PDA

Zobacz pełną wersję : jakie pieluszki na wiosna /lato



swebe
13-04-2008, 16:01
zastanawiam sie czy kieszonki nie beda w lato za gorace w koncu to polar jest. czy ktoras z was dawala np. sama wkladke do otulacza? czy to ma sens czy raczej formowane?

Anna Nogajska
13-04-2008, 21:16
wszystko zależy od tego jaki polar. jeśli cieniutki mikropolar i do tego zewnetrzna warstwa PUL to ok. nie polecałabym np. pieluszek, które mają dwie grube warstwy polaru i w środku PUL. polarki stosowane do szycia pieluszek, mówię tu oczwiście o dobrych i sprawdzonych markach, bardzo dobrze oddychają. myślę, że nie ma różnicy latem w kwestii pieluszka formowana cieńsza i chłodniejsza niż pieluszka z kieszenią.
Poza tym, jednorazówki tylko wyglądają na takie cieniutkie i chłodniutkie. temperatura w nich jest wyższa niż praktycznie w każdej wielorazówce.

sama wkładaka do otulacza jest ok ale tylko pod jednym warunkiem: kiedy dziecko nie robi kupki w pieluszkę. w przeciwnym razie otulacz będzie pełny i brudny....szczególnie w przypadku dzieci piersiowych.
w bardzo upalne dni polecam: pieluszka tetrowa zatknięta za pasek sumo i to wszystko na dole. albo majteczki do nich wkładka. wtedy pierzemy majteczki i wkładkę i po kłopocie. wkładki do majteczek można zrobić tnąc pielsuzki frotowe lub flanelowe na 4 częsci.

swebe
13-04-2008, 22:16
Aniu, jak zwykle jestes niezastapiona! dzieki!
widzalam ostatnio takie mini majty w hamie i myslalam o lecie ale w koncu nie kupilam. no to mam pretekst do kolejnych zakupow :D

mamakangurzyca
14-04-2008, 09:58
A nie jest tak, że to otulacz bardziej grzeje niż pieluszka. Poprawcie, jeśli bzdury plotę. Bo na lato zastanawiam się ad wariantem sama formowana bez otulacza. Próbował ktoś?

Anna Nogajska
14-04-2008, 21:41
nowoczesne otulacze z pul nie grzeją. wbrew pozorom to nie jest ceratka, one bardzo ładnie oddychają. poza tym wszystkie pieluskzi z kieszenią, która w środku mają polarek mają też zintegrowaną warstwę pul.

sama pieluszka formowana będzie przeciekać, podobnie jak tetra. można takiej formowanki używać na podobnej zasadzie jak powiedziałam o majteczkach i wkładce, po prostu tylko formowanka, bez ubrania i zmieniać jak tylko będzie przesikana.

Weraho
22-05-2008, 11:52
No wlasnie- jednego cieplejszego dnia wlozylam Marysi rękę do pieluchy przez nogawkę i zastalam tam prawdziwą saunę! :( Pomyslalm sobie, ze warto by bylo zaopatrzyć się w coś co bardziej oddychajacego niz pampek. Jak jesteśmy w domu to szczegolnie wieczorem zakladam Marysi tetrową pieluchę w takich ceratkowych majtkach(no własnie ceratkowych! :? ) , ale sklaniam sie ku czemuś bardziej przewiewnemu...lepszemu...

Mozecie polecić cos niezbyt drogiego...na początek? 8)) Bo temat pieluch wielorazowych jest mi kompletnie obcy, wybor wydaje mi sie spory i nie wiem co warto...nie warto.

Pomozecie ekologiczne mamy? :D

Mag
22-05-2008, 12:33
mój system :D a powiem Ci że nakładam pampka tylko na noc i rano Maryś ma czerwono, a w dzień na materiałówkach pupa blednie.
kupiłam 10 ręczniczków frotte ikea na allegro 30X40cm
były w wyprzedaży 2,60 sztuka, mam otulacz bambino mio za 24 zł, na all. są ale droższe o parę złotych (dobry na same wkładki, bo ma dodatkowy materiał przy nóżkach, który fajnie trzyma-wkładka nie wychodzi na boki), papierki wiskozowe i już. pupka idealna, nie używam kremu, tylko do pampersa muszę.
to najtańsza wg. mnie wersja, ale otulacz może być wełniany oryginalny (super sprawa na lato, wg. mnie lepsza niż PUL), mam otulacz mother-ease ale jest bez tych doszyć po bokach i na wkładki mi się nie nadaje, za to na formowane lepszy.
mam wersje droższe typu wkładki konopne etc. ale najtaniej kupić ręczniczki frotte i składać je na trzy w pas, nie za grube i nie za cieńkie.
acha, używałam polaru zamiast papierków ale polar cięty z bluzy i za gruby trochę-jednak pupka się troszkę zgrzewa.

Weraho
22-05-2008, 21:25
Dzięki za odpowiedz!
Przyznam sie, ze na poczatku nie za bardzo rozumialam to co napisalaś o tych otulaczach, recznikach, wkladkach i papierkach wiskozowych. :oops: Ja naprawdę jestem zielona w kwestii pieluch-nie- pampkow i nie wiedzialam co i jak.

Weraho
22-05-2008, 21:44
naaa! Już nic nie rozumiem :( Czytalam stronę ekobaby,a raczej patrzylam co jest w sklepie i juz nic nie wiem. Czym się roznią pieluszki materialowe od otulaczy?Czym pieluszki formowane od tych z kieszenią?

Moglby ktoś wytlumaczyć?Co jest potrzebne i co nalezy kupić? Jak krowie na rowie :oops:

petisu
22-05-2008, 22:15
Pieluszki materiałowe to pieluszki :) a otulacz to coś co zakładasz na pieluszkę (może byc z nieprzemakalnego PULa, polarkowy-dobry na noc, bo oddycha, albo wełniany)
Pieluszki formowane, to pieluszki wykonane z bawełny, bambusa, konopii, które kształtem przypominają normalnego pampka (ale fajne jest to, ze chłonne cą całe, po bokach też, nie jak pampki, tylko między nogami) i potrzeba założyc na nie jeszcze otulacz.
Kieszonki, to pieluszki z zewnętrzną warstwą nieprzemakalną PUL i warstwą polarkową (zapewnia suchą pupę), pomiędzy które wkłada się przeróżne wkładki (z ręcznika, konopne, bambusowe, jedwabne etc.)

Potrzebujesz albo:
pieluszek formowanych i otulaczy +jakieś wkładki ew. na noc
albo
pieluszek do składania, otulaczy + ew. jakieś wkładki
albo
pieluszek kieszonek i wkładek

Każdy system ma swoje + i -

Kieszonkę pierzesz całą, przy systemie formowane+otulacz wymieniasz pieluszkę, a otulacz pierzesz np. po całym dniu lub dwóch (to na węch można sprawdzic).

Proszę mnie poprawiac jeśli bluźnię!

Mag
23-05-2008, 00:19
jak nie pasuje to kup jeden bum genius na www.ekobaby.pl,to (http://www.ekobaby.pl,to) jest pieluszka kieszonka (inaczej pocket),czyli otulacz+pielucha formowana+wkładka w jednym.jeśli pasuje, kup więcej.

źle się wyraziłam,bum genius to kieszonka,gdzie wkładka jest oddzielnie(wkłada się ją do pieluchy),dzięki temu o wiele szybciej wysycha(wyjmujesz wkładkę i suszą się oddzielnie) niż taka Jedna Biała (w tej wkładki są na stałe wszyte,w tym zestawie po prostu dołożyli parę wkładek do tego.[/quote]

Weraho
23-05-2008, 13:23
Dzięki dziewczyny za pomoc! Jesteście nieocenione! :D
W takim razie zacznę od imse vimse - od takiego zestawu:
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p156,zestaw-testowy-z-jedna-biala-doskonala
Tylko piszą, ze mozna kupić tylko jeden taki zestaw :evil: A mnie by sie przydalo kilka.
Czym predzej musze wybrac się do eurobaby na pulawską 8))
:bliss:

Mag
23-05-2008, 13:29
zestawów można kupić dużo tylko w wyższej cenie.ale jak już kupujesz pieluszki zintegrowane,to olej imse wimse,bo tu otulacz ma jedynie super opinię,tylko od razu kup bum genius-cena ta sama,a jakośc rewelacyjna,u wszystkich dziewczyn jest na pierwszym miejscu.

Weraho
23-05-2008, 13:33
Czyli ta biala- doskonala to nie jest to o czym mowilaś?

Ja chyba jestem w jakiejs kiepskiej kondycji umyslowej :hide:

Ktory otulacz dokladnie powinnam kupić? Bo z tych testowych zestawow sa tylko biale doskonale i cos z flanelką, zestawow z otulaczem i frotte nie widzialam.

Mag
23-05-2008, 13:41
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... -flanelowa (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p98,zestaw-testowy-z-pieluszka-formowana-flanelowa)
nie ma już frotowych widzę, bo wcześniej były,flanelka jest mniej chłonna, ale taki zestaw jest też opłacalny, porównaj ceny.
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=7
tu masz bum geniusy i pieluchy kieszonki.

krótki ranking wg. dziewczyn:
otulacz- imse wimse
kieszonka- bum genius
wkładki- konopne
http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=977
to jest ranking iparę uwag, które warto wziąć sobie do serca.

Weraho
23-05-2008, 13:52
Dzięki! Poczytam.

A czy do tego imse mozna wkladać zamiennie tetrę?

Mag
23-05-2008, 14:09
oczywiście, po prostu w ty zestawie masz oddzielnie otulacz i pieluszkę formowaną, jak formowane nie będą ci akurat te pasować to wkładasz co chcesz, jakiwej firmy chcesz.
sam otulacz też możesz kupić

http://www.pieluszkarnia.com.pl/index.php?k1,otulacze
ja wkładam do otulacza frotę, tetrę, konopie...zależy co mi w rękę ze stosiku wpadnie :D
jak chcesz to zrobię zdjęcia w zbliżeniu i obczaisz jak to wygląda, ale wieczorem bo teraz wybywam z domu

Weraho
23-05-2008, 20:08
Jesli to nie bedzie dla Ciebie za duzy problem z tymi zdjeciami to poproszę :D

Mag
23-05-2008, 21:00
oki,wybacz jeśli wkleję dopiero w nocy, dzieciarnia nie chce spać :evil:

Weraho
23-05-2008, 22:14
Nic nie szkodzi. Moze byc jutro.

Anna Nogajska
24-05-2008, 16:52
naprawdę sporo informacji można znaleźć tutaj:
http://www.ekobaby.pl/ep_co_do_czego.php

oraz w dziale odpwiedzi na najczęstsze pytania.

cały czas czytam forum i już mam plan na uzupełnienie informacji.

co do ręczników frotowych. uważam, że to super pomysł, mam tylko jedno złe doświadczenie: po kilku praniach stają się z reguły bardzo szorstkie i mogą obcierać dziecku skórę. trochę pomaga dodawanie do prania orzechów. poza tym to nie do końca wiadomo czym taki ręcznik jest barwiony. to są jedyne jak dla mnie argumenty przemawiające jednak za pieluszkami frotowymi lub flanelowymi. z ręcznika można szyć wkładki jeśli nie mają one kontaktu ze skórą i tutaj oporów bym nie miała. z drugiej strony większość pieluszek tetrowych jest bielonych i tez nie do końca wiadomo jaką chemię do tego zastosowano, nie? ale ja mam na tym punkcie schiza, więc się mną nie przejmujcie:).

Weraho
25-05-2008, 20:24
Mamo

Anna Nogajska
25-05-2008, 20:47
zdjęcia się wczoraj wysypały. zamledowałam już fachowcom, mam nadzieję, że szybko naprawią....

myrra
25-05-2008, 21:04
Weraho - ja się podpinam pod wątek - tzn. czytam, bo też nie bardzo wiem, jak się do tego kompletowania zabrać :)

OT - Fabianowi też idą gorne jedynki i jest nieznośny (inne zęby przechodzil lajtowo :( ).

Weraho
25-05-2008, 21:53
Weraho - ja się podpinam pod wątek - tzn. czytam, bo też nie bardzo wiem, jak się do tego kompletowania zabrać :)

OT - Fabianowi też idą gorne jedynki i jest nieznośny (inne zęby przechodzil lajtowo :( ).
:op:
Tak dolne to byl lajcik. Przy gornych to ja nie wiem jak sie nazywam :twisted: Pewnie dlatego temat pieluch jest dla mnie taki nie do ogarniecia. :lol:

serafinka
25-05-2008, 22:47
ja tak nie na temat! u nas 8 ybolkw i bey adnzch sensacji ) troche tzlko pryz pierwsyzm ja panikowaam

a bumgenius to dobrz wybor....potem beda pewnie nastepne ale tego yakupu nie poyaujecie

Weraho
26-05-2008, 08:37
ja tak nie na temat! u nas 8 ybolkw i bey adnzch sensacji ) troche tzlko pryz pierwsyzm ja panikowaam

a bumgenius to dobrz wybor....potem beda pewnie nastepne ale tego yakupu nie poyaujecie
Tez tak chcę!! :lol:
Bum geniusy kuszą, ale ta cena! Ech...ale rozumiem, ze za produkt luksusowy placi sie wiecej :wink:

Weraho
26-05-2008, 08:58
Po przerobieniu dzialu http://www.ekobaby.pl/ep_co_do_czego.php chyba juz rozumiem o co chodzi. Zdjecia od Magdy dopelnily calosci i mam wrazenie ze juz wiem co to kieszonka, pielucha formowana, wkladki konopne i papierki wiskozowe.

Jestem tylko zaniepokojona, ze tyle tego trzeba :wink: Do tego wiaderko z pokrywa, olejek eteryczny... :lol: Jak ja to ogarnę.

Dobrze ,ze mąż nic nie wie- wroci z wyjazdu to zostanie postawiony pzred faktem dokonanym :wink:

Myrra- polecam ten link powyzej i np przejrzenie zdjec ze sklepu ekobaby. Pomaga! Jak sie na cos zdecydujesz to daj znac! :D

Gosia23
15-01-2009, 22:46
Cześć Dziewczyny:)
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie mam żadnego doświadczenie w pieluszkach wielorazowych:( Ale tak sobie kombinuje w te zimowe wieczory, czy nie zabrać na wakacyjny, letni wyjazd takich pieluszek - zawsze to mniej do dźwigania:)
Jeśli byłby wymagany jakiś trening wstępny, to mamy trochę czasu, aby się przygotować;)
W związku z tym mam kilka pytań:
- czy powinnam zacząć przyzwyczajać małego do takich pieluszek? Jeśli tak, to ile czasu wcześniej. Mój bobas będzie miał 8-9 miesięcy wtedy.
- jaki rodzaj najlepiej wybrać, aby z obsługą mieć najmniej kłopotu?
- czy pranie takich pieluszek w rękach będzie wystarczające, czy bez bardzo gorącej wody da się te pieluszki doczyścić?
- czy małemu latem nie będzie za ciepło w takiej pieluszce?
- jak często w ciągu dnia trzeba zmieniać taką pieluszkę? wiem, że to sprawa indywidualna, ale napiszcie jak u Was to średnio wygląda.
Ufff... dużo tych pytań. Będę wdzięczna ze wszelkie sugestie:)

scharon
16-01-2009, 08:31
Mysle ze nie ma problemu z praniem w rekach pieluch do skladania ,otulaczy ,wkladek i kieszonek -najgorzej jest z formowankami i AIO-maja duzo wartw i najlepiej pakowac je do pralki.

JA w lecie najczesciej zakladalam otulacz ,lub frotowe majtki i do tego pielucha do skladania.Bylo to tylko na jeden sik ale bardzo szybko schlo.Dobrym rozwiazaniem jest wziasc na wyjazd kieszonki ,wkladka i pieluszka schna osobno i tez bardzo szybko.
Kieszonka wytrzyma cala noc .

A ile sztuk?? -najlepiej przelicz ile wychodzi wam na dzien pampersow i dolicz jeszcze z 3-5szt na zapas ,czy czas schniecia .

To jest moje sktomne zdanie .

jujama
16-01-2009, 10:09
Po pierwsze dodać do tego nocnik :)
A tez dodam, że jak pogoda nie dopisze, będzie wilgotno to mogą być problemy ze schnięciem. Więc jakiś back-up moltexów się może przydać.
No i coś dobrego odplamiającego (na wypadek wpadki z kupką). Np. mydło odplamiające w kostce czy takie w płynie, które sprzedaje annamamaalexa.

mart
16-01-2009, 10:26
byłam na tygodniowym wyjeździe z wielorazówkami w maju.
na działce przez 2 tygodnie w lato - też z wielo.
a na wyjazd w listopadzie wzięliśmy już jednorazówki.
wszystkie miejsca bez pralki.

moje obserwacje:
- jedyne z moich pieluch które w miarę szybko schną to kieszonki. formowanych ani nie da się dobrze uprać, wypłukać a suszą się wieki.
- czy tam gdzie jedziesz będzie gdzie te pieluchy prać/suszyć? jakiś kominek, grzejniki etc?
- czy chcesz tracić ok. 1/2-1h dziennie na taką zabawę? wg mnie pranie na wyjeździe ma sens tylko codzienne. większa partia pieluch będzie schła zbyt długo i w końcu nie będziesz miała ani jednej czystej.
- cudza pralka np. gospodarza - ja się nie odważyłam nad morzem dać do prania pieluch naszej gospodyni....

wg mnie lepiej zaopatrzyć się w eko jednorazówki i spędzić milej czas z rodziną.
a wielorazówki wprowadzić na stałe w domu.
zresztą taki jest zwykle opisywany sens tych dwóch rodzajów pieluch.

acha, do jazdy samochodem odradzam pieluchy formowane i otulacze z wełny - przy nacisku dziecko ma non stop mokry materiał przy skórze a wełna przecieknie.

Anna Nogajska
16-01-2009, 12:04
w sumie zgadzam się z mart.

zabieranie na urlop ma tylko sens w przypadku kieszonek. przyzwyczajać dziecka nie musisz do takich pieluszek absolutnie.

ja też kilkakrotnie wyjeżdżałam z wielorazówkami, ale trzeba też pamiętać o tym, że to dodatkowa torba bagażu. na pewno ta opcja odpada przy wylocie.
zwykle pakowałam ze sobą za dużo pieluszek, bo mi się ciągle wydawało, że zabraknie...

scharon
16-01-2009, 15:25
No wlasnie ja nie bralam innej wersji na wakacje jak wielorazowki ,wtedy juz posiadalam wystarczajaca ilosc sztuk.
Nie kupowalabym ich tylko na wakacje.Tak jak dziewczyny pisaly to dodatkowy bagaz i prac do tego trzeba na bierzaco (no chyba ze dostepna jest pralka).W razie nie pogody beda dluzej schnac.....

Nepewno musisz przemyslec wszystkie za i przeciw.
Chyba ze zdecydujesz sie zakupic wielorazowki i wprowadzic na stale :)

mart
16-01-2009, 19:36
jeszcze jedno: wielorazówki tylko na wakacje nie mają większego sensu finansowego. lepiej po prostu kupować od teraz po sztuce, dwie i skompletować swój stosik. i powoli eliminować z domu jendorazówki.

a jeśli będziesz na wakacjach w "przyjaznym" miejscu typu własna działka możesz się po prostu przestawić na ten czas na tetrę i zmieniać często. zacznij wysadzać - niektóre poradniki (te starsze) polecają rozpoczęcie nocnikowania w 3 kwartale życia, jak dziecko zaczyna siadać. w sumie: same korzyści. a pranie tetrówek nie jest takie straszne w ręku no i błyskawicznie schną. spraw sobie może wełniany otulacz/szorty i na lato będzie taki zestaw jak znalazł.

Gosia23
16-01-2009, 22:56
Wielkie dzięki za wszystkie informacje:)
Ja zastanawiałam się na pieluszkami wielorazowymi właśnie pod kątem wagi. Chcemy jechać na 3 tygodnie ale przenosić się z miejsca na miejsce i myślałam, że takie pieluszki będą lżejsze, latem nie będzie problemu z wysychaniem i nie będzie trzeba szukać jednorazówek po sklepach w razie, gdyby się skończyły.
Ale po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, chyba jednak zostanę przy jednorazówkach...:(

Co do przestawienia się na wielorazówki, to raczej nie mamy takiej opcji, bo mały jest w żłobku i tam trzeba przynosić tylko pieluchy jednorazowe.

Pozdrawiam,
Gosia

Aloha
21-03-2009, 22:27
dziewczyny!

Podciągam stary, wiosenny 8)) wątek, bo właśnie zastanawiam się co szyć na lato. Pewnie najlepiej sprawdzają się formowanki, albo sama tetra, ale co na przykład na noc? Bo tu już polarków nie chciałabym ładować, do PUL tez jakoś entuzjastycznie nie podchodzę, ale nie wiem czy jest jakies inne rozwiazanie?

Jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o gorące miesiące i wielorazówki?

stokrotka.a
21-03-2009, 22:42
w dzień:
szorty wełniane z tetrą lub formowanką w domu
lub sama formowana

w nocy: kieszonka pul/mikropolar

na wyjścia: kieszonka pul/mikropolar

Nika
21-03-2009, 22:47
Ja latem mam zamiar używać w dzień samych formowanek - wewnątrz flanela, zewnątrz cienki polar. Teraz używam ich z otulaczem, ale polar też przecież trzyma trochę;)

liwus
22-03-2009, 23:01
A AIO :?: Nie za ciepła :?:

Elunia
23-03-2009, 10:25
Znalazłam wątek :lol:

Mart, ale Ty się bałaś uprać w pralce gospodarza z powodu ew. grzyba w pralce czy z innego powodu?

hanti
23-03-2009, 10:37
ja sobie tak o tym myślę i myślę, ale przed wakacjami chyba jednak moltexy zakupię :wink: jak sobie pomyśle że wieczorem zamiast ganiać dzieciaki na spacerze po plaży, albo zamiast wrzucać cukinię na grilla ja będę prać pieluchy to mi się odechciewa, zrobię sobie 2 tyg dobroci :lol:
Wystarczy mi że będę musiała codziennie wyprać ciuchy 6 osób :roll:

v
23-03-2009, 13:20
wyjezdzam w kwietniu na poltora tygodnia i zrobilam zapas molteksow
ale myslalam nad tym dlugo

:seesaw:


na wyjazdach u rodziny korzystamy z wielo.
ale tu bedzie obco, hotelowo, poza tym wakacyjnie.
trudno.

McBaby
23-03-2009, 14:26
Ja też na wakacje zabieram jednorazowe. Chociaż kieszenie z samymi siusiaki i tak piotr od razu w rękach. Nadal :roll: mam ich za mało

Iwanna.T
23-03-2009, 21:44
planujemy łażenie po Bieszczadach z 11-miesięczniakiem. Na razie myślę o wzięciu nocnika turystycznego i jednorazówek (mimo ze w domu nie używamy wcale jednorazówek).


Chociaż kieszenie z samymi siusiaki i tak piotr od razu w rękach.
:lool: nic nie rozumiem :lool: ale pojechałaś ;)

EDIT: po rozbiorze zrozumiałam :)

Elunia
23-03-2009, 22:05
Ja też nie mogłam zrozumieć, ale wymyśliłam, że pewnie miało być tak:
"Chociaż kieszenie z samymi siusiami i tak piorę od razu w rękach."
No bo kim byłby Piotr? :wink:

Iwanna.T
24-03-2009, 09:23
Ja też nie mogłam zrozumieć, ale wymyśliłam, że pewnie miało być tak:
"Chociaż kieszenie z samymi siusiami i tak piorę od razu w rękach."
No bo kim byłby Piotr? :wink:

doszłam to tego samego 8))

Chyba że McBaby trzyma w szafie jakiegoś Piotra, o którym nas, koleżanek forumowych, nie raczyła jeszcze poinformować :lool:

McBaby
24-03-2009, 09:58
sorki :)
tak to jest jak się piszę z komórki na forum :)

Piotra to mam ale brata hahahaha :)

chodziło o to, że kieszonki z samymi siusiami piorę od razu w rękach po ściągnięciu. ALe to też dla tego, że ciągle mam za mało pieluch a nie chcę nocą trzymać ich w Huggies :/

No przepraszam :)

Elunia
24-03-2009, 10:19
Swoją drogą, fajny byłby taki Piotr, co by nam pieluszki w ręku prał. :lool:

lori
24-03-2009, 11:10
:op:

planujemy łażenie po Bieszczadach z 11-miesięczniakiem.
gdzie będziecie chodzić?

steffburton
07-04-2009, 17:32
Ninka ma 6 miesiecy i czasem wrzucam ja w tetre, ale przesikuje sie na wylot skubana. chciałam zakupic polatkowy otulacz ale na lato to chyba byłaby masakra, co?
mam troche tej tetry w domu wiec liczyłam ze tanim kosztem bede dziecko choc czesciowo ekologicznie pieluchowac, ale teraz sama nie wiem
budzet mamy napiety wiec srednio mam ochote na nieudane eksperymenta, a czasu na samotne zagłebianie sie w wyszukiwarke tez niewiele, bo wychowawczy sie skonczyl byl

poratujcie, dobrzy ludzie

ala
07-04-2009, 17:42
ja planuje same formowanki, majteczki bawełniane, polarkowy otulacz

07-04-2009, 17:50
ja planuję otulacz polarkowy lub wełniany, frotkę z polarową wkładką i goły tyłek melczura w ogródku babci :)

yetta
07-04-2009, 17:57
a ile ta twoja dziewczyneczka wazy ? :D

steffburton
07-04-2009, 18:00
prawie 7 kg, dodam ze ostro pełza, przymierza sie do raczkowania wiec juz nie moge jej tyle z gołym tyłkiem trzymac bo zaraz gdzies ucieka.

yetta
07-04-2009, 18:11
Zuch dziewczyna. :D Otulacz polar będzie dobry, jeszcze nie jest tak gorąco. Poza tym polar w otulaczach robi się cieńszy po kilku praniach. A w upały dziecku we wszystkim będzie gorąco, w jednorazówkach też. ;)

steffburton
07-04-2009, 19:04
gdzie najlepiej kupic i jakie? najchetniej to by sie pomacało, poogladało na zywo i wybrało, ale nie bardzo jest gdzie, a nawet jakby było to wybór mizerny
chciałabym zaczac bo troche sie ostatnio odparzyło dziecko, ale głowa mnie boli od myslenia (zapalenie zatok) i ogólnie przeraza mnie to wszystko i po prostu nie ogarniam. potrzebny mi osobisty doradca pieluszkowy :)

formichiere
07-04-2009, 21:14
To może napisz skąd jesteś :D to się ktoś znajdzie :thumbs up:

Biedronka
07-04-2009, 21:22
a ja polecam na wiosnę lato otulacz z wełny merino. disany

- sam reguluje temp. wiec nie przegrzewa ! o niebo lepiej wentyluje niz Pul-e i polar
jest antybakteryjny więc nie utrzymuje brzydkich zapachów 8))
- nie musisz przepierać za każdym razem tylko wentylujesz ...a latem to super sprawa
- szybciej i łatwiej założyć raczkującemu dziecku
- możesz używać go 2 w 1 czyli i otulacz i galotki :D

steffburton
08-04-2009, 07:57
jestem z Warszawy. Bemowo-Jelonki :)

formichiere
08-04-2009, 08:34
jestem z Warszawy. Bemowo-Jelonki :)
W Warszawie jest dużo nawiedzonych pieluchowo mam. My mieszkamy co prawda w Piasecznie ale po świętach bardzo chętnie byśmy się spotkali, ciągle te chustowe spotkania :wink: może jakieś pieluchowe się zorganizuje :D

czarna_zaba
20-04-2010, 18:28
Chciałabym urozmaicić nasze życie pieluszkowe (monotonnie pampersowe) o kilka pieluch wielorazowych. Na razie nie planuję całkowitego przejścia na wielorazówki, bo nie dam rady tak jednorazowo finansowo się pozbierać, ale ze strachem myślę o nadchodzącym lecie i pupie mojego szkraba gotującej się w sztucznej jednorazówce:(. Po przestudiowaniu pobieżnym wątków wychodzi mi, że na początek najbardziej pasowały by mi AIO lub kieszonki, ze względu na prostotę używania. Chyba na lato powinnam też szukać takich ze środkiem nie z polarku?
Poradźcie, co na lato, na zmianę z jednorazówkami dla 8 kilogramowego Misia?
I na marginesie, bo czytam wątek o praniu i nie rozumiem - co to są PULe?

hanti
20-04-2010, 18:31
na sam początek poczytaj tu: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?6847-PIELUSZKI-WIELORAZOWE-PORADNIK :)

czarna_zaba
20-04-2010, 18:46
Dzięki, doczytałam co to PUL. Ale poza tym nadal mam mętlik w głowie, jak zwykle gdy wszystkiego jest za dużo:)

ania mania
20-04-2010, 19:37
Nie mam doświadczenie, ale z tego co czytałam, to na lato ponoć dobre są otulacze z wełny merynosów. A do środka, to ja bym wybrała coś przewiewnego, z naturalnych tkanin (dla swojego maluszka rozważam na lato formowane storchenkinder i mam flanelki tetro ). Ale dziewczynki obyte w temacie na pewno więcej pomogą :)


A i gdybyś jednak chciała coś bardziej chłonnego na nocki to może formowankę bambusową lub konopną, bo te co napisałam wyżej, to raczej na dzień.

magnolia
21-04-2010, 20:09
na dzień gatki wełniane i do środka tetra lub jakaś formowanka, lub sama formowanka bez żadnego otulacza - zmieniane oczywiście po siku. No a na noc to jednak coś z polarkiem bym radziła, kieszonki czy też formowanki z otulaczem (też najlepiej wełniany) , poza tym był już jakoś tak w lecie wątek o letnim pieluchowaniu, przeszukaj na pewno coś znajdziesz:)

pelasia
23-04-2010, 13:09
jeśli się zastanawiasz nad kieszonkami albo all-in-one, to chyba lepiej kieszonki, bo szybciej schną, a zakłada się na pupę tak samo prosto. albo snap-in-one, czyli taka wszystko w jednym, ale z wypinanymi do schnięcia wkładami- wtedy, możesz też używać tej zewnętrznej warstwy jako otulacza do innych wkładów albo nawet zwykłej tetry.

Sania
24-05-2010, 18:34
Strasznie podobają mi się wielo :) Niestety - mojemu małżowi mniej. Ceny go przerażają ( i żadne wyliczenia i zestawienia kosztów nie trafiają), ale chyba najgorsza jest wizja kupy w takowej pieluszce :hide:. W jednorazówce wystarczy zawinąć i wywalić, ewentualnie otworzyć okno celem wywietrzenia pokoju...

Wymyśliłam więc, że ciepłe dni będą świetnym pretekstem do wprowadzenia wielo w nasze życie :ninja: W lato szybciej wszystko schnie, mały w takich kolorowych majtasach będzie wyglądał przeuroczo, a i kąpieluszki przydają się bardzo na wakacyjnych wojażach :D
Tłumaczę też, że w jednorazówkach luluś Maćka ugotuje się na twardo, nie mówiąc już o jego biednej zapoconej i zmacerowanej pupie.
Najpierw na zachętę kupimy kilka na dzień, a potem może się przekona i zupełnie zrezygnujemy z pamperów.

I tu wielka prośba o pomoc! Pomóżcie mi wybrać jakieś dwie - trzy łatwe w obsłudze (może AIO?) i w miarę tanie (jakieś szyte przez forumki?) wielorazówki. No i takie, co by się sprawdziły w upały (jakie materiały miałyby to być?).

blabla0
24-05-2010, 20:54
Sania ja mam ten sam problem, moj maz nie chce słyszec o wielo, wrecz po kryjomu kupiłam kilka sztuk ;) zaczełam o flipow gdy były w promocji i chyba najbardziej przypadły mi do gustu, brudny wkład do prali i wkladam nastepny, nawet tetra sie nadaje, niedrogo a szybko i wygodnie, no i zdrowo w sumie jak sie wybiera wkład do środka z bawełny, a kieszonki no cóż, ten polar mnie przeraża, tym bardziej latem...

junona
24-05-2010, 21:21
Skoro mają być łatwe w obsłudze to najlepiej kieszonki albo AIO właśnie. One wszystkie w większości średnio naturalne są, bo zawsze jakiś polarek przy pupie. Stawiając na naturkę lepiej byłoby mieć formowanki jakieś lub nawet składane pieluszki + otulacz i pewnie wyszło by taniej, ale zawsze to trudniej założyć :).
Dlatego u nas jest pół na pół - ja małemu zakładam głównie formowanki i otulacz, a mąż kieszonki. Chcąc oszczędzić szukaj okazji na Bazarku.
A, mój mąż też długo się opierał. Teraz czasami pękam ze śmiechu jak się chwali w towarzystwie, że my używamy tylko wielo :D.

Mamamaria
24-05-2010, 22:34
U nas to zależy jaki upał - czyli jaka pogoda - do jak upał to majtki bawełniane+tetrówka, formowanka zapinana na napy. A jak mniejszy upał to otulacz PUL+tetrówka lub kieszonka - zależy co mam pod ręką i od sytuacji - na wyjście wolę kieszonkę - łatwo zmienić i gapie mniej się dziwią, po domu tetra. M. nawet nie wie, co mamy, zakłada po kolei jak leci. AIO nie lubię - za długo schnie

zochmama
24-05-2010, 22:50
A ja jednak polecam tetrę i otulacze-też zaczynałam jak Zocha miała 6 miesięcy, i IMO sprawdza się taki układ idealnie. Pileuchy rosną z dzieckiem-miałam kilka 75gr Imse Vimse i większosć 100gr, wszystkich używam do dziś tylkoskładam już w prostokąt a nie origami. No i tanio ;) Potem parę bambusowych formowanek na wyjścia i jest git. :) A na kupy to są papierki. Poza tym trudno o lepszą motywację do odpieluchowania... ;)

klusiecka
25-05-2010, 07:51
Dziecko jest tylko piersiowe czy wprowadzacie nowe pokarmy? Jak piersiowe to kupki ma ładne i nieśmierdzące- tetra i otulacz będzie najlepszym rozwiazaniem w dodatku najtańszym, tetrę łatwo doprać szarym mydłem.
Natomiast przy wprowadzaniu nowych pokarmów kupki robią się bardziej dorosłe a co za tym idzie śmierdzące, osoby uzywające jednorazówek zaraz po kupie wynoszą śmieci albo pieluchy składują na balkonie i tam śmierdzi. Przy wielo kupe się po prostu wrzuca do toalety i nic w domu nie śmierdzi.
Przed zakupem poczytaj dokładnie dział recenzji, ważne jest dobre dopasowanie pieluch do dziecka inne firmy pasuja na chude inne na pulchne dziecko.

Bodzia_30
25-05-2010, 08:22
A czym mąż argumentuje że nie może przekonać się do wielo? Bo że cena go przeraża - to racji nie ma, bo najtańsza wersja to 4 otulacze i 20 albo więcej ręczników IKEA co stanowi jednorazowy koszt ok 200 zł czyli tyle ile pampki na miesiąc. A że śmierdzi kupką przy wielo, to też bzdura - bo przy płynnych kupkach pieluszkę przepierasz pod kranem przy twardych wyrzucasz do wc. A pampki czy też inne jednorazowe naprawdę śmierdzą o czym przekonałam się gdy sama przechodziłam na wielo. Teraz jeszcze ostatnie pamki które mam zużywam tylko na noc i naprawdę ledwo wytrzymuję smród jaki się unosi nad ranem przy zmianie pieluchy.
Co do tej najtańszej metody pieluchowania czyli pielucha +otulacz, to wcale nie jest to takie skomplikowane, poprostu wcześniej włóż sobie pieluchę (ręcznik) w otulacz i już. Gotowe. Tak się wymądrzam choć jestem bardzo świerza w tych sprawach, ale właśnie dlatego że jestenm świerza i miałam mętlik w głowie bo nie wiedziałam co do czego, to mam wypróbowanych kilka metod i najbardziej sobie chwalę ten sposób - pozatym wydaje mi się ze jednak na lato będzie najlepszy, bo pupka nie będzi się pocić. Jednak przy kieszonce lub formowance pupa jest wielka i jak wracam ze spaceru z chustą, to troszkę jest spocony (ale i tak mniej niż w pampku). Dlatego przy krótszych wypadach zakładam tylko tetrę.

Sania
25-05-2010, 08:27
No właśnie ten polar jakoś nie bardzo do mnie trafia...

Mały niestety niepiersiowy od trzeciego tygodnia życia, więc kupki są wyjątkowo śmierdzące, ale z drugiej strony przynajmniej nie mamy niespodzianek co zmiana pieluchy :)

Czyli najlepiej otulacz + jakieś wkładki? Bawełna, bambus?

Eh... z pieluchami to chyba gorzej niż z chustami... Tyle rodzajów i ogromny wybór!

BTW pierwszy sukces na koncie! Małż dał się przekonać do wielorazowych kąpieluszek :) Chociaż rodzinne lobby haggisowe mocno agitowało...

AMK
25-05-2010, 08:50
Ja debiutuję w temacie i serdecznie polecam Flipa.
Otulacz z wkładem mam sucho jest świetny. Szybko schnie. Do środka wkładasz tetrę (która też schnie w mgnieniu oka) lub jakikolwiek ulubiony przez Ciebie wkład (ręczniki IKEA np.), na wierzch papierek jednorazowy - cudownie "łapie" kupę :) i wszystko gra.
Kieszonki też są fajne ale po kilka sikaniach trzeba wymienić na nową.
AIO i SIO sprawdza się na spacerze ale długo schnie niestety.

Ja robię tak. Mam i wielo i pampki. Sukcesywnie dokupuję po kilka sztuk. To co się sprawdza - zostaje, to co nam nie pasuje wylatuje.
W razie przestoju pieluch na suszarce, zakładam jednorazówkę - już coraz rzadziej!!! :)
Za jakiś czas mam nadzieję skompletować stosik, które będzie dla nas idealny.

Mika
25-05-2010, 09:16
tak będę was podczytywała bo niebawem chcę powoli mała odpieluchować ;)
no i mnie również nurtuje pytanie ad upalnego lata, te polarki ect .. a jak mikrofibra się sprawuje ?



OT na basen gdzie z młoda chadzam jako jedyna w grupie ma wielo do pływania.

Guest
25-05-2010, 09:28
OT
ankamyk a niedawno się pytałaś w swoim wątku co i jak a tu już doradzasz
OJ wpadłaś wpadłaś :) :)
ja też ;)

klusiecka
25-05-2010, 09:59
Co do kup, śmierdzenia i wielo
od czasu stosowania wielo coś sie dzieje z powonieniem i nagle dziecko w jednorazówce zaczyna smierdzieć, nie tylko po kupie ale też i po siku. fuj
Natomiast dziecko w wielo też śmierdzi jak zrobi kupę, ale nie aż tak bardzo, siuśków nie czuć wcale.

Bodzia_30
25-05-2010, 10:05
Co do kup, śmierdzenia i wielo
od czasu stosowania wielo coś sie dzieje z powonieniem i nagle dziecko w jednorazówce zaczyna smierdzieć, nie tylko po kupie ale też i po siku. fuj
Natomiast dziecko w wielo też śmierdzi jak zrobi kupę, ale nie aż tak bardzo, siuśków nie czuć wcale.

Bo wcześiej nos był przyzwyczajony do tego smrodku - mi zostały jeszcze trzy pampy i za trzy dni nie będę miała wcale tego problemu hurra. Tylko nadal dylemat co na noc, ale i w tym sie podszkolimy.

Sania
25-05-2010, 10:10
Co do kup, śmierdzenia i wielo
od czasu stosowania wielo coś sie dzieje z powonieniem i nagle dziecko w jednorazówce zaczyna smierdzieć, nie tylko po kupie ale też i po siku. fuj
Natomiast dziecko w wielo też śmierdzi jak zrobi kupę, ale nie aż tak bardzo, siuśków nie czuć wcale.
He, he, he! No, coś w tym jest, że pampki jakoś zmieniają zapach moczu na bardziej chemiczny czy coś...

A moją mamę najbardziej do wielo przekonuje porównanie jednorazówek do podpasek :) Stwierdziła, że nie chciałaby chodzić w takowych cały czas.

Dziewczyny a jak to jest z np. tetrą? Kupujecie pieluchy i składacie je w prostokąt i do otulacza? Czy robicie takie wypasione majciochy i też na to otulacz? Im więcej czytam tym bardziej skołowana jestem...

panthera
25-05-2010, 10:30
ja na początku jak stosowałam tetre próbowałam składać origami...ale mi zawsze cos bokiem wylazło...moze niewprawna jestem w składaniu :)
dlatego teraz składam w prostokąt i juz.
co do kupek, no ja ich w tetrze nie lubie...ale Maciek ma stałe pory robienia mniej więcej więcej czyli rano zwykle robi miedzy 5 a 7.00 o 7.00 to juz do kibelka bo jestem w miare obudzona, o 5.00 kupa niestety ląduje w formowance (ale na polarowej wkładce, która i tak na noc zakładam, zeby Maciek nie kręcił sie ze mu mokro.) z tej polarkowej wkładki kupka sama odpada i praktycznie tylko płuczę, zeby nie było ciemnej plamy i smrodku w wiaderku

mamru
25-05-2010, 11:34
znalazłam taki wątek, może Ci się przyda:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?30709-Co-na-lato

Sania
25-05-2010, 13:18
Cały dzień po trochu się dokształcam i jakoś mi wychodzi, że na lato najlepsze są gatki/otulacze wełniane + formowanka albo składane pieluchy bawełniane/bambusowe/konopne? Ewentualnie sama formowanka?

A coś takiego? http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=10&id=118&ec=0

lemniscus
25-05-2010, 21:18
polecam gatki wełniane super są i żałuje że dopiero niedawno się na nie zdecydowałam (myślałam że to całe lanolinowanie jakieś skomlpikowane jest a w sumie bardzo proste) choć wileo już długo stosujemy i do tego tetra lub reczniczki z ikea w prostokąt a do pulowego otulacz skladam w prostokat i tyltetry rozkladam tak zeby pupka nie dotykała pula
a gatki sa jeszcze super przy EC ekspresowo sie je sciaga i ubiera :)

Mika
27-05-2010, 15:13
dobra podczytałam sporo tematów ect ale im więcej czytam tym mniej wiem, jestem chyba zero jedynkowa:duh:
dobra wiem że są formowanki ale ona potrzebują otulacza , sa też 2 w 1 ale chyba cos nie tak z nimi ... qrcze nic nie wiem :hide: no i czytałam o tych flipach dobra mam mętlik na maksa

nic nie wiem nic nie wiemnic niewiem nic nie wiem nic nie wiem :omg:
proszę może o sklarowanie mi :
dziecię w 9 miesiącu jest, no i jaka pielucha czy 2 w 1 czy formowanka czy tetra ? a potrzebuję by byla miękka chłonna przyjazna kolorowa łatwa w obsłudze i nei kosztowała tyle co ferrari :ninja:
strasznie bardzo podobaja mi się te "Pieluszki flanelowe - wygodne do NHN/EC http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-825--tetro-Pieluszki-flanelowe-wygodne-do-NHN-EC.html
no ale do nich chyba otulacz potrzebny
a chodzi mi o to by młoda nie maiła zbyt dużo na tej pupie

POMOCYYYY

zochmama
27-05-2010, 15:57
2 w 1 czyli AIO (all in one) to jakby otulacz z wszytym wkładem chłonnym-zakłada się jak pampersa :) Wady: długo schnie, dość drogie. IMO: trochę tetry bo tania i szybko schnie, parę formowanek-na wyjścia/noce, ew. AIO lub kieszonki (ja mam 1 AIO tylko) dla niezorientowanych np. dziadków lub przewijania w miejscach publicznych-bo szybko i łatwo. I poczytaj poradnik (wątek przeklejony) tam chyba wszystko jest... :)

ewinka
28-05-2010, 14:39
polecam gatki wełniane super są i żałuje że dopiero niedawno się na nie zdecydowałam (myślałam że to całe lanolinowanie jakieś skomlpikowane jest a w sumie bardzo proste) choć wileo już długo stosujemy i do tego tetra lub reczniczki z ikea w prostokąt a do pulowego otulacz skladam w prostokat i tyltetry rozkladam tak zeby pupka nie dotykała pula
a gatki sa jeszcze super przy EC ekspresowo sie je sciaga i ubiera :)

a powiedz, czy przy leżącym dziecku też się gatki sprawdzają? ja używałam od kiedy Tusia chodziła.

Sania
28-05-2010, 16:16
tyltetry rozkladam tak zeby pupka nie dotykała pula

yyy to znaczy jak? w trójkąt z takim grubszym paskiem w środku?

Tetre już zakupiłam, a otulacz ma mi (tzn. Maćkowi) mama kupić z okazji DD :)

lemniscus
28-05-2010, 18:21
gatki uzywamy od niedawna a majka jest straszna wiercipieta i raczkuje na calego i wstaje i jest spoko a co do lezacego to z wlasnego doswiadczenia nie wiem ale dziewczyny zdaje sie uzywaly i u calkiem malutkich dzieciaczkow i podobno sie sprawdzaly
a co do tetry to tak na pol skladam potem na poł(jest kwadrat) i na trzy i tyl ten pod pupke rozkladam a przod zostaje zlozony wiec w sumie kszalt jakby trojkatny

mama-japonka
28-05-2010, 22:31
Wełniane mogą być i gatki i zapinane na napki lub rzepy. A zgadzam się, że trudno o coś bardziej przewiewnego...Ja mimo wszystko polecam choć jedną kieszonkę lub AIO, bo mężowi się łatwiej przekonać...a jak już raz spróbuje...:D

Mika
10-06-2010, 14:04
dobra bom się zdecydowała, mój M nie, więc tak łagodnie chcę na wielo a i powoli wysadzać. Od początku od kiedy się zetknęłam z wielo te mi się podobają naj naj (także ze względu na cenę ) http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-826--tetro-Pieluszki-flanelowe-wygodne-do-NHN-EC.html, i teraz mam pytanie, czy można bez otulaczy, czy mozna w nie te magiczne papierki kupkowe wsadzać aa no i czy się ogólnie sprawdzają ? a no jeśli te nie to w grę wchodzi tetra plus otulacz ale jak tetre skłądac i jakiej wielkości ma być ?

Sania
10-06-2010, 14:08
Ja dopiero od jakiegoś tygodnia od czasu do czasu zakładam wielo. Mam dwie formowanki tetro i ja nie daję otulacza, ale po każdym siq trzeba wymienić. Papierki pewnie można dać do środka. Bardzo ładnie wyglądają, ale pioruńsko długo schną.

Mika
10-06-2010, 14:17
hmm no własnie po każdym musi być wymiana ech... no chyba że jakiś inny wkład się do środka wsadzi , qrcze bo nawet gdybym tylko od czasu do czasu to powinnam mieć ich przynajmniej 5 albo i 10 hmmm :duh:
nie wiem nie wiem qrde .... tak juz zbieram sie do nabycia wielo od jakichś 2 m-cy czy jakoś tak wrrrrrrr:hide:

aladw
10-06-2010, 15:16
na lato to jakas formowanka z otulaczem wełnianym lub gatkami wełnianymi jak chcesz moze byc tetra lub wkładki bambusowe

aser
04-04-2011, 14:45
napiszcie jakie pieluchy zakładacie na upały bo chyba te z polarem i pulem to pupcie ugotują w lecie:lol:

AMK
04-04-2011, 15:02
polar i pul i tak są cieńsze niż zwykły pampers :ninja:
a w temacie: po domu tetra i wełniany otulacz :D
na dworze kieszonka, nie zaobserwowałam jakiegoś przegrzanie, a zeszłoroczny lipiec był bardzo upalny

lemniscus
04-04-2011, 15:14
tetra i welna a po domu sama formowanka cieniutka lub na golasa :)
a jak duze dziecko?
zreszta gdzies juz bylo duzo na ten temat

aser
04-04-2011, 15:41
synek ma 18 miesiecy po domu to pewnie na golasa bo bedziemy sie uczyli siku na nocnik ale na spacer w upały to pewnie najlepsza tetra plus otulacz :D

bursztynka
04-04-2011, 15:43
napiszcie jakie pieluchy zakładacie na upały bo chyba te z polarem i pulem to pupcie ugotują w lecie:lol:
koleżanka mieszka w Egipcie i mała nosi Ch banana i Itti Bitti nie gotowała się podobno :)

AMK
04-04-2011, 15:58
w kieszonce też mu nic nie będzie
tetra na wyjścia jest problematyczna, dużo jej potrzeba..

JustNik
04-04-2011, 16:16
wszystko z wielo się sprawdzi, tylko lepiej czesciej przebierac, bo wiadomo : siki + upał = smrodek

demona
04-04-2011, 16:38
Dla nas PUL na ciepłe dni odpada, pupka się zaparza. Tetra+gatki wełniane lub nawet sama formowanka.

ewaibartek
04-04-2011, 16:48
ja jeszcze lata nie przezyłam,ale stawiam na formowanki :) albo tetra plus ukachany welniany otulacz BBH

Pentla
04-04-2011, 17:58
Tetra/formowanka + wełniane gacie.

mirabel
04-04-2011, 19:17
U nas sprawdziły się w zeszłoorczne upalne lato u 3-6 mies dziecka formowanki + wełna (na wielkie wyjścia, spanie) i same formowanki na co dzień

mamaHani
04-04-2011, 19:23
formowanki zdecydowanie :-) i dużo wietrzenia

peluche
04-04-2011, 19:28
znów się musze obkupic w formowanki, w sumie macie racje, lato to fajny czas na odpieluchowanie! ;)

Malina
04-04-2011, 19:45
Formowanki/tetra plus welna,ze sie powtorze:D
Albo i kieszonki pulowe z bambusem/bawelna przy pupie. I najlepiej ten pul bawelniany, ale on przy dluzszym uzyciu lubi przeciekac, ale latem i tak trzeba zmieniac czesciej;)

aser
04-04-2011, 22:52
wygląda na to, że musimy się zaopatrzyć w wełęnkę :)

gabi0308
05-04-2011, 12:18
mnie też nurtuje to pytanie. a czy mogą być galotki wełniane, takie grubsze? czy tyłeczek się nie zapoci?

mynia
05-04-2011, 12:24
My latem zamierzamy się odpieluchować ale popieram że na lato tetra plus gatki wełniane albo sama formowanka, albo sama tetra przewiązana w pasie np.: szeroką gumką.

mnie też nurtuje to pytanie. a czy mogą być galotki wełniane, takie grubsze? czy tyłeczek się nie zapoci?
My mamy gatki loveybums i zdecydowanie są super. O takie http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_60_70&product_id=251

panthera
05-04-2011, 12:59
a ja chciałam powiedzieć ze mój w polarkowych otulaczach duzo mniej gotował sie niz w PUL-ach (choć i one dawały radę)
na mega upały zakładałam same formowanki - najlepiej mi sie sprawdziły beileshen, niby nie maja PUL ale całkiem dobrze trzymają.

gabi0308
05-04-2011, 14:19
ja mam takie galotki
http://www.sears.com/shc/s/p_10153_12605_04901513000P?prdNo=22
i zastanawiam się czy nie kupić tez wełnianych ale cieńszych. Poza tym u mnie jak ktoś widzi co ja ubieram córeczce na tyłek to za głowę się łapią, że w "dobie pampersów" BAWIĘ SIĘ w pieluchy wielorazowe :znaika:

markasia
08-04-2011, 01:01
no ładnie, a ja początkuję z wielopieluchami i same pulowe kieszonki z polarem kupilam. Czyli mi się dzieć przegrzeje :hmm:

Jedyna
10-05-2011, 13:46
Doświadczenie w wielo nie mam dużego więc potrzebna mi rada. Co najlepiej się sprawdza w okresie letnim? Jakie pieluchy, jakie wkłady itp.
Przy okazji pytanie jakie wkłady są najbardziej chłonne? Jakoś nie odważyłam się jeszcze na noc wielo założyć bo obawiam się przecieku:bduh: choć w dzień nam się to nie zdarza. Tylko, że w dzień zmieniam często a w nocy jak mały się nie obudzi to ja też nie wstanę:-?

atelka
10-05-2011, 13:51
Asiu ja teraz trzymam małą w tetrze zapietej na snappi, leży sobie na kocyku wełnianym i zmieniam co sik- to taka opcja podomowa
na spacery zakładam otulacz wełniany i formowankę lub tetrę albo kieszonkę z bambusem od pupy

wkładki mam różne, ręczniczki ikeowe, prefoldy pieluszkarniowe ale ulubione moje to wkładki od blueberry

Jedyna
10-05-2011, 13:53
no własnie - ten bambus mi się po głowie kołacze:), a wkładach blueberry nawet nie słyszałam:oops:

atelka
10-05-2011, 13:54
no tylko bambus= mokro
czasem wkładam wkładkę z mikropolaru jak chce żeby miała w miarę sucho
no i wreszcie wiem po co sa papierki ;) bo przy starszej córze zupełnie się nie sprawdziły

Jedyna
10-05-2011, 13:56
papierki stosujemy, czy Tobie się, znaczy Ali:mrgreen:, też tak do pupy przyklejają?:hmm:

atelka
10-05-2011, 14:02
hmm... no przyklejają się

Jedyna
10-05-2011, 20:33
hmm... no przyklejają się
uff - czyli to normalne:wink:

Coś nikt nic nie radzi, może ja głupie pytania zadaję ale ... kto pyta nie błądzi:roll:

kasia_mb
10-05-2011, 21:39
moze pieluszki z coolmaxem?

kawiareczka
10-05-2011, 21:48
uff - czyli to normalne:wink:

Coś nikt nic nie radzi, może ja głupie pytania zadaję ale ... kto pyta nie błądzi:roll:


E tam głupie, wcale nie. Ja też bym się chętnie dowiedziała choć po lekturze forum mogę się spodziewać odpowiedzi: wełna, tetra plus zapinka, formowanka, goła pupa:D ja mam dziecko biegające więc tetra i snappy odpada. Dzisiaj chodził w wełnie ale po domu, ja nie wiem jak w tym ma być chłodno jak to gryzie (storcheny). Na podwórko nie widzę tej wełny jak młody potrafi godzinę w piasku siedzieć. Z sygnaturki widzę, że raczej czeka Cię lato ' na leżąco';-) więc masz większe pole manewru i myślę, że faktycznie chłonna tetra (muślin, Kikko) plus zapinka da radę.

Ilka
10-05-2011, 22:27
nie napiszę nic odkrywczego, ale wełna + tetra po domu, lub formowanki bawełniane itp, na wyjście kieszonka, ale np z bambusem/bawełną od pupy. Poprzednie lato tak właśnie przeżyliśmy.

Mikropolar w upały to masakra.

Moim zdaniem sztorcheny raczej do formowanek. Wtedy wełna nie dotyka tak ciałka. Teraz mam w domu otulacz robiony przez forumkę i ten jest delikatny, milutki i cieniutki i myślę że latem do tetry będzie super.

Jedyna - poczytaj wątki z zeszłego roku :)

Sihaya
10-05-2011, 22:33
A na upały i do chusty?? My dopiero zaczynamy wielo. Dziś myślałam że mi serce pęknie jak rozmotłam dziecko po spacerze a w pampku się gotowało :hide:
Znalazłam otulacze wełniane IV i do tego formowanka flanelowa IV (albo cokolwiek inne)- nie upiekę dziecia??:fire:

kawiareczka
10-05-2011, 22:38
nie napiszę nic odkrywczego, ale wełna + tetra po domu, lub formowanki bawełniane itp, na wyjście kieszonka, ale np z bambusem/bawełną od pupy. Poprzednie lato tak właśnie przeżyliśmy.

Mikropolar w upały to masakra.

Moim zdaniem sztorcheny raczej do formowanek. Wtedy wełna nie dotyka tak ciałka. Teraz mam w domu otulacz robiony przez forumkę i ten jest delikatny, milutki i cieniutki i myślę że latem do tetry będzie super.

Jedyna - poczytaj wątki z zeszłego roku :)

odnośnie storchenów to one mają nogaweczki i tam jest dość spory kawałek, który dotyka skóry. Mój syn, mimo że nóżki weszły mu bez problemów, miał odciśnięte te ściągacze, takie 'znaczki' od wełny. Jak go brałam na ręce w tych gatkach to mnie też 'gryzło'. Może powinnam jeszcze raz wrzucić do lanoliny? szkoda mi tych spodenek bo fajne są.

kawiareczka
10-05-2011, 22:39
A na upały i do chusty?? My dopiero zaczynamy wielo. Dziś myślałam że mi serce pęknie jak rozmotłam dziecko po spacerze a w pampku się gotowało :hide:
Znalazłam otulacze wełniane IV i do tego formowanka flanelowa IV (albo cokolwiek inne)- nie upiekę dziecia??:fire:

jak upieczesz to zjesz:D
nie doradzę, jam nie chustowa.

smellson
10-05-2011, 22:45
A na upały i do chusty?? My dopiero zaczynamy wielo. Dziś myślałam że mi serce pęknie jak rozmotłam dziecko po spacerze a w pampku się gotowało :hide:
Znalazłam otulacze wełniane IV i do tego formowanka flanelowa IV (albo cokolwiek inne)- nie upiekę dziecia??:fire:
przed nami też pierwsze wielo-lato, ale myśle, że cokolwiek nie założysz to mniej się gotować bedzie niż w foliowym pampku; wszędzie Dziewczyny piszą, że wełna ma właściwości wręcz chłodzące latem (tzn włókna się jakoś rozprężąją), czyli że powino byc dobrze:)
ja planuję włąśnie wełniaki z tetrą w środku albo sama tetra na pasku sumo (no ale u nas już jest wysadzanie a latem to i dreptanie pewnie:))

Musli
10-05-2011, 22:48
Alik całe wakacje biegał w zestawie tetra plus wełniany otulacz mojej roboty., Do chusty też.

kawiareczka
10-05-2011, 22:48
przed nami też pierwsze wielo-lato, ale myśle, że cokolwiek nie założysz to mniej się gotować bedzie niż w foliowym pampku; wszędzie Dziewczyny piszą, że wełna ma właściwości wręcz chłodzące latem (tzn włókna się jakoś rozprężąją), czyli że powino byc dobrze:)
ja planuję włąśnie wełniaki z tetrą w środku albo sama tetra na pasku sumo (no ale u nas już jest wysadzanie a latem to i dreptanie pewnie:))

ja tam nie będę nikogo na pampki namawiać ale starszy syn przeżył niejedno lato w pampkach i nie miał pół odparzenia czy zaparzenia. Mały na wielo i cały czas ma problemy z pupskiem (przed wielo też miał). No.

Ilka
10-05-2011, 22:50
kawiareczka - możne faktycznie spróbuj jeszcze raz z lanolioną?

Sihaya - do chusty, po prostu tak jak na spacer może być otulacz i formowanka :) na pewno bedzie przewiewniej niż w pampku

Musli
10-05-2011, 22:51
Może ma uczulenie na węłnę albo azs skoro macie takie problemy?

kawiareczka
10-05-2011, 23:01
Może ma uczulenie na węłnę albo azs skoro macie takie problemy?

jeżeli to do mnie to tak, Młody ma azs. Czy uczulenie na wełnę nie wiem, okaże się. Był w tych szortach tylko godzinę dzisiaj i w sumie nic się nie działo poza tym, że 'gryzło';) (ja nie mam uczulenia na wełnę) i zostały mu ślady na udkach. On ma niestety na całych nóżkach takie szorstkawe zmiany, trudno wyczuć czy od wełny było gorzej. Próbujemy, muszę tylko dostać więcej formowanek;) no ale na wszystkich stronach piszą, że właśnie wełna jest idealna dla atopików i alergików, no więc o co kaman..:-(

kawiareczka
10-05-2011, 23:03
kawiareczka - możne faktycznie spróbuj jeszcze raz z lanolioną?



tak zrobię jutro. I tak nie mam mu co założyć pod te szorty na razie;)

Sihaya
11-05-2011, 07:38
wszędzie Dziewczyny piszą, że wełna ma właściwości wręcz chłodzące latem (tzn włókna się jakoś rozprężąją), czyli że powino byc dobrze:)
uff, na to właśnie liczę ;)
moje pół biedy że mam dziewczynkę, ale chłopca bym się autentycznie bała nosić w chuście w pampersie.

espejo
11-05-2011, 09:58
W ubiegle lato Piotrek nosil gacie loveybums (storcheny rzadziej) do cienkich formowanek tetro - wersja po domu. Na wyjscia czesciej kieszonki, lub ekojednorazowki z rossmana - mimo wszystko bardziej przyjazne niz pampersy. Do spania bardziej chlonna formowanka i tez gacie, czasem amsterdam.
Gacie loveybums są przyjemniejsze w dotyku, ciensze, bardziej elastyczne - dla nas idealne na lato. Na krotkie spacery typu kolo domu na godzinkę też uzywalam - na dluzsze wyprawy kieszonki z polarem, tez mielismy problemy ze skorą (takie szorskie). Przy AZS welny chyba trzeba unikać?

demona
11-05-2011, 10:14
Ja w lecie nie uzywałam otulacza:)

kawiareczka
11-05-2011, 11:16
W ubiegle lato Piotrek nosil gacie loveybums (storcheny rzadziej) do cienkich formowanek tetro - wersja po domu. Na wyjscia czesciej kieszonki, lub ekojednorazowki z rossmana - mimo wszystko bardziej przyjazne niz pampersy. Do spania bardziej chlonna formowanka i tez gacie, czasem amsterdam.
Gacie loveybums są przyjemniejsze w dotyku, ciensze, bardziej elastyczne - dla nas idealne na lato. Na krotkie spacery typu kolo domu na godzinkę też uzywalam - na dluzsze wyprawy kieszonki z polarem, tez mielismy problemy ze skorą (takie szorskie). Przy AZS welny chyba trzeba unikać?

na razie próbuję. powtarzam, młodemu nic nie było tylko ja czułam że to 'gryzie';) może jutro uda się dłużej ponosić, to zobaczymy. Wczoraj był dwie godziny w Bumgeniusie na dworze (wieczorem, nie było już tak gorąco), wkłady oczywiście dały radę ale pupsko od polarku zdążyło się zaczerwienić:-(

Jedyna
11-05-2011, 11:38
Ja w lecie nie uzywałam otulacza:)

w domu mogę nie stosowac ale na wyjście:hmm:, demona - no nie mam tyle odwagi:wink:

demona
11-05-2011, 11:41
w domu mogę nie stosowac ale na wyjście:hmm:, demona - no nie mam tyle odwagi:wink:
Przecież nawet formowanka po jednym siku nie przecieknie. Wystarczy mieć na zmianę więcej.

Jedyna
12-05-2011, 14:36
Przecież nawet formowanka po jednym siku nie przecieknie. Wystarczy mieć na zmianę więcej.
znaczy motywujsz mnie abym poszyła formowanki - i słusznie:-)

atelka
12-05-2011, 16:50
kupiłam otulaczyki loveybums welniane i super sie sprawdzają na wyjścia właśnie
niestety cena powala :(

młodej się tyłek zaczerwienił bo leciałam systemem mieszanym- jedno i wielo
ale jak przeszłam całkiem na wielo i wełnę to tyłek o niebo lepszy

miracle
12-05-2011, 16:54
Moje dziecko latem tylko w formowankach<kupionych od Atelki i Alohy > mam nadzieję ,że się odpieluchujemy latem zupełnie...

kawiareczka
12-05-2011, 19:45
byłam dzisiaj z dzieckiem 4 godziny na dworze i szczerze to nie wyobrażam sobie ani wełny-siedział w piasku, ani formowanek bez otulacza. Miał kieszonki a i tak dwa razy mu zmieniałam, w tym raz po godzinie przesiurał na wylot BG z dwoma wkładami!;) Każde przebierania zbója to walka wręcz, musi być szybko i najlepiej tak aby nie musiał leżeć czy stać w miejscu;) W dzień w domu zakładałam mu tetrę pod otulacz, co pół godziny przebieranie, to nie dla mnie.

marcy
12-05-2011, 22:04
my w ogrodzie - formowanki bez otulacza, ale też nie miał żadnych spodni - samą pieluchę i t-shirta - i tak planuję całe lato - oprócz bardziej newralgicznych wyjść - wtedy albo storcheny na wierzch, albo otulacz wełniany handamde, albo flip

aginia
12-05-2011, 22:07
kupiłam otulaczyki loveybums welniane i super sie sprawdzają na wyjścia właśnie
niestety cena powala :(

A które kupiłaś?

jadorota
13-05-2011, 14:56
No właśnie... a jeśli formowanka, to może do wózka na sam spód jakiś koc polarowy albo kocyk wełniany? Nie przemoknie to? Na razie mam z tym spory kłopot. Domyślam się, że polar od pupy to nie za fajnie. To może flip z tetrą? Wełnianych gaci nie mam i jakoś nie zgłębiłam dlaczego one takie fajne. Zupełnie nie przemokną?

bianka2009
13-05-2011, 15:06
Z tym polarem od pupy to chyba zalezy od dziecka. Zuzka w lato też latała w kieszonkach i było ok pupa wcale się jej nie przegrzewała. Też mślałam, że się nie sprawdzą ale było ok. Chociaż sama formowanka na pupie też była taka fajna i naturalna głównie do latania po domu i ogrodzie :)

atelka
13-05-2011, 15:11
otulacze, nie gacie

espejo
13-05-2011, 15:18
otulacze, nie gacie

To sie podpytam ile masz welnianych otulaczy na zmianę - w sensie ile Twoim zdaniem wystarcza?
bo mam dylemat, a kasy juz nie:( mam na razie 2 (loveymums jeden) ale jak dobrze pamietam (mialam duzy dla Piotrka) on szybko wysychal?

fijonka
14-05-2011, 10:17
Kawiareczka i jak Ci idzie? mnie się ostatnio skończyły pieluchy i zakładałam małemu kieszonki z polarem i o dziwo nie dostał ani odparzenia ani czerwonej pupy. hmm, może będę mogła używać polaru, fajnie by było.

Jedyna
14-05-2011, 11:04
u mnie teraz polar też jest ok, więc może to kwestia przyzwyczajenia

kawiareczka
14-05-2011, 11:14
Kawiareczka i jak Ci idzie? mnie się ostatnio skończyły pieluchy i zakładałam małemu kieszonki z polarem i o dziwo nie dostał ani odparzenia ani czerwonej pupy. hmm, może będę mogła używać polaru, fajnie by było.


Wiesz, sprawa nie jest prosta z tym małym zbójem. Nie wiem po kim on taki delikatny;) wełniaka będę sprzedawać, jednak jego atopowa skóra nie najlepiej reaguje. W miejscach gdzie storchen dotykał skóry zostały mu podrażnienia, a wcale nie miał go na sobie długo. Więc pomysł aby w dzień w domu wełniak niestety nie wypalił.
Za to świetnie sprawdza się tetra, kupiłam taką niebieloną i niby bardziej chłonną ale cholera wie czy to prawda ( tylko to zmienienie co chwilę jest nie lada wyzwaniem dla mnie i dla młodego) a jeszcze lepiej formowanki + otulacz (mam flipa i yetta). Na krótko też kieszonka z polarkiem jest ok ale jak jesteśmy na dworze i ma kieszonki kilka godzin (oczywiście zmieniane) to pupa czerwona. Nie odparzona ale skóra między nogami jest czerwona, jakby zaparzona. Zasypuje mu to mąką ziemniaczaną i zakładam pampka na noc i rano nie ma śladu no ale to chyba nie o to chodzi, prawda? Jak miał na sobie minkee z frotką bambusową, to mimo że mokre jak diabli, to skóra ok. Za to ja czuję dyskomfort psychiczny jak wiem, że on ma mokro, bo wyobrażam sobie jak ja bym się w tym czuła. Ale jemu i jego skórze to nie przeszkadza, więc już sama nie wiem.
Wydaje mi się też, ze jest polarek i polarek. Jak polarek jest taki z grubszym 'ziarnem' (jakby skulkowany) to bardziej go odparza niż całkiem gładki. Taki 'skulkowany' jest np w Fuzzi Bunz a gładki w Bumgeniusach. No ale może to przypadek a nie reguła.

mamapatryka
14-05-2011, 11:27
Właśnie was czytam i zastanawiam się czy mój Patryk nie ma uczulenia na polar,stosujemy formowanki z polarkiem plus gacie storcha i właśnie w pachwinkach i na siusiaku ma taką czerwoną skórę jakby odparzenie,najgorsze jest jednak to,że tak samo jak u ciebie po nocy w pampku plus krem ni ma śladu zaczerwienienia. Zaczynam wątpić w wielo........

bianka2009
14-05-2011, 11:48
kawiareczka jak twojemu mokro nie przeszkadza to masz fajnie bo mojemu bardzo. Jedno małe siku i już się drze ;) Moja córka była odporna na mokro i tak ma do tej pory. Książe niestety musi mieć sucho i już :)

Kiedyś pisałam że polar tylko daje uczucie suchości dziecku tak jak pampers ale nie izoluje od moczu bo sam fakt sikniecia sprawia że polar jest osikany i skórka też. Dlatego jak dziecku nie przeszkadza mokro to ja bym się mokrą formowanką przy pupie nie przejmowała. No chyba że zima jest i wybieramy się na spacer to tylko polar od pupy :)

kawiareczka
14-05-2011, 12:28
kawiareczka jak twojemu mokro nie przeszkadza to masz fajnie bo mojemu bardzo. Jedno małe siku i już się drze ;) Moja córka była odporna na mokro i tak ma do tej pory. Książe niestety musi mieć sucho i już :)

Mojemu to nawet kupa nie przeszkadza. Powaga;-) Teraz już w nocy nie robi ale jak był mniejszy to spał z kupą i nawet nie drgnął. Gdyby nie moje matczyne sumienie to by miał rano tyłek jak pawian.


Kiedyś pisałam że polar tylko daje uczucie suchości dziecku tak jak pampers ale nie izoluje od moczu bo sam fakt sikniecia sprawia że polar jest osikany i skórka też. Dlatego jak dziecku nie przeszkadza mokro to ja bym się mokrą formowanką przy pupie nie przejmowała. No chyba że zima jest i wybieramy się na spacer to tylko polar od pupy :)

No niby masz rację....ale jakoś sumienia nie mam trzymać go w takim mokrym. A z drugiej strony irytuje mnie to częste zmienianie a jego jeszcze bardziej niż irytuje, to że go co chwilę przebieram;) więc w sumie mu nieco odpuszczam do maks 2 godzin. Teraz właśnie się zbudził (spał ponad 2 godziny), spał w kieszonce, pupa już lekko zaróżowiona a w środku sik mały, prawie żaden.

kawiareczka
14-05-2011, 12:31
Właśnie was czytam i zastanawiam się czy mój Patryk nie ma uczulenia na polar,stosujemy formowanki z polarkiem plus gacie storcha i właśnie w pachwinkach i na siusiaku ma taką czerwoną skórę jakby odparzenie,najgorsze jest jednak to,że tak samo jak u ciebie po nocy w pampku plus krem ni ma śladu zaczerwienienia. Zaczynam wątpić w wielo........


a masz coś bez polarku? cokolwiek, tetra, flanela, ręcznik ikea? weź mu podłóż i zobacz. U nas jest tak, że po tych niechłonnych materiałach skóra jest wilgotna ale ładna tzn normalna. Po polarku jest bardziej sucha ale zaczerwieniona, względnie zaróżowiona. Czasem na siusiaku i wyżej pojawiają się czerwone kropeczki.

mamapatryka
14-05-2011, 12:55
a masz coś bez polarku? cokolwiek, tetra, flanela, ręcznik ikea? weź mu podłóż i zobacz. U nas jest tak, że po tych niechłonnych materiałach skóra jest wilgotna ale ładna tzn normalna. Po polarku jest bardziej sucha ale zaczerwieniona, względnie zaróżowiona. Czasem na siusiaku i wyżej pojawiają się czerwone kropeczki.

Mam,ale zanim sprawdzę np tetrę to muszę wyleczyć zaczerwienienie,a na spacer nie pójdę w tetrze bo młody wróci cały mokry,tak więc na spacer formowanka plus gacie i koło się zamyka,chyba,że położe na formowankę wkładkę bawełnianą ?

kawiareczka
14-05-2011, 13:19
mój młody dorobił się na wielo z polarkiem pieluchowego zapalenia skóry. Ale to nastąpiło bezpośrednio po jelitówce, więc w sumie nie wiem w jakim stopniu wielo się do tego przyczyniło. Na pewno za szybko po jelitówce założyłam wielo, pupa była podrażniona bardzo ....Wyleczyłam na pampkach, ze dwa tygodnie to trwało zanim skóra doszła do siebie. Potem na każdy polarek podkładałam kawałek flanelki-pociełam na kształt wkładek. Minus taki, że cienkie toto i się rulowało pod pupą a polarek bokami dotykał skóry i się czerwieniła w pachwinach na przykład. Przez jakiś czas to działało tym bardziej, że musiałam jeszcze skórę czymś smarować.
Ja bym na Twoim miejscu założyła na dwór pampka albo, jeżeli masz podkładkę bambusową, flanelową coś w tym stylu. Tylko wtedy dzieć ma mokro a to nie służy leczeniu...no i koło się zamyka.

mamapatryka
14-05-2011, 13:28
No i właśnie jak to jest z tymi pieluchami,że chemiczny pampers okazuje się najlepszym rozwiązaniem.Jesteśmy na wielo od 7 miesięcy i nie wyobrażam sobie powrotu do jednorazówek. No ale waszym zdaniem co jest tak wogóle lepsze dla skóry naturalny bambus i mokro czy sztuczny polarek/welurek i sucho,bo już się zastanawiam czy się nie wyprzedać i nie kupić kieszonek z bambusem od pupy

kawiareczka
14-05-2011, 14:06
No i właśnie jak to jest z tymi pieluchami,że chemiczny pampers okazuje się najlepszym rozwiązaniem.Jesteśmy na wielo od 7 miesięcy i nie wyobrażam sobie powrotu do jednorazówek. No ale waszym zdaniem co jest tak wogóle lepsze dla skóry naturalny bambus i mokro czy sztuczny polarek/welurek i sucho,
czytałam ostatnio wątek na ten temat, jest tam gdzieś dalej. Chyba nie ma jednej odpowiedzi, bo to zależy od dziecka. I chyba z tą 'naturalnością' bambusa to nie tak do końca;) ale na pewno jest bardziej naturalny niż polarek.


bo już się zastanawiam czy się nie wyprzedać i nie kupić kieszonek z bambusem od pupy

no ja właśnie to robię...ale mam kilka ulubionych z polarkiem i nie chcę ich wydać:-( na razie zbieram formowanki, bambusowe albo frottowe oraz kieszonki z bambusem. Potem sprzedam te co mam z polarkiem. Pójdę z torbami jak nic.

mamapatryka
14-05-2011, 14:18
No właśnie,mój mąż patrzy na mnie jak na nienormalną,albo jakaś paczka przychodzi albo ja coś wysyłam,i pyta się mnie co chwilę czy to już ostatnia pielucha czy jeszcze coś przyjdzie,bo jak zaczynaliśmy z wielo to mu mówiłam,że to mega oszczędność a teraz to już nie wiem ile na to wydałam,ale spoooro

kawiareczka
14-05-2011, 15:16
No właśnie,mój mąż patrzy na mnie jak na nienormalną,albo jakaś paczka przychodzi albo ja coś wysyłam,i pyta się mnie co chwilę czy to już ostatnia pielucha czy jeszcze coś przyjdzie,bo jak zaczynaliśmy z wielo to mu mówiłam,że to mega oszczędność a teraz to już nie wiem ile na to wydałam,ale spoooro

na pewno więcej niż Ci się wydaje;) ja niestety mam arkusz w exelu....czarno na białym stoi kwota czterocyfrowa już. Makabra. Mój mąż, który robi przelewy, tylko wzdycha i pyta co ja znowu wymyśliłam. Na co ja go 'pocieszam', że sprzedam polarki to SIĘ ZWRÓCI, hehe. Akurat;)

Alkestis
14-05-2011, 15:48
No i właśnie jak to jest z tymi pieluchami,że chemiczny pampers okazuje się najlepszym rozwiązaniem.Jesteśmy na wielo od 7 miesięcy i nie wyobrażam sobie powrotu do jednorazówek. No ale waszym zdaniem co jest tak wogóle lepsze dla skóry naturalny bambus i mokro czy sztuczny polarek/welurek i sucho,bo już się zastanawiam czy się nie wyprzedać i nie kupić kieszonek z bambusem od pupy

No właśnie podobny wątek założyłam niedawno
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=55979
Też mnie to nurtuje, mimo że Lence nie przeszkadza mokro, a na polar też dobrze reaguje :)
Ale rym częstochowski mi wyszedł :wink:

Wiewiórka
14-05-2011, 17:13
kawiareczka, spróbuj jeszcze otulacz wełniany zamiast gatek wełnianych. Skóra raczej będzie nie dotykać wełny, a jeżeli już to niewiele i to w innych miejscach

mamapatryka
14-05-2011, 18:08
Młody właśnie spędził 2 godziny w kieszonce od pupy bambus i nic zero zaczerwienienia,muszę to przemyśleć bo jestem w szoku

kawiareczka
14-05-2011, 19:49
kawiareczka, spróbuj jeszcze otulacz wełniany zamiast gatek wełnianych. Skóra raczej będzie nie dotykać wełny, a jeżeli już to niewiele i to w innych miejscach


Jak będzie na bazarku w rozsądnej cenie, to spróbuję. Na nowego nie będę wydawać kasy, nie stać mnie na takie eksperymenty;)

kawiareczka
14-05-2011, 19:52
Młody właśnie spędził 2 godziny w kieszonce od pupy bambus i nic zero zaczerwienienia,muszę to przemyśleć bo jestem w szoku

a mój 4 godziny w polarku na dworze i pupa jak u pawiana. Chciałam zrobić mu dobrze, żeby nie miał mokro jak się będzie bawił....no nic. "Zamąkowałam" go na noc i założyłam pampka.
Ja już mam short listę z nazwami i cenami kieszonek z bambusem od pupy, możemy się nawzajem wspierać w poszukiwaniu rozsądnego rozwiązania:)

mamapatryka
14-05-2011, 20:23
a mój 4 godziny w polarku na dworze i pupa jak u pawiana. Chciałam zrobić mu dobrze, żeby nie miał mokro jak się będzie bawił....no nic. "Zamąkowałam" go na noc i założyłam pampka.
Ja już mam short listę z nazwami i cenami kieszonek z bambusem od pupy, możemy się nawzajem wspierać w poszukiwaniu rozsądnego rozwiązania:)

Ja na razie nie doradzę,bo kieszonkę z bambusem mam jedną także za wiele nie poeksperymentuję,tylko najgorsze jest to że mój sika bardzo dużo i kieszonki mają problem z chłonnością tzn. wkłady do nich dołączone są za mało chłonne,nawet chciałam zacząć go sadzać na nocnik,żeby go oswajać i żeby nie wszystko lądowało w pieluszce ale chyba szybciej nauczę się chińskiego niż on zrobi siku na nocnik,najlepiej mu się ''leje'' po pufach w trakcie zmiany pieluchy,ale to na dłuższą metę nie na moje siły

kawiareczka
14-05-2011, 20:32
Ja na razie nie doradzę,bo kieszonkę z bambusem mam jedną także za wiele nie poeksperymentuję,tylko najgorsze jest to że mój sika bardzo dużo i kieszonki mają problem z chłonnością tzn. wkłady do nich dołączone są za mało chłonne,nawet chciałam zacząć go sadzać na nocnik,żeby go oswajać i żeby nie wszystko lądowało w pieluszce ale chyba szybciej nauczę się chińskiego niż on zrobi siku na nocnik,najlepiej mu się ''leje'' po pufach w trakcie zmiany pieluchy,ale to na dłuższą metę nie na moje siły


hehe, skąd ja to znam. U nas nocnik służy do składowania zabawek i do siadania i jeżdżenia na nim po domu i rysowaniu podłogi;)
ja kieszonkę z bambusem też mam jedną-minkee z wielorazowo, mam dwie formowanki na razie (frottowa Nature Babies i bambusowa Lulu Bambou), mam też dwa wkłady z wielorazowo, z jednej strony mikro a z drugiej bambus- te podkładam pod pupę przy kieszonkach z polarem, razem z wkładką w środku daje to niezłą chłonność, no i tetra niebielona i ręczniczki ikea. Kombinuję jak mogę ale chciałabym mieć już zestaw i nie zastanawiać się za każdym razem co mu pod pupę podłożyć.

mamapatryka
15-05-2011, 13:29
U nas to jednak nie polar bo dzisiaj od rana formowanki z polarem od pupy i nic ani śladu ale za to wystaje piękna trójeczka,także pewnie te zębiska narobiły bałaganu a ja mu alergii szukam :)

kawiareczka
15-05-2011, 13:38
U nas to jednak nie polar bo dzisiaj od rana formowanki z polarem od pupy i nic ani śladu ale za to wystaje piękna trójeczka,także pewnie te zębiska narobiły bałaganu a ja mu alergii szukam :)


mamopatryka, a może zależy JAKI polar? czy ta ta sama pieluszka co wcześniej go zaczerwieniła? u nas zęby idą non stop, młody ma już wszystkie 16 sztuk tylko w różnej fazie wychodzenia. A boli go tak, że dzisiaj wieszał się paszczą na poręczy od piekarnika. Dałam mu Viburcol i śpi już ze trzy godziny (w pieluszce z polarkiem ale to jest taka super pielucha i nie oddam jej za żadne skarby).

Jedyna
15-05-2011, 13:44
U nas to jednak nie polar bo dzisiaj od rana formowanki z polarem od pupy i nic ani śladu ale za to wystaje piękna trójeczka,także pewnie te zębiska narobiły bałaganu a ja mu alergii szukam :)

oooo, no pewnie, zębole potrafią pupę paskudnie odparzyć. U nas były aż rany jak szły zęby a pieluchy zmieniałam naprawdę b.często. Zęby wyszły - i pupa ok.

mamapatryka
15-05-2011, 14:06
mamopatryka, a może zależy JAKI polar? czy ta ta sama pieluszka co wcześniej go zaczerwieniła? u nas zęby idą non stop, młody ma już wszystkie 16 sztuk tylko w różnej fazie wychodzenia. A boli go tak, że dzisiaj wieszał się paszczą na poręczy od piekarnika. Dałam mu Viburcol i śpi już ze trzy godziny (w pieluszce z polarkiem ale to jest taka super pielucha i nie oddam jej za żadne skarby).

no właśnie to te same pieluchy bo my ostatnio jedziemy na formowankach pupeko a po domu tetra plus wkładka mam sucho,chyba że to te wkładki mam sucho bo kiedyś używałam samej tetry

agapos
29-02-2012, 10:33
wiem że temat pieluszek już nie jednokrotnie był poruszany, jednak chciałabym się doradzić co kupić.
Ja tu dopiero rozpoczynam karierę z pieluszkami i nie znam się za bardzo a wiem że chce korzystać z pieluszek wielorazowych
Synek ma się urodzić w połowie maja i mam dylemat jakie pieluszki kupić by go nie przegrzać a by było mu wygodnie zarówno na początku jak i w późniejszych miesiącach

będę wdzięczna za radę

Dewiś
29-02-2012, 12:15
Mój się urodził 30 marca,a pieluszki zaczeliśmy nosić jak miał 2 miesiące czyli podobnie jak u was,zaczeliśmy od kieszonek one size minke,sama dobierasz co możesz włożyć do środka,czy wkład czy tetre,czy coś innego...nie jak w aio gdzie już masz zszyte,chyba to najlepsza opcja bo to ty decydujesz co ma na pupie,a wybierając polarek od pupy będzie mu sucho a tym samym ciepło.Zawsze możesz wziąść wersję otulacz + wkłady w/g uznania i wkładka mam sucho jeśli to np tetra by była...my zaczyznaliśmy od kieszonek chinek chyba jak większość z nas,musisz tylko zaczynać od rozmiaru dla noworodka bo większość pieluch one size są dobre jak dziecko ma 1,5 - 2 miesiące...

jul
29-02-2012, 12:26
przykro mi, ale sama musisz się przegrzebać przez stosowne wątki forumowe i wynaleźć co Ci najbardziej odpowiada... Każdy ma swoje metody, każdemu co innego się sprawdza - na kilka koleżanek wielopieluchujących w mojej okolicy KAŻDA robi to inaczej...

Generalnie warto kupić wszystkiego po trochu, żeby się zorienotwać z czym to się je - np otulacz na jakąś prostokątną wkładkę (np flip), kieszonkę, ewentualnie formowankę i wełniany otulacz - w ten sposób używając mniej więcej się zorientujesz co Ci najbardziej odpowiada. Przy czym w każdym wieku może się lepiej sprawdzać coś innego - trochę inaczej pieluchujesz maleństwo co jeszcze leży spokojnie, ale siusia/kupka co chwila, inaczej, co się wierci na przewijaku, jeszcze inaczej, co ucieka na nózkach w trakcie przewijania, a siusia porządnie, a jeszcze jest kwestia czy szczuplejsze, czy krąglejsze... Osobiście noworodka nie wielopieluchowałam, tu jest wątek na ten temat http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=45747

IwonaKM
29-02-2012, 12:50
na wiosnę i lato, wybrałabym przede wszystkim pieluszki ładne :), bo będą widoczne ;)

agapos
29-02-2012, 13:02
ja wiem że są rozne pieluszki, juz od dłuższego czasu sie z nim zapoznaje, wątek pieluszkowania noworodka przestudiowałam kilka razy i nie tylko ten wątek, chciałam tylko wiedzieć ktora opcja jest najwygodniejsza na lato zeby nie było gorąco :)

magnolia
29-02-2012, 13:07
wełna i tetra często zmieniana, w lecie niestety we wszystkim jest gorąco, wg mnie w tym najmniej

jul
29-02-2012, 13:13
jak pisze magnolia - materiały naturalne, tudzież polar jako otulacz, będą przewiewniejsze, niż mikrofibry i pule, a te będą przewiewniejsze niż pampersy ;)

sheana
29-02-2012, 13:20
Niestety, sama musisz wymyślić ;)

Ja dostałam porady przede wszystkim tetra plus kilka formowanek (przy takim maluchu można nawet ryzykowac bez otulacza, np, Tot Bots Flexi)

Laurę pieluchowałam od tetry, bo upały były szalone, na kocu polarowym leżała, otulacze miałam PUL (polar i wełna ją uczulały)

Brubo pieluchowany wielo od 6 doby - niby zima, ale w domu ciepło. Tetra i szyte przez dziewczyny z forum cieniuteńkie formowanki. I moje odkrycie - otulacz polarowy - kocham otulacze polarowe.

Na kieszonki poczeka. Na PUL też ;)

Pytanie jeszcze czy zamierzasz wielo cały czas, jak na noc, jak na wyjścia dłuższe.
Wtedy warto mieć kilka kieszonek i formowanek z otulaczem, lub jakiś SIO Itti Bitti ;)

U nas noc i wyjścia eko jednorazówki. Choć jak chodziłyśmy z Laurą latem do pisakownicy, to pakowałam ją w kiesoznki i brałam kilka na zapas. Na dalsze wyjścia, nie chciało mi się nosić.

Mamjola
29-02-2012, 13:27
tak ja tez dołączam się do wypowiedzi,że sama musisz wykombinować-popróbować..ja nadal próbuję:) aktualnie nastawiam się na wełniaki,ponieważ są przewiewniejsze(wcześniej nie korzystałam, bo drażni mnie wełna,ale od niedawna się oswajam;)w lato myślę, ze same formowanki mogą wystarczyć jak dziecko na kocu polarowym będzie lezeć.

obrigada
29-02-2012, 13:49
Muśliny, tylko muśliny i wełna!
bardzo często zminiasz, często pierzesz, szybko schnie,
pozdrawiam, M.

Dewiś
29-02-2012, 14:21
dziewczyny mają racje,musisz metodą prób i błędów podejść do tego,no jakoś ciut pózniej zaczełam przygodę z pieluchami choć dziś żałuje że tak pózno...:ninja:

ewaibartek
29-02-2012, 15:47
ja juz jedno lato przeszłam z wielo i u mnie najbardziej sie sprawdziły otulacze pulowe plus tetra, tetre po siku płukałam recznie 2 razy w zimnej wodzie i po wysuszeniu zero zapachu. taki zabieg ze 2 razu i szła do prania :)

Mayka1981
29-02-2012, 15:55
A ja polecam wychowanie bezpieluchowe (http://www.bezpieluch.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=33), sfilcowany kocyk i gołą pupinkę :D

I osobiście jednak tetrę/ręczniczki i otulaczyki różnej maści na wypróbowanie co lepsze - tetra szybko schnie, na słoneczku się wybieli, ech lato lato ejże ty...

sylviontko
29-02-2012, 17:38
ja również dwa lata latemna wielo i przy starszym, kiesy jeszcze niewiele wiedziałam o wielo, szła tetra i sama tetra, bo jak dziewczyny pisały, latem we wszystkim jest gorąco. Przy młodszym byłam bardziej doświadczona i w użyciu również tetra, wełna - i ten przerażony wzrok innych mam, czy aby maleństwu nie za gorąco w wełnie ;) i formowanki i otulacze polarowe, bo bardziej przewiewne od PULu.
Także u nas tetra latem nr 1

morla1
29-02-2012, 17:41
Zarzekałam się że tetry nie użyję, ale jak spróbowałam to się zakochałam...na lato dla malucha zestaw idealny - otulacz tetro - boski dla małego niemowlaczka + tetra kikko...

obrigada
29-02-2012, 18:01
Zarzekałam się że tetry nie użyję, ale jak spróbowałam to się zakochałam...na lato dla malucha zestaw idealny - otulacz tetro - boski dla małego niemowlaczka + tetra kikko...

o to, to :cool:

jadorota
29-02-2012, 21:11
Mój urodzony 8 kwietnia większość lata jeździł w samej formowance (szyłam mu) na polarowym a później na wełnianym kocyku.
Miałam też wełniaczka na nocki.

kateo
29-02-2012, 23:29
Tetra i snapi i nie na białym dywanie:) To "po domu". Na trawce u babci kocyk i goła pupa. A na wyjścia kieszonki. U nas nie często jest takie lato, żeby sie przegrzać:)

lubawa
01-03-2012, 20:40
Ja wciąż z tetrą na bakier, może od niemowlaczka łatwiej zacząć, bo mniej się rusza.. Na lato mam zestaw super formowanek i N bryka po domu bez otulacza :)

kawiareczka
01-03-2012, 23:59
chciałam napisać, że zamierzam nabyć jakieś odjechane kieszonki na lato ale....w sumie to powinnam małego odpieluchować :oops:

MamaDi
02-03-2012, 00:03
chciałam napisać, że zamierzam nabyć jakieś odjechane kieszonki na lato ale....w sumie to powinnam małego odpieluchować :oops:
RAny spojrzałam na suwczek i patrz 7 lat... szczena mi opadła nim drygi raz spojrzałam :lool::lool::lool:

Wiewiórka
08-06-2012, 19:47
Czy otulacz polarowy na lato to dobry pomysł? Podobno tak. Co o tym sądzicie. Oczywiście wiadomo że wełna w upał rządzi, a polar?

Mayka1981
08-06-2012, 19:53
Ja tam mam same polarowe (prawie) niezależnie od pory roku...

espejo
08-06-2012, 20:10
Po mojemu to bardzo kiepski pomysł, ale ja z frakcji wełnianych:) teraz jeszcze uzywam pulu czasem, ale przy wyższej temperaturze unikam wszelkich sztuczności - jest roznica na skorze
było kilka watkow trochę o polarze, moze cos Ci sie przyda
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=56205
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=58778
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=57493
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=54610

ekotata
08-06-2012, 20:48
MY w wełniaczkach i polarkach na zmianę- tylko polar po wizycie w piaskownicy trzeba było nieźle wytrzepać, a wełniak... cóż lanolina przygarnęła troszkę ziarenek piasku:/ Na stałe:/

Mag
27-03-2013, 19:07
podbijam dla Losanny:)

Losanna
27-03-2013, 19:21
Super, dzięki :)
A czy możesz taki temat przykleić? Do tego pieluchowanie w zimie.
:confused:

lilsi
13-04-2013, 09:00
a ja mam pytanko: czy gatki, majtki , otulacze wełnione z KAZDEJ wełny się sprawdzają latem ?

*LOLA*
13-04-2013, 20:31
Zastanawiam się czy otulacz polarowy dał by radę sikowi 18-miesięcznego chłopca?Jeśli tak to jaki gruby powinien on być zastanawiam sie czy on go nie przesiura...
U nas w ubiegłe lato królowały kieszonki-jako żywa reklama wielo-bo się ładnie prezentowały a synek miał przewiew co go radowało bardzo.Wtedy nie znałam wełny i jej właściwości dziś znam i prawie już PULI nie używam chyba,że akurat coś nam wypadnie leniwy dzień czy coś:hide:.
w tym roku pewnie bedzie tetra(zwykła)i gatki wełniane na wyjścia formowanki i gatki wełniane.Tym bardziej,że powoli będziemy siadali na nocnik o ile się uda przekonać małego do tego pomysłu bo narazie jakoś opornie mu to idzie..:cryy:

sheana
13-04-2013, 21:50
Ja kiedyś miałam wątek o polarze i dziewczyny mi tam pisały, ze tak, da radę, ale oczywiście zalezy od ilości sikacza :) Wydaje mi się, że na wyjścia do piaskownicy polarek spoko

lilsi
27-05-2013, 08:48
a ja jestem zła! bo tak się przygotowałam z pieluszkami na cieplejsze dni, a tu BURO!!!!!!!! zimno , aż żałuje sięnie uszyłam longów :( może nawet dziś uszyje...