PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna superchłonna pielucha na nocki dla grupy wagowej 16+



Samosiejka
25-06-2012, 16:39
Pomijając już kwestię przyczyn, bo nie to chcę tu poruszyć...

Czy są jakieś pieluszki wielorazowe, które można zastosować u większego dziecka, któremu zdarza się czasem trochę podsikać lub sporadycznie całkowicie zesikać w nocy???
To byłaby grupa wagowa 16+
Wie Ktoś o takich pieluchach?
Będę wdzięczna za pomoc.

miracle
25-06-2012, 16:44
Pieluchy czterolatkowi,raczej nie....
Moze jaki stresik ma?
A do tej pory jak,kiedy odpieluchowane?

Samosiejka
25-06-2012, 17:02
Pieluchy czterolatkowi,raczej nie....
Moze jaki stresik ma?
A do tej pory jak,kiedy odpieluchowane?

Pracujemy nad "stresikiem".
Potrzebuję jednak rozwiązania na mniejsze i większe wpadki. Dlatego też poszukuję pieluchy.

miracle
25-06-2012, 17:06
Pracujemy nad "stresikiem".
Potrzebuję jednak rozwiązania na mniejsze i większe wpadki. Dlatego też poszukuję pieluchy.

czemu nie chcesz jakiego podkladu pod prześcieradło?
pieluchy są oczywiście....ale ja bym 4latka nie stesowala dodatkowo pieluchą

miracle
25-06-2012, 17:07
http://www.suchenoce.pl/index.php/strona/17-produkty-drynites?utm_source=google&utm_medium=CPC&utm_campaign=ongoing


albo wielo
Baby beehinds AIO L dość duże i mają bambusowe wkładki

Agna
25-06-2012, 17:13
To ja tak tylko dodam, że jeździłam ze swoim długo do nefrologa ze sprawą moczenia nocnego.... Pierwszą rzeczą, na jaką zwrócił uwagę, to właśnie pieluchy. Ponoć nie zlikwiduje się takiego moczenia, jeśli dzieć będzie sypiał w pieluszce. Mój do dziś śpi z grubą folią pod pościelą. Zdarza mu się raz na 3 mce do pół roku, ale nigdy nie wiadomo, kiedy. Bywało kilka dni pod rząd, kilka dni przerwy i znowu. Ponoć większe dziecko musi poczuć, że się zalało...
Wywaliliśmy już kiedyś jedno łóżko.... teraz jest zdecydowanie lepiej, a zmianę pościeli mały opanował do perfekcji :mrgreen:


Te podlinkowane pieluchy mieliśmy, kiedy w zeszłe wakacje był na obozie i bałam się, że śpiwór przemoczy.... zakładał pod piżamę w toalecie :-)
Jednak nie wyglądają tak dobrze, jak na zdjęciach - są bardzo blade i bardziej podobne są do przeciętnych pampków niż bawełnianych gatek ;-)

machma
25-06-2012, 17:18
U nas pampersy załatwiają sprawę

Baby beehinds są dla niego małe
Ale będę śledzić, może coś rozsądnego ktoś zaproponuje.
Folia u nas odpada... kołdra i prześcieradło i tak do prania....

A poza tym skłaniam się do teorii,że do 6 roku życia może się czasem zdarzyć... Póki co P zdarza się sucha może 2 razy w tyg

Samosiejka
25-06-2012, 17:21
czemu nie chcesz jakiego podkladu pod prześcieradło?
pieluchy są oczywiście....ale ja bym 4latka nie stesowala dodatkowo pieluchą
podkłady mamy i uzywamy. Teoria o rzekomym stresowaniu 4roletniego dziecka pieluchą nie ma u nas najmniejszego uzasadnienia, bo moja Córka sama prosi, żeby Jej pieluchę założyć na noc - zwłaszcza jeśli np. poprzedniej nocy zdarzyło Jej się podsikać. Jak już pisałam - pracujemy nad tym. Nie chcę opisywać tu naszych doświadczeń, problemów w tej materii itp. bo uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce. Potrzebuję jedynie porady odnośnie wielorazowych pieluch na takie sytuacje. Widziałam kiedyś na allegro takie wielorazówki dla dorosłych, ale obawiam się, że byłyby zbyt obszerne dla dziecka.

miracle
25-06-2012, 17:23
podkłady mamy i uzywamy. Teoria o rzekomym stresowaniu 4roletniego dziecka pieluchą nie ma u nas najmniejszego uzasadnienia, bo moja Córka sama prosi, żeby Jej pieluchę założyć na noc - zwłaszcza jeśli np. poprzedniej nocy zdarzyło Jej się podsikać. Jak już pisałam - pracujemy nad tym. Nie chcę opisywać tu naszych doświadczeń, problemów w tej materii itp. bo uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce. Potrzebuję jedynie porady odnośnie wielorazowych pieluch na takie sytuacje. Widziałam kiedyś na allegro takie wielorazówki dla dorosłych, ale obawiam się, że byłyby zbyt obszerne dla dziecka.
wujek google podpowie najlepiej

Samosiejka
25-06-2012, 17:23
U nas pampersy załatwiają sprawę


u nas aktualnie też, ale wolałabym wielorazówki, bo są mniej pieluchowe, a bardziej ubraniowe choćby z racji faktu, że są z tkaniny ;-)

Samosiejka
25-06-2012, 17:26
będę śledzić, może coś rozsądnego ktoś zaproponuje.


ja też ;-)

miracle
25-06-2012, 17:28
http://forum.gazeta.pl/forum/w,61482,110985171,110985171,jaka_pieluszka_dla_16_ kg_dziewczynki_na_noc_.html

a moze któras forumka Ci uszyje? Yetta?

amst
25-06-2012, 17:29
Awaryjnie - sa w Rossmanie dwupaki takich "turystycznych" majtek np. na długą podróż autobusem. I są w rozmiarze 6+ czyli 20-30kg
Ale to awaryjnie.
U nas skończyło się farmakologią.

mamaUlki
25-06-2012, 17:57
na allegro są kieszonki chinki w rozmiarze XL, może będą pasowały

Samosiejka
25-06-2012, 18:06
Awaryjnie - sa w Rossmanie dwupaki takich "turystycznych" majtek np. na długą podróż autobusem. I są w rozmiarze 6+ czyli 20-30kg
Ale to awaryjnie.

na dzień nie są nam potrzebne. jedynie w nocy i to też tylko awaryjnie, bo wpadki są bardzo sporadyczne. Przeważnie całe noce są suche.

Samosiejka
25-06-2012, 18:11
a moze któras forumka Ci uszyje? Yetta?
dobry pomysł :-)
jeśli nic nie znajdę, to odezwę się do Yetty. Ostatnio kupiłam u Niej kilka otulaczy i są cudne ;-)

aniaszew
25-06-2012, 20:09
Ja kupiłam właśnie synkowi takie http://www.organicalulu.pl/pieluszki-wielorazowe/31-pieluszka-real-easy-aio-pul-hip-hip-baby-.html . Też mi sika w nocy.

marushka
25-06-2012, 20:20
"OT córka prosi o pieluchę bo wie, że zrobiła źle sikając a w ten sposób nie ponosi negatywnych konsekwencji zsikanego łóżka ( i nie insynuuje tutaj, że ją za to bijesz)
w kwestii pieluch nie pomogę, ale do 6 roku życia moczenie może się zdarzyć, ale długi okres przerwy i nawrot moczenia oznacza, że wydarzyło się coś znaczącego.
Uważam, po tym co piszesz, że potrzeba Wam profesjonalnego wsparcia, bez tego zdjęcie pieluchy będzie ze szkodą dla córci"

Gertruda
25-06-2012, 20:40
U nas młody też posikuje w nocy i sprawdza się wysadzanie nocne tzn gdy kładziemy się spać przeważnie ok 23 mąż sadza młodego "na śpiocha" na nocniku i mówi "siedzisz na nocniku siusiaj" młody siusia i do rana wytrzymuje. Taka nasza metoda może się przyda :)

Samosiejka
25-06-2012, 21:59
OT córka prosi o pieluchę bo wie, że zrobiła źle sikając a w ten sposób nie ponosi negatywnych konsekwencji zsikanego łóżka ( i nie insynuuje tutaj, że ją za to bijesz)
w kwestii pieluch nie pomogę, ale do 6 roku życia moczenie może się zdarzyć, ale długi okres przerwy i nawrot moczenia oznacza, że wydarzyło się coś znaczącego.
Uważam, po tym co piszesz, że potrzeba Wam profesjonalnego wsparcia, bez tego zdjęcie pieluchy będzie ze szkodą dla córci.
widzę, że znasz Ją lepiej niż ja ;-)
kiedy nasika do pieluchy, momentalnie budzi się i przychodzi z prośbą, zeby zdjąć jej pieluchę. nie mówimy jej, że zrobiła źle, tylko zdejmujemy i tyle. a o pieluchę prosi nie dlatego, że czuje, że zrobiła źle, ale dlatego, że gdy wpadka zdarzy się bez pieluchy, to ona bardzo nie lubi gdy nagle wszystko jest mokre łącznie z nią - przeszkadza jej to i tyle, więc woli mieć pieluchę. Wcale Jej się nie dziwię ;-) A profesjonalną pomoc mamy już od jakiegoś czasu. Stąd też wiem, że moje dziecko nie ma poczucia winy oraz, że (jak już tu powiedziano) do 6ciu lat nie ma powodu do niepokoju, a nasze zakładanie pieluch na noc nie jest niczym złym i nie degraduje Jej psychiki :-)

Samosiejka
25-06-2012, 22:04
U nas młody też posikuje w nocy i sprawdza się wysadzanie nocne tzn gdy kładziemy się spać przeważnie ok 23 mąż sadza młodego "na śpiocha" na nocniku i mówi "siedzisz na nocniku siusiaj" młody siusia i do rana wytrzymuje. Taka nasza metoda może się przyda :)
u nas też to się sprawdza :-) Ale nie zawsze wysikuje się w nocy. często jest tak, że siada na nocnik, a po chwili mówi, że jednak siusiu nie bedzie. Innym razem natomiast sama woła w nocy zaspana, że chce zrobic siusiu i wtedy zawsze jest. Ale - jak juz wspomniałam - u nas wpadki bywają naprawdę sporadycznie i przyznam, że jeszcze nikogo nie wyprowadziły z rownowagi. Traktujemy to jako etap Jej rozwoju i tyle.

erithacus
25-06-2012, 22:06
gdy wpadka zdarzy się bez pieluchy, to ona bardzo nie lubi gdy nagle wszystko jest mokre łącznie z nią - przeszkadza jej to i tyle, więc woli mieć pieluchę. Wcale Jej się nie dziwię ;-)
Właśnie o tych negatywnych konsekwencjach pisała marushka. Nie miej za złe, że dziewczyny chcą pomóc. Nikt Cię nie ocenia.
A marushka wie, co pisze ;)

Agna
25-06-2012, 22:27
Właśnie o tych negatywnych konsekwencjach pisała marushka. Nie miej za złe, że dziewczyny chcą pomóc. Nikt Cię nie ocenia.
A marushka wie, co pisze ;)

I o tym też mówił nasz lekarz. Twierdził, że po każdym zmoczeniu dziecko powinno w miarę możliwości samo prześcielić łóżko, albo przynajmniej pomagać. Ja mam 2 kołdry, które dobrze się pierze i w miarę szybko suszy.

Ale w sumie wcale się nie dziwię. Moim pierwszym odruchem też było kupienie pieluch i przeczekanie. Ważne, że jest "zaangażowany" jakiś fachowiec do problemu, to na pewno macie jakąś strategię. Trudny problem, zwłaszcza na wyjazdach, szczególnie w grupie rówieśniczej.

Samosiejka
26-06-2012, 08:14
Dziewczyny, ale mnie naprawdę nie interesują w tym temacie Wasze opinie, porady itp.
Z całym szacunkiem, ale my mamy już w tej materii fachową pomoc kompetentnego specjalisty i nie jestem zainteresowana dzieleniem sie tym w internecie z anonimowymi Osobami. Nie znacie mnie, ani mojej Rodziny, więc proszę, uszanujcie fakt, że nie chcę, abyście pisały, co wiecie o tego typu problemach oraz, że nie chcę Waszych porad i sugestii. Pisałam o tym na samym początku. Jedyne o co w tym temacie proszę, to pomoc w doradzeniu, jaka pielucha wielorazowa na noc.
Czy to tak trudno zrozumieć?

Samosiejka
26-06-2012, 08:23
edytowałam tytuł, bo najwyraźniej nie był trafny.

Jeśli ktoś ma potrzebę dyskutowania na temat problemów nocnego moczenia u dzieci, doradzania w tej materii itp., to proszę, niech założy osobny temat, w którym wszelkie porady i sugestie będą mile widziane ;-)

marushka
26-06-2012, 10:17
przepraszam bardzo za moje OT
( zwykle dostaje kase a dzisiaj dostałam opr za życzliwą chęć pomocy, mea culpa :duh:)

miracle
26-06-2012, 10:26
przepraszam bardzo za moje OT
( zwykle dostaje kase a dzisiaj dostałam opr za życzliwą chęć pomocy, mea culpa :duh:)
też chciałam coś napisać ,ale moje OT byłoby mniej wyważone i nie czułabym się winna:ninja:;)

kawiareczka
26-06-2012, 10:31
najbardziej chłonna jaką miałam (ale dla dwulatka) to real easy AIO. Ja miałam M i była ok na 13kg, więc myślę, że L byłaby dobra na 16kg;) zdarzyło się, że młody ją w nocy przesikał ale on jadł w nocy, więc miał z czego sikać;)
http://ekomaluch.pl/real-easy-aio-minky-z-kieszonka---idealna-na-noc,p1637,l1.html
Pieluszka jest: 1. śliczna 2. mięciutka 3. sucho przy pupie 4. jest kieszonka gdzie ewentualnie można dołożyć dodatkowy wkład

Samosiejka
26-06-2012, 12:43
najbardziej chłonna jaką miałam (ale dla dwulatka) to real easy AIO. Ja miałam M i była ok na 13kg, więc myślę, że L byłaby dobra na 16kg;) zdarzyło się, że młody ją w nocy przesikał ale on jadł w nocy, więc miał z czego sikać;)
http://ekomaluch.pl/real-easy-aio-minky-z-kieszonka---idealna-na-noc,p1637,l1.html
Pieluszka jest: 1. śliczna 2. mięciutka 3. sucho przy pupie 4. jest kieszonka gdzie ewentualnie można dołożyć dodatkowy wkład

dziękuję za konkretną i rzeczową odpowiedź :-)

ankha
26-06-2012, 13:05
widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa :-) żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.
Samosiejko, zgadzam się z tobą i doskonale rozumiem, że nie chcesz, żeby ktoś wtrącał się w twoje osobiste sprawy i udzielał rad, o które nie prosisz. Ale tutaj to niestety normalne. Forumowiczki czują się najmądrzejsze nawet jeśli nic o tobie nie wiedzą. A to, z jakich powodów nie chcesz podejmować tu jakiegoś tematu, nie ma dla nich znaczenia. To, czy przy okazji wymądrzania się na temat twojego dziecka nie robią ci przykrości tym bardziej jest bez znaczenia. Tu się liczy żeby zabłysnąć, a jeśli ktoś kulturalnie poprosi, zeby się nie mieszać do jego życia, to traktowane jest jako opr. Urażona duma forumowiczki, która ma się za kogoś więcej.
ja też przeszłam tutaj swoje i wiem, jak to jest. Współczuję, ze zadając pytanie odnośnie tego, jaka pieluchę wybrać, dostałaś całą lawinę "mądrych rad" na temat, który forumowiczom wydaje się, że ciebie dotyczy. domyślam się, jak się musiałaś poczuć. I jeszcze te głupie tekściki pomimo twojego wyjaśnienia, o dostawaniu kasy za takie porady i o braku poczucia winy, że się komuś dowali. ciekawa jestem, czy to się kiedyś na tym forum zmieni, czy chustonówki zawsze już będą traktowane jak głupsze, gorsze itp.

Samosiejka
26-06-2012, 13:19
Kawiareczko, poczytałam właśnie o tych pieluszkach i widzę, że rozmiar L jest od 13 do 18 kg. Moja Córeczka waży nieco ponad 17, to może jeszcze się załapie na tę rozmiarówkę ;-)

Myślę też nad majtkami treningowymi. Na allegro jest cała masa takich do 20 kg, ale tam zaznaczają, że majtki nie zastąpią pieluchy, więc to raczej na takie - nazwijmy to - niepełne siknięcia. Ostatecznie podkład pod prześcieradło jest, więc może majtki treningowe też się sprawdzą ;-)
Moja Koleżanka zakłada takie majtki na noc swojemu synkowi, ale jemu nie przeszkadza wilgoć, bo śpi nadal pomimo pełnego zesikania. U nas nie ma takiej opcji i to mnie cieszy ;-)

Samosiejka
26-06-2012, 13:20
Ankha, też słyszałam wcześniej od kilku osób, które mi o tym forum mówiły, że tu bywa... specyficznie ;-)
Dzięki za zrozumienie. Fakt. Poczułam się niektórymi wypowiedziami dotknięta. Nie tyle dlatego, że były obraźliwe, bo akurat nie były. Bardziej dlatego, że nie opisałam tutaj szczegółów naszej sytuacji, a dostałam "porady" zbudowane na podstawie jedynie przypuszczeń. To faktycznie zabolało. Zwłaszcza, że my nie mamy typowego problemu z tzw nocnym moczeniem. Tu chodzi o coś zupełnie innego, a ja mam prawo nie chcieć rozpisywać się na ten temat na forum. Zwłaszcza, że praktycznie nikogo tu nie znam. Może poza kilkoma osobami, które o tym forum mi wspominały, ale to też nie jakieś stałe bywalczynie. Napisałam na początku, że pracujemy nad tym oraz dalej, że mamy fachową pomoc, więc tym bardziej trudno mi zrozumieć, po co ktoś jeszcze coś "musiał" od siebie dodać, a moją prośbę o zrozumienie potraktowano jako opr. To już przesada.

jul
26-06-2012, 13:25
rozumiem już, czemu jedna z dziewczyn (i wcale nie chustonówka) nie chciała opisać jakiegoś tam swojego problemu...
Przecie Samosiejka wyraźnie kilka razy prosiła o poradę w sprawie pieluch, a nie problemu, zwłascza po wiadomości, że mają fachową pomoc, obrażanie się za kolejną prośbę o nie udzielanie rad nie w temacie, do tego wyciąganie argumentu o pieniądzach, jest hmm... No jakoś nie widze w tym specjalnego szacunku dla drugiej matki i jej decyzji, potrzeb etc.

Wracając do tematu - największa nocna pielucha, jaką mamy, to konopne lulu dodo xl (wg producenta do 20 kg), nosi ją prawie mój dwulatek, ma jeszcze duuużo luzu, tylko dokładam dodatkową (niewielką) wkładkę. Zarówno te pieluchy, jak i bambusowe bliźniacze dodo bambou xl (tych akurat nie miałam, pewnie są miększe, przyjemniejsze w dotyku), są akurat w promocji http://www.krainapieluszek.pl/lulu-nature. Jedna uwaga, że to formowanki, więc wymagają otulacza - u nas świetnie sprawdzają się wełniane zalanolinowane gatki (tu nie znam wełnianych gigantów, na pewno loveybums ma dużą rozmiarówkę - w tym samym sklepie, ale drogie, możesz też poprosić którąś z dziewczyn forumowych - ostatnio sporo robi wełniaki i bardzo ładne).

Powodzenia!

IwonaKM
26-06-2012, 14:05
Myślę też nad majtkami treningowymi.

Może warto zamówic majtki na miarę u forumki sylviontko, gdyby poprosić o wersję chłonniejsza, może dorzucialaby wiecej bambusa do środka. Szyje w calości z pul, czyli nie przecieknie a gumki przy udkach i w pasie można dopasować, bo są wciągane w tyneliki.
Moja córeczka ma majteczki od sylvionko i zdarzalo jej się uciąć drzemkę w tych majtkach i wyciekow nie było. A sucha pielucha po drzemce jest rzadkością, nie umiem na czas wysadzić :(

Takie majtki byłyby pewnie lepszym rozwiązaniem dla starszego dziecka, ktoremu się czasem cos zdarza

dużymi pieluszkami rozmiarowymi poza Hip Hip Baby Real Easy są też Charlie Banana i Fuzzy Buntz. Widzialam tez w sklepie pieluszkarni gigantyczną (miałam wtedy w domu do obslugi pupcie 3kg noworodka) AiO Imse Vimse

marushka
26-06-2012, 14:28
jestem na forum od 4 lat, napisałam ponad 1000 postów a po raz pierwszy usłyszałam uwagi nie tylko w wątku w którym się wypowiadałam ale też na pw.
O zdejmowaniu pieluchy napisałam tylko w kontekście propozycji nieprzemakalnego prześcieradełka.
Jeszcze raz przepraszam, nie chciałam nikogo urazić. Jednak autor wątku nie jest jego cenzorem, często się zdarza, schodzą one na inne tory, a wiedzę czerpią z nich inne osoby.
A pieniactwo jak widze nie zależy od liczby postów.
Dystansu życzę. I poczucia humoru :)
Chciałam dobrze, nie mam zamiaru się więcej tłumaczyć. Howgh!

sweetrose
26-06-2012, 14:32
ja mam na stanie dużego 1,5roczniaka ;) i naprawdę mega dużo pije... co skutkuje mega sikiem ;) dodatkowo końca nie widać, na nocnik się nie da także sporo się jeszcze w pieluchach nasiedzę ;) ale wracając do tematu wątku... miałam real easy M i rzeczywiście spora jest, dla nas była za duża, troszkę żałuje, że się jej pozbyłam bo teraz byłaby akurat no i na nocki dobra, była dla nas za szeroka w kroku na chodzenie, ale do snu byłaby super...mój synek ma teraz 13kg...(zaraz skończy 18m-cy), eMka starcza niby do 14,5... a eLka na stronie producenta jest od 13,5 do 20,5kg nawet także myślę, że warto spróbować, zawsze możesz dołożyć dodatkową wkładkę, choć te dołączone są dosyć chłonne...// jakiś czas temu zaopatrzyłam się w "trenetki" z allegro, takie majteczki pulowe z kieszenią na wkład, ale są dla nas jeszcze za duże... mają miejsce na włożenie wkładu... i uwierz, na 1 mega sik starczą także też mogłabyś u córeczki spróbować ;) mój synek potrafi naraz wypić nawet 400ml płynu... to jaki musi mieć mega sik ;)

i tak jak radziły dziewczyny wcześniej uderzyłabym do jakiejś szyjącej forumki z prośbą o uszycie na wymiar małej jakiejś pieluszki czy majteczek typu trenerek z wszytym lub doczepianym wkładem na noc ;) ja mam od sylviontka sporo pieluszek i na prawdę polecam pieluszki spod jej rączek, jeśli zdecydowałabyś się na formowankę to może mogłaby CI doszyć na zewnątrz pulowy panel co ochroniłoby częściowo przed przemoczeniem łóżeczka o ile pieluszka zostałaby całkowicie przesikana, ale mogłoby się okazać że pieluszka lekko wilgotna i taki panel by ochronił... a jeśli wolałabyś jakiś naturalny otulacz to może spróbuj napisać do magnoli, ona szyje cudne wełniane majteczki, galotki, kalesonki i otulacze... lub jakbyś wolała polar to i z polara coś wyczaruje ;)

kawiareczka
26-06-2012, 14:37
Kawiareczko, poczytałam właśnie o tych pieluszkach i widzę, że rozmiar L jest od 13 do 18 kg. Moja Córeczka waży nieco ponad 17, to może jeszcze się załapie na tę rozmiarówkę ;-)

Myślę też nad majtkami treningowymi. Na allegro jest cała masa takich do 20 kg, ale tam zaznaczają, że majtki nie zastąpią pieluchy, więc to raczej na takie - nazwijmy to - niepełne siknięcia. Ostatecznie podkład pod prześcieradło jest, więc może majtki treningowe też się sprawdzą ;-)
Moja Koleżanka zakłada takie majtki na noc swojemu synkowi, ale jemu nie przeszkadza wilgoć, bo śpi nadal pomimo pełnego zesikania. U nas nie ma takiej opcji i to mnie cieszy ;-)


Teoretycznie powinna się załapać, M jest do 12kg a mój mały waży ponad 13 i wchodzi i jeszcze długo by wchodził. Może udałoby Ci się upolować na bazarku bo nowe strasznie drogie...
Są jeszcze pieluchy zakładane jak majtki (pieluchomajtki? nie pamiętam jak się to nazywa) choćby rossmannowe ale jednorazowe. Tylko one wyglądają jak pielucha jednorazowa, więc nie wiem czy córce się spodoba;) Majtki treningowe to zwykłe majtki z małym wkładem, więc będą przeciekać, no i będzie czuła mokro bo taka jest idea majtek treningowych...
Więc jak zależy Ci na wielo to coś w deseń tej Real Easy, może dziewczyny podpowiedzą coś jeszcze.

Faceci są chyba mniej wrażliwi na wilgoć;) mój starszy też sikał w nocy i spał w tym wszystkim, nie przeszkadzało mu w ogóle;) dlatego po kilku podejściach zakładałam mu jednak pieluchę bo rano był zmarznięty a ja jakoś nie budziłam się w nocy, żeby go przebierać.

a jeszcze; koleżanka wyżej poleca Fuzzi Bunz, my mieliśmy i ona jest taka....fit. Trochę jak biodrówka. Bardzo zgrabna, nie robi wielkiej pupy i jest fajna ale to akurat do spania nie jest najistotniejsze. Myślę, że mogłaby jednak być mała. Charlie Banana chyba są z tej samej bajki co Fuzzi Bunz (CB nie miałam), poczekaj jeszcze na opinie innych mam;)

Samosiejka
26-06-2012, 15:37
rozumiem już, czemu jedna z dziewczyn (i wcale nie chustonówka) nie chciała opisać jakiegoś tam swojego problemu...
Przecie Samosiejka wyraźnie kilka razy prosiła o poradę w sprawie pieluch, a nie problemu, zwłascza po wiadomości, że mają fachową pomoc, obrażanie się za kolejną prośbę o nie udzielanie rad nie w temacie, do tego wyciąganie argumentu o pieniądzach, jest hmm... No jakoś nie widze w tym specjalnego szacunku dla drugiej matki i jej decyzji, potrzeb etc.

Wracając do tematu - największa nocna pielucha, jaką mamy, to konopne lulu dodo xl (wg producenta do 20 kg), nosi ją prawie mój dwulatek, ma jeszcze duuużo luzu, tylko dokładam dodatkową (niewielką) wkładkę. Zarówno te pieluchy, jak i bambusowe bliźniacze dodo bambou xl (tych akurat nie miałam, pewnie są miększe, przyjemniejsze w dotyku), są akurat w promocji http://www.krainapieluszek.pl/lulu-nature. Jedna uwaga, że to formowanki, więc wymagają otulacza - u nas świetnie sprawdzają się wełniane zalanolinowane gatki (tu nie znam wełnianych gigantów, na pewno loveybums ma dużą rozmiarówkę - w tym samym sklepie, ale drogie, możesz też poprosić którąś z dziewczyn forumowych - ostatnio sporo robi wełniaki i bardzo ładne).

Powodzenia!

dzięki wielkie :-) zarówno za pierwszą część wypowiedzi, jak i za drugą.

Ankha chyba miała rację, bo już zdążyłam oberwać. Wysłałam pw odnośnie tej przykrej uwagi o pieniądzach. PW, bo nie chciałam ciągnąć OT na forum. Otrzymałam pełną cynizmu i braku zrozumienia odpowiedź, której autorka tym razem chyba chciała udowodnić mi, że lepiej wie, co ja czuję i myślę ode mnie samej. Najpierw lepiej znała moje dziecko niż ja, a teraz mnie samą. żałosne i niestety totalny brak profesjonalizmu. I jeszcze ten argument o ilości postów. Naprawdę zawiodłam się... Chyba faktycznie dam sobie spokój z udzielaniem się na forum, bo to nie ma sensu.
Dziękuję pozostałym Dziewczynom, które podzieliły się ze mną doświadczeniem odnośnie chłonności pieluch, bo właśnie to stanowi temat tego wątku.

machma
26-06-2012, 15:45
Ja Cię Samosiejka doskonale rozumiem :)
Wiec może zamiast OT kto wie lepiej i czemu 4 latek nie powinien sikać to piszcie proszę o konkretach bo sama jestem ciekawa tematu.

Ale coś mi się zdaje,że dla Piotra tylko pampki 6 są ok.
No bo trenerki to niestety moczą wszystko.....

Kasia.234
26-06-2012, 15:47
To ja jeszcze w temacie pieluch:

Ja polecam z doświadczenia kieszonkę dużą i bardzo chłonną wkładkę. Mam takie dwa zestawy dla synka, zakładamy na noc, u nas albo sucha noc albo mega sik.
Mamy kieszonki od Yetty, w jednej dwie wkładki IssyBear, w drugiej wielki prefold konopny, teraz nie pamiętam nazwy, ale w sumie chodzi o wielkość i materiał - albo konopie albo bambus, te będą najchłonniejsze.

Kasia.234
26-06-2012, 15:48
No bo trenerki to niestety moczą wszystko.....

bo trenerki mają za zadanie złapać kilka kropel, jeśli dziecko uczy się kontrolować potrzeby fizjologiczne, sa na wypadek wpadki
zdecydowanie nie na noc

Miśka
26-06-2012, 15:57
My używamy bambusowego puchu od Pupeko. Są chłonne, spore i bardzo milusie.

marushka
26-06-2012, 17:12
"OT córka prosi o pieluchę bo wie, że zrobiła źle sikając a w ten sposób nie ponosi negatywnych konsekwencji zsikanego łóżka ( i nie insynuuje tutaj, że ją za to bijesz)
w kwestii pieluch nie pomogę, ale do 6 roku życia moczenie może się zdarzyć, ale długi okres przerwy i nawrot moczenia oznacza, że wydarzyło się coś znaczącego.
Uważam, po tym co piszesz, że potrzeba Wam profesjonalnego wsparcia, bez tego zdjęcie pieluchy będzie ze szkodą dla córci"


1. chce przypomnieć mój pierwszy post, który nie był ani agresywny, ani nie zawierał diagnozy a wypowiedz oparta była tylko o tym co piszesz. Zaznaczyłam również, iż do 6 r.ż to nic znaczącego. Chciałam jeszcze dopisać, że wypowiedź moja wypynęła tylko i wyłącznie dlatego, że w któryś z poprzednich postów padł pomysł zdjęcia pieluszki na noc. To była jedyna moja merytoryczna wypowiedź w temacie.
2. uczciwie i życzliwie w kolejnych postach przepraszałam, w odpowiedzi dostałam niemiły pw i kilka postów o "osobie" która wie lepiej niż rodzic
3. uwaga o braku profesjonalizmu jest nie na miejscu - nie znamy się to po pierwsze a po drugie nie piszę do Ciebie jako terapeuta gdyż jak wspomniałam zarabiam tak na życie ( a nie zarabiam udzielając się na forum, gdyż robie to w ramach wolontariatu :mrgreen:)
4. mój pw nie był ani niemiły niekulturalny a napisałam w nim, że masz 20 postów i połowa z nich dotyczy strofowania innych użytkowników. Prosiłam też byś nie oburzała się i nabrała dystansu ( to dla śledzących temat, żeby nie było niedomówień)

jeżeli mój post o tym, że za poradnictwo dotyczące moczenia nocnego dostaje pieniądze Ciebie uraził to rzeczywiście masz problem sama ze sobą.

PiMaMa
26-06-2012, 17:28
No ja też zmieniłam zdanie o forum :ninja: , a raczej niektórych osobach ,ale to inna bajka... dlatego doskonale cię rozumiem...ale wracając do tematu my mieliśmy Real Easy M i na naszym 9 kg młodym tak sobie leżała, Wonderoosy za małe się robią ale idealnie leży Fuzzi Bunz XL (czy jakoś tak się pisze) z wkładem z Wonderoosa z V1 nawet na naszą szczupłą 7 latkę pasuje która waży coś ok. 19 kg i całą noc daje radę , ani razu przecieku nie było.polecam

ankha
26-06-2012, 17:37
Po przeczytaniu ostatniego posta maruschki uważam, że teraz to już jest konkretne przegięcie. Sugerowanie Samosiejce, że ma problemy sama ze sobą jest nie na miejscu, jest obraźliwe i naprawdę nieprofesjonalne jeśli faktycznie doradca je wypowiada. Uważam, ze ktoś z administracji powinien tu zareagować, bo według mnie maruschka zwyczajnie teraz już obraziła Samosiejkę. W dodatku zupełnie bezpodstawnie, bo Samosiejka kilka razy prosiła (UWAGA - prosiła, a nie strofowała) o to aby skoncentrować się na temacie i nie "pomagać" na siłę w innych sprawach. Uwagi o otrzymywaniu wynagrodzenia i pretensje, że Samosiejka nie docenia jej cennych porad udzielonych tu za darmo oraz teksty o tym, że jest tu już 4 lata i ma ponad 1000 postów (w domyśle - więc szacun i uznanie jej autorytetu należą się bezdyskusyjnie) jedynie potwierdzają totalny brak profesjonalizmu oraz są dowodem braku szacunku w tym wypadku do Samosiejki, która jest tu nowa i śmie nie zgadzać się, żeby ktoś wtykał nos w jej prywatne życie.

marushka
26-06-2012, 17:49
OMG ale mam zły dzień.

teraz za mój brak profesjonalizmu przepraszam jeszcze Ciebie koleżanko forumko.(widocznie nie przeczytałaś go ze zrozumieniem)

mam nadzieje ze cie nie obrazam, ale kto wie???? :duh:

w temacie wypowiedziałam sie OT'owo tylko raz i zaraz za to przeprosiłam.... litosci.....


i jeszcze musze bo sie udusze: napisałam, że Samosiejka ma problem sama ze sobą jeżeli uraża ją to, że ja biorę pieniądze za wykonywanie mojego zawodu

jul
26-06-2012, 17:57
jeżeli mój post o tym, że za poradnictwo dotyczące moczenia nocnego dostaje pieniądze Ciebie uraził to rzeczywiście masz problem sama ze sobą.

przy całym szacunku do Twojej pracy, myślę, że gdybyś napisała (najlepiej w ogóle w pierwszym swoim komentarzu), że zajmujesz się tym zawodowo, a nie że normalnie winno Ci się za to zapłacić pieniądze, zabrzmiałoby to trochę inaczej - jak wiadomo, niby sens ten sam, ale komunikat jakby inny... Pewnie innego dnia nie byłoby w ogóle problemu.

Coś tam miałam napisać więcej, ale chyba warto zakończyć ten poboczny temat - już nie raz na forum dyskusja przesunęła się w podobną stronę i zabiła pożyteczny wątek, a do tego pozostawiła niesmak do innych, albo i do siebie nieraz też. Wszystkim lepszych dni życzę (dziś z tym nerwowym wiatrem chyba wielu osobom nerwowo) i zmykam!

erithacus
26-06-2012, 20:39
widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa :-) żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.

Zdecydowanie częściej spotykane są jednak chustonówki, które w każdej wypowiedzi starszej forumki doszukują się dyskryminacji.

magnolia
26-06-2012, 20:52
dziewczyny, dajcie już spokój... Samosiejka szuka po prostu informacji o chłonnej pieluszce dla starszego dziecka...
ja mam na stanie starszego sikacza nocnego i w temacie pieluchy to się nie wypowiem ale podstawa moim zdaniem to porządny otulacz i jak dla mnie nic nie przebije amsterdama, 4 jest spora powyżej 15 kilo sporo w niego wejdzie i sporo jeszcze zapasu...

ankha
26-06-2012, 22:21
Zdecydowanie częściej spotykane są jednak chustonówki, które w każdej wypowiedzi starszej forumki doszukują się dyskryminacji.
ciekawe dlaczego, co? pewnie gdyby nie fakt, ze wystarczająco często obrywają w najbzdurniejszych sprawach, to pewnie nie czułyby potrzeby bronienia się, co ty nazwałaś doszukiwaniem się dyskryminacji.
a pisanie komuś, że ma ze sobą problemy, w dodatku nie znając tej osoby, jest zwyczajnie obraźliwe. Ale to osoba mająca 100 postów zrobiła chustonówce, więc jest w pełni usprawiedliwiona. w dodatku jest tu już 4 lata, więc zdążyła dać się poznać i śmiało może obrażać inne.

ankha
26-06-2012, 22:26
przy całym szacunku do Twojej pracy, myślę, że gdybyś napisała (najlepiej w ogóle w pierwszym swoim komentarzu), że zajmujesz się tym zawodowo, a nie że normalnie winno Ci się za to zapłacić pieniądze, zabrzmiałoby to trochę inaczej - jak wiadomo, niby sens ten sam, ale komunikat jakby inny... Pewnie innego dnia nie byłoby w ogóle problemu.

podpisuję się pod tym.
dodam jeszcze tylko, że profesjonalista, który zajmuje się takimi poradami zawodowo, nie włazi na siłę z buciorami w czyjeś życie i nie stara się pomagać nieproszony, bo to raczej podważa jego kompetencje i wskazuje wręcz na brak profesjonalizmu.

marushka
26-06-2012, 22:29
ankha widze że mnie nie lubisz
ale nie nabijaj sobie postów
bo i tak pozostaniesz chustonówką :mrgreen: (hahahahaha złowieszczy śmiech chustopróchna)
i jeszcze jedno - forumowa koleżanko - dwa posty, jeden pod drugim i obrażasz mnie w obu...
było kiedyś coś o belce w oku jakoś tak...

machma
26-06-2012, 22:35
Chustofanki proszę Was bardzo....

Mnie też interesuje temat główny a nie OT.

Gertruda
26-06-2012, 23:10
widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa :-) żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.


Ankha możesz przytoczyć konkrety????Bo przyznam szczerze, że jakoś tego procederu nie zauważyłam...

mart
26-06-2012, 23:29
zdecydowanie proszę o spokój w tym wątku!

Autorka w 8. poście jasno napisała


Jak już pisałam - pracujemy nad tym. Nie chcę opisywać tu naszych doświadczeń, problemów w tej materii itp. bo uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce. Potrzebuję jedynie porady odnośnie wielorazowych pieluch na takie sytuacje.

Rozumiem chęć szerzenia wiedzy, dawania porad - bo ile razy wątek o butelce kończył się na poradach laktacyjnych i rzucaniu mm w kąt. Faktycznie zdarza się nam tu dojść do sedna, prawdziwej natury problemu. I fajnie.

Ale w poście 24. autorka pisze:


Dziewczyny, ale mnie naprawdę nie interesują w tym temacie Wasze opinie, porady itp.
Z całym szacunkiem, ale my mamy już w tej materii fachową pomoc kompetentnego specjalisty i nie jestem zainteresowana dzieleniem sie tym w internecie z anonimowymi Osobami. Nie znacie mnie, ani mojej Rodziny, więc proszę, uszanujcie fakt, że nie chcę, abyście pisały, co wiecie o tego typu problemach oraz, że nie chcę Waszych porad i sugestii. Pisałam o tym na samym początku. Jedyne o co w tym temacie proszę, to pomoc w doradzeniu, jaka pielucha wielorazowa na noc.
Czy to tak trudno zrozumieć?

I w moim przekonaniu dalej powinny się w tym wątku znaleźć JEDYNIE porady dotyczące pieluch. Wystarczyłoby wysłuchać, co autorka chce powiedzieć i z jaką potrzebą tu przyszła.


widzę, że kolejna chustonówka dostaje w tyłek za fakt, że jest nowa :-) żałosne to, ale niestety często spotykane na tym forum.

to się kwalifikuje na ostrzeżenie za obrażanie użytkowników forum.


Jednak autor wątku nie jest jego cenzorem, często się zdarza, schodzą one na inne tory, a wiedzę czerpią z nich inne osoby.
A pieniactwo jak widze nie zależy od liczby postów.


Zdanie pierwsze: tak, tylko jeśli autor akcentuje, że ma inne potrzeby to trzeba to uszanować.
Zdanie drugie kwalifikuje się na ostrzeżenie.

Liczę na to, że tematy poza pieluchowe zostały w tym wątku wyczerpane.

szast.prast
26-06-2012, 23:38
Monkey Snuggles robi formowanki w rozmiarze Toddler/Xl: http://www.monkeysnuggles.com/product-p/xldonkey.htm

Miśka
27-06-2012, 00:16
Monkey Snuggles robi formowanki w rozmiarze Toddler/Xl: http://www.monkeysnuggles.com/product-p/xldonkey.htm

:high:

JustNik
27-06-2012, 00:36
formowanka konopna lulu dodo xl z dodatkowym wkladem (wklady konopne sa najciensze i zarazem najbardziej chlonne) i na to otulacz welniany: gacie storchenkider czy disana albo otulacz welniany zapinany na rzepy/napy disana lub amsterdam

dostalam raporty o wątku,przyszłam,a tu posprzątane,ale jednak i mnie wisienka wpadła:D
kasowanko i na bazarek lecim:)

Mag
27-06-2012, 10:36
ja myślałam o dodo xl konopnej (ale nowej,bo używane sporo sa sztywne i trzeba je przywracać do miękkości,starszemu dziecku będzie niewygodnie),używaliśmy,bo musieliśmy,młoda miała chory pęcherz,pielucha na pewno pasuje na tak duże dziecko,naturalnie z gaciami wełnianymi typu storchenkinder,żeby jak najmniej przypominało pieluchę.ewentualnie babyetta kieszonka,są naprawdę spore i możliwe,że dziecię chetniej je założy jak wybierze sobie wzór.tyle że cały sik wg. mnie jednak przeleci,to już inny litraż niż u dwulatka.
ale i tak widziałam niewygodę córki,jej niechęć do pieluchy i jakos ją to stresowało,więc wymyśliłam może bardziej dla mnie męczącą rzecz ale dla niej lepszą psychicznie,mianowicie na prześcieradło kładłam podklad zwykły z folii dla niemowląt a na to miekki wielki ręcznik,do tego zamiast majtek gacie wełniane i cienka miękka wkładka (zdarzało się,że przez sen jej nakładałam).w momencie zasikania,gacie,wkładka i ręcznik wciągały mocz, a łóżko było nadal suche. zdejmowałam młodej gatki,wyciagałam spod niej wszystko,przecierałam pupę suchym ręcznikiem leżącym obok i nakrywałam kołdrą,minimalnie sie tylko budziła.jako że mocz capi to nie mogłam tych mokrych rzeczy zrzucać do waiderka koło łóżka gdzieś ale i tak bardzo mało czasu zajmowało wrzucenie tego do wanny (łazienkę mamy blisko,jak masz daleko od pokoju to można wiaderko za drzwiami trzymac),no i następnego dnia podkład na łóżko i kolejny recznik. wiadomo,że wpadki nie co noc się zdarzają,więc nie było źle.
aha,ważne jest,żeby zawsze była na zapas koło łóżka koszulka nocna i koc albo inna kołdra,bo mogą się zamoczyć,trzeba mieć coś pod ręką na zmianę.

espejo
27-06-2012, 12:17
Dla mojego trzylatka uzywam albo kieszonek rozmiarowych (Lka spokojnie daje rade), ale zdecydowanie wole welniane gacie i formowanki, zeby dawaly odczucie wilgoci - z tanszych sa np czeskie chyba sketch rozmiar 2 jest naprawde duzy i spokojnie dla nas wystarcza, mozna tez pewnie poprosic kogos szyjacego o trochę większe. Jak nie mam nic innego to do cienszej np bambusowej wkladam tetre w prostokat i tez daje rade.
Teoretycznie wpadki sie nie zdarzają za czesto, ale.... po prostu zadne podklady nie wchodza w grę u nas, spi dodatkowo w welnianym spiworku, to tez nieco zatrzymuje jak sie juz zdarzy przelewka:)

edit: czasem recznik tez daję, i dla mlodszego i dla starszego jak mam obawy:)

jul
27-06-2012, 12:26
jeszcze co do podkładów, może komu się przyda, bo czasem trudno liczyć na dzidziusiowe (choć tu akurat tetro ma trochę większe chyba niż norma) - ikea ma takie duże podgumwane prześcieradła frotowe na gumkę, na wszelki wypadek mamy takie założone na łóżko nasze i córki - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90152777/

Mag
27-06-2012, 13:30
ten podkład ikei też mamy,wtedy młoda była chora,więc wpadki były non stop i ręcznik i folia zdawały egzamin,teraz przy najmłodszej,gdy wpadka moze być raz na kilka miesięcy to właśnie taki podkład mamy,zmiana bardziej mecząca,bo to i podkład i prześcieradło i dziecko mokre,ale to jest naprawdę dobre,jak wpadki rzadkie.aha,nam on troche szeleści,nie wiem dlaczego,może przez złe pranie?

edit-jul co Ty masz takiego śmiesznego w avatarze?teatrzyk?
strasznie mi się podoba:D

kawiareczka
27-06-2012, 18:15
edit-jul co Ty masz takiego śmiesznego w avatarze?teatrzyk?
strasznie mi się podoba:D

to chyba rodzinka z Lego Duplo- jest mama, jest tata (w tle) jest córeczka i synek:D

Ilka
27-06-2012, 19:58
jeszcze co do podkładów, może komu się przyda, bo czasem trudno liczyć na dzidziusiowe (choć tu akurat tetro ma trochę większe chyba niż norma) - ikea ma takie duże podgumwane prześcieradła frotowe na gumkę, na wszelki wypadek mamy takie założone na łóżko nasze i córki - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90152777/

Jul a ten ochraniacz oddycha? Człowiek się nie poci?

magnolia
27-06-2012, 19:59
nie wiem jak ten ikeowy, ale na pewno widziałam na necie takie prześcieradło z pula, chyba było z canpolu i wcale nie było jakieś przeraźliwie drogie, tylko to jakiś czas temu już...

mila
02-07-2012, 22:59
U mnie 16 kilowiec na noc dostaje wonderosa ale już jest na ostatnie napy. mamy jeszcze fuzzibunzy M-ki też na ostatnie napy się zapinają więc myślę że L-ki by się jeszcze nadały. a z formowanek bambusowe Sandys Mother Ease L-ki + wkładka i otulacz Air Flow ME rozm L ( w ten otulacz to chyba wszystko się zmieści)
edit: a co do podkładów to można duże wielorazowe dostać w sklepach zaopatrzenia medycznego

jul
08-07-2012, 00:25
ten podkład ikei też mamy,wtedy młoda była chora,więc wpadki były non stop i ręcznik i folia zdawały egzamin,teraz przy najmłodszej,gdy wpadka moze być raz na kilka miesięcy to właśnie taki podkład mamy,zmiana bardziej mecząca,bo to i podkład i prześcieradło i dziecko mokre,ale to jest naprawdę dobre,jak wpadki rzadkie.aha,nam on troche szeleści,nie wiem dlaczego,może przez złe pranie?

u nas starsza jakoś bezboleśnie przeszła na spanie bez pieluchy, zresztą we własnym małym łóżeczku, a młodszy jeszcze nie na tym etapie (no, teraz jak lata z gołym tyłkiem to siuśnął na nasze i na siostry łóżko), więc często nie pierzemy i nie szeleści - nie wiem, czy przy intensywniejszym praniu by nie zaczął?


Jul a ten ochraniacz oddycha? Człowiek się nie poci?
my się specjalnie nie pocimy, młody owszem, ale on nawet na zawieszonym w powietrzu cienkim hamaku by się pocił :/


edit-jul co Ty masz takiego śmiesznego w avatarze?teatrzyk?
strasznie mi się podoba:D


to chyba rodzinka z Lego Duplo- jest mama, jest tata (w tle) jest córeczka i synek:D

właśnie tak - po bokach są jeszcze nasze koty ;) cieszę się, że się podoba :)