PDA

Zobacz pełną wersję : kieszonki CollaBaby



bansza
01-04-2012, 21:45
Dziś na Allegro odkryłam nowe kieszonki. Po metce przypuszczam, że Chinki. Ale nietypowe, bo od pupy włókno bambusowe z węglem aktywnym. Próbował ktoś może?

ewaibartek
01-04-2012, 21:55
ciekawie wygląda środek

farfallina_07
01-04-2012, 22:00
ciekawie wygląda środek

to ten sam material co np w tych wkladach tutaj:http://allegro.pl/wkladki-bambusowo-weglowe-pieluszki-wielorazowe-i2247203067.html

bansza
01-04-2012, 22:29
no właśnie, ale czy to dobre w pieluszce od pupy? troszkę mam wątpliwości i zastanawia mnie jakość wykonania pieluszki...

farfallina_07
01-04-2012, 22:43
no właśnie, ale czy to dobre w pieluszce od pupy? troszkę mam wątpliwości i zastanawia mnie jakość wykonania pieluszki...

Coolababy sa ladnie obszyte,mam jedna ale z mikropolarem od srodka.Z tego co mi kiedys Chinka tlumaczyla jak ci od babyland/papoose zaczeli produkowac z tym materialem to jakoby jest mikropolar z dodatkiem wegla drzewnego-jakos to tak sprytnie sprasowane ma byc.A z tych wlasciwosci to ze odprowadza niby wilgoc jak zwykly mikropolar a zarazem ma te cechy tkaniny bambusowej -tak mi tlumaczyla dziewczyna,ale ile w tym prawdy to nie wiem,bo nie uzywalam:)Troche myslalam nad tym jakis rok temu,ale niedawalo mi spokoju to ze jesli jest po czesci jak mikropolar i odprowadza wilgoc to nie moze byc tkanina bambusowa,ktora przeciez ta wilgoc magazynuje;)

bansza
01-04-2012, 22:48
no własnie, sporo sprzeczności w tym jest :/

borussia
01-04-2012, 22:55
a to nie chodzi przypadkiem o to że ten dodatek węgla drzewnego ma działać antybakteryjnie i przez to jest podobny do bambusa?:omg:

libra
15-04-2012, 23:29
Właśnie się zastanawiam, tam stoi że to bambus, który świetnie chłonie. I odprowadza wilgoc:omg: To dopiero kuriozum:hmm:

ewaibartek
07-05-2012, 14:31
widziałyscie jakie ładne wzorki? http://allegro.pl/markowe-pieluszki-coolababy-bambus-wegiel-wzory-i2312600766.html

guzik
08-05-2012, 00:18
wzory są rzeczywiście bardzo ładne:)

spinek
07-06-2012, 15:30
wzorki rzeczywiscie ladniusie:D wygladaja duzo bardziej "markowo" niz inne chinki;) mnie tez zastanawiają, może ktos testowal?:ninja:

reniuszek
08-06-2012, 23:52
kieszonki sa tajlandzkie , wygladem przypominaja totsy. co do wykonania sa swietnie uszyte, nie obciskaja z tylu pupki. wegiel drzewny jest jako dodatek ktory dziala antyalergicznie, antybakteryjnie ( nie znam szczegolow tylko to ) bambus trzyma wilgoc. kieszonki sa szerokie, wiec wklady ladnie sie ukladaja, na plasko - nie falduja sie, jest to super bo szybko mozna wlozyc wklad, bez bawienia sie w ukladanie go. jak dla mnie bardzo fajne pod wzgldem jakosciowym i funkcjonalnym, testowalam na moim malym grubciu maksiu ponad 6kg - ma duzy brzuszek i grubiutkie nozki , ktore pozostaly z mini mini minimalnymi sladami odcisniecia. poza tym sa naprawde mile w dotyku material przylegajacy do pupy i oplatajacy cialko wydaje mi sie ze daje poczucie duzego komfortu a co najwazniejsze nic nie przecieka !

spinek
09-06-2012, 23:17
kieszonki sa tajlandzkie , wygladem przypominaja totsy. co do wykonania sa swietnie uszyte, nie obciskaja z tylu pupki. wegiel drzewny jest jako dodatek ktory dziala antyalergicznie, antybakteryjnie ( nie znam szczegolow tylko to ) bambus trzyma wilgoc. kieszonki sa szerokie, wiec wklady ladnie sie ukladaja, na plasko - nie falduja sie, jest to super bo szybko mozna wlozyc wklad, bez bawienia sie w ukladanie go. jak dla mnie bardzo fajne pod wzgldem jakosciowym i funkcjonalnym, testowalam na moim malym grubciu maksiu ponad 6kg - ma duzy brzuszek i grubiutkie nozki , ktore pozostaly z mini mini minimalnymi sladami odcisniecia. poza tym sa naprawde mile w dotyku material przylegajacy do pupy i oplatajacy cialko wydaje mi sie ze daje poczucie duzego komfortu a co najwazniejsze nic nie przecieka !

super, dzieki za info:) ktos jeszcze testował?
korca mnie, jakko jedyne "chinki",,,, choć to "tajlandki";), mimo, że ostatnio raczej na wąskie w kroczku uderzamy

reniuszek
22-06-2012, 21:43
ladnie sie dopasowuja . po dluzszym czasie testowania stwierdzam ze jakosciowo sa lepsze od nappi me . bardzo dlugo trzymaja wilgoc na wkladzie, polarek jest suchy nawet przez kilka godzin i przy wyjeciu ociekajacego wrecz wkladu keiszonka pozostawala sucha. kieszonki wzorkowe i jednolite roznia sie. jednolite maja dodatkowe sciagacze od wewnatrz ktore zapobiegaja wyciekaniu, wzorkowe sa bez sciagaczy za to maja malenkie skrzydelka przy nozkach.
przez dluzszy czas uzywalam nappime - bardzo szybko polarek nabieral wilgoci i kieszonke trzeba bylo raz dwa wymieniac....z reka na sercu stwierdza ze coola sa stokroc lepsze pod tym wzgledem. zobaczymy jak z trwaloscia !

ewaibartek
02-07-2012, 13:20
i jak własnie dostałam swoja,jeszcze mała nie nosiła
pieluszka na dluuuuugo starczy bo nawet max zapieta w kroku jest spora,wg mnie od 5 kg,gumki przy udkach nie obciskajace raczej beda,fajne te zakladki, na pleckach plasko,lezaki będą sie cieszyły z takiej pieluszki, PUL mieciutki,delikatny, od srodka ten bambus tez bardzo fajny,przypomina bardzo mikrofibre,no ale na metce,ze bambus i cos tam :)
wkład mikrofibrowy w komplecie grubość standard
ogólnie pieluszka naprawde godna polecenia i tylko 35 zł :)
ja am wzór czarna z maciupkimi gwaiazdkami

reniuszek
04-07-2012, 17:58
jednokolorowe po wielokrotnym praniu ( prane w temp 40st. plus nappy fresh orzechy piorace i 2 krople lawendy nie wirowane ) przeciekaja ... jeden siur i z pieluszki leje sie :( wklady prane podobnie tylko w wirowaniem a juz w jednym dziura ;/

Koire
07-07-2012, 17:10
Posiadam te kieszonki jak i inne, mam już drugie dziecko na wielo i powiem szczerze, że tak się dzieje i w pieluchach za powiedzmy, 70 PLnów ;-) Ja zmieniam po jednym siku, od bambusa, po konopie na Pulu kończąc, ale kiedyś było inaczej...

Jedyne co mi kiedyś nie przemakało w stronę PULa to Wonderosy, ale one miały wkładkę profilowaną, nie prostokontną a w kształcie pod skrzydełka. I tu IMO tkwi problem. Jak wkładka się zmarszczy to po sprawie, w każdej PULastej.

A te kieszonki, jeżeli chodzi o opinie, mają najfajniej zrobione gumki przy nóżkach, zaraz po otulaczach IV i Nature Babies.

reniuszek
09-07-2012, 19:12
Gosia ja rowniez kieszonke po jednym siku wrzucam do waderka, aczkolwiek zauwazylam ze tylko przy monokolorze jest niesamowicie wielki przeciek... nie wiem z czego to wynika , ale bardzo szkoda, bo przy pierwszych razach jak wyciagalam cieknaca siku wkladke mikrofibrowa kieszonka pulkowa i bambusek byly suchutkie ... hmmmm ?

Koire
09-07-2012, 21:02
Bo te wzorkowe są szersze, a w monokolorze wilgoć szybciej rozchodzi się w stronę szwów i tam przecieka.

A ten rodzaj PULa jest bardzo podobny do BumGeniusów wersja V2, w których moja córa miała właśnie przecieki.

Jak to się mówi; 100% nieprzemakalnosci dają tylko kalosze ;)

PS - mam taką jedą kieszonkę z pulo/bawełna, ta to dopiero cieknie...

reniuszek
10-07-2012, 07:50
Gosiu z tymze mam poza colla szereg innych kieszonek ...np babylandu, w ktorych przeciekow nie ma. nie wspomne o otulaczach małe me i flipie - ani razu ie zarejestrowalam przecieku, a tetra w srodku byla naprawde nasiaknieta. uwazam na tej podstawie ze z kieszonkami coola jestjednak cos nie tak . fakt monokolor jest wezszy ale ma niby gumeczki. no ale nic . tak jak napisalam przy pierwszym uzytkowaniu przeciekow nie bylo w ogole ... dopiero po dluzszym czasie zaczely przeciekac paskudnie ;/

Koire
11-07-2012, 11:12
Hmmm, dlatego uważam, że od wszelkich kieszonek, lepsze są formowanki :-)

reniuszek
11-07-2012, 11:48
i wlasnie tez sie przerzucilam na formowanki w otulaczach - tyle to fajne , ze formowanke mozna z powodzeniem samemu uszyc z tego co sie tam ma w domu :) i sio - bo praktyczne .

a nie powiem bo wzorkowe coola sa nie do zdarcia hmm :)

egla30
11-07-2012, 12:30
Jakieś 3 tygodnie temu kupiłam na allegro 2 sztuki tych kieszonek (białą w niebieskie kropki i białą w czarne gałązki i różowe coś tam) i powiem tak:
- wkładki są bardzo mało chłonne, mam porównanie z chinkami, Happy Flute, Charlie Banana i Bumgenius (z tymi ostatnimi nic nie może się równać)
- napy słabej jakości (jeden od początku nie łapie a jest w bardzo istotnym miejscu bo przy pachwinie redukujący wysokość)
- materiał i uszycie kieszonki - bardzo przyjemne, nie powiem :-)
Używam okazjonalnie, w ostatniej kolejności po Bumgenius, Flipie i ChB (chinek żadnych już nie posiadam) ale tylko z dodatkowym wkładem bambusowym bo inaczej leje się z nich po bokach...

ewula
03-11-2012, 22:25
Nie polecam!
Miałam trzy kolorowe i od początku były z nimi problemy. Ciekną przy nóżkach, jak próbowałam zwężać przy udkach, to górą.
Niestety wyrzucone pieniądze...