PDA

Zobacz pełną wersję : Indio Natural (konopie vs len ) - poradzcie plz



dmv
07-01-2009, 23:02
wiem ze bylo juz o nich w tysiacu watkow ale wlasnie - w tysiacu. Moze bysmy tak zebraly wszystkie plusy i minusy? bo silka jednak nie kupie - dostalam odpowiedz:

We are not completely
and in the last detailed
informed about the silk harvesting.
Napiszcie prosze kochane/kochnani dlaczego/dlaczego nie dla kogo/dla kogo nie len a konopie
z gory dziekuje bo juz nogami przebieram a wybieram i wybieram i w koncu rodzicom jeszcze pieniazki na prezent znikna i co my wtedy zrobimy? a byli gotowi zasponsorowac nawet silka :(

Linda
07-01-2009, 23:38
Ja mam 2 lny (farbowane przeze mnie) i konopie, ktore tez zafarbowalam. Wole chyba len, choc z tym roznie bywa, ale len mi sie pewnie lepiej dociaga i co najwazniejsze wezel zostaje mniejszy.

Len bo:

- naturalny jest ladniejszy od saute konopi... imho...
- naturalny len po zafarbowaniu nadal ma ladniejsza fakture
- zlamany len jest bardzo plastyczny, pieknie sie dociaga
- len swietnie nosi.
- sa lny z tych grubszych (rosenholtz) i z tych cienszych (np natur) Ja mam oba natury.
Gdybys mogla pomacac moj rozowy len farbowany, to bylabys w szkoku jaki jest mieciutki :D

Konopie lubie za:
- nosnosc.

Konopie nie za kazdym razem od razu dobrze dociagne. Wezel tez wychodzi grubszy niz w lnie. Ale jedne konopie warto miec w swoim stosiku. Wg mnie len szybciej zlamalam niz konopie.

Jezeli mialabym miec tylko jedna chuste z tych dwoch, to wybralabym len

dzinx
07-01-2009, 23:55
A ja sie dopisuje do prośby dmv

napiszcie dziewczyny, bardzo proszę :help:

jak dla mnie to porównanie len/konopie/jedwab/wełna byłoby PERFECT :)

Anna Nogajska
08-01-2009, 00:13
ja mogę się wypowiedzieć na temat jedwab/ wełna.

są to w zasadzie dwie zupełnie różne chusty. wełna osoby wrażliwe po prostu podgryza.
obydwie chusty mięciutkie, ale jedwab zdecydowanie cieńszy. wełna jest raczej kocykowata.
nośność podobna. z tym, że ja mam wełnę ze starszych wersji indio i pewnie jest troszkę grubsza niż teraźniejsze limitowane.

wełenkę noszę zimą i wiosną. latem też dobrze oddycha, ale jakoś zawsze sięgam po cieńsze chusty.
obydwie chusty nawet przy praniu w twardej wodzie są miękkie.

len czy konopie? wybralabym len za większą plastyczność i miękkość. z konopiami i twardą wodą w zasadzie nie ma szans...konopie jak dla mnie tylko dla starszych, cięższych dzieci.

Mag
08-01-2009, 11:53
mogę się w temacie wszystkich czterech wypowiedzieć :D :
proponuję pożyczyć i porównać :lol:

ewentualnie w skrócie:
konopie-nośne,gniotące się szybko, brzydkie w naturze,trzeba je złamać,średni węzeł,średnio cienki materiał
len-nośny, gniotoący się szybko,ładny w naturze, trzeba go łamać,mniejszy węzeł,dość cienki materiał
jedwab-nośny, nie gniotący się szybko,kontrowersyjny kolor w naturze,nie trzeba go łamać,mały węzeł,cienki materiał
wełna-nośna,nie gniotąca się,kolor w naturze zależny od upodobań,nie trzeba jej łamać,mały węzeł, cienki ale w miarę puchaty materiał (prócz pasiaków didka,które są tylko cienkie).

[mój faworyt to wełna na zimę, jedwab na lato niezależnie od wagi dziecka.
nie lubię konopii,miałam dwa razy,sama farbowałam, ale wraz nie mogłam się przekonać do nich.
len podoba mi się wizualnie w naturze, ale nie jest zdecydowanie moim faworytem jako materiał do noszenia dzieci.]

czukczynska
08-01-2009, 20:45
Ja jestem fanką konopii.Przeszkadza mi w nich jedynie to,ze tak okropnie się gniotą.
Noszą świetnie,są cudownie ,,spoiste" w dotyku,szlachetne we fakturze (jak to indio).
Prędzej pozbyłabym się jedwabiu niż konopii.

sowa_m
09-01-2009, 13:43
a ja jeszcze raz napiszę, ze chyba na głowę poupadaly te wszystkie, którre piszą, że konopie sa sztywne:):):):)trzeba spróbować z miesięczniakiem motać sie w hoppa madrid i wtedy porównywać:)
kocham konopie, węzeł imo odpowiednio niewielki, łatwo sie dociąga, dużo poprawiać nei tzreba (w zasadzie poprawiam tylko wtedy, kiedy mala zobaczy kudłatą i koniecznie chce do iej wyjść, wtedy nie da rady żadna chusta). nośność świetna. wygląd - najpierw mialam farbować, teraz sie przyzwyczailam do bandaży. nie sądzę, zeby indio len czy silk tak znacznie sie różniły , anzdjeciach wyglądają bardzo podobnie, myślę, ze to nasze "zboczenie", które zwykly śmiertelnik niespecjalnie zauważa.

Mag
09-01-2009, 14:26
wg. mnie wszystkie trzy chusty nawet dla laika różnią się wyglądem, materiałem i fakturą.

petisu
09-01-2009, 14:27
Zgadzam się z magdą.

visenna2
09-01-2009, 14:38
wg. mnie wszystkie trzy chusty nawet dla laika różnią się wyglądem, materiałem i fakturą.

Silka nie macałam ale len i konopie mam i różnią się. Len IMO fajniejszy. Wełnę miałam, mocno grzała a nagrzawszy gryzła, ale nosiła pieknie :)

Mag
09-01-2009, 14:51
prooosz... :D
w linkach są zdjęcia z bliska lnu i jedwabiu (w tle kaszmir):
viewtopic.php?f=3&t=1930&p=195664#p195664 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=1930&p=195664#p195664)

viewtopic.php?f=2&t=12177&start=30 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=12177&start=30)

konopie na zdjęciach wyglądają dość podobnie do jedwabiu (choć ja widzę wyraźne różnicechoćby w grubości tkaniny), ale w dotyku materiały są całkowicie różne.

kobra
09-01-2009, 17:33
mam len i bardzo go lubie, swietnie sie dociaga, dobrze nosi
mam tez welenke, jest milusia, sprezysta, tez super sie dociaga
silk jest mieciutki, sliski w dotyku, jak nosi nie powiem, bo nosilam dwa razy krotko, jak sie kajtek nie da nosic to bedzie dla drugiego maluszka, IMO idealna dla noworodka
konopie goscilam przez tydzien i bez zalu odeslalam, dla mnie porownywalne do narzuty na lozko 8)) kompletnie mi sie nie spodobaly

polah
09-01-2009, 20:22
wg. mnie wszystkie trzy chusty nawet dla laika różnią się wyglądem, materiałem i fakturą.
jasne że tak.
Mam len, konopie i wełnę. I podobnie jak kobra lubię len i wełnę. Konopie jeżdżą po Polsce, ale jakoś nie mogą mojego serca zdobyć (Niezapominajko - miałaś rację :lol: ). Niby fajne są, ale czegoś im brakuje (dziwnym zbiegiem okoliczności zaczęło im brakować odkąd pomacałam konopie hanti :evil: )Czekają na farbowanie, cały czas intensywnie myślę nad kolorem. Może wtedy je pokocham?

dmv
09-01-2009, 21:50
wg. mnie wszystkie trzy chusty nawet dla laika różnią się wyglądem, materiałem i fakturą.

Silka nie macałam ale len i konopie mam i różnią się. Len IMO fajniejszy. Wełnę miałam, mocno grzała a nagrzawszy gryzła, ale nosiła pieknie :)

Visenna ale jak sie len i konopie roznia - mozesz opisac?

dmv
09-01-2009, 21:52
konopie na zdjęciach wyglądają dość podobnie do jedwabiu (choć ja widzę wyraźne różnicechoćby w grubości tkaniny), ale w dotyku materiały są całkowicie różne.

ale czym sie roznia?

petisu
09-01-2009, 22:10
Jedwab jest gładki, ma luźniejszy splot. Konopie bardziej ścisłe, mięsiste.

dmv
09-01-2009, 23:55
a jak sie ma do tego len?

tulipowna
10-01-2009, 00:08
dmv - musisz macnac i motnac nie ma innej rady

jak chcesz, to w poniedzialek wysle ci moje konopie, farbowane na cudowny kolor (tropical green), tylko dlugosc krotka :lool: bo 3.7

jestem milosniczka konopii od pierwszego wejrzenia (wielokrotnie o tym pisalam). nabylam je nowe, co pewnie jest nie bez znaczenia, bo zachwycily mnie swoja surowoscia, perlowym blaskiem, przepieknym splotem i nosnoscia. bylam wrecz oniesmielona, bo tak pieknej tkaniny nie widzialam. jakas chwile potem, mialam okazje widziec, macac i nosic silka od donkaczki. i niestety zoltawa, cienka scierka mnie nie powalila - jedyne co mnie zaszokowalo, to fakt, iz byla chlodna!

len - limitowany rosenholz od petisu - matko boska! ciezka, gruba tkanina, wezel ogromniasty, sprezynowala podczas noszenia, musialam dociagac i poprawiac, ale nosnosc znakomita. nie pokochalam (aczkolwiek rosenholz ponoc inny od standardowego lnu).

jaki wniosek z tego? musisz sama poprobowac, bo inaczej sie nie przekonasz. urok konopii polegal rowniez na tym, ze wyzwaniem bylo ich zlamanie (aczkolwiek w praktyce okazlo sie nie az takie trudne).

przed:

http://farm4.static.flickr.com/3256/2489170275_4d6340f879.jpg

po kapieli w tropikach :)

http://farm4.static.flickr.com/3381/3183416624_62dbd3c408.jpg

Linda
10-01-2009, 00:21
Tulipowna, ale fajna fotka, jak ladnie wygladacie :D Moj synek ma takie same babylegsy :D
Czy dobrze rozumiem, ze to jest silk zafarbowany na zielen?

dzinx
10-01-2009, 00:30
uuu....
jak sie fajnie wątek rozwija :)

dziękuję dziewczyny za te posty, bo mi to rozjaśnia w głowie.
przynajmniej na tyle, że wiem, ze przed zakupem czegokolwiek chcę to pomacać i założyć na siebie i dziecia :D

w związku z tym pytanie:

kto w Poznaniu ma len/konopie/wełnę i pojawia się w Cafe Bocian i pozwoli podotykać? :)

dzinx
10-01-2009, 00:31
po kapieli w tropikach :)

http://farm4.static.flickr.com/3381/3183416624_62dbd3c408.jpg


gdzie można kupić takie fajowe getry? :)

tulipowna
10-01-2009, 00:43
Tulipowna, ale fajna fotka, jak ladnie wygladacie :D Moj synek ma takie same babylegsy :D
Czy dobrze rozumiem, ze to jest silk zafarbowany na zielen?


dzieki lindo :)

jaki silk kochana, konopie moje najdrozsze ;)

tulipowna
10-01-2009, 00:44
uuu....
jak sie fajnie wątek rozwija :)

dziękuję dziewczyny za te posty, bo mi to rozjaśnia w głowie.
przynajmniej na tyle, że wiem, ze przed zakupem czegokolwiek chcę to pomacać i założyć na siebie i dziecia :D

w związku z tym pytanie:

kto w Poznaniu ma len/konopie/wełnę i pojawia się w Cafe Bocian i pozwoli podotykać? :)


mam konopie, mam katje z welna - w cafe bocian bywam rzadko, bo pracuje i mam malo czasu, ale zapraszam do mnie do domu popoludniami (jak masz ochote to pisz pw).

tulipowna
10-01-2009, 00:46
po kapieli w tropikach :)

http://farm4.static.flickr.com/3381/3183416624_62dbd3c408.jpg


gdzie można kupić takie fajowe getry? :)


to babylegsy - kupilam je u petisu na gugu-gaga.pl
ale aktualnie, to nie wiem, kto je sprowadza?
na pewno na ebayu dostaniesz.

yerba
10-01-2009, 00:51
to babylegsy - kupilam je u petisu na gugu-gaga.pl
ale aktualnie, to nie wiem, kto je sprowadza?.

tu są : http://www.chusty24.pl/

tulipowna
10-01-2009, 00:53
off topic

barrbarro, czy to ty wlasnie u mnie w sklepiku ten tego? :oops:

yerba
10-01-2009, 00:54
:op: :op:


off topic

barrbarro, czy to ty wlasnie u mnie w sklepiku ten tego? :oops:

owszem :-) . napisałam Ci to zresztą właśnie :-)

tulipowna
10-01-2009, 00:57
hihihihi
tym bardziej mi przykro :(

ale juz nie bede oftopikowac ;)

yerba
10-01-2009, 01:00
hihihihi
tym bardziej mi przykro :(

etam... :kiss:

Tez już znikam z wątku z oftopikiem.

visenna2
10-01-2009, 09:32
jak chcesz, to w poniedzialek wysle ci moje konopie, farbowane na cudowny kolor (tropical green),

po kapieli w tropikach :)

http://farm4.static.flickr.com/3381/3183416624_62dbd3c408.jpg

Tulipowna, a gdzie kupiłas taką śliczną farbę?? Ja nie lubiłam do niedawna farbowanych chust, ale im dłużej sie przyglądam na forum różnym cudom tym bardziej mnie kusi żeby albo konopie albo pamira sprofanować :twisted:

tulipowna
10-01-2009, 12:12
visenno, jak wyjelam konopie z pudelka, to postanowilam, ze NIGDY ich nie pofarbuje :) ale zaczelo kusic :)

farbowalam farba tropical green DYLONA®

konopie sie fajnie farbuja - czasem zdarzaja sie delikatne zacieki, ale wyrownuja sie w kolejnym praniu.

visenna2
10-01-2009, 12:29
To jeszcze mi powiedz, proszę, gdzie farby Dylona można kupić :) Ja w temacie farb i farbowania jestem ciemna zupełnie :)

Mag
10-01-2009, 17:56
ja mam dylona burgund i fiolet do sprzedania, ale jeśli chodzi o sklep to ze Stanów przez-przez ściągane.

petisu
10-01-2009, 18:03
Dylona można na eBayu kupic. Za brytyjskim się chyba zaopatrywałam. (-yśmy)

dmv
13-01-2009, 02:57
tulipowna napisalam na pw, dziewczyny mam konkretne pytanie - silka mi sie bardzo fajnie dociagalo - jak to wyglada z lnem i konopiami? tez tak fajnie czy gorzej?

Ania_MK
18-01-2009, 01:11
podbijam pytanie - tak jak dmv stoje przed wyborem konopii lub lnu - poradzcie prosze ktore lepsze beda na cieplejsze dni??? i ktore sie lepiej dociagaja??

petisu
18-01-2009, 01:12
Odpowiedż na to pytanie jest baaaardzo trudna. Naprawdę, każdemu co innego pasuje.

Ania_MK
18-01-2009, 01:32
no to masz babo placek :roll: - mąż sie zgodzil na moj nowy zakup i musze kupic chuste predko coby sie nie rozmyslil :mrgreen: - macalam indio z lnem i mi sie podobalo, konopii nie mialam okazji poznac (choc jak dmv bedzie uzywac te pozyczone od tulipowny to pewnie do niej przyjade i choc pomacam :D )

... prosze bardzo choc o subiektywne opinie :D

czukczynska
18-01-2009, 09:10
Na takie pytanie nie uzyskasz odpowiedzi.Jak masz okazję podotykaj jednego i drugiego,wówczas coś Ci się przejaśni.
Ja wolę mięsistość konopii od delikatniejszego lnu.

tulipowna
20-01-2009, 23:42
tulipowna napisalam na pw, dziewczyny mam konkretne pytanie - silka mi sie bardzo fajnie dociagalo - jak to wyglada z lnem i konopiami? tez tak fajnie czy gorzej?

konopie sie dociaga nie fajnie, ale FANTASTYCZNIE!!!! :)

dmv
21-01-2009, 00:04
tulipowna napisalam na pw, dziewczyny mam konkretne pytanie - silka mi sie bardzo fajnie dociagalo - jak to wyglada z lnem i konopiami? tez tak fajnie czy gorzej?

konopie sie dociaga nie fajnie, ale FANTASTYCZNIE!!!! :)

hehe to juz wiemy - KONOPIE SA NAJ :) dzialaja nawet na bol glowy ;) ach, doczekac sie nie moge, a moja biedna Ida juz tylko w wozku jezdzi bo elstyk nie daje rady a kolkowa od Jasnie Pani krzywi i w ramie sie kolko wbija, kupie tkana w dniu w ktorym pomacam konopie - woz albo przewoz :fire:

dzinx
28-01-2009, 16:38
kupie tkana w dniu w ktorym pomacam konopie - woz albo przewoz :fire:

i jak?
wóz?
przewóz?
:)

dmv
02-02-2009, 01:36
Dzinx, juz piszę - otóż było tak: czekałyśmy z Ida, czekałyśmy, czekałyśmy i było strasznie, nawet kółkową od Jaśnie Pani się dzieliłyśmy jak obiecałyśmy i twardo cierpiałyśmy brak chusty w milczeniu. Desperackie próby zamotania 5miesięcznej Idy w elastyka spaliły na panewce. W zeszłą środę zadzwoniłam pod numer z http://www.thecarryingkind.com/ zapytac o konopie (Ania powiedziala ze mają i to w starej cenie). Wlascicielki nie bylo a dzieweczyna nie bardzo potrafila mi odpowiedziec, obiecała oddzwonić, wieczorem tego samego dnia nagrała mi się, że mają szóstkę ale było już za późno by oddzwonić (nie żebym nie próbowała...), w czwartek w sklepie nikt nie odbierał telefonu, komórka była poza zasięgiem, a Ida po miesiacu prawie-nie-noszenia i tygodniu nie-noszenia odmówiła współpracy totalnie. W koncu nerwy nam siadly i z obledem w oku i Ida zawywującą sie w wózku wylądowałam u Agi prawie błągając o kółkową Jaśnie Pani ( :mighty: która nam życie uratowała). Zamotałam, dociągnęłam i przysięgam poczułam się jak za dawnych lat po zaciągnięciu papierosem - spokój na mnie spłynął niebiański :). Gdy eM wrócił z pracy ogarnął sytuację ("nawet jak jutro się dodzwonię i zamówię i tak dojdzie DOPIERO po weekendzie!!!!") i zapytał: "czy tych waszych chust nie da sie kupic w jakims normalnym sklepie?" No i stanelo na tym, że nas zawiezie do sklepu w Londynie w sobote z samego rana!!!! TYmczasem z samego rana w pt obudziło mnie stuknięcie skrzynki na listy - awizo! wypadłam na ulicę jak stałam w piżamie samej - listonosza niet, sprawdziłąm za rogiem pusto, wróciłam do domu po klucze (żeby dziecka nie zatrzasnąć przypadkiem jak to się pewnej mojej koleżance zdażyło) i pobiegłam go szukać. Wywiało. Ledwe do domu wróciłam, drzwi zatrzasnęłam a tu listy wpadają przed skrzynke! Drzwi zatem otwieram z impetem (włosem rozwianym, piżamą na szczescie nie :) ) i listonosza indaguje o paczke, pytam z blaganiem w oczach, a on mi na to, że od paczek to van dostawczy a nie on i wtedy - jak w bajce przysięgam - za jego plecami pojawił się czerwony pocztowy van! Udalo mi sie tylko wydukac - ten van? i z vana wysiadl książe z paczką w ręku i podszedł do mnie i mi ją podał... komentując, że to wstyd spać do 10 :) i że ma szczęscie, że zauważył że stoje w drzwiach. No i tak przecudne konopie Tulipówny trafiły w moje progi! a następnego dnia już bez cienia wątpliwości zakupiłam nasze własne!!! A len pomacam jak Ania doczeka sie przesylki od Didymosa - miejmy nadzieję w pn.

Ania_MK
02-02-2009, 18:14
Moje pierwsze wrazenie len vs konopie - w lnie bardziej widoczny jest ten charakterystyczny wzor indio ... teraz sie len pierze wiec zobacze co bedzie jak wysuszy sie :)

dmv
02-02-2009, 20:30
ha, czyli jednak nie wygladaja tak samo :)

Ania_MK
02-02-2009, 21:46
ha, czyli jednak nie wygladaja tak samo :)

no jednak nie, roznia sie - wg mnie w konopiach obie nitki sie zlewaja a w lnie widoczny jest subtelny kontrast lnianej i bawelnianej... wlasnie sie suszy :)

ale bedziemy podobnie i tak na spacerach wygladac, dmv - te same kurtki, podobne indio :) babylegsy nasze dziewczyny tez chyba jedne maja te same :)

dmv
04-02-2009, 23:41
na szczescie my i nasze dzieci sie troche roznimy :) sorry za OT. A ja i tak w marcu bede farbowac!
Len ma zdecydowanie wyrazniejsza nitke ale i tak wole moje konopie bo sa 'mniej ostre' . bardziej milusie (jak dotad). Roznica pomiedzy lnem i konopiami jest IMO jak pomiedzy kalka kreslarska i bibula do odciskania atramentu. Zobaczymy co bedzie po kolejnych praniach, bedziemy porownywac na biezaco i dzielic sie wrazeniami :)

Ania_MK
04-02-2009, 23:44
Ha :) len wyprany po raz drugi i potraktowany w suszarce - zrobil sie duuzo bardziej mieciusi :) mysle ze jeszcze ze 2 prania i bedzie super miekki :)

tulipowna
04-02-2009, 23:49
widze dziewczyny, ze macie male zawody w lamaniu chust ;) ;) :)

dmv
05-02-2009, 00:03
:) alez gdzie tam, len nigdy nie bedzie taki jak konopie - za cienki jest ;b
poza tym ja leniuch jestem i piore tylko wtedy gdy musze - jak na razie Ida szanuje konopie i na nie nie ulewa ani inne takie wiec poki co jedno pranie nam starczylo. Mieksze byc nie musza. Co prawda troszke sie juz pogniotly pewnie trzeba by je wyprrrrrrrrrrassssssssowac...:/ ale chyba jeszce nie dzis ;b

Jedyna
21-05-2011, 14:56
poczytałam, pomyślałam ale nie wiem- na lato dobre czy za grube będą te konopie?
powie mi ktoś?

atelka
21-05-2011, 15:48
jak dla mnie i jedno i drugie za grube
zwłaszcza dla maluszka

Jedyna
21-05-2011, 15:50
jak dla mnie i jedno i drugie za grube
zwłaszcza dla maluszka
tak myślałam, tylko szukałam potwierdzenia

demona
21-05-2011, 17:54
Te nowe konopie sa w miarę cienkie