PDA

Zobacz pełną wersję : Pranie+koniec pieluch



kasia_mama_stasia
11-06-2012, 11:41
Mam dwa pytania zakrawające o problem.

1. Wygląda na to, że wyprałam pieluchy przypadkiem z użyciem płynu zmiękczającego. Musiałam to zrobić z rozpędu. Dowiedziałam się o tym jak powąchałam pieluchy. Po praniu były też podejrzanie miękkie:(
Czy to im mogło trwale zaszkodzić?

2. Co zrobiłyście jak dziecko osiągnęło wiek, w którym sikało rzadziej, ale jak już puściło siura to pielucha przelana, ubrania przelane itp.
Skończyłyście pieluchowanie wielorazowe czy jakoś inaczej z tym sobie poradziłyście?

Olik
11-06-2012, 11:47
1) Wymocz na noc w wodzie z płynem do mycia naczyń (Ludwik na przykład), wypierz porządnie w pralce bez dodawania żadnych środków, wypłucz podwójnie.

2) Dobre wkłady bambusowe + ubrania zapasowe na wyjście

kasia_mama_stasia
11-06-2012, 12:26
Dzięki, zamoczone.
Jutro wypiorę.

jul
11-06-2012, 12:40
jak Olik
przy punkcie 2 - kieszonek używam zasadniczo tylko po domu, na wyjścia itbi bitti sio, close parents, flip z grubym bambusem puszcza mi częściej niż te dwie, dobra formowanka z zalanolinowanym wełniakiem dobrze daje radę, choć nie zawsze na wyjścia chcę dawać, bo pupa duża, po domu jak ciepło puszczam często w samej formowance. No i często sprawdzam stan pieluchy :)

Pondo
12-06-2012, 00:23
2. Co zrobiłyście jak dziecko osiągnęło wiek, w którym sikało rzadziej, ale jak już puściło siura to pielucha przelana, ubrania przelane itp.
Skończyłyście pieluchowanie wielorazowe czy jakoś inaczej z tym sobie poradziłyście?

Z wiekiem trzeba zmieniać metodę pieluszkowania, a dla mnei mokre ubranie (czasami) to był mocny znak sygnał dla młodej ,ze czas nocnika próbować, bo to nie jest fajnie miec mokre ubranie. U nas mimo wszytsko nawet na mocne sikanie wystarczały kieszonki- tylko często zmieniany, czyli jedno siknięcię, zmiana.

Brilho
13-06-2012, 01:11
U mnie, tzn mojego dziecka:cool: problem przesikiwania pieluch, pojawia sie najczesciej w nocy. Najlepiej sprawdza sie dobra formowanka(Tots Bots, Bumgenius) + dobry otulacz (Flip, Weehugers) W ciagu dnia częste zmiany.