PDA

Zobacz pełną wersję : pul bawełniany- lubicie go czy nie?



Wiewiórka
16-02-2012, 22:42
Lubicie pul bawełniany? Ja tak, ale wiem, że przy nim muszę szczególnie uważać z czasem między przewijaniem, by nie przeciekł

Lamia
16-02-2012, 22:45
no właśnie mi się tak wydaje, że on bardziej namaka jakoś... chyba wolę poliestrowy

Olapio
16-02-2012, 22:48
nie lubie
zostawilam tylko jedna kieszonke z tym pulem ale uzywam sporadycznie jak wszystko inne wyjdzie

ala
16-02-2012, 22:51
ja lubię :) ale swego czasu miał tutaj bardzo czarny PR

IwonaKM
16-02-2012, 22:52
nie lubię i nie dlatego, że nasiąka, bo nie miałam takiego przypadku, tylko dlatego, że jest sztywny.

wolę pieluszki obszyte bawełną np. eko_mama czy sweet classic

holica_1630
16-02-2012, 22:52
Miałam trzy kieszonki z pulem bawełnianym i wszystkie przeciekały mi przy nóżkach :) Więc nie lubię go :)

KaiDo
16-02-2012, 23:15
Miałam jedną kieszonkę z takiego pulu i nie polubiłam jej właśnie ze względu na przecieki. Ponoć pul bawełniany dobry jest na upały, ale ja wolę wtedy tetrę założyć synkowi i jakiś lekki otulacz

mirabel
16-02-2012, 23:28
Bez zachwytów

Ot jest sobie w stosiku jako taka ciekawostka,co do zasady rzadko używamy PULa a bawełniany to już w ogóle sporadycznie idzie w ruch

livada
16-02-2012, 23:39
Nie polubiłam, naciągał wilgoć ze środka, poza tym jest sztwniejszy. Wolę zdecydowanie poliestrowy.

MamaDi
17-02-2012, 00:04
Ja też nie lubię. Miałam przecieki i miałam wrażenie że ciągle jest wilgotny. Jeśli już sięgam po otulacz pulowy to poliestrowy, ale staram sie pupinę małego w wełnie trzymać :)

mamaLiKa
17-02-2012, 09:14
Zdecydowanie nie, u nas nie tyle co przeciekał, co notorycznie nasiąkał (był wilgotny). Teraz mam tylko jeden w użyciu, reszty się pozbyłam.
Ten, który mam został ze względu na śliczny wzór (i to chyba jedna z zalet bawełnianych puli, poza większą"naturalnością" w dotyku).

guzik
17-02-2012, 16:50
ja toleruję, mam taką jedną pieluszkę
szczerze mówiąc, to staram się często przewijać, jakoś przecieków u nas nie było
ale i tak wolę poliestrowy, bo bawełniany jest sztywny jak dla mnie

pyzata
17-02-2012, 17:03
no właśnie , nasiąka jakoś...jaka jest różnica technologiczna między Tym zwykłym a bawełnianym?:hmm: Że niby ten bawełniany jest bardziej naturalny? Bo na plus to wzorki ładne można znaleźć, dużo ciekawsze niż w tym poliestrowym

Bogusia
17-02-2012, 17:41
Lubię , nie nasiąka bardziej niż minkee . Nie lubiłam Pulu poliestrowego a teraz te nowe wzory co dziewczyny szyja jest pierwsza klasa , miły w dotyku . Tak więc lubie każdy .

sylviontko
17-02-2012, 18:47
no właśnie , nasiąka jakoś...jaka jest różnica technologiczna między Tym zwykłym a bawełnianym?:hmm: Że niby ten bawełniany jest bardziej naturalny? Bo na plus to wzorki ładne można znaleźć, dużo ciekawsze niż w tym poliestrowym

Różnica tkwi tylko w materiale, że bawełna jest naturalna, a poliester sztuczny, laminowane są tak samo.
Też mnie zastanawia, dlaczego szybciej przemaka, może dlatego, że bawełna łatwiej łapie wilgoć.

darijah
17-02-2012, 20:20
Różnica tkwi tylko w materiale, że bawełna jest naturalna, a poliester sztuczny, laminowane są tak samo.
Też mnie zastanawia, dlaczego szybciej przemaka, może dlatego, że bawełna łatwiej łapie wilgoć.

Łapie i przenosi dalej. Nalejcie odrobinę wody, dosłownie kropelkę na bawełnę i na poliester. Po chwili na bawełnie będzie dużo większa plama a na poliestrze powiększy się nieznacznie lub w ogóle nie. A w pieluszkach łapie wewnętrznymi szwami.

Blanka_1982
17-02-2012, 20:24
Nie polubiłam, naciągał wilgoć ze środka, poza tym jest sztwniejszy. Wolę zdecydowanie poliestrowy.

zgadzam się w 100%
teraz uzywam wyłącznie poliestrowego pul-a

ala
17-02-2012, 20:25
bawełniane też są różne, niektóre bardzo miękkie

Wiewiórka
17-02-2012, 22:14
bawełniane też są różne, niektóre bardzo miękkie
tak, to prawda, są tez miękkie, mam i te ze sztywnym jak i miękkim
przy bawełnianym muszę bardziej sprawdzać pieluszkę. i wkładam bardziej chłonny wkład niż do poliestrowego to wtedy bardziej chłonie wkład niż pul

Mamjola
20-02-2012, 15:17
z pewnoscią szybciej nasiąka, ale zdaje się, ze jest większa różnorodność w kolorystyce,wzorach. ja już się nie mogę doczekać na zakupioną ledwo co kieszonkę od sylwiontka-to sobie znow potestuję:D

kustafa
08-01-2014, 08:57
jak w temacie - czy miałyście do czynienia? jakie są wasze wrażenia? jak pielęgnować, żeby długo służył? kupiłam na bazarku otulacz z pulem bawełnianym o trochę chodzę koło niego jak koło jeża… boje się, że przemoknie (otulacze u nas z formownkami na noc są zakładane), a w praniu się szybko się zniszczy (sporo się naczytałam o szybko drącym się pulu bawełnianym). ale z drugiej strony - wydaje się bardziej miękki i "naturalny" w dotyku niż pul poliestrowy, ergo - lepszy na długie nocne pieluchowanie. ciekawa jestem waszych doświadczeń :)

Wiewiórka
08-01-2014, 09:01
był taki temat, sama zakladałam
to jest otulacz tylko na dzień

Wiewiórka
08-01-2014, 11:14
pierwsze słysze, żeby pul bawełniany się darł, mam wiele takich pieluch i jestem zadowolona. Na pewno może prędzej przemoknąć niż poliestrowy, trzeba byc czujniejszym. W końcu to laminowana bawełna. Tak, jest naturalniejszy niż pul polisterowy, w końcu laminuje się naturalną bawełnę a nie sztuczny poliester. Właśnie mój syn dwu i pół letni ma na pupie kieszonke z pulu poiestrowego i nie narzekam

kustafa
08-01-2014, 20:51
nie mogłam znaleźć w szukaju wątku na ten temat, serio… jeśli masz link do niego chętnie skorzystam i poczytam
a info o negatywnych cechach pulu bawełnianeo znalazłam tu http://ekotest.blog.pl/2013/09/19/pul-bawelniany/

Kasia.234
08-01-2014, 21:31
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/74325-pul-bawe%C5%82niany-lubicie-go-czy-nie?highlight=bawe%C5%82niany

pul bawełniany zdecydowanie nie jest na noc

Wiewiórka
08-01-2014, 21:33
myslę że to losy tylko jednej pieluchy, a ile było takich przypadków w pieluchach z pulu poliestrowego! Długo już siedzę w pieluchach wielo i wiele już widziałam i slyszałam
pule bawelniane są również miękkie, posiadam takie pieluchy z miękkim pulem bawełnianym, ze sztywnym tez i nie marudzę
a mój wątek jest tutaj http://www.chusty.info/forum/showthread.php/74325-pul-bawe%C5%82niany-lubicie-go-czy-nie?highlight=pul+bawe%C5%82niany

lati
08-01-2014, 21:39
Miałam kieszonkę z bawełnianym, na dzień i na mało siku, inaczej przesiakał przy nogach, choć sfatygowany to nie był.

Magenta
09-01-2014, 10:07
podobno nie ma głupich pytań, a więc: jak rozpoznać pul bawełniany? bo tak sobie czytam i sie zastanawiam, czy mam taka kieszonkę(otulacz)

kustafa
09-01-2014, 10:08
Dziekuje za link

Wiewiórka
09-01-2014, 10:42
podobno nie ma głupich pytań, a więc: jak rozpoznać pul bawełniany? bo tak sobie czytam i sie zastanawiam, czy mam taka kieszonkę(otulacz)
a rozróżnisz bawelnę od poliestru? Z wierzchu ma po prostu tkanine bawełnianą, nie musi być sztywny. A jaką masz kieszonke?

Magenta
10-01-2014, 01:05
Mam kokosi kilka, miounico jedna, bumgenius mialam...wszystkie z zewnatrz wydawaly mi sie podobne no oprocz minki:-) Wiewiorko musimy sie wkoncu na priv zgadac;-)

koleszna
10-01-2014, 19:12
Myślę podpatrując Twój stosik, Magento, że nie miałaś bawełnianego:)

Magenta
11-01-2014, 17:52
Myślę podpatrując Twój stosik, Magento, że nie miałaś bawełnianego:)

Dzieki bo ja sie zastanawialam czy ze mnie taka ciemna masa ze nie rozrozniam;-)

madziaaliyah
06-03-2014, 23:40
Nie lubię pulu bawełnianego - namakał mi i niestety otulacz był do jednorazowego użytku za każdym razem bo zawilgocony. No i jakos tak mi w dotyku nie pasował, sztywniejszy (te które ja miałam, ale może są i bardziej miękkie) - preferuję cienki pul poliestrowy (bo i tutaj zdarzają sie "grubasy"), jak Milovia, Econobum, itp.

tinuviel
07-03-2014, 00:55
Tez nie lubie bawełnianego. Taki wilgotny mi sie wydaje po jakims czasie na pupie dziecia...

guesy
07-03-2014, 11:10
Nie wiem, może to zależy od jakości tego pulu albo od tego co ten pul ma trzymać. Dla mnie bawełniany jest w zasadzie ok, wilgotnieje ale tylko jak nie zmienię pieluchy na czas a to mi się zdarza b. rzadko bo pakuje minimalnie mało i zmieniam przez to b. czesto w zasadzie co sik. Jak dla mnie to jedynym mankamentem bawełnianego pulu jest to, że szybciej spierają siė kolory.

AnnaM
24-07-2015, 22:02
czy dobrze rozumiem że PUL bawełniany to np. otulacz cotton bottoms?

Wiewiórka
24-07-2015, 22:14
czy dobrze rozumiem że PUL bawełniany to np. otulacz cotton bottoms?
wątpie

Lauren
25-07-2015, 15:12
czy dobrze rozumiem że PUL bawełniany to np. otulacz cotton bottoms?
PUL bawełniany to np. otulacze Imse Vimse- choć nie wszystkie oraz pieluszki Ekomamy - też dość często są z PUla bawełnianego, PUL bawełniany z zewnątrz niczym nie różni się od bawełny,ja osobiście za nim nie przepadam bo się mechaci i spiera. Dziewczyny a czy stare Close Parent'y to czasem nie PUL bawełniany? bo one się bardzo mechacą.

Cotton Bottoms i np. Mother Ease to PUL tylko,że innego typu niż te np. w Milovii czy TotsBots. One chyba są mniej oddychające - przynajmniej ja tak zauważyłam.

Wiewiórka
26-07-2015, 09:41
PUL bawełniany to np. otulacze Imse Vimse- choć nie wszystkie oraz pieluszki Ekomamy - też dość często są z PUla bawełnianego, PUL bawełniany z zewnątrz niczym nie różni się od bawełny,ja osobiście za nim nie przepadam bo się mechaci i spiera. Dziewczyny a czy stare Close Parent'y to czasem nie PUL bawełniany? bo one się bardzo mechacą.

Cotton Bottoms i np. Mother Ease to PUL tylko,że innego typu niż te np. w Milovii czy TotsBots. One chyba są mniej oddychające - przynajmniej ja tak zauważyłam.
Co do ekomamy to się raczej nie zgodzę, bo u ekomamy zwykle pieluszki obszyte są bawełną na np. białym pulu poliestrowym

joasia
26-07-2015, 13:20
ja napiszę, że nie lubię - podsiąkały aż miło:(

mTuśka
26-07-2015, 16:45
Nie lubim. Powod jak u joasi.

AnnaM
27-07-2015, 10:42
no właśnie myślałam o cotton bottoms, bo ma bawełna na zewnątrz, a od środka siateczkę, może pomiędzy jest normalny PUL :) jednak szybciej nasiąka niż zwykły PULOWY otulacz