PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nosidło ergonomiczne na lato?



Gosia23
12-01-2009, 18:33
Witam!
Wiem dziewczyny, że pora jeszcze nie taka;) ale potrzebuję Waszej rady w sprawie wyboru nosidła ergonomicznego na lato. W zeszłe upały nosiłam małego w Vanatai, ale i tak trochę było nam gorąco. Za te kilka miesięcy małemu przybędzie kilogramów i zastanawiam się nad nosidłem. Tym bardziej, że będę miała wkrótce okazję zakupić coś w Stanach, bo kolega jedzie na delegację. Z tego co piszecie dobre opinie ma APLX i manduca, a moje koleżanka chwali ergo ale nikt nie podaje jak te nosidła sprawdzają się podczas upałów. A może jednak chusta lepsza? Co radzicie?

Mag
12-01-2009, 19:22
Gosia, wg. mnie APLX jest najcieńszy z tych trzech,pochwalić można wszystkie, ale pod względem cienkości to Angelpack jest najprzewiewniejszy.
APLX w porównaniu z ergo to król cienkości :lol:

12-01-2009, 19:53
niestety, z rozmaitych powodów aplx jest dla mnie nosidłem zupełnie nieakceptowalnym.
chyba wybiorę przed letnimi wyprawami potępioną na forum mandukę, bowiem ze wszystkich ergonomicznych okazała się najwygodniejsza (4me, naturalnie).
ani calyks, ani aplx nie zachwyciły mnie. ba! zniechęciły wręcz.
ergo musze pomierzyć.

Dagmara
12-01-2009, 20:15
Ja mam APLX i jest super, na lato będzie też super dla Małża bo ja w lecie wolę chustę ;)
Dla mnie plusem APLX jest to że po złożeniu mieści mi się do torebki :mrgreen:

kamuszyca
12-01-2009, 20:19
niestety, z rozmaitych powodów aplx jest dla mnie nosidłem zupełnie nieakceptowalnym.
chyba wybiorę przed letnimi wyprawami potępioną na forum mandukę, bowiem ze wszystkich ergonomicznych okazała się najwygodniejsza (4me, naturalnie).
ani calyks, ani aplx nie zachwyciły mnie. ba! zniechęciły wręcz.
ergo musze pomierzyć.

manduca potępiona na forum??? była mała nagonka, ale niesłuszna z tego, co pamiętam.
dla mnie manduca jest bosko wygodna, a jej jedyną wadą jest trochę słaba jakość materiału (i gdyby jeszcze miała panel w kwiaty...)
w czasie upałów może być w niej gorąco, chociaż ja nosiłam i było ok.

Basik11
12-01-2009, 22:19
Również polecam ALPAX jest mięciutki, śliczny i dzieć szybko w nim zasypia więc chyba mu wygodnie :)

joawoj
12-01-2009, 22:52
Beco 4th Generation też jest bardzo fajne, podobne do APLX pod względem grubości.

Gosia23
12-01-2009, 22:59
niestety, z rozmaitych powodów aplx jest dla mnie nosidłem zupełnie nieakceptowalnym.
chyba wybiorę przed letnimi wyprawami potępioną na forum mandukę, bowiem ze wszystkich ergonomicznych okazała się najwygodniejsza (4me, naturalnie).
ani calyks, ani aplx nie zachwyciły mnie. ba! zniechęciły wręcz.
ergo musze pomierzyć.

Pasjo, czy mogłabyś napisać dlaczego APLX tak bardzo Ci nie pasował? Akurat tego nie będę miała chyba okazji wypróbować, a ma on dużo pozytywnych opinii.

witbor
12-01-2009, 23:13
APLX bardzo mi podpasował, jak Maja była lżejsza, rzeczywiście kompaktowe i lekkie nosidło, a przy tym dość wygodne i ładne.
Po Calyxie się więcej spodziewałam, ale nie mogę powiedzieć, żebym doznała jakiegoś wielkiego rozczarowania - pewnie po prostu nie dla mnie, chociaż śliczne.
Manducę lubię najbardziej z nosideł, które próbowałam - fajne rozwiązania, które nam akurat się przydają (np. rozsuwany panel, szeroki pas biodrowy itp.), ale faktycznie chyba w końcu ozdobię ją jakimiś kwiatkami, może nieco przyfarbuję (bo nieco wyblakła :? ) :party: .... Sama nie wiem :roll:
Ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Manduca dla mnie najwygodniejsza, a nosiłam w niej i 10, i 15, i 18 kg :thumbs up:

meryl 72
12-01-2009, 23:52
A dla mnie w manduce fajne, ze mozna karmić dziecko piersią bez wyj :D mowania nawet w tramwaju czy w autobusie.

Dagmara
13-01-2009, 00:05
A dla mnie w manduce fajne, ze mozna karmić dziecko piersią bez wyj :D mowania nawet w tramwaju czy w autobusie.


W APLX też można jak się chce ;)

http://images34.fotosik.pl/435/ae034a2d4294508fmed.jpg

aniakom
13-01-2009, 01:43
Ja nie mogę karmić, bo noszę Zo na plecach :lol: Ale szczerze kocham mojego APLX ( w manduce nie nosiłam, jeszcze?..) :wink:

Nata
13-01-2009, 09:50
A moze chusty z tzw.solarveil? to taki specjalny materiał na lato. Nie miałam,nie macałam....Znajoma sioistry, która propaguje chusty w PAryżu co roku jezdzi na całe lato do Izraela. I wtedy bierze ze soba chusty wlasnie z tego materiału,kółkową i szyta na zamówienie wiązankę. Widziałam,ze teraz juz sa dostępne w sprzedazy. Widałam też MT bamberoo ze wstawką w panelu z solarveil,żeby panel był przewiewny.

Gosia23
13-01-2009, 19:24
Przymierzałam dziś Ergo. I oto wrażenia:
- na początku zupełnie mi nie podpasowało, bo dziecko nie przylega tak jak w chuście i miałam wrażenia, że zaraz mi wypadnie, jednak to chyba pierwsze odczucie jak ktoś się przesiada z chusty na nosidło. Po krótkim noszeniu już nie miałam takiego uczucia.
- trochę sztywne (wydaje mi się, że w chuście dziecku jest wygodniej - ale może się mylę)
- ze względu na to, że bobas nie musi tak ściśle do nas przylegać, może nie będziemy się też tak grzali nawzajem;)
- samo nosidło dość solidnie zrobione
Chętnie wypróbowałabym też maducę i APLX. Czy któraś z Was mieszka może we Wrocławiu i zgodziłaby się na "pomacanie" swojego nosidła?:)

Basik11
13-01-2009, 22:36
Ja jestem z Wrocławia i mam ALPAX i CALYX i..... dam je pomacać napisz na pr :hello:

marza
13-01-2009, 22:41
Basik,czy mogę dołączyć do macania? :jump:
Właśnie rozmyślam nad Aplex'em i Yamo

Basik11
13-01-2009, 22:43
jasne pisz na pr to się jakoś umówimy :D

marza
13-01-2009, 22:46
Wysłałam pw :lool:

Basik11
13-01-2009, 22:56
ja też :thumbs up:

Gosia23
14-01-2009, 08:26
Ja jestem z Wrocławia i mam ALPAX i CALYX i..... dam je pomacać napisz na pr :hello:

To ja też się już zgłosiłam na pw:) Szukam, więc jeszcze kogoś kto ma manducę we Wrocławiu i zgodzi się ją zaprezentować:)

marza
14-01-2009, 09:18
Gosiu23,zapytaj Kam.xt :wink: