PDA

Zobacz pełną wersję : Mam elastyka i...watpliwosci...



Basiul
27-02-2012, 00:53
Witam! Mam 2.5 miesieczna córe, ktora nie daje sie wlozyc do chusty (elastycznej moby) w pozycji noworodkowej, tzn. ze schowanymi nozkami... Czasem dam rade ja wrzucic w pozycji standardowej, choc czesto mi sie wygina jakbym ja zamknela w klatce (jednak zwykle po wyjsciu z domu uspokaja sie i zasypia)... Mam watpliwosci czy ta pozycja to nie za wczesnie dla niej, nie chce jej uszkodzic kregoslupa. Moze lepiej poczekac az skonczy 3 m- ce. Dodam ze wazy tylko 5 kg ale glowke swietnie trzyma i generalnie jest silna dziewuszka:)
Gdy ja wkladam ma brode az po czubek nosa przykryty materialem... Czy nie siedzi zbyt gleboko?
Potrafi sobie tak w chuscie pospac nawet 2 godz ale jak sie obudzi to od razu placze i chce na 'wolnosc' wiec zawsze mysle ze cos nie tak, ze jakis tu blad popelniam... Ciagle mam nadzieje ze to kwestia przyzwyczajenia i ze moze zaakceptuje siedzenie w chuscie w domu... Jakies porady? Prosze...

sakahet
27-02-2012, 01:03
najlepiej jakbyś zamieściła zdjęcie - wtedy będzie można lepiej wyjaśnić, ale tak na szybko
- nie musisz jej chować nóżek, ona nie jest noworodkiem;) poza tym jak schowasz nóżki, nie jesteś w stanie kontrolować ich pozycji czyli nie możesz stwierdzić czy jest dobrze ułożona czy też nie
- twarz ani główka dziecka nie ma być zasłonięta materiałem- główka ma być dobrze podtrzymana, czyli po sam karczek rozłożone poły wewnętrzne, a dopiero później nasunięty panel zewnętrzny

Basiul
27-02-2012, 12:14
Ok. Jak zrobie zdjecia to wkleje...
Na stronie Moby Wrap przeczytalam ze standardowa pozycja jest dla dziecka powyzej 3-4 miesiaca wiec wydedukowalam ze dziecko mlodsze niz 3 miesiace powinno byc noszone jak noworodek...

Ulula
27-02-2012, 12:49
http://www.szkolachustonoszenia.pl/index.php/chusta-wiazana-elastyczna.html <-- tu są fajne instrukcje do elastyka. IMHO lepsze niż te Moby Wrap, no i po polsku :).

Basiul
02-03-2012, 18:27
he, udalo mi sie zrobic pare zdjec, troche mi to zajelo, gdyz musialam podjac walke z kolkami i gazami... W kazdym razie staram sie wrzucac Hanie do chusty codziennie i roznie to jest, czasem placze czasem nie, czasem zasypia w ciagu pieciu min, czasem oglada sobie swiat przez pol godz i nie placze a czasem (np. dzis) placze tak dlugo az zasnie....i spi juz dwie godz... Oto zdjecia. Prosze o komentarz.

https://picasaweb.google.com/basiensk/ChustaHanka

sakahet
02-03-2012, 18:54
link nie działa

Basiul
03-03-2012, 00:00
Ooooo...to moja wina, przepraszam. Teraz juz powinno dzialac...

https://picasaweb.google.com/108877538367804561649/ChustaHanka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL7Hxsri2YquQw&feat=directlink


Czy plecki dziecka nie powinny byc bardziej polokragle? Czy nie powinno siedziec wyzej (choc pwenie jest jeszcze za male by miec glowke wyzej i widziec wiecej) Jak dkplugo moze siedziec jednorazowo w chuscie?
Hania we wtorek konczy 3 m-ce:)

Naniby
03-03-2012, 00:35
Kurczę, zdecydowanie musisz popracować nad wpadnięciem pupy i zaokrągleniem plecków. Nóżki powinny być nieco szerzej, ale uważaj, żeby z żabki nie zrobić wtedy rozjechanej żaby;) Takie mam wrażenie, że poły nie są dobrze rozciągnięte od jednego do drugiego dołu podkolanowego - Hanula wygląda troszkę jakby była w wisiadle.
Jak już wsadzisz dziecia do chusty, to spróbuj chwytając za łydki unieść je nieco do góry - wtedy pupa powinna ładnie wpaść, a plecki automatycznie się zaokrąglą. Co do wysokości, wydaje mi się całkiem przyzwoita. Teoretycznie jest tak, że powinnaś móc pocałować córcię w czoło jak pochylisz głowę.
I faktycznie zerknij na instrukcję, o której napisała Ulula - imo rewelacyjnie to Kinga pokazuje.
Powodzenia!:)
PS Przepraszam za brak ładu i składu, ale nie jestem w stanie tego lepiej napisać;) Idę spać:D

Basiul
03-03-2012, 21:32
Dzieki bardzo, tak myslalam ze plecki za prosto sa... Trudno mi jednak jakos dociagnac material do kolanek ale bede probowac!
Jak moge poznac czy nie zwiazalam za ciasno? Takie mam ciagle wrazenie ze jej moze byc trudno oddychac...ale to moze moja fobia:rolleye:

manah
03-03-2012, 23:37
Trudno mi jednak jakos dociagnac material do kolanek ale bede probowac!

Basiul, jak już wsadzisz córeczkę na X, najpierw rozciągasz połę, która jest bliżej ciała, od jednego dołu podkolanowego do drugiego, wygładzasz na pleckach, potem rozciągasz drugą połę (zewnętrzną), od jednego dołu podkolanowego do drugiego, też wygładzasz na pleckach, pozostałości muszą pozostać pod kolankami albo przy karku. Potem naciągasz trzecią poziomą połę. Kolanka mają być na wysokości pepka, wtedy plecy się zaokrąglą.

I daj córce szansę, musi się przyzwyczaić:)
Moja Aniela też marudziła przy wsadzaniu na początku, a jak już wyszłyśmy na spacer to przeszczęśliwa była:D

Powodzenia!

Basiul
06-03-2012, 01:23
No, chyba mam postepy:) Glupcio jestem, przeciez wyraznie piszecie by dociagac kazdy material do obu kolanek a ja dociagalam tylko do jednego, tego naprzeciwleglego... Czas na nauke czytania ze zrozumieniem:rolleye:
Dzis mi ladnie pupa wpadla i Hanka nie plakala, przyzwyczi sie mysle... A ja zaczynam poszukiwania chusty tkanej:)

manah
08-03-2012, 15:56
I super!
Tkana najlepsza, uniwersalna, nawet hamak latem z niej zrobisz:D
Miłego motania życzę:)