PDA

Zobacz pełną wersję : pierwsze "posiedenie" i sukces



Ajka
15-01-2008, 10:41
no zaczęliśmy dzisiaj sadzać Misia na nocnik i... od razu sukces podwójny i siusiu i kupka myślałam że będzie trudniej zacząć
no i teraz Misio lata bez pieluszki tak myślę że cz jakiś czas będę go wysadzać może uda się w domu go zostawiać bez pieluszki

lila4
15-01-2008, 12:49
Grarulacje!!! Nam się wczoraj nie udało.Sara,owszem,bawi się nocnikiem,ale gdy ją sadzam,to się pręży i zaraz wstaje.Mam też problem z kupami (niech będzie dosadnie,a co)Sara ma zaparcia (dostaje żelazo) robi co 2-4 dni,często płacze bo nie może zrobić,i nigdy nie robi o stałej porze.

Ajka
16-01-2008, 10:25
np to bilans wczorajszego dnia: 3 razy siusiu do nocnika + 1 kupa; 1 raz do ubikacji w gościach; 4 pary galotków mokrych ; 1 pampers zużyty w ciągu dnia + 1 na noc
no i naważniejsze Misiaczek zaczął pod wieczór wołać jak siusiał(do gaci) siii myślałam że to przypadek ale dzisiaj rano na widok nocniczka też wołał siii
no jestem dumna z mojego synusia i jestem pod wrażeniem :jump:

hanti
16-01-2008, 10:43
brawo :D szybko Wam idzie

lila4
16-01-2008, 12:27
Znowu Gratuluję,a u nas masakra.Sara nie chce na nocnik,pręży się i krzyczy,chyba spróbujemy do ubikacji.Dziś założyłam jej tetrę na to otulacz (w środku ceratka więc nie wiem czy to rzeczywiście otulacz)-ryk przy śniadaniu (zapomniałam że jest w tetrze,pielucha mokra)na nocnik-znowu krzyk.W ogóle krzyczy gdy ją rozbieram,ubieram,już pomału mam dość.teraz śpi w wózku z 2 pieluchami+otulacz.Możesz doradzić jak ubierać?Sara ma pielucha+otulacz,rajstopki i spodenki (raczkuje po płytkach podłogowych,więc myślę,że w samych spodniach byłoby jej zimno)skarpetki namiętnie zdejmuje,ale tyle rzeczy mam jej ciągle zdejmować?

Anna Nogajska
16-01-2008, 12:39
lila:
myślę, że mała krzyczy, bo za dużo tego rozbierania jest, poza tym to dla niej nowa sytuacja. zakładaj pieluszkę bez otulacza, będziesz od razu wiedziała, kiedy się zsika. pieluszkę przymocuj na pas sumo mini, który możesz zrobić odcinając od rajstop część z gumką. któraś dziewczyna użyła do tego podwiązki slubnej:). Duzym sukcesem jest to, że mała reaguje na mokrą pieluchę, niektóre dzieci pampersowe nie robia tego.
nie zakładaj rajstop tylko spodenki na gumce. siadaj z małą na toalecie: ty i ona przodem do spłuczki, ty na samym ranciku. niech mała czuje kontaktz tobą.
U nas tez jest dosyc zimna podłoga, ale alexowi to nie przeszkadza. ja ubieram go w wlegginsy wełniane, albo w szorty wełniane i getry. to wszystko, ewentualnie mała wkładeczka na ewentualne "wypadki".