PDA

Zobacz pełną wersję : Co rzutuje na wygodę MT?



picikola
18-01-2009, 15:50
Chcę sobie uszyć (rękoma mamy :)) i na co zwrócić uwagę?

april
18-01-2009, 15:58
Na wypełnienie pasów-naramiennych i biodrowego. Szerokość i wysokość panela. Czy robić zagłówek czy nie, czy na przykład kapturek. A najlepiej to pomacaj jakiegoś, albo pożycz i ponoś. Zobaczysz co ci pasuje. Ja noszę w MT by melkaj i jestem w nim zakochana. Chociaż panel robi się już wąski na Manię i będę musiała go sprzedać niedługo. Ale wtedy kupię sobie nowego :hello:

Anntenka
19-01-2009, 15:04
:)
po 1.
wypełnienie pasów, biodrowego i naramiennych - polecam piankę tapicerską 1 cm o jak największej gęstości oraz pasy szerokości nie mniej niż 11 cm
po 2.
boczne wypełnienie panela, przynajmniej do połowy wysokości panela (tu też się pianka przydaje)
po 3.
taliowanie panela (IMO panel wcięty po bokach lepiej się dopasowuje do dziecia, w każdym wieku)
po 4.
suuper sprawą jest profilowanie na pupkę dziecka przy pasie biodrowym; zobaczysz takie w Tulikowie w ostatnim chusto-mt; connecta też takie chyba szyje (jak nie to mnie poprawcie kobitki),
po 5.
szerokość panela - byle nie była za duża bo rozszpagaci ci dziecko albo pofałduje się panel i z otuleniem to już nie będzie tak fajnie
po 6.
dopinany zagłówek miękki - fajnie taką rzecz mieć po ręką bo przy zaśniętym dziecku jak znalazł
po 7.
dobrze dobrany materiał, żeby nie był zbyt sztywny bo mt ma działać podobnie jak chusta, otulać

życz mamie ode mnie przyjemnego szycia
i pochwal się co ciekawego Wam wyszło

picikola
19-01-2009, 15:19
A tą piankę tapicerską gdzie nabywasz?

marta-la
19-01-2009, 16:05
A tą piankę tapicerską gdzie nabywasz?
Np tu http://www.allegro.pl/item481395408_1_c ... cerka.html (http://www.allegro.pl/item481395408_1_cm_pianka_gabka_120x200_meble_mate rac_tapicerka.html)

Anntenka
20-01-2009, 00:40
A tą piankę tapicerską gdzie nabywasz?

a w hurtowni tapicerskiej
lub
w sklepie z art tapicerskimi
lub
na allegro jak już Marta wskazała
lub
najlepiej by było jakbyś poszła do jakiegoś zakładu tapicerskiego
im czasem zostają ścinki, bo po co masz kupować cały arkusz
jak możesz się zapytać czy nie mogą Ci za grosze odsprzedać
dwóch pasków szerokości 15 cm po 2 m każdy, gruboścć 1 cm
wtedy do pasów górnych wkładasz po 50 cm pianki o szerokości conajmniej 11 cm
a w pas dolny tak koło 60 - 70 cm pianki o szerokości jak wyżej, na środek pod panel i okolice
i jeszcze Ci zostanie kawałek na wypełnienie paneli na bokach