PDA

Zobacz pełną wersję : Fuzzi Bunz czy Banany Charliego :)



Kasiii
29-02-2012, 16:45
Hej,
Mam pytanie, potrzebuje kupic 2 kieszonki one size i nie wiem na ktore sie zdecydowac bo nie znam roznicy miedzy nimi. Przejrzalam opinie o FB i CHB ale chyba potrzebuje porownania osoby ktora je ma obie.
Mam BG artyste i BGv4, obie pasuja na moje grubasne lalki, obie na srodkowym ustawieniu i zostaja nam w pasie 4 napki przy zapietej pielusi.
Jak FB i CHB sie do tego maja?
Czym sie roznia?
jakby je polozyc na plasko to ktora jest najdluzsza, najszersza w kroku, w pasie itp.

Bardzo bede wdzieczna za pomoc, bo przestalismy w domu uzywac kaloryferow, i juz mi pieluchy tak szybko nie schna i nie nadazam z suszeniem i praniem:) a na dzien dla lalek poki co wole uzywac kieszonek lub flipow z wkladami niz formowanek.

OLSIA
29-02-2012, 17:00
Banany są małe FB znacznie większe ... - ja lubiłam Banany dla noworodka na noc ale przy 10 miesiącach jak dla mnie okazały sie za małe - na krotko Starczaly z Fuzzi za to sie wogole nie polibilismy mimo ze była ok i duża i chlonna ale jakoś nie zakochalysmy sie za to BG artistic organic to nasze ukochane trzymane na specjalne okazje Życzę udanego wyboru :mighty:

odynka
29-02-2012, 17:20
Banany są małe FB znacznie większe ... - ja lubiłam Banany dla noworodka na noc ale przy 10 miesiącach jak dla mnie okazały sie za małe - na krotko Starczaly z Fuzzi za to sie wogole nie polibilismy mimo ze była ok i duża i chlonna ale jakoś nie zakochalysmy sie za to BG artistic organic to nasze ukochane trzymane na specjalne okazje Życzę udanego wyboru :mighty:
naprawdę? my sprezentowaliśmy jakiś czas temu trzylatce, ktora miala problem z odzwyczajeniem sie od jednorazowek i byly na nia dobre:)

ewaibartek
29-02-2012, 17:28
ja mam CHB(moja ukochana pielucha) i na moim 14 kilowcu jeszcze sa dobre i na max nie sa sciagniete gumki w udach,jest wąska w kroku,wiec nie wszyskie wkładki pasują
FB miałam rozmiarową,bodajże M,jakos mnie ta pielucha nie grzała,taka normalna kieszonka, jest to spore M, szersza w kroku,wszystkie wkłady pasuja chyba

OLSIA
29-02-2012, 18:18
Moze to zależy od siły sikania .,.. Ale co do FB jesteśmy zgodne .... A moze tez to ze nie jestem fanem mikrofibry...

Kasiii
29-02-2012, 18:57
czyli jednym slowem wiekszosc woli Banana.
Ja fanem mf nie jestm i i jesli juz to wkladam malutki mf bo szybko absorbuje siuski i ze 2 wkladki bambusowe z dlugim wlosiem dla chlonnosci.
Pytanie kolejne zatem jakie wklady stosujecie do Banana bo moje bambusowe sa dosc szerokie.

ewaibartek
29-02-2012, 20:13
ja stosuje oryginalne od Banany albo bambusowe Tots Bots chyba

kista1
29-02-2012, 20:24
mam chb i fb ale rozmiarowe, FB rozmiar m wystarczą nam do końca pieluchowania bo są duże, chb są dużo mniejsze, zgrabniej wyglądają na pupie i lepiej się dopasowują dzięki regulowanym gumkom,

milorzab
29-02-2012, 20:51
Mam FB OS i CHB. Dla mnie te pieluszki są bardzo podobne i obie są bardzo fajne. FB ma białą mikrofibrę, inaczej się wklada wklad - od tyłu w FB, z przodu w FB.
Obie mają mikrofibrę, ja używam orginalnych plus coś małego bambusowego, bo nie ufam miktofobrze,
Pierwsze naprawdę fajne OS kieszonki jakie mam. Moje dziecko jast drobne, wiec moze one rzeczywiscie nie sa duze. Na peno są zgrane, dobrze dopasowane.

egla30
29-02-2012, 22:06
Ja mam kluchę i uwielbiam BG oraz Flipy - leżą perfekcyjnie a oryginalne wkłady są chyba najlepsze z dostępnych na rynku (z dziennych zaznaczam). Mamy kilka ChB - chyba ze 3 one size i 2 eMki. ON są dość płytkie, używamy ich na ostatnich napach i z gumką maksymalnie rozciągniętą i bardzo je lubię. Za to eMki dą głębsze ale w brzuszku szczuplejsze i młodą uwierają (takie jest moje wrażenie). Kupiłam jedną ChB eLkę i porównywalna jest głębokością z BG ale za to baardzo szeroka w pasie.
ChB OS na długo nam już nie starczą, oj nie :-) A Kasia nie ma jeszcze 7 mcy.
Mam nadzieję, że nieco pomogłam mamie krągłych księżniczek. Ja mam podobne problemy i dylematy.

OLSIA
29-02-2012, 22:34
Ja tez do moich Chb używalam bambusa i bawełny od tots Bots oraz chińskich bambuskow

Agnen
29-02-2012, 22:35
Ja lubię banany, nie przepadam za FB, chociaż nie miałam FB onesize. Banany mają dość fajny krój, są ładne i mimo że małe to dość ładnie leżą na pupie młodego.

kateo
29-02-2012, 22:59
Mam obie onesize i powiem tak: przy pierwszym "ubitym" dzieciaku obie przeciekały przy nóżkach przy większych sikach (banany ubrałam mu jak ważył prawie 15 kg, bo się nie mogłam doczekać ich wypróbowania-kupiłam dla siostrzyczki:) Albo jak zmniejszałąm gumki to się za bardzo odciskały na nózkach. jednym słowem-nie zachwyciły mnie chłonnością. Teraz przy znacznie mniejszej Klusi obie spisują się doskonale i wg mnie są bardzo podobne. Jak na noc/spanie wolę Charliego, bo od przodu się wkłada wkłady i nie ma efektu przecieku na plecach...nie wiem czy wiecie o czym pisze:) jak sie nie do końca upchnie wkłądy to przez to co wystaje ciągnie wilgoć. W fuzzi łatwiej wg mnie regulowac gumki, ale to nie za często się robi, żeby było problemem. Kolorki w obu super mimo wielu prań, mikropolar bez zarzutów.

Kasiii
01-03-2012, 01:51
dziewczyny mialyscie mi ulatwic wybor a nie utrudnic :D:D
teraz juz nie wiem czy sens kupowac CHB OS -bo ten mialam na mysli... bo w tutto np to dziewczyny maja pupy australijskiego robotnika/budowlanca prawie,w sumie to pasuje mi wielkosc BG ale chcialam sprobowac cos innego?
teraz CHB ma nowa wersje pieluch, z gumkami regulowanymi na suwaczek nie na guziczki


egla 30
ChB OS na długo nam już nie starczą, oj nie A Kasia nie ma jeszcze 7 mcy.

no i tutaj sie troche zastanawiam, bo kupowac pielusie na 2 miesiace?
lalki schudna jak sie zaczna ruszac a nie tylko szamac mleko,ale kiedy to bedzie... ho ho ho

OLSIA
01-03-2012, 09:55
Oczywiście ze wszystkie chciałysmy Ci pomoc - każda z nas ma inne upodobania ale jak były zbieżne opinie .... BG góra - tez juz maja nowe wzory w WB w POlsce jeszcze nie ... :cool:

OLSIA
01-03-2012, 09:57
A jesli rozwazasz jeszcze inne opcje to ja juz mam nowe CP - i tez są suuuuuper

Anushka
01-03-2012, 10:12
ChB są według mnie bardziej dopracowane, delikatniejsze gumki, zakładka żeby wkładka się nie wysunęła,dobrze uszyta, ładnie się dopasowuje (choć do FB zastrzeżeń większych też nie mam, używaliśmy i sprawdzały się). Jedno mnie tylko zaskoczyło w bananach-wilgotny mikropolarek, mniej odciąga niż w innych moich pieluchach. Dlatego dokładam wkładkę 'sucha pupa' i wtedy jest ok :).

Kasiii
01-03-2012, 11:30
Oczywiście ze wszystkie chciałysmy Ci pomoc - każda z nas ma inne upodobania ale jak były zbieżne opinie .... BG góra - tez juz maja nowe wzory w WB w POlsce jeszcze nie ...

A jesli rozwazasz jeszcze inne opcje to ja juz mam nowe CP - i tez są suuuuuper

co to jest CP? :) znam kilka skrotow ale tego jeszcze nie:)
BG tak maja alberta i lovelace ale to tlyko nowy kolor... a CHB maja udoskonalona gumke i cos tam jeszcze.


Jak cos to ja sie szykuje do Polski za pare tygodni to moge cos przywiezc ze soba jak ktosby chcial... ?


Anushka

ChB są według mnie bardziej dopracowane, delikatniejsze gumki, zakładka żeby wkładka się nie wysunęła,dobrze uszyta, ładnie się dopasowuje (choć do FB zastrzeżeń większych też nie mam, używaliśmy i sprawdzały się). Jedno mnie tylko zaskoczyło w bananach-wilgotny mikropolarek, mniej odciąga niż w innych moich pieluchach. Dlatego dokładam wkładkę 'sucha pupa' i wtedy jest ok .

no wlasnie o ty czytalam, ale dziewczyny nielugo beda robic juz wieksze kupki to pewnie papierki uzywac... bo niestety tutaj w tym domu ciezko z polarkow rozmazance zmywac:) co mi sie podoba w CHB ze mozna wklady jedno dokupic (jak dla mnie marzenie na podroz itp, bo nie bede do smaolotu worka z pieluchami brala:) :)

OLSIA
02-03-2012, 16:54
CP to close parent teraz new generation

Kasiii
02-03-2012, 17:11
CP to close parent teraz new generation

mialam jedno CP 2 lata temu i tak jej nie polublam ze sie zrazilam do pieluch jak lobuz sie urodzil...

OLSIA
02-03-2012, 17:55
Czyli odpada - ja nie skusilam sie nigdy na stary model ale te nowe są super dla mnie

bansza
02-03-2012, 19:12
ja niestety nie mam porównania między FB a ChB, bo posiadam na stanie tylko FB onesize i przyznam że są bardzo fajne ;) regulowane gumki, wąskie w kroku, wkładki zadziwiająco chłonne jak na błyskawiczny czas schnięcia. jedynym minusem jest to, że przez wąski krok nie wchodzą mi niektóre duże wkładki mikrofibrowe.