PDA

Zobacz pełną wersję : i ja proszę o opinię na temat mojego wiązania



Izolda
12-04-2012, 18:54
Jestem bardzo początkującą chustomamą. Troszkę długo zwlekałam z jej zakupem ale jak już kupiłam (LL rozm. L - używana) pokochałam :) Moja córka też chętnie się wiąże.
Proszę o krytykę mojego wiązania.

I może kilka indywidualnych porad (nie przez wszystko zdążyłam doczytać na forum):
córka ma 6 miesięcy, stabilnie trzyma głowę, nie siedzi, jest bardzo ruchliwa i ciekawska, lubi się rozglądać -
jakie inne wiązanie będzie dla nas dobre (preferuję na początek wiązanie z przodu - jakoś boję się jeszcze spróbować plecaka)

nie wiedziałam czy mogę wyciągnąć jej rączkę (dlatego jedna jest schowana a druga nie)

czy podczas dociągania środek może przesunąć się delikatnie w jedną lub drugą stronę?

czy jeśli chusta jest źle dociągnięta to dziecko się "chuśta" w chuście?

Pozdrawiam - Izolda

Edit:
wiązanie na zdjęciu jest pierwszym, które wykonałam na dziecku (wczoraj) wcześniej próbowałam na lalce :)

EDIT 2 - wykasowałam zdjęcia

Padthai
12-04-2012, 19:28
ladnie wiazanie i to w dodatku pierwsze -brawo :applause:, ladnie rozlozone poly na placach, starannie dociagniete wiazanie

jezeli moge cos doradzic to:
- przypilnuj nozki dziecka, zeby byly symetrycznie ulozone i na tym samym poziomie
- poly pionowe chusty daj glebiej pod kolanka maluszka, wtedy pupa pojdzie nizej, kolanka wyzej, a caly kregoslup bedzie podtrzymywany przez chuste
- odsun chuste od swojej szyi, odciazy to kark


wiazania
- 2x -latwo wsadzac i wyjmowac dziecko, wyjac raczki i zaslonic cale do spania,
- kangurek
- mozna tez wiazania na boku przesunac bardziej na brzuch

"czy podczas dociągania środek może przesunąć się delikatnie w jedną lub drugą stronę?"
tak srodek moze sie przesuwac na boki - trzeba pilnowac i poprawiac - wszystko mozna poprawic i dociagnac ponownie bez burzenia calego wiazania

"czy jeśli chusta jest źle dociągnięta to dziecko się "chuśta" w chuście?"
tak

kiwka
12-04-2012, 20:40
tak na szybko to wydaje mi się ze poly bardziej pod kolanka, tak zeby pupka wpadła (spróbuj chwycic pod kolankami i przyciagnac nozki bardziej w strone srodka a nie na zewnatrz, jesli wiesz co mam na mysli:rolleye:).
ale ogolnie bardzo fajnie wam wyszlo, no też zwróciłam uwage na pięknie rozlozone poly na plecach:) gratki!

Stella
13-04-2012, 08:58
Ja dodam tylko żebyś dziecia trochę niżej zawiązała, co by Tobie nie zasłaniał drogi ;)

czarna_zaba
13-04-2012, 15:39
Dla ciekawskiego 6 miesieczniaka kieszonka powinna być ok, nie wiem jak kangurek bo nigdy nie próbowałam. Zasada ogólna - jak nie siedzi łapki trzymamy w środku.

olmis
14-04-2012, 16:07
:)
kolanka wyżej, poły pionowe rozsuń do dołów podkolanowych, środek chusty nie jest dostatecznie napięty - musisz dociągnąć pasmo po paśmie całą szerokość poły.

Z powodzeniem możecie 2x próbować i biodra.

PS. też bardzo lubiłam tę chustę, łajnie współpracowała. Powodzenia i przyjemności!!

brikola
14-04-2012, 22:13
pięknie wyglądacie zachustowane :D widać, że córcia zadowolona:thumbs up:

zdecydowanie póki dzieko samo nie siedzi nie wyjmujemy obu raczek- to powoduje osunięcie się chusty na środek pleców , więc kręgosłup nie jest podtrzymany tak jak wymaga tego, póki dziecko samodzielnie nie utrzymuje się w pozycji siedzącej. Jedna łapka-ok, jeśli mała jest bardzo ciekawska.

ja bym więcej chusty wsunęła pod pupę-tak aby na plecach materiał leżał gładko i nie nawarstwiał się.

no i kolanka muszą być wyżej niż pupa, trzeba dziecko tak jak by umieścić pupą w tej kieszeni w chusty.

Izolda
14-04-2012, 22:24
Dziękuję bardzo za każdą radę - są one dla mnie bardzo cenne.
Kilka zdążyłam wypróbować i faktycznie sama czuję że wygodniej jest mi córkę nosić.
Mała lubi chustę - nie wiem która z nas bardziej :)

Mam jeszcze pytanie techniczne - planujemy kilka wyjść w teren.
Jak wiążecie chustę będą na wolnej przestrzeni - las, łąka no nie wiem polna droga- tak aby jej nie pobrudzić? Gdy wiążę w domu to materiał lata po całej podłodze, a w terenie?

brikola
14-04-2012, 22:36
w terenie chusta się po prostu trochę obkurzy na ogonach, taki lajf ;) jak byłam na jakiś mokrych terenach to starałam się o jakąś podkładkę pod ogony albo pomocnika do podtrzymania ;)

Padthai
14-04-2012, 23:16
konce chusty mozna na polozyc np. na lawce, plocie, albo trzymac miedzy kolanami, albo wlozyc w kiesznie spodni, albo sie nie przejmowac i prac chuste czesciej:)