PDA

Zobacz pełną wersję : WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<



Strony : [1] 2 3

Meta
02-03-2012, 09:44
Jak w temacie: tutaj można prosić o radę w wyborze chusty.
Każdy z nas był kiedyś niedoświadczony i nie orientował się, co dla niego dobre, a co niekoniecznie.
Pytajcie, a dobre (cierpliwe) dusze zapewne odpowiedzą :ninja:

Wszelkie nowe tematy w stylu "jestem tu nowa, ratunku, nie wiem którą chustę wybrać" będą od tej pory przenoszone do TEGO wątku

szubitsu88
08-03-2012, 00:58
Zgodnie z tematem ;)
Hop-hop jestem tu nowa i szukam pomocy u dobrych i cierpliwych duszyczek :):)
Przymierzam się do zakupu ergonomika, ale nie mam pojęcia na co się zdecydować... Dodam, że jestem bardzo drobnej budowy 162cm i 42kg, a moje małe 8miesieczne chłopisko to 10kg żywego złota;)

Czekam na ratunek :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

lulka
12-03-2012, 10:05
To ja się dołączam z pytaniem: latem w pakiecie trafi mi się chustowy nowicjusz, wymagający porządnego motania. Jako że nie wierzę, że pogodynki mogą wywróżyć, jaka będzie pogoda latem (obstawiam, że powyżej 0 stopni, a co dalej?) tako nawet nie wiem, jakiej grubości powinna być ta szmatencja...

POMOCY!

Meta
12-03-2012, 10:09
lulko w upały w każdej chuście gorąco, a w zimne dni i tak trzeba się odpowiednio ubrać - czyli jak zwykle najlepiej wybierać na początek coś, co się po prostu podoba :lol:
U góry jest przypięty wątek "Jaka chusta na lato" - może znajdziesz coś ciekawego?

szubitsu coś mi świta, że istnieje wątek o nosidłach dla drobnych nosicieli. W wolnej chwili poszukam - a może sama wcześniej znajdziesz ;)

sweetrose
12-03-2012, 10:59
ja co prawda nie nowicjusz tu na forum... małego nosze w MT a teraz czekamy na ergo ;) ale pytanie mam w temacie chustonoszenia, bo w tym jestem zielona... marzyłam o noszeniu w chuście, ale chyba stchórzyłam :hide: wydało mi się to zbyt skomplikowane i chyba strach mnie sparaliżował ;p przy kolejnym maluszku bardzo chciałabym się zachustować... ale nie wiem od czego lepiej byłoby zacząć - chusta elastyczna czy tkana - i jaka długość dla mnie byłaby odpowiednia - mam 172cm i ok 60kg, maż 185 i ok 80kg... - co by sie dla nas na początek nadawało?? w tej chwili odpowiadają mi nosidła bo mały jest już sporych gabarytów i sądzę, ze nie dałby się teraz zachustować wiec wole się przygotować na kolejne, które już w planach ;) a może i w realizacji :D czy w mojej okolicy sa jakieś zachustowane mamy które mogłyby mi pomóc w tym temacie?? na szkole rodzenia była miła pani która dużo opowiedziała, dała pomacać chusty i pokazała kilka wiązań, ale to już tak dawno było :( i jeszcze ja miałam niecodzienne gabaryty.. heh... // myślałam też o jakichś warsztatach na których można by się poduczyć co i jak... oczywiście w odpowiednim czasie, ale wolałabym sybciej ten temat przetrawić a nie miesiec pred porodem :( uwielbiam nosić synka choć niektórzy patrzą na mnie jak na męczennice, która dzwiga klopsa ;p a przy kolejnym nie chcę czekać tyle czasu aż dziecko dorośnie do MT :( chciałabym od początku móc cieszyć się tą bliskością... // proszę o jakieś podpowiedzi ;)

murielh
16-03-2012, 18:47
Hejk szukam dla siebie i synka MT lub nosidła ergonomicznego. Dotychczas używaliśmy chusty oraz pouch'a na krótkie awaryjne sytuacje. Uwielbiamy długie wyprawy z rowerkiem biegowym, ale czasami już syn nie ma siły na powrót:)

Antek nie chce się już dać nosić w chuście, a i ja też wolałabym jednak coś z czego mogę szybko wypakować.

Syn ma 2,5 roku - waży 15 kg i mierzy około 92-95 cm.

Podobają mi się MT i nosidła ergonomiczne Tula. Chętnie kupiłam bym sobie coś od madame googoo, albo doux doux - ale przyznam że cena nie jest na moją kieszeń.

Czy polecacie jeszcze jakieś inne firmy?
Przejżałam co do jednego wasze linki w zakładce na stronie - gdzie kupić:)

Szukam raczej używanego nosidła, jeśli możecie polecić jakiś model i firm dajcie znać

JJ
16-03-2012, 19:19
murielh tu jest taki watek o nosidlach dla wiekszych dzieci http://chusty.info/forum/showthread.php?t=54167&page=1
jak tak szybko poczytalam to chyba Nubigo jest najbardziej polecane
jesli MT to warto zapytac na priva do dziewczyn ktore szyja (znajdziesz w dziale Handmade) jak dobrze wymiar dobrac i albo zamowic i uszyc sobie na wymiar albo uzywanego szukac na Bazarku (tam gdzie sie spotkalysmy pierwszy raz :wink:)

Kamyszka
28-03-2012, 10:24
Chciłabym kupić pierwsza chuste ale nie wiem jaka wybrać i czy w ogóle w tym wieku można juz nosić dzieciaczka w chuście?

mi.
28-03-2012, 10:26
można. od urodzenia.
najlepsza będzie tkana skośno-krzyżowo (w paski) z samej bawełny. taka, która się najbardziej podoba Mamie owego bąbla :)

powodzenia!

JJ
28-03-2012, 10:34
Kamyszko a skad jestes ?
na forum jest duzo mam z roznych miast - napewno chetnie pomoga , spotkaja sie w realu , pomoga wiazac itd

Kamyszka
28-03-2012, 10:39
Wrocław

Kamyszka
28-03-2012, 11:13
A nie bedzie w niej za gorąco? Widze że dużo warstw sie zawija a mnie jest wiecznie gorąco..;/

Truscaveczka
28-03-2012, 11:29
A nie bedzie w niej za gorąco? Widze że dużo warstw sie zawija a mnie jest wiecznie gorąco..;/

W tkanej jest jedna warstwa, a część wiązań zapewnia przewiewy :) Wrocław to duże miasto, na pewno znajdzie się ktoś, kto pozwoli Ci wypróbować chustę przed zakupem :)
Ja na początku miałam elastyka, ale nosiłam od 3. doby ;) Dla takiego dużego chuściocha od razu kup tkaną. Ja mam bawełnianą nati (sunset) i uważam, że natki są super :) Porada główna: kup używaną, będzie miękka i łatwo ją zawiążesz, nowa nie jest taka łatwa we współpracy :)

JJ
28-03-2012, 11:33
Wrocław

zobacz tutaj http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=121
dziewczyny napewno chetnie sie z Toba spotkaja i bedziesz mogla sobie na zywo "pomacac " chuste

w wakacje za goraco to napewno bedzie w elastyku , w chuscie tkanej bedzie dobrze :-)

mamaslon
28-03-2012, 11:36
zal. jaka chuste kupisz, do wyboru masz duzo
np. vatki są ciensze znaczy bardziej przewiewne
bawelniane nowe natki tez nie są za grube
:ninja:
tak więc
proponuje w zakładce wrocław poprosic jakaś chustową mamę o pomoc, pomacaj sobie kilka chust ...

Kamyszka
28-03-2012, 11:45
Dzieki :)

Pekatrine
28-03-2012, 12:32
Kamyszka, a skąd dokładnie jesteś?

kashinka
28-03-2012, 12:41
wybaczcie, ze sie podepne :)

od moich dni ostatnich zakupow na rynku pojawily sie nowosci typu - ramia, jedwab (ok, jedwab juz byl :D), bambus. szukam chusty dla maluszka w lipcu i czesto na straganie widze - 'jedwab dla maluszka', tymczasem ja myslslam, ze bawelna lepsza? oswieccie corke martnotrawna, co powrocila po latach ;)

mamaslon
28-03-2012, 14:02
tz. na bawelnie najlepiej sie naumieć, chyba o to chodzi

a silk dla maluszka super-np. NSI
no kocham ta chuste

mysle ze taki szkrabcio w lipcu to w bambusie tez by miał się dobrze
w tych cienkich przewiewnych hopkach tez
ramia nie wiem, ale wydaje sie ok:ninja:

kashinka
28-03-2012, 14:15
mamaslon, ktore hoppki sa przewiewne? bylam pod wrazeniem 5 lat temu (ostatnie macanie hoppka!!!) ze byly bardzo grube!


tz. na bawelnie najlepiej sie naumieć, chyba o to chodzi

a silk dla maluszka super-np. NSI
no kocham ta chuste

mysle ze taki szkrabcio w lipcu to w bambusie tez by miał się dobrze
w tych cienkich przewiewnych hopkach tez
ramia nie wiem, ale wydaje sie ok:ninja:

wildhoney
30-03-2012, 09:57
Teraz są hoppki light, i są naprawdę fajne, przewiewne i cienkie - ale nośne. W sam raz na upały - testowane w zeszłym roku:)

tekielka79
31-03-2012, 17:34
Witam bardzo serdecznie wszystkie chustomamy!
W związku z tym ,że chciałabym dołączyć do grona mam noszących swe pociechy w chustach a dopiero co rozgryzam temat bardzo proszę o poradę-planuję zakup chusty nati tkanego bawełnianego pasiaka ale mam dylemat z rozmiarem.Mam ok 160 cm i ważę ok 78 kg, mój mąż ok 174cm i ok 89 kg.
W związku z tym, że oboje chcemy korzystać z chusty nie wiem czy długość 4,6 będzie wystarczająca czy jednak zaopatrzyć się w długość 5,2?
Bardzo proszę o poradę
Dodam jeszcze ,że przed ciąża ważyłam ok 65 kg i planuję niebawem wrócić do tej wagi więc może długość 4,6 byłaby wystarczająca.....
Z góry dziekuję za pomoc!

dankin-82
31-03-2012, 17:55
są tabelki i nimi można się sugerowac ;) np tu: http://www.decoraliki.pl/jaka-dlugosc-chusty-wybrac-,66.html

lub http://www.koala.info.pl/index.php?id=dlugosci


lub natkowa http://www.natibaby.pl/pln/chusty/rozmiary-chust.html

dankin-82
31-03-2012, 18:05
Jeśli ktoś miałby pytania odnośnie mt to śmiało może do mnie pisac na pw :)
nie jestem w stanie wyłapac wszystkich pytań na forum ;)
a czasami jestem pomocna :hide:

fazerkamm
01-04-2012, 22:00
witam się i ja :)
dziś dostałam w prezencie chustę tkaną bebelulu 4,8 mój Szkrab ma 3 miesiące i chciałabym się dowiedzieć na jakie sposoby mogę wiązać chustę :) z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
pozdrawiam

Volpe
16-04-2012, 15:12
Cześć
Jestem kompletnie zielona w temacie chust, a chciałabym zacząć chustować moją córeczkę. Niedługo skończy miesiąc. Możecie polecić odpowiednią chustę? Zależy mi na takiej, która posłuży nam dłużej. Jaki model wybrać? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Paulina J.
16-04-2012, 20:52
No taka średnia ze mnie nowicjuszka, ale postanowiłam przeprosić się z chustą, i mam mętlik w głowie. Młody ma rok i 10 miesięcy (ze względu na niepełnosprawność jeszcze nie chodzi) - nosimy się w nosidłach i różnych MT. Ale na lato chciałabym chyba chustę znów. No i co ja mam kupić, żeby było nośne i cienkie (najwygodniej mi się nosi w podwójnym iksie)???

Kaś
16-04-2012, 21:46
Len Paulinko albo konopki ;-)

Paulina J.
16-04-2012, 22:04
Kaś - dzięks - jesteś niezastąpiona:kiss:

MamaWcześniaczka
01-05-2012, 15:36
Witam Dziewczyny,
Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o noszenie w chustach wiązaych i chciałam prosić Was o radę - potrzebuję chustę dla synka, który ma się urodzić w czerwcu. I na tej też chuście będę się uczyła wiązania, bo doświadczeń z chustami wiązanymi nie ma ŻADNYCH. Pasuje mi kolorystycznie Babylonia Pineapple i taką sobie upatrzyłam, podobno jest dość cienka ale nośna (nie chcę grubej chusty) no i można nosić i maluszki i takie odrobinę cięższe. Nie wymagam aby chusta nosiła dwulatka; od tego mam leżące w szafie po pierwszym synku miękkie śliczne kółkowe węże szyte ze storchenwiege przez Vombati :lol:
Doradźcie zatem w kwestii tkanej proszę (Nati Kolorado też mi się podoba a widziałam tu na bazarku jest do sprzedaży)
Z góry dziękuję, Karolina

Gabriela1999
01-05-2012, 16:10
Ja zaczynałam od Natki, jak dla mnie była idealna, łatwa do wiązania, mięciutka i dosyć cienka, także nawet upały mi za bardzo nie przeszkadzały:-)

Nalia
07-05-2012, 14:34
Ja też miałam pierwszego pasiaka nati przy pierwszym dziecku. Teraz również nati w paski czeka na nowego chuściocha. Babilonii nie macałam więc porównania nie mam, ale z natki byłam zadowolona. I mam nadzieję że i tym razem będę...

KarolaK
07-05-2012, 19:07
Witajcie,

Chciałabym zacząć nosić moje miesięczne bliźniaki w chuście - a raczej w chustach, bo w jednej jest to wykluczone (moje dzieci nie tolerują swojej bliskiej obecności;) ). Jakie chusty byście poleciły i sposób noszenia? jestem totalnie zielona w tym temacie :)

mamaslon
07-05-2012, 19:11
dobrze "złamane" czyli juz miekkie i łatwo sie dociagajace chusty
100 bawelna
a styl, jedno z przodu u mamy, jedo u taty ;)
albo jedno z przodu a 2gie na plecach:)
:ninja:

KarolaK
07-05-2012, 19:44
Gdyby tatuś w domu był albo wracał o rozsądnych godzinach to by mi wózek znosił i nie miałabym problemu ;)
No właśnie chciałabym ich nosić obydwu jakoś przed sobą...

Karusek
07-05-2012, 19:47
nie wiem, czy nie byłoby Ci jednak wygodniej motać jedno dziecko w chustę, a drugie wozić w zwykłym, pojedynczym wózku... (oczywiście dzieci w chuście wymieniać, raz jedno raz drugie). Nosić dwójkę będzie ciężko i niewygodnie - raczej na awaryjne sytuacje, nie na codzień na spacer...

madorado
07-05-2012, 19:47
Chusta taka, jaka Ci się podoba :) A plany noszenia 2 jednocześnie porzuć raczej, przynajmniej na początku - radzi Ci to matka bliźniaków z trochę dłuższym stażem ;)

KarolaK
07-05-2012, 19:52
madorado to ja chyba do Ciebie po nauki uderzę :)

No tak, chcieć a móc, to jednak dwie różne rzeczy ;)

paulapl81
09-05-2012, 14:52
Witam:)
ja też jestem tu nowa i zielona jak trawa na wiosnę:)Mój synek skończył właśnie miesiąc i chciałabym zacząć nosić go w chuście. Chodzi mi o coś wygodnego na dłuższe spacery-mam już w domu 2,5 roczną córcię i nie chciałabym jej zaniedbywać, a na plac zabaw daleka droga. Chciałabym więc być bardziej mobilna. Ponieważ nie znam żadnej osoby, która nosi brzdąca w chuście i mogłaby mnie nauczyć motania potrzebuję czegoś w miarę "łatwego w obsłudze" i wygodnego dla mnie i maleństwa. Chyba chciałabym chustę całoroczną,choć teraz idzie lato, więc nie chciałabym też zagotować synka i siebie przy okazji. Nie wiem też jaki rozmiar będzie dla mnie odpowiedni -174 cm wzrostu, 69 kg. Czy lepsza będzie chusta tkana czy elastyczna? Może jest jakaś chusto-mama w okolicach Kozienic, która pomogłaby w realu? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

MamaWcześniaczka
09-05-2012, 21:25
Witam, Doradźcie doświadczone mamy - co będzie najlepsze dla noworodka czerwcowego? Bardzo podobają mi się pasiaki i z bazarku na razie moi faworyci to bb green paprika (na pierwszym miejscu) , storch lilly i jakieś używane natki. Co byście wybrały dla takiego dzieciaczka i dla mamy, która dopiero na takiej chuście będze uczyć się wiązać?

slonco
09-05-2012, 21:27
Myślę, że to wybór indywidualny, ja bym wybrała Strocza...

mi.
09-05-2012, 21:27
Myślę, że to wybór indywidualny, ja bym wybrała Strocza...
ja też.

Karusek
09-05-2012, 21:31
a ja bym storcza dla poczatkującej nie proponowała :hide: Chyba że naprawdę porządnie złamany...

sheep
09-05-2012, 21:34
Babylonia Babylonii pewnie nierówna, ale ja zaczynałam od BB i nie był to dobry wybór. Moja BB była szeroka (dla maluszka za szeroka) i śliska, co mi akurat przeszkadzało.

Liv
09-05-2012, 21:37
a ja bym storcza dla poczatkującej nie proponowała :hide: Chyba że naprawdę porządnie złamany...

ze wszystkich podanych opcji tylko storcz, ALE zgadzam się, że naprawdę porządnie złamany. no chyba, że leoś

meryl 72
09-05-2012, 21:45
Storcz ale leoś idealny na kieszonki piszę to z własnego doświadczenia u mnie jeszcze na początku sprawdziła się elastyczna Nati

mi.
09-05-2012, 21:52
no chyba, że leoś
tylko nie caffee i lepiej nie marine, bo one twardawe są i też trzeba je łamać. za to nowe luizy bio są bosssskie!

Siencja
09-05-2012, 22:07
Mi. Ty juz macałas a może Żabka? ;)

malgorzatkar
11-05-2012, 17:45
witam,
jestem nowa i dopiero mam zamiar zacząć chustować. moja córcia ma 2 miesiące skończone i wagę koło 6kg. szukam chusty, bo wybieramy się na wakacje w góry, a tam z wózkiem raczej nie zwojujemy za wiele... tata co prawda chciałby nosidełko, ale córcia przecież do wakacji nie usiądzie, więc nosidło odpada... szukam chusty w miarę dobrej i niedrogiej, bo po prostu nie wiem, czy mi sie chustowanie spodoba, więc nie chcę od razu nie wiadomo ile kasy wydawać... mozecie cos doradzić?

Magi
24-05-2012, 00:24
Do tej pory nosiłam córkę w elastycznej. Chcę teraz zainwestować w tkaną - córka waży 8 kg. Byłam prawie przekonana na LL z bambusem, ale oglądałam też Nati i widziałam o nich dobre opinie. Co najlepiej wybrać? Nie mam żadnego doświadczenia z tkanymi. Jeśli Nati, to zwykła bawełna czy z jakimś dodatkiem? Proszę o radę.

an77
26-05-2012, 17:28
Proszę o radę - czytałam, że dla noworodka nie jest odpowiednia ani chusta kółkowa, ani pouch. Czy mogę jednak używać ich na "szybkie akcje" np. zniesienie dziecka z mieszkania do samochodu?

agnbr
26-05-2012, 17:39
ja mam takiego prawie 8 kg synka i 2 typy chust LL i storchenwiege (obie bawełna).LL mam złamany i super miękki, mąż mówi że fajnie się nosi, ale ja wolę Storchena jest dużo bardziej nośny w moim odczuciu, choć trudniej go złamać. O innych poszukaj opinii na forum, pełno ich :)

mamaslon
26-05-2012, 18:26
mamaslon, ktore hoppki sa przewiewne? bylam pod wrazeniem 5 lat temu (ostatnie macanie hoppka!!!) ze byly bardzo grube!

sa hopki grube i cienkie
nie pamietam teraz ktory np.
ale sama kupowalam cienizne na lato-zielona dla kolezanki

ale popros moze dziewczyny w watku hopki o rade

Pekatrine
26-05-2012, 18:35
Do tej pory nosiłam córkę w elastycznej. Chcę teraz zainwestować w tkaną - córka waży 8 kg. Byłam prawie przekonana na LL z bambusem, ale oglądałam też Nati i widziałam o nich dobre opinie. Co najlepiej wybrać? Nie mam żadnego doświadczenia z tkanymi. Jeśli Nati, to zwykła bawełna czy z jakimś dodatkiem? Proszę o radę.
Ja wybrałabym bawełnianą nati, LL z bambusem są super, ale Natki są łatwiejsze w obsłudze :)

Magi
27-05-2012, 13:19
Ja wybrałabym bawełnianą nati, LL z bambusem są super, ale Natki są łatwiejsze w obsłudze :)

Dziękuję za radę, w takim razie przyjrzę się Natkom :)

Magi
27-05-2012, 19:27
Znalazłam na allegro ofertę, że do tkanej Nati dodawana jest kółkowa - czy warto? Do jakich celów może się przydać kółkowa?

Gabriela1999
27-05-2012, 19:41
Kółkowa jest fajna na szybkie wypady, ma mniej materiału, nie wycierasz nią parkingu przy motaniu, mniejsza gabarytowo, mieści się do torebki:-)

Magi
29-05-2012, 14:27
nie wycierasz nią parkingu przy motaniu

To mnie przekonało :) Kupiłam :)

ajkha
12-06-2012, 22:26
Witam. Jesteśmy z moją córcią nowe, ale bardzo chcemy mądrze zacząć. Mała waży już 9 kg dlatego zależy mi przede wszystkim na nośności i przewiewności, bo lato, a mąż też chce spróbować, no a jemu ciągle gorąco. Proszę poradę, czy lepsza bawełna, czy jakieś domieszki lnu itp?

typowo_amatorsko
17-06-2012, 12:36
Ja dla odmiany też jestem nowa ;) Mój maluszek ma 1,5 miesiąca i waży 4 kg. Zastanawiam się nad zakupem chusty - waham się między LennyLamb elastyczną a NatiBaby tkaną (takie znalazłam używane). Nie chciałabym wydawać dużo pieniędzy na pierwszą chustę, bo nie wiem czy noszenie w niej przypadnie do gustu mojemu synkowi. Którą polecacie na początku "chustowej drogi"?? Może jakaś inna firma??

asienkie
22-06-2012, 07:28
a jaka chuste (nalepiej taka zebym nie poszla od razu z torbami :) ) polecilybyscie dla poczatkujacej mamy 5 miesieczniaka (6kg)? jakas firma konkretna moze ..??
Ile trwalo zanim doszlyscie do jako takiej wprawy przy wiazaniu??

mi.
22-06-2012, 07:48
10 -15 powtórzeń wiązań :)

ja polecę Ci Storchenwiege, Didymos, może Girasol.
ale nie nówki, tylko z bazarku.

do__ti
26-06-2012, 21:50
Mam prośbę odnośnie opinii nt chusty almelle s
tkana skośno-krzyżowo
wymiary 4,6 m na 68 cm

mi.
26-06-2012, 21:52
są tu wątki z testami i recenzjami tych chust :)

do__ti
26-06-2012, 21:56
no włąśnie wydawało mi się, że nie ma
jeszcze raz poszukam

do__ti
04-07-2012, 09:48
a taka chusta dla nowej - zielonej mamy???

http://allegro.pl/pentelka-chusta-elastyczna-zielona-zabka-50cm-i2441551760.html

clauudik
16-07-2012, 15:21
Dziewczyny, proszę pomóżcie. Ja mam 163cm wzrostu i pociążowy rozmiar 42 :hide: a mąż 198 cm, szczupły - jakiego rozmiaru powinnam szukać?? Będziemy nosić obecnie trochę ponad 6 kg (2 miesiące).

allagra
31-07-2012, 20:09
ja też jestem nowa, chociaż podczytuję forum od kilku miesięcy w poszukiwaniu wskazówek do pierwszego zakupu. Jutro mam szkolenie z motania i pewnie wiedza mi szybko uleci jeśli nie zacznę ćwiczyć na własnej chuście. Szukam chusty/2 chust, które spełniają kryteria: do noszenia dla mnie (wzrost 165 i 76 waga (pewnie zejdę poniżej 70)) i sporadycznie dla męża (180, 80kg). Głównie potrzebuję chusty do noszenia w domu i to będzie jej główne zastosowanie, sporadycznie mąż-na długich spacerach. Chusta raczej na pierwsze pół roku życia, a potem będę szukała czegoś nowego i chustę będę sprzedawać, więc dobrze żeby była chodliwa. Synek ma miesiąc i waży 4,5kg. Cena dowolna. Znajdą się jakieś propozycje na idealną jedną chustę czy będę musiała nabyć 2?

domi
02-08-2012, 10:16
mam pytanie - czy wszystkie chusty tkane splotem skośno-krzyżowym są w paski?

Dużo bardziej podobają mi się gładkie... Myślę o kupieniu Nati (jest w interesującym mnie przedziale cenowym) - czy takie gładkie też są ok? Czy lepiej jednak kupić pasiaka?

alexinarts
09-08-2012, 21:58
Witam wszystkich,
jestem w temacie całkiem nowa. Nie rozumiem skrótów którymi tu na forum się operuje.
Ale do rzeczy.
Nie wiem od czego zacząć. Kupiłam kółkową -niewypał.
Kupiłam nosidło - ale jest sztywnym plecakiem w którym dziecku nie wygodnie - Womar Zaffiro -wierci się jakby chciał wyjść.
Mam chustę - kupiłam bo się nie znam - coś co w niektórych miejscach czytałam, że nie dobra bo jak prześcieradło - tj. Nimar tkana. Nie umiem jej zawiązać, a czytałam, że niektóre mamy nawet by się bały.

Podkreślę, że nie stać mnie na nosidła Tuli, chusty jakieś droższe itp.

Ja jestem drobna - 163cm i 46kg, mąż - 189cm i 86kg, a synek 10mcy z 75cm i 7160kg.

Proszę o pomoc, bo chcę go nosić.

Pozdrawiam.

asienkie
10-08-2012, 09:13
Witam wszystkich,
jestem w temacie całkiem nowa. Nie rozumiem skrótów którymi tu na forum się operuje.
Ale do rzeczy.
Nie wiem od czego zacząć. Kupiłam kółkową -niewypał.
Kupiłam nosidło - ale jest sztywnym plecakiem w którym dziecku nie wygodnie - Womar Zaffiro -wierci się jakby chciał wyjść.
Mam chustę - kupiłam bo się nie znam - coś co w niektórych miejscach czytałam, że nie dobra bo jak prześcieradło - tj. Nimar tkana. Nie umiem jej zawiązać, a czytałam, że niektóre mamy nawet by się bały.

Podkreślę, że nie stać mnie na nosidła Tuli, chusty jakieś droższe itp.

Ja jestem drobna - 163cm i 46kg, mąż - 189cm i 86kg, a synek 10mcy z 75cm i 7160kg.

Proszę o pomoc, bo chcę go nosić.

Pozdrawiam.

Moze sprobuj poszukac jakiejs chustomamy z Twojej okolicy :) W dziale Forum - Pomocne Chustomamy na pewno znajdzie sie ktos gotowy pokazac jak dobrze nosic i doradzic jakos bardziej konkretnie. Dlaczego ta kolowa to niewypal? Moze po prostu zle dobrana? Moze jeszcze da sie cos z tym zrobic :) warto tez obejrzec filmiki instruktazowe z roznych rodzajow chust i wiazan - mi bardzo pomogly kiedy uczylam sie swojego pierwszego wiazania! Wszystko w dziale Chustowiazanie :)

Mon
10-08-2012, 12:44
Witam wszystkich,
jestem w temacie całkiem nowa. Nie rozumiem skrótów którymi tu na forum się operuje.
Ale do rzeczy.
Nie wiem od czego zacząć. Kupiłam kółkową -niewypał.
Kupiłam nosidło - ale jest sztywnym plecakiem w którym dziecku nie wygodnie - Womar Zaffiro -wierci się jakby chciał wyjść.
Mam chustę - kupiłam bo się nie znam - coś co w niektórych miejscach czytałam, że nie dobra bo jak prześcieradło - tj. Nimar tkana. Nie umiem jej zawiązać, a czytałam, że niektóre mamy nawet by się bały.

Podkreślę, że nie stać mnie na nosidła Tuli, chusty jakieś droższe itp.

Ja jestem drobna - 163cm i 46kg, mąż - 189cm i 86kg, a synek 10mcy z 75cm i 7160kg.

Proszę o pomoc, bo chcę go nosić.

Pozdrawiam.

nie jestem doświadczoną chustomamą, ale miałam podobnie jak TY :) a mianowicie ok 9-10 m-ca synka, chciałam go nosić, wypożyczyłam na początek chustę i niestety - niewypał, nie umiałam za dobrze wiązać, a synek się niecierpliwił (pewnie nie wiedział o co chodzi :) ) - więc tylko się domyśliłam że już jest na chustę za duży i nieprzyzwyczajony, następnie miałam z Testów MT - tu już było lepiej, i generalnie polecam, a ostatecznie kupiłam nosidło (takie: http://babysteals.stealnetwork.com/archive_products.php?id=478 ) no i troszkę się ponosiliśmy choć mój to ciężki bo już wtedy ważył 10 kg, ale nosidło zapinałam raz dwa i było ok, teraz przy drugim maluszku chcę zacząć od początku z chustą aby się przyzwyczaił i wiedział co tam Mama mota :):):)

z jakiej części Warszawy jesteś??? jeśli chcesz mogę nosidło pożyczyć, zobaczyłabyś czy Wam pasuje

Andziab
14-08-2012, 13:14
Witajcie:D, mój synek ma dwa miesiące waży około 5 kg i nie chce już jeździć w gondoli, w domu też nie wiele mogę zrobić bo Ignaś najlepiej czuje się u mnie na rączkach. Postanowiłam więc kupić chustę, ale nie mam pojęcia jaką? Chciałabym aby Igi mógł w niej oglądać świat, fajnie by też było żeby można Go było nosić w różnych pozycjach. Ja mam 173 cm wzrostu, a Igi 62 cm.Proszę pomóżcie.

asienkie
14-08-2012, 13:58
Witajcie:D, mój synek ma dwa miesiące waży około 5 kg i nie chce już jeździć w gondoli, w domu też nie wiele mogę zrobić bo Ignaś najlepiej czuje się u mnie na rączkach. Postanowiłam więc kupić chustę, ale nie mam pojęcia jaką? Chciałabym aby Igi mógł w niej oglądać świat, fajnie by też było żeby można Go było nosić w różnych pozycjach. Ja mam 173 cm wzrostu, a Igi 62 cm.Proszę pomóżcie.

Mysle ze wiazana skosno-krzyzowa bedzie najlepsza :) dlugosc ok 4,6 chyba powinna byc dobra, zalezy jeszcze jakiej jestes budowy? wybor chust jest ogromny wiec duzo zalezy od tego ile chcesz przeznaczyc na ten cel. Nowe chusty ciezko sie wiaze,wymagaja "zlamania" wiec na poczatek dobrze jest kupic uzywke :) Poszukaj na Forumowym bazarku moze trafisz na cos co Ci sie spodoba :)

asienkie
14-08-2012, 14:10
dubel :oops:

Andziab
14-08-2012, 20:48
Mysle ze wiazana skosno-krzyzowa bedzie najlepsza :) dlugosc ok 4,6 chyba powinna byc dobra, zalezy jeszcze jakiej jestes budowy? wybor chust jest ogromny wiec duzo zalezy od tego ile chcesz przeznaczyc na ten cel. Nowe chusty ciezko sie wiaze,wymagaja "zlamania" wiec na poczatek dobrze jest kupic uzywke :) Poszukaj na Forumowym bazarku moze trafisz na cos co Ci sie spodoba :)
Bardzo dziękuję za pomoc

Mat
15-08-2012, 12:25
Dziewczyny, proszę o pomoc!

Za 2 miesiace zostanę mamą po raz drugi i tym razem chciałabym nosić małego...no właśnie w chuście, czy w nosidle - nie mogę się zdecydować.
Jeśli nosidło, to myślałam Tuli lub Manduca.
O chustach nie mam zielonego pojęcia. Jaka będzie dobra, może polecicie mi firmy? Jakiej długości (wiem, że raczej długa - 170 cm i 80 kg). Jakiego rodzaju?

Karusek
15-08-2012, 15:41
na początek lepsza jest chusta. Niektórych nosideł niby można używać od urodzenia, ale wydaje mi się, że chusta jest bezpieczniejsza dla maleńkiego kręgosłupa

sharkah
15-08-2012, 15:55
Zdecydowanie chusta. Ja jestem podobnych gabarytów i rozmiar standardowy wystarcza spokojnie na wszystkie wiązania.

alifi
15-08-2012, 16:02
Chusta tkana + konsultacje z doradcą noszenia ew. udział w warsztatach chustowych, spotkaniu Klubu Kangura etc. :thumbs up:

juko
16-08-2012, 02:22
Witajcie chustomaniaczki. Jestem nowa na forum, w temacie raczej też i liczę na Waszą pomoc. Parę lat temu kupiłam kółkową dla synka, ale została pożyczona koleżance i okazuje się teraz, że gdzieś ją zgubiła :twisted: cóż, liczę na to, że jednak szybko ją odnajdzie. Tymczasem, w razie czego, teraz potrzebuję jak najszybciej nosić i chcę kupić pouch dla niespełna miesięcznej córeczki.

Zastanawiam się na tym z chusta.pl lub kangoogoo http://allegro.pl/chusta-pouch-kangoogoo-rozne-kolory-wysylka-gratis-i2563338482.html (z tej drugiej firmy miałam właśnie kółkową).

Motanie na razie mnie przeraża, potrzebuję na razie czegoś szybszego w obsłudze, do noszenia uspokajania i karmienia. Którą wybrać?

I jeszcze pytania: co oznacza, że chusta jest tkana? Tzn. przecież wszystkie materiały są tkane... czy w tym określeniu chodzi o skośne ułożenie włókien?

Mat
18-08-2012, 18:20
Chusta tkana + konsultacje z doradcą noszenia ew. udział w warsztatach chustowych, spotkaniu Klubu Kangura etc. :thumbs up:

Bardzo Wam dziekuję. A gdzie szukać takich warsztatów w Warszawie?
Na warsztaty chyba warto już mieć swoją chustę, gdzie ją kupić i np. jakiej firmy? Znacie się na tym, proszę pomóżcie!

alexinarts
21-08-2012, 21:12
kupiłam MT Amazonas i jestem zachwycona łatwością z jaką sie tym operuje. Synek od razu wie o co chodzi i robi się w niej senny, choć pierwsze dwa noszenia marudził.
Co ciekawe już muszę ją szyć - mały tak wiercił się(nie chciał już chyba w tym upale), że szew poszedł przy metce. Załamałam się.:omg:
Ale wiem, że to nic :) (chyba).

Chustę kupiłam Nimar tkaną - faktycznie jak piszą jest sztywna jak prześcieradło, ale dobrze mi się w niej nosi. Nauczyłam się wiązać podstawowy "mot", ale jeszcze któregoś dnia podjadę do pieluszkarni lub na Madalińskiego i skonsultuję.

lampka
21-08-2012, 21:29
Juko - motanie przeraża, dopóki nie zaczniesz motać. Po kilku powtórzeniach opanujesz sekwencję ruchów, podobnie jak przy wiązaniu butów. Najlepiej byłoby poszukać kogoś, kto nie tylko pokaże jak wiązać, ale i skoryguje ewentualne błędy. Jest dział "Pomocna chustomamy" oraz fora lokalne.
Ja poucha bym sobie darowała. Lepiej tkana splotem skośnokrzyzykowym - z tego co się orientuję o ten splot właśnie chodzi, a nie o sam fakt tkania :lol:
Mat - uważam, że na początek dla maluszka dobry jest jakiś pasiak Natibaby albo Little Frog (też z tego co pamiętam miał dobre opinie). To sa chusty tanie i dobrze pracują. Poszukaj na bazarku, co chwilkę coś wisi. CO do innych to musiałabyś wskazać konkretne modele.
Alexinarts :thumbs up:

essmay
21-08-2012, 21:35
juko sia ma rację, lepiej poczekać z pouchem, to już dla siedzących dzieci :) jak zależy Ci na czymś na szybko to może chusta elastyczna? na początek powinna być w sam raz; chociaż tkane nie są takie straszne ;)

asienkie
22-08-2012, 08:15
Mat - uważam, że na początek dla maluszka dobry jest jakiś pasiak Natibaby albo Little Frog (też z tego co pamiętam miał dobre opinie). To sa chusty tanie i dobrze pracują. Poszukaj na bazarku, co chwilkę coś wisi. CO do innych to musiałabyś wskazać konkretne modele.
Alexinarts :thumbs up:

tak, tak ja tez polecam zabke, u nas sie sprawdzila jako pierwsza :) a w natke tez mialam okazje motac i jest ekstra! :)

Mat
22-08-2012, 23:41
Dziękuję za rady, porozglądam się i jeszcze pewnie do Was wrócę.

juko
25-08-2012, 14:22
dziękuję za odpowiedzi :)
Pouch kupiłam i tak, najwyżej będzie na później (jak dojdzie), ale dostałam też rapalu i mam pewne problemy z dociąganiem, jest jakaś taka szorstka i trochę sztywna, grubaśna (mimo, że ponoć dużo używana, ale nie wiem, nie mam porównania). Czy one wszystkie tak mają, czy po prostu trzeba ją jeszcze zmęczyć? A może rapalu nie nadaje się dla miesięczniaka? Kółkowa, którą kiedyś miałam, była z bardzo grubej i pięknej satynowej bawełny i mimo to nie była taka sztywna.

I jeszcze: czym różni się splot skośnokrzyżowy od diagonalnego w praktyce? Jakieś szczególne znaczenie, jeśli chodzi o wygodę noszącego/dziecka?

lampka
27-08-2012, 22:50
Juko - posłałam pw

juko
28-08-2012, 15:50
Juko - posłałam pw
dzięki sia:)

alexinarts
28-08-2012, 23:35
Mam na myśli chusty tkane,elastyki, polarki?
Znacie? Próbowałyście?
Zastanawiam się i nad elastykiem i polarkiem, ale przeraża mnie dość niska cena chyba.:omg:

Karusek
29-08-2012, 09:08
ale elastyka chcesz dla Miłoszka? Za duży już na niego

Roma
29-08-2012, 09:33
Miałam jedno i drugie.
Elastyk dla noworodka się sprawdził, ale nosiłam w nim do 5kg, potem jak chyba każdy elastyk - nie nadaje się.

Polar sprawdził się u mnie rewelacyjnie, dzięki niemu całą zimę nosiłam w chuście. Na niego zakładałam płaszcz i tak spacerowałyśmy.

weci
16-09-2012, 14:24
Z góry przeprasza jeśli powtórzę jakieś pytanie:oops:

Szukałam na różnych str informacji czym się różnią chusty z różnych materiałów np. bawełna a bawełna i domieszka jedwabiu. Niestety nie znalazłam chyba że żem źle szukała.

Stąd moje powyższe pytanie+ jeszcze kilka;)

Czym się różnią chusty z różnych materiałów(dodam ze ja raczej zielona jestem w tym temacie- sama mam chustę nati z domieszką lnu, standard chyba:oops: to prezent a ja już nie pamiętam co i jak),

oraz
O co chodzi z długością chust?
I jaka chusta jest najlepsza na wiązania dla noworodka?

pozdrawiam

weci
16-09-2012, 14:26
Jeśli są już gdzieś odpowiedzi na te pytania to wystarczy jeśli mnie tam skierujecie:)


dzięki

JoShiMa
16-09-2012, 15:02
W telegraficznym skrócie. Domieszki do bawełny zmieniają własności chusty. Chusta jest w zależności od domieszki, albo cieńsza i przewiewniejsza (len, jedwab), albo cieplejsza (wełna). Często wpływa to na nośność chusty i na to czy łatwiej czy trudniej się ją dociąga. Ale to już lepiej wyczytać w recenzjach wybranego modelu.

Długość jest ważna w związku z gabarytami osoby noszącej i tym jakie się chce stosować wiązania. Do kieszonki czy 2X potrzeba chust długich 4,6m i więcej. Do kangurka czy plecaka prostego wygodniejsze są chusty krótki (poniżej 4m).

Noworodka najlepiej wiązać w kangurka. Jest to jednak niełatwe wiązanie (ja nie dałam rady się nauczyć z instrukcji dostępnych w sieci, mimo, że w motaniu mam nieco wprawy) a przy noworodku to jednak lepiej to robić prawidłowo i lepiej się go uczyć od instruktora.

Lidka
16-09-2012, 19:47
Sprawa wygląda tak:
Ja lubię motać i chętnie noszę w chuście. Natomiast mój mąż dobrze radził sobie z wiązaniem chusty na lalkach :), z naszym ruchliwym synkiem jest już gorzej. Dlatego dzisiaj zapadła decyzja, ze pragnie nosidełka.
Pytanie zatem do Was - jakie nosidełko polecacie?
Nasz synek kończy za trzy dni trzy miesiące i waży 6,5 kg.
Proszę o poradę. Może ktoś ma coś (nosidełko) używanego na sprzedaż?... :)

Ania Cz
16-09-2012, 19:51
Mam takiego samego mężczyznę w domu i polecam manduce bo właśnie w nią się zaopatrzyliśmy, ale dla was to dopiero za 3 miesiące będzie dobre, powinno się poczekać tak miej więcej do 6 miesiąca z nosidłami ergo

mi.
16-09-2012, 19:56
nosidła miękkie są pelecane dla dzieci siedzących :)

jul
16-09-2012, 20:28
teoretycznie młodsze niemowlęta można nosić w emeibaby (to chyba najlepsza opcja, bo najbardziej przypominająca działaniem chustę), marsupi czy w bondolino ze zwężonym panelem, ale w praktyce liczni doradcy odradzają te rozwiązania - wrzuć te nazwy w wyszukiwarkę forumową i poczytaj.

Ilonsa
16-09-2012, 20:36
dziewczyny dobrze piszą, poczekaj aż zacznie siedzieć.

Basinda
16-09-2012, 20:36
Manduca albo Tula czy Boba będą super .... za jakieś 4-5 miesięcy :mrgreen:

a tak na poważnie to jako mama nosząca dwójkę i doradca odradzam nosidło tak wcześnie. Producenci owszem polecają... tak samo jak producenci chodzików :twisted:.
Dziecko które samo nie siada (nie mylić siadania z siedzeniem) nie jest gotowe do przebywania w pozycji siedzącej jaką daje nosidło ergonomiczne.
emeibaby niby zapewnia pozycję podobną jak w chuście ale jest cholernie skomplikowane a i sam materiał tu nie pracuje tak jak wiązana chusta więc ni poleciłabym dla maluszka... no i cena...

imo zamiast wydawać kilka stówek na nosidło lepiej męża z doradcą/instruktorem noszenia coby mężowi temat rozjaśnił :D no i zachęcam do kółkowej, super się sprawdza przy ruchliwych maluszkach.

Mayka1981
16-09-2012, 21:31
Lidko - a jakie wiązanie mąż ćwiczył i mu teraz nie wychodzi?

Bo co innego lala a co innego żywy egzemplarz - zwłaszcza trzymiesięczny ;)

Może po prostu inne wiązanie by załatwiło sprawę?

Łatwość zakładania nosidła jest hmmm co najmniej dyskusyjna ;) - przykładowo mój mąż opanował jedno wiązanie z przodu, jedno na plecach i tak sobie nosił, a po przymierzeniu kilku nosideł, MT i onbu stwierdził, że chusta jest łatwiejsza :ninja:

Lidka
16-09-2012, 22:41
Mój mąż wiąże kangurka (tylko to wiązanie zapamiętał ze szkolenia). Wyłazi mu chusta spod pupki maluszka, ciężko mu wywinąć i dociągnąć poły chusty. On się denerwuje, synek się irytuje i wrzeszczy, a nie o to nam chodzi.
Ja wiążę kangurka i kieszonkę. Przyznaję, że ostatnimi czasy noszę malucha już tylko w kieszonce bo mota się wg mnie szybciej i łatwiej.
Mayka1981 - jeżeli chodzi o wiązanie na plecach to od jakiego wieku/ wagi można nosić w nim maluszka?

Mayka1981
16-09-2012, 22:55
Teoretycznie? od urodzenia ;) tylko w naszej kulturze zasadniczo nie ma takiej potrzeby...

Praktycznie - przy pierwszym dziecku zazwyczaj na plecach lądują dzieci ok półroczne albo i starsze - bo tak naprawdę to od odwagi i pewności rodzica zależy, no i od wagi, dla dobra kręgosłupa (swojego...). Macie odwagę? :)

Mężowi pokaż kieszonkę. Pokaż, niech spróbuje z misiem a potem z synkiem.

A jak nie wyjdzie to wpadnij raz jeszcze, może co jeszcze będzie po drodze...

Basinda
17-09-2012, 09:38
Lidka z kangurkiem bywa trudno w okresie 2-4 miesięcy. Przerabiałam to na swoim młodszym synku. Miał taki czas że ciągle się wyginał rozglądał i prostował nogi i na prawdę nie szło tego kangurka zawiązać. Mimo że wiem że kangur jest dużo lepszy od kieszonki to jak musiałam z dziećmi wyjść to pakowałam młodego do kieszonki. Przy kieszonce musisz pamiętać o skorygowaniu ułożenia nów aby uniknąć zbyt dużego odwiedzenia oraz by kolanka nie były w rotacji wewnętrznej.
A domu lepiej imo sprawdzi się kółkowa.
Plecak prosty też będzie super dla 3 miesięczniaka ale totak jak Majka pisała zależy czy macie odwagę zarzucić młodego przez ramię :) Mój młodszy do tej pory to uwielbia i śmieje się jak go zakładam na plecy :)

Inezka
18-09-2012, 09:09
Hejka:D

Mam małego Tulisia:baby: (niecały meisiąc, przeszło 4kg) i chciałabym go zachustować. Mój brak (innej niż elementarna ) wiedzy i jakiegokolwiek doświadczenia rodzi pytanie: czym/ w co?

Kółkową już chyba wyeliminowałam (czy słusznie??)
Rozważam tkaną i elastyczną, ale nie mogę się zdecydować.

Zależy mi też na przyzwoitej :wink: cenie, bo nie ma gwarancji, że Młodemu się spodoba.
Myślałam nad LL, drugi gatunek, bo spodziewam się, że to tylko wady estetyczne na chuście lub jakieś zgrubienia itp., które nie wpływają na bezpieczeństwo czy jakość noszenia.
Czy dobrze myślę?

Wiem, że każdy woli co innego, ale na początek lepiej łatwiejszego elastyka, czy od razu walczyć z motaniem w tkanej? I czy 2 gatunek LL jest ok?

Życzę wszystkim miłego i słonecznego dnia:hey:

weci
18-09-2012, 09:35
JoShiMa bardzo dziękuję za odpowiedź.

Popraw mnie proszę jeśli źle rozumiem(oczywiście o to proszę każdą jedną z dziewczyn ;) ),
-chusty z bawełnyi jedw. lub kasz. są raczej na lato- bo bardziej przewiewne.
- z wełną na zimę bo cieplejsze
- a czym się różnią pozostałe tzn, z konopiami, lnem(tu chyba też chodzi o to ze jest przewiewniejsza), bambusem? Czy poza przepuszczaniem powietrza maja też różną elastyczność(gdybyś miała ciut czasu i chęci to proszę o maleńki opis).

Ja mam chustę standard czyli 4,6 przy wzroście 160cm- faktycznie sprawdza się rewelacyjnie na 2x dla starszaka, ale próbowałam zawiązać tak na sucho kołyskę, hmmm, ciągnęłam okropny ogon. Nie wiem czy do wiązań dla noworodka muszę kupić nową czy po prostu spróbować inaczej ją związać- np. dodatkowy supeł tu i tam. Próbowałam z kieszonką gdy Dziedzic był malutki i mi hmmm, średnio bardzo szło :hide: no i sporo materiału zostało.

zielonam okropnie ech...

z góry dziękuję za odp.

JoShiMa
18-09-2012, 09:44
Na pewno chusty z lnem i konopiami są nieco sztywniejsze, ale tak jak pisałam najlepiej poczytać o konkretnych modelach, bo ja w tych domieszkach to jestem raczej teoretykiem. Tak jak pisałam, ja dla noworodka miałam chustę krótką i wiązałam kangurka. Do kołyski też się nada. I Tobie polecam takie rozwiązanie. Na chustobazarku można często kupić używane krótkie chusty. Będą fajne bo już złamane, więc bardziej miękkie niż nówki. No i trochę tańsze. A krótka naprawdę się jeszcze później przyda jak zdecydujesz się na noszenie na plecach.

weci
18-09-2012, 09:45
Ty to jesteś błyskawiczna kobita:)

dziękować bardzo

JoShiMa
18-09-2012, 10:15
Ty to jesteś błyskawiczna kobita:)

Eee tam. Akurat się napatoczyłam.

Wyga
28-09-2012, 12:46
Na pewno chusty z lnem i konopiami są nieco sztywniejsze, ale tak jak pisałam najlepiej poczytać o konkretnych modelach, bo ja w tych domieszkach to jestem raczej teoretykiem. Tak jak pisałam, ja dla noworodka miałam chustę krótką i wiązałam kangurka. Do kołyski też się nada. I Tobie polecam takie rozwiązanie. Na chustobazarku można często kupić używane krótkie chusty. Będą fajne bo już złamane, więc bardziej miękkie niż nówki. No i trochę tańsze. A krótka naprawdę się jeszcze później przyda jak zdecydujesz się na noszenie na plecach.

Jaka chusta jest krótka? Bardzo bym chciała aby długość pozwalała mi na wiązanie kołyski.
Myślę o zakupie chusty z lnu i konopi właśnie.
Mam 164 cm, drobna ze mnie osoba, przed ciążą ważyłam 45 kg. Nie wiem jak to będzie wyglądać później.
Facet też szczupły, ma ok 180 cm.

lampka
28-09-2012, 14:17
Wyga - ja bym na razie odpuściła lny i konopie. Masz lekkiego maluszka, spokojnie wystarczy Ci na razie bawełenka. A używana jest naprawdę tania.

Wyga
28-09-2012, 15:34
O, dziękuję :)
A jak to wygląda wymiarowo? Jaka wielkość będzie dobra od początku?

lampka
28-09-2012, 20:41
Wyga - ja nigdy kołyski nie wiązałam, ale do kangurka i kieszonki standard czyli 4,6 dla was obojga powinno być dobre, przy czym myślę, że dla Ciebie 4,2 też by starczyło.

spinek
05-10-2012, 11:04
hej, mam pytanie. Bratowa spodziewa się dzieciaczka w maju, mysli nad chustą dla takiego szkraba, obiecałam, ze spytam - jaka??
(wiem, ze jednolitej odp. nie będzie;), ale prosze - podpowiedzcie jaki elastik (mam nadziję, ze nic nie myle, nie znam się:hide:) dla akiego szkraba. Ja mam leosia (storchenwiege leo natur) - czy on byłby dobry dla takiego malca, czy ma szukać dokupować czegoś typowo dla takiego maluszka?
Każda podpowiedź jest dla mnie na wagę zlota, bo ja nie mam pojęcia:bliss: co i jak;)
może być używana, cena...hmmm... myślę, że nie więcej niż 200-250 zł, a najlepiej coś tańszego;)

dodam, zę moja chusta jest CHYBA?? złamana.

spinek
05-10-2012, 21:14
podbijam, bo wieczorami więcej osób tu zagląda;)

panna.z.wilka
07-10-2012, 10:07
spinek, na miejscu kuzynki nie szłabym w elastyki. od razu tkana.
dla majowego dziecka wzięłabym cienką bawełnę lub bawełnę z domieszką jedwabiu.
mój syn nie dawał się w kangura zamotać, więc z krótką chustą byłby zonk - zainwestowałabym w 4,2 lub 4,6 (w zależności od figury).
a później, gdy dziecko podrośnie i zrobi się cięższe, sprzedałabym pierwszą chustę i kupiła coś nośniejszego (z lnem lub konopiami).
ten Twój leos to tkana bawełna, nie? jeśli tak to się nada, ja mojego w bawełnianej Nati długo chustowałam i było ok.
Niestety co do cen to wątpię żeby jedwab poniżej 250zł udało się upolować (ale się nigdy za jedwabiem nie rozglądałam to nie wiem) ale jakąś fajną bawełnę napewno:thumbs up:

Karusek
07-10-2012, 10:25
też odradzę elastyka - ugotują się w nim (wiązanie w elastyku to 3 warstwy na dziecku - nie do przejścia w letnie dni ;))
też proponuję coś cieńszego bawełnianego dla maluszka na lato, a później wymienić na coś bardziej nośnego. Nati w paski będzie dobra i tania, jakieś cieńsze indiacze (coś się powinno trafić w tej kwocie którą podajesz)... kwestia wyboru koloru ;) Choć IMO dla początkującej paski najlepsze, bo najlepiej na nich widać, czy wiązanie jest prosto i zwykle łatwiej odróżnić krawędzie

spinek
07-10-2012, 16:45
dzięki za podp. dziewczyny,
możecie mi jednak prócz nati polecić jeszce jakieś firmy- indiacze to co?

reasumując cienka bawełna lub bawełna z jedwabiem

wie ktos może, czy mój storchenwiege leo natur to cienka czy gruba bawełna, bo ja nie mam pojęcia:hide:?

panna.z.wilka
07-10-2012, 18:05
możecie mi jednak prócz nati polecić jeszce jakieś firmy- indiacze to co?
indiacze to indio - jeden z wzorów Didymosa. niestety, o konkretnych modelach się nie wypowiem, bo niewiele w życiu macałam :hide: może jakaś bardziej doświadczona mama uzupełni.
obiło mi się o uszy że Vatanai ma cienkie chusty. I Rapalu.


wie ktos może, czy mój storchenwiege leo natur to cienka czy gruba bawełna, bo ja nie mam pojęcia:hide:?
pojęcia nie mam, nie macałam.

ale gorąco polecam ten dział
http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=69

mi.
07-10-2012, 18:26
leo natur to średnia :)

Karusek
07-10-2012, 20:58
jeśli nie nati, to na początek będzie też fajna np. katja didymosa (bawełniana), używana 4,6 będzie nieco poniżej 250zł
girasol z podstawowej oferty - tu miałybyście duży wybór kolorystyki, to ładne, barwne i miękkie pasiaki - idealne dla nówki, używane cenowo poniżej 200zł
(wiem, że doradczynie uczą motać głównie na pasiakach, bo jest łatwiej, stąd polecam na początek pasiaki)

spinek
07-10-2012, 21:48
ok, super, dzięki, czuje się nakierowana, wiem już co przekazywac i czego mniej więcej powinna szukac, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

kryhitka
07-10-2012, 22:51
hej dziewczyny, bardzo proszę o radę:

moja Ryśka ma 5,5 miesiąca, 7,4 kg i ciuszki 68-74, uwielbia spędzać czas na rękach, gondoli juz nie toleruje, a spacerówka mi się nie podoba, jakaś taka mało komfortowa mi się wydaje, większość naszych spacerów kończy się na rękach, po domu też się często nosimy, a przyznam szczerze, że przydała by mi się wolna ręka czasem :) szukam fajnej chusty tkanej (może kołkowa a może pouch?), w której będziemy się mogły nosić i po domu i po dworzu (idzie zima, czy szukać z wełną?). Fajnie by było nie wydać majątku. Czy możecie mi podpowiedzieć, na jakie firmy warto zwrócić uwagę?

weci
10-10-2012, 14:31
i ja o coś zapytam a co(z resztą chyba już nawet pytałam;)).


Wstępnie się już zdecydowałam na to jaką chustę dla maluszka wybiorę, padło na little frog(cena fajna a i opinie spoko), problem mam tylko z tym jaką wybrać dł. To ma być chusta na początek- dla starszaka mam amazonie nati 4,6(przy dziedzicu na początek się nie sprawdziła bo a) sobiem nie poradziłam z wiązaniami b) długaśna mi bardzo- ogon za kolana mam). Więc pomyślałam że LF koniecznie musi być krótsza- tylko jaka :?::? 4,2 czy 3,6. Bądź tu człeku mądry :hmm:

Może coś doradzicie:help:
Wymiary me to ok 163/ zakładam po ciąży 60 no może 6kilka:hide:

panna.z.wilka
10-10-2012, 16:16
a w jakim wiązaniu planujesz nosić malca?
jak kangur to pewnie 3,6
a kieszonka - 4,2 (ja nosiłam w 4,6, w 4,2 kieszonkę wiązałam na ogonach. ale ja ciut wyższa jestem)

a jak masz w domu amazonię to zawiąż misia i sprawdź ile metrów masz za dużo.

weci
10-10-2012, 16:33
a w jakim wiązaniu planujesz nosić malca?
jak kangur to pewnie 3,6
a kieszonka - 4,2 (ja nosiłam w 4,6, w 4,2 kieszonkę wiązałam na ogonach. ale ja ciut wyższa jestem)

a jak masz w domu amazonię to zawiąż misia i sprawdź ile metrów masz za dużo.


Myślałam o kieszonce- mam z nią jakieś doświadczenie, z kangurkiem żadnego ale chętnie bym się nauczyła.
(kurcze pamiętam jak zaczynałam wiązać- mój największy stres to to że maluszkowi za mocno nóżki związałam ech...)
Z amazonią sprawdzę wieczorem, ale chyba się bardziej ku 4,2 skłaniam.

Abwarka
30-10-2012, 10:49
Witam,
Ja mam pytanie czy jest ktoś na forum kto nosił noworodka w Manduce ? Zakochana jestem w tym nosidle ale obawiam się czy 6 tygodniowe maleństwo które jest wiotkie da w niej sobie radę. Niby można w niej nosić od urodzenia ale mi jakoś się to nie widzi :neutral: (poczytałam też wątek mandukowy i tam też nie znalazłam nikogo kto wypróbował ją na noworodku).
Chciałabym też w oczekiwaniu na etap trzymania główki ponosić synka w chuście. Kupiłam na all od Azimi i od początku mam z nią problem (dopiero po fakcie trafiłam tu na forum i poczytałam jakie o tych "chustach" są opinie :(. Nie wiem jaka chusta będzie dla nas odpowiednia- może elastyczna, nie wiem już sama :rolleye: a czytając na forum od natłoku informacji o firmach, modelach zgłupiałam już całkiem...

baraba
12-11-2012, 16:46
Dołączam się do pytania.. czy jest ktoś na forum kto nosił noworodka w Manduce? Jakieś rady?

doka
17-11-2012, 20:13
Witam, noszę córe od 3 miesiąca w chuście nati (zakupionej tu na forum) i zastanawiam się teraz nad nosidłem (mała zaraz będzie samodzielnie siadać). Podobają mi się doux-doux (mam nadzieje że dobrze napisałam), ale zgłupiałam jeżeli chodzi o rozmiary. Zmierzyłam córe w chuście i wyszło mi 37cm (kolanko-pupa-kolanko) to jaki to rozmiar?? Pomóżcie, plizzz:duh:

koleszna
30-12-2012, 22:56
Witam
Ja tez tu nowa
Potrzebuję czegoś do domu co można szybko załozyć i zdjąć, łatwego w użyciu dla 8kg grubaski, która właśnie skończyła 5 miesięcy. Preferuję noszenie na boku. Przyglądam się intensywnie Hotslings pouch, ale zastanawiam sie tez nad bebelulu hamalu. Co wybrać?
Chciałabym tez zobaczyć i dotknąć chusty kółkowej, ale nie mam pojęcia czy koło mnie jest ktoś kto pokaże, doradzi. Jakie firmy wybierać? Pomocy!

Anitaa85
05-01-2013, 01:59
Witam, jestem tu nowa(: jako że pochodze z małej miejscowości, a do najbliższego miasta mam ponad 30km, trudno mi kupic chustę...czy możecie polecic jakieś sklepy online? /allegro to dobry pomysł? Bedę wdzięczna za pomoc(:

JoShiMa
05-01-2013, 10:59
Witam, jestem tu nowa(: jako że pochodze z małej miejscowości, a do najbliższego miasta mam ponad 30km, trudno mi kupic chustę...czy możecie polecic jakieś sklepy online? /allegro to dobry pomysł? Bedę wdzięczna za pomoc(:

A może zajrzyj tu na forum do działu gdzie dziewczyny wyprzedają chusty. Kupisz zadbaną chustę ale używaną co ma swoje atuty, bo będzie łatwiejsza do użycia niż nowa. Od razu na dziale z recenzjami możesz przeczytać opinie chuście, która Cię zainteresuje.

Anitaa85
07-01-2013, 00:17
Dzięki wielkie!(:

Linus
11-01-2013, 12:56
witam
u mnie jest lekko dziwnie :) Tońka ma 22 miesiące i noszona była tylko w Tuli
a im dłużej siedzę na forum tym bardziej napalam się na chustę, chciałabym nauczyć się wiązać i jeszcze ponosić ją wiosną (w nosidle siedzi bardzo grzecznie i często w nim zasypia)
jakie chusty są nośne (mała ma jakieś 11/12 kg) ale nie kosztują fortuny? ofert jest wiele, ale nie wiem jaka chusta dałaby radę tylu kilogramom?
będę wdzięczna za wszystkie rady :)

Nalia
11-01-2013, 13:17
z bawełnianych to lany są bardzo nośne, stare grube pasiaki nati, stare hopy, no i chusty konopne, ale te to juz swoje kosztują. lny niektóre tez dadzą rade. Tyllko nie wiem czy tak spore wiekowo dziecko przekona sie do chusty.

Ernesta
14-01-2013, 18:12
na początku bardzo bałam sie używać chusty,ale kiedy się odważyłam nie mogę do teraz się bez niej obejść.

CzarownicaSa
26-01-2013, 22:21
Witam!
Mam pytanie odnośnie nosideł. Szukałam odpowiedzi i porad na forum, ale powiem Wam szczerze, że nowicjuszowi bardzo ciężko połapać się w tych wszystkich nazwach i określeniach ;)
Chciałabym zamienić chustę na nosidło. Moja córa ma aktualnie 5 miesięcy(7.02 skończy 6), powoli zaczyna siadać z półleżenia. Początkowo przyszło mi na myśl Mei Tai, ale musiałabym poczekać z noszeniem aż zacznie swobodnie siedzieć. Czy jest jakieś nosidło, w którym mogłabym ją nosić już teraz? Dodam, że nosidło jest mi potrzebne głównie na krótkie spacery, wypady do znajomych czy wieczorne noszenie po domu.
Czy mogłybyście polecić mi coś polecić? :)

mi.
26-01-2013, 22:33
pamiętaj, że nie siedzieć, kiedy została posadzona/podciągnięta, a od kiedy sama zaczyna samodzielnie siadać - zazwyczaj z raczkowania :)

ja w tym tygodniu zaczęłam używać hybrydowego nosidła Storchenwiege i... wow! jestem pod wielkim wrażeniem tego jak fajne jest to nosidło!

miękkie, przyjemne, łatwe we współpracy, otula prawie jak chusta ;)

CzarownicaSa
26-01-2013, 22:52
Mi pamiętam :) Ale dzięki za przypomnienie :)

olmis
26-01-2013, 23:34
Pytanie jeszcze jaka długa, jak drobna, to mogłybyście Marsupi spróbować, to na jakieś 2-3 miesiące, potem będzie panel za wąski, no ale wtedy to już na większość ergonomików będziecie mogły przeskoczyć.

CzarownicaSa
27-01-2013, 00:38
Aktualnie nosi ubranka 62, ma coś ok. 6,500kg wagi.

olmis
27-01-2013, 10:47
Aktualnie nosi ubranka 62, ma coś ok. 6,500kg wagi.

moim zdaniem możesz pomyśleć o marsupi, ale ze świadomością, że to na krótko i wymienisz później nosidło na większe

a może kółkowa, jeśli z wiązaną odrzuciłaś

CzarownicaSa
27-01-2013, 18:10
Aktualnie zastanawiam się nad:
1. Nosidłem zamówionym u Pathi.(190-200zł)
2. Nosidłem gotowym od Pathi(140zł) o wymiarach:
Dolny pas 184cm(całość)
Górne pasy to 220cm
samo nosidełko 61cm
3. Na tym: http://allegro.pl/nosidelko-nosidlo-mei-tai-ergonomiczne-regulacja-i2957875056.html

Cenowo najbardziej odpowiadałoby mi oczywiście to ostatnie(dodatkowo dla mnie plusem są zapięcia, nie wiązanie), ale bazując na jakości to chyba to od Pathi. Ale nie wiem, czy wymiary będą dobre... :/

Aileris
28-01-2013, 10:58
Witam
Mam klopot, nie moge nigdzie odnalezc opisanych roznic miedzy materialami (chusty tkane z ramia, welna, jedwabiem, bambusem, lnem etc) czy splotami (skosnokrzyzowe, diamentowe etc).

Szukam chusciaka dla rodzicow, ktorzy dopiero zaczna chustowac, jestem z tych grubszych mam, raczej wolalabym chuste, ktora nie bedzie mnie za mocno dogrzewala.

Jakie sa praktyczne roznice miedzy materialami i splotami? Jaki cud mi polecicie?

Anushka
28-01-2013, 11:50
Witam
Mam klopot, nie moge nigdzie odnalezc opisanych roznic miedzy materialami (chusty tkane z ramia, welna, jedwabiem, bambusem, lnem etc) czy splotami (skosnokrzyzowe, diamentowe etc).

Szukam chusciaka dla rodzicow, ktorzy dopiero zaczna chustowac, jestem z tych grubszych mam, raczej wolalabym chuste, ktora nie bedzie mnie za mocno dogrzewala.

Jakie sa praktyczne roznice miedzy materialami i splotami? Jaki cud mi polecicie?

Hmmm... ja zanim zdecydowałam się jaką chustę chcę kupić (poza bawełnianą natką, którą miałam na początku i na niej się uczyłam i zdecydowałam czy będę nosić) spędziłam sporo czasu na recenzjach. Magiczne zestawienie w jednym poście raczej trudno znaleźć.
Polecam pobuszowanie po dziale recenzji chust tkanych:
http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/145-Chusty-tkane

Nie jestem specjalistką, ale na początek noszenia polecane są długie bawełniane natki, lenny lamb czy little frog. Na lato może coś cieńszego z lnem. Ale nie inwestuj na początku w super drogie chusty :-).

Aileris
28-01-2013, 15:00
bardzo dziękuję, będę buszować, może ktoś mi doradzi konkretny splot i konkretny materiał :love:

dlaczego inwestycja w drogą chustę nie ma sensu? ze wzgledu na moją nadwagę mam dość znaczne bóle kręgosłupa, więc sądzę, że po czerwcowym porodzie będę na pewno dość dlugo obolała, a dzieciątko trzeba nosić. dlatego sądziłam, że droższa chusta pomoże mi odciążyc plecy i będzie lepszym "nośnikiem" niż tańsza.

myslałam o zwykłym pasiaku Nati, ale też są różne sploty. i chyba różne materiały i sploty też różnie odciążają kręgosłup :oops:?

Anushka
28-01-2013, 17:43
Droższa nie znaczy zawsze lepsza, to miałam na myśli ;-). A tak na serio, nie jestem doradcą noszenia, może jakiś rozwieje Twoje wątpliwości co do różnic w sportach żakardowych, diamentowych itp. Z mojego doświadczenia, na początku kiedy dzidzia była mała, nie czułam różnicy między bawełną, lnem czy wełną. Dopiero jak włożyłam w chustę dla porównania dwulatka- wtedy czułam. Początkowo do nauki polecane są bawełniane, bo są 'przyjazne' dla uczącego się, łatwo dociagają itp. Potem ją spokojnie można odsprzedać, dołożyć i kupić jakąś droższą, wymarzoną chustę :-).
Co do splotu, ważne jest przede wszystkim, żeby był skośnokrzyżowy, a nie prosty, producenci, których wymieniłam w poście wyżej takie produkują.

Zwykły pasiak Nati jest jak najbardziej ok na pierwszą chustę (na bazarku możesz upolować coś taniej) i łatwo ją potem odsprzedać :-).

dorothy
30-01-2013, 21:33
Witam Chustomamy!To mój pierwszy post tutaj - szukam konkretnych informacji od cierpliwych doświadczonych... :)

Nie dorobiłam się jeszcze chusty - mam nosidełko (ale nie wisiadełko, o ile czegoś się tu kiedyś nauczyłam), ale jest duże - a potrzebuję czegoś "kompaktowego" na wyjazdy. Marzyłam o chuście, ale tu za granicą ciężko było taką znaleźć i bałam się że motania nie ogarnę - teraz przylatuję do Polski i mam szansę to zmienić i podjąć wyzwanie.

Jaka chusta i w jakim rozmiarze będzie najlepsza dla mnie (165cm i wciąż rozmiar 40) i 7-miesięcznej (prawie 10kg) córeczki?
Chcę używać chusty jak najdłużej, ale nie stać mnie na żadną drogą - do tego potrzebna jest jak najbardziej przewiewna, bo u nas upalne lato przez większość roku... myślałam raczej o chustach tkanych.

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc!

wildhoney
30-01-2013, 23:02
Len jest przewiewny, ale z drugiej strony wełna czy kaszmir dobrze sprawdzi się podczas całego roku, bo niby zimą grzeje, a latem chłodzi - osobiście latem nosiłam w bawełnach i lnie.
Jeśli chodzi o rozmiar, to 5 byłaby ok, a 6 pewno nawet lepsza, biorąc pod uwagę wagę dziecka.

olmis
30-01-2013, 23:14
Len (złamany) albo no cotton moim zdaniem, w rozmiarze 5, bo pewnie głównie w plecaku będziesz nosić, a 5 wystarczy też na odciążające wykończenie tybetańskie, a jak będzie potrzeba małą wyciszyć i odciąć od bodźców, to i 2x z tej długości zawiążesz z przodu.

dorothy
31-01-2013, 10:24
Dziękuję za rady - a które "tanie" firmy najbardziej nadają się dla dużego chuściaczka? Lenny, Little Frog, Nati, Calin Bleu, czy jeszcze inne? Nie stać mnie na nic powyżej 200zł, a najlepiej jakby zamknąć się poniżej 150 - brałam pod uwagę kupno używanej, im dłużej tu jestem tym bardziej się do tego skłaniam, ale najpierw muszę wiedzieć czego dokładnie powinnam szukać. :)

olmis
31-01-2013, 10:38
Lniane chusty od Nati najbardziej dostępne, myślę, że w takie cenie jesteś w stanie któryś ze starszych modeli upolować, np. Ocean, więc jeśli wzór i kolor nie odgrywa najistotniejszej roli a nośność i sama potrzeba/chęć noszenia to coś znajdziesz. Najłatwiej przez ogłoszenie w KUPIĘ, niż przeglądając oferty bazarkowe.

dorothy
31-01-2013, 14:11
Dzięki! :)

goszkaaaaa
04-02-2013, 21:23
Hej:]

Jestem dopiero poczatkujaca, ale czuje, ze sie juz powoli wkrecem w temat chustowania:]
I mam pytanie do bardziej doswiadczonych-czy wg Was chusta nati flamingi bylaby dobra chusta na poczatek chustowania? zakochalam sie w tym wzorze, ale trzeba tez myslec racjonalnie..;)
czy to prawda, ze jest pierwotnie tak miekka, ze nawet nie trzeba jej lamac?

bede wdzieczna za wszystkie wskazowki!!!
dzieki!

Karusek
04-02-2013, 22:50
Hej:]

Jestem dopiero poczatkujaca, ale czuje, ze sie juz powoli wkrecem w temat chustowania:]
I mam pytanie do bardziej doswiadczonych-czy wg Was chusta nati flamingi bylaby dobra chusta na poczatek chustowania? zakochalam sie w tym wzorze, ale trzeba tez myslec racjonalnie..;)
czy to prawda, ze jest pierwotnie tak miekka, ze nawet nie trzeba jej lamac?

bede wdzieczna za wszystkie wskazowki!!!
dzieki!

hej :)
rzeczywiście jest miękka od nowości
ale ma dodatek bambusa, co sprawia, że jest śliska i wcale nie tak łatwo w dociągnięciu dla poczatkującej. Poza tym bambus się wyciąga pod dzieckiem w trakcie noszenia i trzeba go dociągać (np. po godzinie). Radziłabym coś innego na sam początek, a flamingi na chwilę później ;)

Nati
06-02-2013, 00:05
Witam chustomanki,

Ja tu kompletnie nowa i szukam pomocy. Mam 3-miesieczna core i chce ja zaczac nosic w chuscie. Mala wazy juz 7kg a ja nie mam za duzych gabarytow(51kg i 160cm). PRosze pomozcie ktora chuste i jaki rozmiar powinnam wybrac. Sama bawelna na poczatek?

Mayka1981
06-02-2013, 15:35
Ja tam zawsze polecam na początek: samą bawełnę, pasiak z różnymi krawędziami, 4,2 powinno spokojnie Ci wystarczyć :)

Jakieś konkretne kolory CIę interesują? (albo odpadają zdecydowanie?)

Blafia
06-02-2013, 21:22
Dziewczyny, a ja mam pytanie trochę z "drugiej strony" - czy dla chodzącej 14-miesięcznej chudej panny (9,5kg, ok.80cm) jest jeszcze sens kupować chustę?
Do tej pory nosiliśmy się (i nadal nosimy) w Tuli, ale bardziej okazjonalnie niż regularnie (wakacje, wycieczki, krótsze i dłuższe wypady, zakupy, poczta itd.) Hania zawsze spokojnie i chętnie siedzi w ergo.

Do jakiego wieku nosicie dzieci?
Jeśli chusta dla starszaka to jaka?

annmay
07-02-2013, 17:08
Dziewczyny poradźcie. Mam 165 cm, rozmiar XS, natomiast synek to mały klusek 6,5 miesiąca i już 9,5 kilo i 73 cm. Na razie nosimy się nieregularnie, ale jednak, w skośno-krzyżowej Almelle. Chciałabym kupić na wiosnę i lato coś lekkiego i przewiewnego. Nie wiem, czy lepsza będzie chusta bawełniana z lnem, czy z bambusem. A może bez bawełny? Bambus chyba bardziej śliski i trudniej się go dociąga. Ale może się mylę. Chcę wrzucać małego na plecy, ale też lubimy się poprzytulać w kieszonce ;) Poradźcie, jaka długość? Len czy bambus? A może jedwab? Pomocy, już się pogubiłam...

madziauk
14-02-2013, 18:17
Czesc Dziewczyny :)

Witam sie :) dzis moj pierwszy dzien na forum.

Doradzcie prosze, co wybrac dla poczatkujacej chustomamy (mnie ;)), dla taty tez, choc bardziej okazjonalnie.

Napisze cos o sobie. Jestem 2,5 miesiaca po cesarce. Mam 163, obecna waga 56kg. Maz 180, szczuplej budowy :)
Synus juz ma 66cm i wazy 6kg. Chcialabym zaczac chustowanie, i wpadly mi w oko :

a) Didysling Indio Nature
Pytania: czy bedzie dobry dla poczatkujacej? Podoba mi sie to zakladkowe szycie przy kolkach, ktora opcje nalezy zamowic ze strony dydimosa R czy S? I jaki rozmiar?
Mialam kiedys wybita prawa reke, takze pewnie nosilabym po lewej stronie. Bo prawa do tej pory daje sie we znaki.

http://www.didymos.de/en/Babywearing/DIDYSling/Indio/DidySling-Indio-Nature.html

b) DidyTai Robert
Pytania: Czy on nadaje sie dla 2,5 miesiecznego szkraba, ktory jeszcze nie trzyma glowki?
http://www.didymos.de/en/Babywearing/DIDYTai/DidyTai-Robert.html

Dzieki z gory za opinie :) Pozdrawiam :))
Magda

Judyta
14-02-2013, 22:25
Madziauk ja juz nosilam miesiac po cc ;)
Nosidla sa dla dzieci siedzacych, wczesniej tylko chusta. Przejrzysz forum, to bedziesz wiedziala :)

madziauk
15-02-2013, 11:42
Fabianowa - dzieki. Czyli wychodzi na to, ze lepiej zacząć od kolkowej. Czytałam recenzje tu na forum i sie napalilam na ta Indio ;). Chodzi mi o chuste po domu i na szybkie wypady, nie na długie spacery. Także chyba powinna być ok taka kolkowa na początek?

Judyta
15-02-2013, 11:51
Ja kółkowej nie mam żadnej. Miałam na testach, ale to nie dla mnie, wolę jak jest mi w chuście wygodnie ;) ale to moje zdanie. Ruszysz się, zaraz troszkę się obsunie, coś zacznie uwierać..
Proponuję tkaną. Ten ogrom materiału nie jest taki straszny, każda z nas się uczyła wiązać i conajmniej połowa jak nie więcej bała się na początku tego, że ma się owinąć w prawie 5m szmaty ;) zajrzyj do działu warsztaty i spotkania , albo lokalne chustoplotki może i w Twoim mieście znajdzie się mamuśka, która wiąże i chętnie się z Tobą spotka i pokaże co i jak :)

Edit. Widzę, że za granicą jesteś. Ale na forum też się powinny znaleść mamuśki z Londynu

madziauk
15-02-2013, 12:21
Fabianowa - dzieki. Masz racje, przeraza mnie to wiazanie chusty. Poszukam na forum jakiejs mamuski z Londynu, moze sie znajdzie ;) Dotarlam do mapy mam, ale tam nie bylo nikogo z mojego miasta. Moze na forum ktos jednak jest :)

madziauk
15-02-2013, 14:48
Dziewczyny, powiedzcie mi prosze. Czym sie rozni Indio z konopiami od Indio bez? Ktora lepiej na poczatek wybrac? No i jaka dlugosc? (ja mam 163cm, maz 180). :)

Wiewiórka
15-02-2013, 15:20
nośnością i ceną
z konopiami jest nośniejsze i droższe
załó wątek tutaj http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/81-Pomocne-Chustomamy!
są na pewno mamy z Londynu na tym forum

dżoana
16-02-2013, 00:18
Cześć.
Jestem zielona w temacie, więc zaczynam od tego wątku.
Gdy moje dziecko skończyło miesiąc zakupiłam chustę elastyczną Red Castle , taką : http://image.ceneo.pl/data/products/17859739/f-red-castle-chusta-o-dlugosci-4-7m-ciemnoszara.jpg
zamotaliśmy się kilka razy dosłownie, ponieważ okazało się, że synek ma wzmożone napięcie mięsniowe i odradzono nam chustowanie.
Obecnie synek ma skończone 8 miesięcy i w zasadzie po napięciu zostało tylko wspomnienie , pozwolono nam ponownie się motać. Tylko hmm.. mam wrażenie, że na chustę elastyczną to już jest za późno :( Synek waży 10 kg i ma około 76 cm.
Co możecie poradzić na wiosnę / lato/ jesień ( czyli coś uniwersalnego) dla początkującej mamy i nienoszonego wcześniej w chuście dzieciaka ? Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie. Czytam forum, ale ciężko mi ogarnąć te wszystkie informacje :/ a z ich nadmiaru mam większy mętlik w głowie niż zanim na forum trafiłam :)

madziauk
17-02-2013, 13:23
Dziewczyny, jeszcze jedno pytanie.
Zdecydowałam sie na początek kupić chuste kolkowa dydimosa. Bedzie to albo dydisling Indio nature, albo didysling rosalinde. Doradzcie proszę która lepsza na początek? Rozmiar 1 chce zamówić. Tylko teraz nie wiem która jest ta zakladkowa ( taka chce, z tym przeszyciem). 1R czy 1S ? :)

W tlumaczeniu ze strony didymos R to jest niepofaldowany , S pofaldowany. Czyli na chlopski rozum R bedzie z przeszyciem (takie proste wlasnie), a S bez przeszycia i wtedy sie tak marszczy? :oops:

bzzzzzzz
17-02-2013, 23:48
http://noszebokocham.pl/ale-dlaczego-tkana/

no i o co chodzi proszę niech ktoś podpowie, właśnie chciałam startować od elastycznej, bo poprzednio bałam się nosić noworodka ( moje drugie dziecię), a teraz sie uparłam bo trzecie chciałabym od razu zapętać i co znowu mam stresa :duh:

majaa
07-03-2013, 14:46
ja też chciałam nosić swojego pierwszego szkraba ale za bardzo się bałam, teraz oczekuję drugiego maluch i chciałam się dowiedzieć wcześniej czegoś więcej o noszeniu chust ale im więcej czytam tym bardziej się boję. Niestety nie ma w mojej okolicy żadnego doradcy, najwiecej jest z warszawy i kilka innych dużych miast :(

werka
07-03-2013, 15:10
Kochane, mam jakieś 165 cm wzrostu i wagę przypuszczam po ciąży jakieś 67 kg zastanawiam się czy pasiak Nati 4,6 będzie wystraczającą długością, gdyż mój mąż ma 185 cm wzrostu i jakieś 90 kg wagi, może lepsza ta która ma ponad 5m? Co sądzicie?

werka
07-03-2013, 23:34
dziewczyny czy ktoś udziela tu jeszcze jakiś porad, czy ten wątek jest wymarły?:cry:

Karusek
15-03-2013, 21:40
Kochane, mam jakieś 165 cm wzrostu i wagę przypuszczam po ciąży jakieś 67 kg zastanawiam się czy pasiak Nati 4,6 będzie wystraczającą długością, gdyż mój mąż ma 185 cm wzrostu i jakieś 90 kg wagi, może lepsza ta która ma ponad 5m? Co sądzicie?

nie wiem, czy tu jeszczed zajrzysz :lol:
dla Ciebie 4,6m starczy na pewno, ale dla męża moim zdaniem będzie za mało

Yellowstone
22-03-2013, 02:11
No. To dzisiaj polekturzyłam dział i już jestem trochę mniej głupia :ninja:
Wybaczcie od razu ogólniki, ale trzeba po woli sobie to wszystko w głowie układać.

Swoje pierworodne maleństwo chciałabym chustować od początku i potrzeba mi odpowiednich narzędzi. Maleństwo przybędzie w czerwcu, więc załapie się na upały. Głównie z tego powodu porzuciłam pomysł polecanego na początek elastyka (choć zastanawiam się czy z tkaną mój luby sobie poradzi). Dobrze czynię?

Przeglądając z grubsza oferty w kilku sklepach internetowych stwierdziłam, że podobają mi się najbardziej pasiaki, są bardziej etniczne i żywe, niż te obrusiaste wzorki ;-) Polecane Nati Baby wydają się dobrym wyborem, podobnie Lenny Lamb. Niemniej niemal z każdej firmy jestem w stanie znaleźć piękny model. Więc proszę o ukierunkowanie mnie w dalszych poszukiwaniach. Czy powinnam szczególnie zwrócić wzrok na jakąś konkretną firmę? Które są dość cienkie na lato i odpowiednie dla noworodka i początkującej mamy?

Rozważam tez jakieś domieszki ze względu na porę roku np. jedwab czy bambus. Dla noworodka można w ogóle? Czy lepiej zacząć od samej bawełenki?

Kolejna sprawa to rozmiar. Wiązań jeszczem nie ogarnęła, ale wstępnie pewnie głównie kieszonka. Ewentualnie kangurek i 2X do przetestowania. Więc dłuższa. Mam 170 wzrostu, całkiem przeciętnych gabarytów, luby podobne wymiary i waga. Jakieś 4,2 by wystarczyło? Może 4,6 albo nawet 5,2 na początek? Doradźcie.

W czasie klarowania sobie wyboru chusty pewnie będę sprawdzać bazarek, może coś trafię od Was :ninja: Może uda też się podpatrzeć chusty u kogoś, albo wybrać się na spotkanie klubu mam? Albo, ho ho, wynajdę jakieś warsztaty chustowe :twisted:

Karusek
22-03-2013, 09:23
pokrótce:
nie każdy bambus jest przewiewny i dobry na lato. Przy zakupie musiałabyś dopytać o konkretną chustę.
To samo jedwab (generalnie jedwabie nati są dość grube, didka w większości cieńsze i na lato zdatne)
Z tym, że pasiaków jedwabnych chyba jeszcze nie było :) Bambusowe owszem (Tęcza LL, chyba amazonia nati)

albo zwykła bawełna też będzie dobra - tu jedynie moim zdaniem raczej nie LL, bo nie jest tak cienkie jak nati (może też Little Frog - ale tych nie dotykałam, niech się inne dziewczyny wypowiedzą albo zajrzyj do wątku z recenzjami)

moim zdaniem na poczatek lepiej 4,6. Po ciąży nie od razu wskoczysz w stary rozmiar, na początku łatwiej też zawiązać chustę nieco dłuższą, a nie wiązaną na "ogryzkach" (czyli na końcówkach ogonów)

Miłego szukania!

edit: i mając na oku jakąś chustę warto zawsze dopytać właścicielkę, czy będzie dobra dla noworodka na lato :)

Yellowstone
29-03-2013, 03:45
Karusek - dzięki, pomogłaś bardzo :)

Aktualnie wycofałam się z szukania domieszek - za dużo zmiennych dla mnie, których póki co nie ogarniam :rolleye: Przejrzałam za to oferty 100% bawełny pasiaków różnych firm.

Wciąż póki co najbardziej podobają mi się chusty NATI. Kolory Madagaskar, Namib, Peru lub Dakar.
Znalazłam na allegro taką aukcję http://allegro.pl/chusta-namib-standard-natibaby-i3127374127.html która mnie bardzo bardzo korci.

Poza tym Storchenwiege wersja Anna lub Inka. Czytałam, że Anna grubsza, więc na lato chyba mniej się nadaje.

Didymos Katja lub Babylonie na "P" też są nawet okej.
Little Frog zbyt pastelowe i mdłe.
Urzeka mnie też Lenny Lamb wersja Gaja, bo śliczna, a i takie imię wybraliśmy :mrgreen: Ale jeśli faktycznie zbyt gruba...


No to tyle, rady mile widziane :wink:
Może innej nocy popatrzę za wzorkami i chustami z domieszkami.

gienia
29-03-2013, 10:37
Yellowstone, ja jestem na tym samym etapie - poszukiwanie chust dla noworodka. Doradzać nie będę, bo doświadczenia brak. Mam babylonię i nati, one istotnie różnią się szerokością - nati standardowo 60 cm, babylonia o 7 cm szersza (w teorii o 5, ale mierzyłam centymetrem. Obie chusty są złamane. W próbach na miśku robi to sporą różnicę, zwłaszcza przy kangurze. Węższą nati łatwiej zagospodarować na małym miśku (wielkość ok 1-2 miesięcznego niemowlaka). Nie wiem, jak to się przekłada na żywego modela, dzielę się obserwacjami.

yvona
31-03-2013, 09:39
ja jeszcze dodam cos na temat rozmiarow. wazac prawie setke spokojnie starcza mi rozmiar 6 czyli 4,6. Nosze glownie na plecach teraz i podwojny plecak (chyba? bo ucze sie z jutuba i te nazwy mi jakos umykaja). Kupilam sobie 4 do rebozo, ale zdarzylo mi sie wlasnie plecak zawiazac i z niej, na ogryzkach, fakt, ale dalo rade (awaryjnie).
Daaawno temu mialam 5,2 i nie ogarnialam, poly walaly sie wszedzie, przekladalam po dwa razy tu i tam i nadal nie halo.
Aha, mam 178cm.

Wydaje mi sie, ze ten "standard" czyli szostka to taki optymalny jest, chyba ze mama drobinka :)

melodi
08-04-2013, 10:16
Mam na oku piękną Nati Honsiu z kaszmirem .
Nigdy nie miałam chusty tej firmy,ani z jakimiś dodatkami,zawsze sama bawełna.

Czy taka chusta nada mi się na cięższego chuścioszka?
Oraz czy 200zł za używaną w świetnym stanie to dużo,czy przepłacam?

Proszę o odpowiedzi, bo zbieram się do kupna,a nie chce tyle kasy w błoto posłać :P

Wiewiórka
08-04-2013, 10:46
to tanio, chusty z kaszmirem są drogie, ponad 300zł kosztują, kaszmir to wełna, weź pod uwagę to, że wiosna i lato przed tobą. Nosi fajnie cieżarki

adea
08-04-2013, 10:49
nie odpowiem niestety na pytania ale jesli sie nie zdecydujesz to ja biore :P

słowianka
08-04-2013, 22:21
A ja bym chciała jakąś przewiewną chustę na lato dla małego i dużego ;). Jest taka?

Karusek
08-04-2013, 22:25
A ja bym chciała jakąś przewiewną chustę na lato dla małego i dużego ;). Jest taka?

poprzeglądaj tematy w dziale Chustowanie nasz styl życia i Chusty
sporo było na ten temat
zbiorczo chociażby tutaj: http://chusty.info/forum/showthread.php/639-Jaka-chusta-na-lato-tematy-połączone
i tutaj: http://chusty.info/forum/showthread.php/34242-gt-gt-gt-LATO-lt-lt-lt-Jak-ubierać-W-czym-nosić-połączone/page8
najlepiej czytać od końca wątku, bo najświeższe informacje i najnowsze chusty się pojawią ;)

melodi
09-04-2013, 09:47
chusta tkana splotem diamentowym to odmiana splotu skośno-krzyżowego, czy jakiś badziew? Nadaje się na cięższe smyki?:)

Karusek
09-04-2013, 09:56
zależy która chusta
nati diament bambus - była dla lżejszych dzieci
girasole diamentowe - jak najbardziej dla starszych dzieci (maluszków zresztą też)
leoś też dla starszych się nada

melodi
09-04-2013, 19:08
http://allegro.pl/show_item.php?item=3137930457#tabsAnchor w końcu zdecydowałam się na tą :heart:

Assuss
09-04-2013, 22:46
Ładna!!:-P Dziękuje wszystkim za zamieszczone tutaj w tym wątku rady, na pewno się przydadzą w doborze drugiej już chusty!:)

RoxieSTB
10-04-2013, 16:22
moj synek ma 10 dni. Urodzil sie malutki 2,4kg. Chcialabym go zaczac nosic. W ciazy kupilam dla niego pasiaka Natibaby. Tylko teraz nie wiem czy ta chusta bedzie odpowiednia dla takiego malucha i czy nie lepiej kupic jakas chuste elastyczna

inka
10-04-2013, 17:12
hej, gratuluje synka.

Czy chuste kupila nowa?Czy jest ona juz miekka czy raczej madal sztywna?
I odpowiadajac na Twoje pytanie tak mozesz go nosic w tkanej.Jezeli masz mozliwosc to dla spokoju wlasnego sumienia i zdrowia dziecka umow sie z doradca i naucz porzadnie wiazac.

Rommeti
11-04-2013, 21:36
Choć termin mam dopiero na maja, to jednak już myślę o zakupie chusty, bo wiadomo później będa inne wydatki. Jednak jestem kompletnym laikiem dlatego proszę o poradę. A może znacie jakiś sklep we Wrocławiu, gdzie znajdą coś dla siebie i otrzymam fachową poradę?

Karusek
11-04-2013, 22:42
Choć termin mam dopiero na maja, to jednak już myślę o zakupie chusty, bo wiadomo później będa inne wydatki. Jednak jestem kompletnym laikiem dlatego proszę o poradę. A może znacie jakiś sklep we Wrocławiu, gdzie znajdą coś dla siebie i otrzymam fachową poradę?

pewnie tutaj: http://www.zielonamama.pl/
to nasza forumka :)

Yellowstone
12-04-2013, 07:22
Dobra, to ja jeszcze dopytam o ten rozmiar (kurcze, najlepiej by było po prostu przetestować, ale przy pierwszej chuście to trzeba w ciemno:duh:)

Ma być dla noworodka, więc kieszonka. Nastawiałam się na długość 4,6, ale też sporo ciekawych ofert znajduję 4,2 i nie wiem czy się na nie decydować i czy to będzie wystarczające. Wzrost 170, przed ciążą 60kg, w ciąży z 15 kg na plusie będzie, więc nie słoniowo. Rozmiar nosiłam 38, czasem 40. Mogę podać jakieś wymiary, obwód klaty lub coś, jeśli komuś to coś powie i mi doradzi :D

RoxieSTB
12-04-2013, 18:58
hej, gratuluje synka.

Czy chuste kupila nowa?Czy jest ona juz miekka czy raczej madal sztywna?
I odpowiadajac na Twoje pytanie tak mozesz go nosic w tkanej.Jezeli masz mozliwosc to dla spokoju wlasnego sumienia i zdrowia dziecka umow sie z doradca i naucz porzadnie wiazac.

chusta noszona, mieciutka, dosc fajnie sie dociaga. Jak bylam w Polsce bylam na jednym spotkaniu kk, zawiazalam kilka razy miska w kieszonke.

Karusek
12-04-2013, 20:56
Dobra, to ja jeszcze dopytam o ten rozmiar (kurcze, najlepiej by było po prostu przetestować, ale przy pierwszej chuście to trzeba w ciemno:duh:)

Ma być dla noworodka, więc kieszonka. Nastawiałam się na długość 4,6, ale też sporo ciekawych ofert znajduję 4,2 i nie wiem czy się na nie decydować i czy to będzie wystarczające. Wzrost 170, przed ciążą 60kg, w ciąży z 15 kg na plusie będzie, więc nie słoniowo. Rozmiar nosiłam 38, czasem 40. Mogę podać jakieś wymiary, obwód klaty lub coś, jeśli komuś to coś powie i mi doradzi :D

hm, najlepiej dopytuj o realną długość. 4,2 to czasem w realu 4,5, a czasem ledwie 4 ;) na moje oko standardowy rozmiar 5 powinien starczyć (po ciążach mam ponad 60kg i w 5 się wiążę ;) )
ale to też trochę zależy od grubości i stopnia złamania chusty - im cieńsza i bardziej złamana, tym może być krótsza

adea
12-04-2013, 21:05
ja mam 170 i około 50 kilo i w 4.6m podwójny węzeł musi byc z tyłu bo z przodu sie nie da jak nosze w kieszonce. ale moze cos robie nie tak ;) no i chusta sztywna...

Karusek
12-04-2013, 21:07
ja mam 170 i około 50 kilo i w 4.6m podwójny węzeł musi byc z tyłu bo z przodu sie nie da jak nosze w kieszonce. ale moze cos robie nie tak ;) no i chusta sztywna...
ale w kieszonce jest zawsze z tyłu ;)

adea
13-04-2013, 15:03
ale w kieszonce jest zawsze z tyłu ;)

haha no prosze :D ja wiązałam z przodu w dłuższej, bo mi z tyłu niezbyt niewygodnie, to karygodny bład?

Yellowstone
14-04-2013, 00:11
hm, najlepiej dopytuj o realną długość. 4,2 to czasem w realu 4,5, a czasem ledwie 4 ;) na moje oko standardowy rozmiar 5 powinien starczyć (po ciążach mam ponad 60kg i w 5 się wiążę ;) )
ale to też trochę zależy od grubości i stopnia złamania chusty - im cieńsza i bardziej złamana, tym może być krótsza
Dzięki :) O realną długość pytam i wypada właśnie 4,2, czasem 4,1 jak ma frędzle. Z chust podobają mi się girasolki, a te są chyba dość cienkie, więc może okej. Ech, jak jakaś mi spodoba to pewnie wezmę nawet 4,2, a jak będzie bardzo źle to jakąś Natkę dokupię, są dość przystępne :hmm:

andziula
18-04-2013, 22:38
proszę o pomoc - jaką chustę wybrac jaką pierwszą.
Little frog czy lenny lamb 100% bawełna.
chcę kupić nową chustę, ceny uzywanych nieznacznie odbiegają od nowych i dlatego pomyslalam o nowej. Ale nie wiem ktorej firmy.
Piszę ze little frog jest dla maluszkow i jako pierwsza super sie nadaje. Ale przy lenny lamb tez tak piszą i nie wiem na ktora sie zdecydowac.
Czy pomożecie ??? :)
bede wdzięczna za pomoc ;)

melodi
26-04-2013, 12:31
Czy nosidła mei tai chustowe, takie z chustowego materiału, dobrze noszą się też na ciężkich dzieciach,czy wygodniejsze są te ze sztruksu typu Pati itd?

bozenka151
08-05-2013, 11:03
szukam chusty na lato i wpadło mi w oko coś w tym stylu - co sądzicie??

http://www.babycalm.co.uk/product/Fil'-Up-Mesh-Wrap-Sling

Mayka1981
08-05-2013, 11:16
proszę o pomoc - jaką chustę wybrac jaką pierwszą.
Little frog czy lenny lamb 100% bawełna.
chcę kupić nową chustę, ceny uzywanych nieznacznie odbiegają od nowych i dlatego pomyslalam o nowej. Ale nie wiem ktorej firmy.
Piszę ze little frog jest dla maluszkow i jako pierwsza super sie nadaje. Ale przy lenny lamb tez tak piszą i nie wiem na ktora sie zdecydowac.
Czy pomożecie ??? :)
bede wdzięczna za pomoc ;)

Jak LL to pasiak (nie jednobarwna) i faktycznie będzie ok.
LF też.
Wybierz ładniejszą :) Chociaż pewnie już wybrana ;)


Czy nosidła mei tai chustowe, takie z chustowego materiału, dobrze noszą się też na ciężkich dzieciach,czy wygodniejsze są te ze sztruksu typu Pati itd?

CHMT jak dla mnie noszą porównywalnie do dobrze dobranego nosidła - przy czym do chustomejtaja trzeba się dobrze przyłożyć od początku (jak do chusty) a nosidło to sobie możesz nawet w trakcie podregulować jak zajdzie taka potrzeba.


szukam chusty na lato i wpadło mi w oko coś w tym stylu - co sądzicie??

http://www.babycalm.co.uk/product/Fil'-Up-Mesh-Wrap-Sling

Ja sądzę i wiem z doświadczenia, że najgoręcej to jest i tak na styku dziecko-rodzic, więc co na wierzchu ma mniejsze znaczenie.

W opisie stoi, że wiązanie wymaga 2 warstw - więc 2x z przodu, jakiś plecak z krzyżem z tyły czy coś - wybrałabym jednak zwykłą tkaną i wiązania jednowarstwowe typu kangurek czy kieszonka.

Ogólnie nie podoba mi się idea "kratki" na dziecku, już widzę jak się wpija w to i owo ;) no ale latem to fajnie nosić małego golaska w samej pieluszce.

I chyba będzie dość "elastyczna" więc o dobrym dociągnięciu może nie być mowy - ale w łapach nie miałam... Kojarzy mi się z taką siatkową torbą na zakupy ;) lub z Tongą - ale tonga to dla starszych imho raczej, więc kolejny dla mnie zgrzyt, że nie dla maluszka...

Ogólnie polecam rozwiązania proste i uniwersalne - cieńsza tkana bawełniana albo z dodatkiem babmusa lub jedwabiu da Ci takie wrażenie chłodu - ale nie oszukujmy się, lato to lato :) No chyba że jeszcze fajna wełna (!tak tak!) - ale nie kombinujmy ;)

A masz już jakąś chustę czy to ma być pierwsza?

bozenka151
08-05-2013, 12:46
Hej dzięki za szybką odpowiedz:?

Mam elastyka i to nasza pierwsza chusta, kupiłam bo ponoć łatwiej dociągnąć. Najzwyklejsza bawełniana, ale nam goraco jak słoneczko mocniej podgrzeje.
Chciałabym teraz jakąś tkana dokupić na lato bo pewno w tym elastyku bardzo gorąco bedzie. Tylko jaka i z jaka domieszką:confused:

Szczebiotka
26-06-2013, 23:39
Pomocy proszę, szukam chusty idealnej;) Mam ją dostać w prezencie i osoba, która ją finansuje upiera sią aby to była chusta nowa. Ja jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o miękkość materiału dlatego pomyślałam o bambusie ale też moja niespełna 4miesięczna córeczka waży już prawie 7kg a do tego okazjonalnie noszę 16kg 2latka, dlatego chciałam coś bardziej "nośnego" i dlatego zainteresowały mnie mieszkanki bambusa z lnem. Natknęłam się też na informacje o chustach żakardowych (noszę się od niedawna i jestem jeszcze "zielona" trochę;) ponoć dzięki splotowi są bardziej "nośne" a do tego miękkie od nowości no i śliczne, wpadła mi w oko" mea fuksja" nati, podoba mi się tej firmy rónież "morze z lnem". no i lennylamb ma też ładne żakardy. Pomocy co wybrać???

Karusek
27-06-2013, 05:43
hej :)
w morzu nati raczej będziesz mocno czuła te 16kg, dla młodszego dziecka za to będzie bardzo dobre. Podobnie mea moim zdaniem.
niektóre chusty z bambusem bardzo dobrze niosą, szczególnie te bambus+len (ale musiałabyś kupić używaną, bo nowe są dość sztywne i chwilę trwa, zanim się złamią). Chusty z samym bambusem, bez lnu, są zdecydowanie bardziej przyjazne od początku.

Szczebiotka
28-06-2013, 20:11
Karusek Dziękuję bardzo za odpowiedz:) a możesz mi powiedzieć do ilu kg tak mniej więcej te żakardy uniosa i czy faktycznie takie miękkie od początku? wiem, ze trochę monotenatyczna jestem ale mi w oko wpadły;)

ignis
29-06-2013, 17:27
Proszę o pomoc w wyborze chusty - zarówno rodzaju, jak i producenta.
Mam 3 miesięcznego synka i chciałabym kupić chustę, w której będę mogła o nosić zarówno teraz - w pozycji półleżącej pewnie, jak i wtedy, kiedy będzie już trochę większy i będzie siedział. Oczywiście najlepiej jak by chusta starczyła na jak najdłużej, ale nie znam się i nie wiem czy tak się da.

Jak synek się urodził, kupiłam naszą łódzką chustę elastyczną "Pentelka" - była tania, dobra na przetestowanie i pierwsze ćwiczenia, ale na dluższą metę oczywiście wolałabym coś lepszego.
W tej Pentelce synek był jakiś taki ściśnięty - czasem się mu to podobało, czasem się szarpał, jakoś nie miałam zaufania i np. nie wyobrażam sobie zabrać go na spacer w tej chuście zamiast w wózku, bo bardzo prawdopodobne, ze w pewnym momencie zaczął by mi krzyczeć, szarpać się, a ja bym nie miała co zrobić.

Może gdyby to była dobra chusta, ja bym miała pewność co do swoich umiejętności wiązania, to nie przerażałoby mnie, że ma taką ściśniętą pozycję, ale jak to taki słabej jakości wyrób, to się boję i na wszelki wypadek nie noszę.

Proszę o radę, bo idą wakacje, czas na chuściarskie wyprawy ! :)

mi.
29-06-2013, 17:52
a może spróbuj nosić w pionie? zdrowiej :)

ignis
29-06-2013, 20:58
Nie wiedziałam, że zdrowiej ;) Kojarzy mi się, że lepiej dziecka za szybko nie pionizować.
No ale może. W każdym razie najpierw muszę kupić chustę, póniej będę szlifować technikę ;)

mi.
29-06-2013, 21:08
Nie wiedziałam, że zdrowiej ;) Kojarzy mi się, że lepiej dziecka za szybko nie pionizować.
No ale może. W każdym razie najpierw muszę kupić chustę, póniej będę szlifować technikę ;)
zdrowiej, zdrowiej.
"kołyska" raczej niezdrowa (dla bioder przede wszystkim).

kup cokolwiek Ci się podoba bawełnianego.
wg mnie najlepsze z bawełnianych są Storchenwiege, na drugim miejscu Didymos.

ignis
29-06-2013, 23:25
A Nati? (są trochę tańsze)

I jaka długość/rozmiar chusty?

mi.
29-06-2013, 23:30
ja jestem zwolenniczką noszenia na plecach (w plecaku prostym) od 3/4-ego mca życia, więc zapewne nie więcej niż 4m będzie ok :)

ale jeśli dotąd nosiłaś tylko w słabej jakości elastyku i w kołysce, to pewnie zaczniesz od jakiegoś wiązania z przodu.
nie wiem co wybierzesz :)
warto się spotkać z kimś kto Ci pomoże.

a we wcześniejszych odpowiedziach w tym wątku nie znalazłaś nic dla siebie?

ignis
30-06-2013, 14:40
Na podstawie tego, co tu przeczytałam skłaniam się do tej Nati, tylko chyba u nich najkrótsza to 4,6? A ja jestem dość drobna i myślałam o 4,2, hm...
Zacznę na pewno od przodu, a dzisiaj spróbuję schować małego pionowo do elastyka :)

tosina mama
02-07-2013, 23:46
no właśnie... co prawda etap czytania ze słowniczkiem otwartym w drugim oknie niby mam już za sobą, ale czytam i szukam, i mam pytanie: cóż to ta chusta kompaktowa?

mi.
02-07-2013, 23:50
:ninja: taka, która zajmuje malutko miejsca po złożeniu :)
agava na ten przykład. jest mniejsza niż zestaw kieszonek na wyjście. niewiele większa od zestawu portfel + telefon :lol:

Kasia.234
03-07-2013, 00:31
agava na ten przykład. jest mniejsza niż zestaw kieszonek na wyjście. niewiele większa od zestawu portfel + telefon :lol:

zależy, jaki kto ma telefon ;)

kompaktowe to są raczej cienkie i lekkie, łatwo można poznać po gramaturze, przy niektórych chustach podana
no i krótkie - wiadomo :)

mpk
08-07-2013, 09:59
Witam :D to mój pierwszy post na tym boskim forum :p

Uczymy się z miesięcznym synulcem kangura. Mam ultracienką hoppediz. Mimo wielkich starań nie potrafię dociągnąć górnej krawędzi :-( czy to jest to wyćwiczenia czy to może być wina chusty?
Czy bawełnianą nati będzie łatwiej zawiązać?bo zastanawiam się czy takiej nie kupić?

Wiewiórka
08-07-2013, 10:34
Witam :D to mój pierwszy post na tym boskim forum :p

Uczymy się z miesięcznym synulcem kangura. Mam ultracienką hoppediz. Mimo wielkich starań nie potrafię dociągnąć górnej krawędzi :-( czy to jest to wyćwiczenia czy to może być wina chusty?
Czy bawełnianą nati będzie łatwiej zawiązać?bo zastanawiam się czy takiej nie kupić?
to jest do wyćwiczenia. Kangur nie należy do łatwych wiązań. Z tego co pamiętam przede wszystkim należy zadbać o dociagnięcie zewnętrznej krawędzi ciągnąc w dół

mi.
08-07-2013, 10:44
Witam :D to mój pierwszy post na tym boskim forum :p

Uczymy się z miesięcznym synulcem kangura. Mam ultracienką hoppediz. Mimo wielkich starań nie potrafię dociągnąć górnej krawędzi :-( czy to jest to wyćwiczenia czy to może być wina chusty?
Czy bawełnianą nati będzie łatwiej zawiązać?bo zastanawiam się czy takiej nie kupić?
po pierwsze to niełatwa chusta, a po drugie - kangur (w zasadzie każde wiązanie :lol:) staje się szybko przyjemnym wiązaniem, kiedy ktoś Ci go pokaże. Inaczej można się umęczyć i zrazić.

mpk
08-07-2013, 11:16
Była u mnie na szkoleniu Iza z pogotowia więc podstawy to mam dobre :) trudniej z wykonaniem.
To co w takim razie polecisz dla początkującej teraz na lato dla maluszka?potrzebuję na szybko,, bo chłopina tylko tulić się chce a córa wymaga masę uwagi:lol:

nautika
08-07-2013, 13:08
Mi się tam osobiście najlepiej kangura z Didymosa wiąże, albo z Lenny Lamb.
Natki na pewno są grube, szerokie, więc kangurka
trudno zamotać.
A na lato dla malucha pewnie bambus.

Drixer
09-07-2013, 18:57
Chciłabym kupić pierwsza chuste ale nie wiem jaka wybrać i czy w ogóle w tym wieku można juz nosić dzieciaczka w chuście?

mi.
09-07-2013, 19:27
Chciłabym kupić pierwsza chuste ale nie wiem jaka wybrać i czy w ogóle w tym wieku można juz nosić dzieciaczka w chuście?
w XXI? :ninja:
;)

jeśli to, co zostało napisane wcześniej w tym wątku Ci nie pomogło - to pisz jakie masz wątpliwości :)

Syberia
10-07-2013, 07:58
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z noszeniem dziecka w chuście, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie.
Teoretycznie zdecydowałam się na bawełnianą. I mam pytanie: czy LL Burgundia na pierwszy raz będzie dobra? Czy może powinnam zdecydować się na Nati?
Nosić będę 7 kg czteromiesięcznego dziecka. I tu też pytanie: czy 4 miesiące to nie za późno, żeby zacząć? Nigdy nie była noszona inaczej niż na rękach, więc nie wiem czy się przyzwyczai...

Z góry dziękuję za pomoc. :)

nautika
10-07-2013, 08:05
To tak na 7kilo to ja już bym kupiła bawełna + len z Nati, ale to tylko moje zdanie. I może bym się spotkała z kimś kto ma chustę, żeby najpierw spróbować, może być ciężko :( zależy od dziecka i determinacji mamy :) Zdecydowanie wrzuciła bym od razu na plecy - choć może źle piszę, przyzwyczajiłabym do noszenia z przodu, ale nauczyła się także wrzucać na plecy. Dziecię może się buntować głównie z tego powodu, że będzie noszone z przodu.

kasia_137
10-07-2013, 08:16
mam półrocznego synka, nie siedzi jeszcze. Nosiłam go z przodu w chuście jak był mniejszy. Teraz chciałam wrzucić go na plecy ale nie dam rady - tak sie wierci, kreci, chichra, że nie mam szans go opanować. Czy nosidło (mam Bondolino) to jest już dobre rozwiązanie dla niego?

Syberia
10-07-2013, 08:20
Dziękuję :)
Też myślę, że chyba najlepiej będzie spotkać się z kimś i przetestować najpierw. Ilość opcji jest tak duża, że łatwo się pogubić.

Muszę poszukać jakichś warsztatów w okolicy.

mi.
10-07-2013, 10:00
mam półrocznego synka, nie siedzi jeszcze. Nosiłam go z przodu w chuście jak był mniejszy. Teraz chciałam wrzucić go na plecy ale nie dam rady - tak sie wierci, kreci, chichra, że nie mam szans go opanować. Czy nosidło (mam Bondolino) to jest już dobre rozwiązanie dla niego?
raczej nie...
nosidła są dla dzieci, które samodzielnie siadają (nie siedzą).

Karusek
10-07-2013, 10:11
mam półrocznego synka, nie siedzi jeszcze. Nosiłam go z przodu w chuście jak był mniejszy. Teraz chciałam wrzucić go na plecy ale nie dam rady - tak sie wierci, kreci, chichra, że nie mam szans go opanować. Czy nosidło (mam Bondolino) to jest już dobre rozwiązanie dla niego?

czasami dziecko przez kilka pierwszych wiązań tak się zachowuje (moje się kręciły o 90stopni na moich plecach, starszy próbował na mnie siadać :/), później im przechodzi i spokojnie leżą na plecach, aż się skończy motanie. Może po prostu pierwszych kilka razy na plecach motaj z asekuracją m. albo kogoś innego, a gdy jesteś sama, motaj na razie z przodu.

Cytryn007
30-07-2013, 17:25
Witam, chcę rozpocząć przygodę z chustowaniem, mam możliwość pożyczyć na początek na wypróbowanie chustę elastyczną, w miarę moich możliwości przejrzałam forum jednak mam wątpliwości, powiedzcie mi proszę czy wiązanie typu kieszonka to jedyne odpowiednie do tego rodzaju chusty, czy np 2 x też można? Córka ma 2,5mca, waży 5kg. Jeśli obie polubimy noszenie to oczywiście kupię chustę tkaną ale nie chcę inwestować dopóki nie wypróbujemy.

wisteria
30-07-2013, 19:51
Kup miękką używaną tkaną, elastyczna ma tylko jedno sensowne wiązanie. Kupiłam prawie nową chustę i drugą już dużo używaną złamaną i ta złamana jest dużo prostsza w obsłudze. Starsze dzieci się bujają chętnie na zawieszonej chuście więc zastosowanie ma zdecydowanie dłuższe tkana.

Judyta
30-07-2013, 20:24
Witam, chcę rozpocząć przygodę z chustowaniem, mam możliwość pożyczyć na początek na wypróbowanie chustę elastyczną, w miarę moich możliwości przejrzałam forum jednak mam wątpliwości, powiedzcie mi proszę czy wiązanie typu kieszonka to jedyne odpowiednie do tego rodzaju chusty, czy np 2 x też można? Córka ma 2,5mca, waży 5kg. Jeśli obie polubimy noszenie to oczywiście kupię chustę tkaną ale nie chcę inwestować dopóki nie wypróbujemy.

Jeżeli masz możliwość spróbowania to spróbuj i zobacz jak wiązać :)
O ile dobrze pamiętam to 2x jest dla dzieci dobrze trzymających głowę..
Ja elastyka miałam, ale nie motałam, bo zanim zawiązałam to się tylko ugrzaliśmy.. imo to nie chusta na lato ;)

nautika
30-07-2013, 21:30
Spróbuj z elastykiem, jak masz od kogo pożyczyć.
Zobaczysz przynajmniej jak ogarniasz temat :)

I kieszonka i 2X to wiązania dla chusty tkanej, nie dla elastycznej.

Cytryn007
31-07-2013, 09:02
I kieszonka i 2X to wiązania dla chusty tkanej, nie dla elastycznej.


:shock: to jakie są dla elastycznej bo już zgłupiałam, myślałam, że to jest ok: http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna

melodi
31-07-2013, 11:34
To jest dobre wiązanie na chustę elastyczną :) Kieszonkę w chuście tkanej mota się inaczej.

nautika
31-07-2013, 12:04
I dla jasności to jest jedyne wiązanie dla elastyka.

annmay
31-07-2013, 12:14
Witam, chcę rozpocząć przygodę z chustowaniem, mam możliwość pożyczyć na początek na wypróbowanie chustę elastyczną, w miarę moich możliwości przejrzałam forum jednak mam wątpliwości, powiedzcie mi proszę czy wiązanie typu kieszonka to jedyne odpowiednie do tego rodzaju chusty, czy np 2 x też można? Córka ma 2,5mca, waży 5kg. Jeśli obie polubimy noszenie to oczywiście kupię chustę tkaną ale nie chcę inwestować dopóki nie wypróbujemy.

Oczywiście możesz pożyczyć elastyka na chwilę, zamotać i zobaczyć jak Wam się podoba noszenie. Ale myślę, że na pewno Wam się spodoba :)
W chuście elastycznej zawsze na dziecku muszą być 3 warstwy materiału - 2X odpada. Jeżeli chodzi o zakup, lepiej od razu zainwestować w tkaną. Używaną, złamaną i mięciutką... Patrz na to, że mała cały czas rośnie i w elastyku niedługo będzie Ci sprężynować i nie będzie Ci wygodnie.

farmacysta
04-09-2013, 11:06
Witam!

Jestem nowicjuszką i na forum i w dziedzinie chust. W grudniu urodzę maluszka i chciałabym go nosić w chuście. Próbuje też skłonić do tego męża ale ma on duży brzuszek i zastanawiam się czy nie będzie to niewygodne/niebezpieczne dla dziecka nosić go w kieszonce? Brzuch jest spory porównywalny do mojego w 5/6 miesiącu :)

A teraz pytanie o dobór chusty: mam 165 cm wzrostu i chciałabym nosić od początku w kieszonce, w chuście tkanej, jaka długość byłaby odpowiednia i czy ewentualnie mąż (170 cm i brzuszek) też mógłby nosić?

Z producentów waham się między Natibaby, LennyLamb, Storchenwiege i Little Frog. Znacie Miluli? polecacie?

Chciałabym, żeby zakup był możliwie jednorazowy tzn. służył na długo.

nautika
04-09-2013, 12:16
Hmmm facecie zazwyczaj nie noszą maluchów, chyba że to kolejne dziecko. Roczniaka pewnie na plecy już wrzucą, ale do tego czasy będziesz miała 5 innych chust :) Nie wiem jak Twój mąż, ale ja bym nie liczyła, że ponosi. Wyjątek stanowią mężczyźni przekonani co do cudownych właściwości chusty, lub Ci którzy nie mają wyjścia.

Jednak oboje powinnyście się zmieścić spokojnie w 4,6. Wydaje mi się, że w 4,2 może się nie zmieścić mąż?? To też zależy jak długa 4,2 bo różne firmy różnie wychodzą.
Oczywiście bawełna :)
Natkę i Storchena lepiej kupić używaną. Nowe są jak worek na kartofle, ciężko je wiązać. Wiem bo właśnie takowe dwie łamię dla znajomej, po za tym sama miała. Bez problemu coś znajdziesz za bezcen na bazarku.
LL i LF w większości przypadków od nowości są mięciutkie.
Jednak jeśli chodzi o chustę na cały czas chustowania, to na pewno Natka i Storczyk będą nosiły lepiej.

mi.
04-09-2013, 14:52
Z producentów waham się między Natibaby, LennyLamb, Storchenwiege i Little Frog. Znacie Miluli? polecacie?

Chciałabym, żeby zakup był możliwie jednorazowy tzn. służył na długo.

spośród wymienionych - polecam Storchenwiege :)
warto kupić używaną, a jeśli nową to wcześniej i wrzucić ją pod prześcieradło na jak najdłużej.

długość... hmmm... dla Ciebie 4,6 powinno wystarczyć, a dla męża... nie wiem. może moglibyście się wybrać gdzieś na jakieś spotkanie szmatowe?

Gajes
05-09-2013, 19:48
A nam już niedługo taka chusta będzie potrzebna! :) i mój mąż o dziwo też jest bardzo na tak i obiecuje, że będzie nosił! :)

irish_dancer
18-09-2013, 23:57
wrzucić ją pod prześcieradło na jak najdłużej.
no o tym nie słyszałam, to naprawdę "robi dobrze" chuście? ;)

nautika
19-09-2013, 08:36
Wrzucenie pod prześcieradło jest jednym ze sposobów złamani - zmiękczenia chusty.
Jednym, ale nie najlepszym.
Z mojego doświadczenia na razie marnego, ze 5 chustę łamię wynika, że najlepsze rezultaty osiąga się wtedy gdy chusta pracuje sama o siebie pod naporem siły, czy ciężaru ( mój fizyk powiedział by, że to to samo :))
Czyli najlepiej oczywiście chustę wiązać na maluchu. Często zdarza się tak, że chusta jest na tyle sztywna, że wykonanie przez nie wprawioną osobę wiązania staje się niemożliwe.
Więc kolejnym dobry sposobem jest wielokrotne wiązanie i rozwiązywanie chusty w warkocz i wykonywanie z nią ćwiczeń rozciągających, naprężanie materiału.
Udało mi się tak w ciągu trzech dni zmaltretować nówkę Inkę, której znajoma nie potrafiła złamać od 3 miesięcy.
W przypadku wielu chust nie poleca się tez prania jej wciąż i wciąż, bo często po praniu chusta wraca do swojej sztywności. Suszenie w suszarce daje lepsze rezultaty.

Martita3
20-09-2013, 13:26
Witam:D jestem nowa w temacie chustowania, ale spodziewamy się malutkiej już nie długo i nastawieni jesteśmy na noszenie w chuście.
Przeglądam od dłuższego czasu chusty i na początek chciałabym spróbować z Little Frog. Czy któraś z mam ma może na "pozbyciu" chuste tej firmy w kolorze kamienny opal, bursztyn albo szmaragd 4,6m? Albo wiecie, gdzie najprędzej kupię taką używaną chustę?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :-)

yvona
20-09-2013, 13:58
Jesli to komus pomoze, to dziecko noszone kilka tylko razy na poczatku, pozniej w wieku pol roku w MT, zaczelam nosic bardziej intensywnie jakos okolo jego roku, nie pamietam wielkich protestow, a teraz to juz ladnie "lezy" i czeka, az mama zawiaze. To w temacie "czy nie za pozno na chuste" :) IMO nigdy nie jest za pozno. W tym samym czasie mniej wiecej, starszy syn pokochal "plecki" jak na chuste mawia. Teraz ma 3,3roku, wole nie wiedziec ile wazy, pewnie ze 20 i smigamy. Z tym, ze juz sama bawelna rzadko daje rade tak, zebym nie czula bioder i nog (kregoslup w ogole nic nie czuje ;) ) i ramion. Za to domieszki z lnem i natkowa konopia super, co ciekawsze, natkowe jedwabie tez daja rade lepiej niz "zwykle" bawelny :)

nautika
21-09-2013, 20:45
Witam:D jestem nowa w temacie chustowania, ale spodziewamy się malutkiej już nie długo i nastawieni jesteśmy na noszenie w chuście.
Przeglądam od dłuższego czasu chusty i na początek chciałabym spróbować z Little Frog. Czy któraś z mam ma może na "pozbyciu" chuste tej firmy w kolorze kamienny opal, bursztyn albo szmaragd 4,6m? Albo wiecie, gdzie najprędzej kupię taką używaną chustę?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :-)

Martita daj ogłoszenie w dziale Kupię pewnie szybko ktoś się znadziej

Martita3
22-09-2013, 10:13
ok, dzięki, a możesz podać mi linka do tego tematu bo nie mogę się znaleźć :mrgreen:

annmay
22-09-2013, 12:31
Może ja pomogę.
http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/109-Kupię