PDA

Zobacz pełną wersję : kołyska



ChowChowww
15-01-2009, 00:13
Ledwo dotarłam, a już dopytuję ;-). Dopiero zaczynam i jak na razie więcej mi nie wychodzi niż na odwrót :D . Mam do Was pytanie - co zrobić, gdy w kołysce broda dziecka przylega do klatki piersiowej? Mam wrażenie, że to główny powód niepokoju mojego synka, więc bardzo zależy mi na tym, aby jakoś sobie z nim poradzić... Pomożecie? :mrgreen:

ithilhin
15-01-2009, 08:46
a lezy na plecach czy na boku?
bo powinno na boku wlasnie, brzuszkiem do Ciebie.


dziecko leży na boku, brzuszkiem do noszącego, główka nie jest przygięta do klatki piersiowej, między noszącym a dzieckiem jest kawałek materiału, głowka jest podtrzymana, nóżki mogą wystawać z chusty ale materaił musi sięgać przynajniej pod kolanka malucha http://klubkangura.com.pl/jak-i-w-czym-nosic

Kanga
15-01-2009, 08:47
hej, może spróbuj układac dziecia po skosie - a brzuszkiem skierowanego do siebie - tak jak do karmienia.. jeżeli jeszcze to nie zlikwiduje twoich obaw - spróbuj układać malucha z główką po przeciwnej stronie niż kółka - to pozycja gdzie dziecie mniej zwinięte a bardziej wyprostowane będzie a tym samym broda nie bedzie az tak mu przyginać się do szyi ;)

ChowChowww
15-01-2009, 09:59
Będę musiała bardziej uważać na układanie go na boczku... Kurczę, z wiązaniem jest trochę jak z prowadzeniem samochodu - musisz jednocześnie zwracać uwagę na wiele rzeczy... Zresztą co ja się mądruję:prawka też nie mam :mrgreen: . A jeśli chodzi o kółka - ma chustę wiązaną, ale w sumie może lepiej też ułożyć małego w takiej kołysce, w której główka jest po przeciwnej niż to ramię, na którym jest zwieszona chusta... Będziemy próbować, dzięki z apomoc ;-)!

Kanga
16-01-2009, 23:12
jeżeli masz chustę wiązaną to ( w zależności od długości chusty) spróbuj może kołyskę z dwa X ale przy złożonej na pół ( wszerz) chuście. wtedy łatwo ułożyć dziecia w kołyskę, bo ta się sama tworzy niejako z chusty. układanie faktycznie zaczynaj od pupy, potem nogi, na końcu plecki i głowa.
dziecię ma być skierowane do ciebie brzuszkiem - pozycja jak do karmienia.
powodzenia, może wklej zdjęcia - to by pomogło pomóc ;)

yoarashi
17-01-2009, 14:13
Z jakiej instrukcji skorzystalas przy wiazaniu kolyski? Nie moge znalesc takiej co sie dzieciaka kilka razy materialem omotuje tylko taka lysa jak na chustomanii. Moze mi ktos podrzucic linka?

ithilhin
17-01-2009, 14:39
Aa pisala o tym, zeby zlozyc chuste wzdluz na pol i zawiazac chuste tak jak w podwojnym iks. potem dziecko wklada sie w pole wewnetrzna jak w kolyske a potem zewnetrzna rozciaga na dziecku

yoarashi
17-01-2009, 16:44
Myslalam, ze jest jakies specjalne wiazanie pt. "kolyska". Czy z kieszonki tez mozna wobec tego zrobic kolyske? A z innych wiazan? Jesli tak, to jak?

Kanga
17-01-2009, 16:59
można z kieszonki również ;) składasz chustę na pół ( wszerz) i do tej "kołyski" co w panelu głównym ( tym który jest "kieszonką") możesz włożyć dziecia.
jest również specjalne wiązanie, zwane kołyską - po prostu wiążesz chustę na jednym ramieniu ( złożoną na pół) i do środka wkładasz dziecia ;)

ChowChowww
17-01-2009, 23:52
Ja próbuję, próbuję ;-)... Maluszek musi się do chusty przyzwyczajać! A zdjęcia podeślę w chwili wolnego czasu i gdy akurat będzie ze mną ktoś, kto foty mi zrobi ;-)... Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!