PDA

Zobacz pełną wersję : prefoldy kikko



eciapecia
27-03-2012, 15:14
Mam nadzieje, że nie powielam tematu, ale sprawdziłam w wyszukiwarce i nie znalazłam. Czy macie doświadczenie z tymi prefoldami? Chodzi mi zwłaszcza o niebielone (swoją drogą, czym się różnią od bielonych? Bo jest różnica w cenie - czy to wynika z chłonności czy rozmiaru?).

Chciałabym je używać z flipem, teraz mamy tetrę i nie wiem, czy przy niej pozostać, skoro się sprawdza, czy może te prefoldy bedą jeszcze lepsze. Dziecko na 19 mcy, więc sik konkretny.

Czy te prefoldy nie zrobią o wiele większej pupy niż tetra? Wychodzi mi, że złożony prefold ma identyczny rozmiar w cm jak tetra poskładana dwa razy wzdłuż i potem raz na pół - ale tetra ma wtedy 8 warstw a prefold 16.

Wielkie dzięki za pomoc!

Agis
27-03-2012, 21:49
Mam prefoldy Kikko bielone ( niebielone różnią się tym chyba że są w naturalnym kremowym kolorze i nie są bielone chlorem czy czym tam bielą Kikko).
Kupiłam ten mniejszy rozmiar, na długość, po złożeniu 40cm. Powiem tak, jeśli masz lepszą tetrę to te prefoldy jakoś bardziej chłonne nie są. Używałam je z Flipem, wiekszej pupy nie robią, po złożeniu jest cieniej w porównaniu ze złożoną w prostokąt grubą tetrą 80x80.
Są za to sztywniejsze, po praniu trzeba je poszarpać żeby zmiękły. Teraz używam ich głównie do gatek wełnianych lub w otulaczach polarkowych bo nie rolują się z przodu jak tetra.
Bardzo chłonne za to są prefoldy econobum, ale też są grubsze, u mnie taki daje rade w nocy.

eciapecia
29-03-2012, 23:14
Dzięki Agis! Pomogłaś mi bardzo, bo pozostanę przy tetrze w takim razie. Nie chce mi się inwestować, bo odpieluchowanie już mam nadzieję bliżej niż dalej :)

mamuśka
25-06-2013, 22:31
Nie znalazłam wątku (aż dziwne http://chusty.info/forum/images/smilies/rolleyes.png ) o rewelacyjnych prefoldach Kikko, więc zakładam temat. Nie wiem czy tylko mi się wydaje ale to te same prefoldy co Ecopi. Te same wymiary, te same kolory obszyć, te same zalecenia wiekowe dla poszczególnych rozmiarów, te same ceny - chyba za dużo podobieństw http://chusty.info/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif http://chusty.info/forum/images/smilies/rolleyes.png
Chyba Pieluszkarnia kupowała od Kikko prefoldy i sprzedawała pod nazwą Ecopi. (jakieś 3 lata temu). Teraz w Pieluszkarni widnieją już także pod nazwą Kikko.

Ale co do samych prefoldów:
są świetne, chłonne (chociaż wiadomo, że cudów nie ma, w końcu to tylko bawełna), 4 rozmiary (kolory obszyć: żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony), ładnie się układają w otulaczu (a mniejsze rozmiary w kieszonkach). Miękkie, nawet po kilku praniach, no i oczywiście przystępne cenowo.

Co ważne Kikko ma w ofercie prefoldy:

- bielone ekologicznie tlenem (śliczne, bialutkie)
- i opcję niebieloną (brzydsze - takie bure, po praniach wyglądają trochę jak ścierka http://chusty.info/forum/images/smilies/icon_biggrin.gif ale bardziej naturalne, wg mnie chyba trochę bardziej miękkie niż białe).

Przystępne ceny na stronie producenta, jednak zamówienie detaliczne musi być za co najmniej 180zł., :mad więc może się opłacać gdy kupuje się więcej produktów. Ja kupowałam na raz: tetrę, bambusy i sporo prefoldów białych więc wyszło ok. Generalnie w polskich sklepach internetowych ceny są zbliżone, ale cena białych prefoldów - nie wiem czemu akurat tych, jest o 30% wyższa niż w sklepie Kikko) :roll:

Losanna
26-06-2013, 21:15
Ja też mam te prefoldy i też jestem bardzo zadowolona. Są chłonne, szybko schną, dobrze się spiera plamy i można je gotować. A dodatkowo nie trzeba bawić się w skladanie jak tetrę.
Trochę się kurczą po praniu (ok. 3 cm na każdym boku), więc trzeba wziąć poprawkę na ten fakt w czasie kupowania.
Po praniu trochę sztywnieją, ale wystarczy pomerchać odpowiednio i już są jak nowe ;)
I pasują do większości kieszonek idealnie.
Generalnie bardzo polecam.

Kasia.234
26-06-2013, 21:31
http://chusty.info/forum/showthread.php/76767-prefoldy-kikko?highlight=kikko

:)

mamuśka
26-06-2013, 22:24
:hide: nie zauważyłam tego wątku. Może da się połączyć? :oops:

mamuśka
30-06-2013, 16:24
Czy ktoś ma długotrwałe (tzn. przynajmniej kilka miesięcy) doświadczenie w używaniu prefoldów Kikko niebielonych? :confused:

Chcę kupić większą ilość kolejnego rozmiaru - mały rośnie jak na drożdżach ;-) i nie wiem czy wziąć bielone czy niebielone.

Bielone są ślicznie - śnieżnobiała bawełna z tymi kolorowymi obszyciami wygląda słodko, jednak niebielone są mięciutkie, dużo przyjemniejsze po praniach - ale ja używam ich stosunkowo krótko i ciekawi mnie czy właśnie po dłuższym czasie twardnieją. :confused:

Losanna
30-06-2013, 21:20
Ja używam od 8 miesięcy, zarówno białych, jak i niebielonych i jestem z obydwu bardzo zadowolona.
Nie zauważam jakichś różnic w twardnieniu pomiędzy tymi dwoma rodzajami - oba sztywnieją podobnie po wyschnięciu. Aczkolwiek wystarczy porządnie je pougniatać i znowu są miękkie. Podobnie jak z wkładami bambusowymi.

Generalnie dla mnie to jedne z najlepszych wkładów, z jakimi miałam do czynienia. A cena jest bardzo zachęcająca.

mamuśka
30-06-2013, 21:38
Ja używam od 8 miesięcy, zarówno białych, jak i niebielonych i jestem z obydwu bardzo zadowolona.
Nie zauważam jakichś różnic w twardnieniu pomiędzy tymi dwoma rodzajami - oba sztywnieją podobnie po wyschnięciu. Aczkolwiek wystarczy porządnie je pougniatać i znowu są miękkie. Podobnie jak z wkładami bambusowymi.

Generalnie dla mnie to jedne z najlepszych wkładów, z jakimi miałam do czynienia. A cena jest bardzo zachęcająca.

Dzięki za odpowiedź. :-)

Ewis
01-04-2015, 09:28
Witajcie, może ktoś się wypowie nt. tych prefoldów z jakimi otulaczami je używacie?
Zamówiłam 6szt. newborn i pasują mi do otulacza kokosi nb. Rozmiar infant pasuje mi do otulaczy bambino mio ( wąskie śa w kroku). Widzę, że do otulaczy Kokosi S i Milovia S ją wąskie i takie pytanie bo malutka jeszcze w brzuszku - wkład nie może być węższy za bardzo od otulacza bo będę miała przecieki?

marjen
01-04-2015, 11:14
moim zdaniem to są bardzo dobre prefoldy, ja bardzo lubię kikko. są chłonne, miłe. Jedyny problem jest taki, że newborn starczy Ci na krótko :)
to są standardowe prefoldy i pasują do większości otulaczy :) ja używałam z bambino mio, potem z boboliderem, z tots botsem, z imsevimse, maleme i z wszytskimi było dobrze

Ewis
01-04-2015, 11:42
Dziękuję za odpowiedź


moim zdaniem to są bardzo dobre prefoldy, ja bardzo lubię kikko. są chłonne, miłe. Jedyny problem jest taki, że newborn starczy Ci na krótko :)
to są standardowe prefoldy i pasują do większości otulaczy :) ja używałam z bambino mio, potem z boboliderem, z tots botsem, z imsevimse, maleme i z wszytskimi było dobrze

kura
01-04-2015, 11:59
mi się wydaje, że one jednak są gorsze od ecopi - niektóre dziwnie mi się pomarszczyły po praniu, a od tarcia przy zapieraniu jakby trochę się porozchodziły. Ale ogólnie też nie narzekam.

Ewis
01-04-2015, 12:02
aha, a z jakimi otulaczami je używasz lub używałaś?

kura
01-04-2015, 13:12
te z żółtym obszyciem z imse vimse (rozm. do 6 kg), milovia (do 7 kg) i małeme OS

kura
01-04-2015, 13:17
infant używałam z nappi me, grovia i flipami OS

a, i ja newborn używałam przy pierwszym dziecku chyba aż do 4-5 mies, wymiennie z infant - taki mały osobnik mi się trafił

gosiamy
01-04-2015, 13:26
Nie wiem, czy można takiej "reklamy" użyć, ale prefoldy Kikko są w bardzo dobrej cenie tutaj: https://www.mall.pl/pieluchy-materialowe/kikko-pieluchy-bawelniane-newbor
:)