PDA

Zobacz pełną wersję : Fluffyfly, formowanka bambusowa



KaiDo
26-05-2012, 13:49
jak w temacie, pieluszki bambusowe z pieluszkarni, znacie, używacie?

szast.prast
26-05-2012, 15:27
mam jedną. lubię. niczym się nie różni od inszych formowanek, których używam, tyle, że jest ascetyczna w wyglądzie.

spadłamznieba
28-05-2012, 12:45
Witam,
mamy te pieluszki i ich używam u mojego dziecka. jestem z nich bardzo zadowolona.
Po ponad roku prania nadal sa mięciutki i wyglądaja jak nowe.
a do tego ta ich miękkość przy pupie mojego synka.
Bardzo polecam

ewaibartek
27-06-2012, 06:26
TYLKO TA CENA.....

Koire
28-06-2012, 10:54
Ja muszę sprzedać jedyną Fluffyfly ze swojego stosiku - droga, owszem, ale kilka moich konopnych jest jeszcze droższych.

Jak na bambus - schnie dosyć szybko, jest obłędnie jedwabista w dotyku, chłodniutka.

Co istotne - nie jest wielka, nie powiększa pupy.

ewaibartek
03-07-2012, 20:09
no wiec mam od Koire swoja pieluszkę
jest obłędna,rzeczywiście mieciutka,jedwabista, super
zmniejsza sie przez wywiniecie, ma dług wkład dopinany i krotki luzem, my dzisiaj nosilismy zmniejszoną z małym wkładem
kolor nitki i napek delikatny różowy-cudny :)
na pewno bardzo chłonna,po jednym siku tylko mała wkładka była mokra,do reszty pieluchy nawet nie doszło
ogólnie polecam bardzo

spadłamznieba
03-07-2012, 20:51
oj tak te pieluszki są obłędne a jak dołożysz do prania dwie piłeczki od tenisa ziemnego to jest miękka - jak nowa.

ewaibartek
06-08-2012, 20:21
tak ja uwielbiam ze nawet fote zrobiłam

https://lh4.googleusercontent.com/-p3pz3HX9HGA/UCAH7s0574I/AAAAAAAABT4/B9IhuKbNl_0/s640/Obraz%2520145%2520%255B800x600%255D.jpg

układa się przecudownie i na pewno polecam dla noworodka :D

indianka
08-09-2012, 07:54
Uwielbiam. Kocham. Mam trzy. Najładniejszy jest z jednej strony cały błękitny - kupiłam ostatni ;).
Na intensywne siki. Miękki, chłonny, cienki. Używam ostatnio na noc (całą), sprawdza się.
Gdyby nie ta cena...

szast.prast
08-09-2012, 10:04
moja po niemal roku intensywnego używania tak samo miękka.

Bialawanilia
21-12-2012, 20:46
A czy wystarczy rzeczywiście na cały okres pieluszkowania? Wydaje się być mała. Ktoś używał aż do nocnika?

ewaibartek
25-12-2012, 08:19
Zaloze swojemy sredniemu i napisze :-)

Bialawanilia
25-12-2012, 22:08
Ooo, super :-) Będę wdzięczna :-)

ewaibartek
27-12-2012, 10:32
zapiełam na nim :)

Bialawanilia
28-12-2012, 00:49
Dzięki kochana :-)

szast.prast
28-12-2012, 00:57
Dziko ma 2 lata i 3 m-ce i we Flajflaju wciąż pomyka, ale on z chudziaków.

Bialawanilia
28-12-2012, 01:29
Dzięki za wpis :-) Mój też chudziak i raczej mu tak zostanie, bo nie ma za bardzo po kim być inaczej.
Bałam się, że będzie za mała bo w sumie jest dość niska, ale może źle do tego podeszłam, bo formowanka ma chłonąć, a nie otulać ;-)
Mam na razie jedną, nie mam jak jej użyć bo czekam na otulacze ;-) ale przy przymierzaniu mały siknął, więc wyprałam i schła niecałe 12 godzin. Wydaje mi się, że to bardzo szybko. I jest super miękka :-)

spadłamznieba
29-12-2012, 13:27
te pieluszki tak uwielbiam ze miałam do sprzedania 6 szt i ostatnio je spakowałam i schowałam do kartonu. tak je lubię ;-)
Miałam 10 szt.
Ale wiem ze nie każdy je lubi. Moja bratowa jak zostawała czasami z moim dzieckiem to nie chciała ich zakładać.
Wybrała sobie stosik z moich pieluch i wzięła sobie tylko 4 FF mimo tego że proponowałam jej wszystkie za free.
Oczywiście wystarczą na cały okres pieluchowania.

Bialawanilia
31-12-2012, 00:00
O dzięki za ten post :-)
A któraś z Was porównywała z formowankami bambusowymi Pupeco?

spadłamznieba
04-01-2013, 13:26
moja bratowa wzięla wszystki fluffy:D
śmiac mi sie chciało bo po napisaniu do was tego posta na drugi dzień juz je chciała

Miałam kilka sztuk bambusowego puchu pupeko.
Osobiście wolałam pieluszki fluffy
są zgrabniejsze, mniejsza pupa, nie mechacą sie tak (po praniu nie zmieniają struktury materiału, a bambusowy puch jest już mniej puszysty)
nie wiem jak porównać chłonność ponieważ mój synek miał EC, nie sikał w nocy od 9-10 miesiąca.
Co prawda miał 2-3 tygodniowy okres sikania w nocy i obie się sprawdzały
Obie są super chłonne, a fluffy niesamowicie miluska zostaje po wielu wielu praniach.

Bialawanilia
04-01-2013, 13:34
No proszę, a ja właśnie jestem po testowaniu Fluffyfly i chcę mieć ich więcej i nawet myślałam, by zapytać o stan Twoich ;) A tu już ich nie ma ;)
A używałaś z pulem, czy wełną? I jakim konkretnie?

Bialawanilia
13-01-2013, 16:36
No dobra. Pierwsza próba nocna i porażka :( Synek po kąpieli dostał Fluffa na pupę ze wszystkimi wkładkami i obudził się o 01.00 w nocy z rykiem - miał cały bok przemoczony, bo śpi na boku. Dodam, że normalnie w pampkach śpi mi do 06.00. Wiązałam z nim takie nadzieje, bo tak bardzo mi się podoba, a szczególnie bardzo mężowi.
Formowanka była mocno przemoczona.
Fluff nie dał rady, bo mam takiego sikacza? :( Synek ma dopiero skończone 4 miesiące, to co dopiero będzie jak będzie większy?

murmle
13-01-2013, 16:40
Jeśli jest to nowa formowanka to nabierze chłonności dopiero po kilku praniach i używaniach.

Bialawanilia
13-01-2013, 18:28
Kupiłam już lekko używaną na bazarku i sama ją wyprałam jeszcze potem dwa razy. Może to jeszcze mało. Dziwi mnie to, że tak szybko przemiękła, bo słyszałam tyyyle dobrych opinii o niej :) Aha, otuliłam ją Flipem i wszystko dobrze przylegało.
W takim razie nie tracę nadziei i będę ją prać ;)

spadłamznieba
13-01-2013, 22:33
jestem a raczej bylam bardzo za tymi formowankami przy pieluchowaniu mojego dziecka (bo juz nie potrzebujemy)
miałam ich sporo i był taki moment kiedy faktycznie fluffy nie dawaly rady
Ale wtedy to większość nie dawala rady (trwało to około 2-3 tyg).:)
Natomiast jak rozmawiałam z mamami na temat tych pieluszek to były tez takie które nie były z nich zadowolone bo bardzo przeciekały i miały identyczne sytuacje co Ty.
Moim zdaniem z nimi jest jak z każdą pieluszką.
Trzeba sobie dopasować to co dla nas i dziecka jest najlepsze.
Mimo wszystko uwielbiałam te pieluszki.

Czasami wkładałam tam wkład (ten malutki) uszyty z kikko bambusa frote.
Chłonność była jeszcze lepsza.

Bialawanilia
13-01-2013, 23:07
Hmmm, no to nie zniechęcam się :) Może musi nabrać chłonności, a poza tym wydaje mi się, że synkowi wychodzą powoli ząbki (ślinę zbierać mogłabym na szklanki ;) ), a pisałyście wszystkie tutaj, że wtedy więcej dzieci produkują moczu ;) Może trafiłam z testami na zły moment :)
Na pewno świetnie trzymają mleczne kupki w środku :)
A może za słabo dopięłam napki, może jednak nieco mocniej powinnam :)
Zobaczymy i dam znać za jakiś czas.

mamaUlki
14-01-2013, 18:30
a gdzie możne je teraz kupić ?? :)

Bialawanilia
14-01-2013, 19:55
Na razie nigdzie w Polsce internetowej ;) Szukałam bardzo wnikliwie. Pieluszkarnia zamówiła je i powinny być dostępne pod koniec stycznia :)
Jakbyś jednak znalazła gdzieś wcześniej to daj znać :)

Mat
14-01-2013, 23:11
Osobiście mam 2 i bardzo je lubię.
A w czwartek widziałam Fluffy osobiście w Pieluszkarni na Topiel w Warszawie, ale może już sprzedana...

Bialawanilia
15-01-2013, 00:12
Tak, były kilka dni temu jeszcze dwie dostępne w necie, ale już ich nie ma. Czekają na dostawę, więc można pieniądze zbierać :)

Bialawanilia
19-01-2013, 20:19
Czekam i czekam na te Fluffy, bo mi pieluch brakuje, a mąż chce te nie inne, ja z resztą też ;) ! Ech...może jeszcze ktoś czeka, to sobie razem poczekamy? ;)

Bialawanilia
23-01-2013, 22:56
Aha, przypomniałam sobie, że jakiś czas temu pisałam tu, że mi przeciekła w nocy i to bardzo, otóż dementuję :) Nie nabrała wtedy jeszcze chłonności. Teraz jest idealna i synek śpi w niej 10 godzin do przerwy na mleczko :) Na dzień też super, bo pięknie leży na pupie, nie rozszerza kroku i może nie ma wzorków, ale mnie się to podoba. Poza tym i tak na to idzie otulacz. Na razie Flip, ale będą wełniane gacie.

Polecam w 100% :)

Edit: za trzy posty pod rząd przepraszam, nie zrobiłam tego specjalnie :) Nie wiedziałam, że tak nie można, ale w sumie jest to logiczne :) Będę się pilnować i edytować.

spadłamznieba
23-01-2013, 23:02
podbije Cię bo zaraz moderat. zwrócą uwagę ze post pod postem ;-)
super ze jesteś z nich zadowolona
mnie również nie przeszkadzało to ze bez wzorków.
dla mnie pielucha zawsze musiała być dobra a nie ładna.
Wygląd to sprawa drugorzędowa.
ona po prostu ma spełniać swoją rolę i tyle
A to ze są kolorowe to jest po prostu ich plus.

Mat
24-01-2013, 01:39
i my czekamy na Fluffy

clatite
29-01-2013, 16:05
Wiecie co, tak o nich dobrze piszecie, że ja chyba też się skuszę. I chyba je zamówimy do naszego Crossoverka, skoro tak chwalicie.

spadłamznieba
29-01-2013, 16:18
zamawiaj bo warto

ania mania
29-01-2013, 18:14
a gdzie zamawiacie? nigdzie ich nie widzę

clatite
29-01-2013, 18:18
Bo jeszcze ich nie ma. Ale za chwilę będą. :) Mogę Cię powiadomić na PW jeśli chcesz.

ania mania
29-01-2013, 20:05
A dziękuję :) i bardzo proszę o info

Bialawanilia
29-01-2013, 20:33
Dziewczęta,
w pieluszkarni pojawiły się Fluffy w przedsprzedaży. Nie wiem co to oznacza, ale chyba można już zamówić i tylko oczekiwać kiedy dojdą do ich sklepu. Jest ich niewiele, bo po dwie/trzy z każdego koloru.
Na pewno z zieloną nitką można już kupić. Spieszcie się :)
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-3991--Fluffyfly-Pieluszki-formowane-bambusowe-na-napy.html

dominiq
31-01-2013, 13:24
Dziewczyny, a czy kolory coś oznaczają czy to element dekoracyjny?

clatite
31-01-2013, 13:47
Dekoracja jedynie, onesize

Martulec
19-02-2013, 21:24
no właśnie, założyłam nowy temat bo tego odnaleźć nie mogłam :) i się potwierdza to co słyszałam.
zatem jutro kierunek pieluszkarnia i jedną na próbę zakupię :)

Martulec
22-02-2013, 06:51
obejrzałam na własne oczy i ręce i ciężko mi było z rąk wypuścić.

zonika19
13-05-2013, 13:23
A u mnie leży ta formowanka i się właśnie zastanawiam czy jej nie sprzedać. Na początku była fajna, ale teraz jak córka ma 15 miesięcy i waży około 11kg to ledwo ją zapinam i wszystko jej się odciska na udkach. Sporo się skurczyła w czasie użytkowania i prania. Chłonność za to bardzo dobra.

spadłamznieba
13-05-2013, 13:49
A u mnie leży ta formowanka i się właśnie zastanawiam czy jej nie sprzedać. Na początku była fajna, ale teraz jak córka ma 15 miesięcy i waży około 11kg to ledwo ją zapinam i wszystko jej się odciska na udkach. Sporo się skurczyła w czasie użytkowania i prania. Chłonność za to bardzo dobra.

a co zrobiłas ze ci sie tak mocno zmniejszyła? miałam ich sporo dla mojego syna ale nie skurczyły się (tylko że ja miałam je kupione już ponad 2 lata temu więc może inna partia?)

zonika19
13-05-2013, 22:29
a co zrobiłas ze ci sie tak mocno zmniejszyła? miałam ich sporo dla mojego syna ale nie skurczyły się (tylko że ja miałam je kupione już ponad 2 lata temu więc może inna partia?)

Nie wiem co zrobiłam. Prałam w 60 stopniach z nappy freshem, żadnych gotowań nie przechodziła. Moja była kupowana niecały rok temu.

Bialawanilia
14-05-2013, 12:52
Nie wiem co zrobiłam. Prałam w 60 stopniach z nappy freshem, żadnych gotowań nie przechodziła. Moja była kupowana niecały rok temu.

Dziwne to rzeczywiscie. Mam sporo tych formowanek, uzywamy intensywnie, synek wazy ponad 8 kg, a ja wciaz moge go zapiac bardzo ciasno (zakladki sie stykaja). Moze suszulas w nieodpowiedni sposob.

fensterka
25-05-2013, 01:35
ja też skuszona takimi pozytywami kupiłam dwie używane- co wygladaja jak nówki- i przymierzam a tu na moja dupke za małe a ma dopiero rok, więc nie wiem jakie to one size w końcu :hmm:
może taka partia sie trafiła, bo na moje oko to taka eMka jest, ale materiał rzeczywiście milusi, z takiego materiału są tez Monkey Snuggles, i w tych jestem zakochana i wieksze sa od Flajów i długo nam jeszcze posłuża

kahulec
02-08-2013, 00:07
dziewczyny, mam okazję je kupić/sprowadzić po ok 60 zł za sztukę, to się opłaca? nie mogę znaleźć nigdzie cen, nie ma ich już w polskich sklepach???

mam jedną z wymianki i baardzo mi sie podoba - delikatne jak jedwabik, dla skórki dziecka to poezja :D

mamaUlki
02-08-2013, 12:28
super ;) nowe kosztowały z tego co pamiętam 70 parę złotych, więc się opłaca.

kahulec
02-08-2013, 16:48
A któraś by chciala? Moge wziąć więcej :lol:
Pewnie i tak wezmę więcej:hide:

koleszna
02-08-2013, 22:02
Ja bym chciała jedną lub dwie, a są jakieś kolory czy tylko te obszycia? Widziałam gdzieś niebieskie:hmm: Pisz na priw kiedy trzeba płacić to ci napiszę czy 1 czy 2 wezmę:)

kahulec
02-08-2013, 22:18
tylko te obszycia, napisz jakie bys chciała kolory tych obszyć
Bedę miała w łapie to dam pw odnośnie kasy i wysyłki