PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko dla zakochanych w PAWIACH :)



Strony : [1] 2 3

tulipowna
21-01-2009, 11:57
no i wpadlam po uszy, zakochalam sie na zaboj, odrzucilam moje najkochansze konopie w kat (poki co w koperte :)) i oszalalam na punkcie ptaszorow, pawiszonow, pawiszczy, pawiatek, ptaszatek i jakby tu jeszcze je nazwac.

sa absolutnie, mega przepiekne, blyszczace, delikatne i niesamowicie oryginalne!

nosza rewelacyjnie, motaja sie same, po prostu nie mam slow!!!

mamy juz watek indiofilski, to moze teraz pora na peacockmanie? (pawiomania i pawiobsesja troche niezrecznie brzmia ;)) sporo ostatnio watkow o tej chuscie, wiec moze zbierzmy je do jednego :)

ktos mowil, ze nie da sie uchwycic polyskliwosci onych na fotach?
nie? nie? wrecz przeciwnie! ;)

http://farm4.static.flickr.com/3091/3213747138_1f81810523.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3388/3212900607_9aa4548eb3.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3420/3213742428_c17136183a.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3493/3213741916_1c4db20c20.jpg

i na deser :)

"tak sie zastanawiam, po co mamie kolejna chusta? :)"
http://farm4.static.flickr.com/3344/3213740072_00c78e0c68.jpg

Nata
21-01-2009, 12:43
tulipowna, zapisuje sie do klubu.
"Peacokmania" mi sie nie podoba. Ordnung must sein i powinno byc "pfaumania" :wink: albo ew. "pawiomania"

I watek PAWIOfilski :hide: lub w tym przypadku raczej PFAUfilski :roll: ????

Moim córkom tak sie pawie spodobały. Zwłaszcza najstarszej,ze chce sie w nie motać :omg:

mam fioletowe.

tulipowna
21-01-2009, 12:45
nato jeszcze pomyslimy nad zmiana tematu watku :)

maks uwielbia wszelkie ptaki, na wszystkie mowi "kaka", jak wyjelam pawie z pudelka to od razu przygalopowal i krzyknal na cale gardlo "khhhaaakhaaaa!!!".
i przy okazji dowiedzialam sie, ze w jego jezyku chusta to "kabaka" :)

Nata
21-01-2009, 12:55
Moja najstarsza też uwielbia ptaki. Namalwala kiedys pawia na szafce,super jest. Chciałam juz dawno wkleic go w watku o pawiach. Wczoraj mi na czesc chusty namalowała z 10 pawi. Jak sie z kompem rozmowie, to wkleje.
Wlasnie dla niej kiedys kupilam pawie farbowane,bo zoaczyła je i bardzo jej sie spodobały,ale akurat te farbowane mnie calkowicie zawiodły.

Zdecydowałam sie jednak na niefabowane i sa suuuper!!!Wczoraj był szał, jak je z pudełka wyciągnęłam. Mam nadzieje,ze juz sa suche i NAdia po szkole sie bedzie w nie motać.

mayetschka
21-01-2009, 13:12
a ja nadal nie wiem namacalnie czym jest Pawiszon... :twisted: i żadne pisane argumenty nie sprawia zakupu tegoż Ptactwa :twisted:

mart
21-01-2009, 13:18
ptactwo mam, nie oddam, nie sprzedam, dla pokoleń następnych zostawię. na pfaumankę się piszę, ale naturalną, niefarbowaną hehehehehe

moje pawie ze skazą, ale tym bardziej je uwielbiam:)

tylko, że moja miłość mocno pragmatyczna jest - chusta cienka a nosi, węzełek malutki, łatwo się mota, nie grzeje itd.
a same ptaszory - specyficzna germańska cepelia, ale niech i tak będzie.... :mrgreen:

21-01-2009, 13:26
i żadne pisane argumenty nie sprawia zakupu tegoż Ptactwa :twisted:
:)
bo pisane argumenty nie działają w przypadku pawi.
niedługo będzie za późno na zakup rzeczonych na rynku pierwotnym.
a wtórny narzuci mega cena ;)

pasja pawiofilka

Ania
21-01-2009, 13:35
dlatego zeby jednym pawiom smutno nie bylo trzeba bylo dokoptowac im towarzystwo :twisted: :hide:
czuje sie spelniona 8))

mayetschka
21-01-2009, 13:52
i żadne pisane argumenty nie sprawia zakupu tegoż Ptactwa :twisted:
:)
bo pisane argumenty nie działają w przypadku pawi.
niedługo będzie za późno na zakup rzeczonych na rynku pierwotnym.
a wtórny narzuci mega cena ;)

pasja pawiofilka

tak tak Pasjo argument "za późno" i "mega cena" to dobry argument ZA, ale... to będzie moje niespełnienie ;) bo mi wizualnie naprawdę Cepelią trąca :twisted:

kasia_b
21-01-2009, 13:59
tulipowna, piekne zdjęcia, dzieki za watek :-) Ja długo uważałam że pawie sa bardzo brzydkie, może nawet najbrzydsze ze wszystkich chust ;-) , ale coś mnie podkusiło i kupiłam :) zdecydowanie satałam się pawio-wielbicielką ;-) mam fioletowe, są piekne i zamierzam zostawić je dla wnucząt ;-)

picikola
21-01-2009, 15:09
A tam,
Długo ich nie było, a teraz znowu są, wiadomo co Didek knuje i ile ich tam jeszcze w klatce trzyma?
Nie co tu straszyć i podsycać pragnień, bo się poskręcamy z chcicy i niemocy i kalectwo nosić nam nie pozwoli.



i żadne pisane argumenty nie sprawia zakupu tegoż Ptactwa :twisted:
:)
bo pisane argumenty nie działają w przypadku pawi.
niedługo będzie za późno na zakup rzeczonych na rynku pierwotnym.
a wtórny narzuci mega cena ;)

pasja pawiofilka

monjan
21-01-2009, 15:44
ja je pokochałam od pierwszego motania a jak zobaczyłam farbowane..wsiąkłam

tulipowna
21-01-2009, 16:12
mowicie, ze fioletowe tez ladne? hmmm..

i mowisz aniu, ze pawie lubia duzymi stadami? hmm..

petisu masz moze jakies kolkowe fioletowe pawie? :)

mayetschka jak juz sie swoimi naciesze, to moge ci podeslac je do testowania :)

v
21-01-2009, 18:41
fioletowe tez ladne
wszystkie sa urocze

czy ktos kiedys policzyl ile ma sztuk pawiszczy na chuscie?

Mag
21-01-2009, 19:34
no dobra, nie nadaję się do tego wątku, bo pół godziny temu przyszły czarne i chyba zaraz odejdą :evil:
nic mi w nich nie błyszczy, wygladają okropnie, do tego nie moge wsadzić Maryśki,więc liczy się jeno wygląd.
czy jest sens,żeby 4 stówki leżały do lipca w szafce?
patrzeć na nie nie mogę 8))

picikola
21-01-2009, 19:47
o jedna krnąbrna się znalazła, ktoś wreszcie wyszedł przed szereg

Mag
21-01-2009, 19:55
Hanti na przykład nie lubi bardzo pawi i pisała o tym kilkakrotnie 8))
poza tym mało kto lubi patrzeć na pawie, za to wszyscy lubią w nich nosić, więc wyjątkiem nie jestem, bo nie mam mozliwości nawet pieska pochustować.
chyba że kota sąsiadom ukradnę :lol:

petisu
21-01-2009, 19:58
Jeszcze zalezy jaki to kot bedzie. Moj jest normalny, ale kot mojego brata wazy z 6 kg. :D

yerba
21-01-2009, 20:04
Jeszcze zalezy jaki to kot bedzie. Moj jest normalny, ale kot mojego brata wazy z 6 kg. :D

to mój 7 kg kot nie jest normalny!?! :wink:

Mag
21-01-2009, 20:04
no, bidne u nas nie chodzą, teoretycznie niby każdy jest czyjś ale jak żryć im się chce to nie patrzą do którego domu lezą :lol:
to kurę z naprzeciwka ćwiknę :evil:
jak padnie na zawał to od razu podwójna korzyść :mrgreen:

edit: w sumie to moge poćwiczyć na pawiach odbarwianie, tak się przed chwilą natchnęłam
ale czym ugryźć firmowy barwnik?

yerba
21-01-2009, 20:05
no, bidne u nas nie chodzą, teoretycznie niby każdy jest czyjś ale jak żryć im się chce to nie patrzą do którego domu lezą :lol:
to kurę z naprzeciwka ćwiknę :evil:
jak padnie na zawał to od razu podwójna korzyść :mrgreen:

i będzie nagłówek w gazecie "pawie zamordowały kuraka" :lool: :lool:

Dagmara
21-01-2009, 20:08
no dobra, nie nadaję się do tego wątku, bo pół godziny temu przyszły czarne i chyba zaraz odejdą :evil:
nic mi w nich nie błyszczy, wygladają okropnie, do tego nie moge wsadzić Maryśki,więc liczy się jeno wygląd.
czy jest sens,żeby 4 stówki leżały do lipca w szafce?
patrzeć na nie nie mogę 8))


:applause: :applause: :applause: Ja bym była za założeniem anty pawiowego wątku :twisted:
Najbrzydsza chusta świata :twisted:

Nata
21-01-2009, 20:15
no dobra, nie nadaję się do tego wątku, bo pół godziny temu przyszły czarne i chyba zaraz odejdą :evil:
nic mi w nich nie błyszczy, wygladają okropnie, do tego nie moge wsadzić Maryśki,więc liczy się jeno wygląd.
czy jest sens,żeby 4 stówki leżały do lipca w szafce?
patrzeć na nie nie mogę 8))


:applause: :applause: :applause: Ja bym była za założeniem anty pawiowego wątku :twisted:
Najbrzydsza chusta świata :twisted:

kurka,ja tez uwazam,ze to najbrzydsza chusta,ale cos w sobie ma i moja córka kocha pawie......a od wczoraj jeszcze bardziej i mi rysuje pawie po całym domu.

v
21-01-2009, 20:20
poza tym mało kto lubi patrzeć na pawie

obecna! 8))

Nata
21-01-2009, 20:22
a do mnie ida drugie pawie.....czarne.....ja sobie zamowiłam fioletowe,a sioistra nie wiedziała i mi kupiła czarne....nie wiem,czy czarne polubie.....w ogole nie lubie czarnych i białych ciuchów,a kontrast czarno-biały to juz nie do zniesienia dla mnie.....
ten fiolet jakos tak sie rozmywa.....

Dagmara
21-01-2009, 20:25
no dobra, nie nadaję się do tego wątku, bo pół godziny temu przyszły czarne i chyba zaraz odejdą :evil:
nic mi w nich nie błyszczy, wygladają okropnie, do tego nie moge wsadzić Maryśki,więc liczy się jeno wygląd.
czy jest sens,żeby 4 stówki leżały do lipca w szafce?
patrzeć na nie nie mogę 8))


:applause: :applause: :applause: Ja bym była za założeniem anty pawiowego wątku :twisted:
Najbrzydsza chusta świata :twisted:

kurka,ja tez uwazam,ze to najbrzydsza chusta,ale cos w sobie ma i moja córka kocha pawie......a od wczoraj jeszcze bardziej i mi rysuje pawie po całym domu.


No właśnie tylko mi szkoda kasy na coś co mi się nie podoba, żeby nie wiem jak nosiły i się same wiązały, to wolę kupić coś co jest ładne :twisted:

Nata
21-01-2009, 20:27
Jeden plus,ze chusta jest INTRYGUJĄCA 8))

Mag
21-01-2009, 20:32
ha! to pierszy raz widze,że "intrygująca" jest synonimem "brzydka" :lool: :wink: :wink:

pinaska
21-01-2009, 21:27
Pawie są piękne.
Żadna tam Cepelia.
Żadne tam pasiaki i indio z domieszko niewiadomoczego :twisted:

Mam długie fioletowe i czarne kółkowe.

tulipowna
21-01-2009, 21:34
ha! to pierszy raz widze,że "intrygująca" jest synonimem "brzydka" :lool: :wink: :wink:


do tej pory najczesciej byl to przymiotnik "sympatyczna" :P

tulipowna
21-01-2009, 21:42
drogie pawiomaniaczki! przestancie przekonywac do niewatpliwych i oczywistych zalet pawi. to jest watek do wymiany zachwytow, nieprzekonanych i tak nie przekonamy ;)

to tak jak z miloscia i przyjaznia - albo zaiskrzy albo nie...
chociaz bywaja u takie sytuacje, ze dluuuugie lata nie dostrzegamy tej wielkiej milosci, odstawiamy ja w kat, przestawiamy z miejsca na miejsce az nagle, po latach po prostu tracimy glowe :)

aniakom
21-01-2009, 23:19
Magda! Ona do Ciebie pije! :lol: Czyli, byś zostawiła pawie w szafie, jak rozumiem :mrgreen:

stasiu-lova
22-01-2009, 00:13
nata napisalam priv :lol: :lol: :lol:

Mag
22-01-2009, 00:21
Magda! Ona do Ciebie pije! :lol: Czyli, byś zostawiła pawie w szafie, jak rozumiem :mrgreen:


chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.

tulipowna
22-01-2009, 00:26
Magda! Ona do Ciebie pije! :lol: Czyli, byś zostawiła pawie w szafie, jak rozumiem :mrgreen:


chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.


z racji skojarzen, tym gorecej radzilabym nie puszczac pawi w swiat :lool:

Ania z Tulikowa
22-01-2009, 00:30
No to ja się w tym wątku melduję :mrgreen:
tylko proszę tytuł zmienić, bo póki tu nie weszłam nie wiedziałam, że to też o mnie :hide:
odbarwione pawiszczony są boskie :love:

Mag
22-01-2009, 00:31
a co, Aniu,masz?
znaczy odbarwione :lol:

tulipowna
22-01-2009, 00:35
No to ja się w tym wątku melduję :mrgreen:
tylko proszę tytuł zmienić, bo póki tu nie weszłam nie wiedziałam, że to też o mnie :hide:
odbarwione pawiszczony są boskie :love:

aniu nie ma tak latwo, warunkiem przyjecia do fanklubu jest podanie przynajmniej 5 cech, za ktore kochasz swoje pawie oraz zamieszczenie co najmniej 2 fotek z onymi :)

yerba
22-01-2009, 00:38
chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.

myślę, że wobec powyższego należy powiększyć szafkę 8))

Ania
22-01-2009, 00:43
chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.

myślę, że wobec powyższego należy powiększyć szafkę 8))

one same wydziobią sobie dziure :lool:

Mag
22-01-2009, 00:53
chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.

myślę, że wobec powyższego należy powiększyć szafkę 8))

one same wydziobią sobie dziure :lool:
:lool: :lool: :lool:

a takie OT:
wiecie,że samce dziobaków mają kolec na ogonie z jadem,który może zabic dorosłego człowieka po ukłuciu?

Ania z Tulikowa
22-01-2009, 00:58
aniu nie ma tak latwo, warunkiem przyjecia do fanklubu jest podanie przynajmniej 5 cech, za ktore kochasz swoje pawie oraz zamieszczenie co najmniej 2 fotek z onymi :)
Ależ kochana najbardziej nawiedzona pawiszczofanka jestem. Jeszcze wczoraj byłam w posiadaniu osobistych 4 szt: czekoladowych, turkusowych i dwóch czarnych :mrgreen:
czekoladowe właśnie odfruwają ode mnie :( mam nadzieję że jakoś to przeżyję.
http://images26.fotosik.pl/316/0949a144a387494c.jpg (http://www.fotosik.pl)
Na achy i echy nie mam siły, choram wielce.

Ania z Tulikowa
22-01-2009, 00:59
chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.

myślę, że wobec powyższego należy powiększyć szafkę 8))

one same wydziobią sobie dziure :lool:

aż się usmarkałam :lool: :lool: :lool:

Ania
22-01-2009, 01:02
Aniu powrotu do zdrowia życzę :kiss:

Ania z Tulikowa
22-01-2009, 01:03
dzięki :kiss:

yerba
22-01-2009, 01:03
Na achy i echy nie mam siły, choram wielce.

Aniu :kiss: .

Zdrowiej. Musisz wyjść przewietrzyć ptactwo ;-).

A pawiska masz piękne!

picikola
22-01-2009, 01:04
To obstawiam, że jedne się odbarwią.
A co powiesz o różnicach między farbowanymi i golasami?


Ależ kochana najbardziej nawiedzona pawiszczofanka jestem. Jeszcze wczoraj byłam w posiadaniu osobistych 4 szt: czekoladowych, turkusowych i dwóch czarnych :mrgreen:
czekoladowe właśnie odfruwają ode mnie :( mam nadzieję że jakoś to przeżyję.

marza
22-01-2009, 01:06
Z chęcią zamotałabym się w ptaszyska :wink:
Niepodobają mi się wcale,ale czytając Wasze opinie jestem strasznie ich ciekawa
Może gdyby wygladały jak te odfarbowane :lool:

Pokazałam mężowi na zdjęciach to tylko skwitował "ale babcine" 8)) :lol:

Ania
22-01-2009, 01:07
jak już OT i jestesmy przy dziurach kolcach wietrzeniu i golasach... :hide: to ptactwo najlepiej UMYĆ :lool:

yerba
22-01-2009, 01:09
jak już OT i jestesmy przy dziurach kolcach wietrzeniu i golasach... :hide: to ptactwo najlepiej UMYĆ :lool:

Padłam. :lool:
I idę spać. :hello:
(nie, nie do dziupli ;-))

anse
22-01-2009, 01:27
Zdjecia pawiszonow rewelacyjne! Musze przyznac, ze jeszcze takich ladnych nie widzialam, a przeczesalam swiatek wirtualny, bo chcialam jedne ptaszyska zgarnac dla siebie.
A bylo to tak:
- jak ich nie chcialam to byly,
- jak zechcialam to nie bylo,
- jak byly to przegapilam, bo rozeszly sie z predkoscia swiatla (strusie pedziwatry czy jak??? :lol: ),
- a teraz nawet jakby sie pojawily to nie dane mi bedzie je miec :cry:

picikola
22-01-2009, 02:14
jeden powie babciowe,
a dla mnie pawie są Vintage



Pokazałam mężowi na zdjęciach to tylko skwitował "ale babcine" 8)) :lol:

comega
22-01-2009, 02:21
Jakbym miała być złośliwa, to spytałabym czy ta miłość do pawi to nie taka jak do Jima, deklarowane przez wiele i ulotna, no mogłabym tak spytać.... tylko, że sama umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo na moje nieszczęście YPSI dała mi się zamotać....

Lotna
22-01-2009, 02:38
A mi się podobają, cudne są :love: Sprawiłabym sobie ale cena :?

kobra
22-01-2009, 05:27
edit: w sumie to moge poćwiczyć na pawiach odbarwianie, tak się przed chwilą natchnęłam
ale czym ugryźć firmowy barwnik?

Magda, byly niedawno na FSOT, naprawde fajnie sie prezentowaly
panna sie w koncu rozmyslila i sobie pawiszcze zostawila :lol:
poszperaj na TBW, na pewno da sie je odfarbowac, jak w Polsce swinstwa do zniszczenia pawi nie dostaniesz to Ci podesle :)


moje pawie sie nie blyszcza, nie sa miekkie, cos im dolega? :bduh: do weterynarza pora sie wybrac ;)

Joania
22-01-2009, 08:21
No i cóż wy narobiłyście biednej kobiecie?
Psia krew, biedna kobieta( czyt. ja) siedzi i w ślinotoku, z biciem serca, przeczesuje wątek pawioski.
No po prostu siem wziełam i zakochałam.A może to niewiedza bo mało chust znam :twisted: :twisted: :twisted:
Według mnie pawie są ładne, cepelią mi nie trącą, ale wiadomo o gustach sie nie dyskutuje.
Nie miałam ich w ręku , ale zachęcająco do mnie przemawia to że są cienkie i dobrze nośne.Z chęcią bym zobaczyła wszystkie kolory pawi bo nie bardzo wiem które to naruralne, które farbowane, a które odfarbowane.Ja lubię kontrasty i ciemne chusty więc odfarbowane pewnie by mnie nie zachwyciły, ale kto wie.
No normalnie doprowadzona jestem do tego stanu ze co prawda nie ma co w nie zawiązać, bo mój synek to prawie trzylatek nie przyzwyczajony do chustowania, ale jeszcze trochę poczytam i kupię sobie na zaś.
Chyba najbardziej mnie krecą czarne( czy czarne to te szarawe ? ) fioletowe, ale i czekolada Ani z Tulikowa pięknie wyglądają, a i turkusu jestem ciekawa. Czy to naturalne, czy farbowane.Może jakaś galerie pawi zrobimy ?To znaczy zrobicie, to znaczy pomożecie? Pomożemy :lol: :lol: :lol:
Normalnie chyba w depresje popadnę z powodu braku ptaka( i nie mówię tu bynajmniej o meżu który od półtora miesiąca jest nie obecny ) :lol: :lol: :lol:

no gdzie ja mam tych pawi szukac ??? :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss: :bliss:

aneta.s
22-01-2009, 09:09
dobrze, że tytuł wątku zmieniony 8)) bo inaczej nadal bym tu nie trafiła :oops:

ja na Pawie dopiero czekam... więc póki co poprzyglądam się dyskusji :wink:

Mag
22-01-2009, 10:53
edit: w sumie to moge poćwiczyć na pawiach odbarwianie, tak się przed chwilą natchnęłam
ale czym ugryźć firmowy barwnik?

Magda, byly niedawno na FSOT, naprawde fajnie sie prezentowaly
panna sie w koncu rozmyslila i sobie pawiszcze zostawila :lol:
poszperaj na TBW, na pewno da sie je odfarbowac, jak w Polsce swinstwa do zniszczenia pawi nie dostaniesz to Ci podesle :)


no właśnie miałam taki odbarwiacz do farbek Jacquarda, ale on by chyba nie ruszył firmowego barwnika, choć widziałam na stronce jak odbarwiali koszulkę.
śmierdzi to dla mnie okropnie :roll:
ale Petisu mi ściągała i już wyparował w różnych takich eksperymentach.
muszę pomyslec poważnie nad tym.

Nata
22-01-2009, 12:16
chwilowo dojrzałam do tego,żeby pawie (czy ktoś mógłby zmienić im nazwę,bo ciężarówce nie za fajnie to się kojarzy :lol: ) przerobić eksperymentatorsko bez szkody dla materialu.
ale to chwilowo :wink: .
do tego mam szafkę na chusty co mieści tylko trzy sztuki standard i za chiny ich tam nie wepchnę.

myślę, że wobec powyższego należy powiększyć szafkę 8))

one same wydziobią sobie dziure :lool:
:lool: :lool: :lool:

a takie OT:
wiecie,że samce dziobaków mają kolec na ogonie z jadem,który może zabic dorosłego człowieka po ukłuciu?


Jejjjjjjjjjjjjjjj,a ja tak kocham dziobaki :love: . chciałabym miec jednego w domu. (pod warunkiem,ze córka na dziobaka uczulona nie jest).
Wyobrazacie sobie, jade ze Sońka do laboratorum:"prosze pani,chciałbym zrobic test w kierunku uczulenia na dziobaki" 8))

I jeszcze a propos kolcy itp. Czy wiecie,ze na Sycylii jezozwierze sa uwazane za przysmak??? Oczywiescie,poluja na nie nielegalnie, jak to Sycylijczycy :roll:

Mag
22-01-2009, 12:22
jeszcze niedawno któraś z szanownych koleżanek-niech umknie mej pamięci,która :lol: ,podejrzewała,że ja jestem dziobakiem :roll: :lool:
muszę poszukać kolca u M. jak wróci z zagranicy 8))
ciekawe,jak dobierają się do takiego jeżozwierza,pewnie mają jakieś mafijne sposoby :lol:

Nata
22-01-2009, 12:26
Dziewczyny...teoretyzuje,ale...ida do mnie pawie czarne. Mam juz fioletowe. Zastanawiam sie czy ich nie......(osoby o słabych nerwach proszone sa o natrychmiastowe opuszczenie tego wątku ).....ciachnąć. Z jednej połowy zrobi mi myrra( jak sie zgodzi) kółkową, a druga.....albo zostawie sobie,albo moze puszcze w świat 3,7 dla miłosniczek krótkich...Co myslicie o tym?

Nie chciałbym gotowych didymosowych kólek kupowac, bo mi ramiona didyslingow nie odpowiadaja. lubie ramie w babylonii.

magda.a moze napisz do dziewczyny z TBW czym odbarwiała?
a moze....u fryzjerki trza by odbarwiacz kupic. jak do wlosow sie nadaje, to moze i do pior?

moja kolezanka sobie odbarwia wlosy. Nie farbuje na blond,tylko odbarwia.....jej wlosy maja wlasnie taki kolor jak chusta z tbw.

Mag
22-01-2009, 12:34
kieeedyś sama sobie włosy odbarwiłam do rudego-dalej się nie dało :lol:
ciachaj bez problemu-kółkowa będzie jak marzenie,a i na 3,7 znajdziesz chętną albo pomyśl o kółkowej i pouchu,a resztę sprzedaj na miętka.
panna odbarwiała removerem dharmy-miałam w chacie ten odbarwiacz nawet.
Kobra mi proponuje przesłanie,tylko tak teoretyzuję,na co odbarwi się szaro-czarny.
niezbyt mi się chce,bo mam szary kaszmir i starczy szarości w moim życiu,ale chyba sobie kupię jakowąś farbę i mam specjalne mazaki do tkanin i pomyślim jakby co 8))

Nata
22-01-2009, 12:39
magda, a czy wg Ciebie,jako doświadczonej farbiarki, rózne farby do tkanin róznia sie jakoscią farbowania?Czy sa farbujace lepiej lub gorzej? chodzi mi o to,czy farbowanie zawsze zmienia strukture tkaniny?

Ania
22-01-2009, 12:47
magda, a czy wg Ciebie,jako doświadczonej farbiarki, rózne farby do tkanin róznia sie jakoscią farbowania?Czy sa farbujace lepiej lub gorzej? chodzi mi o to,czy farbowanie zawsze zmienia strukture tkaniny?
sie wtrace- pardon- nie zawsze- w moim wypadku bylo tak ze im jasniejsza farba jechalam szmate tym mniejszy uszczerbek na jakosci tkaniny

green
22-01-2009, 12:48
ja się melduję, na razie skromniutko, cichutko, bo to zauroczenie platoniczne i bez macania nawet :). Czuję jednak wielki pociąg do fioletowych ptaszków i nie ma wyjścia musimy przypaść sobie do gustu, ale o tym za kilka dni :D :fire:

Mag
22-01-2009, 13:08
magda, a czy wg Ciebie,jako doświadczonej farbiarki, rózne farby do tkanin róznia sie jakoscią farbowania?Czy sa farbujace lepiej lub gorzej? chodzi mi o to,czy farbowanie zawsze zmienia strukture tkaniny?
sie wtrace- pardon- nie zawsze- w moim wypadku bylo tak ze im jasniejsza farba jechalam szmate tym mniejszy uszczerbek na jakosci tkaniny

się zgadzam ze słuszną uwagą 8))

do tego ciemna dłużej się wypłukuje,bardziej usztywnia tkaninę etc.

no i farbowanie nawet dwukrotne tej samej tkaniny ciemnym barwnikiem może być zabójcze szczególnie dla indio.

ale co do removera,mimo że rozjasnia to WIEM że to straszny syf dla tkaniny.
taki,że nie gwarantuję przy długim używaniu nie rozwalania się materiału.

co do firm-wsio ryba,zależy co dostępne na rynku,ale raczej wybierałabym farby firm które używa się od jakiegoś czasu do chust.
polskie allegrowskie nie wiadomo dokładnie jakie są po iluś tam praniach i czy nie kryją w sobie żadnych niespodzianek.

tulipowna
22-01-2009, 13:34
dziewczyny i za to was kocham - przepieknie ewoluowal watek w przerozne fajne strony dziobakowo-kolcowo-falliczno-farbiarskie, i like it :D

jesli chodzi o odbarwianie to rowniez dylon chyba cos takiego ma w swojej ofercie, a ja wielka fanka dylona jestem.

co do kolorow - farbowalam ciemnym bourlesque red chiare i na pocztaku byla sztywna, ale byla sztywna bo byla nowa :) teraz jest miekka jak flanelka a i kolor caly czas jest piekny i zywy.

farbowalam indio bawelniane woodland brown (tez ciemny) i nic a nic tkanina nie stracila na miekkosci, nie zeszmacila sie, jest ok.

YPSI
22-01-2009, 13:36
Jakbym miała być złośliwa, to spytałabym czy ta miłość do pawi to nie taka jak do Jima, deklarowane przez wiele i ulotna, no mogłabym tak spytać.... tylko, że sama umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo na moje nieszczęście YPSI dała mi się zamotać....
:twisted:
a masz!

Wrotecka
22-01-2009, 14:48
Nata76 jak masz ochotę ciachnąć i zostanie Ci 3,7 to ja bym chętnie się z takimi pawiami zapoznała :roll: Może i ja dzięki Tobie się do pawi przekonam :lool:

Zgadamy się na pw.

picikola
22-01-2009, 14:55
A świecą się te pawie czy nie? Może to od partii zależy?

marza
22-01-2009, 14:59
Nata,jak długie te pawie będą?
7?
1,6 na kółkową i 3,6 na sprzedaż? :wink:
Ustawiam się w kolejce po 3,6..a co :lol:

Nymphadora
22-01-2009, 15:01
te pawie u TBW byly odbarwiane srodkiem Dharma (dostepny tylko w USA) - dziewczyna wlozyla je do plastikowego wiadra na noc i tyle

ze SuT (niemieckie forum) tez w wiadrze (z przykryciem! bo smierdzi) plus goraca woda i raz po raz zamieszane - zostawione na noc, rano bardzo dobrze wyplukane

ktora z Was zamierza eksperymentowac?

Mag
22-01-2009, 15:18
ja zamierzam jak się komuś zechce załatwić mi removera :lol:

Nata
22-01-2009, 15:51
magda, czekam na efekty i mam nadzieje,ze sie komus zechce Ci ten odbarwiacz załatwic....

dziewczyny....ale gafe popełniłam...zle obliczylam :oops: , wiec jeśli zechce pokroic,bo jeszcze nie wiem,to...to beda pawie rozm.6 :roll: czyli na krótka wiązana chyba za krótkie????jesli beda 4,70 to na kólkowa ze 2 m, to zostanie 2,7 około..... :?

stasiu-lova
22-01-2009, 15:52
nata poczekaj moze ja calosc wezme tylko mi przemierzysz jak przyjda co?

kobra
22-01-2009, 16:25
nata 2,7 to swietna dlugosc na shortie, chetne sie na pewno znajda. Ja na upartego 2,7 pod pupa zawiazywalam, ale to juz na samych koncowkach ogonow jechalam :rolleye:

Nata
22-01-2009, 16:35
nata poczekaj moze ja calosc wezme tylko mi przemierzysz jak przyjda co?


sie nakkreciłam na te kółkową..... :roll:

IwontaG
22-01-2009, 16:46
te pawie u TBW byly odbarwiane srodkiem Dharma (dostepny tylko w USA) - dziewczyna wlozyla je do plastikowego wiadra na noc i tyle

ze SuT (niemieckie forum) tez w wiadrze (z przykryciem! bo smierdzi) plus goraca woda i raz po raz zamieszane - zostawione na noc, rano bardzo dobrze wyplukane

ktora z Was zamierza eksperymentowac?

Ja chętnie swoje w tej miskturze utopię tylko skąd ją wziąźc?
Jakby któraś mogła załatwic to ja bardzo wdzięczna bym była.

Nymphadora
22-01-2009, 18:29
tu jeszcze link do SuT
http://km12342-01.keymachine.de/forum/v ... 7&start=60 (http://km12342-01.keymachine.de/forum/viewtopic.php?f=146&t=72827&start=60)
na tej stronie sa tez zdjecia odbarwionych pawi

i tak sobie mysle, ze jak bedziemy tyle stron dziennie pisac w tym watku to niedlugo zrownamy sie z watkiem indiofilskim :wink:

tulipowna
22-01-2009, 18:53
tu jeszcze link do SuT
http://km12342-01.keymachine.de/forum/v ... 7&start=60 (http://km12342-01.keymachine.de/forum/viewtopic.php?f=146&t=72827&start=60)
na tej stronie sa tez zdjecia odbarwionych pawi

i tak sobie mysle, ze jak bedziemy tyle stron dziennie pisac w tym watku to niedlugo zrownamy sie z watkiem indiofilskim :wink:

hehehe
ja zakladajac ten watek szczerze watpilam, ze sie rozrosnie do rozmiarow indiofilskich, bo przeciez indio to cala masa szmat, a pawie to tylko dwie szmaciory :) a jednak jak widac budza duzo emocji, no moze rzeczywiscie jest to zjawisko przejsciowe, ale to nic, cieszmy sie, jest ruch na forum ;) :) :)

Nata
22-01-2009, 19:13
tu jeszcze link do SuT
http://km12342-01.keymachine.de/forum/v ... 7&start=60 (http://km12342-01.keymachine.de/forum/viewtopic.php?f=146&t=72827&start=60)
na tej stronie sa tez zdjecia odbarwionych pawi

i tak sobie mysle, ze jak bedziemy tyle stron dziennie pisac w tym watku to niedlugo zrownamy sie z watkiem indiofilskim :wink:

hehehe
ja zakladajac ten watek szczerze watpilam, ze sie rozrosnie do rozmiarow indiofilskich, bo przeciez indio to cala masa szmat, a pawie to tylko dwie szmaciory :) a jednak jak widac budza duzo emocji, no moze rzeczywiscie jest to zjawisko przejsciowe, ale to nic, cieszmy sie, jest ruch na forum ;) :) :)

A więc cieszmy się ta chwilą :D

picikola
22-01-2009, 19:20
świecą się te ptaszory czy nie?

kobra
22-01-2009, 19:46
te pawie u TBW byly odbarwiane srodkiem Dharma (dostepny tylko w USA) - dziewczyna wlozyla je do plastikowego wiadra na noc i tyle

ze SuT (niemieckie forum) tez w wiadrze (z przykryciem! bo smierdzi) plus goraca woda i raz po raz zamieszane - zostawione na noc, rano bardzo dobrze wyplukane

ktora z Was zamierza eksperymentowac?

Ja chętnie swoje w tej miskturze utopię tylko skąd ją wziąźc?
Jakby któraś mogła załatwic to ja bardzo wdzięczna bym była.

Iwonta, ja juz pisalam wyzej, moge pomoc :)

IwontaG
22-01-2009, 20:37
Będę zobowiązana :D
Piszę pw.

yerba
22-01-2009, 21:23
Ja tak za tydzień się zdecyduję pewno, czy odbarwiać... ale jestem bardzo bliska tej decyzji.

IwontaG
22-01-2009, 21:53
mnie się bardzo te odbarwione podobają, jestem skłonna zaryzykowac i bardzo ciekawa jak zachowa się materiał, czy się niezniszczy

yerba
22-01-2009, 21:55
ja się tez najbardziej boję o zniszczenie materiału. Ale korcą bladaczki :love:

IwontaG
22-01-2009, 22:18
Jak nie spróbujemy to się nie dowiemy, ja zaryzykuję, najwyżej będę płakac

yerba
22-01-2009, 22:26
a ja poczekam na paczkę, jak jej zawartość będzie satysfakcjonująca to tez ryzykuję.
A co...

filandre
22-01-2009, 22:27
Są gotowe do wzięcia:

http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-T ... 240%3A1318 (http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-Tragetuch-Pfau-natur-weiss-Gr-6-neu_W0QQitemZ190281663510QQcmdZViewItemQQptZDE_Bab y_Kind_Unterwegs_Babytragen?hash=item190281663510&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318)

picikola
22-01-2009, 23:27
Ale się wstrzelili.
To się się deklaruję, że będę licytować, to z kim będę na polu boju?
Przyznać się

Ania
23-01-2009, 00:40
świecą się te ptaszory czy nie?


żadne moje się nie świecą ani nie błyszczą 8)) efekt "woskowania" znika po pierwszym praniu

v
23-01-2009, 00:54
sa cudownie matowe

kobra
23-01-2009, 02:33
sa cudownie matowe
uff, juz myslalam,ze z moimi cos nie tak

dziewczyny dajcie linka do tego odbarwiacza ktory chciecie, nie mam czasu po necie buszowac...moi rodzice dzisiaj wylecieli, mamy wolna chate :applause: wiecie co mamy do nadrobienia ;) sufit bede przez pare dni ogladac :lol:

Ilonsa
23-01-2009, 10:02
moi rodzice dzisiaj wylecieli, mamy wolna chate :applause: wiecie co mamy do nadrobienia ;) sufit bede przez pare dni ogladac :lol:

:lool: :lool: :lool:

Nata
23-01-2009, 10:16
świecą się te ptaszory czy nie?


żadne moje się nie świecą ani nie błyszczą 8)) efekt "woskowania" znika po pierwszym praniu


moje tez straciły blask po praniu...troche mi szkoda tego....

Nymphadora
23-01-2009, 10:20
świecą się te ptaszory czy nie?


żadne moje się nie świecą ani nie błyszczą 8)) efekt "woskowania" znika po pierwszym praniu

dlatego moich jeszcze nie pralam

musze die przyzwyczaic do tej mysli...

Nata
23-01-2009, 10:20
sa cudownie matowe
uff, juz myslalam,ze z moimi cos nie tak

wylecieli, mamy wolna chate :applause: wiecie co mamy do nadrobienia ;) sufit bede przez pare dni ogladac :lol:


A kiedy moje dzieci wylecą :wink: , bo już zapomniałam co to jest...sufit :roll: :wink:

marne szanse mam z 2 miesieczniakiem, dwulatkiem i dziewczynami, którzy daja 400% pewnosci, wg wskaznika pearla: ZERO ABSOLUTNE....

Nata
23-01-2009, 10:23
Są gotowe do wzięcia:

http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-T ... 240%3A1318 (http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-Tragetuch-Pfau-natur-weiss-Gr-6-neu_W0QQitemZ190281663510QQcmdZViewItemQQptZDE_Bab y_Kind_Unterwegs_Babytragen?hash=item190281663510&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318)

A one sa odbarwione, czy moze jakas partia gołych pawiszczy wyszła bocznymi drzwiami z Didymosowa?
WIdziałam link,fajnie te pawiory wyglądają, ale nawet nie mam słowniczka,zeby przetłumaczyc,co tam o nich piszą...

Nymphadora
23-01-2009, 10:25
Są gotowe do wzięcia:

http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-T ... 240%3A1318 (http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-Tragetuch-Pfau-natur-weiss-Gr-6-neu_W0QQitemZ190281663510QQcmdZViewItemQQptZDE_Bab y_Kind_Unterwegs_Babytragen?hash=item190281663510&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318)

A one sa odbarwione, czy moze jakas partia gołych pawiszczy wyszła bocznymi drzwiami z Didymosowa?
WIdziałam link,fajnie te pawiory wyglądają, ale nawet nie mam słowniczka,zeby przetłumaczyc,co tam o nich piszą...

odbarwione i nie uzywane

Nata
23-01-2009, 10:27
Pawie są piękne.
Żadna tam Cepelia.
Żadne tam pasiaki i indio z domieszko niewiadomoczego :twisted:

Mam długie fioletowe i czarne kółkowe.


Pinaska, a jak sie kółkowe sprawdzają? masz moze jakieś zdjęcie?

Nata
23-01-2009, 10:29
Są gotowe do wzięcia:

http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-T ... 240%3A1318 (http://cgi.ebay.pl/Jubilaeums-Didymos-Tragetuch-Pfau-natur-weiss-Gr-6-neu_W0QQitemZ190281663510QQcmdZViewItemQQptZDE_Bab y_Kind_Unterwegs_Babytragen?hash=item190281663510&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318)

A one sa odbarwione, czy moze jakas partia gołych pawiszczy wyszła bocznymi drzwiami z Didymosowa?
WIdziałam link,fajnie te pawiory wyglądają, ale nawet nie mam słowniczka,zeby przetłumaczyc,co tam o nich piszą...

odbarwione i nie uzywane

Dziękuję ci serdecznie....

Na zdjęciach z bliska fajnie wyglądają....

YPSI
23-01-2009, 12:26
Kochane, która ma pawiszcze czarno-białe 4,2 i chce je pofarbować lub odbarwić?
Ja moje niestety przypadkowo pofarbowałam na lekki róż (czerwona garderoba mi się przypadkiem :evil: dostała do pralki) i jestem poprostu ZAŁAMANA - nie chciałam ich farbować :cry:
Błagam o zamianę!!!!
Błagam...

23-01-2009, 12:59
Błagam o zamianę!!!!
Błagam...
że ktoś ma wziąć twoje uszkodzone, a tobie odda nieuszkodzone :?: :?: :?: :mrgreen: :shock: :mrgreen: :shock: :mrgreen:

YPSI
23-01-2009, 13:13
Jeśli ktoś zechce farbować na czerwono lub fiioletowo, czy brązowo to chyba nie będzie ze szkodą dla materiału, prawda :?:

Nata
23-01-2009, 14:36
YPSI, prZepraszam,ze przerwę Twoj temat,nawet takowych nie posiadam.....
ale....

czy odbawrwione pawie można zafarbować???MOże być fajny efekt,tylko nie wiem,czy szmata to wytrzyma????

YPSI
23-01-2009, 14:49
hmmm... można by zadać pytanie sprzedającej te odbarwione pawie "jak, jej zdaniem, odbarwienie miało wpływ na wytrzymałośc materiału?" jeśli się nie zmieniła to chyba ponowne farbowanie nie będzie szkodziło, ale szczerze pisząc to ja się kompletnie nie znam na farbowaniu :roll: , więc moje wywody mogą być tylko teorią :wink:

a zafarbować w dosłownym tego słowa znaczeniu na pewno można :P

Mag
23-01-2009, 16:54
ja siem :wink: zwracam do licytujących-poczytajcie w myślach sprzedajacej, czemuż to tak szybko je sprzedaje 8))
i nie doszukujcie się klarownych i łaskawych dla stanu chusty oraz uczciwych wyjaśnień, przynajmniej znając ebay i kanty jakie tam odchodzą.
a ja Wam się rozedrze (albo będzie śmierdzieć albo inne cuda) prototypowa chusta to nie liczcie na to,że Wam kasę zwróci.
bo licytacja zwalnia ją z odpowiedzialności-co innego "kup teraz" na które się wyraźnie nie zgodziła.

petisu
23-01-2009, 19:53
Śliczne są odbarwiane pawie, ale nie zrobię sobie takich, bo bym się bałą, zę mi kiedyś dziecko na glebę poleci. Farba to farba i można sobie conajwyżej wełenkę sfilcowac albo silka szorstkim i nie błyszczącym zrobic, a taki odbarwiacz musi paskudnie tkaninę niszczyc. No a nie oszukujmy się materiał chusty musi wytrzymac duże obciążenia.

tulipowna
23-01-2009, 20:21
Śliczne są odbarwiane pawie, ale nie zrobię sobie takich, bo bym się bałą, zę mi kiedyś dziecko na glebę poleci. Farba to farba i można sobie conajwyżej wełenkę sfilcowac albo silka szorstkim i nie błyszczącym zrobic, a taki odbarwiacz musi paskudnie tkaninę niszczyc. No a nie oszukujmy się materiał chusty musi wytrzymac duże obciążenia.


petisu dobrze prawisz. wystarczy zobaczyc, co sie dzieje z wlosami po zabiegu dekoloryzacji albo z tkanina po wybielaniu. nawet jesli odbarwiacze sa delikatne, to i tak musza mocno nadwyrezyc strukture tkaniny, bardziej niz barwniki. rzeczywiscie moze to miec wplyw na wytrzymalosc tkaniny. moze sie nie podrze od razu, ale lepiej nie ryzykowac.

aneta.s
25-01-2009, 16:17
A co tu taka cisza? :) proszę się pozachwycać jeszcze... umili to niektórym czekanie :wink:

Nata
25-01-2009, 17:36
JA sie intensywnie zastanawiam,ciachac czy nie jak przyjda...I tez czekam....na te czarnidła okropniaste.

I nosze w tych pawiach...

YPSI
27-01-2009, 16:25
Kochane, która ma pawiszcze czarno-białe 4,2 i chce je pofarbować lub odbarwić?
Ja moje niestety przypadkowo pofarbowałam na lekki róż (czerwona garderoba mi się przypadkiem :evil: dostała do pralki) i jestem poprostu ZAŁAMANA - nie chciałam ich farbować :cry:
Błagam o zamianę!!!!
Błagam...

Błagania ustały ...
Pawiszcze u mnie zostają, bo :hide: zaczęły mi się podobać :mrgreen:
Po wypraniu chusty w 60 C kolor z różu zamienił się w lawendowy, ciekawe jaki będzie po następnym praniu :lool:

Acha co do mojego zachwytu na pawiami to powiem jedno - są poprostu jedyne w swoim rodzaju.
Noszą cudownie, dociąga się je jednym ruchem.
Piękne :twisted: i warte swojej ceny :roll:

Nata
27-01-2009, 16:29
YPSI,a dasz fotke????

A my od wczoraj walczymy z innymi pawiami..bardziej,dużo bardziej przyziemnymi acz i bardziej urozmaiconymi kolorystycznie......grypa jelitowa nas nawiedziła :?

yerba
27-01-2009, 16:51
Nata, współczuję. Zdrowiejcie.

A ja sobie w zaciszu domowym z ptactwem powalczę :-)

comega
28-01-2009, 01:30
Błagania ustały ...
Pawiszcze u mnie zostają, bo :hide: zaczęły mi się podobać :mrgreen:
Po wypraniu chusty w 60 C kolor z różu zamienił się w lawendowy, ciekawe jaki będzie po następnym praniu :lool:
[/b]

Oj, fotki, fotki!!! Nie wymigasz się!

dzinx
28-01-2009, 13:36
Błagania ustały ...
Pawiszcze u mnie zostają, bo :hide: zaczęły mi się podobać :mrgreen:
Po wypraniu chusty w 60 C kolor z różu zamienił się w lawendowy, ciekawe jaki będzie po następnym praniu :lool:
[/b]

Oj, fotki, fotki!!! Nie wymigasz się!


właśnie, właśnie...
DAWAJ FOTKI :twisted:

Nata
28-01-2009, 17:51
moje czarne pawie dzisiaj przyszly.....nie pociacham ich....szkoda mi....

yerba
28-01-2009, 21:26
A mi przeszła chęć na odbarwianie. Korci, ale jeśli mam miec mało bezpieczną chustę, to chyba się nie zdecyduję.

Tym bardziej że od wczoraj mam też biało-czarne :jump: .

Linda
28-01-2009, 21:58
Widzialam te odbarwione, mieszane mialam uczucia...
Przyszly czarno-biale, takie au naturel.. teraz mysle na jaki kolorek je zafarbowac...

picikola
29-01-2009, 12:13
Kto kupował ostatnio pawie z tych sonderpresowych? Dopatrzyłyście się wad?

Linda
29-01-2009, 12:48
Moje wlasnie przyszly, dokladnie zobaczylam, nic nie znalazlam :)

Lotna
29-01-2009, 12:50
Przez ten wątek mnie opętało i w nocy mi się te ptaszory śniły :lol: Teraz szukam ofert po całym necie :lol:

Ania
29-01-2009, 13:26
ŻADNYCH WAD- nóweczka nie śmigana, nie wybrakowana, cacana 8))

Lotna
29-01-2009, 13:30
Czemu tam nie ma 7 :dunno:

petisu
29-01-2009, 14:05
No to jeszcze raz: na sonderprajsie sa chusty z regularnej oferty-to chusty z jakąś tam wadą, datego są tańsze I chusty z edycji limitowanych, wcześniejszych-TE WAD NIE MAJĄ (przynajmniej nie powinny).

witbor
29-01-2009, 14:19
No to jeszcze raz: na sonderprajsie sa chusty z regularnej oferty-to chusty z jakąś tam wadą, datego są tańsze I chusty z edycji limitowanych, wcześniejszych-TE WAD NIE MAJĄ (przynajmniej nie powinny).
No tak, ale wszystkie chusty, które tam widnieją są pod napisem: Babytragetucher mit kleinen Fehlern, więc teoretcznie powinny jakieś wady mieć. Kiedyś była jeszcze na Sonderpreise inna kategoria (oprócz tej "mit Fehlern") oznaczająca właśnie te resztki edycji limitowanych, ale teraz już nie ma :hmm:

Przy okazji mam pytanie z innej beczki:
Nie wydaje się wam, że pawie za wąskie są? Nie brakuje Wam cm przy pawiowych plecaczkach? Czy są może szersze pawie niż 63 cm, a ja o nich nie wiem? :ninja:

picikola
29-01-2009, 15:17
No faktycznie większość krytykuje Zary, że tak niedopuszczalnie wąskie, a pawie co?
Czy wszystkie mają taką szerokość?


Przy okazji mam pytanie z innej beczki:
Nie wydaje się wam, że pawie za wąskie są? Nie brakuje Wam cm przy pawiowych plecaczkach? Czy są może szersze pawie niż 63 cm, a ja o nich nie wiem? :ninja:

Ania
29-01-2009, 15:40
moje maja 63 cm
mnie to w ogole nie przeszkadza

Nata
29-01-2009, 16:22
A moje maja 70!!!!
I te fioletowe i czarne .
Własnie przed chwilko macałam ten nowe i sprawdzałam,te z sonderprice,sa bez wad,nowe i jak trzeba. Wydaje mi sie,ze bardziej sie swiedca niz nowe fioletowe i w ogole...tak sie swieca świetnie....dlaczego to znika po praniu..... :(

I mam jeszcze wrazenie,ze czarne sa ciensze od fioletowych.

Lotna
29-01-2009, 16:23
A pawie występują w trzech kolorach? :)

Tak kombinuję czy faktycznie potrzebuję 7 8)) Może 6 starczy skoro dzieć rośnie i z przodu ciężko go już nosić 8))

Nata
29-01-2009, 16:26
W dwóch czarno-białe i fioletowo-białe,reszta to juz kwestia radosnej twórczości :wink:

Słuchaj,zmieścisz sie,bo ja z moja megawaga sie zmiesciłam :oops: :hide: .A zreszta,moje pawie fioleowe choc kupione jako 6,maja 4,85.

picikola
29-01-2009, 16:27
Tzn że różne szerokości one mają??
Czy przy farbowaniu mogą stracić na szrokości?


A moje maja 70!!!!
I te fioletowe i czarne .
Własnie przed chwilko macałam ten nowe i sprawdzałam,te z sonderprice,sa bez wad,nowe i jak trzeba. Wydaje mi sie,ze bardziej sie swiedca niz nowe fioletowe i w ogole...tak sie swieca świetnie....dlaczego to znika po praniu..... :(

I mam jeszcze wrazenie,ze czarne sa ciensze od fioletowych.

Lotna
29-01-2009, 16:29
W dwóch czarno-białe i fioletowo-białe,reszta to juz kwestia radosnej twórczości :wink:

Słuchaj,zmieścisz sie,bo ja z moja megawaga sie zmiesciłam :oops: :hide: .A zreszta,moje pawie fioleowe choc kupione jako 6,maja 4,85.

no nie wiem, co dla Ciebie znaczy mega waga? Ja wysoka jestem, 176 cm :roll: Nati standard była na płaszcz przykrótka :? Ale rozmiar 7 z ptaszorów to cięższa sprawa.

Nata
29-01-2009, 16:53
Ja mam 174+25 kg nadwagi poporodowej. Zalezyw co wiazesz.rzeczywiscie, na kurtke 6 bedzie Ci trudno, chyba,ze pojedynczy x,jesli masz starsze dziecko.

Lotna
29-01-2009, 16:55
Myślę myślę bo mój aktualny Hopp jak zawiążę w kieszonkę pod kurtkę, to mi ogony się po ziemi ciągną :lol:

Nata
29-01-2009, 17:00
Myślę myślę bo mój aktualny Hopp jak zawiążę w kieszonkę pod kurtkę, to mi ogony się po ziemi ciągną :lol:


nie mysl,tylko kupuj,najwyzej na kurtke co innego nosic bedziesz :wink:

Lotna
29-01-2009, 17:05
Nie można tak, bo jeszcze kliknę i co będzie 8)) Najpierw mój hopp musi pójść :?

picikola
29-01-2009, 17:20
i nowa chusta będzie

Lotna
29-01-2009, 17:21
i nowa chusta będzie


Si :jump: Kusi mnie ten rozmiar 6 ale się trochę waham... czy nie lepiej na 7 poczekać :lol:
Tak czy siak,muszę lime sprzedać, jak nie sprzedam to dalej mogę marzyć o ptaszorach :?

aniakom
29-01-2009, 17:40
A ja też mam coś dla miłośniczek pawi - jeszcze na wakacjach zdybane :wink:
http://images39.fotosik.pl/54/2eb49d87be68c083m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2eb49d87be68c083)

hexi
29-01-2009, 17:49
:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
no tak...a ja nawet odbarwione mam :lool: :lool: :lool:
http://img217.imageshack.us/img217/9468/dscn8669vv2.jpg (http://imageshack.us)

Lotna
29-01-2009, 17:49
:lool:

Swoją drogą, mąż do mnie wczoraj mówi że na niego w pracy mówią Paw ( skrót od Paweł ) a ja na to: widzisz, musimy mieć pawie w domu :lol: Jego mina :shock: :roll: :D
Chyba mogę uznać to za akceptację :lol:

Nymphadora
29-01-2009, 18:07
hexi :lool:

picikola
29-01-2009, 21:54
Dziewczyny o co chodzi z szerokością ptaków, Petisu, wiesz coś?
Różnie tkali czy kwestia farbowania?

yerba
29-01-2009, 22:02
Dziewczyny o co chodzi z szerokością ptaków, Petisu, wiesz coś?

no właśnie, co z tą szerokością?

czyżby były różne serie o różnej szerokości?
Mam (jeszcze przez chwilkę) pawie zakupione jesienią - 63 cm
I takie, co przyleciały przedwczoraj - 69 cm.

:hmm: no i oświećcie mnie pls...

irla
29-01-2009, 22:34
Dziewczyny, jesteście boskie... fajnie się Was czyta.
Uśmiałam się.
Apropos pawi jak przyniosłam je do domu, to mój Mąż powiedział... "ale po ulicy też je bedziesz nosić?? :shock: :shock: :shock: "

Phi.... będę .... tylko drugiego chusciocha potrzebuję :roll:

:mrgreen:

Lotna
29-01-2009, 22:43
A mi się one podobają bardziej niż pasiaki :hide:

YPSI
30-01-2009, 00:06
YPSI,a dasz fotke????

A my od wczoraj walczymy z innymi pawiami..bardziej,dużo bardziej przyziemnymi acz i bardziej urozmaiconymi kolorystycznie......grypa jelitowa nas nawiedziła :?


A dam :)

Co do innych pawi to my łączyliśmy się w bólach... zwłaszcza Franuś :(
Na szczęście przedwczoraj fuj-pawie odleciały :jump:


Co do koloru pawi chustowych to :evil: strasznie trudno było uchwycić ten kolor, ale chyba udało się - porównuję fotki z oryginałem i jest w miarę OK.
Kolor zyskuje gdy założę Gosiuni fioletowo-lawendową czapkę :)

http://img509.imageshack.us/img509/630/paw1en3.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/2800/paw2zg1.jpg

Lotna
30-01-2009, 00:08
Piękne :love: Takie bym chciała :love:

dzinx
30-01-2009, 00:10
Co do koloru pawi chustowych to :evil: strasznie trudno było uchwycić ten kolor, ale chyba udało się - porównuję fotki z oryginałem i jest w miarę OK.
Kolor zyskuje gdy założę Gosiuni fioletowo-lawendową czapkę :)


YPSI, kolor jest naprawdę ok.
nie atakujący, przyjemny dla oka :-)

Linda
30-01-2009, 00:27
A oto nasze ptaszory :D

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/hzA3TgEE3ZOGIN73eB.jpg

picikola
30-01-2009, 00:29
Nowy produkt?
sexi :oops: fiolecik

stasiu-lova
30-01-2009, 00:29
cudne. taakie fioletowe :love:

Linda
30-01-2009, 00:33
Oryginalnie to byly takie naturalne fioletowe pawie, ktore najpierw latem zafarbowalam Dylonem French Lavender.... Ale kolor wydawal mi sie za bardzo stonowany, wiec dofarbowalam troche rozu prociona...I narazie zostawie ptaszory w spokoju...

stasiu-lova
30-01-2009, 00:37
Oryginalnie to byly takie naturalne fioletowe pawie, ktore najpierw latem zafarbowalam Dylonem French Lavender.... Ale kolor wydawal mi sie za bardzo stonowany, wiec dofarbowalam troche rozu prociona...I narazie zostawie ptaszory w spokoju...


mysle, ze nic im juz wiecej nie potrzeba :thumbs up:

30-01-2009, 10:19
ładne są malowane pawie.
ale też brzydka im po malowaniu zostaje na brzegach biała, wredna poliestrowa nitka, która mocno widać (zwłaszcza przy malowaniu na ciemno).
i tracą urok - jak dla mnie.
te pawie.
swoich nie pomaluję.
nigdy w życiu.

Lotna
31-01-2009, 01:11
No kaplica, nie uwierzycie, uzbierałam kasę na pawie :jump: W pn/wtorek powinnam mieć sumę na koncie.
Ile kosztuje przelew z pl do de?
:jump: :jump: :jump: :jump:

Linda
31-01-2009, 01:16
Gratuluje!
Ja z multibanku place 25 zl za przelew i 5 zl za komunikat swift.

Lotna
31-01-2009, 01:19
Hmmm to lepiej by mi się opłacało z irlandzkiego konta, tyle że kasę mam na polskim :hmm:

kobra
31-01-2009, 04:54
Linda piekne pawiszcze

Jakie Waszym zdaniem kolory pasuja pawiom? Mi najbardziej podobaja sie fioletowe i brazowe, choc na TBW trafialy sie piekne zielone i mimo ze nie jestem fanka tego koloru, nie moglam sie napatrzec. W czerwieni i pomaranczach IMO kompletnie ptaszyskom nie do twarzy

moich nie farbuje, biala nitka spedzalaby mi sen z powiek ;) lubie je w oryginalnej postaci

dzisiaj Kajtek dal sie zamotac, nareszcie :applause: :applause: :applause: dzielnie asystowal mi podczas gotowania :)

http://images39.fotosik.pl/55/99ef846fd6d33692med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/55/ea933a4e948fd0ddmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Linda
31-01-2009, 11:52
Ale Kajtek urosl :omg:

Wiesz ja nawet nie zauwazylam, ze jest jakas biala nitka po bokach, wiec to nie spedza mi snu z powiek :D Mam teraz czarno-biale pawie i moze zafarbuje je na jakis ciemny czekoladowy kolor, a nitka naprawde nie bede sie przejmowac :wink:

Lotna
31-01-2009, 11:52
No tak, to mam zagwozdkę, bo jak nowe kupować będę to nie wiem jaki kolor :hmm: Fioletowe są śliczne ale czarno-białe takie klasyczne :lool:

v
31-01-2009, 12:03
ja bym chciala ujrzec szare.
czarno-biale w szarosci. jasnej takiej.
wydobyc szarosc z szarej pawiej bieli.
da sie?

Lotna
31-01-2009, 12:08
A te co kobra wkleiła to są czarno-białe właśnie?

Mag
31-01-2009, 12:18
Kobra- a co tam masz na desce? 8))

aniakom
31-01-2009, 12:45
Kobra- a co tam masz na desce? 8))

Stawiam na pokrojone pieczarki :lol:

YPSI
31-01-2009, 13:50
Co do koloru pawi chustowych to :evil: strasznie trudno było uchwycić ten kolor, ale chyba udało się - porównuję fotki z oryginałem i jest w miarę OK.
Kolor zyskuje gdy założę Gosiuni fioletowo-lawendową czapkę :)


YPSI, kolor jest naprawdę ok.
nie atakujący, przyjemny dla oka :-)

na żywo są jeszcze ładniejsze :)
przyczłap się do nas to się przekonasz kobieto :kiss:

jujama
31-01-2009, 14:04
Lecą do mnie :jump: :jump: :jump:

kobra
31-01-2009, 15:15
Kobra- a co tam masz na desce? 8))

Stawiam na pokrojone pieczarki :lol:


cieplo, cieplo :) na desce mialam grzyby, pycha wyszly :D

Ewlna, moje pawie sa fioletowo- biale

kusi mnie,zeby je wymienic na rozmiar 3, bedzie mi sie szybciej wiazalo

anse
31-01-2009, 15:40
Kobra a te co masz to jaki to rozmiar?

comega
31-01-2009, 19:39
Co do koloru pawi chustowych to :evil: strasznie trudno było uchwycić ten kolor, ale chyba udało się - porównuję fotki z oryginałem i jest w miarę OK.
Kolor zyskuje gdy założę Gosiuni fioletowo-lawendową czapkę :)


YPSI, kolor jest naprawdę ok.
nie atakujący, przyjemny dla oka :-)

na żywo są jeszcze ładniejsze :)
przyczłap się do nas to się przekonasz kobieto :kiss:

Potwierdzam! Oj, ładniutkie! Dużo bardziej mi się podobają niż biało/fioletowe. :lol:

kobra
31-01-2009, 20:43
Kobra a te co masz to jaki to rozmiar? piateczka :D

yerba
01-02-2009, 16:13
Dziewczyny o co chodzi z szerokością ptaków, Petisu, wiesz coś?

no właśnie, co z tą szerokością?

czyżby były różne serie o różnej szerokości?
Mam (jeszcze przez chwilkę) pawie zakupione jesienią - 63 cm
I takie, co przyleciały przedwczoraj - 69 cm.

:hmm: no i oświećcie mnie pls...

Podbijam pytanie!

Ornitolozki kochane, jak to z tą szerokością jest, co? :lol:

Ania
02-02-2009, 00:53
czarne mam kupione wczesniej- szerokosc 63- 64 cm
fioletowe od niedawna- szerokosc (zmierze jutro :mrgreen: )

v
02-02-2009, 01:55
kupione jesienia 2008 - 63 - 64 cm

stokrotka.a
02-02-2009, 13:03
...No i przyleciały do nas Ptaszyska, mimo że u nas piękna zima a nie Ciepłe kraje :D
Dzięki nata :)
Młoda śpi, ale jak wstanie to ją dziobnę na plecy...


http://x.garnek.pl/ga5255/32377021238e47a4324060a3/pawie1.jpg

Lotna
02-02-2009, 13:22
Ooooooo rany jakie piękne :jump: Chyba zachorowałam na czarne jednak :jump:

stokrotka.a
02-02-2009, 13:24
Ooooooo rany jakie piękne :jump: Chyba zachorowałam na czarne jednak :jump:
Ja chyba też...kiedy fioletowe przylecą to ocenię :)

Ania
02-02-2009, 16:21
fioletowe maja 67 cm szerokosci

yerba
02-02-2009, 16:27
no to co, przytyło się im na zimę kilka centymetrów?

Nata
02-02-2009, 16:54
...No i przyleciały do nas Ptaszyska, mimo że u nas piękna zima a nie Ciepłe kraje :D
Dzięki nata :)
Młoda śpi, ale jak wstanie to ją dziobnę na plecy...


http://x.garnek.pl/ga5255/32377021238e47a4324060a3/pawie1.jpg


pawie jak pawie,ale... :hide: po jakiej pięknej podłodze one sie beda przechadzać!!!!!!!!!
Cudo ta podłoga!!!!

picikola
02-02-2009, 17:02
ty ich nie motaj tylko dywanik z nich zrób, idealnie się z tymi dechami dogadują

stokrotka.a
02-02-2009, 18:11
ty ich nie motaj tylko dywanik z nich zrób, idealnie się z tymi dechami dogadują
Ale mnie dziewczyny rozbawiłyście... :lool:

tulipowna
02-02-2009, 23:55
a propos szerokosci:
moje czarne kupione w tym roku na sonderpreise maja rowno 70 cm (czyli mam najwiecej pawi w pawiach :))

a propos podlogi stokrotki:
SUPER!!!

stokrotka.a
02-02-2009, 23:57
a propos szerokosci:
moje czarne kupione w tym roku na sonderpreise maja rowno 70 cm (czyli mam najwiecej pawi w pawiach :))

a propos podlogi stokrotki:
SUPER!!!
wychodzi na to że na zimę tyją te ptaszory :D
...a podłoga stała się czerwonym dywanem po którym stąpają z gracja Sławne Ptaki...czyżby podłoga zrobiła większą furorę niż one same... :lol:

Linda
03-02-2009, 00:07
Ja juz kiedys pisalam, ze stokrotka ma piekna podloge :love:

tulipowna
03-02-2009, 00:12
czyli mamy grube, tluste ptaszory! :)

Linda
03-02-2009, 00:15
Moje czarno-biale z sonderprise tez sa szersze o tych 'regularnych' fioletowych kupionych latem... Nie mam teraz przy sobie miarki, ale roznica jest...

Lotna
03-02-2009, 14:28
No to klikam na czarno-białe ptaszory :jump: :applause:

jujama
03-02-2009, 15:48
Ja też na nie klikałam :) Czyli łączę się z tobą Ewlna w niecierpliwym oczekiwaniu :)

aneta.s
03-02-2009, 15:52
A ja jestem ciekawa które pawie mają więcej zwolenników ;) czarne czy fioletowe :?:

jujama
03-02-2009, 15:54
To może zrobisz ankietę? :lol:

aneta.s
03-02-2009, 15:56
To może zrobisz ankietę? :lol:
dobry pomysł :thumbs up:

Lotna
03-02-2009, 22:45
Kliknęłam :jump:

Lotna
04-02-2009, 14:40
Dostałam fakturę, dziś wysyłają, UPSem :jump: Jak mi się poszczęści to będą w piątek a jak nie to w poniedziałek. O rany :fire:

jujama
04-02-2009, 16:29
Dostałam fakturę, dziś wysyłają, UPSem :jump: Jak mi się poszczęści to będą w piątek a jak nie to w poniedziałek. O rany :fire:
Przysłali ci fakturę pocztą? czy mejlem?
Sama nie wiem kiedy się pawi spodziewać.

Lotna
04-02-2009, 16:30
Mailem, a Ty też zamawiałaś? 8))

jujama
04-02-2009, 17:01
tak, tak :) I faktycznie mejla dostałam :)

Lotna
04-02-2009, 17:03
tak, tak :) I faktycznie mejla dostałam :)

A kiedy zamówiłaś? 8))

jujama
04-02-2009, 18:28
Zamawiałam 30.01

Lotna
04-02-2009, 19:01
Uosz to co tak długo idą :shock:

jujama
04-02-2009, 23:20
Uosz to co tak długo idą :shock:
Ja mam nadzieję, że lecą :lol: Będzie szybciej niż piechotką :wink:

jujama
05-02-2009, 12:41
Są przyfrunęły :) :jump:
Wysłane 2.02 leciały 3 dni, ale to przecież nie pora roku na pawie loty ;)
EDIT:
zmierzyłam od razu przed praniem - mają szer. 70cm

aneta.s
05-02-2009, 12:51
Są przyfrunęły :) :jump:
Wysłane 2.02 leciały 3 dni, ale to przecież nie pora roku na pawie loty ;)
EDIT:
zmierzyłam od razu przed praniem - mają szer. 70cm


prosimy o zdjęcia tego nigdy nie za wiele ;)

Lotna
05-02-2009, 13:07
Są przyfrunęły :) :jump:
Wysłane 2.02 leciały 3 dni, ale to przecież nie pora roku na pawie loty ;)
EDIT:
zmierzyłam od razu przed praniem - mają szer. 70cm

Super :D :D :D :D

3 dni mówisz, czyli moje wysłane w środę będą w pn :(

kawka
05-02-2009, 15:52
A zamawiałyście sonderpraisa, pytałyście czy nic im nie jest bo też bym chcała je kliknąć ale dali mi lakoniczną odp że wszystkie chusty stamtąd mają jakieś niewielkie pozaciągane nitki, itp.

Lotna
05-02-2009, 15:59
Podobno pawie nie :lol: Ja kupiłam w ciemno bo i tak nie mogłam się oprzeć :D

kawka
05-02-2009, 16:05
Wiesz co... to i ja zamówię ,a co tam....zobaczymy.

Lotna
05-02-2009, 16:23
:lol: :lol: :lol:

jujama
05-02-2009, 22:04
Ja kupowałam w ciemno, załozyłam, że pawi się po prostu pozbywają. Dziś dokładnie obejrzałam i nic nie wypatrzyłam. Jeszcze będzie dokładna kontrola przy prasowaniu, bo teraz schną po kąpieli.
No ale na spacerze już były :) Choć nie wiem, czy taka temperatura pawiom odpowiada. :wink:

Lotna
05-02-2009, 22:05
Ja już tuptam w miejscu, nie doczekam się :?

kawka
05-02-2009, 22:07
Ja wiem że może się narażę, ale zobacz samo czekanie też jest fajne. Teraz i ja czekam... :wink:

Lotna
05-02-2009, 22:08
No wiem, w kupie raźniej :lol: Ale ile można, zamówiłam we wtorek, a mam czekać do poniedziałku? :shock: 8))

kawka
05-02-2009, 22:14
A dostałaś jakieś potwierdzenie czy od razu fakturę?
I po jakim czasie ta faktura, bo ja narazie faktury nie mogę się doczekać. I tuptam nogami. :lol:

Lotna
05-02-2009, 22:42
Na drugi dzień dostałam fakturę. Dziś wysłałam maila z prośbą o tracking number, dostałam ale na stronie UPSa nie figuruje. Podejrzewam że dopiero dziś wysłali i nie ma jeszcze w systemie :? Już nie mogeeee :lol:

jujama
06-02-2009, 15:33
To ja widać jakaś super-cierpliwa jestem :)
Cieszyłam się, że "tak szybko doszły" :)
No bo 6 dni od zamówienia to dla mnie niedużo.
Pawie już wyprasowane, żadnej wady się podczas prasowania nie dopatrzyłam. Po praniu i prasowaniu mierzą 68cm i nadal są cudne. Pewnie znów je przewietrzymy po południu :)

Lotna
06-02-2009, 15:46
To ja widać jakaś super-cierpliwa jestem :)
Cieszyłam się, że "tak szybko doszły" :)
No bo 6 dni od zamówienia to dla mnie niedużo.
Pawie już wyprasowane, żadnej wady się podczas prasowania nie dopatrzyłam. Po praniu i prasowaniu mierzą 68cm i nadal są cudne. Pewnie znów je przewietrzymy po południu :)



Ja jestem znana z braku cierpliwości :hide: Dziś moje pawie są we Frankfurcie, sprawdziłam :hide:

Nymphadora
06-02-2009, 17:05
Ja jestem znana z braku cierpliwości :hide: Dziś moje pawie są we Frankfurcie, sprawdziłam :hide:

pokiwam im w Twoim imieniu i powiem, zeby sie pospieszyly :wink:

Lotna
06-02-2009, 18:33
Ja jestem znana z braku cierpliwości :hide: Dziś moje pawie są we Frankfurcie, sprawdziłam :hide:

pokiwam im w Twoim imieniu i powiem, zeby sie pospieszyly :wink:


Chyba podziałało bo są już w UK :jump: :jump: :jump:

Nymphadora
06-02-2009, 18:43
Chyba podziałało bo są już w UK :jump: :jump: :jump:

jak czesto sprawdzasz status? :wink:

Lotna
06-02-2009, 18:45
Nie pytaj :hide:

IwontaG
06-02-2009, 19:52
Pawie odleciały.

Lotna
06-02-2009, 19:58
O rany ale miałam fuksa :shock:

picikola
06-02-2009, 20:00
...może nie


Pawie odleciały.

IwontaG
06-02-2009, 20:11
Na stronie didka nie ma ani jednego.
Zmarzły czy co?

Linda
06-02-2009, 20:50
Skonczyly sie i wyfrunely... Cos uboga ta lista na sonderprise.. .moze rzuca jakies inne ciakawe keski :wink:

rzufik
06-02-2009, 20:57
ale za to ile pawiszczy na chustostraganie lata :D

(ewlna, ja też do poniedziałku poczekam na indio <tup tup tup> )

Nymphadora
06-02-2009, 22:01
Skonczyly sie i wyfrunely... Cos uboga ta lista na sonderprise.. .moze rzuca jakies inne ciakawe keski :wink:

to byla moja pierwsza mysl jak zobaczylam dzisiaj Sonderpreise :D

green
06-02-2009, 22:09
No wiem, w kupie raźniej :lol: Ale ile można, zamówiłam we wtorek, a mam czekać do poniedziałku? :shock: 8))

ja czekam od 16 stycznia, bo wtedy dowiedziałam się, że petisu je będzie miała. No i co ja mam powiedzieć? Cierpliwość nigdy nie była moją mocną stroną :hide: :)

dzinx
06-02-2009, 22:23
no.
moje od petisu doszły o 19:55

twarda jestem - nie rozpakowałam nawet... :mrgreen:
i tak nie mogę zamotac bo Hubek spi.

ciekawa jestem czy dołączę do zachwyconych pawiami...

green
06-02-2009, 22:30
to jest szansa, że u mnie będą w przyszłym tygodniu - chyba, że "paczkonosz" nie zostawił awiza :evil:

dzinx
06-02-2009, 22:31
to jest szansa, że u mnie będą w przyszłym tygodniu - chyba, że "paczkonosz" nie zostawił awiza :evil:

tak naprawdę to powinny być jutro...
poczta czynna w sobotę :)

jujama
06-02-2009, 23:05
Jak będę się wybierała na bezludną wyspę to... zabiorę pawie :)

yerba
07-02-2009, 19:40
Cos uboga ta lista na sonderprise.. .moze rzuca jakies inne ciakawe keski :wink:

Rzucili już. :wink:

( :lool: zabrzmiało jak w prl-u radość z dostawy do sklepu papier toaletowy :lool: )

Ale bez rewelacji.

kawka
07-02-2009, 22:05
Może gdzieś już było ale nie znalazłam:
jak według Was zachowują się pawie po farbowaniu? Jest różnica?
Wart zafarbować czy lepsze saute?

petisu
07-02-2009, 22:18
IMO różnicy nie ma, a farbowałam kilka. Zaraz po farbowaniu chusta się może wydawać bardziej sztywna, ale to kwestia kilku prań. (do farbowania używa się mnóstwa soli=twarda woda).

stokrotka.a
08-02-2009, 10:53
Skonczyly sie i wyfrunely... Cos uboga ta lista na sonderprise.. .moze rzuca jakies inne ciakawe keski :wink:
A mój samotnik błąka się po straganie... :shock:

green
08-02-2009, 15:00
to jest szansa, że u mnie będą w przyszłym tygodniu - chyba, że "paczkonosz" nie zostawił awiza :evil:

tak naprawdę to powinny być jutro...
poczta czynna w sobotę :)


no i rzeczywiście doleciały :D :love: . Cóż za radość była :jump: i spacer w ptaszkach. Najważniejsze, że Ignaś je polubił. Ja jestem zauroczona. Macam je i oglądam, rozkładam, macam i składam ;) Wariatka....

dzinx
08-02-2009, 15:13
no i rzeczywiście doleciały :D :love: . Cóż za radość była :jump: i spacer w ptaszkach. Najważniejsze, że Ignaś je polubił. Ja jestem zauroczona. Macam je i oglądam, rozkładam, macam i składam ;) Wariatka....

fajnie że się cieszysz i że Mały polubił :)

a ja nie wiem co ze mną nie tak...
pawie nadal w pudełku.
gapię się na pudełko, ale chusty nawet nie wyjęłam :?

Lotna
08-02-2009, 15:16
Ojj otwórz a się zakochasz :D

green
08-02-2009, 15:26
a ja nie wiem co ze mną nie tak...
pawie nadal w pudełku.
gapię się na pudełko, ale chusty nawet nie wyjęłam :?


taaaaa, nie gadaj, nie wierzę. Ja o mało nie rozszarpałam pudełka jak zdzierałam szary papier :hide:

Lotna
09-02-2009, 21:46
Ja dalej czekam :?

green
09-02-2009, 22:11
Ja dalej czekam :?

cierpliwość zostanie nagrodzona niebawem :D

aneta.s
09-02-2009, 23:09
i do mnie doleciały ;) powiem Wam, że jestem mile zaskoczona :D

jujama
09-02-2009, 23:34
Ja dalej czekam :?
Warto :lol:

Tuja
09-02-2009, 23:52
Moje , kupione od Iwony ma chustostraganie, farbowane na piękny kolor, przyleciały szybciutko, już dziś rano. Zostały już wynoszone, obślinione przez ząbkującego Julka, obstrykane z każdej strony i usłyszały tysiąc komplementów :) Jutro spacer w plenerze :D

Lotna
10-02-2009, 00:32
Jak jutro nie przylecą to robię raban w UPSie :lol:

Tuja
10-02-2009, 00:47
Jak jutro nie przylecą to robię raban w UPSie :lol:
właśnie, niech się postarają, bo wściekła chustomanka to nie żarty :wink:

IwontaG
10-02-2009, 08:02
Moje , kupione od Iwony ma chustostraganie, farbowane na piękny kolor, przyleciały szybciutko, już dziś rano. Zostały już wynoszone, obślinione przez ząbkującego Julka, obstrykane z każdej strony i usłyszały tysiąc komplementów :) Jutro spacer w plenerze :D

Cieszę się bardzo,że się ptaszyska zadomowiły :D i przez Julka zostały zaakceptowane.