PDA

Zobacz pełną wersję : Tetra bambusowa **KOKOSI**



sylviontko
08-06-2012, 08:30
Tutaj proszę pisać recenzje na temat tetry bambusowej **KOKOSI**. :)

Agis
19-06-2012, 21:23
No to jestem po pierwszych moich testach pieluchowych :D
Pierwsze wrażenie po wyjęciu z koperty, bardzo mięciutkie ale też cienkie, trochę jak gaza. Mam porównanie tylko do tetry bambusowej kikko, która jest bardziej zwarta. Mój chłopak ma 1,5 roku, więc potrafi siknąć. Pieluszki testowałam z Sylwiątkowym K-diapersem, bo po złożeniu idealnie mieściła się w koszyczku. Jedno porządne siku dała rade i cała mokra nie była. Mega chłonne nie są, ale jak na ta gramaturę ok. Za to są super milutkie, młody porwał jedną od razu zeby się poprzytulać, śpi z zestawem pieluszka, smoczek i najbardziej lubi takie miękkie. Myslę, że dla noworodka mogą być fajne, bo po złożeniu pielucha nie jest gruba i materiał bardzo delikatny. To tyle ode mnie.
Dzięki za możliwość testowania ;)

astro
04-07-2012, 10:40
My już po testach tetry bambusowej:mrgreen:
Przyznam szczerze, że trudno było mi wierzyć, że po wielu praniach tetra bambusowa może być nadal miękka. Nie byłam pierwszą testującą, Sylwia przed wysyłką je prała nawet u nas zaliczyła 4 prania i nadal była mięciutka, puszysta i nie skurczyła się.
Tetra bambusowa KOKOSI jest miękka, cienka, nie powiedziałabym, że gazowata bardziej luźniej tkana, gramaturą przypomina mi pieluszki, przesłane nam przez kuzynkę z Francji,duże bawełniane, używane jako lekkie okrycia/kocyki (nazwy ich nie pamiętam bo jako młoda matka wycinałam wszystkie metki:duh::duh: co by to nie gryzły mi dziecka:hide:).
Smok polubił spać wtulony w pieluszkę, bawić się nią, miętosić. Mieliśmy okazję sprawdzić jak spisuje się jako wkład do kieszonki i do samego otulacza.
Pomimo wielokrotnego złożenia nie robiła wielkiej pupy,nie była gruba, dała radę wytrzymać w kieszonce trochę ponad 2 godziny, obie złożone w samolot do otulacza wytrzymały dłużej ale jak to tetra były mokre.
Uważam, że są dobrym rozwiązaniem zarówno dla malutkich jak i dużych pup naszych pociech.
Dziękuję za możliwość testowania :)

Miśka
03-08-2012, 14:56
No to my już po dniu stosowania tetry.
Pierwsze wrażenia: miła, miękka, puchata. Pierwszy raz miałam do czynienia z tetrą bambusową, więc fakt, że jest tak milusia mnie zachwycił po prostu.:love:

Po wypraniu wrzuciłam dwie na raz do otulacza i hardkorowo pozwoliłam malemu biegac 5 godzin. Pieluszki okazały się bardzo chłonne. Nawet wilgoci mocno nie czuc.

Odczucia jak najbardziej pozytywne. Może tylko obszycie mogłoby byc solidniejsze, trochę się w niektórych miejscach strzępi.

Bardzo dziękuję za możliwośc testowania. Po wypraniu wysyłam do następnej osoby.:hey:

Asikka
09-08-2012, 22:06
Skończyłam testować tetrę i za taką możliwość bardzo dziękuję ;)
Oto moje spostrzeżenia z testów:
Plusy:
- miękka, miła w dotyku (milusia) tetra,
- szybko schnie,
- dość dobrze chłonie (u nas zmieniona po 1,5 h),
- po wyschnięciu troszkę stwardniała, ale po rozciągnięciu na nowo stała się milutka,

Minusy:
- splot tetry nie jest bardzo "ścisły" i nie wiem czy tetra nie będzie się rozchodzić po kilkudziesięciu praniach:roll:

Przytrafiła się nam oczywiście żółta kupa niemowlaka w tetrę bambusową na testach:hide: Zestresowałam się, że zostaną plamy ale po zapieraniu i intensywnym pocieraniu plamy zeszły i za to plus;-)

beautygosiek
20-08-2012, 11:19
napiszę o tej nowej tetrze, którą niedawno kupiłam

-mieciuteńka, bardziej od bambusowej kikko, po złożeniu szwy nie gniotą w pupkę, edit: po praniach nadal mięciutka (uwielbiam ją za tą miękkość)
-chłonna, podobnie jak kikko
-troszke sie skurczyła po kilku praniach, ale za to po złożeniu na dwa i dwa i trzy pasuje do bardzo wąskich kieszonek, ma teraz wymiary ok. 65x55, może przydało by sie jednak szyć ją w wymiarze 80x80?
- szybko schnie, ciut dłużej niż zwykła tetra, identycznie jak bambus kikko, na pewno szybciej niż bambusowy wkład frotte kokosi
- splot rzeczywiście nie jest bardzo zwarty, może lepiej by było jakby te kwadraty były mniejsze, może wtedy mniej by sie rozchodziła
- jedna sztuka rozeszła się bardziej od innych i prawie na każdym łączeniu (a piorę wszystkie razem), ale na razie się nie podarła (prałam ze 6 razy)

edit: po praniu w 60 stopniach plamy po kupkach mi nie do końca zeszły ale po wystawieniu pieluchy na słońce nie ma po nich ani śladu

kolejny edit: to ja jeszcze dodam, że ostatnio mój malec większe ilości sika i jak mam samą frotę bambusową (nawet 2 szt)w kieszonkach to kieszonka przecieka pod 1-2 siknięciach, jak mam frotę + tetra to kieszonka trzyma o wiele dłużej bez przeciekania, cud normalnie jakiś, chyba na tetrze mocz sie lepiej rozprowadza...

sweetrose
30-08-2012, 08:39
i nasze testy zakończone... a szkoda... dziękuje ślicznie za możliwość testowania ;) teraz będę czekała na swoje tetry ;)

a teraz na temat:

jak tylko otworzyłam list to oszalałam, taka mięciutka, delikatna i puchata ta tetra :love: cudowna w dotyku :love: a przecież już kilka razy prana...
dosyć szybko schnie jak na włókna bambusowe... choć zwykła tetra schnie szybciej, ale przecież to bambusowa ;)
po wyschnięciu troszkę stwardniała, ale pomiętosiłam i na nowo stała się milutka ;)

testowałam w kieszonkach i otulaczu... // podczas drzemki dziennej, na spacerze oraz w nocy... nigdy obu naraz...
w kieszonkę wkładałam wkład owinięty tetrą... a w nocy i na spacerze były 2 wkłady owinięte tetrą...
moje spostrzeżenia - w kieszonkach tetra wypadała słabiej bo zmiana następowała szybko, tetra nie zdążyła całkowicie się zmoczyć a kieszonka bokiem moczyła ubranko, no i raz młody przesikał bokiem, jakoś mu siurak uciekł ;p z kolei w otulaczu było wszystko idealnie...
// a ja uprzedzona do otulaczy bo mi przemakały z formownakami, zaś z samymi wkładami ciężko sobie radziły... //
także podczas testów tetry bambusowej musiałam się z moim otulaczykiem morowym (szytym kiedyś przez Sylwię) przeprosić :mighty:
podczas spacerku i zabaw na placu zabaw nie zauważyłam żadnego odwłoka - pupa była naprawdę zgrabna jak na wielorazówkę :thumbs up: nic nie krępowało ruchów małemu...:thumbs up: w nocy z kolei zostałam zaskoczona :ninja: pozytywnie oczywiście... młody sporo pije, zarówno podczas dnia jak i w nocy... mój niejadek od dłuższego czasu nie pije mleka także nadrabia płynami i w nocy potrafi wypić łącznie ok litra a czasem nawet 1,5litra płynów :duh: to sporo... i generalnie noc jest dla mnie koszmarem :evil: zarówno pobudki na picie, na przebranie a i czasem mokry kocyk czy łózko :evil: nic nie dawało rady mojemu sikaczowi... na noc schodzą nam min 4 pieluszki - kieszonki i AIO, napakowane chłonnymi wkładami a i tak przecieki są ;/ dlatego chciałam sprawdzić jak w nocy sprawdzi się tetra - wzięłam 2 wkłady mikrofibrowo-bambusowe, owinęłam 1 tetrą bambusową kokosi i do tego morowy otulaczyk... jakież było moje zdziwienie... pobudka na herbatkę czy wodę - a pielucha sucha, zero przecieków, nic nie było mokre... a młody w pieluszce wytrzymał 10h... (całą noc...) o tak z rana zrobiłam :szok::sick::love::rolleye::bduh::whistle: przebrałam go w obawie przed jakimiś odparzeniami i ku mojemu zdziwieniu wytrzymałby jeszcze z 1 siku... :rolleye: otulacz suchy, wkłady i tetra mokra... kocyk suchy, łózko suche... :bliss: normalnie cud... :heart:
jak dotrą nasze tetry to potestuję obie naraz i dopiszę swoje spostrzeżenia ;)

kolejna rzecz - trafiła nam się kupa :hide: ech... nie lubię takich sytuacji... // młody nie chciał na nocnik :duh: kupę zrobił... no to szybka zmiana pieluchy, tetra pod strumień zimnej wody... zaprana z dodatkiem mydełka rossmannowskiego... wrzucona do prania i o dziwo plamy zeszły... :thumbs up: zwykłej tetry doprać nie mogę... muszę gotować a ta się sprała bez gadania... na 40stopniach :rolleye:

kolejny plus - mój młody wiecznie ząbkuje - także pije dużo, mega sika a i zapach powala... // czasem zmieniam mu pieluchę po jednym siku pomimo nie zasikanego całego wkładu czy przecieków na ubranku... bo zapach nas męczy... // tetra bambusowa kokosi mnie w tym aspekcie zdziwiła... // o ile w kieszonkach jak przemokły coś tam było czuć... to cała noc jak mały spał to ani przeciek się nie trafił ani brzydkiego zapachu nie było czuć...:applause:

Minusy:
splot rzeczywiście nie jest bardzo zwarty i są miejscami przebłyski/rozchodzenia...
postrzępione gdzie nie gdzie końce...no i troszkę skurczyły się od prania i użytkowania... ale to chyba każda tetra tak ma...


PODSUMOWUJĄC:
Tetra bambusowa kokosi cudowna ;) miękka, delikatna nawet po wielu praniach ;) nie robi dużej pupy ;) nie krępuje ruchów dziecka ;)
dosyć szybko schnie, bardzo chłonna - sprawdzi się i za dnia i w nocy ;) łatwo się spiera plamy...
więcej plusów niż minusów... u nas sprawdziła się na medal... - szczerze polecam ;)

habibti
07-09-2012, 11:00
Tetra już była w użyciu kilka razy, więc mogę coś od siebie napisać, i tak:
1. Baaaaardzo miła w dotyku, i to nie jest tylko moja opinia- chwaliłam się paru osobom tym cudeńkiem ;-)
2. Szybko schnie- i to nie tak, że tylko w upał szybko, ale również wczoraj, dzisiaj gdy jest 14-16 stopni(brr!)
3. Kilka możliwości używania- solo lub z jakimś wkładem itp.
4. Nie trzeba prasować (IMO) tak jak zwykłej tetry, która po praniu jest taka nieprzyjemnie sztywna. A ta po kilku praniach dalej mięciutka.

5. Różne możliwości składania, dobre i dla chłopca i dla dziewczynki- można sobie dopasować gdzie ma być więcej warstw(z przodu, z tyłu)

6. Jak dla nas suuuuper chłonna- wytrzymała w otulaczu spokojnie 3 godziny(i myślę, że mogłaby jeszcze trochę) :D


Póki co tetra nie spotkała się jeszcze z kupą, ale jak tylko to nastąpi, napiszę jak "poszło" :cool:



Także, jak dla mnie to same plusy. Jeśli przyjdzie mi do głowy coś jeszcze- uzupełnię.

Ale mogę śmiało POLECAĆ! :thumbs up:

gabinia
07-09-2012, 22:27
jako ze wkładów bambisowych do tej pory sie nie dorobiłam to tetra bambusowa dla mnie rewela;)
dobrze chłonie szybko schnie a po grubszej niespodziance plam nie ma ;)

minusem były dośc twrarde brzegi jakoś do miekkości bamusikowej mi nie pasowały:))

ogólnie podsumowując :high::high:super ta tetra;))

JoShiMa
12-09-2012, 23:07
Wcześniej nie miałam do czynienia z tetrą bambusową, więc porównania nie mam. Po odpakowaniu zaskoczyła mnie tym, że jest bardzo mięciutka i przyjemna w dotyku. Niestety zauważyłam też, że wygląda jakby się rozłaziła (poprzesuwane włókna w splocie). Jednak sądzę, że nie ma to raczej większego wpływu na chłonność.

To co przeszkadzało mi w tych pieluchach to wymiary, Składane w jedną stronę za długie, składane w drugą, jakby nieco przykrótkie (w sumie to nie sprawdziłam, czy te pieluchy jeszcze trzymały swoje pierwotne wymiary).

Pieluchy testowane były w dzień i tylko z otulaczami pulowymi. Najczęściej wyjmowałam je za wcześnie (a zdarzyło mi się, że wyjęłam lekko obsikaną, przełożyłam na drugą stronę i włożyłam z powrotem) bo jakoś nie mogłam się przyzwyczaić, że one mogą więcej. Raz tylko pielucha była zmoczona fest, jak zapakowałam dziewczyny i pojechałyśmy na zakupy. To nam się trochę wtedy zeszło, tak ze 3.5h i dała radę. W nocy nie testowałam, ale myślę, że wytrzymałaby całą noc u mnie, bo Ala mało w nocy je więc i nie sika dużo.

borussia
18-09-2012, 11:17
Moje wrażenia po testach tetry bambusowej (testerka to niespełna 2-latka, ponad 12kg wagi)

- pierwszy raz miałam w rekach tetrę bambusową więc jestem też pod wrażeniem jej miękkości :omg: szczególnie po wyschnięciu, jest naprawdę super miękka, normalnie cud, miód i orzeszki ;)

- używaliśmy jej jako wkładu do kieszonki. Poszłam na całość i włożyłam tylko 1 pieluchę do kieszonki, byłam przekonana że nie da rady i przemoknie i się zdziwiłam pozytywnie: po 1 siku 2/3 pieluchy mokre a kieszonka nie przemokła :)
a młoda teraz sika rzadko ale za to spoooro, normalnie w dzień wkładam naraz 2 wkłady mikrofibrowe, zmieniam po 1 siku i to nieraz nie wystarcza, także wielki szacun!:mighty:
I grubość pieluchy między nogami też z tetrą dużo mniejsza niż standardowo z wkładami z mikrofibry.

- czas schnięcia: tetra bambusowa może nie schnie w oczach jak zwykła tetra bawełniana, ale jest ok - po wirowaniu na 1000 obrotów i rozwieszeniu wieczorem w domu przy chłodnej pogodzie na rano była sucha (dla porównania wkłady z IB były jeszcze mocno wilgotne)

I teraz czas na wady:twisted::
- nie podobało mi się obszycie, dla mnie jest zagrube i do tego obszyte z 4 stron, może mniej razy podwijać?
- rozmiar też nie do końca mi odpowiadał (taki wydłużony prostokąt), zapomniałam zmierzyć wymiary. Osobiście wolę kwadratową tetrę najchętniej 70x70 :lol:. Może skoro materiał ma 160 cm szerokości można byłoby zostawić 2 brzegi niepodwinięte (takie jakby fabrycznie zaprasowane) jak w zwykłej tetrze?

Ale poza tym to REWELACJA:thumbs up:

i oczywiście dziękujemy za możliwość testowania :)

ignasiamama
18-09-2012, 12:06
Tetra zaraz leci dalej a ja tylko szybko, zanim napiszę, podam obecne wymiary pieluch. Jedna ma 37x60 cm a druga 35x55 cm. Chyba sporo się skurczyły.

Testował mój synek 8 miesięcy, około 7 kg wagi.
Nie napiszę pewnie nic nowego - pieluszka milusia, choć wydaje się bardzo cienka i przezroczysta prawie jak gaza. Ma dość grube brzegi i one wydają się bardziej kurczyć niż cała pieluszka, choć i jej sporo ubyło.
Co do chłonności, to wydaje się OK. Nie miałam możliwości przetestować na maksa. Testowałam pieluchy pojedynczo a nie dwie na raz.
Pierwszy raz założyłam na 1,5 godziny ale szłam na spacer i postanowiłam zmienić, obawiając się, że kilku następnych godzin nie da rady. Przy wyjęciu była jeszcze sucha tak w 1/3. Za drugim i trzecim razem trafiła się nam kupka :oops:. Przy okazji kupka bardzo ładnie się nam sprała. Ostatni raz włożyłam pieluszkę na około dwie godziny. Zmieniłam przed snem i tym razem była bardziej mokra natomiast jeszcze jeden, dwa małe siki by wytrzymała.
Kupiłabym taka pieluszkę, gdyby kosztowała tak do 12 złotych maks. Za więcej to chyba raczej nie...
Dzięki za możliwość testowania!

ewaibartek
19-09-2012, 08:47
ja tylko napisze ze mam ta pierwsza ( o której mowa w #2) a ktora potem wyszła z testów i po jakis 12 praniach jest super zwarta :)

holica_1630
19-09-2012, 12:03
My testowaliśmy na 3 latku który sika do pieluchy w nocy, raz siknie troszkę raz bardzo bardzo dużo, akurat jak przyszedł czas na testy nie chciał siknąć tak jak trzeba:)
Generalnie tetra mięciutka, milusi , świetnie się pierze.
Na mojej 12 miesięcznej córce też dała rady, tylko moja córka całkiem odwrotnie niż brat generalnie nie sika w nocy:)
Tylko rano do nocniczka :):)
Więc ciężko mi ocenić jej chłonność:)
Jakieś straszliwe mankamenty mi się w oczy nie rzuciły:)

joasia
23-09-2012, 14:19
Tetra mięciutka i milutka, fajnie chłonie:)
Tyle tylko, że mi się skurczyła a nie gotowałam jej.
Ogólnie polecam:)

Tamarin
09-10-2012, 06:15
U mnie akurat tetra przydała się w kryzysowej sytuacji kiedy mała się obsikała na placu zabaw, który niestety jest daleko od naszego miejsca zamieszkania, a ja akurat miałam ją przy "okazji" :wink: włożyłam 2 tetry na raz i mała nadal się mogła bawić :) oczywiście w międzyczasie znowu nasikała, ale tym razem do tetry i nic się nie wylało na zewnątrz, więc chłonna jest jak najbardziej, generalnie używałam za dnia :) Tetra jest miękka - (to ogromny plus!) po praniu trzeba ją trochę pougniatać, chłonna - myślę, że bardziej niż zwykła tetra, nie wiem czy się dobrze pierze, bo żadnej wpadki u nas nie było, ale patrząc na nią musi być super, bo plam żadnych nie było, czas schnięcia - na pewno schnie dłużej niż zwykła tetra, ale też nie całe wieki, następnego dnia mogłam założyć, minusem jak dla mnie jest to, że się skurczyła, nie wiem jak wyglądała wcześniej, ale rogi i całość obszycia były skurczone, ale to za pewne sprawka 60stopni, drugi minus nie wiem jak to nazwać chodzi o styl szycia? no to w niektórych miejscach widać prześwity z nitek jak one by puściły to tetra będzie dziurawa :confused: gdyby poprawić te dwie rzeczy to tetra by była idealna. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że kiedyś nabędę taką tetrę jeśli będzie możliwość ;) ogólnie POLECAM i dziękuję za możliwość testowania :)

gosica502
11-10-2012, 07:51
A ja mam swoją prywatną tetrę kokosi :) I polecam bardzo, na noc nie próbowałyśmy czy da radę bo inaczej w nocy pieluchujemy. ALe na dzień jako wkład do kieszonek rewelacja!!! Mięciutkie, nie za grubie, chłonne no i schną szybciutko, odrobinę dłużej od zwykłej tetry a ile cieńsze :)

Makurora
16-10-2012, 20:09
Teterka bardzo milutka i mięciutka. Wydaje się być taka puchata :D! I chyba dzięki temu bardzo fajnie wchłania wilgoć. Bo jakby to powiedzieć siuśki tak ładnie się rozłażą po pieluszce :P.
Testowaliśmy w dzień, w otulaczu i w kieszonce . Rozmiar pasuje i do jednego i do drugiego. Nie robi się "duża pupa".
Schnie porównywalnie do mojej zwykłej tetry, no może troszę dłużej.
Skurczyła się po praniach i nie jest już kwadratem, a prostokątem :P! Nie wiem dlaczego kurczy się tak nierównomiernie?
Obszycie może trochę przygrube. Dla starszaka to raczej nie jest problem, ale może taki niemowlaczek odczuwałby jakiś dyskomfort?
Ogólnie - cud, miód i malina :high:!

Makurora
16-10-2012, 20:39
co do kurczliwości - niestety, nic na to nie poradzę
Wiem, że te pieluszki tak mają :). Zastanawia mnie tylko fakt, że skoro były kwadratem, to dlaczego nie skurczyły się do kwadratu tylko do prostokąta?

sweetrose
22-10-2012, 11:42
po testach naszej prywatnej teterki mam pytanie - nasza tetra nabiera fajnej chłonności, ale jeszcze nie potrafi dorównać wyczynowi z testów czyli starczyć na całą noc... ale myślę, że to jeszcze kwestia czasu... // nasza się nie kurczy... wręcz troszkę rozłazi ;/ a w miejscu wszycia metki pruje ;/ i nie jest tak mięciutka... no chyba, że się ją potarmosi to troszkę mięknie... // piorę generalnie na 40 stopniach.... czy ona da radę się skurczyć czy trzeba jej pomóc?? boje się, że się zaraz rozjedzie ;/ wydaje się tak delikatna ;/ a kocham ją za miękkość...

sweetrose
22-10-2012, 12:20
to spróbuję wyższej temp ;) może się troszkę skurczy ;) a może masz nadmiar tych skurczonych?? :ninja:
chłonności spokojnie powolutku nabiera, może nie powtórzyliśmy jeszcze 10h w nocy,
ale z 1 wkładem bambusowym lub bambusowo-mikrofibrowym już 5h w nocy przytrzymała ;)
póki co zauważyłam, że u nas sprawdza się z otulaczem ;) w kieszonkach ostatnio wszystkie wkłady słabo wychodzą w testach ;/

muszę sobie dokupić teterki ;) może planujesz jakąś promocję cz cuś :ninja:

ewaibartek
22-10-2012, 12:33
mi juz po jednym praniu w 60 dostała lekkiego przykurczu :)

Bryk
11-11-2012, 00:35
To i ja dopiszę parę słów. Tetra zaskoczyła mnie miękkością w stosunku do zwykłej tetry. Miał być kwadrat ;-)? wiecie, mi ten prostokąt całkiem przypasował bo pasował do kieszonek i do otulacza. Nie wiem jakie miał rozmiary, nie mierzyłam. My używaliśmy tetry w dzień i stwierdzam, że ta bambusowa jest tak chłonna jak co najmniej 2-3 zwykłe tetry i wystarcza na dość długo. Jedyny minus, jak dla mnie, to obszycie no ale już doczytałam, że nie da się z tym nic zrobić :hide: Ogólnie polecam!!! :thumbs up: i dziękuję za cierpliwość ;)

Ire
11-12-2012, 23:32
Czas i na moją opinię:
Tetra w dzień, w kieszonki dla chłopca rok i 2 miesiące.
Ogólnie: fajna, przytulaśna, delikatna choć mięsista. :)
Trzyma ładnie i może być jej mniej niż zwykłej tetry, to też na plus. Schła jak dla mnie też wystarczająco szybko. Przytrafiła się kupa i to luźna, na szczęście w kieszonce i jeszcze papierek przyjął na siebie... Ale trochę i tetrze się dostało - wszystko zeszło ładnie w praniu ręcznym.
Obszycia są minusem, fakt, zwłaszcza że tetra się kurczy, zmienia kształt i przez obszycia później trudno równo złożyć. I nie wiem, moze to moje osobiste odczucie ale szybko śmierdziały moczem. Już po lekkim zasikaniu czułam pieluchę, zwykle wkładam wkład bambusowy+ mikrofibrowy i tak nie czuję.
Ogólnie bardzo mi się podobała ta tetra, mogłabym jej używać :))

kamilam
23-12-2012, 12:59
Testowałam tetrę u córci 2 lata i 2 miesiące.
Tetra z testów jest już mocno skurczona o jakieś 50% więc bardzo chłonnai gruba, miękka i miła w dotyku. Mam też swoją prywatną tetrę i moja jeszcze nie osiągnęła takich wymiarów ja testowa (chyba parę razy wrzucę ją na 60 stopni:)) Tetra jak jest nowa jest aksamitna cienka i bardzo miękka po kilku praniach jest już zupełnie inna ale nie ujmuje jej to wcale staje sie bardzo chłonna i nadal przytulaśna jest taka bardziej zwarta. Bardzo ładnie się dopiera i w miarę szybko schnie. Godna polecenia :)

Ronja
23-12-2012, 13:28
Ja jestem zachwycona tymi pieluszkami :) Super się mieszczą w noworodkowych otulaczach, są chłonne i bardzo miłe w dotyku (w nocy wkładam sobie pod piżamę zamiast stanika i wkładek laktacyjnych, więc na sobie też przetestowałam). Nam na razie (po kilku praniach na 40st.) nie skurczyły się jakoś dostrzegalnie. Mam 5 sztuk i chyba jeszcze dokupię.

montmorency
20-02-2013, 17:23
to na tetrę już mnie namówiłyście,
a gdzie mogę poczytać opinie o frocie bambusowej? dumam jeszcze nad "ręczniczkami" i wkładkami składanymi kokosi... jak one się sprawują? nie robią się szybko sztywne?

Sysunia
20-02-2013, 19:07
A czy czyms sie rozni frota bambusowa z wkladow i z reczniczkow, czy to ta sama tkanina?

Sysunia
20-02-2013, 19:26
Pytam, bo wklad, ktory dostalam jest tak milutki i chlonny, ze az mam ochote sama na nim spac :p Ostatnio uzylam go do oslony oczu Jaska przy myciu wlosow, bo zawsze jest panika straszna, i woda nie zdolala sie dostac do czu ;-).
I tak sie zastanawiam, czy chlonnosc reczniczkow jets taka sama jak wkladow... Bo powierzchnia tych pierwszych + promocyjna cena przemawia ich na korzysc. :rolleyes:

montmorency
20-02-2013, 20:23
powinna być taka sama chłonność :)

a miękkość też? bo jak bardziej zbita to chyba po złożeniu robi taką sztywniejszą wkładke? czy dużej różnicy nie ma?

Elayla
04-04-2013, 22:37
choć testy już zakończone to chciałabym się jeszcze podzielić swoją opinią o tetrze bambusowej, bo może komuś się przyda, kiedy będzie chciał podjąć decyzję.

Zalety:
- kiedy do mnie dotarła była już mocno skurczona, ale nadal miękka i to mnie pozytywnie zaskoczyło
- zdecydowanie bardziej chłonna niż zwykła tetra
- mniejszy, "skurczony" rozmiar ułatwia złożenie w pieluszce oraz zapieranie z "grubszych" zabrudzeń

Wady:
- kiedy się ją pierze w 60 stopniach (a piorę tak większość pieluch) to kurczy się bardzo i po wielu praniach staje się dość twarda

Basia-75
14-04-2013, 12:15
W końcu kupiłam tetrę bambusową i stwierdzam, że jest super, chłonna już po jednym praniu, tetra bawełniana niech się schowa, bambusowa jest delikatna, mięciutka,niby cienka ale przez to wygodna dla małej pupy, aż żal ich do sikania dawać, jestem ich fanką :)

ewaibartek
14-04-2013, 12:22
co do kurczenia,jak ktoś chce ich używac do kieszonek to pranie w 60 stopniach jest wskazane, mniej do składania :)

slomka81
15-04-2013, 11:19
co do kurczenia,jak ktoś chce ich używac do kieszonek to pranie w 60 stopniach jest wskazane, mniej do składania :)
ja takie najbardziej lubię- moja tetra wyglada jak ręczniczki bambusowe- w sensie wielkości :) mało składania, a do kieszonek jest idealna i mega chłonna :) właściwie już nie używam innych wkładów :)

muzakate
16-04-2013, 22:55
Tetra jest naszą ulubioną, choć co pranie boję się, czy jeszcze będę miała co wyciągać z pralki, bo stale się kurczą, mimo, że piorę w 40stopniach ;) Ale i tak je bardzo lubimy i stale używamy, ale nie jako wkład pieluchowy, tylko do wycierania buzi, do odbijania lub do przytulania