PDA

Zobacz pełną wersję : plamy na pieluchach



formichiere
21-01-2009, 17:58
Czy naprawdę schodzą wam plamy po kupkach z pieluch bez polaru, tetrówek i reszty???
Próbowałam wielu sposobów i środków i nic. Słońca na razie brak.
Macie jakieś naprawdę dobre metody :?: :?: :?:

rzufik
21-01-2009, 18:01
wiesz co, na razie zauważyłam że jak jest plama z kupki na ręczniku ikeowym czy tetrze, to ją zapieram w mydle zwykłym aż się spierze, tak na świeżo ( na razie mam na to czas) a potem normalnie wrzucam do pralki i to mydło się raczej wypłukuje i nie zakleja pieluchy.

scharon
21-01-2009, 18:08
U mnie najlepiej dzialalo mydlo galasowe.
Jak takich pieluch bylo wiecej to rozrabialam to mydlo z woda w misce i tam sie troszke moczyly a pozniej do pralki.Jak pojedyncze to na swierzo przepieralam i zostawialam tak do prania.
Schodzily plamy ze wszystkich pieluch i z polaru i tetry

atoja
21-01-2009, 18:09
Piorę w 60 stopniach i plamy schodzą (proszek bobas). :lool:
Otulacze traktuję mydełkiem odplamiającym bo piorę je ręcznie.

węgielek
21-01-2009, 18:38
z polaru schodzi absoltunie wszystko.

z tetry w zasadzie tez. zapieram w zimnej wodzie tylko. potem do pralki.

formichiere
21-01-2009, 18:42
chyba jestem jakąś amatorką w dziedzinie prania. Mam i mydło galasowe i płukam niby w zimnym a plamy dalej są. No cóż popróbuje jeszcze. Ostatnio na bambusowej formowanej mi została plama może się ją uda czymś zlikwidować

Mag
21-01-2009, 19:48
jak mam giga plamy to płuczę prysznicem zimną wodą od razu (pod ciśnieniem), wsadzam do miski z zimną wodą i wsypuję na noc ecoveru albo alma winu (sonnet jest do d..., nawet w wysokich temperaturach).
na szybko używam mydełka alma winu.
zdarza mi się też jeśli brakuje odplamiaczy, wsypać opakowanie kwasku cytrynowego-wiele wybielaczy eko na nim bazuje.

hanti
21-01-2009, 19:58
jeśli woda zimna zawiedzie, zapieram mydłem, jeśli to plamy nie ruszy zostaje kwasek cytrynowy

ala
21-01-2009, 23:11
Jelp nigdy mi nie dopierał pieluch. Teraz używam dorosłego i jest luzik. Ostatnio synek miał biegunkę i właśnie bałam się ze nie dopiorę pieluch to ładowałam mniejszy wsad żeby lepiej sie kotłowało w pralce i nie było śladów

Lotna
22-01-2009, 22:00
Mi po nocy została giga plama :? Płukałam pod prysznicem w zimnej wodzie najpierw, potem na 60 stopni z praniem wstępnym wrzuciłam, nic :?

dominika79
22-01-2009, 23:25
mi się kilka rzeczy nie odprało :( a kwasek cytrynowy pomoże na zaprane/stare plamy??

Aneczka
23-01-2009, 13:47
dziewczyny gar :D wielki gar na pieluchy - to złoty środek na wszystkie plamy ;)
(odkryłam przypadkiem, jak nam się pralka popsuła i czekaliśmy na mechanika, gotowalam w nim pieluchy z dodatkiem proszku ze 20 minut, potem można wrzucic do pralki - jak się ma sprawną, ja akurat nie miałam;) - na płukanie i odwirowanie)

A poza tym ja bardziej zabrudzone pieluchy moczę w proszku i zimnej wodzie na noc.
A potem dodaję do prania wstępnego trochę sody oczyszczonej, i potem normalny proszek dla dzieci. Nie ma żadnych plam.
Piorę w 90stopniach.
No ale to dla tetry.

Formowanki zapieram mydłem galasowym. I jeżeli zrobię to starannie, to sobie ładnie radzi z plamami.(inna rzecz, że na ogół robię niestarannie :P )
Mniej zabrudzone pieluchy tetrowe piorę razem z formowankami w 60 stopniach w proszku dla dzieci.

formichiere
26-01-2009, 19:13
a taką formowaną z bambusa to można do gara wrzucić? Mam jedną tak mocno zabrudzoną i nic na nią nie działa

Agnen
26-01-2009, 19:15
a ja się plamami nie przejmowałam jak je jeszcze miałam. zazwyczaj po którymśtam praniu w końcu schodziły.

jujama
26-01-2009, 19:34
a ja się plamami nie przejmowałam jak je jeszcze miałam. zazwyczaj po którymśtam praniu w końcu schodziły.
I ja tak robię :roll:

blabla0
15-06-2010, 22:28
odkopuje wątek. a jak sprać stare plamy po kupie? kupiłam pieluszke używana i ma plamy :( nie moge sobie z tym poradzić- gotowałam w pralce juz 3 razy i nic

erithacus
15-06-2010, 22:59
Niezawodny sposób - wywiesić po praniu na słońce. I proszek bobas. Nie wiem co oni tam sypią, ale mi spiera wszystko.

edit: Przypomniało mi się, że kiedyś, jeszcze przy Zuzi, też kupiłam pieluchy z plamami. Po kilku praniach zeszło, a prałam wtedy w Jelpie. Może to od wody zależy? Teraz też ani mi pieluchy nie szarzeją, ani plamy nie zostają.

magnolia
16-06-2010, 20:53
u nas też słońce najlepsze, po dwóch wywieszeniach na słoneczko przebarwień na pieluszkach żadnych nie ma:)

Guest
16-06-2010, 21:02
a cytryną natarłaś??
cholercia też kupiłam pieluszkę na której są plamy ewidentnie po kupkach a w opisie było że sa białe plamy
odstrasza mnie to coraz bardziej od bazarku:roll:

pomidore
16-06-2010, 21:13
Moze mam jakas cudowną wodę, albo nie wiem co... ale ja zadnej plamy na pieluszkach nie mam. Zaqpkowane płukam w zimnej wodzie pod prysznicem i po praniu nic nie ma.

Prałam w jelpie, później w persilu sensitive a teraz w bambinexie + nappy fresh i po kazdej z tych wersji plamy = 0.

OT baryłka, oddaj te pieluchy:twisted:

erithacus
16-06-2010, 21:38
Dziś mogę potwierdzić, że nie ma nic lepszego niż słońce. Zakupowana pielucha przeleżała ponad trzy dni i po praniu została dość mocna plama (na bawełnie organicznej). Ale powisiała pól dnia na słońcu i plamy magicznie zniknęły. Aż sama nie mogłam uwierzyć, że to aż tak działa.

Marsjanka
16-06-2010, 21:39
a macie jakiś magiczny sposób na odplamienie otulacza pulowego?

mam biały otulacz TotsBots (kupiony nowy) i jest masakrycznie poplamiony kupą niemowlęcą mojego dziecięcia - nic nie pomaga - każde najmniejsze zetknięcie tego otulacza a kupą kończy się nieścieralną plamą:duh: zapieram, piorę i nic:ninja:

z każdego innego otulacza pulowego wszystko schodzi (Imse Vimse, MotherEasy, Lenya), tylko ten cholerny tots bots :twisted:

może potraktować pul kwaskiem cytrynowym? sodą?

erithacus
16-06-2010, 21:56
A ja Ci radzę dać se spokój ;) Będziesz się męczyć, wywabiać, a za chwilę i tak Ci dzieć zas... :D
OT. Wysłałam wczoraj rano. :)
OT.2. Twoja Matylda jest o jeden dzień starsza od mojego Franka, dopiero zauważyłam.

Marsjanka
16-06-2010, 22:34
eeehhh - prawie dałam spokój... jednakowoż burzy to moją idylliczną wizję wielopieluszkowania :ninja:

OT.1 SUPER - zaszalałam w poniedziałek (bo dostałam trochę zapomnianą kasę za baaardzooo dawnoooo zrobiona fuchę), i teraz do końca tygodnia czekają na mnie codziennie pieluszkowe niespodzianki :lol:
OT.2 Faktycznie, zauważyłam wcześniej, że są w zbliżonym wieku, ale że aż tak :) a wiesz, u nas Franek, to wybrane imię dla syna - tylko małż musi się "wykazać" następnym razem :thumbs up:

mako
09-11-2010, 11:45
dziewczyny,
ile dodać do prania tego kwasku cytrynowego?
jakoś nigdzie nie widzę takiej informacji
chciałam porządnie wkłady wszystkie wygotować az na jakiś czas.

MonikaK
09-11-2010, 12:00
ja daję dwa duże opakowania kwasku na pralkę :)

mako
09-11-2010, 12:36
dziękuję :)

erithacus
09-11-2010, 12:57
Ja dałam 300g na pralkę (6kg). Aleee mięciutkie wkłady wyszły po tym. Własnie zdejmuję z linki i nie mogę uwierzyć.
Chociaż mikrofibra jest jakby bardziej szara.

mako
09-11-2010, 13:01
:omg:
Ja dałam 300g na pralkę (6kg). Aleee mięciutkie wkłady wyszły po tym. Własnie zdejmuję z linki i nie mogę uwierzyć.
Chociaż mikrofibra jest jakby bardziej szara.
a jak zgromadziłaś taką ilość kwasku?
bo chyba nie z tych małych opakowań spożywczych? :)

erithacus
09-11-2010, 13:29
W Lidlu jest kwasek pakowany po 100g. Soda też. :)

mako
09-11-2010, 14:55
W Lidlu jest kwasek pakowany po 100g. Soda też. :)

aaa :) dobrze wiedzieć

oladronia
09-11-2010, 16:01
Ja też zapieram na świeżo mydłem żółciowym (takim odplamiającym z drogerii) - miałam dr beckman i teraz mam z polleny dr reiner - obydwa tak samo dobrze spierają. Jak jest poważniejsza plama, to można natrzeć mydłem i zostawić na jakieś pół godziny. Może masz mega twardą wodę, że nie schodzą Ci plamy nawet po mydle?

Kasia.234
09-11-2010, 16:05
A jak wybielić/wyczyścić otulacz wełniany? Mam BBH, są plamy od moczu, przy nóżkach, taki już kupiłam, zresztą jak nam czasem przeciekną pieluchy to plama się utrwala. Jakieś sugestie?

figa84
09-11-2010, 20:56
Miałam 2 wkładki w stanie bee.... pomogło im pranie na 90 stopni z sodą (80g).

magda a
30-11-2011, 15:20
mam sprawdzony sposób nawet stare plamy usuwa w lidlu jest taki odplamiacz W5 ( NIE DROGI ) 2 miarki na 4 l goracej wody i zostawic na pare godzin niech sie moczy po wyjeciu plam nie ma tylko wyprac bo dla dziecka lepiej dobrze wypłukac :applause::applause::applause::applause::jump::jum p:

Luniell
06-05-2015, 12:50
Dziewczyny ratujcie.
Muszę odświeżyć pieluszki po moim starszaku dla drugiego malucha. Nieużywane z 3 lata. Jak tylko dostaną moczu albo nawet wody to śmierdzą strasznie.
Obawiam się ze piorąc je kiedyś dawno dawno w kwasku cytrynowym bądź sodzie tak je sobie załatwiłam.
A pieluchy to AIO Close Parent (otulacze i wkłady)
W czym to wyprać?

asioczka
06-05-2015, 12:56
na pewno pomoze stripping, jest watek, poszepraj:) a kwasek i soda moga tylko pomóc.

Luniell
12-05-2015, 14:58
na pewno pomoze stripping, jest watek, poszepraj:) a kwasek i soda moga tylko pomóc.

Dzięki za podpowiedz. Mam tylko jeden problem bo mam pralkę otwierana od góry.
Jak myślisz ile takich prań powinnam zrobić, pewnie co najmniej ze dwa? i potem jeszcze pewnie z octem dla pewności.