PDA

Zobacz pełną wersję : Chustonówka z Krk witam!:)



Madzia
30-04-2012, 21:03
Witam wszystkie mamuśki i tatuśków:) Jestem mamą trzech bączków, 11 lat - Mati, 4 lata -Eryk i 3 tygodnie - Sara:)Nigdy nie chustowałam dzieci i mam w planach zacząć sęk w tym, że gubię się w tym kompletnie:/ Nie miałam kompletnie pojęcia, że jest tyle rodzajów chust. Fajnie, bo jest w czym wybierać, niemniej ja totalnie na razie się gubię. Bardzo chciałabym zacząć, bo terpanie się wszędzie z wózkiem jest dość uciążliwe. Bardzo, ale to bardzo potrzebuję Waszej pomocy, bo chyba nie dam sobie rady:/ Mam wrażenie, że im więcej czytam, tym mniej wiem. Jedyne co wiem, to to, że chyba jestem zdecydowana na chustę tkaną. I to w sumie na tyle. Doradżcie dziołszki co wybrać dla Sary na lato i w jakim rozmiarze - błagam.

sakahet
01-05-2012, 01:19
witaj na forum:hello:
rozmiar tkanej dobierz pod swój rozmiar - a później to już możesz wybierać spośród kolorów i wzorów
a z Krakowa jest tu wiele dziewczyn więc pewno znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci stacjonarnie opanować chustę :D

livada
01-05-2012, 07:18
Witaj! :hey:

Tak jak pisze Gosia - długość chusty zależy od Twojego rozmiaru (jeślie jesteś "średnia", będzie to pewnie 4,6). Tkana to dobry wybór, na początek pewnie najlepsza byłaby bawełna skośnokrzyżowa, czyli pewnie pasiak...
A może udałoby Ci się dotrzeć na jakieś spotkanie chustowe?

yanettee
01-05-2012, 07:56
witaj :) z Krakowa nas tu dużo :)

Madzia
01-05-2012, 16:05
Kurka, cały czas się zastanawiam jeszcze nad jakąś elastyczną... Dziś jest tak gorąco, a tkana to chyba dodatkowo grzeje co? No i te elastyczne są węższe z tego co widziałam a moja krupcia jeszcze taka maleńka, ja nie wiem, czy ona nie zginie w takiej wielkiej tkanej chuście :). Tkaną chciałabym tak czy siak, ale może teraz na początek kupić elastyczną? - w sumie nie drogie są. Jak myślicie?

livada
01-05-2012, 16:18
Nie nosiłam w elastyku, od początku (Młoda miała niecałe dwa tygodnie) w tkanej. Ale dziewczyny które miały z elastykami do czynienia są zgodne, że elastyczna grzeje bardziej - na dziecku są zawsze trzy warstwy materiału, i to mniej przewiewnego. Najbardziej przewiewny jest kangurek, ale i kieszonka albo 2X dają radę i na pewno będą lepsze niż wiązanie z elastyka :-)

Madzia
01-05-2012, 17:38
Ok, dzięki ;) No to zostajemy przy tkanej. Co myślicie o tej: http://tablica.pl/oferta/chusta-tkana-babylonia-lychee-IDVWNr.html#a645a2c5;r:4;s:102 ? Co to znaczy że rozmiar 6? Tzn jaki to jest?

annya
01-05-2012, 18:41
Fajna chusta. 6 to z reguły długość 4.6.
Napisz jakiej jesteś postury, to łatwiej będzie doradzić długość.
A poza tym to witaj serdecznie!

magnus
01-05-2012, 19:16
W wyborze chusty nie pomogę, bom w tej chwili nie na bieżąco. Elastyka na lato bym nie brała. Ale witaj na forum :)

Madzia
01-05-2012, 23:10
No niestety troszku mnie jest po ciąży :/ Wcześniej byłam M-ką, teraz jestem L na XL nawet. Z tym, że nie chciałabym, żeby mi się te "ogony" jakoś niemiłosiernie wlokły, więc wolałabym, żeby chusta nie była zbyt długa. Jest jeszcze w krakowie do łyknięcia taka o: http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-wszystko-dla-dziecka-foteliki-nosidelka-Chusta-NATI-stan-idealny-twarzowe-kolory-W0QQAdIdZ353517765 co o niej myślicie? Tak w ogóle, dzięki dziewczyny za pomoc :) A może w forumkowym bazarku coś byłoby dla nas? :D

Jacuszkowa
01-05-2012, 23:20
witaj Madzia!
tkana zdecydowanie :)
a co do długości, to zależy w jakim wiązaniu będziesz nosić. Jeśli kangurek i plecak prosty to polecam długość do 4,2.

Madzia
01-05-2012, 23:37
Kurcze, no w sumie nie wiem jak będę nosić, póki co to jeszcze nawet nie mam w czym:) A czy taką chustę w razie czego można skrócić?

Jacuszkowa
01-05-2012, 23:49
Kurcze, no w sumie nie wiem jak będę nosić, póki co to jeszcze nawet nie mam w czym:) A czy taką chustę w razie czego można skrócić?

tak, można skrócić.
to może zanim kupisz zorientuj się w temacie, pomacaj conieco a potem dopiero zdecydujesz się na zakup :)

Madzia
02-05-2012, 00:20
No pewnie tak powinnam zrobić, ale ja się już strasznie na chustę napaliłam - muszę ją mieć na wczoraj najlepiej ;) A tak serio, to nawet nie bardzo mam gdzie te chusty macać, a czas leci...:)Będę się dłuzej zastanawiać przy kolejnej chuście, tą pierwszą pragnę mieć już :)

Madzia
02-05-2012, 13:41
Ta nati cypr jest już nie aktualna niestety :/ - szkoda, bo już się na nia nastawiłam. A ta babylonia jakoś kolorystycznie do mnie nie przemawia ;) A co myślicie o tej chuście :http://www.entliczek.pl/p/cybex_u_go_lime-20792/ ? Czy któraś z Was ją miała? W sumie w opisie to tam prawie nic nie ma :(

yanettee
02-05-2012, 13:59
poszukaj u nas na bazarku jakiejś natki pasiaka albo na allegro, na gumtree

pasiaki sa fajne jak na pierwsza chustę, zwłaszcza używane

sakahet
02-05-2012, 14:22
Ta nati cypr jest już nie aktualna niestety :/ - szkoda, bo już się na nia nastawiłam. A ta babylonia jakoś kolorystycznie do mnie nie przemawia ;) A co myślicie o tej chuście :http://www.entliczek.pl/p/cybex_u_go_lime-20792/ ? Czy któraś z Was ją miała? W sumie w opisie to tam prawie nic nie ma :(

linkowana przez Ciebie chusta to chusta elastyczna; w dodatku promują nieprawidłową pozycję twarzą do świata:thumbs down:

Madzia
07-05-2012, 01:18
No to zakupiłam na allegro używaną nati kalahari :D Teraz już tylko pozostaje mi czekać i przebierać nogami z niecierpliwości, aż przyjdzie :)Kurka, mam nadzieję, że dam sobie radę z tym wiązaniem, bo słyszałam, ze nie takie to proste na początku i można się zniechęcić :/ Słuchajcie, czy dziecku może nie spodobać się chustowanie? Jest w ogóle taka opcja? Bo spotkałam się z taką opinia na allegro sprzedających mam, że ponoć "sprzedaję, bo chusta była za późno kupiona i dziecko się nie przyzwyczaiło", bądź "sprzedaję, bo dziecko się bardzo wierciło, nie podobało mu się". Jest to możliwe, żeby bobas wolał wózek?