PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mam go odpieluchowac??!!



Olapio
19-02-2012, 22:39
Juz wymiekam
NIe wiem co mam zrobic z Michalem.
Odkad pamietam byl wysadzany, kupy robil na nocnik w 99%
Od 2-3 miesiecy kupy wali w pieluchy, czasem mu sie przypomni zeby jednak zawolac

Sika normalnie do kibelka jak pojdziemy, chce nosic majtki ale co z tego jak po 10 minutach sika w gacie?
No masakra
Wiem ze moge opuscic ale moze on ma jakies problemy?
Kiedy dziecko powinno dojrzec do odpieluchowania?


I czy trenerki sprawdzilyby sie na takie posikiwanie co 15 minut?

sylviontko
19-02-2012, 23:03
moje by się nie sprawdziły, chyba, że wymianiałabyś wkład po każdym siku, dwóch.
Mój też nie chce już pieluch, ale co zrobić, jak nie chce i na nocnik...

jul
19-02-2012, 23:08
mam wrażenie, że dzieci, które nawet już robiły kupy na nocnik, potem - mniej więcej w czasie odpieluchowywania - przestają, i dopiero jak załapują siusianie to wtedy dojrzewają i do cięższych spraw.

wydaje mi się, że moja jak w podobnym wieku (a może trochę wcześniej?) była odpieluchowywana, to jeśli się udało i zrobiła do kibelka, to potem miała dłuższą przerwę, nie było siusiania co 10 minut - ale ona w ogóle ma jakiś gigant pęcherz (też bym taki chciała ;)); trenerek nie używaliśmy choćby dlatego, że ona jak siusiała to konkretnie, więc miałam wrażenie, ze nic nie zmienią.

Może jeszcze nie nadszedł jego czas, może z jakichś powodów nie wysikuje się do końca na kibelku (bo ja wiem, nudzi mu się, ma inne plany na najbliższe chwile?), ale nie wiem na ile coś takiego się zdarza?

A może ma podziębiony pęcherz i stąd częste siusianie - czy w pieluszkę też tak często siusia? (mój półtoraroczniak znacznie rzadziej)

Olapio
19-02-2012, 23:17
w pieluche nie sika tak czesto
tylko jak jest w majtkach
moze ma zimno od podlogi i dlatego? :hmm:

Padthai
19-02-2012, 23:30
co dziecko to inaczej
Moj zrzucil pieluchy gdzies w tym wieku, sam z siebie i zaczal wszyskto robic do nocnika, ale do WC nie chcial. Z dnia na dzien sie przelaczyl, przez miesiac zdarzaly mu sie wpadki. Nie rozroznial kupy od siku. Takie samo parcie, wiec zdarzaly sie kupy do majtek. Bardzo sie tym stresowal. Niestety babcia tez, wiec wziela sprawy w swoje rece i tak go zestresowala, ze bal sie robic kupy do nocnika i wrocil do pieluch na kupe i zaczal miec zaparcia. Doszlo do tego wypadanie odbytu. No i przybyl nowy czlonek rodziny co nie pomoglo.
Moja rada nie stresowac. Kupic trenerki - jak sika co 15 min to tego jest nie duzo, wiec trenerki wytrzymaja, tylko trzeba je zmieniac jak majtki, a nie traktowac jak pieluche. Dla niego to bedzie psychiczny komfort i dla Ciebie tez i mniej nerwow dla wszystkich. W ksiazeczki sie zaopatrzyc, poczytac co i jak pokazac na obrazkach. Opowiedziec, jaka jest roznica w sikaniu i robieniu kupy miedzy nim , a siostra. Pokazac jak robia starsze dzieci i pochwalic je. Nie gniewac sie za kupy w majtkach itd. Porzegnac kupe w kibleku.

co do trenerek
Nie mielismy trenerek, bo nie byly potrzebne. Siku trzymal, czasem wpadki.
Kolezanka uzywala trenerek i byla zadowolona, bo przynajmniej nie cieklo po nogach , albo bylo tego mniej, a trzeba przyznac ze jej syn czesto sie zapominal. Potem uzywala trenerek jako majtek na zime.

Padthai
19-02-2012, 23:33
w pieluche nie sika tak czesto
tylko jak jest w majtkach
moze ma zimno od podlogi i dlatego? :hmm:

moze, warto sprawdzic
Przypomnialo mi sie, ze u kolezanki bylo podobnie na poczatku. Moze od zimna, a potem raz od wit C z Kubusia i drugi raz od nadmiaru miesa.

sylviontko
19-02-2012, 23:40
zgadzam się, przede wszystkim nie stresować, bo zaparcia gorsze od robienia w pieluchy.
Ja podchodzę to temuatu odpieluchowania, że jak przyjdzie czas, to zacznie wołać, nie przymuszam, staram się zachęcać, tłumaczyć.