PDA

Zobacz pełną wersję : Chustowe ABC proszę o pomoc



Beruszka
06-03-2012, 17:57
To prośba do bardziej zamotanych mam niż ja. Chodzi mianowicie o to że zdarza mi się prowadzić raz na jakiś czas wyklad o chustonoszeniu. Wykład to może za dużo powiedziane, po prostu zaprzyjaźniona położna która organizuje spotkania dla swoich podopiecznych raz na jakiś czas, ze względu na fakt iż jestem chyba jedyną nosicielką jaka zna, zaprasza mnie żebym opowiedziała co nieco o chustach gdyż jest ich wielką fanką. Stąd moje pytanie: czy jest coś co mogłabym dodać lub coś ważnego o czym zapominam a warto byłoby o tym wspomnieć Moje opowiadanie zwykle wygląda następująco:
1. najpierw o zaletach noszenia i tu ,prawidłowa postawa(nóżki, kręgosłup), wspomaganie rozwoju układu nerwowego i rozwoju psychospołecznego, bliskość emocjonalna i fizyczna, mniej płaczu
2. plusy dla mamy wolne ręce ;), równo rozłożony ciężar, możliwość załatwienia spraw urzędowych itp.,
3. o wyższości chusty nad wisiadłem
4. rodzaje chust i nosideł
5. na koniec kilka wiązań
czasami staram się przemycić coś o pieluszkach

czekam na konstruktywną krytykę

dankin-82
06-03-2012, 18:03
zaopatrzyc się warto w książki, instrukcje do motania

możesz sama stworzyc własne ulotki ;)

Beruszka
06-03-2012, 18:18
instrukcję noszę ze sobą z natki, za jakiś czas będę miała didkową, a do czego warto sięgnąć jeśli chodzi o literaturę?

dankin-82
06-03-2012, 18:19
np Noś swoje dziecko

serie Rodzicielstwo bliskości Claude Didierjean-Jouveau

i wogóle z forumowej biblio możesz wybrac ciekawe pozycje ;)



http://chusty.info/forum/showthread.php?t=15766

Behemot
06-03-2012, 18:37
- mniej płaczu z powodu kolek bo nosząc masuje się brzuszek
- może napomknąć o niedorozwoju bioderek,że noszenie wspomaga "rehabilitację"
- jak mówisz o pozycjach wspominasz o absolutnym nie noszeniu przodem do świata?

Mayka1981
06-03-2012, 21:16
Witaj - trochę jakbym czytała o sobie ;)

Plan pogadanko-prezentacji dla mnie ok - tylko jeszcze napisz ile to jest tych "kilka wiązań" i jakie ;)

Ja jeszcze oprócz instrukcji różnych (warto dodać, że są lepsze i gorsze tudzież w internecie - są bardzo różne jakościowo...) zabierałam ulotki wydrukowane ze stron Klubu Kangura (http://klubkangura.com.pl/witamy/materialy) , kalendarz ze zdjęciami chustowymi no i chusty puszczam w obieg w czasie mówienia żaby sobie pomacać można było.

Warto powiedzieć gdzie można znaleźć dodatkowe info, gdzie i jaką chustę kupić (tak z grubsza oczywiście cechy "dobrej chusty") i koniecznie że w razie problemów zdrowotnych najpierw zielone światło od lekarza/fizjoterapeuty, może info o tym że cały świat nosi, że w Polsce była tradycja noszenia i jak się popyta babcie to może i co opowiedzą...

Edit -aaa! o innych zastosowaniach chusty - do osłonięcia się od gapiów w czasie karmienia, kocyk, zasłonka samochodowa, hamak etc etc...

A myślałaś nad zrobieniem kursu na doradcę?

saskia
06-03-2012, 22:04
Warto powiedzieć gdzie można znaleźć dodatkowe info, gdzie i jaką chustę kupić (tak z grubsza oczywiście cechy "dobrej chusty")

O tym koniecznie, zbyt dużo pościelówek na rynku, rodzic kupuje, a potem mówi, że mu niewygodnie i że do bani ta cała chusta.

A ogólnie, jeśli chodzi o informacje, to fajnie mi się czytało instrukcję do Babylonii, jak chcesz, to Ci wyślę na maila, bo mam w pdf.

Beruszka
07-03-2012, 21:37
ile to jest tych "kilka wiązań" i jakie ;)



Warto powiedzieć gdzie można znaleźć dodatkowe info, gdzie i jaką chustę kupić


No więc zwykle pokazuję kieszonkę i 2x, ostatnio też prosty plecak bo mamom się zdaje że do zamotania dziecka na plecy potrzebna jest siedmioosobowa grupa wsparcia:ninja:
a co do chust to biorę ze sobą kilka i wymieniam bardziej znanych producentów

sakahet
07-03-2012, 22:08
No więc zwykle pokazuję kieszonkę i 2x, ostatnio też prosty plecak bo mamom się zdaje że do zamotania dziecka na plecy potrzebna jest siedmioosobowa grupa wsparcia:ninja:
a co do chust to biorę ze sobą kilka i wymieniam bardziej znanych producentów

na szkole rodzenia wolałabym pokazać kangurka i kieszonkę zamiast 2x;
a ile masz czasu na taką prezentację? bo ja mam mieć za jakiś miesiąc prezentację w Sz.R. i nie wiem ile mi się zmieści w określonym czasie

czarna_zaba
07-03-2012, 22:14
Zaczynamy od zdjęć z rzutnika z wątku o chustach świata, potem o zaletach noszenia (płacz, kolki, wspieranie rozwoju społecznego i fizycznego-stymulacja błędnika) zdjecia róznych wiazań, w czy można a w czym absolutie nie powinno sie nosici pozycja prawidłowa a potem częśc praktyczna - nauka kieszonki

Beruszka
09-03-2012, 18:30
a ile masz czasu na taką prezentację?

zajmuje mi to zwykle ok 40 min.