PDA

Zobacz pełną wersję : co ile pierzecie



hanti
25-01-2009, 19:19
rozwinęłam swój stan posiadania o tyle że spokojnie mogę prać co drugi dzień. Żeby mieć pełny wsad mogłabym prać co trzeci, ale mam opory czy te mokre pieluszki mogą tyle leżeć ?? czy prać co drugi dzień i nie cudować ?? :P

Jak często wy pierzecie pieluchy ?

v
25-01-2009, 19:23
zalezy jak bardzo lubisz zapach olejku eterycznego albo moczu, zalezy czym pachnie Twoje wiaderko pieluszkowe :mrgreen:

ja dorzucam pieluszki do kazdego prania, czyli codziennie.
bo codziennie w sumie cos sie u mnie pierze

Biedronka
25-01-2009, 19:25
tak jak u va
pralka hula codziennie
czaaaaaaaaasami raz na dwa dni
ale to graniczy z cudem :roll:

formichiere
25-01-2009, 19:26
Ja piorę co drugi dzień bo mi sie tak akurat całe wiaderko zbiera, chociaż ostatnio młody tak często sika na nocnik że parę razy prałam co 3 dzień i dramatu nie było. Mocno zasikanych pieluch nie mam bo prawie po każdym siku jest zmiana.
Jakoś mocniej nie śmierdzi po dodatkowym dniu w wiaderku.

Iwanna.T
25-01-2009, 19:30
Ja piorę co drugi dzień bo mi sie tak akurat całe wiaderko zbiera,

tak samo u nas.

hanti
25-01-2009, 19:39
ja mam lekkiego świra i mimo że piorę 2 razy dziennie w życiu nie dorzucę pieluch do ubrań :hide:

ale dzięki, zostanę przy praniu co drugi dzień :)

atoja
27-01-2009, 11:50
Codziennie :D

ala
27-01-2009, 11:52
co drugi dzień, a miało być co 3
:evil:

Biedronka
27-01-2009, 12:07
ja mam lekkiego świra i mimo że piorę 2 razy dziennie w życiu nie dorzucę pieluch do ubrań :hide:



:hmm:

eee?
whay ?

ala
27-01-2009, 12:17
heheh, no ja piorę swoje osobno, męża osobno, dziecka osobno - zasikane pieluchy łącznie z ubrankami ale te zakupkane osobno :hide:

Biedronka
27-01-2009, 12:31
heheh, no ja piorę swoje osobno, męża osobno, dziecka osobno - zasikane pieluchy łącznie z ubrankami ale te zakupkane osobno :hide:


dzizus

nie drążę tematu :wink:

ala
27-01-2009, 12:43
ja mam większość jasnych rzeczy z delikatniejszych tkanin, mąż ma ciemne i takie bardziej ordynarne :) wiec piorę osobno

hanti
27-01-2009, 12:47
ja mam lekkiego świra i mimo że piorę 2 razy dziennie w życiu nie dorzucę pieluch do ubrań :hide:



:hmm:

eee?
whay ?

przecież mówiłam że to świr :wink: jakoś nie mogę się przełamać żeby pieluszki z resztkami moczu i kupki kotłowały się z ubraniami :hide:

Lotna
27-01-2009, 12:53
ja mam lekkiego świra i mimo że piorę 2 razy dziennie w życiu nie dorzucę pieluch do ubrań :hide:



:hmm:

eee?
whay ?

przecież mówiłam że to świr :wink: jakoś nie mogę się przełamać żeby pieluszki z resztkami moczu i kupki kotłowały się z ubraniami :hide:


A jak się dzieć obsika albo obkupka :lool: to te ubranka też osobno pierzesz? :lool:

Biedronka
27-01-2009, 13:13
hati no ale resztki kupki spłukujesz i na pieluszce zostaje tylko plama że " cos' tam było ;)
ale nie potępiam :wink:

ja raz w miesiącu robie takie pranie TYLKO pieluchowe ..odtłuszczam itp

Bogusia
27-01-2009, 13:20
ja piorę co drugi dzien, ale zostałam tylko z 4 kieszonkami , czyli na 2 noce i ewentualnie na spacer, i z 4 otulaczami i tetrami , resztę oddałam bo za małe łącznie z formowanymi bambusowymi
no i mój dziec biega na golasa w domu bo my ćwiczymy nocnik
wiecie że jak ma tetrę to sika co 2 godziny, a jak lata bez pieluchy to i 5 godzin sucho , ale na nocnik nieeeeeee

ale zdażało sie że co 3 dni prałam jak mialam więcej pieluch

tyle że ja od razu do pralki raczej ładję i ją zamykam i tak dokładam :)

wanderluster
27-01-2009, 13:21
Ja piorę co dwa dni.
A jako że szybko schnie przy kaloryferach, zimą (w okresie grzewczym ;) ) czasem co trzy dni. Teraz, kiedy wprowadziłam dwa stałe posiłki, kupy są od razu utylizowane - papierek z kupą do wc, a sama pielucha jest płukana.

Pranie zaczynam od płukania, potem pranie właściwe.

Mag
27-01-2009, 16:20
ze względu na ilość pieluch mogę spokojnie prać raz na tydzien :lol: ,ale piorę co trzeci dzień, tylko że dość często gonię na 90stopniach.
Hanti,akurat tego świra rozumiem, ale jest rada na to, najpierw wkładasz pieluchy i do bębna wlewasz mini olejku albo proszku albo co tam chcesz :wink: , i puszczasz na płukanie (ja puszczam albo na płukanie albo na 10 minut prania).potem odpompowanie wody bez wirowania naturalnie i wkładam ubrania.
zrób tak i jak odpompujesz wodę to sprawdź zapach pieluch w pralce albo wyjmij jedną i obejrz, nie powinno być czuć tego moczu bo został w miarę wypłukany.

ale ja zawsze jeszcze niezależnie od tego co mi się pierze, zawsze po zakończeniu prania włączam znowu samo płukanie i odwirowanie.
no i tego używam:
http://apmp.natura.xip.pl/product_info. ... ts_id/1002 (http://apmp.natura.xip.pl/product_info.php/cPath/147_148_152/products_id/1002)
kwasek cytrynowy działa cuda.

Anna Nogajska
27-01-2009, 22:40
ja piorę też z reguły co dwa dni, chociaż mogłabym co 3-4 :).
3 dnia nie śmierdzi gorzej niż 2 :). przed włożeniem do wiadra zapinam rzepy, wyjmuje wkładki itd., pieluszka trafia do wiadra,w którym jest siatka. potem jednym ruchem :) umieszczam pieluszki w pralce i właczam płukanie z olejkiem.
potem normalnie pranie. pieluszki też piorę oddzielnie, tak mi jakoś wychodzi. ubranka dzieci osobno od naszych, ale w tych samych preparatach ekologicznych, bo dzieci maja przecież styczność z naszymi ubraniami, pościelą itd...

yetta
15-03-2009, 15:18
Ja co 2 dni piorę, ale już mam pieluch, że mogłabym co 3 dni. Po kupce zawsze płukam dokładnie pieluche pod kranem z odrobiną proszku, także czasem nawet plamy już nie ma. Ale pieluszka jest mokra, więc wykręcam i do wiadra z siatką. Tak się zastanawiałam, czy nie zapleśnieje przez 3 dni, ale z tego co widze, to niektóre też piorą co 3 i nie ma problemu. Także chyba obawiać się nie muszę. :D

A jakie macie wiaderka? Bo ja 2 wiaderka Balbinka.
http://yetta.pcpoint.pl/babyetta/woreczki/male/010.jpg
I gdybym chciała prać co 3 dni, to musiałabym mieć trzecie, bo z dwóch dni pieluchy ledwie mi się w tych dwóch mieszczą. :hide: :lool: :jump:

A jakie macie proszki do prania. Muszę wznowić poszukiwania. Bo ja mam proszek Lovela, ale chciałabym jakiś ekologiczny. Polecacie coś?

Kurcze czy jest jakiś w miarę niedrogi proszek ekologiczny? :roll: A może lepiej płyn?

Lotna
15-03-2009, 15:21
My wiaderko mamy takie, tylko inny kolor :lol:
http://www.ecoshop.ie/prodimages/0609201040.jpg


Ja Ci polecę proszek Bio D :D Bardzo dajny jest, w pieluszkarni można go dostać :) Tylko to chyba taki dosypywacz do zwykłego proszku, ale ja używam tylko jego :hide: bo piorę pieluszki z ubrankami. Niestety zwykły proszek BIO D ma w składzie mydło :/

yetta
15-03-2009, 15:27
Dzięki znalazłam go. :mrgreen:

Lotna
15-03-2009, 15:29
To proszek, nie płyn :)

http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... ia-pieluch (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p304,bio-d-nappy-fresh-proszek-do-prania-pieluch)

EDIT:
za szybka jesteś :lol:

yetta
15-03-2009, 15:32
Sorki, możliwość edytowania czasem jest zgubna. ;)
http://www.pieluszkarnia.pl/galerie/b/bio-d-proszek-do-prania_635_m.jpg
Pisze, że to do prania pieluszek, a do ubranek również?
I czy proszek ma miarkę (o której wspominają w opisie)? Na jak długo ci wystarcza? Na miesiac chociaż wystarczy? :mrgreen:

Lotna
15-03-2009, 15:33
Nie ma miarki właśnie :? To jest tylko 500 g, jak używam bez dodatkowego proszku to szybko mi się kończy, załóżmy że robiąc pranie co 2-3 dni starcza mi na 3 tyg :D

hanti
15-03-2009, 15:34
ponieważ wszystkie wiaderka trąciły mi malizną, małż przytargał z marketu skrzynię plastikową, z fajnym zamknięciem (Kinia uwielbiała wypuszczać zapaszki z wiaderka) i teraz spokojnie mieszczą mi się pieluszki z dwóch dni i jeszcze miejsce zostaje na wypadek większego zużycia :D no i skrzynia kosztowała śmieszne pieniądze, bo nie jest do pieluch :mrgreen:

Jasnie Pani :)
15-03-2009, 15:35
Kurna codziennie prałam, ale znowu mi sie dzis pralka zepsula :evil: :evil:
znowu odkryje, ze mam podłoge pod pralka :twisted: :twisted:

merolik
15-03-2009, 17:22
Ja piorę pieluchy co drugi dzień - akurat wiaderko ;) 23-litrowe się nazbiera. Resztę ubrań naszych i ubranek w te pozostałe dni. Czyli pralka "chodzi" codziennie.

mamaduo
15-03-2009, 17:47
pieluchy co drugi - trzeci dzien (raczej co drugi), ubrania moje i meza raz w tygodniu, ubranka dzieci raz - dwa razy w tygodniu.
Pieluchy najpierw plucze i jak mam jeszcze miejsce w pralce to dorzucam ciuszki dzieciece typu pizamki albo body.
Pieluchy piore na 60 stopni a reszte na 30 na delikatnym programie.

McBaby
15-03-2009, 21:38
ja też świr i pieluszki piorę tylko z ubraniami Stasia ale najczęściej piorę w rękach po użyciu. Rzucam wkładki na kalafior, PUL na suszarkę i po kilku godzinach mam czyste pieluszki
Zazwyczaj jednak po kąpieli chłopaków wymaczam z siusiów w wanience potem łapkami, potem płuczę, Marcin wyciska i już.
Mam mało pieluszek, nawet na dzień mi nie starcza a chcę, żeby większość czasu pupka była w zdrowym więc piorę sobie w łapkach.

ach i pralka najkrótszy program na na 2 godziny. to ja postoję i w miseczce sobie poszoruje :D

kiribati
15-03-2009, 21:51
ja piorę co 3-4 dni, ale zazwyczaj trochę przepłukuję pieluszki przed wrzuceniem do wiaderka, codziennie dodaję kilka kropli olejku herbacianego lub lawendowego i nie ma problemu.
Jak piorę częściej, to nie mam na pełną pralkę. Wtedy robię tak jak Magda - włączam płukanie z jakimś środkiem, a potem dokładam więcej rzeczy i włączam pranie.

dommi
16-03-2009, 11:20
ponieważ wszystkie wiaderka trąciły mi malizną, małż przytargał z marketu skrzynię plastikową, z fajnym zamknięciem (Kinia uwielbiała wypuszczać zapaszki z wiaderka) i teraz spokojnie mieszczą mi się pieluszki z dwóch dni i jeszcze miejsce zostaje na wypadek większego zużycia :D no i skrzynia kosztowała śmieszne pieniądze, bo nie jest do pieluch :mrgreen:

A możesz wstawić fotkę tej skrzyni skarbów ;)?

magnolia
18-03-2009, 21:48
Ja też co dwa dni piorę. Mam dwa pytanka - do tych dziewczyn co dorzucają pieluchy do ubrań - czy się ładnie dopierają ubrania, bo przecież połowę proszku trzeba do pieluch prawda? no i czy pieluchy się ładnie dopierają w 40st bo jak z ubraniami to zakładam, że w 40 pierzecie. No i jeszcze poradźcie gdzie mogę dostac taką siatkę do pieluch bo mam ale tylko malutką a potrzebuję taką na wiaderko

yetta
18-03-2009, 22:21
Ja piorę pieluszki i ubranka w 60 stopniach. ;) I tak zaczynam się zastanawiać, czy ta moja pralka nie ma coś nie tak z grzaniem. Bo jak prałam w 90 stopniach pieluszki, to nie zauważyłam rewelacyjnej różnicy, nie były śnieżno białe jak po gotowaniu w garze. :roll:
W sprawie woreczka siateczki napisałam pw. :D

hanti
18-03-2009, 22:35
ponieważ wszystkie wiaderka trąciły mi malizną, małż przytargał z marketu skrzynię plastikową, z fajnym zamknięciem (Kinia uwielbiała wypuszczać zapaszki z wiaderka) i teraz spokojnie mieszczą mi się pieluszki z dwóch dni i jeszcze miejsce zostaje na wypadek większego zużycia :D no i skrzynia kosztowała śmieszne pieniądze, bo nie jest do pieluch :mrgreen:

A możesz wstawić fotkę tej skrzyni skarbów ;)?
rano zrobię :)

erithacus
18-03-2009, 22:43
Mam dwa pytanka - do tych dziewczyn co dorzucają pieluchy do ubrań - czy się ładnie dopierają ubrania, bo przecież połowę proszku trzeba do pieluch prawda? no i czy pieluchy się ładnie dopierają w 40st bo jak z ubraniami to zakładam, że w 40 pierzecie.
Połowa proszku w zupełności wystarczy do prania wszystkich rzeczy, nie tylko pieluszek. Ja sypię tyle także do ciemnych ubrań. Zbyt duża ilość proszku może powodować zapychanie się tkaniny i w rezultacie gorsze dopieranie.
Temperaturę ustawiam na 50 stopni, i przy białych i przy kolorach. Gdyby Zuza robiła kupę do pieluchy prałabym na 60 stopni bo ta temperatura zabija bakterie kałowe.

Aliza
26-03-2009, 11:21
dziewczyny, używające bio-d nappy fresh - przed chwilą wygooglałam sobie na angielskiej stronce jakie są zalecane przez producenta ilości tego proszku do prania. oto niespodzianka - sypałam 3 razy za dużo!!!
wystarczy - 15ml na jedno pranie... ja dawałam 50ml... to jest dość silny środek więc nie ma co przesadzać.

prawdopodobnie dlatego, że tak zdrowo sypnęłam pieluszki zrobiły się trochę sztywne...
mimo, że płukałam 3 razy. ale bieluśkie jak nowe ;)

tak więc opakowanie bio-d nappy fresh powinno starczyć na około 33 prania...

ja piorę jak na razie co 2 dni (noworodek) - najpierw płuczę dwa razy, potem dorzucam ubranka. jeszcze nie zakładałam tych po końskiej dawce bio-d, mam nadzieję, że mu nie podrażnią skóry...

Aloha
08-04-2009, 10:05
u nas pieluchy wraz z jasnymi dziecięcymi rzeczami co 2 dni się piorą. W 60 st. W pozostałe 'wolne" dni pralka wymiata resztę, czyli rzeczy męża, moje i reszta dziecięcych. Praktycznie wychodzi codziennie pranie.

A czy któraś z was stosuje taki system, ze same pieluchy wrzuca na wstępne pranie w 60 st. , a potem do tego dorzuca inne rzeczy na 40 stopni?

Lotna
08-04-2009, 10:09
dziewczyny, używające bio-d nappy fresh - przed chwilą wygooglałam sobie na angielskiej stronce jakie są zalecane przez producenta ilości tego proszku do prania. oto niespodzianka - sypałam 3 razy za dużo!!!
wystarczy - 15ml na jedno pranie... ja dawałam 50ml... to jest dość silny środek więc nie ma co przesadzać.

prawdopodobnie dlatego, że tak zdrowo sypnęłam pieluszki zrobiły się trochę sztywne...
mimo, że płukałam 3 razy. ale bieluśkie jak nowe ;)

tak więc opakowanie bio-d nappy fresh powinno starczyć na około 33 prania...

ja piorę jak na razie co 2 dni (noworodek) - najpierw płuczę dwa razy, potem dorzucam ubranka. jeszcze nie zakładałam tych po końskiej dawce bio-d, mam nadzieję, że mu nie podrażnią skóry...


Bo generalnie to jest dodatek DO PROSZKU :)

polaquinha
08-04-2009, 16:03
piore co drugi dzien. na trzeci juz mi za bardzo cuchnie-mimo, ze dodaje olejek do wiaderka :)
Jak same zasiusiane -to dokladam ubranka Marcela (to juz, zeby nie puszczac pralki z polowa objetosci, Ziemi mi troche szkoda :) ).
Piore w 60 st i zawsze dodaje ten dodatek antybakteryjny od bambino mio. Ale widze, ze ten z pieluszkarni tanszy jest! :jump: :jump:
Co drugie pranie piore w proszku do pileluch bez enzymow. A co dfrugie -w lovelli, dzidziusiu czy bialym jeleniu.

A odtluszczac mozna zwyklym plynem do naczyn?

yetta
10-04-2009, 13:58
No to mamy bio-d nappy fresh i bio-d uniwersalny. dzisiaj pierwsze pranie.
wyczytałam ze 1 czubata łyżeczka = 15ml. i na jedno pranie tyle dodawac nappy fresh, a uniwersalnego 6 łyżeczek (90ml). nono to malutko. bardzo wydajne zdaje sie beda te proszki. :jump: :mrgreen:

http://pieluszkarnia.pl/galerie/b/bio-d-proszek-do-prania_635_k.jpg http://pieluszkarnia.pl/galerie/b/bio-d-proszek-do-prania_643_k.jpg

Lotna
10-04-2009, 14:02
Yetta, ten zwykły Bio D ma mydło :?

yetta
10-04-2009, 14:03
hm jak to mozliwe pytalam w sklepie zanim kupilam czy moze byc do pieluszek i mowili ze moze :rolleye:

yetta
10-04-2009, 14:06
Oto co mi odpowiedziano: :D

Fresch nappy czyli ten do pieluch odtłuszcza pieluchy a ten wielki BIO-D nie.
Duzy proszek może byc bazą do fresch Nappy.To zwykły proszek tylko BIO, wiec spokojnie do pieluch, ubrań, kocy itp moze służyć.

Czyli proszek uniwersalny + dodatek fresh nappy jak najbardziej do prania pieluch w duecie moga byc. ;)
Nawet nie straszcie ze jestem w bledzie. :cryy:

Lotna
10-04-2009, 14:39
Rozmawiałam z Pieluszkarnia o tym proszku właśnie, mówili mi że niestety ma w składzie mydło i nie bardzo nadaje się do pieluszek :( Chyba że w wersji oba naraz, o to nie pytałam, ale skoro tak Ci odpowiedziano to myślę że może być 8)) Ja ten duży Bio D stosuje to prania wszystkiego w domu :)

yetta
10-04-2009, 19:57
No mnie wyraznie odpowiedzieli ze jako bazowy do prania pieluszek moze, oczywiscie plus nappy fresh. :D

IwontaG
10-04-2009, 20:28
Ja ten duży Bio D stosuje to prania wszystkiego w domu :)

Lotna i jak Ci się ubrania w nim dopieraja, bo też się nad nim zastanawiam.
A z tych eko proszków i płynów do prania to chyba większośc zawiera mydło lub oleje np. palmowe, Aniamamaaleksa chyba pierze pieluszki w tych środkach i nic nie mówiła, że coś się z pieluszkami dzieje.

Lotna
10-04-2009, 21:08
Ja ten duży Bio D stosuje to prania wszystkiego w domu :)

Lotna i jak Ci się ubrania w nim dopieraja, bo też się nad nim zastanawiam.
A z tych eko proszków i płynów do prania to chyba większośc zawiera mydło lub oleje np. palmowe, Aniamamaaleksa chyba pierze pieluszki w tych środkach i nic nie mówiła, że coś się z pieluszkami dzieje.

Nie widzę różnicy w stosunku do zwykłych proszków :thumbs up:

yetta
10-04-2009, 21:14
Aniamamaaleksa chyba pierze pieluszki w tych środkach i nic nie mówiła, że coś się z pieluszkami dzieje.

Aniamamaaleksa w czym pierzesz pieluszki ? :jump:

IwontaG
10-04-2009, 21:17
Ja ten duży Bio D stosuje to prania wszystkiego w domu :)

Lotna i jak Ci się ubrania w nim dopieraja, bo też się nad nim zastanawiam.
A z tych eko proszków i płynów do prania to chyba większośc zawiera mydło lub oleje np. palmowe, Aniamamaaleksa chyba pierze pieluszki w tych środkach i nic nie mówiła, że coś się z pieluszkami dzieje.

Nie widzę różnicy w stosunku do zwykłych proszków :thumbs up:

To chyba spróbuję :D
Dzięki