PDA

Zobacz pełną wersję : jaka pielucha na niezagojony pępek?



La Loba
16-01-2008, 17:33
a jakie pieluchy polecacie dla noworodka na niezagojony pępek? czy pieluchy składane z otulaczem (imse vimse) będą dobre?

Agnen
16-01-2008, 18:12
Powinny być OK tylko nie zapinaj za mocno. w ogóle to się za bardzo tym pępkiem nie przejmuj. A ogóle w niczym nie musisz wycinać dziur, wystarczy smarować gencjaną czy czymtam smarujesz, jak już naprawdę przeoczysz jakieś wielkie siku i pępek rozmięknie (u mnie tak się zdarzyło) to i tak po wysuszeniu i posmarowaniu zaschnie znowu.
Pewnie dopiero urodziłaś więc GRATULACJE!!!! 8))

fumiko
17-01-2008, 00:31
A może tetra i pas sumo tak na początek? Od razu będziesz widzieć, kiedy zrobi siusiu, a skórka na pupie i pępuszek oddychają. Ja jestem od ponad miesiąca na tetrze z sumo i nie wyobrażam sobie inaczej, super zabawa i rozwiązanie dla malucha, który szybciutko zacznie komunikować, że ma mokro, a potem można szybko przejść na bezpieluchowe:)

La Loba
17-01-2008, 11:26
Urodzić mam w marcu, ale juz sie przejmuję. :-)

A pas sumo, to się sobie samej robi z kawałka elastycznego materiału?
Np. z obciętej nogawki legginsów?

Anna Nogajska
17-01-2008, 21:22
no to masz beatko jeszcze troche czasu :lol: i to dobrze. sumo mozna zrobic odcinajac od rajstop gume z kawalkiem materialu. zdjecie sumo znajdzeisz w przyklejonym watku: co potrzeba do bezpieluchowego. jest ono uszyte z polerku, w srodku gumka. ja polecalabym tez wysokie majtki welniane, swietnie chronia okolice pepka i maluszkowi jest cieplo. fumiko ma jednak racje: najlepiej obserwuje sie w wersji pieluszka, sumo i getry. a jeszcze lepiej w ogole bez pieluszki, np. przez godzinke dziennie.