raz myślałam że się udało zrobił siku do nocnika ale wstał poszedł na drugi koniec pokoju i sikał dalej i po prostu nie mam pomysłów bo wydaje mi się ze pieluch nielubi, strasznie się szarpie przy zmianie i chciałby już bez niej popylać ale nie umiem go nauczyć gdzie powinien robić....psa nauczyłam a dziecka nie umiem porażka po prostu :(

Mayka1981
12-07-2012, 22:30
Wiaderko!

I pieluchę ściągać postawiwszy uprzednio w wannie/brodziku.

Sika bo zaczaił, że to coś nowego i wzbudza w mamie sensację ;) przejdzie, nie robiłabym z tego halo, za to nauczyła posługiwania się ścierką do podłogi czy innym mopem... Aaaa córa bardzo lubiła wylewać zawartość nocnika do kibelka - więc może tak nagradzać za siku we właściwym miejscu?

Ania Cz
13-07-2012, 13:22
Jak robi siku na podłogę przeważnie nie reaguje w ogóle już teraz ale on ma ubaw bo fajnie tryska (wkłada raczki w strumień, łapie siku i się cieszy), z wiaderkiem wypróbuje i spróbuje zdejmować mu pieluchę tylko na siku może to coś pomoże,

fiolka
24-07-2012, 12:41
ja puściłam na golasa w ogrodzie - sika gdzie popadnie, choć ostatnio zaczyna łapać, że jak leci siku to on sika. Ale nocnik....hehehehe marzenie - z tym wiadrem, albo inną konewką to dobry pomysł, tylko mi się tak strasznie nie chce za nim z tymi gadżetami biegać.... ;) W końcu do 18stki się nauczy, że jak siku to do kibelka, nie? :D

chioma
24-07-2012, 12:50
U nas ostatnio bunt nocnikowo-nakladkowy, nie daje sie posadzić za żadne skarby. Kapuje o co chodzi z siusianiem juz od dłuższego czasu, czasem jak mu sie chce mówi 'siiii' i chciałam to wykorzystać, no ale nic na sile, musimy chyba poprostu przeczekać. Najlepsza zabawa mojego dziecia to kucanie i robienie siusiu po kropelce na balkonie i radocha z tego jak mama wyciera, po czym przechodzenie pare cm dalej i od nowa. Ostatnio zrobił tak chyba 10x pod rząd;)

Ania Cz
26-07-2012, 22:27
też właśnie tak podejżewam że moje dziecko narazie się bawi sikaniem jak zabawką dobrą a ogrodu nie mam i nie mam gdzie go z golą pupa puścić:(

magdalena
26-07-2012, 22:44
Daj kubeczek by do niego siusiał. A potem w nagrodę niech sam wyleje siuśki do toalety! U mnie zadziałało:)

madagaskar
26-07-2012, 23:22
moim obu ten nocnik z ikei bardzo nie pasowal, mimo ze mi sie fajny i wygodny wydawal-kupilam nowy problem zniknal
jak chce sam sikac to pozwolic-moje obie sie same odpieluchowaly w wieku 18 miesiecy, tyle ze mielismy faze latania bez pieluchy i sikania albo w nocnik(lepsza wersja), albo gdzie popadnie( bo nie zdazylam mamusiu)-(wersja zdecydowanie gorsza)

Ania Cz
27-07-2012, 23:05
super pomysł z kubeczkiem koniecznie spróbuje bo mały uwielbia przelewać wodę
Dzięki bardzo wam za pomoc wszystko powoli wypróbowuje na razie bez rezultatów ale cóż czas pokaże może się uda z czasem