PDA

Zobacz pełną wersję : czy chusty nati farbuja?



aniafrania
19-06-2012, 18:21
Bo chciałabym uprać chustę tkaną rodos z innymi rzeczami i boję się, że zafarbuje. To będzie drugie pranie tej chusty...

Karusek
19-06-2012, 18:27
z własnego doświadczenia: czerowne barwią wodę, niebieskie nie.
Ale może pierwszy raz lepiej wypierz sobie ręcznie i będziesz miała pewnośc ;)

marjen
19-06-2012, 18:44
mi nigdy natka nie farbnęła. ale pierwsze pranie robię osobno. przy drugim praniu wrzucam do pralki bez obaw

buka
19-06-2012, 19:01
Albo pierz z podobnymi kolorami, czerwone z czerwonymi, niebieskie z niebieskimi i tez nie powinno być problemu. Jak mam nową, lub niepewną rzecz, to piorę własnie kolorami, wtedy nawet jak coś lekko miałoby puścić kolor, nie będzie widać po prostu.

Bonita
19-06-2012, 19:08
Mi Natki nie farbowały. Girasole farbują i to mocno, kolorem wątku - donau na niebiesko, bukiet tulipanów na czerwono.

annya
19-06-2012, 19:28
Nie pamiętam która, ale coś mi się zaróżowiło w swoim czasie. Reszta bez najmniejszego problemu.
Czyli reguły brak ;).

yanettee
19-06-2012, 19:30
farbują, przynajmniej te co ja miałam, ale tylko w pierwszym, max. w drugim praniu, potem juz nie

mila_la
20-06-2012, 13:16
Albo pierz z podobnymi kolorami, czerwone z czerwonymi, niebieskie z niebieskimi i tez nie powinno być problemu. Jak mam nową, lub niepewną rzecz, to piorę własnie kolorami, wtedy nawet jak coś lekko miałoby puścić kolor, nie będzie widać po prostu.

O to to właśnie! Też tak robię. Pamietam, że mi amazonka przy pierwszym praniu pusciła farbę. Wiem, bo to była moja pierwsza chusta i robiłam jej pranie ręczne ;)