PDA

Zobacz pełną wersję : Częstochowa - czy są tu jakieś chustomamy?



lili213
06-06-2012, 09:27
Witam, nie widzę żadnych aktualnych wątków z Częstochowy, czy są tu jakieś chustomamy z mojego miasta? Chętnie bym sie spotkała i podszkoliła troszkę ;)
Pozdrawiam.

Anushka
09-06-2012, 11:52
Ja jestem z Częstochowy :). Bardzo doświadczona to nie jestem, bo wiążemy się w kieszonkę dopiero od półtora miesiąca. Ale jakbyś chciała pozmagać się z wiązaniami razem, albo na jakiś spacer umówić to chętnie :). Z tego co wiem w Czwie są spotkania klubu kangura w Centrum Twórczego Rozwoju Kangurek (www.kangurek.net). Jak coś, to pisz do mnie pm.

ania
11-06-2012, 11:44
Witaj :)
Ja może i nie z centrum, ale okolica się chyba zalicza, co ;)? My już praktycznie finishujemy z chustowaniem, aczkolwiek jeszcze czasami z sentymentu nam się zdaża ponosić.

Mama_Samiego
17-06-2012, 01:10
Witajcie, jestem tutaj zupełnie nowa, również z okolic Częstochowy. Chciałabym nauczyć się wiązać i nosić moją 7 tyg. córeczkę. Chcę kupić jakąś chustę ale nie mogę się zdecydować czy zacząć od elastyka czy od razu od tkanej. No i czy warto kupować używany skoro np Nati kosztuje prawie tyle samo co nowy.
Poratujcie dziewczynki, bo jak będę tak długo myśleć i myśleć to moja Hania dorośnie :D
Mam pożyczoną od kogoś kto nie umiał wiązać jakąś chustę no name ale 3,9m. Próbowałam motać kangurka - hym nie jest to łatwe i pewnie nie do końca poprawne.

Anushka
17-06-2012, 12:39
Mama_Samiego, odpisałam Ci pw (prywatnie ;))

lili213
21-06-2012, 16:38
O, cieszę się bardzo z odzewu :-)

Mama_Samiego, ja właśnie przymierzam się do zakupu chusty tkanej i za nic nie mogę się zdecydować... Elastyka mam, tkaną mam pozyczoną, chcę mieć własną. Chyba kupię nową lennylamb, bo mam rabat, ale jeszcze się rozglądcam, rozważam... A Ty na co się zdecydowałaś?

Anushka, a gdzie mieszkasz w Cz-wie? Spacer chętnie, ale dopiero po naszym powrocie z wyjazdu, czyli gdzieś około połowy lipca.

Ania - to Ty doświadczona chyba. W czym nosiłaś?

kokosanka
24-07-2012, 13:09
Witaj :)
Ja może i nie z centrum, ale okolica się chyba zalicza, co ;)? My już praktycznie finishujemy z chustowaniem, aczkolwiek jeszcze czasami z sentymentu nam się zdaża ponosić.

To może masz coś ciekawego czego chciałabyś się pozbyć?
Niezbyt długie i nośne. Na lato.

laracrofft
02-09-2012, 08:13
podnosze temat bo dopiero co go znalazlam. Milo wiedziec ze jest wiecej chustomam w Czewie chociaz jak bylam kilka razy w Kangurku to nie napawala mnie ilosc uczestnikow jakas wielka radoscia. Ale to dzieki Kangurkowi i kolezance udalo nam sie pozytywnie zaczac przygode z chustami. Jesli ktos ma ochote na chusto-spacerek to ja jestem chetna. W swoich zbiorach mam 2-zaraz 3 chusty tkane, 1 elastyka, 1 kolkowa i mei taia.

Anushka
02-09-2012, 09:02
Witaj laracrofft :) W kangurku rzeczywiscie moze mniej osob, bo wakacje... Ja raz bylam niedawno i rzeczywiscie pustki byly, a np. na wiosne bylo ciut wiecej osob na spotkaniu. Ale ja tylko dwa razy bylam :). Caly czas noszę się z ideą jakiegoś spacerku z częstochowskimi mamami, tylko jakoś ciężko się zorganizować przy dwójce potworków ;) Aczkolwiek miło by było :)

edit: można też się umówić na jakieś macanie szmatek, też mam parę ;)

laracrofft
02-09-2012, 13:55
chusto-macanko bardzo chetnie. Ja mam 2 rapalki i 1 netke bede za chwile miec

lili213
08-09-2012, 21:22
Hej dziewczyny, a w jakiej części miasta mieszkacie?

laracrofft
09-09-2012, 15:39
ja z polnocy

lili213
04-03-2013, 10:12
Ale tu cisza... Gdzie się podziały Częstochowianki?? :confused:

ala
04-03-2013, 10:15
Jestem :)

laracrofft
05-03-2013, 12:48
budza sie z zimowego snu

lili213
26-03-2013, 10:46
Dziewczyny, to może jakieś spotkanie, gdy już się zrobi cieplej??

lili213
02-04-2013, 10:48
Hej dziewczyny. Czy któraś z Was byłaby może chętna spotkac się i podszkolić mnie w wiązaniu - np. kangurka, 2X? Ja głównie z kółkowej korzystam, ale chciałabym też tkaną chustę odkurzyć, a umiem wiązać tylko kieszonkę... :oops:

Inkak
03-04-2013, 20:34
I ja również podpięłabym się pod to spotkanie - jesli oczywiście można. Bardzo chciałabym zacząc chustowac moją Malutka, ale potrzebuję dobrej duszy która pokarze co i jak. Ktoś sie nad Nami zlituje ? :mighty:

lili213
04-04-2013, 11:01
Inkak, a gdzie mieszkasz? Nosisz choć trochę?

Ja uczę się sama z filmików, ale wsparcie by się przydało...

laracrofft
05-04-2013, 09:07
ja nosilam ale mloda ma juz 1,5 roku i raczej woli wlasne nozki. Chusta czeka w szafie na kolejnego kangurka za jakis czas. Kiepski ze mnie instruktor jesli chodzi o chustowanie ale w weekend mozecie cos o chustowaniu dowiedziec sie w Auchanie http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/2013/03/27/0607-kwietnia-centrum-handlowe-auchan-czestochowa/

Inkak
05-04-2013, 17:47
lili213 - mieszkam na Rakowie, okolice Stadionu na Rakowie. Niestety jeszcze nie nosiłam, wciąz szukam Kogoś bardziej doświadczonego, kto pomoże mi zacząc.

laracrofft - dzięki za info. Na pewno pojadę i zobaczę w tym auchan.

ala
05-04-2013, 17:49
Dziewczyny, w Auchan dowiecie się tylko podstaw o chustowaniu, raczej nie będzie możliwości przećwiczenia :(

Inkak
05-04-2013, 19:12
Szkoda :(

no ale może uda się złapac jakis kontakt z Mamą która przybliży tajniki. Ja spróbowałabym sama ale obawiam się że mogę robi cos źle, co bedzie wiązalo się z konsekwencjami zdrowotnymi. Nie chciałabym przez nieumiejętne chustowanie narazic małą na jakies kłopoty. Same rozumiecie ...

ala
05-04-2013, 19:36
Na pewno można się zapisywać na warsztaty chustowe w Kangurku, jednak nie mam jeszcze daty.

lili213
06-04-2013, 16:45
Inkak - a jak próbowałaś wiązać? Ja dość dobrze umiem kieszonkę, w tym chyba mogłabym pomóc. Teraz ćwiczę kangurka, prosty plecak i 2X.

Ala - a jak wyglądają takie zajęcia w Kangurku? Jaki jest koszt?

Inkak
07-04-2013, 19:09
lili213 - ta metoda to chyba krzyżyk (?) taką starałam się zamotać małą. I to było tylko raz. Teraz za Namową Pani która udzieliła kilku raz w Auchan, mam Małą oswajać z chustą, motając codziennie na kilka minut . Ale bardzo chętnie skorzystałabym z Twojej pomocy, czy ona wciąż jest aktualna ? Jednak pod okiem kogoś bardziej doświadczonego, kto zerknąłby choć przez chwilę, czułabym się bezpieczniejsza. :mighty:

lili213
08-04-2013, 17:27
Inkak - nie jestem jakos bardzo doświadczona, ale w kieszonce trochę nosiłam, w kółkowej też. Jaką masz chustę? A ile ma Twoja dzidzia? Jeśli chciałabyś się spotkać, to jak najbardziej :) Napisz mi pm.

Nima
24-10-2013, 22:22
chyba wszystkie chustomamy z Czewy wywiało :( czyżby naprawdę nikt nie nosił tu :(

P.S. Ja dopiero teraz znalazłam ten wątek:hide:

ala
16-02-2014, 20:41
dziewczyny podnoszę wątek, potrzebuję kogoś kto czuje się pewnie w motaniu :)

Nima
16-02-2014, 21:18
dziewczyny podnoszę wątek, potrzebuję kogoś kto czuje się pewnie w motaniu :)

A do czego Alu potrzebujesz :) ? (jeśli można spytać:hide:)

IlonaCz
03-03-2014, 22:19
szukam pomocnej ręki z czwy :)

ala
04-03-2014, 16:02
A do czego Alu potrzebujesz :) ? (jeśli można spytać:hide:)
do promocji chustonoszenia podczas akcji "szczęśliwa mama..."
już mam ale frustrujące jest to, że w Częstochowie trudno taką osobę znalesc


szukam pomocnej ręki z czwy :)
na już? :)


a kto ma w planach szkolenie na doradcę?

IlonaCz
05-03-2014, 11:06
Na wczoraj :) Mamy chustę, moje chęci, ale nie umiemy się chyba ochustować :( Jak ją zachustuję, to widze, że jej nie pasuje. Doszło do tego, że jak wczoraj zobaczyła, ze mam na sobie chustę i Małą chcę wziąć na ręce, to zaczęła płakać... A tak bardzo chcę ją nosić :((( A, ma 5msc.

Nima
05-03-2014, 15:21
Na wczoraj :) Mamy chustę, moje chęci, ale nie umiemy się chyba ochustować :( Jak ją zachustuję, to widze, że jej nie pasuje. Doszło do tego, że jak wczoraj zobaczyła, ze mam na sobie chustę i Małą chcę wziąć na ręce, to zaczęła płakać... A tak bardzo chcę ją nosić :((( A, ma 5msc.

Napisz do mnie na pw, :) pomogę tyle ile umiem :)


Masz rację Alu, coś to nasze miasto malochustowe jest :( a papiery fajnie by było mieć...