PDA

Zobacz pełną wersję : ałć boli!



szubitsu88
25-03-2012, 00:35
Dziewczyny
mam pytanie... Jakis tydzien temu kupilam sobie ergo tula, oczywiscie jestem zachwycona i prze szczesliwa z posiadania, ale po noszeniu malego strasznie boli mnie kregoslup, tzn. odc. ledzwiowy.
Nie wiem czy to moja wina? Moze jakos za wysoko/ za nisko zapinam, czy moze to przez moja drobna budowe i 10 kilowego klocka?
Aha i dodam, ze to jest naprawde krotkie noszenie, do sklepu na 10 min. i na ramionach nie odczuwam ciezaru, tylko wlasnie krzyz, biodra.

Bede wdzieczna za pomoc

Padthai
25-03-2012, 00:54
zdjecia prosze, bo na sucho to rudno cos powiedziec

aliona
25-03-2012, 02:28
być może dzieć siedzi Ci za nisko i opiera się właśnie na odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

ja nie jestem za pan brat z nosidłami ale czasem tak mam jak za nisko umiejscowię sobie dziecko w chuście. wtedy jakoś tak nienaturalnie wyginam kręgosłup bo dziecko opiera mi sie na tak zwanym "krzyżu" a na ramionach ciężaru nie czuję.
dodam, że drobna jestem bardzo (157 cm)

tak sobie kombinuję, zwłaszcza, że piszesz, że to już po 10 minutach. stawiam na to, że położenie dziecka wymusza na Twoim ciele nieprawidłową postawę.

zdjęcia rzeczywiście by się przydały.

Wiewiórka
25-03-2012, 08:07
a pasy naramienne masz dociągnięte na maxa? Trzeba pamiętać o tym by kolanka były wyżej od pupy

ola23
25-03-2012, 18:24
Dziewczyny, wlasnie tez mialam o to pytac. Ergo Tuli, po kilku minutach noszenia odcinek ledzwiowy strasznie boli. Pasy dociagniete i kolanka wyzej pupy sa.

panthera
25-03-2012, 18:31
ja tak miałam, gdy Maciek skończył 1,5 roku a ja zakładałam go z przodu. na plecach było ok, a z przodu bolały biodra, czasem krzyż.
chyba faktycznie od spinania zbyt nisko pasa biodrowego. Maciek wysoki, zasłaniał mi widok, więc zapinałam nisko na biodrach, z kolei jak nosiłam na plecach pas biodrowy był duzo wyżej bo w tali.i wtedy cięzar rozkładał się duzo lepiej.

Luna
25-03-2012, 21:24
a nosisz z przodu, czy z tyłu? Bo przy drobnej budowie lepiej jest wrzucać dziecko na plecy. Ja odczuwam ogromną różnicę i ulgę, a Nadia może bez problemu oglądać świat :backcarry:

mi.
25-03-2012, 21:25
gdzieś coś kompensujesz :(

szubitsu88
25-03-2012, 23:29
Dzięki za odpowiedzi, jutro zrobię jakieś foto i wrzucę.... a o tych kolankach to nie widziałam... wydaje mi się że mały siedzi dosyć wysoko, aha i noszę go z przodu.

Liv
25-03-2012, 23:37
ja tak miewałam, jak za nisko zapięłam pas biodrowy. przy mojej budowie ciała pas musiał zapięty nie na lędźwiach, tylko w samej talii, być może tak samo jest u Ciebie

szubitsu88
25-03-2012, 23:38
tak sobie kombinuję, zwłaszcza, że piszesz, że to już po 10 minutach. stawiam na to, że położenie dziecka wymusza na Twoim ciele nieprawidłową postawę.

Tak mi się też właśnie coś wydaje, że jakoś dziwnie idę...