PDA

Zobacz pełną wersję : nowość - tęcza Almelle



Bonita
01-04-2012, 21:58
Widziałyście tęczę Almelle? Zatkało mnie, bo wygląda naprawdę ładnie (w porównaniu do poprzednich...) :)
http://allegro.pl/chusta-tkana-skosno-krzyzowo-5-1-l-tecza-h-i-t-i2247626483.html
http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/47/62/64/2247626483

peluche
01-04-2012, 22:08
Bardzo mi się podoba, z wątkiem fioletowym i cena przystępna :thumbs up: na plus

mi.
01-04-2012, 22:10
nonono :)
solarkowata taka, nie? ;)

Ananke
01-04-2012, 22:18
Ladna. I pani sie nawet usmiecha na zdjeciach - od razu przyjazniej sie kojarzy.

buka
01-04-2012, 22:25
kolory swietne, mnie sie ta chusta kojarzy z girasolami ;) fajna cena, brawo :applause:

aliona
01-04-2012, 22:26
adna.
i z czystej ciekawości bym spróbowała alem spłukana :/

Karusek
01-04-2012, 22:40
bardzo fajna wizualnie :thumbs up:
nawet gramatura podana :ninja::thumbs up:

aliona
01-04-2012, 22:42
bardzo fajna wizualnie :thumbs up:
nawet gramatura podana :ninja::thumbs up:


też zwróciłam uwagę na gramaturę :)
i to taka niegłupia gramatura ;)

Pentla
01-04-2012, 22:42
I pani sie nawet usmiecha na zdjeciach - od razu przyjazniej sie kojarzy.

O tym samym pomyślałam.

Monika.rz.86
02-04-2012, 11:58
Ładne te chusty. Chętnie bym wypróbowała, ale na razie muszę wstrzymać się z kupnem.
Gdyby któraś jednak "miała ją w swoich rękach" to chętnie przeczytam opinie na temat tych chust.

matysia
02-04-2012, 12:06
Fajna chusta.

modrooczka
02-04-2012, 12:08
Granatowa i fioletowa :thumbs up:

Gabriela1999
02-04-2012, 12:09
Fioletowa mi się podoba:-)

paskowka
02-04-2012, 12:12
Ładnie wygląda. I zawiązana tak niekiepsko:) Widać że firma sie rozwija:)

kashinka
02-04-2012, 12:14
sliczne :thumbs up:

kejti
02-04-2012, 12:15
baardzo ładnie wygląda

sharkah
02-04-2012, 12:16
Ładna całkiem :) fajnie, że podają gramaturę :thumbs up:

Ja ostatnio zrobiłam ćwiczenie z wyliczaniem gramatur chust, które mam w domu i w okolicach 220 mają pasiaki nati.

qmpeela
02-04-2012, 12:16
Naprawdę fajnie się zapowiada! :)

Stella
02-04-2012, 12:18
Brawo dla pani z Almelle :)

farfallina_07
02-04-2012, 12:19
czyli myslicie ze warto kupic?

dankin-82
02-04-2012, 12:23
plus za uśmiech ;)



tylko ja wolę bardziej nasycone kolorki, ale ogólnie fajnie

ania
02-04-2012, 14:06
No no, całkiem fajne :) I zdjęcia ładne nareszcie :)

Kilerek_81
02-04-2012, 14:21
całkiem, całkiem te kolorki

Kreska
02-04-2012, 14:22
no no no!
nareszcie ładna chusta by aimelle!
i zdjęcia ładne :)
cena też przyzwoita!
chętnie poczytam opinie :)


jeszcze tylko wycofać z oferty te pościelowe by trzeba ;)

metis1
02-04-2012, 14:26
i zdjęcia ładne :)

No no, całkiem fajne :) I zdjęcia ładne nareszcie :)
O te zdjęcia z podlinkowanej stronki Wam chodzi? :wink:
Fakt, pani o bardzo smutnych oczach wreszcie się uśmiecha, ale to tło (stary kaloryfer) i w ogóle...:roll:

Ale chusta fajna, z zółtym wątkiem bym kupiła, choćby na hamak :D

annya
02-04-2012, 14:27
Wizualnie naprawdę ładna :thumbs up:.
Pozostaje jeszcze kwestia plastyczności... :bduh:

goshya
02-04-2012, 14:54
bardzo fajna:) szczególnie wątek fioletowy :)

livada
02-04-2012, 17:16
Hm, całkiem całkiem... Tylko czemu 4,6 to najkrótsza opcja? Trzeba by ciąć...

mi.
02-04-2012, 17:31
można kupić krótsze.
pytałam :)

ale się nie opłaca :(
za 3,6m 90 zeta + przesył.

livada
02-04-2012, 17:44
można kupić krótsze.
pytałam :)

ale się nie opłaca :(
za 3,6m 90 zeta + przesył.

O, dobrze wiedzieć... Przemyślę to ;-)

A czy się nie opłaca? Hm, z dłuższej mogę zrobić krótszą, ale nie utnę chyba tyle, żeby to sprzedać na kółkową i wyjść na swoje... Chyba żeby taką dwojeczkę na plecak z węzłem pod pupą zrobić ;-)

mi.
02-04-2012, 17:45
ja rozważam kupienie (X)XXL na kółkową i króciznę :whistle:

sheana
02-04-2012, 18:03
O, dobrze wiedzieć... Przemyślę to ;-)

A czy się nie opłaca? Hm, z dłuższej mogę zrobić krótszą, ale nie utnę chyba tyle, żeby to sprzedać na kółkową i wyjść na swoje... Chyba żeby taką dwojeczkę na plecak z węzłem pod pupą zrobić ;-)

Też myślałam o tym ;) Ale w sumie można ciachnąć i kawałek na torebki sprzedać, albo od razu uszyć :) O! W sumie fajne kolorki ta tęcza ma. A ktoś z Was nosił? Jaka ona w dotyku?

kachasek
02-04-2012, 18:09
całkiem całkiem :) ładne, podobają mi się :) a pani ma teraz swojego dzidziusia, a nie lalkę to i się uśmiecha:mrgreen:
mi kaloryfer nie przeszkadza, to nie jakaś super hiper droga sesja zdjęciowa mega drogich chust, tylko sesja chust dla tych, którzy chcą nosić, a nie tylko zdjęcia oglądać ;) mnie i takie zdjęcia przekonują, ważne, że widać chustę w akcji
chętnie bym kupiła, tylko gdzie ta kasa?

livada
02-04-2012, 18:31
mi kaloryfer nie przeszkadza, to nie jakaś super hiper droga sesja zdjęciowa mega drogich chust, tylko sesja chust dla tych, którzy chcą nosić, a nie tylko zdjęcia oglądać ;) mnie i takie zdjęcia przekonują, ważne, że widać chustę w akcji

Ej no, ale naprawdę chyba dało się znaleźć jakieś bardziej neutralne i mniej rozpraszające tło, bez dodatkowych kosztów, to mimo wszystko zdjęcia jakby firmowe i powinny być wizytówką;-)

kachasek
02-04-2012, 18:57
Ej no, ale naprawdę chyba dało się znaleźć jakieś bardziej neutralne i mniej rozpraszające tło, bez dodatkowych kosztów, to mimo wszystko zdjęcia jakby firmowe i powinny być wizytówką;-)

oj dobra dobra ;) wyboldowałam co nie co:lol:
ale chusty mimo to ciekawie wyglądają (chusty, nie zdjęcia;))

opolanka
02-04-2012, 19:52
Tez skojarzyły mi się z girasolami....taka amitola dla posiadaczy skromniejszego portfela....:ninja:
skusiłabym sie...czemu nie..ale mam swoja amitole :)

peluche
02-04-2012, 19:59
Ej no, ale naprawdę chyba dało się znaleźć jakieś bardziej neutralne i mniej rozpraszające tło, bez dodatkowych kosztów, to mimo wszystko zdjęcia jakby firmowe i powinny być wizytówką;-)
bez przesady. wole takie, przynajmniej jest ich duzo, mozna zobaczyc jak wygladaja w akcji, w roznych wiazaniach, a nie dwie parapetowe profesjonalne fotki i lymyt z nie wiadomo czego.

mi.
02-04-2012, 20:01
bez przesady. wole takie, przynajmniej jest ich duzo, mozna zobaczyc jak wygladaja w akcji, w roznych wiazaniach, a nie dwie parapetowe profesjonalne fotki i lymyt z nie wiadomo czego.
:thumbs up:
:lol:

Bonita
02-04-2012, 20:02
bez przesady. wole takie, przynajmniej jest ich duzo, mozna zobaczyc jak wygladaja w akcji, w roznych wiazaniach, a nie dwie parapetowe profesjonalne fotki i lymyt z nie wiadomo czego.
:lool:

livada
02-04-2012, 20:16
bez przesady. wole takie, przynajmniej jest ich duzo, mozna zobaczyc jak wygladaja w akcji, w roznych wiazaniach, a nie dwie parapetowe profesjonalne fotki i lymyt z nie wiadomo czego.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że pomiędzy tymi dwoma opcjami jest jeszcze całkiem dużo możliwości, niewymagających żadnych nakładów, tylko odrobinę dobrej woli? :ninja:

Choć z dwóch podanych przez Ciebie opcji też wolę fotki w akcji z kaloryferem :applause:

kachasek
02-04-2012, 20:17
aj i zapomniałam odnośnie tytułu, firma to ALMELLE :)
a jak te są takie jak azimi skośnokrzyżowe, to ja bym chciała :)

mamaani
02-04-2012, 21:35
ja też zwróciłam na nią uwagę, bardzo mi się podoba:thumbs up:

guzik
03-04-2012, 17:30
podoba mi się:)
zwłaszcza zółty i filoletowy wątek
:thumbs up:

Cobra
03-04-2012, 23:15
bardzo mi się podoba, chociaż inką zalatuje ;)

kachasek
04-04-2012, 00:08
chociaż inką zalatuje ;)

czyli na plus ;) inka w tańszej wersji ;)

mi.
04-04-2012, 00:27
czyli na plus ;) inka w tańszej wersji ;)
myślę, ze jednak jest spora różnica w nośności ;) i jakości...

Cobra
04-04-2012, 00:39
myślę, ze jednak jest spora różnica w nośności ;) i jakości...

no to mocno podejrzewam - raczej ciężko inke pokonać (ja na niej holowałam raz auto)

kachasek
04-04-2012, 00:56
myślę, ze jednak jest spora różnica w nośności ;) i jakości...

ja o wyglądzie ;)
o nośności to się nie wypowiem, bo nie miałam żadnej z nich ;)

buka
04-04-2012, 01:11
Tez skojarzyły mi się z girasolami....taka amitola dla posiadaczy skromniejszego portfela....:ninja:
skusiłabym sie...czemu nie..ale mam swoja amitole :)

O amitoli między innymi pomyślałam :D

Cobra
04-04-2012, 09:26
tak ma marginesie: firma nazywa się aLmelle przez el a nie przez i

metis1
04-04-2012, 09:29
... raczej ciężko inke pokonać (ja na niej holowałam raz auto)

:omg::szok:

O takim wykorzystaniu chusty jeszcze nie słyszłam! Brawo!:applause:

mi.
04-04-2012, 09:34
tak ma marginesie: forma nazywa się aLmelle przez el a nie przez i
forma na ciasto? :ninja:

Cobra
04-04-2012, 09:58
forma na ciasto? :ninja:

firma, juz edytuje - chyba mysle juz o ciescie światecznym a pisze z komórki

Karusek
04-04-2012, 10:09
no to mocno podejrzewam - raczej ciężko inke pokonać (ja na niej holowałam raz auto)

o takim wykorzystaniu nie słyszałam :mrgreen:, ale 20kg na plecach nosiła bez zarzutu! :thumbs up: To się chyba almelle nie uda póki co ;)

olka
04-04-2012, 10:11
Fajna!!! :)

kachasek
04-04-2012, 10:32
tak ma marginesie: firma nazywa się aLmelle przez el a nie przez i
toż pisałam już ;)

a jakby tak na testy almellę tęczową wziąć i kilka aut poholować? ;)

annya
19-04-2012, 22:18
No to w temacie teraz ja.
Mam ją - wizualnie śliczna (fiolet), gramatura przy 4.6 794gr. Odszyta starannie, bez uwag. W mojej ocenie metka na środku mogłaby być wszyta nieco wyżej. Wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się przy maluszku niż przy sporym klopsiku, ale moge się mylić. Niestety nie nosiłam (a korci), bo zwyczajnie jeszcze nie mogę. W najbliższą sobotę jestem przekonana, że jakaś bydgoska mama ją przetestuje i wtedy będzie można napisać więcej :thumbs up:.

Mayka1981
19-04-2012, 22:47
Niestety nie nosiłam (a korci), bo zwyczajnie jeszcze nie mogę. W najbliższą sobotę jestem przekonana, że jakaś bydgoska mama ją przetestuje i wtedy będzie można napisać więcej :thumbs up:.

I znów mi coś umknęło? :ninja:

Annya a zrobisz jakąś fotkę? Bo na aukcjach straszne rozświetlone te zdjęcia i takie bladziochy...

annya
19-04-2012, 22:49
Wypadek miałam 2 marca. Poszedł (stłuczenia+nadwyrężone mięśnie+naderwane przyczepy) mi w kilku miejscach kręgosłup.
Fota jutro.
Pierwsze skojarzenie-bukiet tulipanów girasola.

Mayka1981
19-04-2012, 22:56
Łoj, to współczuję... Zdrówka :)

Bukiet tulipanów to mnie się nawet widział... a krawędzie ma różne że tak dyskretnie dopytam?

kachasek
19-04-2012, 23:33
Annya wracaj szybko do zdrowia!
A po sobocie foki wczuć :-)

sakahet
21-04-2012, 20:53
Annya - i jak tam po spotkaniu dzisiejszym? możesz coś więcej napisać o tej chuście?

annya
21-04-2012, 21:21
Uwag kilka się nasuwa. Foty niestety brak, bo zapomniałam pstryknąć fotę, a chustę ma teraz bansza.
W mojej ocenie fajnie się sprawdzi tak do 10kg-potem może być ciężej. Kolorystycznie sympatyczna, ale jednak bukietowi ustępuje. Metka wszyta ciut za nisko-i wiem, że to będzie zmienione. Muszę jeszcze doskrobać do producenta, że niestety nie jest na środku.
Krawędzie w różnych kolorach.
Generalnie naprawdę sympatyczna.
Ps. Dzięki za życzenia!

Cobra
27-04-2012, 17:59
a ja jestem w szoku - dziś dotarł do mnie skraewek tej tęczy i niestety ale skusiłam sie na nią (udało się pożyczyc kasę na ten cel) - jest meeeega mięciusia!

kachasek
27-04-2012, 18:18
a ja jestem w szoku - dziś dotarł do mnie skraewek tej tęczy i niestety ale skusiłam sie na nią (udało się pożyczyc kasę na ten cel) - jest meeeega mięciusia!
a coś więcej?:mrgreen:

sakahet
27-04-2012, 20:27
a ja jestem w szoku - dziś dotarł do mnie skraewek tej tęczy i niestety ale skusiłam sie na nią (udało się pożyczyc kasę na ten cel) - jest meeeega mięciusia!


a coś więcej?:mrgreen:

podepnę się z pytaniem, bo też jestem ciekawa tej chusty

Cobra
28-04-2012, 15:40
no jedna z faniejszych, jaką miałam w ręku w ciągu ostatnich lat - przynajmniej ten scinek.

Mięciutka jak bardzo wysoko gatunkowa flanela, zwarta jak bebina, zupełnie niepodobna do dwóch pozostałych chust almelle.

Kolor trafił mi się na skrawku z wątkiem czerwonym. ładna jest ale kolor to rzecz gustu i o nim sie nie będę wypowiadać.

minimalnie śliska ale nie śliska... no nie wiem jak to napisać. Takie skrzyżowanie vatka z girasolem....

Kurczę, no inaczej się nie da jej opisać :mrgreen: tak jak poprzednie nie powalały, tak ta rozwaliła mnie zupełnie...:omg:

klocka chyba nie uniesie (sprawdzę jak przyjdzie moja) ale tak do 12 kg powinna byc bardzo fajna

Bonita
28-04-2012, 15:57
Cobra, to narobiłaś im reklamy... ;) Sama nie kupię, ale wiem co ewentualnie polecać, gdy ktoś będzie szukał czegoś taniego na początek :)

Cobra
28-04-2012, 16:02
reklama czy nie, jak coś jest fajne to piszę że takie jest. Na początek IMO bardzo dobry wybór, żeby nie zniechęcić a nie wydać majątku. Chociaż ja bym się jeszcze wahała miedzy tą a nową azimi - tamta jest jak stara natka (ale to po noszeniu przez jakis czas taka się robi).

Więcej będę mogła napisać jak ponoszę, teraz tylko tyle co mogłam wysądować z macania kawałka bazując na moim doswiadczeniu z chustami (szczególnie pasiakami)

kachasek
28-04-2012, 19:18
ponoś ponoś :) mnie azimi korci, a teraz jeszcze ta zielona... ale almelle też ładna, a jeszcze jak piszesz, że zbliżone... :ninja:

Cobra
28-04-2012, 22:06
no ja wlasnie po testach azimi jestem, wiec na swiezo mam porównanie

sakahet
09-05-2012, 00:56
reklama czy nie, jak coś jest fajne to piszę że takie jest. Na początek IMO bardzo dobry wybór, żeby nie zniechęcić a nie wydać majątku. Chociaż ja bym się jeszcze wahała miedzy tą a nową azimi - tamta jest jak stara natka (ale to po noszeniu przez jakis czas taka się robi).

Więcej będę mogła napisać jak ponoszę, teraz tylko tyle co mogłam wysądować z macania kawałka bazując na moim doswiadczeniu z chustami (szczególnie pasiakami)

Aga czy udało Ci się już ponosić w tęczy?
bo nie wiem czy polecać znajomym, którzy teraz szukają chust

Cobra
09-05-2012, 09:22
no widzisz, kompletnie wyleciało mi to z głowy, że miałam napisać coś więcej (na usprawiedliwienie mam fakt, iż od dwóch dni mam w domu Przedszkolaka i jeszcze nie umiem sobie z tym poradzić jak to jest być tak mniej potrzebną mamą :twisted:)

tak, nosiłyśmy się, nawet spróbowałam zrobić foty ale nie wyszło niestety (nie umiem tak wykręcić barku, żeby fotnąć plecak).

Nosiłam w plecaku prostym i z krzyżem. prosty - zawiązany celowo bardzo niedbale aby przetestować to jak mogą nosić potencjalne mamy mniej doświadczone, czuć było po jakichś 10 minutach (Pyza waży teraz prawie 12 kg). Chociaż, jeśli już miałabym być bardzo uczciwa, to poza Inką, Hokkaido i obrzydliwym :twisted: wełnianym Mossem raczej trudno spotkać chustę, która odejmie na tyle kilogramów, żeby nosić komfortowo 25-cio kg "malucha" :ninja:

Plecak z krzyżem zawiązany prawidłowo nie czuć było wcale mimo noszenia ponad pół godziny. Niestety na więcej mój Przedszkolak nie wyraził zgody :roll: bo miał inne, oczywiście ważniejsze sprawy na głowie :ninja: takie jak robienie bab w piaskownicy :mrgreen:

Chusta ekstremalnie mięciutka, średnio gruba, dobrze spleciona, niezbyt ciasno ale bez prześwitów. Sądzę, że drapana po utkaniu. Przędza fajna. Nie wiem jak będzie się zachowywać po kilku miesiącach bo mam ją od niedawna.

Ja mam tę z wątkiem czerwonym, o taką:

http://images10.fotosik.pl/1386/de0e9b80366ebd91med.jpg
(fota zapożyczona z aukcji Almelle na allegro)

i jest mega bardziej piękna niż na zdjęciach.

Myślałam o tej z wątkiem żółtym ale już mam kilka chust z jasnym wątkiem i chciałam coś z czerwieniami.

Reasumując: dla dziecka od 0 do 1 roku będzie cudna. Potem to już kwestia umiejętności dociągania chusty przez mamę.
Jednakże za tę cenę (120 zł za nówkę nieśmiganą 4,7m) to lepszej niestety nie znajdziesz w tej chwili.

I takie jest moje zdanie :mrgreen:

kachasek
09-05-2012, 09:49
no i klops... dałaś do myślenia ;) będzie intensywne acz szybkie myślenie:mrgreen:

sakahet
09-05-2012, 09:59
no widzisz, kompletnie wyleciało mi to z głowy, że miałam napisać coś więcej (na usprawiedliwienie mam fakt, iż od dwóch dni mam w domu Przedszkolaka i jeszcze nie umiem sobie z tym poradzić jak to jest być tak mniej potrzebną mamą :twisted:)

tak, nosiłyśmy się, nawet spróbowałam zrobić foty ale nie wyszło niestety (nie umiem tak wykręcić barku, żeby fotnąć plecak).

Nosiłam w plecaku prostym i z krzyżem. prosty - zawiązany celowo bardzo niedbale aby przetestować to jak mogą nosić potencjalne mamy mniej doświadczone, czuć było po jakichś 10 minutach (Pyza waży teraz prawie 12 kg). Chociaż, jeśli już miałabym być bardzo uczciwa, to poza Inką, Hokkaido i obrzydliwym :twisted: wełnianym Mossem raczej trudno spotkać chustę, która odejmie na tyle kilogramów, żeby nosić komfortowo 25-cio kg "malucha" :ninja:

Plecak z krzyżem zawiązany prawidłowo nie czuć było wcale mimo noszenia ponad pół godziny. Niestety na więcej mój Przedszkolak nie wyraził zgody :roll: bo miał inne, oczywiście ważniejsze sprawy na głowie :ninja: takie jak robienie bab w piaskownicy :mrgreen:

Chusta ekstremalnie mięciutka, średnio gruba, dobrze spleciona, niezbyt ciasno ale bez prześwitów. Sądzę, że drapana po utkaniu. Przędza fajna. Nie wiem jak będzie się zachowywać po kilku miesiącach bo mam ją od niedawna.

Ja mam tę z wątkiem czerwonym, o taką:

http://images10.fotosik.pl/1386/de0e9b80366ebd91med.jpg
(fota zapożyczona z aukcji Almelle na allegro)

i jest mega bardziej piękna niż na zdjęciach.

Myślałam o tej z wątkiem żółtym ale już mam kilka chust z jasnym wątkiem i chciałam coś z czerwieniami.

Reasumując: dla dziecka od 0 do 1 roku będzie cudna. Potem to już kwestia umiejętności dociągania chusty przez mamę.
Jednakże za tę cenę (120 zł za nówkę nieśmiganą 4,7m) to lepszej niestety nie znajdziesz w tej chwili.

I takie jest moje zdanie :mrgreen:

dziękuję za opinię; czyli z czystym sumieniem mogę ją polecić koleżance, może kolory jej podpasują- szczególnie, że teraz chusta jest na all w promocji

Cobra
09-05-2012, 10:21
dziękuję za opinię; czyli z czystym sumieniem mogę ją polecić koleżance, może kolory jej podpasują- szczególnie, że teraz chusta jest na all w promocji

tak, sądzę, że możesz jak najbardziej. Z tanich chust sk polskiej produkcji raczej nie ma dużego wyboru. Miałam na testach azimi i ona nówka (były dołączone próbki innych wątków) była paskudna ale sama chusta po noszeniu przez kilka osób była bardzo fajna, jak stara natka. Ta tęcza almelle od razu jest "mięciusia jak kaczusia" i do tego nieźle nosi.

acha, moja tęcza ma długość 3,6 więc w kieszonkę nie zawiązałam z przyczyn technicznych :ninja:

ovejablanca
09-05-2012, 10:23
z fioletowym wątkiem - baaardzo ładna!
a jaka cena