PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsze z najlepszych czyli ranking firm pieluszkowych



Lotna
01-01-2009, 21:41
Jestem w temacie od niedawna. Pierwszą kieszonkę kupiłam BG. Dalej nie wiem co począć, która firma jest dobra, która jakie ma plusy i minusy :)
Może stwórzmy ranking firm :)

Mag
02-01-2009, 09:40
oj,nie wiem,czy to dobry pomysł, nawet przy BG są różne opinie (akurat ja nie znoszę na przykład).
totsy są lubiane przez część mam, a część ich nie lubi (ja też 8)) :lol: ).
pieluchy bambino mio ma niewiele osób, a opinia krąży wśród ogółu,że średniej jakości są (a na przykład, poczytałam opinie i mamy które je mają, są zadowolone,ja mam i lubię).
imse wimse flanelka albo jest chwalona albo strasznie krytykowana.

jedynie chyba otulacze (te droższe,nie ten najtańszy biały) Imse Wimse mają wszędzie dobrą opinię, jako najlepsze otulacze na rynku.
dyskusje sa nawet na temat papierków różnych firm.

tak że nic innego nie czeka niezorientowaną mamę jak zagłębić się cierpliwie w morze opinii z kartką i długopisem w ręku i zrobić prawdziwy rekonesans :D

pasquda
02-01-2009, 09:46
A na poczatek otulacz imse vimse plus tetra nie bylo bz zlym pomyslem,nie? :D

Mag
02-01-2009, 11:04
A na poczatek otulacz imse vimse plus tetra nie bylo bz zlym pomyslem,nie? :D
:lol:
akurat ja tak zamierzam :D

hanti
02-01-2009, 11:11
A na poczatek otulacz imse vimse plus tetra nie bylo bz zlym pomyslem,nie? :D
:lol:
akurat ja tak zamierzam :D

to ja chylę czoła, bo jakby mi przyszło składać tetrę, to z miejsca skoczyłabym do sklepu osiedlowego po huggiesy :hide:

pasquda
02-01-2009, 11:14
A ja żałuje, że na początku tetry nie używałam, bo składanie origami, które odkrylam późno,bardzo mi sie podobało;) A teraz pielucha za mała na nas, by tak skladać.Ale jak sie córa urodzila to ja w szoku bylam, i nie tetra mi w glowie była-zmiana pieluchy to była trauma :lol: :lol: :lol:

Mag
02-01-2009, 11:30
A na poczatek otulacz imse vimse plus tetra nie bylo bz zlym pomyslem,nie? :D
:lol:
akurat ja tak zamierzam :D

to ja chylę czoła, bo jakby mi przyszło składać tetrę, to z miejsca skoczyłabym do sklepu osiedlowego po huggiesy :hide:
Muniek będzie składać, a co! :mrgreen: :lool:
a poważnie, po dłuższym namysle i użytkowaniu po prostu wolę składane pieluchy niż formowane.
zresztą Majka była na tetrze prawie pół roku (taką miałam instynktownie zajawkę 8)) :D ),to teraz do tetry dołączę jeszcze bambino mio i parę składaków z ekobaby.
a od pół roku pielucy po Marianie wejdą do gry :wink:

atoja
02-01-2009, 14:23
Ja bardzo lubię:
- bambino mio,
- flanelkowe Imse Vimse
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... organiczna (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p27,imse-vimse-pieluszka-flanelkowa-organiczna)
- Mother-ease One Size
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0

A dla noworodka u nas najlepsza była tetra i bambino mio.

stasiu-lova
02-01-2009, 14:53
- flanelkowe Imse Vimse
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... organiczna (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p27,imse-vimse-pieluszka-flanelkowa-organiczna)
- Mother-ease One Size
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0
ja tez bardzo lubie.

i jeszcze konopna formowana z ekobaby i kieszonki woonderoos.
BG też może być.
Lubie pieluszki beco bambusowe.

za to nie lubie otulaczy IMSE VIMSE, generalnie sa fajnie zrobione, tylko te rzepy :twisted: :evil:

wolę te z ekobaby na napy
a już najlepiej szorty wełniane.

Mag
02-01-2009, 16:47
niebielony mother-ease to jedyna pielucha, na którą mam chętkę i tych pewnie kilka kupię (choć nie wiem po co, ale jak się już żadnej chusty nie pożąda, to chociaż dobrze poczuć małą wziątkę na jakikolwiek materiał :lol: :hide: )

Agnen
02-01-2009, 17:32
a ja lubię mother-easy sandy's
i otulacz też M-e. IV tez niezły jest, ale przecieka przy większych siknięciach.
BG dość lubię, ale porównanie mam tylko z Nature Babies Stuffable (kiepska) i Fuzzy Bunz (całkiem ok).
Tots-Bots nie lubię, bo liczyłam że się nadadzą (bambusowe) na noc, a niestety się nie nadają.
Za to ecco Bots bambusowa na noc jest świetna (tylko masakrycznie długo schnie).

hanti
02-01-2009, 17:46
no to mi jeszcze powiedzcie, która formowanka lepsza Mother-ease http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0

czy Babykicks http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=313&ec=0

pasquda
02-01-2009, 18:01
Babykicks jest fajowa:-)Kieszonke ma,wiec mozna upchnac, kolorowe napy o duzej mozliwosci regulacji, nie jest ogriomniasta, dosc waska w kroku.Tej drugiej na oczy nie widzialam wiec sie nie wypowiem;)

yena
02-01-2009, 18:04
Ranking firm zrobić trudno, bo produkty jednej firmy różnią się od siebie. I tak na przykład niektóre tots lubię, a niektórych nie cierpię (bawełny organicznej m.in.) albo pieluchy bambino mio lubie, a otulacze już nie tak bardzo.
Podobnie jak Magda, lubię składane, bo wydaje mi się, że są bardziej przewiewne, szybkoschnące, tańsze, praktyczne (Bambino ma 2 rozmiary i tyle). Składanie to bajka, jeśli robi się to dzień w dzień. Przez pierwsze parę miesiący wydawało mi się to skomplikowane (szczególnie wersja dla nowordków i to jeszcze z papierkiem) i składał tylko M. Prał zresztą też - ja tylko brałam gotowe z półki 8))
Jak tylko opanowałam składanie .... urwało się :x
:wink:

Mag
02-01-2009, 18:42
no to mi jeszcze powiedzcie, która formowanka lepsza Mother-ease http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0

czy Babykicks http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=313&ec=0

ja nie wiem, która lepsza 8)) ,ale kieruję się opinią Mart,a Mart bardzo lubi od dawna motherkę :lol:

i nie zmienia jej się to... :D

stasiu-lova
02-01-2009, 18:43
no to mi jeszcze powiedzcie, która formowanka lepsza Mother-ease http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0

czy Babykicks http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=313&ec=0


ja mam obie. m-e lubie bo jest mieciutka i zgrabna, ale to jest tylko warstwa frotki nawet bez wkladki. ot taka idealna pielucha formowana bez jakis achów.

babykicks jest fajniejsza- waska w kroku, ma bardzo duza regulacje rozmiaru, chlonna i ma kieszonke na wkladke. i fajnie wyglada bo ma słodkie kolorowe napki:-) czyli m-e plus achy :lool:

Iwanna.T
02-01-2009, 19:18
To ja napiszę co nieco o naszych pieluchach:

Igi urodził się mały (znaczy w normie, ale za mały na pieluszki one-size), więc na początku używałam frotowych Lenya. Miękkie, chłonne, kwadratowe (łatwo się składa, origami pieluszkowe nie jest - wbrew pozorom - trudne do opanowania).
No ale ja z tych leniwych ;) więc skoro tylko się dało, to przesiedliśmy się na inne pieluchy.

Z formowanych mam nature baby micro dizzy i PD małą bambusową. Są to zupełnie różne pieluszki. Te pierwsze dopiero teraz są w miarę rozmiarowo (mimo że one-size), wcześniej młody miał w nich pupę wyżej od głowy ;) Na plus, że miękkie i chłonne.
PD bambusowa jest dla dzieci od 4 kg i faktycznie można ją dopasować do malucha. Baaardzo chłonna (na noc jak znalazł).

Otulaczy używałam Mother easy air flow - fajne napy (duży zakres regulacji) , Bummis (na rzepy). Oba ok, tylko trzeba dobrze zapiąć :)

Wyszło na to, że jesteśmy zdecydowanymi kieszonkowcami.
Teraz używamy głównie BG. Jak już pisałam - mają plus za funkcjonalność (nadają się i na dzień i na noc). Chłonność zależy od wkładek.
W ramach poznawania rynku mamy:
P'tits Dessous magiczną (chłonna, bo bambusowa, ale zdarzały się przecieki :shock: )
P'tits Dessous mini-maxi (super miękka, na napy)


AIO
Monkey Doodlez (cienka, szybko schnie)
Ecco Bots (chłonna, długo schnie)
Itti bitti najładniejsza :) miękki misio, chłonna

To tak krótko, bo dzieć wzywa ;)

Anna Nogajska
05-01-2009, 01:23
w sumie to nie na temat, ale.....
po moich doświadczeniach z alexem teraz z mała w pierwszym okresie zamierzam być na tetrze organicznej włożonej w pasek sumo midi lub w szorciki wełniane. na nóżki getry. oczywiście wysadzanie, jeśli dam radę przy dwojgu drobiazgu. na razie nie wiem kompletnie jak to będzie...do tego frotowe lenya i konopne duz-it-all z otulaczem. jestem zwolenniczką składanek w pierwszym okresie. są one niezwykle miękkie, idealnie dopasowują się do rozmiaru dziecka, a rodzicom dają szansę na spokojne kompletowanie pieluszkowej wyprawki. jak dziecko ma powiedzmy 2-3 miesiące to można przejść w 100% na formowanki i kieszonki one size, a to dodatkowa oszczędność i wygoda.


do tego na noc i na wyjścia pewnie kieszonki - przesłodkie swaddlebees w rozmiarze s - są tak nieprawdopodobnie malutkie!

no i w ramach testów inne pieluszki one size, co by zobaczyć jak one się na noworodku zachowują 8))

yena
05-01-2009, 13:50
Próbowałam one size na noworodku, próba nie zakończyła się powodzeniem :wink:

A nie boisz się Aniu, że kupki uciekną prosto do wełnianych szortów? pamiętam, że nam na początku często zdarzały się wycieki, a i kupek było sporo, bo nawet i 10-15 dziennie!

McBaby
11-02-2009, 22:08
A gdzie kupujecie monkey?

Iwanna.T
12-02-2009, 10:56
A gdzie kupujecie monkey?

na naszym bazarku bywają

Weraho
24-05-2009, 18:43
Ja kupilam troche formowanek jak Marysia miała 8 miesiecy. (Kupy robiła juz prawie wszystkie na nocnik)
Wszystkie są fajne, ale postaram sie je trochę zrankingowac :lol:

Formowane:
storchenkinder
http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=41&ec=0
-przyjemne w dotyku
-niezła chłonność
-szybko sie zakladają
ale
-dopasowanie kiepskie- dla malucha, który robi kupy(rzadkie w pieluchę) odradzalabym- podejrzewam, że wszystko by sie wylało


motherease onesize
http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=145&ec=0
- troszke bardziej szorstka od storczena
-chłonnosc niezła- choć wydaje mi się, ze odrobinę słabsza niż storchenkinder
-swietna w obsłudze, łatwo sie zapina, dobrze dopasowana
- jedna na caly okres pieluchowania

imse vimse frotowa-chłonna jak te wyzej, moze nawet bardziej, ale głowy nie dam
- sama frota nie jakaś super nadzwyczajna w dotyku, ale nie jest szorstka
- w obsludze srednia- brak napów, rzepow, czegokolwiek, na stojaco sie jej nie da zalożyć, dziecko musi leżeć, dopsaowanie z racji braku rzepow slabe- kupa moze wyciekać
-fajny system doczepienia dodatkowej wkladki- jest przyszyta tylko jednym bokiem- nie trzeba jej wkladac w zadne kieszonki, a łatwo schnie przez to, ze jest prawie luzem
- kilka rozmiarow niestety

I na koniec- mój hit- na tym forum niedoceniona
Natures Babies Lovable
http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=163&ec=0
- super chłonnosc !!
- mieciusienka
- szybko schnie
-system dopasowania nie najgorszy- rzepy, wokól nózek gorzej dopasowana niż motherease onesize(wyciek kupy)
- wkladkę do tej pieluchy wklada sie do kieszonki- zauwazylam, ze wiele osob na to narzekalo na tym forum, ale dla mnie włozenie tej wkladki to kilka sekund, a pieluszka dzieki tej osobnej wkladce szybko schnie

Do skladania: frotowa Lenya- fajna pieluszka, szybko schnie, tania, tylko trzeba ją skladać :oops: Swietnie sie tez nadaj do nakrycia dziecka, podlozenia pod głowe itd.
Odradzam stosowanie do nich trojramiennych spinaczy do pieluch skladanych- uzylam raz, bardzo ostrożnie i nitki sie pozaciągaly strasznie :(

Otulacze:
mam 3 i sa to trzy otulacze imse vimse:
Nigdy mnie nie zawiodly, swietnie się dopasowują do nozek, pupy, nie przeciekają etc.

Wogole to chcialam podziekować Magdzie1980, która cierpliwie tlumaczyla mi o co z pieluchami wielorazowymi chodzi i zarazila pieluchowaniem. :kiss:

kulka
24-05-2009, 19:10
a moim ostatnim odkryciem, po wypróbowaniu prawie wszystkiego co jest na rynku jest Bambusowa PD idealna pieluszka na noc, żadna się z nia nie równa :D

Weraho
24-05-2009, 19:17
a moim ostatnim odkryciem, po wypróbowaniu prawie wszystkiego co jest na rynku jest Bambusowa PD idealna pieluszka na noc, żadna się z nia nie równa :D
PD to petit dessous?

Aloha
24-05-2009, 21:17
PD to petit dessous?

Tak właśnie :)

Weraho
25-05-2009, 19:05
Napiszcie coś wiecej o niej, bo pierwsze słyszę o takiej. To formowanka tak?

esther
26-05-2009, 21:07
Ja mialam najpierw z pieluszek:
Imse Vimse formowane, z froty i flanelowe, ale mnie nie zachwyciły, mam wrażenie, że małemu mokro no i ten brak zapięcia jest upierdliwy
Później kupiłam Itti Bitti Snap in One i się zakochałam! Nie sądziłam, że można tak się zakochać w pieluszkach! :love: :love: :love:
Wkłady trochę schną, ale pieluszka schnie migiem więc planuję poprostu dokupić wkładów.
Dziś założyłam pierwszy raz na noc kieszonkę Wonderoo one size, zobaczymy jak się sprawdzi i chyba będzie tylko na noc, bo Szymek ma w niej pupę jak jaskiniowiec...
No i dziś spróbowaliśmy formowanej kieszonki od Alohy, fakt, że ciutkę mokra przy pupie, ale o niebo lepsza od Imse Vimse, milutka i nawet mąż się zachwycił jej wyglądem (był to jego pierwszy zachwyt nad pieluszką), ale testujemy dalej ;-)

A otulacze mam BG (onesize) i IV, no i Imse jest poprostu genialany! Żadnych wycieków, idealnie się dopasowuje.
BG zaleta jest taka, że one size, a to rzadkość przy otulaczach, ale przeciekuje czasem.

esther
26-05-2009, 21:10
Napiszcie coś wiecej o niej, bo pierwsze słyszę o takiej. To formowanka tak?

Tak, to formowanka, tu jest więcej informacji: http://sklep.ekodzieciak.pl/mala-bambusowa-p-284.html

zet
27-05-2009, 11:31
My mamy doświadczenia tylko z IseVimse. Otulacze super, pieluszki wygodniejsze od tetry, choć i tej używam, kiedy skromny zapas się wyczerpie. Frota na noc, w dzień bawełenka. Jest dobrze. Ale jak tak Was czytam, mam ochotę naciągać męża na inne typy:)
I nie wiem, czy to zasługa materiału nietetrowego, ale nie mamy do czynienia z żadnymi odparzeniami, a kremów skąpimy i raczej leżą w szufladzie.
A ortopeda dwa razy oszalał na punkcie tych pieluch:)

stasiu-lova
27-05-2009, 11:42
nie chce mi sie opisywac wszytkich pieluch, ktorych uzywalismy, zreszta co innego pielucha dla malego dziecka a co innego dla Starszaka
jak Stas był mały to fajna była i flanelka Iv i motherease one size, nawet od bidy kushies
Teraz sprawdzaja sie:
1)PD bambusowe (jedyna formowanka, ktora mamy :D )
2)Woonderoos (dalej pozostaja moimi ulubionymi pieluszkami)
3)Happy Heinys ( prawie jak Woonderoos)
4)Fuzzi bunz
5)da rade tez BG
i tylko pieluszek tych 5 firm uywamy teraz. Plus muslina org.


Swego czasu moja najulubiensza formowanka była Micro Dizzy onesize. Jest bardzo chłonna, miekka, funkcjonalna (kieszen z polarku i onesize) tyle, ze dosc obszerna, ale my nosząc je od 4 miesiąca przyzwyczailiśmy się do obszernych pieluch, dlatego teraz wszytko wydaje mi sie za małe, za mało chłonne :lol:

Z tego powodu odpadło BK, nie polubiliśmy się też z tak wychwalana IB. Nie zauwazyłam w niej nic ekstra, poza uroda :D

mieszane uczucia mam także do totsów, bambinexów bambusowych- raz, że jak na bambus mało chłonne, dwa ze sztywnieja, trzy ze jakies przymałe :lol: Ecco babeco bambusowa super za to jest i PD.

Storchenkinder nie lubię, Baby kiks onesize konopna byłaby ok dla mneijszego dziecka niż moje..Gdyby jej jeszcze w Chinach nie robili :evil:

Tak chaotycznie troche napisałam ale moze ktos cos wyczyta :lol:

ala
27-05-2009, 11:48
ja nie mam az tak zroznicowanego zestawu pieluszkowego ale opisze swoje spostrzezenia

frotowa Lenya
bardzo przyjemna w dotyku, chlonna ALE jako pieluszka do skladania jest ogromna na pupie
uzywam jej jako reczniczka, podkladki itp bo szkoda mi bylo przecinac na pol do otulacza

konopne Baby Kicks duz in all
jako samodzielna pieluszka do skladania jest troche mala - uzywam jako wkladki
sama w sobie nie jest jakos mega chlonna ale jako wkladka dodatkowa spisuje sie super

prefoldy Baby Kicks i wkladki BK premium
dla nas sa idealne, super chlonace, jestem z nich bardzo zadowolona
dlugo schna

micro dizzy formowanka one size
mnie nie podeszla wcale. Nie wydaje mi sie aby byla super chlonna, pupa w niej jest ogromna, spodziewalam sie ze schnie szybciej. Mam watpliwosci co do tego one size :) testowalam na roczniaku i byla ogromna wiec nie wyobrazam sobie na mniejszym dziecku

babeco formowanka chlonnosc porownywalna do reczniczka z ikei, nie bylam zadowolona z tej pieluszki, dlugo schnie i po praniu byla bardzo nieprzyjemna w dotyku

AIO kushies chlonnosc na jeden sik, mimo dobrego dopasowania wg rozmiarowki pupa ogromna - no i ta cerata w srodku :roll:

otulacz IV bialy zwykly - poszarzal chociaz bardzo o niego dbalam :? przebarwienia sie porobily na nim straszne, czasem byly przecieki

otulacz pulowy TotsBots - ogromny jest i wydaje mi sie lepszy do formowanek niz do skladanek
rzepy troszke poszarzaly i lamowka ale ogolnie bez zarzutu

polarkowy TotsBots - chociaz mam go od roku dopiero teraz odkrylam jego zalety :)
polarek sie skulkowal jak w zwyklych polarkach ze sklepu, to chyba nie jest mirko polar

otulacz Bummis pulowy
dluzej schnie niz TB ale bardzo go lubie, rzepy poszarzaly i lamowka tez

BambinoMio do skladania
z moich testow wynika ze pochlaniaja 250ml :D moze nie schna zbyt szybko ale sa bardzo fajne, uzywam ich czasem jako wkladek do kieszonek - mam ten najmniejszy rozmiar BM

BumGenius fajna kieszonka ale ja nie lubie do niej wkladow, wiecznie mi przeciekala no i szczerze waptie czy starcza do 16kg, synek wazy 10 i juz zapina sie na koncowke rzepow

PD Mini Maxi moze nie jest zbyt piekna, bardziej mi sie podoba BG, jednak jest bardziej mieciutka niz BG i ma ten plus ze nie ma obszyc, mnie bardziej pasuja pieluszki bez obszycia dookola

stasiu-lova
27-05-2009, 11:54
micro dizzy formowanka one size[/size]
mnie nie podeszla wcale. Nie wydaje mi sie aby byla super chlonna, pupa w niej jest ogromna, spodziewalam sie ze schnie szybciej. Mam watpliwosci co do tego one size :) testowalam na roczniaku i byla ogromna wiec nie wyobrazam sobie na mniejszym dziecku


haha i dzieki temu mielimy jedna wiecej w okazyjnej cenie :lol: :lool: :applause:
znowu widac jak kazdemu co innego pasuje :D

picikola
27-05-2009, 23:08
prefoldy Baby Kicks i wkladki BK premium
dla nas sa idealne, super chlonace, jestem z nich bardzo zadowolona
dlugo schna
[size=150]


mam właśnie wkładki NK Premium L i jestem lekko skonsternowana, czemu one takie długaśne?
są o 8 cm dłusze od wkładek Woonderosów, no wiem, że mogę sobie podwinąć, ale do czego można je stosować bez podwijania?

v
27-05-2009, 23:43
przetestowalam wiele i mam na moja idealna kolekcje skladaja sie

1. PD mini-maxi
2. IB SIO
3. wonderoosy na noc
4. BlueBerry (w nich wadzi mi troche rzep, wole napy, ale BB rzepy ma swietne i to je ratuje)

chce wyprobowac jeszcze tylko BK


z akcji formowanaka + otulacz juz zrezygnowalam
ale

najotulacze to
BB
TB
NBC

najformowanki
fluffle
bambusowe bG
bambusowe TB

ala
29-05-2009, 20:55
prefoldy Baby Kicks i wkladki BK premium
dla nas sa idealne, super chlonace, jestem z nich bardzo zadowolona
dlugo schna
[size=150]


mam właśnie wkładki NK Premium L i jestem lekko skonsternowana, czemu one takie długaśne?
są o 8 cm dłusze od wkładek Woonderosów, no wiem, że mogę sobie podwinąć, ale do czego można je stosować bez podwijania?

mnie swobodnie mieszcza sie do kieszonek bez podwijania

Aloha
30-05-2009, 11:42
ja mam akurat prefold konopny, przerobiony na wkłady i też podwijam jak wkładam do wonderoosa.

Jak dla mnie chłonność jest super, tyle, że mnie strasznie prefoldy po praniu twardnieją ... Całe szczęście już zasiusiane takie twarde nie są, więc wydaje mi się, że dlatego są idealne na nocki (w przeciwieństwie do bambusa, który twardnieje właśnie pod wpływem mokrego :mrgreen: ).

ala
30-05-2009, 21:01
ja rozciągam konopki i są fajne miekkie

atoja
30-05-2009, 21:28
Mi się preferencje zmieniły :hide:
Aktualnie najlepsze:

Wonderoos- na noc
IB SIO - na spacerki
Swaddlebees - j.w

TB Flexi - na po domu (bez otulacza)
Mother-ease One Size - na po domu (z otulaczem)

Jeszcze pożądam Gro Baby :lool:


Z otulaczy Nr 1 to IV z bawełną.