PDA

Zobacz pełną wersję : "Zmękczenie" pieluszek



patrysha
27-02-2012, 12:37
Witam,
zakupiłam kilka formowanek bawełnianych i mam wrażenie, że są dość szorstkie. Czy jest sposób, aby je "zmiękczyć" [czy lanolina na to wpłynie].

mi.
27-02-2012, 12:39
suszarka :)

aginia
27-02-2012, 12:45
Nie możesz dawac lanoliny do pieluszek bo stracą całą chłonność, zatłuszczą się.
Formowankom dobrze robi po wysuszeniu mocne wytarmoszenie.

madorado
27-02-2012, 12:49
A to nowe pieluszki? Bo jak nie, to może trzeba je wykwaskować?

patrysha
27-02-2012, 12:54
Część nowe, część nie i wszystkie jak dla mnie są szorstkie. Jeszcze ich nie prałam, na razie wszystko czeka w worku i myślę, ze będę prała gdzieś w maju - to może polecicie jeszcze coś do wyprania :)

To ja już nie wiem po co się robi kurację lanolinową - myślałam, że własnie po to żeby były mniej przepuszczalne - czy to tylko na wełnę działa.

madorado
27-02-2012, 12:58
Część nowe, część nie i wszystkie jak dla mnie są szorstkie. Jeszcze ich nie prałam, na razie wszystko czeka w worku i myślę, ze będę prała gdzieś w maju - to może polecicie jeszcze coś do wyprania :)

To ja już nie wiem po co się robi kurację lanolinową - myślałam, że własnie po to żeby były mniej przepuszczalne - czy to tylko na wełnę działa.

Lanolina na wełniane otulacze, żeby nie przeciekały. Pieluchy mają być chłonne

guzik
27-02-2012, 13:28
To ja już nie wiem po co się robi kurację lanolinową - myślałam, że własnie po to żeby były mniej przepuszczalne - czy to tylko na wełnę działa.

lanolina działa na wełnę
a pieluszki, by były chłonne, muszą być niezatłuszczone, a jeśli nowe, to prane kilka razy- wtedy nabierają chłonności
ja zmiękczam wkłady np. przez miętoszenie w rękach, nie kładę na kaloryferach- robią się wtedy jak decha sztywne, można je wykwaskować.
edit: widzę, że madorado już odpowiedziała.

:) nastukałam 1000postów

OLSIA
27-02-2012, 17:09
Tarmoszenie albo ocet - ja płuczę w occie i potem tarmosze te którym ocet nie wystarczył
:duh:

cynthia
27-02-2012, 18:01
kwaskowanie jest najszybsze jak ktoś nie ma suszarki...

i mam wrażenie że gdzieś już jednak była o tym mowa :ninja:

libra
28-02-2012, 01:34
Temat wałkowany wielokrotnie, w wątku o praniu na pewno jest.
Kwasek :thumbs up:, octu nie polecam, nie wiem jak bawełne, ale pule niszczy na pewno. A z powodu samego smrodu lepiej kwaskowac - efekt zmiękczania ten sam.